Onderwijs. s. Cement Mieuws. Telegrammen. Allerlei. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. waxen er maax liet vlot terug tobbe te zijn le C. Kruze in n eersten prijs en 7 sec. den die wel uit di volhield en rd den derden aal 50 AL, was beschikbaar, of 1 rij zen. Zij wer- sec. behaald ennaam-W. Da- et schoonsprin- en heer E. van aniëlse met 17 uiten. i tulband, aan bakkers, uitge- leelnemer, den mde medailles, nstvoorwerpen, s aan artikelen zitter bestuurs- ommissie voor l het welslagen wal brengt spr. •n hoofdleider, iok niet vergat iiddelburg, die diensten be- aanskiitingen 'eidt zich met heeft handen hoeft de raad t nieuwe aan- den onder de wan de reeds n.l. een ver- I's aansluiting geldig tot 1 nwers hebben i-breid tot het velde. (T-C-) n de groote plicht in leven en werken te toonen Wiens wij zijn en onze naasten (oor middel van geschrift en woord zoo veel ons doenlijk is dichter te brengen bii de bijzondere openbaring Gods- In dit licht bezien kan een verschijnsel als bo vengenoemd ons niet anders 'dan aanspo ren ten allen 'tijde levende getuigen van Christus te zjjn- rk. ond aan den ï'g, cand. te en. oir cis M. Hof- gemaakt was gemeente des B. A- Klap, nsterdam. Tot •gens gekozen Gij zijt mijn", hij zijne met rede aan de ben de weg." ■kgebouw zeex angename er- lat Dir Klap, stad des rijks, vergeten ©n ader ons nog Leid daarvoor iigdij 'een foto le waarop Z. aanschouwd© iveneens hier welkom ge nen 28 Juni zeiven jaars.) .ar oad, over- ,iys, emeritu'Sr rderlijke locxp- raarcle, stond te 's Heei' n 1879, Har- i Zee, 1886, aan Zee 2e u 1897. Em. ij bel. Ieder van gebrek- Singels eens I'rov. Gron. s ook van a enten datum, ten voor ver- tvoor krank- aaar de alge- candidaten, e „letterkun- die „letter- .tor (en dat ter sprake, didate ?n Bijbel ge- elke boeken V en ne Nieuwe Tes- k, welk volk beschreven ieren en de veet ik niet- linger. erbodig; dit zelf. tar het heen chen blijken jrvreemd ie als Christe- GOES. Vrijdag nam dhr A. J. v. Oosten, hoofd der Chr. U. L. O.-school alhier, af- scheid van bestuur, personeel en leerlingen hij zijn vertrok naar 's-Gravenzande. Do voorzitter Ds Steinz bracht hem den hartelijker! dank van allen voor de wijze, waarop hij zijn werk in de school had ver licht. Dhr v. Oosten, zoo sprak hij, had zich doen 'kennen als con man van groote toewijding en diepe godsvrucht. Een man, dio zijn werk biddende had verricht. Dn God had zijn werk willen zegenen. Was er bij don weemoed van het heengaan niet oorzaak tot groote blijdschap, dal alle leer lingen der school pas hun U. L. O.-diploma hadden mogen verwerven en er ook succes to boeken viel bü toelatingsexamen II. B. S. of Kweekschool? Wc zullen dhr v. Oosten met groote sympathie blijven godenken en wenschcn hem en zijn gezin van harte Gods zegen toe op de nieuwe standplaats. Namens het personeel en leerlingen Sprak dhr Schuitmaker, llij mocht getuigen van de mcest-aangename samenwerking tusschon dhr v. Oosten en het personeel. Wat hun altijd goed deed, was de wijze waarop in kleinen kring iederen Maandagmorgen biddend den arbeid begonnen werd en 's Zaterdags ge ëindigd Wie .zoo zijn werk draagt, mag op zegen hopen en dhr v. Oosten is dan ook gezegend in onzen kring. Als blijk van waar deering mocht liij, mede namens de leer lingen ,dhr v. Oosten een mooi gebeeldhouw- den kapstok aanbieden. Zoo zou hij telkens b(j het in- en uitgaan van zijn woning als 't ware gedwongen worden aan Goes te denken. Dhr Baslrneijer huldigde dhr v. Oosten als de man, die overal het Christelijk onderwijs propageerde. Hij was de stuwende kracht in den kring dor vrienden van de Unie- collecte ,de medeoprichter van den scholen- bond. Hoe konden zijn oogen glinsteren als by over het opgewekte loven in hot Wostland sprak. Welnu, hij gaat naar liet Weslldnd. Moge hij daar van den arbeid der anderen genieten en zelf in Gods naam en kracht voort varen. Ten slotte nam dhr v. Oosten hartelijk afscheid van allen, dankte voor genoten mede werking en vriendschap. Bleef do school aan bevelen in de biddende belangstelling van allen, gelijk (lij zelf ook deze school in zijn gebed zou blijven godenken. Na het dankgebed van den voorzitter kre gen allen de gelegenheid dhr v. Oosten tc groeten. In hem gaat heen een man van vast beginsel, van groote trouw, aan wien allen die hem kenden, mot liefde en respect zullen blijven gedenken. Moge de lieer liem tot rijken zegen stellen in 's-Gravenzande. Op de voordracht voor onderwijzeres aan de O. L. school te Stavenisse zijn ge plaatst resp. de dames J. A. du Burok te Brouwershaven; P. M. Snijders te Oostdijk (Ivrabbendyke)M. Sakko -te Tliolen; A. 1'. Groencweg, te Hoes bij Nijmegen. (M. C.) Geslaagd te Rotterdam voor de hoofd- acte do heer W. F. J. Goldmaaker te Mid delburg. En voor de nuttige handwerken de dames F. E. Bakker te Terneuzén, M. Diele- man, A. IJ. Mollema te Middelburg en W. Riemons te Hoek. Te Breda voor diploma A van het Mulo-examen IC. Bliek, W. A. Oostinga, E. C. H. Reijnders, allen te Vlissingen. P. v. As te Scherpenisse; J. F. Moelker en J. Zwagemaker te Tholen; en voor B: 3. de Koning te Vlissingen; M. H. Cense, J. H. ie Grand en M. Kievit .te Tholen. Ongelukken. De meesterknecht, die vrijdagavond hij den brand in een loods op do vuurwerkfabriek van de firma Ruyscli te Maartensdijk bij Utrecht ernstig is verwond, is diep nacht overleden. Gisteren is te Bellingwolde de timmerman R. bij het baden verdronken. Te Zeist kwam de onderwijzer Be Man uit Maarsbergen met zijn motorrij wiel bij het uitwijken voor een automobiel in het land naast den weg terecht. Hij1 ge laakte met zijn hoofd tusschen zadel en stuur beklemd, waardoor hij een gapende wonde en een hersenschudding bekwam ca ia levens gevaarlij ked-ttréstand per politieauto naar het ziekenhuis vervoerd moest worden. Zijn broer die op de duozitting meereed werd licht ge- woud. Te Best is oen molenaarsknecht door 't maaUuik naar beneden gestort, en daarbij om 't leven .gekomen. In het zie kenhuis te Hoogpveon is overleden een 20-ja- ïige smidsknecht van ICoelcangp, die dezer dagen een beslagen paard naar de weide zou terugbrengen en daarbij een trap tegen den buik kreeg, tengevolge waarvan hij is be zweken. Bjj het schoonmaken van een pot van een huis te Capelle kwam de 18- üarige van E. in aanraking met een draad van het eleotrische net. Een paar uur later is hij overleden. Bij het baden is de il-jarige B. te Voorst verdronken. Dhr N- uit Millingen, die zich Woensdag bij het duiken in de vrij ondiepe zweminrichting te rvpe ernstig heeft verwond, is Vrijdag in het ziekenhuis te Utrecht aan de gevolgen daar- ■an overleden: Te Epe is Vrijdagavond een julfrouw in den tuin bjj haar woning door en bliksem getroffen. Zij was terstond dood. Gistermorgen is op den Muiderstraatweg 'J Amsterdam een verschrikkelijk ongeluk ge- eurd. Een man reed op het fietspad, ter- Wl) achter hom in een mandje z'n kindje an, A 4 jaar gezeten was. Daar achter - moeder. Plotseling kwam het rijwiel van den man in een hoop mul zand terecht en door don schok viel het kind er uit. Het gebeurde vlak voor een zware vrachtauto, geladen met melkbussen, van een Amstcr- damsche melkinrichting. De tijd voor den be stuurder was te kort om het stuur om te werpen of te remmen. Het ongelukkige wicht, dat op don rijweg gevallen was, werd door de wielen gegrepen en gedood. Het tragisch ongeval gebeurde onder do oogen van do moeder. (Cr. Gistermiddag is zekere Mie- dema to Gaast tijdens een kort hevig onweer door den bliksem gelrofefn en gedood. Te Wolvega is de arbeider v. d. Molen, in het hooiland door den bliksem gedood. Een 59-jarige vrouw te Groningen is ten gevolge van de warmte ineengezakt, toen zij op bezoek was bij familie en is aldaar over leden. liet onweer. Vrijdag is dc bliksem geslagen in een boerderij onder Twcllo. De boerderij is tot den grond toe afgebrand er is nagenoeg niets gered. Te Stoutonburg bij Amersfoort zijn Vrijdag verscheidene koei en door den bliksem gedood. Tc Amersfoort sloeg do bliksem in een woning, doch er ontstond geen brand. Te Meddo (gem. Winterswijk) is Vrijdag een boerderij door den bliksem getroffen èn geheel afgebrand. Niet al het vee is gered. Tijdens oen hevig onweder, dat boven 's Heerenborg woed de, sloeg de bliksem op verschillende plaatsen in. Bij H. J. werd een deur versplinterd en bekwam een jongetje aan gezicht en been brandwonden. Bij v. U. word het plafond getroffen en een stuk van den schoorsteen geslagen. In een weide werd een koe ge dood. Een 10-lal telegraafpalen word ver splinterd. Vrijdagnamiddag heeft boven het oostelijk deel van Twente een zwaar on weer gewoed, gepaard gaande met geweldigen legen cn hagelslag. Schoorsieenen werden af gerukt. Het elecirisch net werd gestoord. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in Een huis van W. B. te Enschedé, bii Oldon zaal werd getroffen en brandde af. Alleen de levende have werd gered. Te Borno is de bliksem ingeslagen in een door vici gezinnen bewoond huis. Het pand brandde geheel uit, terwijl vau den inboedel vrij veel kon worden gered. De schade wordt gedeel telijk door verzekering gedekt. Er in ge 1 oo p e n. Door de Recher che te Rotterdam is aangehouden de kantoor bediende lste klasse II. A. de R., die zich schuldig gemaakt had aan verduistering van inleggelden in den Rijkspostspaarbank tot een totaal bedrag v:ui f 2100. Hij is ter beschik king van do justitie gesteld. Er van door. De 17-jarige U. is uit de woning van zijn pleegouders te Kaats heuvel verdwenen. Tegelijk met hem wordt vermist een bedrag van f 555, wharvoor de menschen een koe wildon koopori. Aardbeving in de Pyreneeën. Te Borce en Espe (Beneden-Pyreneeën) is Donderdagavond een hevige aardschok gevoeld. Meubelen worden omvergeworpen, sehoorstee- nen stortten in. Monschcnlevens zijn gelukkig niet te betreuren. Noodlottige bran d. Gemeld wordl, dat een brand hot groote kasteel van den hertog van Montpensier heeft verwoest. Het kasteel bevatte ontzaglijke rijkdommen op ar tistiek en historisch gebied, waaronder al leen vóór «millioenen francs aan kantwerk. lyphusgcvallcn te Pr a a g. Ge durende de laatste dagen zijn te Praag ver scheidene typliusgevallen voorgekomen. Vrij dag bedroeg het aantal aangetaste personen reeds 71. Vreemde t emperat u u r. Terwijl we hier op den 52ston graad Noorderbreedte een vrij warme temperatuur beleefden, komt uit Madrid bericht, dat aldaar intense koude heerseht. In de omgeving der stad is sneeuw gevaHen. Anderzijds wordt uit het. meer koele Noorwegen geseind, dat in dit land sedert weken reeds een hittegolf heerseht. In som mige gedeelten stijgt de temperatuur tot 92 graden in de schaduw, een record wat sinds 20 jaar niet meer was gehaald. Wij zullen dus in de warme dagen naar het Zuiden van Spanje moeten reizen om wat afkoeling le vinden, Mishandeling. De commies der be lastingen te Ter Apel, de heer Visscher, is nabij Rutenbrock, op Duitsch gebied, door eenige personen overvaUen en mishandeld. Hem werd een 5-tal messteken toegebracht, waarvan óén in den rug een diepe wonde veroorzaakte. Do heer V. heeft zich slechts met moeite naar zijn woning kunnen sleepen, waar hij zich onder geneeskundige behande ling heeft moeten stellen. De beide hoofdda ders, de gebroeders II. zijn door de gendar merie in arrest genomen. Spoor wc gong el uk. Naar uit Boe karest gemeld wordt, is de sneltrein van Kosice bij Bratislawa in botsing gekomen met een locomotief, tengevolge waarvan beide locomo tieven en 1 wagen vernield werden. Er zijn 2 dooden en 9 gewonden onder de puinhoo- pen vandaan gehaald Aziatische chole ra? fie leider van den ontsmeltingsdienst te Deventer, Dl' A. J. Fischer, heeft Donderdag onmiddellijk de noodige maatregelen genomen ten aanzien van het te Diepenveen voorgekomen sterfge val, waarbij aan verschijnselen van Aziatische cholera werd gedacht. Het kindje, dat 9 maan den oud was, is na een lijden van twee dagen overleden. De uitwerpselen zijn ter onder zoek opgezonden. De noodige ontsmetting heeft dadelijk plaats gehad, de ter plaatse ge bruikte melk werd in beslag genomen. Bosch branden in Polen. Aan de Duitsch-Poolsche grens is een boschbrand in Polen overgeslagen op Duitsch gebied. Het dorpje Kaza is geheel platgebrand, terwijl het dorp Lubfath door de bewoners moest worden ontruimd. Groote goederenloods ver brand. TeMunchen is een goederenloods van 60 meter lengte en 10 meter breedte geheel verbrand, nl de. loods werden onder- deelen van machinerieën en ook enkele goe derenwagens bewaard, die mede zijn verbrand. Onderaardse lie ontploffing. Vrijdag is door aardsluiting een brand ont staan aan een ondergrondschen kabel in het centrum van Berlijn. Daar er zich blijkbaar een lek bevond in de gasbuizen, die nabij den kabel loopen, ontstond er een gewoldigo ontploffing waardoor centenaars zware as- faltplaten in de lucht werden geslingerd. Per soonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Verdronken. Wolff seint uit Ham burg: Nadat in de laatste dagen reeds tal van personen bij het baden in do Elbe ver dronken waren, hebben Vrijdag weer 5 per sonen door verdrinking den dood gevonden. Hevige branden bij Kopenha gen. Groote schade is aangericht door he vige branden in de nieuwe haven te Odensa op het eiland Funen. De meeste schepen kon den het vuur ontkomen, doch verscheidene graandepols zijn verwoest. Men vermoedt, dat de brand te wijten is aan de groote hitte, die in Denemarken heerseht. Een vrouwenlist. In vele deelen van Reggio Emilia word in den laatsten tijd opschudding gewekt, door de wandaden van een veronderstelden „haar afknipper", die des avonds hot haar van meisjes en jonge vrou wen afknipte en dan verdween. De politie was uit het veld geslagen, het publiek raakte opgewonden. Schier geen dag ging voorbij of er werden nieuwe gevallen gemeld, zonder dat liet gelukte, den schuldige to pakken to krijgen. Maar thans is hot geheim opgelost. Gebleken is namelijk, dat de meisjes zelf beur 'haar afknipten. Menig jong meisje snak te er naar kort haar te dragen, doch de ouders hadden bezwaar. Om haar verlangen naar do nieuwe mode te bevredigen knipten de meisjes zelf haar lokken af cn om een ouder lijke terechtwijzing te ontloopen, verzonnen zo het verhaal van den euveldader. Maar de geheimzinnige gevallen werden te veelvuldig en eenige der -kortgelokte meisjes legden een bekentenis af. De dief gepakt. In verband met het vinden van een ijzeren geldkistje in een urinoir aan den Visscliersdijk te Rotterdam heeft do politie een uitgebreid onderzoek in gesteld, waardoor in de eerste plaats bleek, dat het kistje ontvreemd was bij een firma op de Zuidblaak. Een nader onderzoek in de kantoorgebouwen aldaar, leidde tot ver schillende aanwijzingen tegen den 31-jarigcn W. J. G., die korten tijd voor het vinden van het fcistjo in de Molensteeg gezien was.' Vrijdag heeft dc verdachte bekend, dat hij het 'kistje, waarin hij wist, dat zich eeri vrij groot bedrag aan contanten, ongeveer f 800, bevond, met een beitel heeft opën- gebroken en het geld er uit genomen. IRj 'heeft dit geld vervolgens in een koffertje gedaan en dit bij een kapper in bewaring gegeven, waar het in beslag is genomen. Bij deze gelegenheid bleek tevens, dat de ver dachte bij dien kapper een manicure-doos en een actentasch had gestolen en deze voor werpen ten eigen bate aan collega's zijner af- dceling had verkocht. Do man is opgesloten. Tegen de politie. Toen een agent van politie te Rotterdam omstreeks midder nacht te Rotterdam den 19-jarigen A. op een geringe overtreding opmerkzaam maakte, begon deze te schelden en burengerucht te veroorzaken. Een andere agent verscheen ter plaatse om zijn collega te assisteeren; het jonge mensoh kreeg intusschen hulp van zijn ouders, waarop een vechtpartij ontstond, waar bij oen der politiemannen van don dijk af werd gegooidAange.zien steeds meer men schen opdaagden, die een min of meer drei gende houding aannamen, loste een der agen ten een schot, waardoor de vader aan het hoofd en de moeder aan een arm verwond werden. Hot drietal is daarna naar de politic- post vervoerd, waar de ouders verbonden zijn en de zoon is opgesloten. «Vergeten de pin op hot raam te doen. Gisteravond hebben inbrekers zich toegang verschaft tot een 'huis in de Jan Luvkenstraat te Amsterdam. Alle kamers wer den door de gasten bezocht en geen lade of kast, of zij werd overhoop gehaald. Dank zij het feit, dat de sleutels in de kasten staken, word niets vernield. Letterlijk alles werd over hoop gehaald. Ontvreemd zijn een gouden halsketting met steentjes, oen gouden broche bezet met diamanten, een gouden heeren horloge, twee gouden tientjes, een zilveren handlaschje, een bedrag van f -10, aan papier en zilvergeld, alsmede twee sleutels. De daders verschaften zich toegang door het openschui ven van een raam, waarvan men vergeten had de pin in te duwen. Moordaanslag te Woensel. Zondagavond omstreeks 10 uur heeft te Woen sel, een moordaanslag' plaats gehad. De 20- jarige Br., gewezen kantoorbediende, had n.l. tot voor eenigen tijd omgang gehad met de 21-jarige Wilhelmina B., fabrieksarbeidster. Na de Eindhovensche kermis had het meisje de verkeering afgemaakt, waarover by den jeug digen Br. groote verbittering was gerezen. Volgens zijn eigen bekentenis had 'hij go- tracht het 'meisje te vergeten door in Den Haag werk te zoeken. Gister echter was hij naar Woensel teruggekeerd, waar hij Willi. B. ontmoette. Toen het meisje op zijn vraag, om de verkeering met hem weder aan fe knoopen, een weigerend antwoord gaf, viel hij haar aan met een geopend mes in de hand. In de hierop volgende worsteling bracht Br., het meisje een diepe steekwonde toe in rechterbovenarm en borst. De klerk van liet Commissariaat van politie, die direct na den aanslag daar passeerde, arresteerde den dader met behulp van een persoon uit het publiek. Br. legde op het commissariaat van politie een volledige bekentenis af, waarin hij ver klaarde het voornemen te hebben gehad om het meisje te dooden en daarna zelfmoord te plegen. Het slachtoffer van den aanslag, dat niet levensgevaarlijk werd gewond, is naar het ziekenhuis overgebracht. (Cr.) Eo n ruitentikker aan het w e r k. Een ruitenlikker heeft eenige. nachten veel schade veroorzaakt in 'het Willemspark- -wegkwartier te Amsterdam. Des nachts om kwart voor twee begaf de wijnhandelaar Sickman zich ter ruste, toen liih plotseling een doffe knal hoorde. Uit het raam kijkende zag hij een persoon, die zich .langzaam ver wijderde. Het bleek, dat deze persoon in koe len bloede een winkelruit had ingeworpen van een tegenovergelegen kruidenierszaak. Een klinker werd later in de étalage gevonden. Nauwelijks was de wijnhandelaar le bed of hij hoorde in zijn eigen winkel een hevig geraas vau glasscherven. Toen hij ging kijken trapte hij in het glas. Ook hier was een groote spiegelruit ingeworpen en er was bo vendien in den winkel veel schade aange richt. Dienzeldfen nacht viel nog een spie gelruit van de firma Dikker en Thijs, als slachtoffer. In alle drie de gevallen werd een gebroken straatsteen gevonden. Nergens iets gestolen. De politie zocht dien nacht nog do omgeving af, doch vond niets. (Cr.) Een nieuw financieel schandaal to Be r 1 ijn. Zaterdag avond werd de koopman Emanuel Marx te Berlijn gearresteerd, onder verdenking van contracten te hebben afgesloten, waardoor de Reichs Monopol-verWaltung voor zeer gro-ote bedragen werd bena deeld. Tegen een borgstelling van 25003 mark Werd hij- op vrije voeten gesteld. Deze zaak begint thans in een censatio- noel stadium te treden. Twee directeuren van de Reichs Monopol-verw'altung Tie- littz en Horwitz zijn reeds door den rech ter van instructie gehoord. Ook een ander hooggeplaatst ambtenaar van de Rcichs- monopolverwaltung, Wilde, wordt op het ooge-nblik door den rechter vari instructie gehoord. Genoemde ambtenaren zijn ge schorst. Die directeuren Tielittz en Hor- witz worden er van verdacht kennis te hebben gedragen van de manipulaties van Marx. Het onderzoek bij- de Reichs- monopolverwaltung wiordt voortgezet. Ook een koopman uit Ratingen, Schop- penhaus is in deze aangelegenheid door den rechter van instructie gehoord. (Crt.-) Een Russisch gezin door bandieten vermoord. In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft in het dorp llatalinei (Rusland) een vreeselijke misdaad plaats gehad. Tegen elf uur in den avond Werd aan de deur geklopt van do boerderij' van een zekeren Diimitriwitsj, die daar met zijn vrouw en zijn moeder woonde. Zijn zoon, leer- aar aan het gjnnnasium te Rsjew, bracht met zijn gezin enkele dagen bij zijn vader door en was op dat oogenblik ook op do boerderij1 aanwezig. Die zoon ging op het kloppen naar de deur, doch nauwelijks had hij deze ge opend, of hij kreeg met een zwaar voor werp een slag op het hoofd, die hem den schedel verbrijzelde. Intusschen Was zijn moeder ook naar de deur gesneld cn zag in het duister eenige mannen staan. Deze vielen haar aan, bonden haar een doek voor de oogen en stop ten haar een prop in den mond. Later verklaarde zij- aan de politie vluchtig eenige gemaskerde en gewapende man nen te hebben gezien. De vrouw van' don leeraar Werd door revolverschoten in het hoofd gewond, nadat de bandieten het huis waren bin nengedrongen. Hetzelfde lot onderging de andere vrouw. De eigenaar van het huis had zich in een achterkamer verborgen, doch hij werd door de ro-overs, die tw'ee uur lang het huis doorzochten, ontdekt en met revolverschoten gedood. Het kind van den leeraar en diens moeder zijn de eenige overlevenden van dit bloedbad. De misdaad werd den volgenden dag ontdekt door een buurman, die de deur open vond, cn dichterbij' komend het lijk van den leeraar zag liggen. Men ver moedt, dat de bandieten veel geld dachten te vinden, daar de leeraar, den vorigen dag aan het station had opgegeven, dat hij een koffer met een groot bedrag aan geld verwachtte. Het onderzoek van de politie is tot dusver zonder resul taat .gebleven. (Crt.) LEIDEN. Hedenmorgen werd de 2'6- jarige meesterknecht W. W. dooi' het dfijif- werk van de radermachine op de Dieken- fabriek van de firma Zuurdeeg alhier gegrepen en onmiddellijk gedood. Het lichaam w'as vreeselijk verminkt. Die po litie stelt een onderzoek in óf er sprake is van schuld. Het slachtoffer was ge huwd en vader van 1 kind. SAPPEMEER. Hedenmorgen 11.30 u. had een ketelontploffing plaats in de aardappelmeelfabriek van de firma Schol ten le Zuidbroek, waarblij 2 arbeiders; n.l. de opzichter Jong en de werkman Op- dendijk, ernstige brandwonden opliepen.,- Die opzichter werd naar het academisch ziekenhuis te Groningen vervoerd. HELMOND. Nedenmiddag geraakte el- liier een 5-jarig meisje met haar been tje tusschen de ophaalbrug bekneld. Het beentje werd verbrijzeld. Die toestand van liet kind is levensgevaarlijk. PARIJS. Gisteren hadden de herstem mingen plaats voor do kantonale raden. Het kartel boekte nieuwe winsten en bracht zijn totale- winst op 133 ze tels. Hiervan wonnen de radicalen 6, de radicaal-socialisten 72, de republ. socia listen 3 en de socialisten 52 zetels, terwijl van de oppositie de communisten 11 zetels verloren, de conservatieven 14, de republikeinen '60 en de links-republiteinen 48. De communisten leden een groote nederlaag. De herstemmingen gaven op nieuw een verschuiving naar links. PARIJS. Dp Fransche mijnwerkers heb ben op lieden do algemeen© staking' ge proclameerd. Juli 29 VVissenkerke, kap. boereninspan, Mar- kusse- 29 Zoutelande, verhuren land, Loeff. 29 Ierseke, beestiaal, Pilaar. 29 Heinkenszand, veldvruchten v. Dissel. 30 's-Heer Arendskerke, huis en tuin, inboedel, Markusse. 30 Ierseke, twee huizen, meubilair, Schram. 30 Middelburg, afbraak, Rosier en Ver- vaat. 31 De Piet, herberg, winkelhuis, Pilaar. 31 Ellewoutsdijk, bouwland. Beth. 31 Zand, huis, tuin, Strove. 31 Kloetinge, afbraak, de Kok. 's-H. Arendskerke, bouwland, Pilaar. Waarde, hofsteetje, Markusse. Ierseke, afbraak van gebouwen, De Wilde en Ileijboer. Hoedekenskerke, afbraak van gebou wen, De Wilde en Heijboer- Z.-Kraaijert, afbraak van gebouwen, De Wilde en Heijboer. Ellewoutsdijk, afbraak van gebouwen, De Wilde en Heijboer. Wolphaartsdijk, afbraak van gebou wen, De Wilde en Heijboer. Goes, afbraak van gebouwen, De Wilde en Heijboer. Aug. 4 Goes, dekkleeden en'tenten, de Wilde en Heijboer. 4 Goes, 3 huizen, Pilaar en Strove. 5 Ovezande, veldvruchten, Van Cleef en Pilaar. 5 Kruiningen, huis, tuin, bouwland, in boedel, arbeidersgereedschap, Schram 5 Ve'cre, -inboed-el, enz. Ro-sier en Ver- vaat 6 Waarde, winkelhuis, v. Dissel. 6 Rijswijk (G.) toeslag landbouwers- woning, enz- Van Everdingen, Bu ren (G.). 6-14 Sluis, hofstede, v. Mazijk. 7 's-Gravenpolder, bouwland, v. Dissel. 19 Kleverskerke, inspan, Blaupot ten Cate. Heinkenszand, boereninspaan, van Dissel. Ellewoutsdijk, bouwland, Beth- Sept. Souburg, kap. landbouwinspan, Itt- mann. -St. Laurens, inspan, v. d. Harst. V e r s c h. „Ziin ze goed versch vroeg het jonge mevrouwtje aan den ei-erkoopman. „Of ze versch zjjn?" (zich tot zijn -knechtje wendend): „Zeg, voel jij eens even, of ze al -koud genoeg zijn om verkocht te worden(Msb.) Verkeerd begonnen. Nadat er wat grappen verkocht zijn, stokt in een ge zelschap plotseling het gesprek. De dochter der gastvrouw, de doodgeloopen conver satie opnieuw op gang willende brengen, vraagt aan één der moppentappers: „Heb u dien mop al eens gehoord, van dien antiquair, die twee schedels van Colum bus bezat: één van toon hij nog een jongen was en één van toon hij man was geworden?" „Neen" .antwoordde de aangesprokene, „ver tel u my dien mop eens." (Msb.) Wisselkoersen. Amsterdam, 27 Juli, nam» 1 uur. Berlijn 59.26—59.28 i Londen 12.10%12.10% Parijs 11.71—11.75 Brussel 11.5011.521/2 New-York 2.4116/le2.49>-/lc MIDDELBURG. Bevallen: M. M. de Ruij- ter, geb. Dobbelaer, z. Overleden: S. Ilollejarands, 76 j., weduwe van P. Smith. GOES. Huw.-afkon.Jacob Meijer, 25 j. jm. to Goes en Jannetje IIoogstrat©, 22 j. jd. te Wolphaartsdijk. Geboren: Anthonius Mattheüs, z. v. An- thonius Bruël en Picternella van de Velde; Jo-han Jan, z. v. Abraham Cap- pon en Jannoke Luteijn. Overleden: Johanna Huge, echtgenoote van Lo-urens Goense, 86 j. Rotterdam, 27 Juli 1925. V e e m ar k t. Aanvoer 370 vette Runderen, 271 Vette Kalveren, 455 Schapen en Lam meren, 793 Varkens. Prijzen per V2 K.G.Koeien 3537, 50— 52, 571/2—60, Ossen 50, 53, 57, Vette Kal veren 60, 70, 80—85, Schapen v. h. binnenland 35, 40, idem v. h. buitenland 53, 56, Lamme ren f 31f 38 per stuk. Varkens 42, 44, 46, Stieren 421/2, 45, 50. Koeien en ossen aanvoer goed, handel lang zaam, prijzen moeilijk te handhaven. Stieren aanvoer zeer -klein, weinig handel, onver anderde prijzen. Vette -kalveren aanvoer flink, handel redelijk, alle soorten veel hooger iii prijs. Schapen en lammeren, aanvoer kort, handel williger en prijzen iets hooger. Var kens aanvoer tamelijk goed, handel lui, prij zen ongeveer als vorige week, enkele extra soorten iets boven noteering. Voor het bui tenland werd niet gekocht..

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3