No 841 Donderdag 16 Juli 11185 S9e Jaargang eii te koop,, rgerwoonhnis. Woonhuis, elhnis met Tnii Buitenland. bij Inschrijving f STEEDjEj gen billijken prijs:[ reosoteertie on Palen, fiand te koop: nermanskneeftt m Leerling, alien zwaar op Inden!" i-parlif. rijft Prof. Hepp jlv I I der Staatkundig poor ons kortheids-. genoemd. Vooral cht maakte zij de let opzet schrijven |avc hebben eerbied elens, die de onze lersten-partij is op Ind. Op het. beg in let maar doen het Is nan hun ageeren ltten en vrouwen- I weegt ons het lot raar. Geen middel In gelaten om hun JDiaarmee mag niet |o verkiezing. Reeds arbeid onder hen zijn al deze stern- hui de z.g.n. Oud- ten ook Christelijk- Ik Hervormden van Ir. En op de Ve- f iidsche en Zeeuw- kerkelijk Gerefor- bu waren we daar- It. En do uitkomst laten onze kiesver- lie streken dapper huisbezoek is hier Jet ieder van. die [itvoerig' gesproken aden lang. Zij moe- niet slechts over- Jln inzonderheid c Ivan /lie partij be- Wed. Jb BLOK ir. gel] Rilland-Bath Schuur, Tuin, mooiN Boomgaard waari» aan de en liggende ia wijk A no. 31 nabij groot 2 H A. 14 A, Gem. 140 Roed. De jdie op volle dracht is, Appelboomen (hoog' ^ereboomen, 2750 str, 400 str. Zwarte Bes- Roode Bessen, k: de boomgaard bij ■uiterlijk 15 Aug,, hel Innexe schuur en tuin figen Vrijdag 17 Jolil hg 22 Juli van 1-fl pcht kan een groot ge l poopsom als le hypo-l op het goed gevestigd I tjgen worden ingewacfctl 14 Juli ten kantore vuil p DISSEL te Goes,! jals bij de eigenaren Itingen te bekomen zrjn. f ;*ing te koop of te| ifn voor 7 jaar: ïrfce, groot 88 Aren kan ook voor ander I eorden. Gemakkelijke Br. in te leveren fejj IJ, Middelburg. ir 5.50 M., omtrek 050J [Te bezichtigen haven I nliehtingen bij V. C l Heerengracht, Mid-F goeden stand. Aa» er overeen te. komen! en en inlichtingen te I der letter R Bureel te Goes. E KOOP; vare Koe, NSE, Dom burg.j ROOS, Veered E KOOR: Speenvarkens eB solpSanten, )LE, Souburg. E HUUR: m bij H. P. GANS® I elle. E KOOR: i Werkpaard en e(" j irling Paard, bij z., Visoweg, Souburg gevraagd >E, Serooskerke Drukkers-Exploitanten 00STERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstslraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 1 fAdministratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. VOORTVAREN. Ten onzent was in de eerste helft der vorige eeuw, na de herstelling van ons nationaal volksbestaan de toestand, deze: Aan het hoofd van den staat Stond Ko ning Willem I, een beslist geloovig man. In het land waren vele orthodoxe men- schen. Maar het beginsel bleef door werken, 'dat de Staat niet te rekenen heeft met de Godsopenbaring. De Gere formeerden bleven slapen, bleven lijde lijk op elk gebied. Zoo kwam in de kerk de leervrijheidIeder kon verkon digen wat hij begeerde. De eerste beweging die er nu ontstond was die van de Gereformeerden. Ze boe ten zoo, omdat zij! zijn de Gereformeerden van ouds. D'och destijds heetten zij Af gescheidenen, een naam die hun thans, met de eenigszins deftige afsnijding der eerste lettergreep, door ds Lingbeek, op nieuw, doch zeer ten onrechte wordt toegemeten. Zijl hebben toen weer 't eerst gevoeld en openlijk uitgesprokenDie kerk is vrij'; zij ontwikkeld zich zelve; daar blijve de Staat af. D|e kerk ontvangt en aanvaardt weer den last Van haar Ko ning en Heer. Deze beweging evenwel was klein van omvang. En toen de vervolgingen op hielden en het nieuwtje er af Was, ging alles weer 'zijn ouden gang. De liberalen hebben destijds een fout begaan. Ze hebben zich n.f. vergrepen aan de nationale school. Ook vóór 1857 was de volksschool verre van Gere formeerd. Toch bestond er nog steeds verband tussclien de belijdenis en de school. Dioch de school moest niets an ders zijn dan neutraal'. Wanneer een vreemde onze scholen bezocht, moest hij niet kunnen merken of ze Buddhistisch of Christelijk was, zoo wilden zij 't. Thans werden de Gereformeerden Wak ker. En wie zijn het geweest, die nu optraden? Niet de grooten der aarde, ook niet de predikanten. Het waren onze eenvoudige schoolmeesters, die hun Heer liefhadden en van den naam des Heeren op de school niet zwijgen konden. Het openbaar onderwijs is zoo oud hijna als Nederland. Maar voor 't eerst is in 1889 de volksschool gegeven aan het volk zelf. Diat is de beteekenis van de Wet-Mackay. En in die lijn liggen ook de wetswijzigingen van 1905 en 1920. In dien ons christelijk schoolwezen niet bloeit, we kunnen het nu niet meer aan de overheid wijten. Wie kunnen nu scholen oprichten omdat de school is geworden onze school Reeds in 1892, na de invoering der wet-Mackay, sprak de heer LohmanMijne Heeren; we staan hiermee in Europa vooraan. En dat is nu, terwijl wij 1925 schrijven, nog zoo. We staan hiermee in Europa vooraan! Dat hebben we te danken aan de mannen die voor de 'beginselen gestreden heb ben. Thans bestaat er echter een gevaar1, dat we n.l. nu we de school hebben, gaan inslapen. Vroeger moest men een gulden omkeeren, als men dacht iets aan de school ten koste te leggen. Thans betaalt de Overheid alles. D'us nu zal het wel' vanzelf gaan, zoo denkt men allicht. Toen in 1'618 de Gereformeerde Kerk er boven op was, toen zeiden de liberalen van dien tijd: ze zullen wel uitsterven. Zoo denkt en spreekt ook thans de libe rale overheid. Nog eensin onze hetere conditie loopen we gevaar dat onze ijver vermindert. Laat het beginsel ons aan vuren tot voortgezetten arbeid en strijd, het beginsel dat Christus heerschen moet niet alleen in de kerk; niet alleen in de school. Het christelijk beginsel moet doorwerken op elk terrein. Toen de Gereform. in de 17e inslie pen, waren ze vooraf niet gew'aarschuwd. Wij zijn wel gewaarschuwd. Groen van Prinsterer en Keuchenius, Jhr mr A. F. de Savornin Lohman en Kuyper, hebben steeds gewezen op het verband tusschen het geloof en het ge- beele leven van ons volk; en in hoe nauwl verband de. openbaring van God staat met tal van vragen, die ons volksleven betref fen. Zoo komt dan ook nu nog tot ieder onzer persoonlijk de vraag: wat denkt g ij van het verband tusschen staatsrege ling en Christendom. We achten het thans niet onze taak, om over dit verband in 'tbreede te handelen. We wijzen slechts op twee hoofdzaken. Ook in de staatsregeling moet boven alles staan: de eere Gods; en de rechtvaar digheid jegens allen. Wat dit laatste betreft, we zijn van nature allen egoïstisch, rekenen naar ons toe. Dut egoïsme mag bij ons niet gelden maar integendeel dit: wat zoudt gijl willen dat n geschiedde? Het Christelijk geloof geeft kracht om te breken met hetgeen uitslui tend in ons eigen belang is. En wat dit opzicht de liberalen betreft? Wij °ordeelen hen niet. Maar zij alleen, die staan onder den invloed van hetgeen Gods Woord ons leert, zijn op den duur in staat te doe n, wat ieder rekent dat zijn plicht is. Hierin volgen wij het voorbeeld van meergenoemde staatslieden en van dui zenden in den lande, die het met hen eens Waren. In den strijd om het recht en om de vrijheid die hun door de liberalen van toen niet gegund werden, hebben zij, ook bij de stembus, volhard. Ook de Roomschen deden zulks van hun zijde. Zoo vonden zij elkaar en behaalden bij de eerstvolgende Kamerverkiezing na de Grondwetsherziening een eerste stembus overwinning. In 1888 kwam de meerderheid van de rechterzijde. Meerderheid. Het is moei lijk een vergadering, d.i. een groep van vele personen, van de waarheid te over tuigen. Zoo is het in onzen tijd dan al zeer moeilijk tot recht te komen. Wii moeten altijd een meerderheid hebben. In 1888 dan kwam do meerderheid aan de yereenigde Antirev. en 'Katholieken, terwijl bovendien vele anderen meegin gen; toen echter de schoolwet tot stand Avas gekomen sloeg de „meerderheid" naar den anderen kant om. Het kabinet trad af, en een liberaal kabinet trad op. Nu had de liberale partijl een zeer bij zonder middel van verweer, waarmee ze de Antirevolutionairen steeds heeft be streden. Ziji doet het namelijk altijd voor komen, dat wie gelooft ongeschikt is voor een publieke betrekking. Een libe raal gaf nóóit een betrekking aan een geloovige, althans in Nederland. Een Roomsch-Katholiek werd wél eens be noemd; maar een Gereformeerde nooit. Gaat men na wat de liberalen oor- deelen over de mannen, die aan onze zijde in de laatste jaren zijn opgetre den, dan luidt dat oordeel over ieder, man voor man: allen onbekwaam; wel goedebrave menschen, maar voor staatsbetrekkingen ongeschikt. Hier uit volgde tweeërlei1. dat openbare betrekkingen voor iemand geslóten wa ren, zoó hij' niet liberaal Was; en 2. dat het aan een antirevolutionair hijna on mogelijk was op te treden, omdat de vorming door de practijk hem ontbrak, hem onthouden werd. Dat waren de mid delen van de .liberalen om liet heft in handen te houden. De liberale partij sloot de eene helft der natie uit. En daarvan komt het dat ons land 'in menig opzicht bij andere natiën achter stond. Ten onzent iverden niet alle krachten gebruikt. Inmiddels heeft de liberale partij! haar roem overleefd; zij is door radicalen, straks door sociaal-democraten van haar plaats gedrongen. Zij' is bezig aan ge brek aan beginsel te gronde te gaan. Toch staat zij, geflankeerd door de haar verwante socialisten en de aan dezen verwante anarchisten en communisten nog tegenover ons op haar zwakke bee- nen. In den strijd tegen deze partijen der Revolutie is het Evangelie het aangewe zen krachtige Avapen. Maar het moet ge hanteerd in de kracht des gel'oofs. Nog:'in onze dagen wordt dit door geleerde Fran- sche schrijvers openlijk getuigd, dat het Evangelie de eenige macht is tegen het ongeloof, dat Frankrijk thans over- heerscht. D'it moet ons goede volk nog meer dan vroeger, en telkens weer opnieuw, rvor- den Aroorgehouden. Wij hebben den stembusstrijd Aveer ach ter den rug. Maar Avijl mogen daarom nog niet op onze lauweren gaan rusten. Integendeel, telkens verniemvde voor lichting blijft noodig. om het volk af te manen van de kwade paden, AVaarop het onder den invloed der revolutionaire partijen al verder zou afzwerven van Gods Woord. De Anti-Revolutionaire partij' is er, wat het getal' aangaat, niet op vooruit ge gaan. Velen, die vroeger met haar gin gen, of bij de stembusworstel'ing vooraan stonden, -verlieten haar, en liepen tot den vijand over; of, in 't minst ongun stige geval, liepen zij, terwijl het antirevo lutionaire scheepje in de branding was, met de handen in de zakken langs het strand te kuieren. En gelijk in de eerste dagen der tach tigjarige Avorstel'ing onzer vaderen tegen Spanje, de Hembyze's en Ryhove's met Petrus Diatheen Prins Willems invloed trachtten te breken, zoo Avaren het ook nu de uiterst rechtsche en uiterst link- sche groepen die onze partijl den dood gezworen hadden. Zoo werd zij' in quantiteit minder. Evenwel, laat ons desnoods nog kleiner worden. Onze kracht ligt niet in, het groote getal, maar enkel en alleen in ons beginsel, in ons geloof in den Heere Jezus Christus. c- Prins Willem schreef aan zijn boe zemvriend te Souburg: „Laat men ons vertrappen, Aldegonde, mits wij maar nuttig mogen zijn a.an den bloei van Gods Kerk. Zoo belmoren ook Avij (e zeggen: „Laat men ons als personen desnoods ATcrtrap pen, als de zaak van onzen Hoer maar gedijen mag." Wij mogen niet vergeten dat wij slechts h e t zout zijn, luttel van waarde, doch groot van beteekenis. Laten wij ons niet schamen niets geacht to Worden, te Av'or- den bespot en gesmaad. Vooral onzen jongeren roepen wij toe: moedig voorwaarts I Jonge mannen, die den smaad der we reld niet konden verdragen, en daarom .de paden van Gods Woord verlieten en de beginselen der Schrift prijs gaven, zijn in het eind bitter teleurgesteld ge worden. 'Maar zij; die getrouw bleven, hebben er nooit berouw van gehad. en Aangezichtspijn verdrijft men hot beste door Sanapirin-Tablotten (Mijnhardt). Per glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten De toestand in Duitschland. In Duitschland is nog altijd een partij die niet begrijpen wil dat Duitschland er onder zit en 't best er aan toe is wan neer het maar doet wat Frankrijk wil. In die lijn ging het trouAvens al. Strese- mann, do minister van buitenlandsche zaken, was tot nog toe de Fransche re geering in alles ter Aville, maar nu komt een andere minister zich tegen hem stel len, en ieder heeft zijn partij. Strese- inann is volkspartij, zoo ongeveer socia list, en Schiele, de minister van binnen- landsche zaken, is nationalist, zoo on geveer van de oude Keizerpart^, en zoo gaat 't tegen malkaar in, in de regcering, in den rijksdag, in de pers, en op de straat. Maar vandaag moet liet antwoord op de nota van Briand, in zake het Veilig heidspact, Avaar 't om gaat, gereed zijn; want de minister-presidenten der bonds staten komen heden te Berlijn samen om het Duitsche antwoord op het Fransche ultimatum te lezen en goed te keuren; en Zaterdag gaat het antAvoord zee in. Minister Stresemann Avil men in ieder geval weg hebben. Arm Duitschland, kun nen nu zelfs in dagen van grooten nood de partijschappen in u niet zwijgen? De onlusten in China. Het staatsdepartement in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika pleegt overleg met de onderteekenaars van het verdrag der negen mogendheden, om zoo spoedig mogelijk te Peking een conferentie te be leggen. Naar verluidt, is Coolidge van meening, dat de conferentie zich moet en zal be zighouden met de tariefkwesties, de ex territorialiteit en alle andere vraagstuk ken, in het verdrag van Washington vervat. Er Avordt verklaard, dat de pogingen van Amerika tot. nog toe beperkt zijn gebleven tot het trachten, de medewer king van de negen onderteekenende na ties te verzekeren. De Vereenigde Staten hebben geen enkele verbintenis met En geland en Japan ten aanzien van China aangegaan. Het is bij onderzoek gebleken dat in de door hongersnood geteisterde provin cie Szechwan het tekort aan rijst niet het gevolg is van oogstmislukking, doch van diefstallen, gepleegd door benden mi litairen en bandieten. Door dit tekort is do prijs der rijst tot het drie- of viervoudige van den gewonen prijs gestegen. Er zijn reeds gevallen van kannibalisme gerapporteerd- De vreemdelingen doen alles om den nood te lenigen; richten gaarkeukens op e. d., totdat de nieuAve oogst in dit vrucht bare deel van China rijp zal zijn, terwijl zij een bedrag van 100.000 dollar garan deerden voor den aankoop van rijst elders. Er is een plaatselijk comité gevormd, waarin o.a. de Engclsche en Fransche consul zitting hebben. Baron Shidehira, de minister van bui- teril. zaken in Japan, heeft verklaard, dat Japan aan een conferentie over China, zoo zij gehouden wordt, Avenscht deel te nemen. Hij ontkende voorts het bericht om trent een geheime overeenkomst betref fende China tusschen Groot-Brittannië, Amerika en Japan, alsmede het gerucht, dat tusschen Groot-Brittannië en Japan een speciaal accoord was gemaakt. Naar de „Times" meldt, zijn er slechts weinig teekenen, die erop wijzen, dat de gisting in China afneemt. In Hongkong, waar het aantal werkwilligen iets is toe genomen, is een kleine verbetering in den toestand merkbaar, doch het einde van de staking is nog niet in het zicht- Droevige slavernij in Afrika. Aan de volkenbondscommissie voor de slavernij is een rapport gezonden over de arbeidstoestanden in Angola en Portu- geesch Afrika- Het rapport, dat door twee Amerikanen, professor Ross en dr Cra mer, is opgesteld, op verzoek van een aantal Amerikaansche burgers, Avelke in de Avelvaart van de Afrikaansche inboor lingen belang stellen, onthult verschrik kelijke toestanden. De twee onderzoekers hebben de ge noemde gebieden doorreisd en ongeveer 6000 a 7000 inboorlingen ondervraagd. De slavernij in haar ouden vorm, zoo zeggen zij, is verdreven, maar in plaats daarvan is een arbeidsdwang getreden, welke in zijn gevolgen veel erger is dan de oude slavernij. Telkens en telkens weer is er in het rapport sprake van „deportaties van in boorlingen, waarvan men nimmer meer iets hoort. Mannen, vrouwen en kinderen a\"orden weggehaald, teneinde aan de wegen te werken. Soldaten komen, halen do men schen Aveg, kinderen incluis, en binden hen vast. Zij nemen zooAvat de helft van een gezin en laten de andere helft vrij. Voortdurend kan men vrouwen langs de wegen zien werken, vele met zuigelin gen op haar rug. Men denkt, dat de dwangarbeiders be taald worden, maar in Avorkelijkheid komt het geld door de planters betaald, zel den in hun handen, doch blijft in die der beambten achter. De ongelukkige sla ven jiebben zoo goed als geen tijd en kracht om hun eigen tuinen en velden te bewerken. De sterfte onder deze arme menschen neemt hand over hand toe. De werkelijke regeerders in het land zijn inlandsche politiemannen, Avien door de Portugeesche autoriteiten ruime be voegdheden zijn gegeven. De Pörtugeezen zelf schijnen het land aan werken te heb ben, doch laten do inboorlingen des te harder voor hen arbeiden. Het voorgaande heeft hoofdzakelijk op Angola betrekking, doch de toestanden zijn bijna even slecht in Portugeesch Oost-Afrika. Dan. is het in den Kongo beter, of schoon de Belgische kardinaal Mercier toch ook wel eens tot zijn Afrikaanders moet gezegd hebben: Gijlieden behoort tot een ras, dat bestemd is tot dienen, ik behoor tot een dat bestemd is tot heer schen. De Balkan. Gelijk gemeld is door de H. Synode de 'metropoliet van Nicea, mgr. Basil, Geor- giades tot oecumenisch patriarch geko zen. De nieuw gekozene, die sinds 20 jaar metropoliet van Nicea is geweest, is doctor in het kanonieke recht en een bekend ïiturgist. Zijn persoon zijn de Tur ken niet ongunstig gezind- Van de vijftien metropolieten, die aan de stemming moesten deelnemen, waren er twee afwezig, van wie een mgr. Ger- manos ernstig Avas gewond bij een aanval in zijn Avoning Zaterdag j.l. De aanval lers, die hem zoogenaamd over de ver kiezing van den nieuAven patriarch kwa men consulteeren, mishandelden hem en sneden met een mes zijn hoofdhaar, baard, snor en wenkbrauwen af. Dit was "trouwens niet de eenige po ging om de yerkiezing te verhinderen. Tenslotte echter wist de Turksche po litie de relletjes, waarvan wij reeds mel ding maakten, te onderdrukken en kon de verkiezing plaats hebben. De nieuwe patriarch zal bekend zijn onder den' naam van Basil Iff. De ineenstorting van 1918. De publicatie van de groote parlemen taire onderzoekingscommissie over de oorzaken van de Duitsche militaire in eenstorting in den herfst van 1918 zal binnenkort verschijnen. Het onderzoek is thans geëindigd, Avaarvan het. resultaat in drie flinke deelen aan den rijksdag zal worden voorgelegd. Als het politiek ge wichtigste deel der publicatie Avorden de op grond van de documenten opgestelde conclusies der onderzoekingscommissie, vooral van militaire zijde, met belang stelling tegemoet gezien. Het Vlootprogram. De Engelsche verdedigings-commissie heeft haar program blootgelegd, waarin de toezegging voorkomt van binnen 3 jaar 19 nieuwe kruisers. Dit aantal was door de labour-regeering tot 8 verlaagd, doch men wenscht het thans vast te stellen op 19. Ook heeft de admiraliteit verklaard, dat dit aantal het minimum is, dat de En gelsche vloot lot handhaving van haar gevechtsAvaarde noodig heeft Zelfs wordt verlangd, dat in de eerst volgende 6 jaar 40 kruisers zullen Avor- den gebouwd. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.— Losse nummersf0.05 Prjjs der Advertent! ën: 1—4 regels fl.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Het conflict in de mijnindustrie. Gisteravond Averd plotseling alle hoop, op een conferentie tusschen de Engel sche mijnwerkers en de mijneigenaars vernietigd. Gisteravond vergaderde te Scarborough, waai' heden de nationale mijnwerkerscon ferentie zal worden geopend, het bestuur van den bond en beraadslaagde vijf uur lang over de vraag, of een conferentie met de werkgevers zal Avorden gehouden. De extremisten beheerschten den toe stand en besloten werd de mijneigenaars te ontmoeten, doch onder twee voor waarden: le. dat de eigenaren de kennis geving betreffende de opheffing van de tegemvoordige loonovereenkomst intrek ken en 2e. dat zij hun program van loonsvermindering laten varen- In een te legram van de mijneigenaars, reeds vroe ger op den dag medegedeeld, werd, gelijk men weet verklaard, dat zij do opzegging, de kennisgeving en hun voorstellen hand haven. Het conflict tusschen Praag en Rome. Een ernstige staatscrisis is in Bohemen (thans Tsjecho-Slowakije geheeten) uitge broken. Zulks tengevolge van de kerkelijk- politieke „partijgeschillen, ontstaan tijdens de z.g. Huss-feesten (herdenking Aran den marteldood van dezen voorlooper der Hervorming). Die feesten zijn zoodanig verloopen, dat de Pauselijke gezant is teruggeroepen door den Paus. De Tsjechische nationaal'-socialistische partij', welke tot de regeeringsmeerderheidj behoort, blijft vasthouden aan het indie nen eener dringende interpellatie over dit incident. Daar de regeering de parlementaire behandeling vermijdt en de minister van buitenlandsche zaken Benes met zijn drin gende uiteenzettingen de nationaal'-socia listische partij', waartoe hij zelf behoort, niet overtuigde, heeft de leider der partij1, de minister van posterijen Steibrny,» zijn ontslag ingediend. Benes zal, ondanks zijn lidmaatschap van de Tsjechische notionaal'-socialisti- sohe partij' in functie blijven. Naar verluidt, zal de oppositie der Tsjechische nationaal'-socialisten zich reeds bij de onmiddellijk voor de deur staande beraadslagingen over de kies rechthervorming doen gelden, wat tot groote moeilijkheden voor het bestaande regime zou leiden. Korte berichten. De „Popoio d'Ilalia", Mussolini's eigen blad, deelt mede, dat de koning een onderstaatssecretaris heeft verzocht eert onderzoek in te stellen, Avanneer signor Mussolini denkt eens AA'at rust te kunnen' nemen, daar de koning met hem' wat va- cantie op San Rossore Avenscht door te brengen. Vooral in oppositie-kringen heeft dit nieuws diepen indruk gemaakt. De Paus heeft onderscheidingen toe gekend aan de politieagenten, die tot de arrestatie van de dieven der schatten uit den St. Pieter hebben bijgedragen. Van de gestolen voorwerpen is alleen de ring van den Apostel Petrus nog niet terecht. Een feit van historische beteekenis: in het spoorwegwezen is de nieuwe non stop-rit, ten uitvoer gebracht door de Londen, Midland and Scottish Railway- express tusschen Crewe en Perth, een af stand van 290 mijlen. Deze afstand werd afgelegd in 6 uren en 18 minuten. De Engelsche socialistische afge vaardigden, die Dinsdag een studiereis naar Rusland zouden beginnen, hebben hiervan afgezien, naar het heel in ver band met den gespannen toestand in de Engelsche industrie. DEN HAAG. H- M- de Koningin beeft aan den heer H. Go'.ijh opgedragen een nieuw ministerie samen te stellen. De heer Colijln heeft verzocht deze opdracht in beraad te mogen honden. Dierenbescherming. Aan het uittreksel uit de rapporten van de inspecteurs der Sophia-Ver. tot Be scherming van Dieren", over Juni j.l. ontleenen wij De aanvoer van oude paarden uit En geland schijnt, voorloopig althans, tot het verleden te gaan belmoren; ook in de afgeloopen maand kAvamen geen transpor ten aan. Een aantal paarden moesten de inspec teurs buiten dienst stellen wegens kreu pelheid of wegens andere oorzaken- In verschillende gevallen moesten tuigdeelen, waardoor venvondingen ontstaan waren, verlegd of geheel verwijderd worden, ter- Avijl verscheidene kreupele paarden weder rad werden zoodra ze op nieuw hoef beslag gesteld waren. Bij het sleepen van palen moest wor-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1