Dit de Provincie. KerkHienws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw Gemengd Nienws. Bij dc Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van den on- derhandschen verkoop aan de gemeente Helder van het voormalige militaire lios- pitaal met terrein aldaar, ten dienste van de volkshuisvesting'. Burgemeester ten Raa to Huizen, die zich dezer dagen schijiht te hebben gecom promitteerd, heeft ontslag aangevraagd. Dit is geschied onder pressie van den Commissaris der Koningin, in verband met het feil dat hij moet verschijnen voor de rechtbank op aanklacht van openbare schennis der eerbaarheid. Wij vestigen de aandacht op de annonce in dit nommer aangaande de goedkoope treingelegwiheid op 22 Juli a.s. naar Dien Haag en Rotterdam. Niet 15 Juli zal de installatie van jhr L. v. Cittcrs als burgemeester van Kortgeno plaats hebben, maar op 2 Juli I.1. heeft zij onder groote belangstelling der burgerij plaats gehad. Wethouder Diorst en het oudste raadslid Salomé be nevens secretaris Schuilwerve spraken welkomstwoorden, en de burgemeester aanvaardde met een hartelijke toespraak lot dagelijksch bestuux-, gemeenteraad, en secretaris en ambtenaren zijn taak. Hij is volgens do Nieuwsbode de jongste burge meester in de provincie, waarschijnlijk ook in het heele 'land. De feesten zijn bepaald op 15 Juli a.s. Zeldzaam jubileum. Heden Maandag vieren de heer eu mej. J. Z.an- dee-Roltier te Koudekerke (W.) hun 65- jarig huwelijksfeest herdenken. Beiden zijn zeer gezond en zonder gebreken, terwijl zij de laatste 45 jaar nimmer een dok ter noodig hadden, "V 'Toen Donderdagavond aan het „Stelletje" onder de gemeente Zierikzee een jonge dame, apothekers-assistente bij do firma de L„ bezig was zich in het badtentje te kleeden, werd het doek plot seling weggetrokken en drong iemand naar binnen. De bewuste persoon greep het doodelijfc verschrikte meisje bij de keel, waarop een worsteling ontstond. Ze kon zich evenwel losrukken en liep gillend naar buiten, waarop de aanrander verdween. Als verdacht van deze aan- 'randing is denzelfdcn avond aangehou den de 24-jarige S. v. Dl, welke voor- Ioopig in 't politiebureau is opgesloten. Hij is ter beschikking van den Officier van Justitie te Middelburg gesteld. Zooals destijds gemeld, waren op de gewone vergadering van aandeelhouders der stoomv.maatschappij „Zeeland" geen aandeel'en genoeg gedeponeerd om de voorgestelde statutenwijziging te behan delen. Er werd toen besloten Zaterdag j.l. een tweede, thans buitengewone ver gadering- te houden. Dit nu is geschied en werd in die vergadering met alge- meene stemmen de statutenwijziging aan genomen. Het Middeiburgsch Muziekkorps geeft Vrijdag a.s. weder een uitvoering op het Molenwater des avonds te 8 uur. Middelburg. Zaterdag Werd alhier onder voorzitterschap van don heer de Graaf uil Bussum een buitengewone algemeene le denvergadering gehouden van „Covny", Coöp. Vereen, van. Nederl. Ijzergiete rijen. Deze vergadering werd bijgewoond als gasten door de hoeren Boelen en Jansen, resp. hoofddirecteur der gemeentebcdrijL ven en directeur van gemeentewerken, en de heer Wesseling, directeur, en Job, in genieur van de Kon, Mij. de Schelde te Vlissingen. O.a. werd medegedeeld, dat het Han delsbedrijf der Coöp. in het eerste half jaar 1925 aan de leden heeft geleverd II.500 ton ruw ijzer en meer dan 9500 ton gietcokes en dat alles tegen de goed koopste prijzen. En toch kon uit de ge maakte .winst alles betaald Worden, ver- eenigingskosten, kosten van het Handels bedrijf en bovendien nog een restant overblijven van f4500. De heer Van den Bergh, directeur der N.V. Van den Bergh's Ijzergieterij, sprak over „Overzicht en uitkomst van het Gieterij-bedrijf en daaruit volgende prij- zen-calculaties". En de voorzitter over „Eenige grondbeginselen over kostprijs berekeningen". In zijn interessante uiteen zetting deed spr. o.a. uitkomen, dat ook een gieterij moet zorgen, dat de afgele verde stukken er oogelijk uitzien. Ook liield hij een warm pleidooi voor het specialiseeren der bedrijven, iemand, die bijv. straatpotten maakt, moet geen mo toren gieten. In den breede behandelde spr. daarop de voornaamste grondstof fen, namelijk vormzand en gietijzer. Spr. meent ten slotte, dat behalve cal- culeeren der onkosten minstens dient te worden geWeten boe de voorwerpen ge maakt moeten worden, waarvan zij ge maakt moeten worden en aan welke eischen zij moeten voldoen. Zoo zal men de toestanden in de Nederlandsche gieterijen verbeteren, en tot een löonend bedrijf kunnen komen. Spr. roept do le den op een voorbeeld te nemen aan de verbazingwekkende snelheid. Waarmede de electrotecliniek zich ontwikkelt, aan de Philips gloeilampenfabriek, zonder te spreken van de ontwikkeling der auto mobielindustrie, vliegtuigen en radio grafie. Na het sluiten der vergadering volgden een lunch en een autotocht naar Dom burg.. en van daar over Westkapelle naar Vlissingen, waar meerderen een kort be zoek aan do terreinen van „De Schelde" brachten, om vervolgens zich te ver- jeenigen aan een gemeenschappelijke^ maaltijd in „Brittania". Het bestuur der vereeuiging tot be vordering van het Vreemdelingenverkeefl op Walcheren heeft gemeend, dat beiaard concerten, zooals die o.a. in België veel worden gegeven, ook hier mogelijk zou den zijn en zouden kunnen strekken tot vermeerdering van het vreemdelingenbe- zoek. Met name zouden uitvoeringen op Woensdagavond allicht aanleiding kunnen geven, dat personen die de Markt op Donderdag willen bezoeken, een dag vroe ger hun intrek in Middelburg zouden nemen. Het bestuur heeft daarom overleg gepleegd met B. en \V. en mot den tijdclijken klokkenist, den beer A. van Os. Dit overleg heeft er toe geleid, dat op Woensdagavonden te beginnen op '15 Juli en eindigende op 9 September a.s. gedurende een uur het carillon zal wor den bespeeld, waarvoor de heer van Os passende programma's zal samenstellen. Wemeldlnge. Met ingang van 1 Aug. a.s. is benoemd tot sluis- en stuw- knecht, tevens helmduiker, met stand plaats Roermond, dhr J. M. Hardenberg, brugknecht alhier. Wollaartsdijk. Zaterdag hield de hand boog-sociëteit Doel naar Hooger een con cours, waaraan Werd deelgenomen door 72 schutters van verschillende sociëteilen. De hoofdvogel werd geschoten door C. Boonman van Vrije Schutters, 's Heeren- hock; le zijvogel J. 0. Koert, Dioel naar llooger, Wolf aartsdijk2e zijvogel J. Rijk, Willem Tell 11, Ovezand; le hoofdkal, 11. Nouse, Dool naar llooger, Wolfaarts- dijk, 2e 'hoofdkal A. van 't Westeindo, Willem Tell I, Ovezand; le kleine kal, P. Stouthamer, Zorgvliet, Ellewoutsdijk 2e kleine kal, A. Louws, Edele handboog, Oudelande; le klep II. Vermue, Eensge zindheid, 's Heerenhoek; 2e klep, A. J. Mol, Edele handboog, Oudelande3e klep, P. Stouthamer, Zorgvliet, Ellewoutsdijk. HOedekenskerke. Zaterdag tverd door de schietvereeniging „Elk naar zijn kracht" een onderlinge wedstrijd gegeven. De prijzen werden behaaldPersoneel le groep: le M. v. Bel'zen 57 punten; 2e P. Oele 57 p., 3e S. Roelse 56, 4e C. Oele 56 punten. Personeel 2e groeplo Job la Grand 54 punten, 2e B. v. Diamine ,51, 3e L. Min derhout 51, 4e Dl. Geense it) punten. Vaste baan. Marga: lo B. v. Dlammo 36 punlen, 2e J. Geense 35, 3e S. Roelse 35, 4e P. Oele 34 punten. Vaste baan. Buks: le S. Roelse 30 punten, 2e J. Priester 28, 3e L. Lous 28, 4e J. Geense 27 punten. Geluksbaanle A. Looij 65 punten, 2e P. Oele 65, 3e M. v. Reizen 61, 4e J. de Groot 59 punten. 's-Gravenpolder. De uitslag van den schietwedstrijd vanwege de Burgerwacht alhier is als volgt: Afstand 100 M. Prijzen kunstvoorwer pen. Aantal te behalen punten maximum 100. Scherpe baan. 1. J. G. Kievit 87 punten, 2. S. J. ziasse 84 p.; 3. L. Moel'ker 84 p., 4. A. Kopmels 82 p., 5. D- Vcrhage 82 p., 6. A. Geense '82, 7. C. van Overbeeke 80, 8. M. v. d. Hooft 79, 9. M. Boogert 77, 10. M. v. Liere Cz. 77, 11. M. Kierloos 75, 12. C. Moelker Sr. 74, 13. O. v. Liere Mz. 72, 14. J. v. Liere Mz. 68, 15. M. v. Liero 45 punten. St. Laurens. Hoewel nog niet geheel gereed door vertraging in de aflevering van sintels voor de zijkanten, zal de nieuwe verbindingsweg tusscheu het dorp en den Noordstraatweg a.s. Woensdag middag officieel door B. en W. worden opengesteld. N. en St. Joosland. Het was 1.1. Don derdag voor vele ingezetenen en door- trekkenden een ongewone drukte in deze gemeente. Tegen 8 u. gingen de muziek- veireeniging „Oefening na den arbeid" en do Zangvereeniging „Tot Nut en Uitspan ning" in optocht van de school naar den Molendijk ter inwijding van do daar ge- homvdo zangtent. Deze tent was voor de inwijdingsplechtighleid heel aardig met levend groen versierd. Toen alle leden in de tent hadden plaats genomen nam do «delachtb. hr burgemeester het woord cm do zangvereeniging' te feliciteeren met het bezit van zulk een mooie artistiek gebouwde tent. Hard en met onvermoei- den ijver hebben de leden gewerkt om in het bezit to komen van dit gebouw on hunne moeite is niet onbeloond gebleven. Na op den schitterenden vooruitgang van den zang gewezen le hebben, eindigde hij met den wcnschi, dat do zangvereeni ging nog lang mag blijven bestaan en aan liet Niouwlandsche publiek nog dikwijls haar zuivere klanken mag doen hooren v-onaf de nieuwe tent. De heer H. J. van Zweden, vo-orz. der Zangvereeniging zeide dat deze vereen, het h'aar plicht achtte de opening van deze tont te doen plaats hebben dooi den eere-voorz., den Burgemeester. Voor het voldoen aan deze uitnoodiging bracht hij den eere-voorz. dank. Verder zeide hij, dat het bekend is, dat de burge meester den goeden zang in het algemeen een warm hart toedraagt.. Dit heeft hij ook getoond door zijne volle medewer king te verleenen van het begin tot liet einde. Indirect hebben wij hlet verkregen resultaat aan hem te danken. Verder dankte de voorz. alle ingezetenen, die hebben medegewerkt om deze tent tot stand te brengen. De zang die men mees tal hoort in het dorp is het weinig ver heffende liedje: Dat is mijn neef uit Ca nada, enz. en meer andere dergelijke. Wij hopen, dat dit nü mag veranderen en wc binnenkort zullen hooren de lie deren. die hier in deze tent gezongen wor den. Nadat de zangvereeniging eenige lie deren ten gjehoore bad gebracht, kwam de mUziekvereeniging in de tent. Die heer Roozemond, voorz. dier vereeniging, zei o.m. Jat deze vereeniging het zich een ei re rekent, uitgenoodigd te zijn om deze tent P helpen inwijden door het geven van eenige nummers muziek. Daardoor worden wij tevens in do gelegenheid ge steld onze zustorvcreenigmg, en inzonder heid haar vooruitstrevend bestuur, in lui openbaar te compliuientocren met haar mooie- tent.. Deze font zal blijken in een ware behoefte te voorzien. Daarna wer den eenige muzieknummers ton beste ge geven. Oostburg. Tusschen. Draaibrug en Sluis alhier heeft gisteren een zeer ernstig ongeval plaats gehad. JJe vrouw van zekenen den Bunder uit Ileille reed met haar 5-jarig dochtertje op do fiets. Het kind geraakte op zeker moment met' een harer voetjes tusschen de spaken, ten gevolge waarvan de vrouw zig-zagsge- wij'ze over den Weg kwam to rijden. Zij' werd achterop gereden door'de Belgische auto 5964, bestuurder de heer L. L. uit Antwerpen, tevens eigenaar, die met zijn vrouw zijn kinderen uit het pensio naat te Sluis voor de vacantie had afgehaald- Het meisje, dat van het uit Antwerpen. Het meisje dat van het rijwiel viel iverd door de auto aangere den, Do bestuurder trachtte liet kind te ontwijken en reed daardoor in een sloot, waarbij de auto over den kop sloeg. De eigenaar, zijn eclitgenoole eu 4 kin deren geraakten daarbij onder den wagen. De man werd op slag gedood, terwijl van de overige inzittenden de vrouw zwaar en de kinderen licht gewond van onder de auto werden gehaald. Zij werden overgebracht naar hot. Burgergasthuis te Sluis. Tiet meisje dat aangereden was, is kort na het ongeval overleden. De vrouw met. de fiets bleef ongedeerd. Een zekere Sanders uit Sluis, welke juist passeerde, schrok zoo geweldig, dat hij geruimen lijd buiten bewustzijn was- De zwemwedstrijd van „Luctor et Emergo' te Middelburg. Zaterdagmiddag hield de Zwem vereeniging „Luctor et Emergo" te Middelburg haar jaar- lijksch Nationaal Zwemfeest in liet kanaal nabij do Zwemschool. Prachtig .weder, een zeer druk bezoek van belangstellenden, o.w. de burgemeester, wethouder mr do Veer en en kele raadsleden, werkten mode om de goede stemming er in te brengen. Al duurde do wedstrijd niet zoolang als vorige jaren, toch zou bekorting nog meer mogelijk zijn geweest als er tusschen de nummers iels minder pauze was gehouden, en de deelnemers wat vlugger hadden klaar gestaan. Er was voor ieder der nummers een vrij flinke deelnamo en cr werden goodo prestaties in vrije cn schoolslag, rugzwoinmen, en schoonspringen to zien gegeven. Ook nu was weer voor komische afwisseling gezorgd en dan den ken w|j aan het aardige tobbetjevaren voor jongens en meisjes, aan het popduiken door leden van de reddingsbrigade. Dit laatste was een der onderdeelen van do afdeeling reddend zwemmen, tijdens welke zich een incident voordeed, dat een oogenblik schrik bezorgde. Een tweetal als apachen uitziende mannen drongen langs het publiek heen op de hielen gevolgd door oen agent van po litie. De vluchtelingen sprongen te water, maar ook de politieman bedacht zich evenmin als een van de andere zijde toesnellende collega, en beide gingen ook in het natte element de bandieten achterna en dat in vol uniform. Spoedig waren do heide mannen aan den wal gebracht, en een daverend applaus klonk voor deze goedgeslaagde, aardig bedachte ver rassing. Dit was tevens een goed bewijs, dat de financicelo steun der gemeente om de agenten in do gelegenheid te stellen zwem men te leeren en zich te bekwamen voor. liet diploma voor hot redden van drenkelin gen, zeer goed besteed is. Te kwart over 5 keerden toeschouwers en deelnemers huiswaarts, dankbaar voor het genotene. Des avonds te halt' negen had in de kleine zaal van het Schuttershof tie prijsuitdeeling plaats. Do voorzitter der vereeniging, do hoer W. de Graaf bracht dank aan de schenkers van prijzen, en aan allen, die, op welke wijze ook, medewerkten aan het goede verloop van den wedstrijd. Maar de meeste dank komt toe aan „meester", voor alles wat hij voor dezen wedstrijd en ook voor do vooroefeningen weer heeft gepresteerd, en sprak den wensch uit, dat do heer v. d. Staal nog tal van jaren de opleiding in handen zal hebben en daar door den goeden naam van „Luctor" zal helpen hoog houden, zooals nu in Rotter dam weer is geschied, waai' juist Zaterdag de heer Frank, lid der vereeniging, een 3en prijs heeft behaald. Namens de vereeniging bood spr. onder lid applaus meester een rookgesohenk aan. Ook had na de uitreiking der prijzen de cchtgcnooto van meester een bloemenhulde in ontvangst te nemen. De uitslag van den wedstrijd was als volgt: Vrije slag heeren over 100 M.eerste prijs verg. zilv. med. van bestuur bad- en zwem inrichting, J. de Graaf in 1 m. 27% sec.; 2e pr. verg. bronzen med. van dhr S. P. Willems, C. I. Glavimans, Vlissingen in 1 m. 30 sec.,- 3e pr. bronzen med. van Dr C. Orbaan, H. de Graaf in 1 mf. 32 sec. Vrije slag dames over 50 M., prijzen kunst voorwerpen van dhrn Mr P. C. Adriaanse en I. M. Boasson, le pr. mej. E. Troll in 544/ö sec.; 2e mej. B. Meertens in 581/5 sec.; 3e pr. mej. G. Reidsma, Vlissingen in 59 sec. Vrije slag adspiranten over 50 M.prij zen bestaande uit kunstvoorwerpen, aange boden door N. N.en dhrn Jhr P. J. Boo- gaert, J. C. Blaupot ten Cate en Naezer, le pr. B. Troll in 50% sec.2e pr. J. Kögeler jn 55sec.3e pr. de Jong in 57% sec.; 4e pr. Hanny den Boer in 59 sec.5e pr. Lize de Wolf in 1 m. sec. 6e en 7e pr. Jan Dekeling en Piet Winkster beide in 1 m. sec. Estafette, 4 maal 50 meter, drie voorge schreven wijzen van zwemmen en voor den vierden deelnemer vrije slag. Van de dames behaalde een Vlissingsche ploeg, bestaande uit de dames M. Brosser, 1. Lauwereins, E. Klaasscn on II. van Dordt den len prijs, zijnde voor ieder een zilveren Zeouwsch lepeltje, in 3 m. 49% sec. Van de heeren behaalde den len prijs, vier zilveren medailles van Dr Marlens de ploeg A. DekkerA. de Vries, .1. Boutens11. do Graaf, in 2 m. 55% sec., terwijl de 2e pr., vier bronzen medailles van mr J. Adriaanse, werd bpljaahl in 3, in, sec. door den ploeg A. J. BartoL. Boucherie, H. van Goozen1). de Vries. Voor het tobbeljcvaren waren 6 kunst voorwerpen, uitgeloofd door de heeren Ti chelman, P. Blauw, 1. de Wolff en W. Ver meulen Jr. De gelukkige prjjswinners waren Wim Kögeler in 55% sec.; Jo Kögeler in 1 m. 19% sec.Floor Kloeke in 1. ju. 33% sec.llenk Mnnnik in 1 m. 36% sec.Jopio van der Boudt. in 1 m. 37% sec. en W. van Opdorp in 2 m. 1 sec. Aan Jopio v. d. Boudt was reeds even eerder een prijs aangeboden, omdat deze 7- jarige zwemster .de jongste deelnemende was. Bij de 100 M. schoolslag werd evenals vorige jaren ver zwommen de wisselbeker, des tijds aangeboden door den oud voorzitter, dlu W. Bosman, cn dio nu in het bezit was van dhr A. do Vlies. Thans werd echter dhr J. C. Geertvliet in 1 in. 32 sec. eigenaar voor een jaar, terwijl lui bovendien do zil veren medaille van Vreemdelingenverkeer kreeg do heer A. do Vries was in l m. 41% sec., 2e en kreeg de bronzen medaille van Luctor. Dij het nummer schoonspringen kroeg vak de dames den eenigeu prijs mej. B. Troll, zijnde oen medaille, aangeboden door mevr. G. de Graaf—Bloemendal. Van do hoeren behaalde H. do Graaf den len prijs', zjjndo een verg. zilv. med. van dhr 11. A. Bastiaanse en A. Dekker den twooden, zijnde een bron zen med. van dhr P. Pronkers. Van de jongeren, voor wie kunstvoorwer pen waren beschikbaar gesteld door dhrn Dr Kindormann en Dr Schuurman, waren de twee gelukkige prijsvvinners Ben Troll on M. Brosser, Vlissingen. Bij het nigzwemmen over 50 M. werd do le prijs, een zilveren medaille van dhr W. de Graaf, gewonnen in 44% sec. door C. J. Glavimans te Vlissingen; de 2o een bron zen med. van dhr G. W. den Boer door A. Dekker in 47%, sec. en de 3e, eon bron zen medaille van dhr Joh. Gabriëlse door 1' Meijc.r, in 48% sec. Aan het popduiken hadden alleen leden van de reddingsbrigade mogen deelnemen, wat een voorwaarde was van den Nederl. Bond tot redding van drenkelingen. Do lo prijs, een medaille van dien. bond werd gehaald door J. de Graaf in 15% sec. en de 2o prijs, oen electrischo fietslantaarn van dhr C. Ro- zemond door A. Schippers in 15% sec. Aan do 4 adspiranten, die zich in het water uit kleedden, namelijk Han Joosse, Floor Kloeke, Mennoz Cannegieter en Jacob Risseeuw, werd een prijs toegekend, omdat niet allo gelijk waren gekleed en het dus een onzuivere strijd was. Ten slotte bracht de voorzitter nog dank aan de heeren v. d. PuLlo en v. d. Klauw, de leiders van de reddingsbrigade en bood hen ook een kleine waardeering aan, waar van alleen mag worden gehoopt, dat daar mede niet tevens de herinnering aan dezen dag in rook zal opgaan. Ned. Heiiv. Kerk. Aangenomen naar Puiten door J. van Amstel te O'osterwolde; naai' DloMocrn dooi' J. G. Ij- Brouwen.' te. Rijs oord. Cbr. G-eref. Kerk. Beroepen te Riezelinge L. II. Beeknmp te Rozenburg. Roomsch Kathi. Kerk. De toestand van pastoor Schetó to Sint Jansteon is zoodanig dat de lijder ter verpleging in het liefdehuis te. Sint Jan- steen is opgenomen. Gand. M- Kamper te Oldebroek stelt zich nog niet beroepbaar, doch is wed be reid tot het spreken van een stichtelijk woord in de geref. kerken. De kerkeraad van Coiuda heeft de aanklacht bij hem ingediend door een lid tegen den modernen predikant ds Borger als zoü hij in een preek, gehouden op 14 Juni j.l. in de kleine kerk hc-t historisch beslaan van Jezus Christus naar gang bare rechtzinnige opvatting Webben ge loochend doorgezonden naar .het Clas sicaal Bestuur. In oen begeleidend schrijd ven leest men: De meerderheid van don kerkeraad is van oordeel, dat do aanklacht niet van grond is ontbloot, alhoewel zij dit oordeel met do noodige reserve 'uit spreekt, aangezien het niet zoo eenvoudig is op de wij'sgeerige beschouwingen van ds Borger vat to krijgen; terwijl de min derheid van den kerkeraad meende sterk naar voren te moeten brengen de onbil lijkheid om op één voorganger te verhalen wat als schuld der gohoele kerk moet worden aangemerkt. Geslaagd te Amsterdam voor het examen acte Nijverheidsonderwijs, n.l. hét. daarbij behoor end getuigschrift en aan- teekening o*.a. de dames J. 0- Nipius, E. II. den Herder en J. II. W. leggers. Te Dringen, R.K- kweekschool voor ondei'- wijzcrcssen o.a. de dames B. Lauwereins te Vlissingen en E. Stoks te Aardenburg. Xe Oudenbosch, Bisschoppelijke Kweek school, mej. W- F. Vermeulen. Te Dor drecht aan Middelbare Tech. School voor diploma werktuigbouwkundige o.a. II. A- Nieboer te 's Gravendeel en J. H. van Swaal te Hulst; voor diploma suikerbech- nicus J J. M- Mede te Z,icrikzee. Te Rotterdam voor het eindexamen van den 2-jarigen cursus der Zeevaartschool F. H. Eogaards en A. E. Ross. Te 's-Grawnhage voor het stuurliedencxamen 2e stuurman groolr. vaart L. H. Koning, C- J Roorda. J. Uffeos, 11. G. van Dtim cn B. A. Reitsma. Voor het 3e studiejaar aan de Academie van Beeldende Kunsten (op leiding ade- M. O.) do heer G- Munnik te Middelburg. Te Amsterdam v y>r het Mereuriusdiploma Engelscbe handelscor respondentie do heer C. II. P. Wülemse tc Vlissingen on voor Dnitsche handels correspondentie de hoor D<. Zacliariasse te Biggekerke (Binnen enkele dagen volgt er-n volledige opgaaf). Te Delft voor het candidaats clectrotcchnisch ingenieur de hee-r J. H. Heimbach te Zierikzee. Te Utrecht voor hot candidaats Geschiedenis clc heer J. p. Diuvekot, goh. te Goes. Ti Arnhem (kweekschool voor onderwij zeressen) voo( do ondenvijzorsacte do aames C. Siebenga to Middelburg en M. E. Siegers te Vlissingen. Te Oostburg Rijkskweekschool do dames J. Cysolnv en J p. Ma zure beidon to Groede, J. F. de Best en S. E. de Molennaar, beiden lo Aardenburg en P. E- Dioleman te Hpntenisse, en do heeren A. O- de^Ko- ninck lo Tcrncuzen. A. Manneke te Wa ter land korkje, P. de Smldt Ie ga? van Gent., F. J. J. Swagemakers to Philippine cn J. J. Contant to 'Oostburg. Middelburg. Tot do eerste klas*.- van bot Gymnasium zijn toegelaten: Janna II. Bakker, 0. F. Diesch, G. W. v. d. Foltz, A. C. I'Vij, L- de Groot, W- Hamming, II. ltlmann, Aletha C. Naezer, Johanna Panen, TbeoJoricfue Vollgraff en R. A. Warmenhoven, allen te Middelburg; Suze Hor, Anna J: L. Harts, Hendrica W. M. Knijpers, II. Malzingcr, A- Slaverman en P. Staverman, allen Vlissingen en P. C. Meeiuwse te Goes. Ben candidaat moet herexamen doen, terwijl vier niet werden toegelaten. 1 1 - 1 L' 1111 Iu verband met de verlcenjug van eer vol ontslag aan den heer p, van Hoek als directeiur-gen oraal van den Landbouw en hot bericht, dat deze betrekking vooreerst niet zou worden vervuld, heeft de Flak- keieeche Boerenbond zich met een schrijf ven gewen 1 tot den Minister van Rinnen- lahrlsche Zaken en Landbouw, waarin nu wordt verzocht het daarheen te leiden, dat die functie niet onvervuld moge blij ven, wijl 4c ervaring heeft geleerd, dat deze betrekking voor den landbouw en aanverwante vakken onmisbaar is. Door het onvervuld laten dier betrekking zou de landbouw zeer ernstig worden getrof fen. Ongelukken. Bij ile kanaal werken te Wessem geraakte Vrijdag een 19-jarige- arbeider tusschen oen paar kipwageus be kneld. Iflj is aan do daarbij bekomen ver wonding overleden. Te Koudum is het. zoontje van een schipper door een vracht auto overreden en aan do gevolgen overleden. De heer Spitters uit Zevenbergschen.hoek, die Woensdag op de tentoonstelling van het Stamboek liet Nodcriandsch Trekpaard te Dordrecht een trap van een paard tegen het onderlijf kreeg en in een Ziekenhuis te Dordrecht werd opgenomen, is aan de gevolgen overleden. Gisternacht werd een jongeling op den paarlooschen weg bij Bierik van achteren aangereden, door een auto. Rij word zwaar aan den schouder verwond en ^cr auto naar huis vervoerd, waar hij over leed. Op de markt te Sint. Nicolaas heeft Donderdag de kramer Gilles uit Antwerpen, die er met suikergoed stond, uit minnenijd zijn vrouw tegen den grond geworpen en door vier schoten in den hals gewond. De vrouw word in deerniswaardigen toestand wegge voerd. Do man is in hechtenis. Te Nij megen sprong aan boord van do sleepboot „Keulscho Vaart 9" op do Waal de stoom- leiding. De stoker, de 26-jarige ongehuwde v. M. uit R'dam, kreeg de volle laag stoom tegen 't hoofd en andere lichaamedeelem. Met brandwonden overdekt is^hij naar het R.-K. ziekenhuis alhier overgebracht. Zijn toestand is ernstig. To Amsterdam stapte een juf frouw uit een der binnenkomende treinen aan het Woosperpoorlstalion, alvorens hij stil stond. Ten gevolge heirvan raakte zij be kneld tusschen de treeplank en hot perron. In hoogst zorgwekkenden toestand is zij naar oen der ziekenhuizen overgebracht, waar zij overleed. Te Lubeck zou eorgisterenmorgen d6 portier Tiedemann worden onthoofd, wegens moord op oen tienjarig meisje. Toen de cipier hem kwam halen, rukte do man zich plotseling los, liep de trap af en sprong .uit een open staand raam. Hij kwam op de binnenplaats terecht en was onmiddellijk dood. Men is gereed gekomen met het op ruimen der telefoonpalen op hot baanvak Rot terdamDelft en is een begin gemaakt met het verwijderen dezer palen lang3 de spoor lijn DelftDen Haag. Zulks in verband met de voorgenomen electrificatie van het baan vak RotterdamDen Haag van de Ned. Spoorwegen. Het gemeentebestuur van RuCphen beeft een verordening uitgevaardigd, waarbij het ter voorkoming van brandgevaar, van 1 Mei tot 1 September verboden zal zijn in de bosschen en op do heidevelden, binnen deze gemeente, sigaren, sigaretten of pijpen te rooken, brandende bij zich te hebben of aan te steken. Een politiek gevangene inden tuin. In deze dagen, nu- wij toch nog ta het teeken ran de politiek leren, aeeft de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2