Gemengd Nieuws. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Provinciale Staten van Zeelanö. Openbare Verkopingen en Ver pachtingen. deze stal een loffelijke uit zondering". Thans evenwel wordt men overal en telkens weer getroffen door de meest moderne pluimvoehuisvestingen en zóó zijn de bordjes verhangen, dat het nu opvalt, wanneer bet oude stelsel nog gevolgd, wordt. Die gunstige gevolgen van oen en ander zijn echter niet Uitgebleven. De veiling te Roermond vierde dit jaar baar 3 millioen-eieren-jubileum! Die vei ling" te Arnhem, welke Roermond dicht op de hielen gaat zitten, zette 2 millioen eieren om, terwijl de markt te Barne- veld op een aanvoer van ruim 1 milli oen kon wijzen. Het zwaartepunt van de Nederlandsche pluimveeteelt, uit economisch oogpunt be zien, ligt dan Ook onweerlegbaar bij den landbouwer kipperih ouder. Ongelukken. Te Oss had oön landbouwer hot ongeluk bij het maaien zich met een zeis aan den voet lo ver wonden. Ei' ontstond bloedvergiftiging, waaraan de man overleed. In de piekstiaat te Rotterdam kreeg een werk man een ijzeren bal van ongeveer 25 K.G. gewicht van ©en hoogte van 20 meter op het lichaam. Hij is met een halswervel breuk en inwendige kneuzin gen naai' bet Ziekenhuis vervoerd en al daar overleden. Een driejarig dochtertje van een schipper te Klazienaveen is over boord gevallen en verdronken. Te Almelo is een 21-jarige jongeling bij! hot zwemmen in hot kanaal Almeloffprd- horn verdronken. Te Nie'uwer-Amstel zakte de 72-jarige v. d. D- nabij zijn werkplaats plotseling ineen en bleek toen men hem opnam, reeds overleden te zijn. Te Groningen i:S een 55-jarigo kan toorbediende in. het Noordorplantsoen door do warmte in elkaar gezakt en spoe dig daarop overleden. Het onweer. Die zoogenaamde Armenplaats te Rotten is door den blik sem getroffen en totaal afgebrand. Huis en inboedel benevens tal van werktuigen en 140 wagens hooi zijn verbrand. De kapitale boerderij1 van D. onder 'Die penveen is door den bliksem getroffen, liet woonhuis en drie schuren werden een prooi dor vlammen. Een deel van den roggcoogst. ging mede verloren. 24 var kens kwamen om het leven. Te Leme- levekl is op zeven plaatsen do bliksem ingeslagen, o.m. is de kapitale boerderij de Wolthaar, een prooi der vlammen, geworden. Het onweer ging gepaard met een hevige windhoos, waardoor hoornen ontworteld en daken afgerukt werden. Er is voorts een geweldige hoeveelheid regen gevallen. Ook is de bliksem' ge slagen in nog nieuwe boerderij van den landbouwer W. te Bameveld. Het woonhuis en de met. hooi gevulde berg zijln totaal verbrand. Niets was verzekerd. Tijdens do langdurige onweershui, whs' de regenval boven genoemd dorp zoo over dadig, dat sommige straten op snelvlie tende stroomen geleken. In andere deelen dier gemeente, namelijk te Voorthuizen en te Garderbroek, heeft de oogst ge weldig ondier den hagelslag geleden. Rog ge en haver zijn plat tegen den grond ge slagen, hoornen zijln vernield en veel fruit is van de boomen gehageld. Lang nadat die bui voorbij was, lag de hagel op enkele plaatsen nog centimeters hoog. Nabij hot grenskantoor Ganne bij Maas tricht, is dr 0., uit Eben-Eymaeil B-) tij dens het onweer van Dinsdagavond ge dood door een tak van een boom, die door den bliksem werd afgeslagen. Zijln zoontje, dat naast hem stond, kreeg geen letsel. i Brand door kinderhand. Bij den landbouwer H. te Bunschoten wed den door buren een paar jongetjes ge zien, spelende bij den hooiberg. Enkele oogenblikken later stond de berg! in volle vlam. Drie brandspuiten rukten aan en met vier stralen kon men den brand in zooverre machtig worden, dat men door afsteken van den buitenrand nog een gedeelte kon behouden. Niets was ver zekerd. j Gevaarlek schieten. In de raadsvergadering der gemeente Ede he kelde de heer Dinger in scherpe bewoor dingen de onvoorzichtigheid der militaire autoriteiten, door, terwijl heide en bosch kurkdroog waren, met lichtkogels te laten schic-ten. Hij stelde voor, dat bet ge meentebestuur met klem bij de hoogste militairen zal aandringen, dat dergelijke dingen niet weer gebeuren. D|e voorzitter deelde mede, dat B. en W. bereids reeds m die richting werkzaam zijn. De droogt©. In het Zuiden van Gelderland doet zich do droogte in het weiland op zeer ernstige wijze gelden, de groei van het gras staaf zoo goed als geheel stil; men vTeest dan ook dat van de tweede snede weinig zal terecht kamen. Het fruit lijdt ook zeer onder de droogte. Aanhouding. Dloor de. politie te Nijmegen is aangehouden, de 22-jarige vrouw W. H. uit Eindhoven, die haar kind onverzorgd had achter gelaten. Zij vertoefde in Nijmegen met den 20-jari gen N. ook uit Eindhoven, die bij de politie bekend staat als een beruchte rijwieldief. S. werd als minderjarige aan gehouden en H. naar Eindhoven over gebracht. Roodvonk. In Verband met het heer-chen van roodvonk in de gemeente weert zijn met ingang van 22 dezer zes Scre openbare, bijzondere en U.L.O.- «riiolen gesloten. In een 6-tal andere lar Sf scnolen wordt voorloopig het onder- uog voortgezet. Tragisch. Te 's-Hertogembolsch voelde zich gisterennacht Th. v. d. V. onwel. Hij klaagde over hoofdpijn. Zijn vrouw legde hem een koud com pres op het voorhoofd en ging woei- naar beef. Zij bad zich iutusschen gestooten aan bet bed en begon hevig te bloeden. Zij riep haar man, die geen antwoord gaf. Een buurvrouw kwam op het hulpgeroep! toegesneld en vond den man overleden volgens doktersverklaring door zenuwen aan het hart. Die vrouw moest tengevolge der verbloeding voorzien worden van de laatste H.IL Sacramenten eu naar het gasthuis worden overgebracht. Vermist. Sedert Zondagavond wordt te Sliedrecht vermist de 18-jarige A. van Tilborg. Men vermoedt, dat hem een ongeval is overkomen. Dinsdagavond heeft men een pet gevonden .aan de haven welke door de ouders als aan hem toebehoorenJe is herkend. Men is bezig met dreggen. Groote fab rieksbrand. Te Co burg, een .Noordelijke voorstad va.n Melbourne, kijln Je Line olnwe ver ijen groo- tondeels uitgebrand. Die schade wordt op 6 millioen gulden geschat. Onder het verbrande materiaal bevinden zich een groote hoeveelheid gefabriceerde goede ren en grondstoffen en vele waardevolle machines, waaronder 43 nieuwe wcef- machines. 400 arbeiders zijn door den brand zonder werk. De- spinnerijen kon- dein gered worden. Een t rein z o nder machi nist. Nabij, Holywell (Noord-Wales) heeft een eigenaardig treinongeluk plaats gehad. Toen oen spoortrein den steilon heuvel bij Holywell afreed, viel de ma chinist van de locomotief, waarop ue machine met de wagons in duizelingwek kende vaart voortsnelden. Gelukkig loopt de spoorlijln ter plaatse dood en de machine botste- derhalve tegen het stool- blok van het eindpunt. Locomotief en wagons .werden vernield. Gelukkig zaten er geen reizigers in den trein. Jeugdige boefjes. Maandag avond zijn te Reeuwijk zwervende aan getroffen de 13-jarige A. de Bi. en de 12-jarige W. O., uit Schiedam. Later bleek dat de beide knapen hadden ingebroken in een woonwagen, met het doel geld te vinden om brood te koopen. Zij waren echter niets meester geworden. Het was de derde maal, dat dit tweetal op stap was gegaan. V reesel ijk o misdaad. In de Brusselsche voorstad Schaarbeek heeft 'n 25-jarig jongmemsch twee uit Valkenburg (Ned. Limburg) afkomstige personen: X. Pi. em zijn zuster Anne-Marie, respectie velijk 60 en 72 jaar oud, die hem geld hadden geleend, dat hij bleek niet meer te kunnen terugbetalen, verwurgd. Die moordenaar begaf zich vervolgens naar het politiebureau, waar hij verklaarde dat Di. en zijn zuster zelfmoord hadden gepleegd; op behendige wijze ondervraagd bekende hij ten slotte de misdaad. „Het is nog geen hittegolf", zeggen de weerkundigen te De Bilt. De temperatuur was plm. 30 gr. en een hittegolf komt tot 35 a 36 gr. of daar boven. D|o warmte ris zoo ondragelijk dooi de groote vochtigheid der lucht. On weder s. Boven Londen heb ban gisteren zware' onweders met slag regens gewoed. Bosriibrand. De boschbrand tus schen Oosterwijk en Haren, waardoor ©enige hectaren bosch verloren gingen is opnieuw uitgebroken en thans met veel grootere hevigheid. Het vuur dreigt een angstwekkende uitbreiding te nemen. Heel Oosterwijk is in rook gehuld. Die Til- burgsche brandweer en de Bossche mili tairen zijn opnieuw gerequireerd. (Tel.) Noodlanding. D|e landbouwer- De B„ die aan doofheid lij|dt, was op oen weiland onder Ter Aa bezig met het uittrekken van stekels, toen hij zich plot seling hoorde toeschreeuwen; „Kerel, ga op zij!" Die man deed dit haastig en een paar seconden later suisde een mili taire vliegmachine naar omlaag. De nood landing geschiedde keurig. D|e inzittende militairen, die met een warmgeloopen motor te kampen hadden, gingen een Uurtje later weer het luchtruim in, koer sende naar RijnsaterwOude. Ook daar moesten zij weer ijlings den vasten grond opzoeken. (Tel.) Die kermis. De Maastrichtsche voorstad Wijk was Dinsdag, in rep, en roer, door het optreden van J. M„ een 36-jarigen grondwerker. Die man had nog al flink gedronken. Hij kreeg ruzie met zekeren E. en begon met een bijl de ruiten in diens woning stuk te Slaan. Bij de komst der politie vluchtte M. naar zijn kamer op de derde verdieping en begon daar onder allerlei geschreeuw zijn heele hebben en houden op straat te smijten: kast, tafel, stoelen, een waschkuip, schoe nen, allerlei breekbare waar en ten slotte een fiets. Het straatje moest geheel ont ruimd worden. Bear zestal agenten met een inspecteur, die aanwezig waren, trachtten te vergeefsch hem1 met een zoet lijntje naar beneden te krijgen. Hij was weldra geheel naakt, want ook zijn klee- ren had hjj uitgetrokken en op straat geworpen. Weldra was hij uitgeraasd. Men heeft den man laten 'uitslapen en gistermorgen vroeg van zijn bed gelicht en opgesloten. Verg1©ten! Bij het 2e reg. veld- Art. zoju ©en onder-officier de zilveren medaille voor 24 jaar dienst op plechtige wijze op het batterijbureel worden uitge reikt en de betrokkene begaf zich, op last van den betrokken commandant, in zijh mooiste plunje naar dat bureel. Tot zijn niet geringe verbazing be merkte hij, dat, de commandant reeds naar huis was gegaan en het bureel gesloten was. Dat een onderscheiding' moest worden uitgereikt wasvergeten, en de be trokkene ging ongedecoreerd huistoe. 's Werelds glorie- vergaat- Op den zelfden dag, waarop prins Abdoei Kador, de tweede zoon van Abdoei Hamid bij het baden in den Donau nabij Boeda pest is verdronken, heeft de Turksche regeering het paleis van den ex-sultan de yildiz Kiosk, aan den gemeenteraad van Konstantinopel overgedragen. Het gemeentebestuur liet alles, wat aan het keizerlijk regiem- herinnerde, uit hot pa leis verwijderen en het gebouw werd voor 3000 Turksche ponden per jaar en een aandeel in do winst verhuurd aan ©en maatschappij die er een hotel, een Casino en een amusementspark zal in richten. Een geheimzinnige dief stal. Uit een gesloten brandkast, staande in een der kantoren van de Vereeniging „Samenwerking" te Amsterdam, bleek Maandagochtend een bedrag van ruim drie duizend gulden ontvreemd te zijn zonder dat in het gebouw of in het lokaal, waarin do brandkast staat, ook maar een spoor van. braak te bekennen viel. Die- kast zelf bleek niet geforceerd, liet slot was, als steels, twee keer ge sloten. Uit ©eu en ander meent de politie, zie conclusie te mogen trekken, dat de diefstal werd bedreven door iemand, die van de situatie volkomen op de hoogte was. Het 'is bij dei coöperatie „Samen werking" de- gewoonte, dat het personeel des Zaterdagsmiddags om één uur yjeg- gaat, behalve de magazijnmeester, die achterblijft om "het door de loopers al te dragen geld in ontvangst te nemen Diaar deze magazijnmeester Zaterdagmid dag de stad uitging, verzocht hij eten zeven tien jarigen kantoorbediende bet geld voor hem in ontvangst te willen nemen. Dit is geschied. De loopers hebben hel; geld afgedragen, de kantoorbediende sloot het, volgens zijln zeggen, in de brandkast en borg de sleutels op de door den maga zijn meester aangegeven plaats. Toen deze nu Maandagochtend \yilde afrekenen, bleek het bedrag verdwenen te zijn. Zoo wel de kan to or bediende als de magazijn meester hebben bij het hun afgenomen verhoor den diefstal ten sterkste ontkend. Het onderzoek wordt intUsscben voort gezet. De katten en honden van Londen. Londen heeft, gtelijk elke groote stad, zijln katten- en hondenpro- blcmen. liet overschot van deze huis dieren wordt, gedeeltelijk afgemaakt cl oor middel van ©toctroc'utio. Uit een dezer dagen 'uitgegeven statistiek nu blijkt, dat in de afgeloopen 12Y2 jaar niet minder dan 437.429 katten en 31.218 honden op deze wijlzo pijnloos zijn afgemaakt, ter wijl tegenwoordig ongeveer 1500 honden en katten per week het levenslicht wordt uitgeblazen. Degene, die in hoogste instantie met het afmaken van de honden en katten belast is, is merkwaardigerwijs een be jaarde vrouw, een zekere miss Olegg, die zes helpers heeft, oveneens vrouwen, die alle o'uder zijn dan vijftig jaar en eiken dag door de haar aangewezen districten een to'umée maken op zoek naar onge- wenscht© katten en honden. Zomerzitting. Vergadering van Donderdag 23 Juli. Aanwezig 37 leden. Afwezig de heeren van Waesberglie, Vienings, Önderdijk, van Zuijen en van Nieuwenhuijizen. Na onderzoek zijner geloofsbrieven werd de heer O. de Jonge uit Iersefce| als lid toegelaten en beëedigd. Een adres van verschillende landbou wers in Zeeuwsch-Vl'a anderen om het besluit inzake den korten dissel in te trekken, werd in handen gesteld van Ged. Staten, omdat het, een 'besluit van dat college betreft. Tollen. D|e heeren Van Dixhoorn en Koster trekken hun voorstel inzake de con cessies van tolheffing in, omdat Ged. Staten alle medewerking in die richting toezegden. Reglement op de wegen en voet paden in Zeeland. Bij het voorstel van Ged. Stalen om in het reglement op de wegen en voet paden te bepalen, dat hengsten, meer dan 2 jaar oud, tenzij door den gelei der vóór aan den kop geleid en getuigd met een hoofdstel, voorzien van een trens en een ketting, onder langs de kin, van plm. 40 c.M., niet langs de Wegen mogen worden geleid of vervoerd, werden ver schillende bezwaren tegen dit voorstel opgeworpen. Naar aanleiding daarvan stellen Ged. Staten nader voor te lezen: hengsten, meer dan twee jaar oud, ten zij getuigd met een hoofdstel', dat. voorzien is: hetzij van een stang met ketting of leidselhetzij van een trens en een ketting, onder l'angs de kin van ongeveer 40 c.M. waaraan het leidsel is bevestigd, in welk geval de hengst aan den kop moet worden geleid." De heer Koster stelt voor te lezen, dat in het huidige artikel' alleen stang Wordt gewijzigd in ijzer óf staal gebit- De heer v. Dixhoorn verdedigt dit na der uitvoerig in het belang van dieren en fokkers. D|e heer Kodde heeft geen be zwaar de zaak eenvoudiger te maken, als bet vast staat, dat het verkeer er niet onveiliger door Wordt. Het amendement-Koster wórdt verwer pen met 27 tegen 10 stemmen. Het voor stel van Ged. Staten wordt na verdedi ging door den heer v. d. Putte z. h. s. aan genomen. Herstel van den toren te Kruiningen. Gedep. Staten stellen voor afwijzend te beschikken op hel; verzoek om een aan- vullingsbijdrage in de kosten van herstel van den lor en te Kruiningen. In een der afdeelingcn had een lid gaarne gezien, dat Ged. Staten procentsgewijze een be drag hadden toegeslaan. Voorstel Ged. St. wordt aangenomen. - Herstel toren Gapinge. In een der afdeelingen wenschtc een lid dat door de Staten ook zou worden bijgedragen in de meerdere kosten van herstel' van den toreu te Gapinge, terwijl Ged. Staten 'hadden voorgesteld ook ter dezer zake afwijzend op het verzoek om een aanvullingsbijdrage te beschikken. Voorstel Ged. St. wordt aangenomen. Voeren van een rechtsgeding. Het voorstel' van Ged. Staten om een rechtsgeding le voeren inzake de aan varing tusschen ^en hoogaars van J. E. de Pauw le Breskens en het S.S. Zeeland van den Prov. Stoombootdienst op 8 Sept. 1924, deed in de afdeelingen enkele le den vragen of een minnelijke schikking niet mogelijk z<1u zijn, terwijl een lid voorstelde aa.11 den vorigen directeur te vragen in hoeverre onderhandelingen .om trent een minnelijke schikking zijn ge voerd:. Een lid van Ged. St. zeide, hier op, dat de Zeeland zooveel mogelijk stuurboord heeft, gehouden en de hoog aars 'door een verkeerde maneuvre in aanvaring kwam. Ook wordt de gevraagde vergoeding zeer hoog opgedreven; o.a. werd voor eiken dag stilliggen f 150 schadevergoeding geëischt. Op een vraag van een lid of er ra.pport was ingekomen bij de Scheepvaart-commissie, werd door Ged. St. geantwoord, dat het traject Vlis- singenBreskens tot, de binnenvaart be hoort. De beer Moelker acht de gestelde f 150 per dag schadevergoeding heel hoog, en' dat brengt hem in twijfel hoe hij moet stemmen. De heer Wal tien z egt, dat het f 150 p er week kan zijn, en dan is hef, ideelvisscherij, dus is de verdienste riiet voor een mam Spr. herhaalt de vraag wat de vorige directeur heeft gedaan om tot een minne lijke schikking te komen. Spr. waarschuwt er 'tegen niet te vlug tot het voeren van processen met eenvoudige inwoners der provincie over te gaan. De hear Van Rompu wijst er op, dat sommigen gaarne eens met een boot van de provincie in aanvaring komen, om dat zij dan rekenen op een flinke schade vergoeding. Niet. de boot had de aan varing, doch de visschersschuit. De' oud- directeur heeft gemeld, dat de „Zeeland" Igeen schuld had. en dat de visschersschuit door den. stroom is medegenomen. Men moet ook tegenover het personeel hel. recht handhaven. De heer Moelker stelt voor f300 scha devergoeding toe te kennen. De heer Wnl- lien bestrijdt de aantijging van den heer v. Rompu, aan het adres van de visschers. De heer Van Dixhoorn stelt weinig ver trouwen in de Nederlandsche rechtspraak. Het voorstiel-Wallien wórdt verworpen met ■32 tegen 5 stemmen, waarna dat van Ged. Staten wordt, aangenomen met 36 tegen 1 stem. Gelden voor een nieuwe boot voor het veer KortgeneWol1- phaartsdijksche veer. Naar aanleiding van het voorstel om ongeveer f 60,000 ter leen te verstrek^ ken aan de veerschippers voor boven bedoelde nieuwe boot, vroegen in de af deelingen verschillende leden of het niet beter is, dat de Provincie dezen dienst in eigen beheer neemt, omdat men klaagt over ongelijke behandeling van passa giers. Ook werd gevraagd of er voldoende zekerheid is gegeven voor aflossing, epn Ijd acht een scheepsverband dringend noodig. Van de zijde van Ged. Staten Werd geantwoord, dat bij hen geen Wach ten over "dezen, veerdienst .zijln ingeko men, doch de geopperde bezwaren ter dege onderzocht zullen wórden. Aange zien de provincie reeds zoo vele on dernemingen bezit, wordt het niet raad- raam geacht deze nog weer uit te breiden. Gezorgd zal' worden dat de schippers voldoende zekerheid stellen, in 20 jaar aflossen en de boot goed onderhouden. Doen rij dit niet dan kan altijd het veer in éigen beheer worden overgeno men. Ged. Staten deelen mede dat zij voornemens zijn een scheepsverband' op het schip te nemen. Voorstel Ged. Staten wordt, nadat de klachten hierboven be doeld, door den heer Overhoff waren on derstreept, aangenomen- Subsidie autobusdiensten. In de afdeelingen vonden de voorstellen om af te wijzen het verzoek van W. Klippel te Oud-Vossemeer om subsidie voor een autobusdienst tusschen St. Annaland, O -Vossemeer en Tholen en om voor kennisgeving aan te nemen de adres sen van ,P. G. Hage Iz. te St. Maartens dijk betreffende verleening van subsidie aan J. C. Krijger voor zijn autobusdienst Stavenisse—1Tholen geen bestrijding. Aan genomen. Schadevergoeding voor het te water raken van een auto. Inzake het voorstel van Ged- Staten om afwijzend te beschikken op het ver zoek van den heer J, de Dreu te Goes, om schadevergoeding voor het te water raken van een automobiel, waren in alle afdeelingen meerdere leden van oordeel, dat, al moge adressant rechtens geen aanspraak op vergoeding kunnen maken, het billijk is hem eenige vergoeding te geven, het geldt een bijzonder geval. Verzekering bij beurtvaart-adres komt in de practijk zoo wat niet voor, en dat men door dit niet te doen schuldig is, is uiet juist. Men vraagt, of do pro vincie zelf niet kan verzekeren door hoo- gere tarieven. Zeker meenen enkele le den, dat door den stand der remmen, adressant schuldig "kan zijn, maar toch bad het ongeval niet moeten kunnen gebeuren, het opengaan der deuren en het breken der sjorring had onmogelijk moeten zijn. Men vraagt of opvisschen niet mogelijk is, of geen nadeelige ge volgen voor het Prov. vervoer te vree zen zijn. Andere meenen, dat do vervoer der aansprakelijk is, dat de spoorwegen in een dergelijk geval schadevergoeding uilkeeren, en betreurd wordt, dat geen overeenstemming met adressant is ver kregen. Sommige leden willen een pro cedure, andere zouden dit betreuren. Me degedeeld wordt, dat adressant geen blaam op het personeel heeft willen wer pen, terwijl een ander begrijpt, dat adres sant en personeel ieder zijn zaak zoo gunstig mogelijk wil voorstellen. Van de zijde van Ged. Staten werd er op gewezen, dat adressant niet alles heeft gedaan om het 'in beweging raken der auto 'te voorkomen, dat opvisschen niet mogelijk is, dat. hot geven van een vergoeding een precedent zou scheppen, dat het rijk geen deel' van de schade zou betalen, en. dat na rechtskundig ad vies Ged. Staten niets anders konden doen dan afwijzend voorstellen. Adres sant wist, dat hij zijn auto kon eu behoor de te verzekeren, en dit soort verzekeren is in het transportbedrijf algemeen door gevoerd. In de eierste afdeeling verklaarden zien 8 leden voor 60 procent schadevergoe ding, twee tegen en 3 hielden zich hun stem voor. In de tweede afdeeling', was men van oordeel, dat het raadzaam zou zijln, deze kwestie eerst .in besloten ver gadering te bespreken alvorens de Staten baar in openbaar debat brengen. In de derd© afdeeling werd met algeineene st. don wonsch uitgesproken, dat Ged. Staten 'alsnog in overweging nemen adressant ©enige vergoeding toe te kennen. Nog was ingekomen een dagvaarding van dhr de Dpeiu, om de zaak in rechten uit te maken en een brief van Mr A. H. Kuipers, advocaat van dhr Do Dreu, dat dit alleen is gedaan om te; voorkomen, dat de wettelijke termijn voor schade- aanspreking voorbij ging. De zaak werd eerst in eene geheime zitting behandeld, tijdens welke de heeren van Ziuijen, Nieu- wenhuijze en Vienings ter vergadering waren gekomen. In de openbare vergadering vroeg dhr Adria'anse welwillende beschikking in overweging te nemen. Zonder hoofd. st. werd echter aangenomen de voorstellen om afwijzend te beschikken op het ver zoek van den heer de Dreu en tot het voeren van een rechtsgeding. DEN HAAG. V.Di. Ook de club van A.R. Kamerleden #at heden in 't gebouw, der Tweede Kamer bijeenkomen, ter na dere bespreking van het ontwerp regee- ringsprogram. DEN HAAG. V.D. De vereeniging van leeraren M.O. zond heden een telegram aan Minister Colijn, waarin bezWarem worden geuit tegen het onderbrengen van het Departement van OnderWijb bij een ander Departement. UTRECHT. VDi. Tegen den notaris H- A. Bi. werd heden door den Ambtenaar "O.M- bij de Utreohtsche rechtbank wegens verduistering -ear wederrechtelijke toe- ©igeming iy2 jaar gev. straf, geëischt, zonder aftrek van preventief. TIEL. V.D|- Tegen den burgemeester van Lienden werd wegens geweldpleging 14 dagen, gevangenisstraf g]eëischt. HELMOND. V.D. De arbeider, die ern stige brandwonden bekwam bij de ketel ontploffing in de fabriek van v. Diongen, is hedennacht overleden. LEIDEN. V.D. Bij een ongeval tijdens het hooii'ijlden, is de arbeider J. L. te Lisse om het leven gekomen. Hij laat ©en vrouw en 11 kinderen achter. LONDEN. V-D- Gisteren was het de warmste dag van 't jaar. Die temperatuur bedroeg in de schaduw 88 graden. Des avonds kwamen stormen en onweders voor. Die materiëele schade daarvan is groot. PARIJS. V.Di. In de Zuidelijke pro vincies hebben hevige stormen gewoed. Bordeaux was verscheidene uren geïso leerd, door het verbreken van telegra fische en telefonische verbindingen. D|e druivenoogst is op sommigra plaatsen ver nield. Juli 24 Kamperland, landbouwersinspan, Mar- kusse. 25 Souburg, inboedel, Rosier Vervaat- 28 Goes, twee buizen, Verbist en Lüdwig 28 Goes, heerenhuis, winkelhuis, pak huis, v. Dissel. 28 Goes, huis, bergplaats, tuin, Pilaar. GOES. Geboren: Reinder Jan, zoon van Hidde Reinder Jan van der Veen en van Maria Johanna Dluvekot. Ondertrouwd: Pieter Kakebeeke, j.m. 39 jaar en Suzanna Pieternella Behage, j.d. 26 jaar- Gehuwd: Izaak MeJse, 44 jaar en Jo hanna Maria Reijerse, 35 jaar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3