Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Telegrammen. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Begunstigd, door mooi weder' werd Zaterda0, op do weide van den lieer J- Davidse" de jaarlijksche ringrijderij te paard gehouden- Een 13-tal deelnemers waren opgekomen, die onvermoeid hun krachten inspanden om zooveel mogelijk ringen te steken. De uitslag was: M. Koole Dz. Ie prijs met 26 ringen; 2e ■P Niipies te Middelburg, 20 r.; 3e P. J Wisse, 16 r.; 4e J. Roose, 16 r.; 5e J. Koole Jz., 11 i'-; 6e H. Janse te Mid delburg, 12 r.; 7e C. Janse te Middelburg, 10 r. -ö' 8e A. P. Dingemanse^ 9 r.; 9e Joh- Overbeeke te Middelburg, 8 r.; 10e M Koole Jz., 8 r.; 11e Jac. Overbeeke te Middelburg, 5 r.; 12e Jac. Bierens, 5 r. 13e. S. Koole Jz., 5 r. Zij', achter wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te St. Laurens. De prijs voor de meeste ringen achter elkaar" werd behaald door M. Koole Dz. te St. Laurens; de potlepel werd gewon nen door H. Janse te Middelburg. De le prijswmner bracht aan het einde dank aan allen, die op eenigerlei wijze bun medewerking hadden erleend. Aardenburg. Woensdagnacht geschiedde het, dat de WelEdele 'Heer van der Hooft, gemeente-secretaris van St. Kruis en te vens gemeenteraadslid te Aardenburg, met zijn trawant de heer van Oyen, volontair der gemeentesecretarie van St. Kruis rondreden om de verkiezingsplak- kate» van lijst 23 en 27 (Fruytier en Colijh), te bevuilen of te vernietigen'. Dit werd opgemerkt door een der R.K. propagandisten, die den Heer van der Hooft met .een ketel vol pap over zijn edelachtbaar lichaam trakteerde. (Zei.) Tot gemeentegeneesheer te Nieuw- vliet is benoemd de heer J. F. Dlikken- berg te Z.uidzande, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door het over lijden van den heer P. M. Diikkenberg. Ned. Herv. Kerk. Ber-oepen te Rouveen IC. van As te Dirks- land; te Zegveld J. H. Gunning te Vuursche; te Wadenoyen W. T. Hoek, cand. te Nijega te Zeist R.' Bartlema te Hoogeveen; te Oude water G. Alers te Nieuw-Lekkerland. Bedankt voor Rhenen door B. Tuinstra te Beesd. Geref. Kerken. Tweetal te Doetmchem M. A. v. Pemis te Schoonrewoerd en ,D. Ringnalda te Leimuiden. Beroepen te Raamsdonk J. H. Donner te Breda; te Nieuwlande H. Lanning te Sidde- buren. i Chr. Ger. Kerk. Tweetal te Biezelinge L. H. Beekamp te Rozenburg en J. L. de Vries te Rijnsburg. Aangenomen naar Hoogeveen en bedankt voor Broek op Langendijk door K. Zuidersma te 's-Gravendeel. Geref. Gemeente. Bedankt voor Ridderkerk door H. Kieviet te Veenendaal. Herst. Ev. Luth. Kerk. Aangenomen naar Harlingen door C. Rie- mens, prop. te Helder. Ned. Isr. Kerk. Zaterdag had te Middelburg de installatie plaats van den beer 1. G. van Gelder, opper- rabijn te 's-Gravenhage, als opperrabijn voor Zeeland. Bij deze plechtigheid waren ver schillende autoriteiten tegenwoordig, o.a. de Commissaris der Koningin met den Griffier, de burgemeester van Middelburg, wethouder Mr De Veer en de gemeente-secretaris. In de consistoriekamer werd de heer Van Gelder toegesproken door den heer Charles Boassan, voorzitter van het Isr. Kerkbestuur te Middelburg. Daarnawerd nog het woord gevoerd door den Commissaris der Konin gin, den burgemeester en door den heer S. Rodrigues Pareira, opperrabijn der Port. Isr. gemeente te 's-Gravenhage. De dienst in de hoofd-synagoge werd geleid door den heer A. Stodes te Amsterdam en na de bevestiging hield de nieuw-benoemde ■opperrabijn zijn. intreerede. Waalsche Gem. Aangenomen naar Middelburg door R. Blom- maert, te Duinkerken. KLOETINGE. Gisteren na de morgengods dienstoefening maakte ds Meloen aan de ge meente bekend, dat hij tegen 1 Nov. a.s. eme ritaat bjj het Prov. Kerkbestuur had aan gevraagd. Z.Eerw. deelde /evens mede, dat de Herv. Gemeente van Kloetinge in- de laatste 104 jaar slechts 3 predikanten gehad heeft, die er dus ieder vele jaren hebben gear beid, waarvan ds Meloen 35 jaar. Z.Eerw. ia de 21e predikant van Kloetinge. De naar Gouda vertrekkende predikant Ds R. Kok van de Ger. Gem. te Aagtékerke, hoopt op Zondag 19 Juli, des avonds om 6i/2 uur afscheid van zijn gemeente te nemen. Voor de Ger. Gem. te Oostkapelle waar hij consulent is, is zijn afscheidspredikatie bepaald op 19 Juli in de namiddaggodsdienstoefening Ds de Blois van Vlaardingen consulent voor Gouda, hoopt hem aldaar te bevestigen. (M. C.) Overleden is op "57-jarigen leeftijd ds; E. v. d. Broek, Ned. Herv. Pred. te Nieuw- veen. RILLAND-BATH. Nadat Ds S. J. Hartjes des voormiddags was bevestigd door Ds de Visser uit Middelburg, met een prediking over Rand. 36, verbond Z.Eerw. zich des namid dags aan de Ned. Herv. Gemeente, alhier de woorden uit Matth. 937 en 38. Bride malen was het kerkgebouw stampvol. A.Eerw. werd des namiddags toegesproken door consulent Ds Dekker uit Krabbendjjke. "7 Het aantal vacaturen in de Ned. Herv. bedroeg 1 dezer in het geheel 257. laar geleden was dit getal 252. Verdeeld Ter de verschillende provincies is het aantal Gelderland 36, Z.-Holland 39, N.-Hoiiand 34, Zeeland 20, Utrecht 21, Friesland 30, Over- ijsel 13, Groningen 30, N.-Brabant 13, Lim burg A en Drenthe 17. Geslaagd aan de Universiteit te Utrecht voer doctoraal examen wis- en natuurkunde, hoofdvak scheikunde dhr J. L. v. d. Minne (met lof.) Geslaagd voor eindexamen R. H. B. S. te Zierikzee J. I.. C. Boogerd, P. C. Appels, J. M. Bal, J. C. Hoogerheide, D. D. Jumelet, G. Vorstheuvel, I;. A. Brand, J. van Staalen, R. C. Constandse. Afgewezen .geen. Geslaagd voor lsten stuurman, groote stoomvaart de heeren W. F. A. Potjer, W. H. Kromhout en L. Wachter. Geslaagd te Rotterdam voor examen akte L. O. mej. J. A. Cijsouw, Middelburg en dhr C. van de Reepe, Heinkenszand. Geslaagd aan de Technische Hoogeschool te Delft voor ingenieurs-examen werktuigkundig ingenieur dhrn J. U. Auer te Vlissingen en P. II. Wijtman (met lof) te Middelburg. Aan de Chr. Kweekschool te Middelburg slaagde voor onderwijzer dhr I. Tange, te Rilland. Geslaagd aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het Ingenieurs-examen, civiel- ingenieur de heer G. J. Verburg, geboren te Goes. B ij b e 1 s c li e namen. In „De School met den Bijbel" schreef de heer Gr. Meima: Dezer dagen was ik in de gelegenheid van een vrij groot aantal jongelui, die blijkens de getuigenissen de Lagere School met vrucht hadden doorloopen, wat schriftelijk werk na te kijken over de Bijbel sche Geschiedenis. Daar lew am en ook wat namen in voor. En die werden nog al eens fout geschreven, soms won derlijk verhaspeld. Ziehier een rijtje van die foute spellin gen: Amelek, Odneël, Jerigo, Sameuël, Olt- hield, Jefte, Gidion, Safira, Epzan, Phnie el, Sukoth, Elie, Othneël, Otniël, Sam- gat, Midéanieten, Jiricho-, Amelekkieten, Fhilistijnen, Samiël. Zoo op 't eerst moment vraagt men zich af: Is dat nu zoo erg? En dan is men wel ©enigszins geneigd te zeggen: En toch, als men die verhaspelde na men ziet staan en dan nog niet eens door de minste leerlingen, maar ook door hen die aan het verder leeren denken, dan zegt ons dan wat. Het plaatst ons voor de vraag, of we er wel voldoende rekenifig mee houden, dat niet alle kinderen lee ren door hooren alleen, maar dat ver schillende leerlingen ook moeten zien. Een heel goede gewoonte is daarom, de namen, die in de vertelling voorkomen, even op het bord te schrijven. Dat moes ten we eigenlijk nooit vergeten. En dan: Verwerken we de stof ook met de kin deren? Laten we terugvertellen? 'Maken ze er schriftelijk werk over? Zie, dat is voor het vastleggen van de stof ook van het hoogste belang en dan moeten ze de namen ook eens opschrijven. 'Wat de heer Meima zegt, merkt Ds Schilder hierbij op, heeft niet alleen be lang voor de school, waar het bord wel in eere is, mitsgaders het krijt. Het mocht ook wel eens doordringen tot de kerkeraden. Er is al zoo vaak op gewezen, dat onze catechisaties zich kenmerken door een haast volslagen gebrek aan leermiddelen en onze catechese door een schier nog volslagener (ik weet wel, dat het zoo niet goed gezegd is) gebrek aan. belangstel ling voor leermiddelen. Maar een bord is toch wel erg goed koop. Hoeveel catechisatiekamers zonder, of liever, met een bord zouden er zijn? Ongelukken. Vrijdag is de werk man K., stoker aan. een mandenfabriek te Vlijmen, bij zijne werkzaamheden gestruikeld en voorover in een ketel met kokend water gevallen. Vreeselijfc verbrand over het geheele lichaam werd de, man nnaar het Gasthuis te 's-Hertogenbosch vervoerd. De toestand is hoogst ernstig. Te Rotterdam is een 7-jarig knaapje te water geraakt en verdronken. De vrouw van den arbeider IC. te Finsterwolde is van een ladder gevallen en aan de gevol gen overleden. Een 2jarig kind- te Gro ningen heeft een pot met kokende koffie over zich heen gekregen en is aan de brandwon den overleden. Te Rjjssen is een 14-jarige jongen in het hooiland door een zonnesteek getroffen en na korten tijd overleden. Te Sellingerbeetse is het zoontje van den .land bouwer T. in de weide door hoornvee gedood. Te Roermond is bij het oversteken van den weg een verpleegster door een autobus overreden. Na overbrenging naar het hospitaal is^ zij overleden. Te Winterswijk is een 9-jarige jongen spelenderwijs te water geraakt en verdronken. De arbeider B. raakte op een fabriek te Hengelo met zijn arm tus- schen een machine bekneld, zoodat deze af gezet moest worden. Een 10-jarig jon getje te Meerveldhoven wilde pp den pro vincialen weg een vrachtauto passéeren. Hij kwam echter in aanraking met het wiel van de auto en werd over den weg geslingerd. Heisig bloedend werd de jongen opgenomen en overleed kort daarna. De landbouwer V. uit Ter Worm, gem. Voerendaal, is door een stier aangevallen en aan de verwondin gen na hevig lijden overleden. Zaterdag ochtend, toen A. D. te Veenendaal met een oud geweer op schadelijk wild wilde schie ten, vloog het geweer finaal uit elkander. Zwaar aan een hand verminkt werd de man naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt we gens schieten op wild zonder acte en het in huis hebben van een geweer zonder ver gunning. Te Wervershoof (N.H.) is een 4-jarig meisje hij het plukken van bloemen te water geraakt en verdronken. Te Am sterdam is gisteren een 5-jarig jongetje van een plezierboot gevallen en verdronken. Aldaar is ook een 7-jarige jongen, die bezig was met 't vissehen van stekelbaarsjes te water geraakt en verdronken. Ernstige vulkaan-uitbar sting in Columbia. Uit Boyota (Co lumbia) wordt gemeld: De vulkaan Galeras is tot uitbarsting gekomen. De verbinding met La Florida en Sonsaca is verbroken. Men vreest, dat de in die 'steden aangerichte ver woestingen enorm zijn. Uit den krater stegen groote vlammen op en een groote hoeveel heid asch bedekte het omliggende land. Noodlottige instorting. Bij1 de 4 Juli-feesten in de Pickwickclub te Boston, waaraan een honderdtal gasten deelnamen, stortte tijdens een dans de heele zijmuur van het uit vijfverdiepingen bestaande ge bouw in. Slechts 18 personen werden gered. De overigen bevinden zich onder de puinen of zitten in de benedenverdieping gevangen. Het aantal slachtoffers is tot nu toe onbekend. Meer dan 17000 gesignaleerde personen. Verschenen is een lijst van na men van personen, gesignaleerd in het „Alge meen Politieblad", welke signalementen op 1 Januari 1925 nog niet waren ingetrokken of vervallen", uitgave van liet departement van Justitie. Uit deze lijst blijkt, dat in het jaar 1924 ongeveer 17300 personen zijn gesig naleerd. De borrel bij de stembus. Zoe- lensche kiezers, die wel zoo goed wilden wezen hun stem te geven aan den heer Van Rap- pard (V.B.) konden aan de Zoelensche brug gratis sterke drank gebruiken, meldt „Het Volk". We dachten, dat deze min-edele gebrui ken uit den tijd waren. - Aangehouden is te Westeremden (Gr.) H. B., penningmeester van het Zieken fonds aldaar, als verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van dat fonds, alsmede ten nadeele van het Prov. Ziekenfonds. Abortus. Op vermoeden van het plegen van abortus werd te Noordwjjkerhout dooi de Haarlemsche recherche en den burgemees ter van deze gemeente huiszoeking gedaan bij! den klompenmaker J. B. De klompenmater en zijn vrouw werden in het raadhuis aan een lang verhoor onderworpen. De vrouw heeft reeds bekend. Verkiezingsvar ia. In een zeker dorp woont een ijverig propagandist der Staatk. Geref. Partij. Reeds maanden voor den verkiezingsdag trok hij "bij voorkeur naar kleine plaatsen, om rnet zijn welsprekend ta lent, de 'kiezers te overtuigen, dat de belan gen van land en volk alleen veilig zijn bijl de S. G. P. Wel moest hjji soms ervaren, dat het politieke pad glibberig is, vooral als er zoo'n ver afgezakt Anti-revolutionair tegen hem in 't 'krijt trad, maar hij wreekte zich dan later uitermate, wanneer een A.-R. spre ker optrad. Dan kwam hij, getrouw lezer van „De Banier", met een 20 a 25 vragen, die hij, slagvaardig als hij was, reeds bij' voorbaat thuis had opgesteld. Eindelijk kwam de ver kiezingsdag. De propaganda-spreker-vrager- plakker-huisbezoeker had geen rust. voor de laatste partijgenoot ter stembus was geweest. Als kroon op 't werk zou tenslotte ook door hemzelf de kiezersplioht worden vervuld. Of hij nu, vermoeid van den 'harden arbeid, een oogenblik ingesluimerd was, of dat de zo mertijd hem parten speelde, .zeker is, dat hij toen hjj welbewust het bureau binnenstapte, daar reeds veel publiek vond, wachtend op den uitslag';de bus was al een half uur dicht. En bleef dicht! De echtgenoote van een anti-revolutio nair ambtenaar had haar stemplicht volbracht en werd, nauwelijks thuisgekomen, moeder van een flinken zoon. Als een staaltje van trouw aan onze Partij, wordt ons gemeld, dat een schipper in den nacht van 30 Juni op 1 Juli te Zaandam was aangek omen. Hij moest te Makkum stem men. Om 5 uur stond hij daarom al weer op en was dienzelfden dag nog op tijd te Makkum om zijn stemplicht te vervullen. v (Stand) Amundsen's terugkeer. Het stoomschip, aan boord waarvan zich Amund sen en zijn tochtgenooten bevinden, vaart langs de Westkust van Noorwegen, overal verge zeld door kleine en groote schepen, die vol geladen zijn met duizenden enthousiaste .be wonderaars. Na aankomst in de haven van bestemming zullen de Poolonderzoekers naar Oslo vliegen, waar grootsche feesten in voor bereiding zijn. „Het grootste examen der we re 1 d". Vandaag zal in Engeland en in tal van plaatsen, over de geheele wereld ver spreid, een examen beginnen, waarvoor zich 22.000 candidaten hebben aangemeld. Het betreft de Britsche oud-strijders, die thans in tijdeliiken staatsdienst zijn, doch een per manente functie in de regeeringsdepartemen- ten willen verwerven. In Londen alleen zallen 12.000 candidaten examen afleggen; zij zullen hij ploegen van, 1500 in een der groote zalen van het g<d>ouw der Olympia worden ondergebracht. Terwijl in 32 andere steden in Engeland tegelijkertijd het examen wordt afgenomen, zullen de can didaten in Cairo, in Mesopotamië en Pa lestina onder de brandend-heete zon van het Oosten de vragen beantwoorden. Ook in Keulen en Berlijn worden examens afgenomen. Het examen omvat vier punten: Engelsfche taal, schrijven, rekenen en algemeene ontwik keling. De candidaten, die niet' slagen, zullen in hun tijdelijke functie gehandhaafd blijven, terwijl de 8000 beste onder hen, toch in permanenten dienst, doch zonder pensioen zullen worden aangesteld. Er zijn 100.000 examenpapieren gedrukt, terwijl reusachtige flesschen inkt en duizen den pennen naar de examengebouwen zijn ver voerd De candidaten staan onder toezicht van speciale inspecteurs, die een oogje in het zeil houden; het corrigeeren van het werk duurt drie maanden. Een autobus rijdt een huis binnen. Te Houthem (L.) is Zondagmiddag op een recht stuk weg een groote autobus, vermoedelijk door het breken van de stuur stang, dwars over den weg in een huis ge reden. De voorgevel, zoowel van de beneden verdieping, waar een winkel in kruideniers waren gedreven wordt, als van de geheele bovenverdieping, werd door het zware ge vaarte in elkander gereden. De autobus kwam met de voorkap midden in den winkel terecht, daar groote schade veroorzakend. In de auto bus zaten, behalve den chauffeur, twaalf per sonen, die geen van allen letsel kregen. Toe vallig bevonden zich de bewoners in het achterhuis, zoodat niemand gewond werd. De autobus is zwaar beschadigd. Het huis, waar van de voorgevel finaal is verdwenen, is met balken _gestut, daar men door het door buigen der zoldering, verdere instorting vrees de. (Tel.) -L ie d j e s z a n g e r s. In „De Schakel", gemeenschappelijk orgaan van de instellingen voor maatschappelijk hulpbetoon te Amster dam, wordt onder bovenstaand opschrift het volgende meegedeeld Met de lange zomeravonden zijn de straat zangers weer in grooten .getaie verschenen. Liefst zingt een heele familie, de kinderen, vermoeid, voortsjokkende, half hangende aan moeders rokken, 't Publiek, medelijdend, geeft royaal. Tegen zulk een bedelende familie werd, in 't belang van de meegezeulde 'kinderen, getracht op te treden. Was kinderexploitatie ■aan te t oonen Bij de moeder niet, want zij' zongf- noch bedelde, dit deed de man, die naast haar liep. En zou een moeder niet op mooie zomerdagen jnct haar kleinjes uit. wandelen mogen gaan? Maakte de vader zich dan aan 'kinderexploitatie schuldig? Weliswaar stak hij, de gaven in zijn zak, die de voorbijgangers uit meelij1 voor de vrouw en kinderen offer den, maar die vrouw is, hoewel lijf al jaren met haar samenleeft, zijn wettige echt genoote niet en de uit de samenleving geboren kleinen heeft hij nooit wettig erkend. Hoe zou hij nu zijn kinderen kunnen exploiteeren hij heeft er toch geen? Ernstige kinderverwaarloozing is al even moeilijk vast te stellen. In het vuile loge ment, waar de ouders wonen, wanneer zij' niet op straat zwerven, hebben de kleinen voor zeker een ellendige omgeving; van „opvoe den" is natuurlijk geen sprake, maar dat lot deelen zij met duizenden schooiertjes van hun slag. Zij daarentegen krijgen eten en drinken voldoende. „Dat kan er af", zegt de vader: taxeert hij zelf zijn inkomsten niet op veertien gulden per dag? Zoo heeft het maatschappelijk hulpbetoon geen vat op deze familie, en klinken 's mans pathetische liederen nog dagelijks door de straten alleen verstommend zoo een agent verschijnt. Maar er zijn wel eens ernstiger bedrijfs- hindernissen dan agenten. Zoo werd enkele maanden geleden een derde kindje geboren. Dat kunnen we niet houden, zeide vader en moeder: één in den wagen en één, die er naast loopt, is genoeg. Zoo'n derde kind moet je dragen en dat is te lastig. Men ver kocht toen de kleine voor f 100 aan iemand in een andere gemeente. Zoo kon 't „Bedrijf' op denzelfden voet worden voortgezet! Nieuwe hevige aardbevingen in Japan. In Japan hebben twee nieuwe hevige aardbevingen .plaats gehad. De eerste had plaats Zaterdagmorgen om 2.30 en de tweede om 4.30. Zjj troffen de geheele Zui delijke helft van het Japansche schiereiland. Er zouden twee steden en honderden huizen verwoest zijn en men vreest, dat er vele men- schenlevens te betreuren zijn. De materiëele schade is aanzienlijk. De treinen vertrokken niet. Een ander bericht meldt: Zaterdagmor gen heeft in Tottori, het Zuidelijk gedeelte van het Japansche hoofdeiland een nieuwe aardbeving plaats gehad. Bij de vorige aard beving waren verscheidene honderden men- schenlevens te betreuren en werd belangrijke schade aangericht. Behalve het bericht, dat even buiten Tottori een spoortrein volkomen vernietigd werd, worden thans geen bijzon derheden gemeld, doch te oordeelen naar het aantal slachtoffers bij' de vorige aardbeving, wordt gevreesd, dat ook Ihans het aantal dooden weder groot zal zijn. Tottori is een plaats van 26000 inwoners. (Tel.) DELFT. Geslaagd voor het examen van' Civiel Ingenieur aan de Technische Hoo geschool te Delft: F- C. P. W. Meijlinck van Zierikzee, A. Burger van Drieschor en G- Wiersma van Goes. MAASTRICHT. V.B. Te Rontem is Za terdag een 21-jarige onderwijzer, die per rijwiel' reed, door een autobus overre den en gedood. RENKUM. V.B. Gisteren slipte de 19- jarige J. v. T. uit Amsterdam met zijn fiets, waardoor hij met het hoofd op de tramrails terecht kwam. Naar het zie kenhuis te Arnhem overgebracht, con stateerde men daar een hersenschudding en een ernstige schedelfractuur. Men vreest voor zijn l'even. ZALTBOMMEL. V.B. Zaterdag is de 16-jarige B. te Herwijnen uit een rijdende bestel-auto gesprongen. Hij kwam te val len, kreeg het achterwiel van den wa gen over zich en werd onmiddellijk ge dood. BERLIJN. V.B. Naar verluidt, is de positie der Franschen in Marokko slech ter geworden. Enkele stammen zijn af vallig geworden terwijl de Riffs op ver schillende punten het front hebben door broken. LONDEN. V.B. Be Sunday Times meldt, dat Vrijdag in den Britschen kabi netsraad weer ter sprake is geweest de verhouding tot Sovjet-Rusland, mede naar aanleiding van de anti-Britsche campagne in China. Naar verluidt, zal een krach tige waarschuwing naar "Moscou gezon den worden, waarin stopzetting van de anti-Britsche actie wordt geëischt. LONDlEN. V.B. Bank zij het bemidde lend optreden van Baldwin zullen de on derhandelingen tusschen de mijndirecties en de organisaties van mijnwerkers weer heropend worden. MIDDELBURG. Gehuwd: J. Joziasse, 24 j. en J. M. Augustijn, 22 j. Bevallen: S. J. Leijnse, geb. de Klerk, Tt.M. J. Willemsen, geb. Goedhart, d.D. Buijs, geb. Schets, z. en d.W. M. Pape, geb. Minderhoud, z.P. Laroes, geb. Flipse, z.; J. Gillissen, geb. de Valk, (J. J. van der Roost, geb. Geertse, d.M. C. Schotman, geb. de Valk, d. GOES. Huw.-afk.Anthonius Laurentius Faas, 20 j. te Goes en Johanna Cornelia van Roossel, 22 j. te Oisterwijk. Geboren: Elizabeth Geertruida, d. v. Sa lomon Willem Versprille en Catharina Pie- ternella Maria Tromp; Hendrik Anthonie, z. v. Anthonie Johannes Guiran en Adriana Baurdoux; Karei, z. v. Adriaan Jacobus van Oosten en Hermina Rosa van Noppen. Overleden: Adriaan Boutens, 22 j., geh. met Maatje Elizabeth Schipper. Over de maand Juni. BIGGEKERKE. Geboren: 12, Jan, z. v. Adri aan Arendse en Louwerina Jakobse. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 4, Wis se Dekker, 27 j. jm. en Jozina de Kok, 26 j. jd.11, Adriaan Bliek, 20 ji jd. en Jo hanna den Boer, 19 j. jd.Willem Johan nes Abraham Duininck, 21 j. jm. en Leuntje Wilhelmina van der MaaJe, 22 j. jd.25, Ilalbe Sybolts Drijfhout, 30 j. jm. en Fran- cina Proost, 30 j. jd. Geboren; 4, Comelis, z. v. Marinus Ver donk en Theodora Maria Petronella Timans; 8, Marinus Jacob, z. v. Martinus Jacob op 't Hof en Jacoba Lokerse; 11, Petrus, z. v. Marinus Verbart en Cornelia de Jonge; Adriaan Jacobus, z. v. Adriaan Dommisse en Catharina Maatje van Wijngen; Adriaan, z. v. Nicolaas Moerman en Maria van Antwerpen; 14, Nicolaas, z. v. Marinus van Stee en Keetje Goense; 26, Pieter Jo- hannis, z. v. Jozias Mol en Anna Johanna Dekker. Overleden; 11, Pieter de Jonge, 70 j., echtg% genoot van Leuntje Minnaard; 22, Adriaan, 7 m., z. v. Bastiaan Geelhoed en Eliza beth Jobina Slabbekoorn; Pieter de Keijzer, 11 m., z. v. Marinus de Keijzer en Fran- cina van Vlaanderen; 29, Nicolaas, 15 d,, z. v. Marinus van Stee en Keetje Goense. 's GRAVENPOLDER. Geboren: 12, Ja nus Adriaan z.v. Christiaan Johannes van Overbeeke en Suzanna Cornelia Tolhoek; 13, Gilles z.v. Nicolaas Tramper en Tan netje van den Berge; 15, Maria Janna d.v. Francois Dekker en Esther van Hoeve. NISSE. Ondertrouwd; 17, Christiaan Nijisse 28 j. jm. te 'sHeer Arendskerkej en 'Maatje Jansen 27 j. jd. te Nisse. Overleden11, Maria Mol, 45 j., 'jd. WAARDE. Geboren 26, Maria Johanna d.v. Jacob Blaauwkamer en Leuntje Kor- nelia van de Vrede. WOLFAARTSDIJK. Geboren: 1, Jo hanna Jacoba, d.v. Marinus Johannes Mol' en Jacomijha Johanna Cornelia de Rruij- ne; 16, Petrus, z.v. Johannes Driedijk en Martina de Jonge; 17, Willem Pieter, z. v. Salomon Balkenende en Suzanna Johanna van Liere; 20, Adriaan z.v. Abraham Jacobus Schuit en Tannetje v. d. Kreeke; 30, Wilhelmina Adriana, d.v. David Pieter Goetheer en Wilhelmina Koeman, 30, Janna Adriana, d.v. Johannis Snoodijk en Elisabeth Neeltje Rouw. Overleden: 1. Catharina Maatje, 11 d., d.v. Johannes Ars en Margaretha Steen bakker; 30, Wilhelmina Koeman, 43 j.. echtg. van Dlavid Pieter Goetheer. Wisselkoersen. Amsterdam, 6 Juli 1925, 1 uur. Berlijn 59.3659.40 Brussel 11.77i/211.82i/2 Parijs 11.8911.92 Londen I2.I21/412.1,23/4 New-York 2.495/82.497/g ROTTERDAM, 6 Juli 1925. Veemarkt. Aanvoer 425 vette Run deren, 295 vette Kalveren, 416 Schapen: en lammeren, 618 Varkens, Prijzen per halve k.g.Koeien 38, 50 —52, .57,5—60; Ossen 50, 53,5, 57,5; vette kalveren 62,5, 67,5, 77,580; scha pen binn. 3035, buit. 5255lammeren f32f39 p. stuk; varkens 46, 47, 48. Koeien en ossen aanvoer goed, handel traag, de prijzen ondergingen weinig ver andering, hoewel' er neiging tot daling! viel Je constateeren. Enkele puik-beste beesten 2 ct. 'boven noteering. Stieren aanvoer "Weinig, geen handel en geen prijsnoteering. Vette kalveren aanvoer ruim, handel matig, prijzen over *t ge heel' iets lager dan vorige week Maandags Enkele puik-beste 2,5 ct. bqven noteering. Schapen en lammeren aanvoer tamelijk, handel slepend, prijzen van vorige week konden met moeite bedongen worden. Varkens aanvoer klein, handel langzaam,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3