SAHATOCEN I s Kerknieuws. Onderwijs. Ingezonden Stukken. Overwerk, zorgen en snelle tempera tuursverand*rir.gen ondermijnen het zenuwstele}. Sanavogen bouwt Uw zenuwen -?*j lichnacnskracht weer op, omdat zoeals een bekend dokter schrijft ,,S&na(a£«n o.»*t naar dc kern der ger.^udhcCd, c' w x. de cellen on bouwt deze op tot een blij vend krachtig lichaamsgestel." Begin nog vandaag Sanatog*n te g?- bruiken dan zult gij reeds zeer spot- dig den \erltcrk#nd«r» invloed op Uw eigen zenuwgeste', bemerken. Het '/.enuwsttrkend Voedsel Varuf 1/ per bu< bij alle aputbeVer» en drogi«ten N s S s s s De voorz. zegt, dat inzake deze aange legenheid volgens zijn persoonlijke mee ning niet berust dient te worden en het wól op den weg zou liggen om hierom trent bij den Minister op audiëntie te gaan. Ook dhr. Franse is dezelfde mee ning toegedaan. Spreker heeft vernomen dat ook vanwege de Z.L.M. een audiëntie bij den Minister zal worden aangevraagd, doch waar deze uitsluitend opkomt voor de landbouwcrsbelangen, acht hij het zeer gewenscht, dat de gemeenten Veere en Arnemuiden, die naast de belangen van v landbouw, ook moeten opkomen voor de overige ingezetenen, eene gemeenschap pelijke actie konden voeren om wieder vrijen overgang te krijgen. Ook dhr Puijpe en Schuit kunnen zich hiermede vereeni gen. Dhr Schuit stelt nog de vraag of het geen overweging verdient om vooraf met de Z.L.M. en het gemeentebestuur van Veere in overleg te treden. Na nog eenige bespreking hieromtrent wordt do voorz. afgevaardigd om zoo mogelijk in overleg met de gemeente Veere, deze kwestie met den Minister van Financiën te gaan bespreken. Ook is nog ingekomen een verzoek van H. Boone om alsnog toewijzing te krijgen voor het schoonmaken der school lokalen, waarvoor hij: de laagste inschrij ver Was. De voorz. deelt mede dat de gun ning van dit werk niet aan Boone heeft plaats gehad omdat in een vroegere aan nemingsperiode steeds klachten over het behoorlijk schoonhouden van het hoofd der school inkwamen. Ook dhr Puijipe zegt, dat hij vroeger van dfir v. D|oese- laar heeft gehoord dat het schoonhouden der school door Boone veel te wenschen overliet. Bij een inspectie is hem dit ook inderdaad gebleken, hoewel hij Boo ne hierop heeft gewezen, is dit niet ver beterd. Dat was dan ook de oorzaak waarom het w'erk niet aan den laagsten Werd gegund. Het schrijven van Boone Werd daarna z.hjs. 'voor kennisgeving aangenomen. Na eenige toelichting! door den Voorz. wordt met alg. stemmen besloten de ver goeding bedoeld bij art. 101 der L.O.-wet over 1924 ten behoeve van de Bijz. lagere school alhier vast te stellen op f9.07 per leerling tot een bedrag van f 1777.72 voor 196 leerlingen. Hierna komt ter tafel een voorstel van B. en W. tot onderhands verhuren van de onderwijzerswöning te Klëverskerke aan het nieuw benoemde hoofd dhr J. Lou- wórse voor de som van f 175 per jaar. Dihr Janse vraagt of bij de belangrijke herstellingen van de woning ook verbete ringen zijn tot stand gekomen die er vroeger niet gewteest zijn. Door den Voorz. wordt een kort overzicht gegeven van het veranderde. Dhr Janse informeert! hoeveel huur dhr van Djoeselaarmoest betalen, waarop de voorz. antwoordt f 250. Dhr Janse is van meening dat de woning te Kleverskerke tengevolge van de aangebrachte verbeteringen w.o. ook een schoorsteen in het zijkamertje best een huur van f200 kan opbrengen. Een zoodanig voorstel, gesteund door dhr Franse, wordt met 5 tegen 2 st. die der heeren Schuit en Crucq aangeno men. Hierna komt aan de orde een voorstel' van B. en W. om de verordening be treffende vervoer van reizigers tegen ver goeding te wijzigen overeenkomstig de aanschrijving van den Commissaris der Koningin van 14 Mei 1.1. A No. 1013, 2e aid. Z.h.s. wordt dienovereenkomstig be sloten. Hierna wordt de door den gem.-ontvan ger ingediende rekening der gemeente over '24 aan den gemeenteraad aange boden, aanwijizende in ontvang f 71167.39 en in uitgaaf f 59669.65, al'zoo met een batig slot van f 11497.74 van welk goed slot voorgesteld wordt over te schrijven op den dienst 1925 ter voldoening van achterstallige uitgaven (in hoofdzaak bij dragen voor onderwijs) en voor uitvoering van buitengewone werken (vernieuwing straten en onderwijzerswoning te Klëvers kerke). Als commissie van onderzoek voor liet nazien der rekening worden door den voorzitter aangewezen dhrn Fransche Schuit en Crucq. Het volgende punt be treft een voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe verordening op de hefting van leges ter secretarie. De voorz. leest het ontwerp voor. Dhr Crucq acht het wenschelijk dat onder de le ges voor eene vergunning tot nieuwbouw ook "begrepen worden vergunning tot we deropbouw na afbraak. Z.h.s. wordt zoodanige bepaling toegevoegd. Verder vindt dhr Crucq dat verschil dient gemaakt to worden voor vergun ningen afgegeven ingevolge de verorde ning op het venten. Spr. vindt het b.v. onbillijk dat oude en ongelukkige men schel! die met eenvoudige koopwaar in hun onderhoud voorzien, evenveel moe ten betalen als zij die in de gemeente belangrijke hoeveelheden goederen om zetten en de ingezetenen te veel concur rentie aandoen. Spr. zou liever een per centage van den omzet willen heffen. Dhr Franse zegt, dat we dan op oen ander terrein van belastingheffing ko men, wat z.i. een zeer moeilijk probleem wordt. De voorz. zegt, dat het. dan een soort tariefbelasting wordt, wat iets ge heel' anders is dan loges; deze worden gelieven voor de bemoeiingen verbonden aan de afgifte der vergunningen. Dhr Schuit kan zich vereenigen met hot voor stel van IJ. en W. doch hij zou geens zins verdor willen gaan. Als verder ge gaan wordt dan Wordt de bevolking over gegeven aan de brute willekeur der ne ringdoenden. Do vrijheid Wordt er te veel door aan banden gelegd. Na nog eenige bespreking, Waarbij dhr Crucfq B. en W. verzoekt een voorstel in den geest als door hem bedoeld in overweging te ne men, wordt met alg. stemmen besloten het ontWerp verordening vast te stellen. Aangenomen wordt met algcm. stem men een voorstel van B. en W. tot wijziging dor begrooting voor 1925. Vervolgens wordt door dhr Crucq de wenschetijkheid betoogd van een heffing voor liet innemen van ruimte op het stationsplein voor den verkoop van vor- sche vfscli. Spr. maakt een vergelijking met de haven. Voor het gebruik maken daarvan wordt havengeld geheven ter bestrijding van de kosten van onderhoud, enz. Het stationsplein moet evenzeer van gemeentewege worden sclioongehou- don en eon matige heffing voor de in te nemen ruimte of omgezette hoeveel heid visch zou z.i. zeer billijk zijn. Dhrn Franse, Schuit en van Waarde willen vrije handel' en verklaren zich ten zeerste tegen het voorstel. Eerstgenoemde zegt, dat de primitieve wijlze waarmede de vischverkoopers zich behelpen, niet bil lijkt dat daarvan een belasting geheven wordt; geheel anders zou dit zijn als hiervoor een behoorlijke gelegenheid als betonvloer enz. gevraagd zou worden. Dhr Schuit meent dat liet niet te rijmen is om eenerzijds een afgevaardigde naar den Minister te zenden om de pas op gelegde belasting van veergeld weder op le heffen en anderzijds de ingezetenen nieuwe belastingen op te leggen. Dhr van Eenennaam maakt van dozo gelegen heid gebruik den voorz. te verzoeken om zooveel mogelijk te doen toezien 3at góed wcegmateriaal gebruikt Wordt. Hem zijn feiten hekend, waarbij dit niet het geval was. Op verzoek van den voorzitter zal hij dezen hieromtrent na afloop der vergadering inlichten. Die door dhr Crucfci in overweging gegeven heffing vindt ove rigens ook bij geen der lëden steun. Ontheffing van hondenbelasting wordt verleend aan A. Oreel voor een geheel en aan J. Janse voor een half jaar, terwijl de aanslag wegens schoolgeld van M. J. Lagendijk teruggebracht wordt van de 8e naar de 6e klasse van het tarief met ingang van 1 Jan. '25. Bij de rondvraag vestigt dhr Franse er de aandacht op dat Middelburg be zwaar maakt tegen de verhoogde bijdrage voor de verpleging van krankzinnigen welke bij' de riieuWe regeling van de ge meente wordt gevraagd. Spr. geeft in overweging in deze de medewerking van de vereen, van Ned. Gemeenten m te roepen. Op voorstel van den voorz. wordt m.a.s. besloten adhaesiè te betuigen aan het door de gemeente Middelburg tot de Staten te richten adres en bovendien, de medewerking van genoemde vereeni- -ging te vragen. Verder stelt dhr Franse naar aanleiding van het belangrijke goed slot over 1924 voor, om het vermenig- vuldigingscijfer voor de pl. inkomstenbe lasting alsnog voor het belastingjaar 1925 1926 te verlagen van 2 op 1.80. Op de vraag van dhr Cruc'q of dit werkelijk mogelijk is, antwoordt dhr Franse dat hij dit niet met cijfers kan aantoonen, doch dat zulks, gezien de cijfers dei- rekening, z.i. toch wel goed mogelijk is. Dhr. Schuit is er wel erg voor om te verlagen, doch spr. vraagt of het goed slot over '24 voor een deel geen illusies zijn. Nadat door dhr Franse nog om trent enkele cijfers eenige inlichtingen, aan den voorz. wórden gevraagd, wórdt met algem. stemmen besloten liet verme- nigvuldigingscijier terug te brengen van van 2 op 1.80. Hierna zegt dhr Franse met genoegen te hebben gezien, dat door B. ón W. de laagte naast de bestrating in de Molenstraat wordt aangevuld met grond, doch als er nog grond disponibel is geeft hij in overweging ook de kanten van den afrit in den Molenpolder en op den Veerschen dijk aan te vullen ter voor koming van het uitrijden der steenen. Dhr Puijpe zegt, dat daarvoor nog vol doende grond aanwezig is en dat reeds aan den voerman last is gegeven den grond daarheen te brengen. Voorts informeert dhr Franse nog naar de uitvoering der bestratingswerken op de haven, waaromtrent hem door den voorz. en de wethouders naai' genoegen wordt ingelicht. Dhr v. Eenennaam vestigt andermaal de aandacht van B. en W. op het ge vaar dat ontstaat door het verkeer met auto's op den hoek Westdijkstraat Langstraat. Spreker geeft in overweging om b.v. aan 'de werkplaats van Boone in de Langstraat en bij Meeuwse in de Westdijkstraat een waarschuwingsbord aan te t>rongen. Na eenige bespreking hieromtrent wordt door B. en W. toezeg ging gedaan aan het verlangen van dhr van Eenennaam te voldoen. Hierna slui ting. Domburg. Voor liet festival dat Woens dag 22 Juli a.s. alhier zal gehouden wor den, blijkt groote belangstelling te be staan op en buiten Walcheren. De clou van liet feest zal do optocht wezen met versieringen wagens, rijwielen en groe pen of wat aangeboden zal worden. Des namiddags van 9 uur tot half 10 zal het Domburgsche muziekgezelschap den „Slag bij Waterloo" uitvoeren. Eenige vercenigingen zullen bij den rondgang des avonds hun bijstand vorleenen. Het getal deelnemende muziekvereenigingen bedraagt 22, n.l.Apolle, Domburg; Een dracht maakt Macht, Serooskerke (W.), Eendracht maakt Macht, Kortgerte, Soli Deo Gloria, Grijpskerke (W.), Luctor et Emergo, Zoutelande, Con Affczzione, Kwa- dendamme, Arno's Genoegen, Arnemui den, Oefening na don arbeid, Ritthem, Nut en Genoegen, Aagtekerke, Oefening kweekt kunst, Borsolo, Eendracht maakt Macht, Kruiningen, Ons Genoegen, Ka- pelle, Excelsior, Kloetinge, Oefening kweekt kunst, Westkapelle, Sint Caecilia, 's-Heerenhoek, Oefening na don arbeid, N. en Si. Joosland, Wilhelmina, Co- lijnsplaat,, Euterpe, Heinkenszand, Oefe ning en Uitspanning, Kattendijke, Ons Genoegen, Kamperland, Voorwaarts, Kou- dekerkc, Ons Genoegen, Nisse. Zoutelande. Gemeenteraadsvergadering van Maandag. Allo loden tegenwoordig. Van de ingekomen stukken wordt mede- deieling gegeven. Het proces-verbaal van kascpncming bij den gemeente-ontvanger wordt voor kennisgeving aangenomen. In gekomen is een verzoek van de Cbr. Muziekvereeniging „Luctor BI, Emergo" om subsidie. Die voorzitter brengt in liet midden, dat een algemeen belang hierin to zoekón is, zoodat B,. en W. voorstellen, dit verzoek niet in te willigen. Dó heer J. Stroo vraagt aan den voorzitter of liet. hem bekend is, wat andere gemeenten doen, waar dergelijke verzoeken inkomen. Spreker zegt, dat in de steden dergelijke vercenigingen meestal subsidie ontvangen er mag wel direct geen algemeen belang in zijn, toch zeker wel een algemeen genot. De mtaiek is al enkele malen in het publiek opgetreden en telkens was' veel volk aanwezig, daarin is te zien, dat de muziek op prijis wordt gestold. De Voorzitter zegt, dat Stroo nog niet het algemeen belang hoeft, aangetoond, maar wel het genot. Weth. Koppojan zegt, dat men een gevaarlijken weg opgaat, door subsidie to vorleenen, z.i. kan de za.ng- vereeniging dan ook wel komen. Dhr Stroo zegt, dat er een groot verschil bestaat tusscficn muziek en zang, want eien muziekgezelschap heeft veel grootere 'uitgaven dan oen zang vereen igiifg. Spi'. voelt veel voor muziek en zon er niet tegen zijln om hieraan steun te verleenen. Wij zo'uden misschien onze badplaats hier door nog aantrekkelijker maken. Dp voor zitter zegt, dat, de vreemde menschen naar hier komen voor rust en stilte en waarom moeten wij het dan drukker gaan maken. Hierop wordt het voorstel van B. en W- aangenomen. In plaats van dhr A. van der- Ziee als lid van de commissie, tot wering van schoolverzuim wordt uit voordracht, bestaande uit dhrn J. Kleine- pier Jz Jr en A. Janse Wz. gekozen do heer Janse met 6 stemmen tegen 1 op den hoer Kloinepier. B|0 voorzitter brengt in 't midden dat wegens het vast stellen van con ontwerp, betreffende de rooilijn van Ged. Staten bericht is ont vangen, dat verzuimd is de gezondheids commissie hierover te raadplegen, om dat alsnog to doen en opnieuw in to zenden. Aan dat verzoek is voldaan en het is gebleken, dat de gezondheidscommissie geen bedenking heeft tegen het ontworpen plan. Wordt besloten om het plan op*- nieuw aan Ged. Staten ter goedkeuring in te zenden. Goedgekeurd wordt een wijzi ging in de gemeente-begroo tin 1925. Dó gomeentebegrooting 1924 wordt ge steld in .handen van een commissie be staande uit de heeren G. de Visser en J. Stroo, met een lid van bijstand uit liet dagólijfcsch bestuur. Een af- en overschrijd ving in de begrooting; '24 en '25 van het Burgerlijk Armbestuur wordt goedgekeurd. Goedgekeurd wordt de rekening van het Burgerlijk Armbestuur dienstjaar 1924 sluitend met 'n goed slot v. f 2431-051/2- Vastgesteld wordt een suppletoir kohier hondenbelasting met 2 aanslagen ten be drage van f4,. D|e voorz. wenscht den raad nog een mededeeling te doen omtrent de inrichting van liet brandspuithuis voor slachtplaats bij noodslachtingen. Hij heeft dit het vorige jaar laten opnemen door een timmerman en toen was de begroo ting f300, doch dit werk is niet uitge voerd. Nu heeft hij1 het door een anderen timmerman laten begroeten en zouden de kosten thans f425 bedragen, en nu acht ten B. en W. zich niet verantwoord, hier aan te beginnen zonder den Raad hierover te hebben geraadpleegd. Wethouder Koppejan zegt, ik kan wel met dit plan meegaan, docli zou er niet aan beginnen voor wij zekerheid hebben. Dhr. de Visser 'zegt, ik blijf bij mijn vroeger standpunt, tegen het geheele plan, ik wil een goedkoopere weg zoe ken en deze is mijns inziens wel te vin den, door met den slager te onderhande len die voor eigen rekening een slacht huis wil inrichten. D|hr Stroo zegt, dat de slager de gelegenheid heeft gehad, maar niet aan de gestelde eisclien wilde voldoen. 'Spr. stelt voor om dhr de Waard er over te hooren of hij het plan kan goedkeuren, opdat wij niet voor het geval komen te staan als wij bouwón, dat het dan afgekeurd zou worden. Dit wórdt met algemeene stemmen, behalve die van de Visser, goedgevonden. B. en W. zul len teil spote'digste deze zaak 'ter "hand nemen. 'Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen to Tjerkgaast (toez.) O. W. C- v. d. Veen te Stadskanaal. Bedankt voor Amsterdam door J. J. C- Karres te Amsterdam. Geref. Kerken. Tweetal te Groningen dr J- Thijs te Meppol on J. L. v. d. Wolf te Kralingen. Beroepen te Marken C. J. Sikkel, cand. 'te Oegstgeest; te Bierum II. Steen te Zoutkamp; te Lollum (2e maal) H. Th. v. Munster te Echten; te Stadskanaal (Pekelderweg) J. Atlema, cand. t.e IJlst. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Baarn K. Groen te Zwijn- drecht. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moerkapclle J. Overduin te Rotterdam. Bij het overgangsexamen aan ilo Ko ninklijke Militaire Academie van hel eerste naar het tweede studiejaar van den cursus zijn geslaagd o.a. de sergeanten-leerling L. E. M. Geijsen en N. J. Kanaar. Voor het overgangsexamen van hot eerste naar het tweede studiejaar van den hoofd cursus is geslaagd o.a.infanterie hier to land© R. Boel. Voor dat van het 2e naar hot 3e studiejaar o.a. de cadett.ensergeant infanterie hier te lande B. Koning; infanterie Ned.-Indië W. Bouma, .1. W. Henning en W. E. T. Wasch. Bij de gehouden examens dor Eerste Ned .Modcv. Vereen, te 's-Gravenhage slaag den voor coupeuse-leerares do dames .1. Adri- aanse en P. Minderhout en voor coupeuse mevrouw RuitenburgDekker en P. Roeda, allen leerlingen der Mode-vakschool, Lange Delft, Middelburg; en als hoedenmodisle, mej. N. v. d. Woestijne, Directrice va,n genoemde school. En voor het examen van coupeuse te Rotterdam vanwege de modevakschool mej. A. S. Israël te roede. Bevorderd tot de 3e klasse van .hel, Chr. Lyseum (afd. Gymnasium) le Zeist C. Goedhart to Oudvossemeer. (M. C.) Geslaagd le Utrecht voor .het staats examen tot toelating aan de universiteit voor de faculteit der geneeskunst diploma B do heer C. R. Ch. Wijokerheld Bisdom. Te Rot terdam voor het eindexamen Christelijke H. B. S. o.a. P. J. Wemelsfelder en A. C. Blok. En voor het examen nuttige handwerken de dames S. C. Dekker en J. S. Rothuizen, beiden te Goes, II. de Koning en J. Nieuwen- iiujise, beiden te Krabbendyke, en II. H. ïrimpe te Kloetinge, alle vijf leerlingen vair de Goescho Vakschool. Te 's-Gravenhage voor het stuurliedenexamen 2e stuurman, groote vaart H. J. M. List, B. M. Ecrligh, G. Bakker en J. II. van Doorn. En voor het eindexamen Zeevaartschool diploma A. o.a. M. A. Mooy. Te Utrecht voor het examen Toonkunst voor diploma koorzang o.a. mej. C. C. Reisin- ger, leerlinge van de muziekschool, aldaar. Te Amsterdam yoor de acte Nijverheidsonder wijs mej. D. Rottier. 14 Juli j.l. slaagde te Weltevreden (N. O. I.) voor 3e machinist, Groote Vaart, onze vroegere stadgenoot J. Bil, oud-leerling der ambachtsschool te Goes. R. II. B. S. te Goes. Toegelaten van de le naar de 2e klasse; J. C. Beenhakker, N. H. Blankenberg, C. M. van Doorn, C. van Espen, L. Hoogkamer, J. B. de Jonge, L. C. Kloosterman, J. C. Kram, W. C. van Liere, J. I. Massee, C. F. van der Peijl, W. J. Pfeiffer, D. C. Pieterse, T. G\ C. Rothuizen, D. J. Scheffers, W. M. Vermeulen, L, Zandirk, C. v. d. Linde, W. Bom, C. A. v. d. Broecke, M. H. Constandse, L. Cysouw, A. J. Drijgers, W. v. d. Ende, G. de Hamer, C. A. Klooster, L. Melse, W. H. van Noort, L. P. Pekaar, W. D. Polderman, P. W. v. d. Schraaf, F. J. van Sprundel, W. Trimpe, J. J. F. Wattez, P. Zuidweg. Her-examen 2, afgewezen 7 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse: W. J. in 't Anker, J. van Baren, G. J. v. d. Bosch, A. Brujjnzeel, M. Burger, M. Houtman, C. N. v. Liere, A. W. Nieuwenhujjze, B. Polder man, A. M. G. Schmidt, W. J. P. v. d. Wart, C. L. Welleman, J. L. de Jager, A. A. v. d. Brink, A. C. v. d. Broecke, E. J. Eijke, J. Feüus, L. A. de Graag, A. v. Hee rewaarden, II. P. Hollmann, R. T. Kranen borg, P. S. Lutgert, P. Oom, J. L. Versprille, C. J. v. Weele, W. van IJsseldijk en L. A. Sillevis. Her-examen 4, afgewezen 11 leerlingen. Van de 3e naar de 4e klasse: H. G. v. d. Berg, P. D. Blok, If. J. van Buren, G. E. van.Dijk, C. D. 't Hooft, A. Kousemaker, M. Lindenbergh, D. J. C. v. d. Peijl, G. Sillevis, M. S. de Die, C. Glorum, A. de Graag, L. L. do Graag, D. Hemsdgk, E. M- Janse, C. N. de Jonge, J. H. C. Kakobeeke, J. C. Kram, C. Kribbe, C. A. de Looze, N. Maijs, F. Moerdijk, J. Rothuizen en A. J. van Sparrentak. Her-examen 2; afgewezen 3 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse: J. Fer- dinandusse, M. J. Hoogesteger, J. J. Poel man, M. Rottier, C. de Ruijter, J. Tolhoek, E. van Wielingen, L. G. v. d. Berge, J. Blan kenberg, A. W. Bruinooge, C. E. Linden bergh, M. C. Mange, M. J. Pols, P. Klooster. Her-examen 3; afgewezen 7 leerlingen. R. H. B. S- te Middelburg1. Heden werden bevorderd: Van de eerste naar de tweede klasse: P. W. van Beve- ren, F. J. Boelen, J. Freen, J. J. de Haas, E. O. K. van, Hasselt, L- G. M. Jacquet, J. O. de Jonge, W- H. J. de Jongb, W. Kloeke, J. J. Mantz (vrouwel. leerlingen), H. P. Munteirs, J- A M. de Paauw, P. Pots. C- Provoost, H. Van der gchirur, B J. Troll, H. J. Vermeulen (vr. 1.), N. O- Wisse (vr. 1.), H. A. van de Woestijne, A. A- Borket, M- O- Coumou (vr. 1), A- A. Dekker, J. Dili, J. W. Dor- leijn, G. do Haan (vr. 1.) Gh. Mazure, W. F. van Mocrendonck, J. K Minderhoud, W. A. Schonis, J. J. do Smidt. G. van der Veen, N. M. W- Vermeulen, H. Voor- thans, A. I. Voa en El- L. M. dc Wolff, vr. 1. Afgewezen werden zeven leerlingen. Van do tweede naar de derde klasse; J. W. Ba'urdoux, J. E- M. de Blécourt vr. I., W. Bosman, vr. 1, D'. Cannegieber M. E- J. F. van Diissel, Th. G. GÏiijteen vr. 1., 0- M- de Jager, N. F. Joosse, vr. 1., A. L. Kampman, B- II. Kloeke, vr. 1., p. 0. Louwor.se, Y. E- Mollema, vr 1., J. Q Oreel, G. C. van Pienbroek, S- 0- JRaats \i'. I., W. J. Reijlnierse, J. P. van Rig- toren, R. Ruif, A- Schuit, Ph. L. van der Veen, J. A. Agelink van Rentorgem. A.. Beckers, W. J. F- van der Bijl, J- Cou mou, Chr. Dronkers, J. L. van Duilemen, G. F. Gabriëlse, vr. I G M- 0hijsen, W. L. Ghijlsen, M. 0- ,GocUials, vr 1., R. Hoe gen, E. 0. Kelder, vr. I -, G- 1'. P. Tem mers, G. Vaandrager, vr. H L. van der Veen, II. A. van Visvliet, vr. C. Willeboordse en J. W- Winkster. Afgow. vijf leerlingen. Van de derde naar do vierde klasse: S'. Abrahainse, P. C. Boone, A. de Bruijh, T. Caljouw (vr. 1.), J. N. Caro, P. .1. Entink (vr 1), A. II. van. don Ilamme (vr. 1.), A. IJ. van Heusden, J. Roisters, K. J. Kraak, J. Louwerse (vr. 1.), D. Luteijn, G. A. Romijn, W. M. Snoep, G. A- Verburg, J. C. Vinke, J. M. de Vlieger, A. j. Wisse, J. van den Berge, A. Cornclissen, J. M. van den Dries, II. P. W. Ghijlsen, L. J. M. van Ileusden, L, J. den Hollander, P. teil Klooster, H. F. van der Laan, J. van der Made (vr. G. IJ. Mollema, J. L. van Nieuwónhuijzcig. J. B. Onderdijk, C. Romijn, 0. J. Schip pers, J. W. C. Schrier, P. J. Standaert (onder voorbehoud), „J. A. Vergouwe, M. M. de Vries (vr. 1.), en M. R. Winkster (vr. 1.). Afgewezen 2 leerlingen. Van de vierde naar de vijfde klasse: J. van Belzen (vr. 1.), P. C. Boone, C- van Breda, E. P. Coumou (vr. 1.), A. van Diffelen (vr. 1.), M. M. 't Gilde (vr. J. Hage, H. M.. J- Hattink (vr. 1.); E. C. Hendrikse (vr. 1.); J. C. van Leur, Th. J. de Looff, E. E. van Meerendonk (vr. L); C. P. Mullié (vr. 1.), F. G Rip- meester (vr. 1.), J. A. de Wolff. P. Bod- dingius, A. 0. Bruinshoofd, C. J. Cou mou, S. J. Frelier, .T. J. Gelderblom, J. C. Gelderblom, E. W. Gocthals (vr. 1.), J. R. Grool, S. Houterman, M. J. Hulswit, H. J. Poppe, W. L. van de Putte, A. C- J. Schippers, Schippers, AI. J. van Ta- tenhove, L. J. M. Tumrners (vr. 1.), L- A. M. Tummers (vr. 1.), P. C- Quist (vr" I.) en A. de Zeeuw. Afgewezen geen. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Leidsfersbijeenkomsf. Nu onze Verbondsdagen weer voorbij en. ook vele uitstapjes dor meisjesvereeni- gingen achter den rug. zijn, tie vacantie in het vereenigingsleven in liet vooruit zicht is, komt onwillekeurig de gedachte bij! ons op: wat zou het prettig zijn, als- wij als leidsters het afgeloopen jaar in ons vereenigingsleven met zijn uitgevoerde en niet Uitgevoerd© plannen eens konden be sproken I Als wij enkele goed gesiaagde dingen aan anderen eens konden aanbe velen en andere dingen afraden. Natuur lijk kan men niet op iedere melsjesver- eenigüig hetzelfde doen: wat hier mis lukte, zal ginds, slagen en omgekeerd. Maar toch! Aanmoediging, raad. cor rectie, ©n een samen zoeken naai' den besten weg, waarlangs ons Moisjesver- ecnigingsleven zich za.l kunnen ontwikke leai in de richting van het geestelijk ideaal, is toch zeer gewenscht! liet zal ons met meer geestkracht het nieuwe, werkjaar ir» Sept. of Oct. doen aanvangen. Wanneer aan een dergelijke bespreking voldoende behoefte gevoeld wordt, zal do Federatie van Vereen, voor Vrouwen en Meisjes in Sept., z.g.n. Leidsterdagen oiganiscieren, waarschijnlijk te Breda, Goes, Middelburg en Zierikzee, op vier achtereenvolgende dagen, met dezelfde spreeksters en hetzelfde programma. De gedachte, waarvan het bestuur is uitgegaan, is deze: aan de Leidsters-con ferentie te Loosdrecht of Lunteren kunnen altijd maar betrekkelijk weinigen deel nemen van uit het Zuiden, a. door de hoogt onkosten, b. doordat al de Leid sters niet zoo lang van huis kunnen. Als we nu eens, inplaats van een gewone Leidstersconferentie, belegden een vier- daagsc-he conferentie in dien zin, dat •lederen dag dezelfde besprekingen over de zelfde punten, maar in verschillende omgeving en dus telkens door verschil lende Leidsters werden gevoerd. Wij zou den plm. 10 u. of half elf kunnen bijeen komen, koffiedrinken, inleiding met be spreking houden, samen het meegebrachte twaalf uurtje gebruiken. Kort pauzeeren om te wandelen en boodschappen te doen, diiarna weer bijeenkomen, een tweede in leiding met bespreking houden, gezellig theedrinken, en tegen 5 of 6 u. uiteen gaan. Zou dat niet een vruchtbaar samen zijn kunnen worden? Die leidsters zijn 's avonds weer thuis, missen dus niet een heelen dag in haar gezin en kunnen zelfs nog boodschappen doenl Wie zou dan niet kunnen meedoen. Do kosten zullen minimaal zijn! I11 Goes is ons reeds aangeboden het gast vrije huis van Mej. Ramaker en in Zie rikzee staat de gemeentekamer te onzer beschikking. De onkosten zullen niet mee1 dan plm. fO-50 per persoon bedrage'1-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2