Uit de Provincie. 1 eind en schijnt er aan het gejuich schier geen einde te komen. Ook de heeren Idenburg en Min. Heemskerk ontvangen luide ovaties. Na het staande zingen van Ps. 138:1 vertolkte Ds H. A. Munnik, voorzitter der kiesvereeniging, de blijdschap van A.-R. Zwolle over het feit, dat het zijn overwinning mag vieren met drie excel lenties in zijn midden. Ook de heeren Heemskerk en Idenburg werden met een speciaal woord verwelkomd. Nadat het nieuwgekozen Kamerlid Mr H. Bijleveld met gejuich was begroet, richtte de voorzitter zich speciaal tot den leider der A.-R. partij. Min. H. Colijn. Het A.-R. volk blijft zijn leider, aldus spr., getrouw, waarom hij den Minister met dat trouwe volk complimenteert. De vreeze, dat het A.-R. volk door zijn nieu wen leider militair geregeerd zou worden, is beschaamd en het A.-R. volk heeft intuitief gevoeld, dat de heer Colijn zijn nieuwen leider moest zijn. Spr. bidt den Minister in de komende dagen Gods zegen toe en noodigt hem uit om in dankgebed voor te willen gaan en den mond van het Anti-Rev. volk tot God te willen zijn. (De Minister gaat daarop in een roerend gebed voor, waarin voor den behaalden zegen God wordt gedankt en belijdenis van zonde gedaan wordt.) Min. Heemskerk, met daverend applaus begroet, verklaarde, dat hem de gebraden duiven in den mond vlogen, want hij heeft aan den verkiezingsstrijd geen deel genomen. (Vroolijkheid.) De Ministers kwamen overeen, dat zij aan den ver kiezingsstrijd geen deel zouden nemen, uitgezonderd Min. Colijn, omdat hij leider eener partij is. Daarvan heeft Min. Colijn rijkelijk geprofiteerd, want hij heeft de schoone Junimaand al oreerende doorge bracht. (Daverend applaus.) Men noemt Spr. in de Kamerverslagen humorist, maar hij wil wel verklaren, dat diepen ernst hem steeds drijft en hij nooit een ding onbeargumenteerd laat. Ernstig wekte spr. op om den geest dei- revolutie te onderkennen. Oud-Gouverneur-generaaJ Idenburg wijst op de trouw die in de A.-R. partij als in schier geen andere wordt gevonden. Dat komt omdat Calvinisten hebben ge leerd met hun leiders zich voor God diep te buigen. De vraag of de nieuwe leiders dezelfde trouw zouden ontvangen was voor Kuyper een vraag, voor spr. een hoop, maar is thans een feit. Spr. wekt op tot gebed voor den leider in verband met de komende moeilijke dagen. Min. Colijn voerde hierna kort het woord. Spr. heeft niet veel te zeggen. Zijn hart is vol van dankbaarheid jegens het A.-R. volk, dat staande door een vaste overtuiging door niets aan het wij ken is te brengen. Bovenal is spr. dank baar jegens God die zulk een trouw volk in Nederland gaf. Spr. dankte daarvoor met bewogen stem, waarop de schare staande de. zegenbede uit Ps. 121 zong. Vereen, voor H. O. op Ge ref. grondslag. D'e 45e jaar vergadering. (Vervolg.) Prof. Ridderbos refereerde daarop over „Onze strijd voor eene Gereformeerde wetenschap". Spr. uitte zijn verheuging over het feit, dat de Vrije Universiteit en de Theol. School thans in harmonie samenleven. De strijd voor de Geref. wetenschap is een onderdeel van den grooten strijd der gees ten. Over de noodzakelijkheid van dien strijd handelde spr. aantoonend dat ze is ter verdediging; ter verovering en ter bevestiging. Er is tusschen de wijsheid dezer eeuw en de dwaasheid der pre diking een tegenstelling. Gods Woord geeft aan de wetenschap vasten grondslag en daarom is zijn leer voor de echte wetenschap van het hoog ste belang. Het Evangelie- kweekt ook liefde voor de wetenschap. Het kan ech ter slechts vrede hebben met die weten schap, die ontstoken werd aan het licht van Gods getuigenis. Voor het weerstand bieden aan val- sche theorieën is juist de Geref. weten schap van beteekenis. Met die wetenschap kan de revolutionaire levensbeschouwing alleen bestreden worden. Zoo, aldus spr., gaan we uit ter verdediging, ter ver overing en ter beveiliging van de erve der vaderen. Zoo wenscht spr. de V. U. te zien als een schutsmuur, een uitvals- poort en een bolwerk ter verdediging van het toebetrouwde pand en van het geloof, dat eenmaal den heiligen is over geleverd. In de Middagvergadering refereerde Prof. Mr P. A. Diepenhorst van Amster dam over „Vrije Universiteit en school strijd". Spr. wees op het verband tusschen de V. U. en den schoolstrijd, beiden voort komend uit denzelfden vrijheidsdrang. De Chr.-Hist. Unie en de desbetreffende Staatscommissie voor het Hooger Onder wijs, houden beiden vast aan de open bare Universiteit. In het verleden lag bij de strijders voor "de vrije Chr. school wel degelijk de bedoeling om ook te komen tot vrij hooger onderwijs. De gedachte, dat de strijd voor het onderwijs in al zijn ver takkingen een is, was leidinggevend. Spr. citeerde enkele frappante stellingen van Dr Hoedemaker op den Arnhemschen Uni versiteitsdag in 1883 verdedigd, om te betoogen, dat het vrije hooger onderwijs geboden was en bood die ter welwillende overweging aan een der jonge Kamer leden, Ds Lingbeek. aan. (Vroolijkheid.) De benoeming van Dr Palache tot hoog leeraar, illustreert pijnlijker dan Worm- ser's welsprekend manifest de onbruik baarheid van openbare universiteiten voor het Geref. volk. Evenmin als bij het lager onderwijs mag bij het hooger onderwijs de Overheid gel den voteeren alleen voor het openbaar onderwijs. De geschiedenis van het Chr. lager on derwijs is er een van despoten en des pootjes. Toch overwon die Chr. school, wijl ze uit zielenood geboren was. De V.U. zij meer nog dan voorheen een zaak van de ziel. Spr. eindigde met te citeeren een woord van Bavinck op een Zwol- schen universiteitsdag, dat één Universiteit meer waard is dan een heel leger des heils. Verslaat de evangelisatie haar dui zenden, de universiteit doet het haar tien duizenden. Hierna refereerde Mr J. A. de Wilde, lid van de Tweede Kamer te 's-Graven- hage, over: „Volk en Universiteit". Ons hart, aldus spr., zwelt van vreugde- bij de gedachte, dat God ons in dezen tijd uit louter genade de V. U. nog liet. blaar verdwijning ware voor bet Christenvolk een schande. Men onderschatte den in vloed der Vrije- Universiteit niet. Spr. schetste nu de vrucht van de V. U. in den loop der jaren. Indien er geen Vrije Universiteit ware geweest, aldus spr., heel de actie van ons Christenvolk ware in wetenschappelijke impotentie doodgeloopen. Nu is, naar spr. nader aan toonde, haar invloed allerwege in den lande groot. Hier past. dankbaar gedenken. Zal de aangevatte taak in de toekomst worden voortgezet, dan is goede- verhou ding tusschen volk en universiteit noodig. Als oud-student richtte spr. een speciaal woord tot de studenten, hen opwekkend niet ov.er de grenzen te gaan, maar ook buiten collegezaal en studeerkamer te be minnen de schoonheid van dat land, dat met zijn zeden en gewoonten van de vaderen is overgeleverd. Volk en universi teit belmoren in onzen kring, aldus spr., onlosmakelijk bijeen. Dat blijv-e zoo door dat beiden hun roeping verstaan. Dan zal wat God ons schonk tot in verre geslachten behouden blijven. Hierna sprak Ds T. Ferwerda van Am sterdam de opwekkende slotrede uit, geti teld: „Voet bij stuk". Een geloofsstuk is het historisch feit, waarvan we heden den 45en jaardag be leven. Het Geref. volk bidt van God dat Hij professoren en studenten genade geve om voet bij stuk te houden. Indien de V. U. menschenwerk ware, ze was reeds verdwenen, maar daar het Gods werk was, kan het niet ongedaan worden ge maakt. Met een opwekicing om elkander te ster ken in de liefde voor de V. U. besloot spr. Min. Heemskerk dankte den voorzitter voor zijn leiding. (Daverend applaus.) Na het zingen van Ps. 75:1 sloot Ds Ferwerda de kostelijk geslaagde jaarver gadering met gebed. Prov. Staten. De zomerzitting der Prov. Staten van Zeeland wordt ge opend Dinsdag a.s. des avonds half acht. - Het verdrag tusschen Ne derland en België. Die heer mr Joh. Adriaanse (vrij-z. dem.) lid van de Prov. Staten van Zeeland, heeft den voorzitter van dat college er mede in kennis gesteld, dat hij' in de aanstaande zitting dier Staten verlof zal vragen om de navol gende vragen te mogen stellen aan Ged. .Staten le. Zijn Gedep. Staten bereid mede- deeling te doen of hun advies is ge vraagd over het bij Kon. boodschap van 28 April 1925 aan de Tweede Kamer aangeboden wetsontwerp tot goedkeuring van het op 3 April 1925 te 'sGraven- hage tusschen de ministers van Buiten- landsche Zaken in Nederland en België gesloten verdrag tot herziening van het verdrag van 1839 2e. Zoo ja, kan aan de Staten reeds mededeeling van dit advies geschieden of kunnen de Staten dit zoo spoedig mogelijk verwachten, zij het in geheime zitting? 3e. Zoo geen dergelijk advies is ge vraagd, zijin heeren Gedep. niet van oor deel dat ten spoedigste tegen dat ook voor de belangen van de provincie Zee land zoo gewichtig verdrag, o.a. wat be treft eventueele belangrijke gevolgen van de instelling, van een Scheidsgerecht, van wege de Staten dezer provincie dient te worden opgekomen? Vreemdelingenverke er. Het bestuur der vereeniging tot bevordering van Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg zond aan de Ministers van Financiën en Buitenlandsche Zaken een schrijven, waarin gewezen wordt op het steeds stijgend bezoek van Vreemde lingen. Vooral op Donderdag. In grooten getale komen zij,- die in de Belgische badplaatsen verblijf houden, naar Middel burg. Hoe langer hoe meer wordt daar voor gebruik gemaakt van auto'sde groote toeneming van hun aantal levert -evenwel bezwaren op. Volgens de voor schriften zijn zij onderworpen aan con trole, voor zooveel den invoer en uit voer van de wagens aangaat, en aan con trole van de passen voor zooveel de in zittenden betreft. Het is begrijpelijk, dat deze controle oponthoud veroorzaakt. Al deze auto's ten vorigen jare waren het er meermalen meer dan twee honderd komen op ongeveer hetzelfde uur aan de grens en wenschen spoedig doorge laten te worden, ten einde in Breskens de boot niet te missen, welke de toe risten naar Vlissingen moet overbrengen. Het gevaar dreigt, dat de toeristen zullen worden afgeschrikt, om den tocht naar Walcheren te ondernemen, wanneer zij n'iet zeker zijn, dat zij' op tijd aan de boot te Breskens zullen komen. De vraag is gerezen, of de bezwaren niet kunnen worden ondervangen, door aan een functionaris in België volmacht te geven tot het afgeven van een vergun ning voor het maken van een dagtoer van een plaats in België naar Middelburg en terug, op vertoon van welke volmacht de wagens aan de grens zonder nader onderzoek zouden kunnen passeeren. Zoo danige volmacht zou b.v. den dag te voren kunnen worden aangevraagd. Wel licht zou de Nederlandsche consul te Brugge die als wij ons niet vergissen ook voor Ostende optreedt de geschikte autoriteit kunnen zijn, om de gewenschte bewijzen af te geven. Het Bestuur ver trouwt, dat de ministers 'het middel zul len weten te vinden, om de ontwikkelde bezwaren op te heffen. Boot vastgeloopen. Zaterdag- Inorgen om 5 uur is op de rassen te Westkapelle een (vermoedelijk Noorsche) boot vastgeloopen. Drie sleepbooten uit Vlissingen verleenen assistentie. (M. C.) De diensttijden bij het boot- personeel. Het bestuur van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders, zond aan de Prov. Staten een adres, waarin o.a. gezegd wordt, dat adressanten tot hunne groote teleurstelling hebben moe ten constateeren, dat sinds de behande ling van hun adres in de najaarszitting van 1924 geen verandering ten goede is gebracht in de arbeidsregeling van liet personeel, terwijl in het thans door Ge deputeerden gedane voorstel ook nog geen enkele verbetering wordt voorge steld dat o.a. het personeel van den dienst op Terneuzen, hoewel verbetering in uitzicht was gesteld, nog steeds schrikbarend lan ge werkdagen moet maken, het personeel' van den dienst VlissingenBreskens thans vier dagen moet overnachten te Breskens en het personeel van den dienst op de Oosterschelde een half uur per dag verlenging van den diensttijd heeft gekregen; dat hierin, wat den dienst Breskens aangaat, direct verbetering ware te brengen, door het personeel' weer om den anderen dag op den dienst Terneuzen in te deelen; dat üij van oordeel zijn, dat de rege ling van de diensttijden belangrijk ver beterd dient te worden, en Provinciale Staten daarvoors als grondslag dienen te bepalen een veel meer normale arbeids week Dat dit huns inziens, zonder groote moeilijkheden, mogelijk is, ën zij bereid zijn een regeling in te dienen, die bevre digend is, en zonder onoverkomelijke be zwaren kan worden ingevoerd; dat zij voorts van oordeel' zijn, dat, indien Provinciale Staten op het voorstel van Gedep. Staten ingaan, voor een be vredigenden gang van zaken, benoeming van een Commissie voor Georganiseerd Overleg noodzakelijk is, in welke Com missie het personeel zijn vertegenwoor diger kan aanwijzen. Bij Kon. besluit is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kan. ton Zierikzee: T. J. Sikkens; en zijn aangewezen in de enkelvoudige kamer voor de behandeling van burgerlijke kin derzaken, tevens belast met de behan deling van kinderstrafzaken aan de arr. rechtbank te Middelburgtot lid mr G. J. baron thoe Schwartsenberg Hohenlans- berg, rechter tot plaatsvervangend lid mr P. J. van Bortel, rechter, mr W. M. G. Jolles, rechter, mr J. W. Zijlstra, rechter. Middelburg. Vrijdagavond werd in de Schuttershofzaal vanwege de Anti-Revo lutionaire Kiesvereeniging „Nederland en Orange" alhier een gezellig samenzijn ge houden. De voorzitter dhr Mr P. Diele- man, opende de vergadering met gebed en sprak een kort openingswoord, waar in hij wees op het succes der rechte]! partijen in den afgeloopen verkiezings strijd; al betreurde hij tevens dat de Anti-Revolutionairen één zetel (dhr A. Colijn) verloren hadden. Spreker noemde deze overwinning een zegen voor ons land en volk, omdat in dezen tijd be hoefte bestaat aan krachtige leiding, die we nu veilig weten in handen van onzen minister H. Colijn (applaus). De coalitie kan gehandhaafd blijven en al zijn er verschillen tusschen de verschillende rechtsche partijen, toch worden ze bij een gehouden door een hoogeren gees telijken band- De voorzitter stelt voor, het navolgende telegram te verzenden aan den minister H. Colijn: „De Middelburgsche Antirevolutionai ren, in vergadering bijeen, danken God voor de rechtsche meerderheid en ho pen U als minister te mogen behouden." De vergadering antwoordt hierop met een daverend applaus. Vervolgens wordt door verschillende le den der Kiesvereeniging (o. a. Mr A. A. de Veer en Chr. Hondius) gewezen op de noodzakelijkheid van voortdurenden arbeid, niet alleen met het oog op dei stembus, maar vooral ter verdieping van de kennis der Antirev. beginselen. Ten slotte werd de vergadering door ds R- Hamming met dankgebed gesloten. De vergadering was goed bezocht. Goes. In de heden gehouden vergade ring van ingelanden van den de Perpon- cherpolder werd de rekening over het dienstjaar 1924'25 vastgesteld in ont vang op f3241.54 en in uitgaaf op f 2428.821/2. De begrooting voor het dienstjaar 1925'26 werd in ontvang en uitgaaf vastgesteld op f3507.12, terwijl het dijkgeschot evenals in 1924'25 be paald werd op f15 per H.A. Vlissingen. R. en W. van Vlissingen wijzen er in een voorstel aan den ge meenteraad op, dat reeds meerdere ge meenten kans hebben gezien leeningen van 6 pet. te converteeren in leeningen met een lager rentetype. Ofschoon de mogelijkheid van een verdei e daling uiter aard niet uitgesloten is, wil het B. en V. toch voorkomen, dat de tijd voor conversie thans gunstig genoemd moet worden. Door B:. en IV. worden dan ook ■pogingen -aangewend, opdat ook deze ge meente van deze gunstige omstandighe den profiteeren kan. Teneinde het moge lijk te maken, dat hun college eventueel onmiddellijk een voordeelige aanbieding kan accepteeren, achten B. en W. het wenschelijk, dat door den gemeenteraad! thans reeds in principe wordt besloten verschillende leeningen te converteeren. Voor conversie komen in aanmerking: a. de geldleening groot f 250.003 van 1920, rentende 7 pet., per resto nog groot f 210.000. In de voorwaarden dezer leening komt echter cle bepaling voor dat van het recht tot vervroegde gedeeltelijke of geheele aflossing vóór 1 Januari 1926 geen gebruik zal worden gemaakt. Dit behoeft echter geen bezwaar te zijn om thans reeds tot conversie te besluiten. Er kan dan bedongen worden dat de storting der gelden op 2 Januari 1926 moet geschieden. B. en IV. 'stellen voor deze leening te converteeren op zoo voor- deelig mogelijke voorwaarden, doch te gen een maximum rente van 5(2 pet. bij den parikoers, b. de geldleening groot f 650.0C0, van 1925 rentende 6 pet., per resto nog groot f 650,000. Deze leening werd aangegaan bij raadsbesluit van 12 Januari 1925. Bij deze leening is echter bepaald, dat, mocht de gemeente van het recht tot vervroegde gedeeltelijke of geheele aflossing gebruik maken, vóórdat van den looptijd der lee ning vijf jaren zijn verstreken, zij van het bedrag dier aflossing 1 pet. vergoe ding zal betalen. B. en W. meenen dat deze bepaling geen motief mag zijn, niet tot conversie over te gaan. Tenzij gewacht zou worden tot de bedoelde termijn van 5 jaren verstreken is, wat allerminst aanbeveling verdient, moet deze leening zoo spoedig mogelijk afgelost worden. Het eerste jaar zal uit den aard dei*; zaak geen voordeel verkregen worden. Immers, dan zou de nieuwe leening ge plaatst moeten worden tegen een rente van minder dan 5 pet. bij den pari- koers, hetgeen natuurlijk uitgesloten is. Wanneer echter een rente bedongen kan worden van 5(4 pet. bij den parikoers of 5 pet. bij1 een koers van 98 pet., meenenj B. en VV. dat conversie zeer zeker in het belang der gemeente is, indien de nieuwe leening althans op onderhandsche schuld bekentenis aangegaan kan worden, het geen den laatsten tijd meermalen plaats vindt. Alsdan zou 1 pet. vergoeding be taald moeten worden, terwijl aan pro visie enz. ongeveer Va pet. verschuldigd zou zijn. Samen 1(4 pet., hetgeen bij plaatsing tegen 514 pet. a pari in twee jaar gecompenseerd zou zijn- Bij plaat sing bij een rijksinstelling behoeft uiter aard geen provisie betaald te worden. B. en W. stellen derhalve voor deze lee ning te converteeren op zoo voordeeligl mogelijke voorwaarden, doch tegen een maximum rente van 5(4 pet, bij den pari koers of 5 pet. hij een koers van 98 pet., mits op onderhandsche schuldbe kentenis, terwijl mocfit het noodig blijken te zijn gezegelde obligaties uit te geven, de rente niet hooger dan 5 pet. biji den parikoers mag zijn. e. de geldleening groot f360.003 van 1919, rentende 5(2 pet.., per resto nog groot f300.000 "(na de aflossing van per 1 Juli 1925). Uit het bovenstaande blijkt, dat conversie dezer leening thans wellicht nog niet mogelijk zal zijn. Intusschen stel len B. en W. voor deze leening te con verteeren op zoo voordeelig mogelijke voorwaarden, doch tegen een maximum rente van 5(4 pet. bij den parikoers of 5 pet. biji een koers van 98 pet., mits op onderhandsche schuldbekentenis, ter wijl', mocht het noodzakelijk blijken te zijn obligaties uit te geven, de rente niet hooger dan 5 pet. bij den parikoersi mag zijn. Ten slotte meenen B. en W. dat de aflossing kan geschieden op dezelfde wijze, waarop zij thans geregeld is. Vrijdagavond hield de Anti-Rev. kiesvereeniging ^alhier een samenkomst, welke door een 250-tal mannen en vrouwen werd bijgewoond. D|e voorzitter! dhr P. G. Laernoes, gaf na opening een overzicht van den uitslag der Kamer verkiezingen, waarbij spr. mocht consta teeren, dat de totale uitslag, Gode zijl dank, tot tevredenheid aanleiding geeft, gezien de heftige en onwaardige actie, welke in 't bijzonder tegen de Anti-Rev. partij is gevoerd. Spr. wekte de aanwezi gen op, de komende jaren, welke ons scheiden van Staten- en Raadsverkiezin gen, te gebruiken tot het versterken der inwendige organisatie. In 't bijzonder bracht spr. een woord van dank aan al len, die in dezen verkiezingsstrijd had den meegewerkt en noemde vooral de resultaten der financieele commissie be vredigend. Op het doek werden vervol gens vertoond de portretten onzer voor mannen. Verder volgden toespraken en zang. Aan dhr H. Colijn werd een tele gram gezonden, luidende: „Dp Anti-Rev. kiesvereeniging te Vlissingen heden ver gaderd, feliciteert u hartelijk, beveelt U Gode. Laernoes, voorzitter." De heer G. van de Putte sloot de opgewekte verga dering met dankzegging. Kapelie. In vriendelijken dank door Zuster Scheffer ontvangen voor „Wijk verpleging" een gift van f 10 en een van f2.50. (Belangeloos bericht.) lerseke. Dinsdag 1.1. nam mej. M. J. Bal, verloskundige te lerseke, ontslag uit hare betrekking. Deze dag is niet onopgemerkt voor haar voorbijgegaan. Een damesco mité bood haar bij monde' van de dames v. Klinkenberg en de Jager uit naam van alle gemeentenaren een mooie lamp, een kapstok met kleed en een theekast aan, terwijl vele vrienden haar nog souve nirs én bloemstukken offreerden. Hansweert. De zoon van schipper Touw van het motorschip „Atalanta" had dezen morgen liet ongeluk met zijn voet be kneld te raken tusschen schip en sluis muur, waardoor dit lichaamsdeel ernstig gekneusd werd en moest geneeskundige hulp direct worden ingeroepen, welke werd verleend door dr Nieuwenhuijze. Wemeldinge. Vrijdag werd vanwege de combinatieSehietvereeniging, Burger wacht en Bijz. Vrijwillige Landstorm al hier op het terrein van de scherpe baan een schietwedstrijd georganiseerd. a. Koningschap Sehietvereeniging werd behaald door C. van Oosten Hzn. met 46 p. b. Personeele baan scherp max. 53 p. le pr. A. Kosten met 48 p., tevens als eerste een legmedaille ;2e pr. C. Dek ker 47 p., 3e pr. A. M. Huissen 45 p., 4g pr. C. Burger Fz. 47 p., CL van Oos ten Hz. "44 p., 6e pr. J. Hannewijk 44 p.; 7e pr. ,C. Kosten Hz. 43 p., 8e pr. C. Veerhoek 41 p., 9e pr. J. Wiel'emakeï 40 p., 10e pr. N. Dpminicus Fz. 40 p. c. Vrije baan, scherp, max. 60 p., le pr. S. Kosten Hz. 57 p., 2e pr. D. de Witte 56 p„ 3e pr. A. M. Huijssen 56 p., 4e pr. A. Wabeke 55 p., 5e pr. C. Gij'ssel 55 p., 6e pr. J. Wielemaker 55 p., 7e pr. Chr. de Zeeuw 54 p., Se pr. D. Jeremiasse 53 p., 9e pr. C. Dekker 51 p., 10e O. v. Gorp 50 p. d. Ecrebaan scherp max. 30 p.: le pr. A. Kosten 27 p.; 2e pr. D. de Witte, 27 p. e. Personoele baan buks max. 100 p., lp pr. C. Dekker 95 p., 2e pr. A. M. Huijs sen 94 p., 3e pr. A. Lutijin 94 p., 4e pr. J. Wielemaker 92 p., 5e pr. A. Wabeke 91 p., 6e pr. C. Veerhoek 91 p:. fn. Vrije baan buks max. 180 p. le pr. J. Hannewijk 173 p., 2e pr. D- Jeremiasse 171 p., 3e pr. C. Gijssel' 171, 4e pr. A. M. Huijlssen 170 p., 5e pr. Dj. de Witte 169 p., 6e pr. O. Burger 1;69 p., 7e pr. A. Wabeke 168 p., 8e pr. O. v. Gorp 156 p.; 9e pr. M. Kooman 153 p., 10e pr. A- Kosten 151 p. g. Eerebaan buks max. 100 p., le pr. J. Hannewijk 95 p., 2e pr. C. Gijssel 90 punten. De ringrijdersvereeniging „Ons Genoegen" hield haar jaarlijksche ringrijderij, ditmaal met als attractie het stoeltjesrijden- Dit oude Zeeuwsche folklore-spel, dat telkenjare door de Vereeniging voor Vreemdelingen Verkeer voor N.- en Z.- Beveland erkend wordt, door een extra prijs beschikbaar te stellen, vond dan ook veel belangstelling. De prijzen werden behaald als volgt: P. Dekker Pz. le prijs; G. Wisse 2ej C. ftijssen 3e; J. Heijboer 4e; C. Gijssel 5e; C- Burger Fz. 6e; J. Ruissen 7e; M. van Doorn 8e; Joh. Nee'ls 9e; Jan West- strate 10e; P- Nijssen lie; M. v. d. Ha mer 12ej Joh- van Oosten 13e; A. Wal- rave 14e; C. Hamelink 15e prijs. De prijs van V. V. V., een fraai wand klokje, werd behaald door M. van Doorn voor den 25sten gestoken ring. De prijs voor het stoeltjes rijden door P. Dek ker Pz.; deze verkreeg een, door een' onbekende gegeven, luidspreker. Witte Leghorn. Dhr C. Burger Fz., wnd. voor zitter, bracht na afloop van dezen kamp strijd allen dank voor de giften en de medewerking tot het welslagen van den gehouden wedstrijd. Ellewoutsdijk. Bij Kon. besluit van 29 Juni is benoemd met ingang van 13 Juli a.s. tot burgemeester dezer gemeente dhr J. Jansen, Eijken 'Sïuijters, te 's Graven- li a ge. St. Jan Steen. Vrijdag n.m. ontlastte zich boven onze gemeente een onweer ge paard met geweldige stortbuien. D|e go ten konden het water niet voldoende wegleiden, vandaar dat de straten in een oogwenk overstroomd waren. Op verschil lende plaatsen is de oogst platgeslagen. Er kwamen talrijke lichtstoringen bij de electrische geleidingen voor en verder een paar brandjes, o.a. biji de heeren L. B. en A. Vonck een zwingstal, waar bij nog al wat vlas verloren is gegaan, dat niet verzekerd was. Bij den heer J. F. de R„ sloeg de bliksem in huis en richtte veel schade aan, zonder evenwel brand te veroorzaken. De bewoners kwa men met den schrik vrij Twee schilders, die aan 'twerk Waren, werden zoo zeer getroffen, dat de eerste neer sloeg en kwetsuren opliep. Bij den heer Anth. sloeg ook de bliksem in huis en trof een der kinderen, waarvoor geneeskundigen bijstand moest worden ingeroepen. Nog op een paar andere plaatsen sloeg het he melvuur in. Een koe van den heer B. v. A. sloeg in de weide dood. (Zei.) St. Laurens. In den nacht van Zaterdag op Zondag, omstreeks 12 uur, gelukte het de Rijks- en Gemeentepolitie aan de grens der gemeente aan te houden ze kere H. en K., wonende te Middelburg, die onder hun Ideederen een vijf en twin tigtal gestolen kuikens vervoerden, waar van zij de herkomst niet konden aantoo- nen. Na plaats gehad hebbend onderzoek is gebleken, dat de pluimveefokker Heijns- dijk, wonende in den Gapingschen weg, kuikens vermiste. Hij herkende de gesto- lene als zijn eigendom. Genoemde per sonen zijn voorgeleid aan den Officier van Justitie te Middelburg. Daar er in den laatsten tijd meerdere kuikendiefstal len voorkwamen, zal hier vermoedelijk een goede' vangst zijn gedaan-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2