Kerknieuws. Onderwijs. Land- en Tuinliouw. Gemengd Nieuws. Geen vrees voor weer regen, nz'er of regen. Met Erdal kunnen zer 3e L Sehoe 93 p.; 4e C. Vermeulen 91 p. (bij loling); 5e Jac. Louwerse 91 p.; 6e F. Kerkhove 90 p.; 7e K. Osté 89 p. (bij loting); 8e Jac- 0 are kot 89 p.; 9e P. Polderman 88 p.; 10e J. Flipse 87 p. (bij loting); He A. Langebeeke 87 p.; 12e A. Mesu 86 p. (na kampen); 13c C. A. Polderman Hz., 86 p.; 14e A. Vendo- vielle 86 p.; 15e C. Janse 86 p.; 16e ,T. de Rijke 83 p.; 17e P. Scboe 82 p. (na kampen); 18e W. Duvekot 82 p.; 19e M. Louwerse 82 p.; 20e C. Wondergein 72p. (na loting); 21e P. de Visser 72 p.; 22e W. v. d. Broeke 72 p.; 23e Job. Sturm 71 p.; 24e J. Moens 68 p.; 15e D. Koets 67 p.; 26e G. Geerse 66 p.; 27e J. de Bruijne 61 p.; 28e Jan Duvekot 60 p.; 29e G. Vlieger; 30e J. Baaijens; 31e J. Mesu; '32e P. de Vos; 33e j. de Bruijn; 34e J. W. Willemse; 35e S. Francke; 36e Jac. Maas; 37e Jac. Geertse; 38e Jan Louwerse; 39e Janus Geerse; 40e C- Flipse; 41e F. Sturm. Hoogste serie H. Polderman met 48 p. na kampen met K. Osté. Ie prijs eerebaan, een bronzen me daille, F. Kerkhove niet 48 punten; 2e Jac. Louwerse 44 p. Rozenprijs L. Sclioe met 6 rozen. Meest gelijke schoten Jac. Duvekot 7 maal 9. Vrije baan wedstrijd met pistool, maxi mum 100 punten. Ie prijs F. 'Kerkhove 94 punten; 2e M. Louwerse 90 p.; 3e S. de Roo 90 p.; 4e G. Vlieger 89 p.; 5e A. Langebeeke 86 p.; 6e H. Polderman 75 p.; 7e Joh. Sturm 74 p.; 8e A. Ven- devielle 67 p.; 9e C. A. Polderman 64 p.; 10c W. Duvekot 41 p. Tholen. Dat alle kinderen niet geschikt zijn voor vaccinatie, is alhier deze week weer gebleken. Een zoontje van K. B., voor 14 .dagen ingeënt, is tengevolge daarvan overleden. Dit is nu het 2e ge val met doodelijken afloop, dat alhier den laatsten tijd voorkwam. (Nsb.) Terneuzen. De Antirev. Kiesvereeniging kwam bijeen om God te danken voor den uitslag op 1 Juli. De voorz. D. Scheele sprak een opgewekt-ernstig woord- De heer J. C. Jansen, hoofd der Chr. school, bracht de vergaderden terug naar het ver leden, besprak het heden en de toekomst. De heer J. J. de Jager sprak ©en dank woord en stolde voor het volgende tele gram te zenden; H. Colijn, Den Haag. De Antirev. Kiesv. „Nederland en Oranje" te Terneuzen, in vergadering bijeen, ge troffen door den verblijdenden uitslag op 1 Juli, dankt God voor dien zegen. Dankt Uw Excellentie voor uw krachtigen ar beid, bidt u toe de krachtige werking des H. Geestes, om in den komenden arbeid onder den zegen des Heeren voor het ge- heele Nederl. volk tot heil en zegen werkzaam te zijn en te blijven, opdat gansch Nederland moge ei-varen dat onder Gods zegen land en volk welvare. D. Scheele, voorz. De heer J. C. Jansen besloot met dank gebed- Zuiddorpe. Alhier is gedurende het eer ste halfjaar 1925 op een bevolking van 'duizend zielen geen enkel sterfgeval voor tgekomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Onstwedde (toez.) G. Lans te Ouderkerk a. d. IJssel. Bedankt voor Ouddorp door P. de Looze te Renkum. Geref. Kerken. Beroepen te Westzaan C. J. Sikkel, cand. te Oegstgeest; te Gerkesklooster-Sroo- bos (B) D. G. A. Brouwer te Paesens. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Franeker door M. Holt- rop te Ulrum. De lieer J- Dijkstra, the'ol. cand. te Warns, beroepen predikant bij de Geref. kerk te Grijpskerke, is gisteren door de Classis Middelburg peremptoir geëxamineerd en met alg. stemmen toe gelaten tol den Dienst des Woords. Naar wij vernemen zal de bevestiging en in trede op 2 Aug. plaats hebben. Ds Lingbeek, gekozen lid der Twee de Kamer, beantwoordt in zijn blad „De Geref. Kerk" vragen. Zoo heeft hij o.a. een vraag gekregen van een lezer „hoe is het te verklaren, dat de Geschei- denen in hun doopsbeschouwing feitelijk Roomsch zijn?" Daarop geeft hij een lang dradig antwoord, waarin hij de bekende onjuistheid lanceert dat men in de Ge scheiden kerken (hij bedoeld de Gere formeerde kerken) „doopt op grond van de onderstelling dathet kind wederge boren is". In ,JDe Reformatie" merkt ds Schil der hiertegen op dat ds Lingbeek beter kon weten, immers de Synode van Utrecht in 1905 heeft zich op dit punt heel an ders uitgesproken. En dr De Moor in „De Heraut" merkt daarbij op dat niet de gereformeerde kerken maar juist de Hervormde kerk zich aan deze fabel van de onderstelde erger nog: werkelijk plaats gevonden wedergeboorte bezondigt, wan neer zij met instemming zingt Gezang 98:2, waarin deze versregel voorkomt: „Aanschouw het kind, thans door den doop herboren". Naar „De Rott." meldt is tot rector van het Marnix-Gymnasium te Rotter dam, vacature dr J. v. d. Valk, benoemd dr G. W. van Bleek, leeraar pan genoemd gymnasium. Geslaagd te Leiden voor het exa men cand. Wis- en Natuurkunde de heer A. L. v. d. Maas. Te Amsterdam voor het candidaats Geimaansche taal (En- gelsch) de heer A. AV. Keers. Aan de Landbouwhoogeschool voor het cand. Nederlandsclie landbouw de heer M. Blok, geboren te Rilland Bath- Aan de Veeart- scnijkundige Hoogeschool voor het. pro- paedeulisch examen de hoeren P. van Dijk, P. Roodzant en B. van Wijk. Aan de Technische Hoogeschool voor het cnndi- daatsexamen electrotechnisch ingenieur mej. D. R. E. v. d. Moor te Terneuzen, en de heeren J. W. Berdenis van Berle- kom, J. Adam, G. v. Beusekom, G. B. Boomer, M. J. M. van Gastel, A. A. J- Stols, F. Tollenaar. Voor civiel ingenieur de heer A. G. Wiersma te Goes. Te Hulst (R.-K. Handelsdagschool met 4-jarigen cur sus) de heeren: M. van Es, Terneuzen; A. Hamerlinck, Lamswaarde; A. Hamer- linck, Hontenisse; J- Koene, Hulst; A. Sey, Graauw en A. Verschelling, Ter neuzen- Te Oudenbosch (Bisschoppelijke Kweekschool) de heer D. v. d. Dries. Te 's-Gravenhage voor hel stuurlieden examen le stuurman groolc vaart R. Vcrwoy. Die gemeenteraad van Haarlem be noemde tot directrice van de middel bare school voor meisjes aldaar mej. J. Berdenis van Berlekom. Middelburg. Voor het eindexamen der openbare Ulo-school voor meisjes alhier slaagden: M. P. van Bemmel, Vlissingen, J. A. Bolier, Veere, E. J. Dronkers, AI. van Loo, L. J. Minderhoud en A. J. Ver sprille te Middelburg. Eindexamen Handelsdag school te Middelburg. Gisteren eindigde het eindexamen der Hoogere Handelsschool alhier en nadat gecommit teerden met directeur en leeraren ver gaderd hadden, werd de uitslag bij monde van den directeur, den heer W. Kosten aan de candidaten medegedeeld- Hieruit blijkt, dat van de 24 candidaten van de Hoogere Handelsschool met 5-jnrigen cur sus geslaagd zijn 21 en afgewezen 3- De namen der geslaagden zijn: C- Ak kenaar, J. P. Maartense, J. C. Julianus* mej. M. Dijke, Th. Dill, P. Danielse, J. Goedbloed, mej- M. Petermeijer, J. Witte, J. Wattez, A. Imanse, mej. J. Geense, allen Middelburg; J. Goetheer en R. Ban ting, beiden te Wolfaartsdijk; L. van Gif fen en J. Geill, beiden te Breda; A. Pol derman, Souburg, A. Wagenaar, Rotter dam, M. Lindenbergh, Wemeldinge, P. Monleny, Vlissingen en G. Bróekstra, Goes- Van de Handelsschool met 4-jarigen cursus slaagden 8 van de 10 leerlingen, nl.: W. C. Dielissen, P. 14. Wijtman en mej- C- 14. Vermeulen, beiden te M'burg; mej. A. A. Man in 't Veld, Apeldoorn, G. M. Tazelaar, Koudekerke, J- van Eenennaam, Souburg, J. B. Goeman, Ooslkapelle, en Schoonenboom te Arnemuiden. Na de mededeeling van deze namen wenschte de heer Kosten al de geslaag den hartelijk geluk en hoopte dat zij van de leemten in him rapporten geen hin der zullen hebben bij hun sollicitaties. Men mag ook niet vergeten, dat het doel der school niet is te zijn een opleiding voor voortgezet onderwijs, doch moet be schouwd worden als een eindstudie, voor hen die het leven ingaan. Het bewijs dat men de school met goed gevolg heeft afgeloopen moet helpen om spoediger vooruit te komen in de wereld. Men kweekt dan ook geen vak-technische men- schen op, maar brengt hen ook letter kundige en andere Ijennis bij. Spr. brengt ten slotte dank aan de gecommitteerden voor hun werk bij het eindexamen en aan de afgevaardigden van de Kamer van Koophandel voor hunne belangstelling en aanwezigheid bij het examen. Het verge ten van kinderen. „De School met den Bijbel" schrijft: liet is in de laatste maanden enkele ma len voorgekomen, dat een kind in het school gebouw was achtergebleven, toen alle leer krachten vertrokken waren en de deur ge sloten was geworden. De bladen hebben dat wereldkundig ge maakt en die berichten hebben begrijpelijker wijze ergernis gewekt. Die openbaarmaking moge voor de aanspra kelijke personen zeer onaangenaam zijn, maar daar staat zeker tegenover, dat ze een alge- meene waarschuwing zijn voor ieder, die het laatst een school verlaat en ze dan afsluit, zonder zich terdege vergewist te hebben, of bier of daar in lokaal of privaat of speelplaats nog een kind is achtergebleven. De verplichting daartoe kan in de instruc tie uitgedrukt worden. We hebben hier met een gebeurlijkheid te doen, die ten ernstigste moet voorkomen worden. We mogen glimlachen over de eigenaardige manier, waarop een Kamerlid bij den Minister op voorziening tegen die gebeurlijkheid meen de te moeten aandringen, dat neemt niet weg, dat het achterlaten van een kind in een gesloten schoolgebouw een ernstige na latigheid is, die niet kan geduld worden. Zou ze voorheen niet wel eens zijn voor gekomen Haast niet of volstrekt niet. De hoofden der scholen hadden in verreweg de meeste gevallen hunne ambtswoning on middellijk bij de school; dat is nu zeer dik wijls niet meer het geval. Er was binnenshuis vaak wederzijdsche toegang. De schoolgebou wen waren eenvoudiger en veel overzichte lijker ingericht. Het hoofd was de aange wezen bewaker der school, die 'voor het slui-' ten zorgde. Daarin is veel verandering gekomen. De school is allengs een complex, een com binatie van afgesloten lokalen geworden met een meer gemeenschappelijk gedragen verant woordelijkheid. Dan is het hoofd niet de conige, die den sleutel heeft, maar ook meer leden van het personeel. Wat dus noodzakelijk is, zal wel zijn, dat in een instructie voorgeschreven worde, wie permanent of lijdelijk de verplichting heelt om de mogelijke aanwezigheid van een kind na te gaan, eer hij de school achter zich sluit, en dat (of) hij die verplichting kan overdragen aan een ander lid van liet perso neel, dat nog door werkzaamheden of toe zicht in de school teruggehouden wordt. Stamboek voor het Nederlandsch Trekpaard. Op de 5e nationale tentoonstelling te Dordrecht van de Vereeniging Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard zijn do volgende prijzen toegekend: Xe categorie, meniën van 5 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.61 M.: 3e prijls BombelusC', erg. Gebr. Aornoudts, on Kitty de Laboureur, eig. Stal van Diixhoorn, Axel; Eervolle vermelding Tilly eig. Mij Wilhelmitiapolder, Wilheïmïna- Jorp (Z.), Ctera, eig. Elm Dweneijns, IJzetndijke, Kodak de Laboureur, eig. Stal van Dlixhoorn, Axel. XI© categorie, merriën van 4 jaar, hoogte 1.61 M- of meer: le prij's Elza d'Orange, eig- wed. W'. G. Dieleman te Hoek (Z.), 2e prijs Emma van Bleijondaal, eig. Jac. Er. Brooymans, St. Annaland. XHIe categorie, merriën van 3 jaar, hoogte 1.59 M. of meer 3e prijs Juliana eig. Fr. Dekker, Axel, 4e prij's El va, eig. A. van AVaeis, Schoondijke, Martha do Bosch, eig. S. de Peijter, Axel; Helena. eig. A. Manneke, Breskens, Rlanchette, eig. J. J. van Hoeve, Schoondijke, Char lotte, eig. M. van Oeveren, Kortgene (ZO, Martha, eig. J. J. Michielsen, Ajycl- Eervolle vermelding: Albertina, eig. P- J. de Bradts, Schoondijke, Paüla do Voor hoek, eig. Bug. E. do Bad Is, öostbnrg'. XIV© categorie; merriën van 3 jaar, hoogte minder dan 1.59 M.: 2e prijs Willy de Carta, eig. Gebr. Doelman, West- dorpe; 3e prijs Mimie, eig. A- J. v. d. Meulen Buteijin, IJzendijke. Eervolle vermelding: Ali, eig. Mij Wil- helminap older, Wilhelminadorp; E.ina d 'Hulst, eig. C. B. Temmerman—-Bonte, IJzendijke; Marquise de Schoondijke, eig. P. J. de Badts, Schoondijke. XIX© categorie, merriën met zuigende veulensle prijs Bora Sluis, met Erna d'Ahéa, eig. Gebr. Aernoudts, Sluis, 4e prijs Erna met Jumbo, eig. F. Dl van Geyt, Kruispolder, Hontenisse, Jacoba met Suiveur de Fantan, eig. G. Buyssc, Biervliet; 5e prijs Julia met Frits van Zuidzandle, eig. Iz. Luleijn Leenhouts, Zuid zand©, Ruda, met Erva d'Ahéa, eig. Gebr. Aernoudts, Sluis. Etervolle vermelding en bronzen me daille: Rombeuse met Epatant d'Ahéa, eig. Gehr. Aernoudts, Sluis; Kitty, do Laboureur met Pallieter d'Isaac, eig. Stal van Dixhoorn, Axel; S'ska met Paula, eig. C. B. Maenhout, Sluis; Jacqueline met Adri, eig. idem; Marianne met Kitty van Noord-Holland, eig. M- van Oeveren te Kortgene. WW» »'M i; M M f fctegen. -door prima kwaliteit voordeelia Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. B. en W. stellen voor een zesde wijziging aan te brengen in de begroe ting 1925. Het buizennet der Waterleiding ver- eischt nog op diverse plaatsen in de stad dringend verbetering, daar des tijds gedeelten van het net in 2" bui zen zijn uitgevoerd, welke buizen dun ner van wand zijd en ook niet vol doenden toevoer geven bij brand en dergelijke. Deze buizen komen voor in de volgende straten: Achtersingel, Wai- genplein, Baanstraat, Veersche weg, Lambrechtstraat, St.-Jorisstraat, St.- Sebastiaanstraat, Visclimarktstraat, Oude Kerkstraat, Kapoenstraat, Bleek, Pijpstraat, Bastion, Kleine Werfstraat, Scnuttershofstraat en Noord-Bolwerk. In de Pijpstraat en de Bleek va.lt het zelfde euvel bij de gasleidingen waar te nemen. Waar de waterleiding thans beschikt over een aantal 4" en 3" buizen, vrijgekomen door het verzwa ren der leiding naar den Segeerssiii- gel, stellen B. en W. voor de leiding Achtersingel-Wagenplein te leggen 4", de leiding Veersche weg en Baan straat 3". Verder wordt gewenscht ge acht een viertal nieuwe afsluiters aan te brengen en wel tusschen Langet- dellt en Heerenstraat, tusschen Hout kade en Heerenstraat, tusschen Dam N.-Z. en Braks traaf en aan den zin ker Koningsbrug. De kosten van al die verbeteringen worden, wanneer zijl althans alle Iegelijk worden uitge voerd, geraamd op f4640. B. en W. vragen voor dil bedrag een crediet aan en stellen voor, in afwachting van bet. sluiten 'van een definitieve geldleening, een lijdelijke aan te gaan. B. en tV. stellen voor aan de straat loopende van de Bolwerken naar de Seislangte, en in den volksmond be kend als van der Hellstraiat, den naam van Seisbolwerk te geven, zooals de straat trouwens reeds in de bevol- kingsregisteis der gemeente voorkomt. Naar aanleiding van de adressen van de Middelburgsche Vereeniging van Sigarenwinkeliers om maatregelen te nemen tegen den verkoop! van ta baksartikelen in café's enz. en van de ,afd. Middelburg eu Omstreken van den Nederl. Bond van Koffiehuis-, Res tauranthouders eu Slijters, om dit niet le doen, zoggen B. en W., dat de ver koop van die zaken in cafe's enz. naar hunne meening bijna uitsluitend geschiedt voor gebruik ter plaatse van verkoop, en die verkoopi vooralsnog zeker niet. oen. zoodamgen omvang heeft aangenomen, dat zij een ingrij pen van de gemeentelijke overheid, zou rechtvaardigen. B. en W. verkla ren zich echter gaarne bereid hun aandacht op de kwestie gevestigd te houden, doch wijzen er nog op, dat de aan liet, slot van haar aures dooi' de vereeniging van Sigarenwinkeliers gedane mededeeling als zoudpn de ge meenten Zwolle, 's-Gravenhage en Am sterdam werkzaam zijn iu de richting van belemmering van den verkoop van tabaksartikelen in vergunningslocali- leiten, op zijn minst genomen, minder juist is. De besturen der gemelde ge meenten hebben bericht, dat ten ha rent geen strafbepalingen nopens den verkoop, anders dan voor gebruik ter plaatse van verkoop, bestaan. 11. en W. stellen ten slotle voor afwij zend op het verzoek der Middelburg sche Ver. van' Sigarenwinkeliers te beschikken. Voorgesteld wordt te benoemen tot lijdelijk leeraar in de aardrijkskunde aan liet Gymnasium den lieer R. van den Bout' en tot tijdelijke leeraren aan de Avondschool voor Nijverheids onderwijs de heeren A. de Smidt voor na tuurkunde, ,W. K. Kuiler voor hand- vakteekenen, .1. Heuseveldt voor lijii- teekenen en C. de Nood voor wis kunde. Overeenkomstig diens verzoek stel len B. en W. voor aan dhr J. H. van der Bel met ingang vlam 15 October eervol ontslag te verleenen als leeraar in de gymnastiek aan het gymnasium. Eveneens wordt voorgesteld op de meest eervolle wijze ontslag te verlee nen tegen 1 October aan den heer J. Morks als klokkenist van den Abdij- toren, waarbij B. en AV. uitdrukking geven aan hun ernstig leedwezen, dat. dhr Morks tengevolge van verminderd gezichtsvermogen meent den gemeen tedienst te moeten verlaten. De verlichting van de Stationsbrug eischt yerbetering en daarom vragen B. en AV. een creaiet van f478.28 voor het doen aanbrengen van een lamp op die brug, waarvan de jaarlijksche kosten f50.84 zullen bedragen, die echter voor de helft door J het worden gedragen. In 1924 namen B. en AV. een voor stel terug inzake een nieuwe school geldverordening. Nu eene bepaling van Den, Haag, dat bij meerdere kinderen uit een gezin reductie wordt gegeven, is goedgekeurd, komen B. en AV. op nieuw met een voorstel. Volgens die verordening is voor kin deren, wier ouders of zij' zelf minder inkomen hebben dan 'f 1Ó00 (voor ver volgonderwijs f 1400) geen schoolgeld verschuldigd. Voor een belastbaar in komen van f 1.000 tot fl'200 is te be talen f3.60, f1200—f1400 f 5.10; enz. tot bh f 4000 of hooger f 27.50, voor het Blo wordt 3 maal zooveel voor gesteld en voor het vervolgonderwijs l'l bij' ,een inkomen van f1400 tot f 1600 en opklimmend tot f 5.30 bij f4000 en lioogei'. Voor een tweeden leerling uit hetzelfde gezin wordt 20 pet., voor den derden 40 pet., voor den vierden 60 en voor den vijfden 80 .pet., terwijl voor de volgende leer lingen geen schoolgeld verschuldigdi s. De commissie van financiën heeft speciaal bezwaar tegen liet tarief voor het Ulo-onderwijs, daar zij meent, dat dit te duur wórdt tegenover het school geld voor gymnasium en R.H.B.S., zij ineent, dat tweemaal het bedrag van het L. O. voldoende is. B. en AV. wijzen er nader op, dat volgens de oude regeling over de 9 jaar van een Mulo-school 1495 en volgens de nieuwe regeling slechts f412.50 in totaal aan schoolgeld voor een leerling wordt betaald. Voor het doen plaatsen van een transformator in het aangekochte per ceel Nieuwe Kerkstraat B 105, vragen B. en AV. een crediet van f8000, wat te vinden is uit een tijdelijke geld leening tot een definitieve zal wor den aangegaan. Ongelukken. Te Zwartemeer trok het een-jarig kind van den arbeider B. een pot kokende melk over zich heen. Het kind bekwam zulke lievige brand wonden dat liet aan de gevolgen over leden is. Gistermorgen is te Dordrecht op het tentoonstellingsterrein de 37-ja- rige S. van Zevenbergschenhoek, door een der paarden zoo ernstig voor den buik getrapt, dat de man in zeer zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis is «overgebracht. F.en anderhalfjarig kind heelt gisteren in de ouderlijke wo ning te Rotterdam tijdens een onbewaakt oogenblik uit een flesch met lysol ge dronken. Het moest in het 'ziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. Te Leeuwen-beneden geraakte e?n 15- jarig meisje bij het overstappen op een ander vaartuig te water. Ofschoor spoe dig gered, overleed zij eonigen tijd daar na aan do gevolgen, Te Nijeveen is een lVa-jarig kind in een sloot geraakt en verdronken. Te Vinkeveen geraakte een jongetje te water en verdronk. Toen oen 7-jarig jongetje uit Schijndel na school zich huiswaarts begaf, geraakte het spelenderwijze onder een zwaar be laden voermanskar, en kreeg een wiel over zijn middel. Zijn toestand is zorg wekkend. Die in het ziekenhuis te Groningen opgenomen arbeider Dsinga uit Musselkanaal, die door den arbeider van der S. in het hoofd was gestoken, is aan de verwondingen overleden. De toestand van den A msterdarnschen wielrenner van Tilburg, die Zondagmid dag j.l. met zijn rijwiel to Oosterbeek slipte en iu bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd, is zeer zorgelijk. Hij is nog niet bij kennis ge komen. Te Jabeok viel eenlandbou wersknecht AV, van een kar, welke hem over het lichaam reed. A\r. kreeg ernstige gapende hoofdwonden en een wonde in het bovenbeen. In deerniswekk&nden toe stand werd het slachtoffer naar het hos pitaal gebracht. A'oor zijn leven wordt gevreesd. Autoongeluk. Gisteravond had op den Utrechtschen weg tusschen Am- Item en Oosterbeek en even voorbij het viaduct nabij! Oosterbeek, een ernstig on geluk plaats. Twee marktkooplieden re den in een Ford-auto, welke beladen was met rijwielbanden, van de markt le Wageningen naar Arnhem. De auto reed volgens ooggetuigen zeer snel en ging bovendien ©enigszins zig-zag over den weg. Plotseling liep de rechter band van do auto leeg. Die auto vloog daarop over eeu lengte van circa -81) meter over het rijwielpad. Daar reden juist een heer en dame uit Renkum. Doordat de dame vooraan reed werd de heer het eerst legen den grond geslingerd. Hij werd zwaar gewond naar het Elizabethsgast- huis te Arnhem vervoerd. De dame liep lichtere kwetsuren op. Tcrzelfde: tijd kwam echter nog een wielrijder uit de richting Arnhem, die eveneens op het rijwielpad reed. Deze liep slechts eenige ontvellingen op en verwondde het linker been. Ook hij: werd in het gasthuis opge nomen. Die rijwielen van de beide hee ren werden totaal vernield. Ee: der marktkooplieden, die rechtop achter in de auto stond op het oogenblik, dat de aan rijding plaats had, werd uit den v/agen geslingerd en bekwam een diepe wonde even boven het linkeroog. Hij .werd als derde man in het gasthuis opgenomen. De politie was spoedig ter plaatse, nam de auto in beslag en stelde den bestuur der van de auto, zekeren G., in verze kerde bewaring. (Tel.) 'n Kloeke vroede vrouw. Te Haarlem heeft eeu vrouwelijk raadslid ontslag genomen om huishoudelijke rede nen. Och, waren alle vrouwljes zoo wijs! Een ratten plaag. Almelo wordt op verschillende plaatsen bezocht met een invasie van ratten, waarom van gemeentewege een serum tot verdelging van liet gespuis wordt verstrekt. Dioov een brug gezakt De veehouder II. te Lemmer reed met 3 wagens, geladen met hooi en getrokkeiii dooi' twee paarden over een brug. Midden op de brug gekomen, stortte deze in en geraakten paarden en wagens in het diepe vaarwater van de Lemster. II. wist zich te redden. De paarden werden met groote moeite op het droge gebracht. II. heeft groote schade aan wagens en hoo,. Nekkramp. Te Anna Paulowna zijn van de 3 door nekkramp aangetaste personen er 2 overleden. Oven gesprongen. Op „Heem- af" te Hengelo sprong met geweldigen knal een oven waarin motoren gedroogd worden. De brandweer der fabriek bluschte een begin van brand. De scha de is aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Berooving. Door de politie te Arcnlo zijn drie woonwagenbewoners ge arresteerd als verdacht van roof op den openbaren weg. Zij fingeerden een vecht partij onder elkander en vielen toen plot seling met hun drieën over den venter J. die hen scheiden wilde, heen, wierpen helm handen vol zand in oogen, mond en .neus en sloegen hem ten slotte be wusteloos. Toen J. weer bijkwam, waren de kerels verdwenen, eu met hen zijn portemonnaie, inhoudende 2 biljetten van van f 10 en wat klein geld. Brandje op de „Prins der- Nederlanden". Gistermorgen is een begin van brand ontstaan aan boord van het s.s. „Prins dei' Nederlanden" van de stoomvaart-Mij. „Nederland", dat op het oogenblik aan de Surinamekade te Amsterdam ligt voor het verrichten van eenige herstellingen. Boven de bun kers is een isolatie-dek, dat is opgevuld met isolatie-stof. Aran deze stof schijnt een gedeelte te zijn weggeraakt. Kolenstof is daardoor in de plaats gedrongen. Deze kolenstof schijnt door zelfontbranding vlam te hebben gevat. Het brandje zelf wasspoedig met 'n paar emmers water gebluscht. De brandweer moest evenwel den vuurhaard nog zoeken. De brand- wachts en werklieden van de Nederland sche Dok-Maatschappij haalden daartoe de isolatieplaat weg. Terwijl zij daar mede bezig waren, schijnt zich koolino-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2