Gemengd Kieaws. Telegrammen. Allerlei. Rechtszaken Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentie!!. Chr. Kweekschool - iddelburg. gaat niet door, HYPOTHEEK. Hollandsche Inmaa kb ran d e wij n DENEVERS FRÈRES, en'(]e Guises. Nobele figuren als Telligny en Coligny, Jeanne d'Albret en Juliana van Stolberg, Willem van Oranje en Lo- dewijk van Nassau, maar ook onder de kleinere figuren niet minder groot o.a. Jeanne de Mousson en Norbert Tantorf, deze laatste een zoon van den Middel- burgsrhen Bijbeldrukker, een der vele slachtoffers van Rome's ketterhaat. Wan kleuren als de dweepzieke hertog de Montpensier, „de wilde slachter", vader van bovengenoemde Abdis, en d'Anastro den Antwerpenaar, die de ketters met vriendelijk gelaat sluipmoordde en den moordaanslag op den Prins en den dood van de edele vrouwe, hoofdfiguur van 't verhaal, op zijn geweten had. Wij verheugen ons over deze nie'uwe uitgave, die door Isings opnieuw va.n platen is voorzien, waardoor de uitgever Daamen te Den Haag, die haar bezorgde, weer duizenden aan zich heeft verplicht. De lezing van dit verhaal zal, gelijk zij 't bij een vorig geslacht deed, bij 't nu- vol"end geslacht de begeerte versterken om" nog meer van zijn schoon® vader- landsche geschiedenis te kennen, on van de geschiedenis der Oranje-Nassau's aan welke, onze vaderen en wij zoo onnoem lijk veel verplicht zijn. Ongelukken. Te Delft werd een. 7-jarig knaapje vermist, dat omstreeks een uur do woning had verlaten om naar de Hervormde school te gaan. Hij heeft deze echter niet bezocht. Zaterdagmorgen is het lijkje uit de Sehiè opgehaald. Te Amers foort moest een meisje van vier jaar op haar zusje van negen maanden passen, dat in de buitenlucht op een lakentje en kus sen lag. Hot. meisje legde het kussen op de kleine en liep weg. 'Later vond men hot kindje gestikt. Vrijdagmiddag heeft bij; een burentwist do 24-jarige arbeider L. te üoltgcnsplaat een 60-jarige vrouw zoodanig met een riek toegetakeld, dat zij' ernstig ge wond werd. O.a. bleek een pees in den arm afgesneden. De dader, die zeer slecht bekend staat, werd gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Nabij' den Hoorn, onder Schipluiden, is de heer Vos uit Delft mot zijn rijwiel te water geraakt en verdronken. To Zaandam viel een timmerman uit de goot van een in aanbouw zijnd huis. Zwaar gekneusd naar het Ziekenhuis gebracht is hij daar weldra overleden. Ook is daar een transportarbeider bij het naar boven sjou-j wen van een baal rijst naar de rfjstpelling komen to vallen en zoodanig gewond, dat zijn toestand bedenkelijk is. Een ongelukkig circus. Een rondtrekkend circus heeft in de omge ving van Nantes enkele bewogen dagen beleefd. Nabij Ohateaubriant kwam een employé onder een vrachtauto terecht, waarbijl hem de beide beenen werden afgereden. Die ongelukkige overleed spoe dig. Bij aankomst te Nord-sur-Erdre bra ken verscheidene leeuwinnen en ponnyes los, een leeuwin verslond nagenoeg een ponny en doodde twee andere. Twintig gewapende mannen waren noodig om Weer wat rust onder de wilde dieren te brengen. Op weg naar Nantes ging een vrachtauto van een hoogte af. De chauf feur, clie van het voertuig wilde kpringen, werd verpletterd, Juist 's avonds tevoren had hij bij het schoonmaken van een motor een materiaal-auto in- brand ge jaagd. De gouverneur van de New-York- sche Sing-Sing-gevangenis heeft medege deeld, dat er groote hoeveelheden ster ken drank do gevangenis worden binnen gesmokkeld. Be Amerikaansche minister van ma rine heelt geweigerd de luchtschepen „Shenandoa" en „Los Angeles" voor een Noordpooltocht beschikbaar te stellen, daar hij dit te> gevaarlijk vond. Even- ze© wees hij het denkbeeld om met Duitschland deel te nemen aan een Noordpool'-expeditie, van 1 de hand. In het Walenland wordt Zondag de meer dan vijf eeuwen oude Marche de la Madeleine gehouden. Dien 19en Juli 1380 hebben ridders, monniken en dorpers den weg gebaand, die sedert, van vader tot zoon, gevolgd Wordt door al wie de oude gebruiken blijft waarnemen. Dieze Marche de la Madeleine uit de Belgische folklore vindt haar oorsprong in de pest, die het land teisterde en ook den heer van Heigne (Jumet) overviel. Het volk riep Yi™, f]e hulp jn van de heilige Maria-' Magdalena en richtte een processie in. Ge komen tusschen Viesville en Chiméon, ter plaatse sinds genaamd „Terre a 1 D'anse hielden de bedevaarders stil toen een ridder uit het kasteel van Heigne kwam met de boodschap, dat ai de zieken van deze wijk plots gene zen waren. D|it bericht gaf aanleiding tot eenuitbundige danspartij', die ieder jaar, op dezelfde plaats, door de bede vaartgangers herhaald Wordt. -— Valsche guldens. Dje in den laatsten tijd te Winschoten in beslag ge nomen valsche guldens komen, naar ver moed wordt, over de grens naar ons land en hebben evenalsi verleden jaar in beslag genomen valsche guldens een slechten klank, als ze bij echte guldens worden vergeleken. De meeste der val sche guldens hebben geen jaartal of het jaartal 1923. Gasontploffing. Te Helder heeft in een perceel aan het Ankerpark Vrijdagmorgen een gasontploffing plaats welke vrij groote materieele schade heeft aangericht. Die ontploffing ontstond bij het zoeken van een lek in de gasbuis. Een voorbijganger werd door vallende glasscherven licht gewond. Een goede vangst. Door de politie te Nijmegen werd in een volks logement een zekere A. M., stoker va.n beroep, aangehouden. M. is afkomstig uit Duisburg en stond gesignaleerd voor 3 maanden gevangenisstraf wegens mis handeling. Bovendien werd hij gezocht als verdacht van een in 1923 gepleeg- den kerkdiefstal'. Nog zij vermeld, dat de burgemeester van Wamel kennis heeft gegeven van de vermissing, van het ijze ren sleepschip Elisabeth, waarop de aan gehoudene schipper was. W o n d e r g o e d a f g e 1' o o p e n. Vanmorgen is een 17-jarig meisje uit Hil'legersberg toen zij op den West zeedijk te Botterdam voor een auto wil de uitwijken, door hare Weifelende 'hou ding, onder deze auto gekomen. Hoewel liet meisje geheel onder de auto geraakte, had zijl toch geen letsel bekomen. Bliksem in een antenne. Uit York wordt het eerste geval' gemeld van blikseminslag in een binnenshuis opge stelde antenne. Er werd slechts lichte brandschade aangericht. Die oorzaak van hei ongeval is 'te wijten aan het ont breken eener aardleiding, die ook voor binnenshuis-antennes noodzakelijk moet worden geacht. Te Maagdenburg is bij; een controle der boeken van de stedelijke bank gebleken, dat er fraude was gepleegd. Volgens een voor- loopig onderzoek moet ruim 80.000 mark zijn verduisterd, dosr twee ontrouwe ambtenaren. Beiden zijn gearresteerd. Sedert Donderdag1 liggen alle naalden fabrieken te Aken stil, die aangesloten zyn bij den werkgevers-bond. 4700 arbeiders zijn bij hel; conflict betrokken, door slaking of uitsluiting. In 4 fabrieken, te Aken, Wür- selen en Horzogenrath, niet bijl den bond aangesloten, wordt gewerkt. - Tijdens een hevig on weder dat zich eer- •gisteren in liet Belgische stadje Bree ont lastte, zijn twee personen doodeljjk getrof fen. In het dorpje Dilsen werd een persoon door den bliksem gedood en een meisje ernstig gewond. Zaterdag werd het schuitje van Van R., varende in de Haven te Leiden, dat geladen met gerookte paling op weg was naar de Kager- en Brasemermeren, tot consumptie t.er gelegenheid van de wedstrijden aldaar, over varen. De inzittende, zoowel als de poling kwam in het water terecht. Gelukkig werd de man gered, doch de inhoud, ter waarde van eenige honderden guldens, was in de diepte verdwenen. O n w e d e r. Tijdens een onweder zijn er eergisteren te Bathmen bij' den landbouwer B. twee kalveren, welke in de weide liepen, door den bliksem gedood. Te Varsel werd een koe van den land bouwer G. doodgeslagen. Tijdens een hevig onweer schrikte een kellner te Nijmegen zoodanig bij' een hevigen donderslag, dat hij het stuur van zijn rijwiel kwijt raakte, met het gevolg, dat hij' door een spiegelruit viel. Bloedend verwond aan hoofd en handen werd hij' in een naburige apotheek verbonden. De ruit, ter waarde van f240, was niet verzekerd. De vechtpartij. Thans hebben zich een viertal personen bij de politie aangemeld die getuigen zijn geweest van de vechtpartij! in den nacht van Woensdag op Donderdag op het Lange Voorhout te Den Haag. Hun getuigenis is van zoodanige waarde, dat de verdachte, de 30-jarige P., naar het Huis van Bewaring' is overgebracht. De toestand van den getroffene is nog onveranderd. Te Montreal is Russel Soott, de vroe gere miUionair, die beschuldigd was van moord te Chicago, in de laatste minuut van de galg gered. Men ontving n.l. het volgende telegram: „Wacht met het ophangen van mijn broer, Ik zal mijzelf aangeven. Ik was de gene, die Joseph Maurer doodschoot". Het telegram was geteekend Robert Scott. Tijdens het proces beweerde Russel Scott, dat zijn broeder Robert, die vermist werd, de nmoord had gepleegd. Men geloofde hem toen niet en veroordeelde hem tot den strop. Ontploffing. Te Rotterdam is in de locomotieven-remise van het station D. P. een z.g. donkeyketel, die dient tot het wamren van water, noodig voor het schoon maken der locomotieven-ketels, door onbe kende oorzaak uit elkaar gesprongen. Daar de werklieden juist schaftijd hadden en er zich zoodoende niemand in de omgeving be vond, zjjn er geen persoonlijke ongelukken te betreuren. De materiëele schade is echter beduidend. Een gedeelte van het dak der remise werd weggesïage nen de stukken kwa men op de omringende loodsen terecht. Hot personeel van de Rott. Droogdok Mij', zal het werk, dat „de Nieuwe Waterweg", waar de metaalbewerkers staken, aan eerst genoemde maatschappij overbrengt, als „be smet" beschouwen. Te Warschau heeft Zaterdag in het cen trum der stad een schietpartij plaats gehad tussche npolitie en misdadigers, die zich op verdachte wijze op straat ophielden. De po litie slaagde er in een drietal individuen mees ter te worden. Deze verklaarden communisten te zijn. Behalve twee politie-agenten werden hij deze schietpartij, ook eenige leden der veiligheidswacht en voorbijgangers gewond. De drie arrestanten waren eveneens gewond. Drie der slachtoffers zijn aan 'hun wonden overleden. Vrijdagnacht hebben communisten ge tracht de groote spoorbrug bij Gabroronitza in den spoorweg SofiaPhilippopel in de lucht te laten vliegen. Dank zij; de waakzaam heid van de wacht werd het plan verijdeld. Vrijdagavond hebben jeugdige swastika- dragers onder anti-semitisch getier een inval gedaan in een tuinrestaurant in het stads park te Weenen en de aanwezige gasten op de vlucht gejaagd. De politie moest er aan te pas komen en er ontstond een hand gemeen, waarbij heel wat scherven gemaakt zijn. Negen menschen liepen verwondingen op en twaalf jeugdige boosdoeners zijn in hechtenis genomen. Alles wijst er op, dat men met een vooraf beraamd plan te doen had. De politie dreigt met de grootste ge strengheid bij een mogelijke herhaling ie zullen optreden en waarschuwt vereenigingen, ouders en voogden om de jongelieden van dergelijke excessen af te houden. Noodweer in China. Hongkong is de laatste dagen geteisterd door een hevig noodweer, gepaard met stortregens. Een aan tal huizen is ingestort .Een 15-tal personen werd gedood, terwijl ettelijke, personen ge wond werden. Volgens andere berichten zou het aantal slachtoffers ongeveer 200 bedra gen. Er zy'n 15 dooden en 19 gewonden naar het ziekenhuis vervoord, die onder de puinen van een 7-tal hnizgn werden gevonden, welke tengevolge van de stortregens waren ingestort. De slachtoffers zijn Chineezen, behalve tweo Indische bewakers. -Noodweer in 8 i 1 e z i Do door het jongste noodweer in Silczië veroorzaak te materiëele schade bedraagt volgons een officiëele opgave 700.000 zloty. De schade a a tl gewassen zijn hierbij niet inbegrepen. Nieuwe overstroomingen in K o r e a. Nieuwe, overstroomingen hebben zich voorgedaan nabij Seoel, als gevolg van stort regens, die drie dagen duurden. Het spoorwegverkeer is gestremd. De water toevoer van Seoel is afgesneden. Men vreest, dat er vole slachtoffers zijn, terwijl de schade aan eigendommen uitgebreid is. Te Pont zijn eergisteren de 60-jarige landbouwer Lambert -Tansen en zijn 48-jarige huishoudster Marie Rümmen vermoord ge vonden. In do woning1 was alles overhoop gehaald. Volgens het voo-rloopig onderzoek werden boide ongelukkigen door nog onbekende moor denaars overvallen en met een hamer dood geslagen. De lijken werden met ingeslagen schedel gevonden. ROTTERDAM. De staking der metaal bewerkers breidt zich uit. HOORN. Wegens het spelen met vuur door een kind zijn te Oudendijk drie woningen afgebrand. DOETINCHEM. In den ouderdom van 61 jaar is alhier overleden burgemeester Du val Slothouwer, vroeger te Boskoop en Zal tb om mei, bekend uit de padvinders beweging. LEMMER. De laatste tram naar Joure is Zaterdagavond omgeslagen. De machi nist wist zich te rédden, en de passa giers in de drie vol'gwagens gezeten be kwamen geen letsel. Niettegenstaande de tram een oponthoud van twee urenv had, konden zij de nachtboot naar Amsterdam nog halen. GOES. Heden werd door B. en W. aanbe steed, het bijbouwen van een lokaal aan de Rijkslandbouwwinterschool. Ingeschreven werd door firma J. M. J. Schrijver Zu f5257, M. Schrijver Sr f 4397, P. C. en J. van Sprang f 4484, W. Huson Lzn, Vliesingen f5437, \V. J. v. Doeselaar f4637, J. H. Nonnekes en J. v. Gorp f 5260, J. de Kok f4200, M. F. Goedemondt f4380, J. F. Baa- rens en J. P. Hopmans f 4330, H. van Sab- ben f4383. Alle inschrijvers, uitgez. Huson, wonen te Goes. Wisselkoersen. Amsterdam1, 20 Juli, 2.1 u. Berlijn 59-26—59.28 Brussel 11.5011.53 Parijs 11.7211.74 Londen 12.103/8—12.105/8 New-York 2.48!Vlf—2.497le Horace Vernet. „Het Handels blad" deelt de volgende ervaring mee door bovengenoemden Fransehen schilder op gedaan. Op zijin reis in Zwitserland' zit Horace Vernet op zekeren dag aan het meer van Genève om eenige schetsen te ma ken, toen een jonge dame naar hem toe komt, over zijn schouders kijkt en eenige aanmerkingen op zffu teekeningen maakt. De oude man hoort haar zeer bedaard aan en bedankt haar voor hare terecht wijzing. Den volgenden dag komt hetzelfde meisje weer naar hem toe en zegt: „Mijnheer, kent u ook Horace Vernet? Men zegt, dat hij hier is, en ik zou hem zoo gaarne l'eeren kennen." „Wel, miss," antwoordde hij lachend, „dat is dezelfde, die gisteren de eer mocht genieten van u lessen te ontvan gen." Een greep uit de geschie denis der water kijk er ij'. Hiervan vertelt de „N, R. Ort" staaltjes, ontleend aan een in 1652 Uitgegeven werk van Jo- han van Beverwijck, dokter mod. te Dor drecht. Ten bewijze dat ook toen reeds de, waterkijkers hun vak uitoefenden en er onder hen ook waren, die met slimmig heidjes zich een indruk van knapheid in het vak konden verwerven, geeft hij een paar staaltjes, waarvan wij alleen het volgende in de taal van dien tijd overnemen; „Beker huysman bracht midden in de winter water bij de Geneesmeester; hij vragende of het van sijh vtoiu was: den Boer seyde, Ia, maer siet eens ofte ghy daer uyt niet wat anders en merekt. Een doctor, also het water van goede ver we was, kreeg agterdencken van eenige uytwendige pijn, end© gaf die ook tot antwoort. Braef, riep den boer, dat is wel geraden: Dan waer van komt de pijn, die sy voelt in ha,er zijlde, daer het blaiuw is. De genees-meester horende van de bla.Uwigheyt, koude lichtelijk afnemen, sulex door vallen of stoeten geschiet te zijn: daer om vraeghden hy, of de vrou niet gevallen had? Een boer hier over ver wondert staende, meester, seyde hy, soo ghy mijin kont seggen, waer van dat sy gevallen is, ick sal u houden voor den aider bes te. Die geneesmeester, de- plom- pigheyt van den Huysman bemerekende, en overleggende de gelegenheyt van de wooninghen, gaf voor antwoordt, dat sy van de trappen gevallen was. By gat, seyde den boer, indien ghy uyt het water kont weten, van hoeveel trappen sy ge vallen is, ick sal alleman seggen, dat ghy ©era hups man. bint. Hier en kond© de geneesmeester hem naiulycx van lac- chcn houden, evenwel wetende, dat de boerensolders niet -seer hoog en syn, ant woord®, omtrent van twaelf trappen. Waerop den Huysman seyde, Siet het water te degen; want daer mooter meerder zijn. Die genees-meester noder- siendo, bedacht wat anders: daerna een statig'h ghelaat tonnende, seyde, 'Die wegh is door do vorst geheel gladt, en. hebt '011/ niet onderweg gevallen, en wat water gestort? Don hoor, gelijk 'teen slechte boer was, stonde 'don genees-mees ter voor eon propheet aen, bekende dat hy gevallen had, en datter wat gestort was. Diaerop seyde doen de genees-meester met ©en groote stemmigheyt, Fijnman, op di© plaets, daer ghy gevallen hebt, moet ghy d'ander trappen soocken, want ik en heb se hier in dit glas niet." Door Fr. de Smet, 51 jaar, koop man te Uzendijke, is hooger beroep aan- gefeekend t.egen een vonnis van den kan tonrechter tc Oostburg, waarbij hij ter zake van visschen zonder akte werd ver oordeeld tot f 10 of 10 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van 30 fuiken en 9 aaldobbers. Buiten vervolging en in vrijheid ge steld M. A. K., 50 jaar, klein landbou wer te Duivendijke, gedetineerd te Mid delburg, ter zake van brandstichting in zijn schuur te IJzendijke. Door de rechtbank is verwezen naar de terechtzitting met last tot gevangen houding, de zaak tegen J. S., 62 jaar, hoofdonderwijzer te Ellemeet, thans ge detineerd te Middelburg, ter zake van on tuchtige handelingen met minderjarige leerlingen. Rotterdam1, 20 Juli 1925. Veemarkt. Aanvoer493 vette Runde ren 291 vette Kalveren456 Schapen en Lammeren; 727 Varkens. Prijzen per 1/2 K.G.Koeien 40, 50521/2, 571/2—60, Ossen 50, 5372—5772, Vette Kalve ren 571/2, 677°, 777»80, Schapen (binnen land 3035, idem buitenland 5053, Lam meren f 30f 37 per stuk, Varkens 42, 44j 46, Stieren 40, 45, 50. Koeien en ossen aanvoer goed, handel lang zaam, prijzen over 't algemeen -met moeite te handhaven. Stieren aanvoer zeer 'klein, weinig handel, prij'zon iets flauwer, een en kel puikbest ext, 1 a 2 ct. boven noteering. Vette kalveren aanvoer flink, handel traag, de beste soorten bleven vrijwel nog op prijs, maar voor 2c en 3e soort konden de oude prijzen met moeite worden bedongen. Scha pen en lammeren aanvoer matig, handel zeer lui, prijzen over 't algemeen iets lager. Var kens aanvoer vrjj goed, handel flauw, prijzen ongeveer als vorige week. Zaden: Karwqzaad f 25f 27, Kanarie zaad f26f27, Koolzaad f24f26, Buiten- landsche boekweit f 13.30. Vlas: 450 K.G. blauw f 1.25—f 1.60, 8000 K.G. Holl. geel f 1.25—f 1.65, 1000 K.G. Dauw root f 1f 1.20. Aardappel en Poters 47, Westl. Schoolmeesters (zand) 810, idem (klei) 5V2 8, Dufco of York 69, Geldsche School meesters 572672, Blauwpitters 67a10, Eigenheimers 51/27 ot., alles per K.G.. Aanvoer behoorlijk, vraag kalm. Eieren f6.50f7.75 per 100 stuks. GOES, 18 Juli. Groote veiling. Zwarte bessen f 83.10, Roode bessen f 13.90— f 15.40, beide per 100 K.G. Kleine Veiling. Kruisbessen 420, Zwarte bessen 82.10, Roode bessen 918, Witte bessen 1214, Aardbeien 13—49, Frambozen 4245, Vroege Oranje Prui men 3346, Engelsche Krozen 45, Afval Pruimen 1130. Kersen: Klerken (suiker- krieken 3653, Eierkrieken 4045, Lim burger Krieken 39, Zwarte Blance 33- 39, Zwarte Vleeschkersen 3547, Witte Vleeschkersen 4042, Zure Morellen 50 65, Uitschot Kersen 920, Appels (Made- leinen) 1435, Afval appels 112, West- friesperen 35, Aardappelen 46, Zilver uien 1420, Sjalotten 1013, Doperw ten 1—r-10, Groene boonen 614, Gele boonen 611, Snijboonen 8—30 gld-, al les per 100 K.G.; Perziken 813, Kom kommers 49, Augurken 0300.42, Bloemkool 313, Roodekool 7 gld-, al les per 100 stuks; Kroten 2 gld. per 100 bos- KAPELLE-BIEZELINGE, 17 Juli. Groote veiling. Zwarte bessen 80.10, Roode bes sen 14.90 gld. per 100 K.G. Kleine veiling- Zwarte Bessen nat 40, Roode bessen 1324, Frambozen 37 45, Oranjepruimen 4150, Klerken 45 56, Eierkrieken 4047, Krieken 35'45, Vleeschkersen 4554, Witte Vleeschker sen 4652, Bruine Blance 4145, Ronde Blance 3337, Beierlanders 3545, Ma deleines le soort 4436, 2e soort 10 12, 3e soort 68, Madeleines Val 410, Aardappels 46 gld., alles per 100 K.Gi; Bloemkool 815, Perziken 1015, beide per 100 stuks. MIDDELBURG. Huw.-aang.: J. A. de Haas, 27 j. en M. Lippens, 26 j.S. W. Moolénaar, 35 j. en G. J. Struve 22 j. Bevallen: E. P. Harinckv. d'. Broek, z.; M. P. D'ormaar—de With, z. Overleden: M. J. Kristalijn, 30 j. ong. cl.C. v. Holthuijson, 61 j., man v. P. J. Th. de Klerk. GOES. Geboren: Willielmina, d. v. Ja cobus Johannes de Witte en Pieternella Verdonk. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 20 Juli, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.1 te Kopenha gen, laagste 751.7 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 21 Juli: Zwakke tot matige Zuidelijk© tot Oostelijke wind, meest licht- tot halfbewolkt, droog warm weer. SOLI DEO GLQRA 1875 1925 Op 23 Juli a.s. hopen onze geliefde Ouders, DANIEL MIDAVA1NE en JOHANNA HU1JSMAN hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Grijpskerke, Juli 1925. Heden overleed plotseling tot onze diepe droefheid, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot-, Overgrootvader en Zwager, de Heer A. VAN SORGE, in den ouderdom van 75 jaar en 4 maanden. Arnemuiden A, CRUCQ—van Soege. K. CRUCQ. Middelburg N. S. v. SORGE. M. P. v. NIEU WEN- HUI JZENvan soege. C. v. NIEUWENHUIJZEN. 's-Gravenhage P. A. v. DA ALEN—v. Soege. J. v. DAALEN. P. W. v. SORGE. B. J. v. SORGEvan Senus. 't Zand bij Middelburg H. J. v. SORGE. J. PRIESTER. 't Zand D 45 bij Middelburg, 19 Juli '1925. Algemeene kennisgeving. Afd. B. (Hoofdacte-cursus). Opgave van deelnemen voor den nieuwen cursus (le of 2e klasse) wordt bij ondergeteekende inge wacht, liefst vóór 25 Augustus a. s. C. WEEDA, Directeur. Aangeboden gelegenheid tot Koffiedrinken in gezin, voor kinderen die H. B. S. of Gymna sium te Middelburg, bezoeken. 8rieven onder letter J Boekh. DHUIJ. BERICHT. De tegen 24 Juli a.s. ge annonceerde Veiling van een Hofstede te Vlake, ten verzoeke van den heer G. Overbeeke, aio zijnde uit de hand verkocht. A. TH. VERBIST, Notaris. Particulier kapitaal beschik baar tegen matige rente op pan den met ruime overwaarde. Brieven letter M. M. Bureau dezer Courant te Goe». speciaal voor Inmaak gestookt. Per Literflesch f8.60 Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3