Woensdag 1 Juli 1925 39e Jaargang No 2 tlje met Boom- i Bouwlaal EÜBELEM. ARTIKELEN. Ischilniar.li ïïks DE HEMELLOODS Hoofdpijn Buitenland. Binnenland. Dit de Provincie. mbozent Een Dameshorloge. JAGER Jr. aansluitingen. FEUILLETON. C. VAN DISSEX 3 2 Juli 1925, s om 9V2 uur (N. T.) n herberge van K, :ontant verknopen 1 oetinge in de boom, e Zondagschool Weide achter Klap, 3 EL M. MARKUSSE voornemens op Juli H925, r (N. T.) in de her. jOET te Waarde, ten den heer M SINKE, ipenbaar te oopen 'tig gelegen nabij het 9 SO H.A. of 7 Gem. ulks in 6 perceelen rd. nde gebouwen met aart 1926, het bouw. gst 1925; gen op de Woens- derd-agen vóér den 5 uur n.m. tis verkrijgbaar brj oj> de hofstede. ia SAM VAN OS, urg, vette Rotlaitn zen. de Kilo. onderdag ruim en van gd, Worstebrood, t itbroodjes, ner Ballen. t teering Koekjes Bonbons. t >rij BLOK, Middelburg, t tekomen tegen ver dvertentiekosten, bij te Kapelle. DELBURG. enverkoop verdienen spo«di| nd. lappen f 1.10 p. K.G. - I. I. -1.20 en Reuzel -1.40,, Langeviele, M'burg. inde Donderdag aarzen en Koeien a de rekening te keep ij O. KLINGEBEIL, ddewijkstraat, Middel- KOOP: inspan, bestaande uit: J Wagens. Adres: Bur. Middelburg. Ook alles I KOOP: loogkabinet, oud eik»» of noten gaatjeszittinü ikkelde mat-Stoelen. IISSE,Kinderdijk PM lallvaarzen aan 4® igeveer driejaar oud, HERE J.Hzn., ke, Wilheltnina Oord- ,14 .22 .49 .57 .40 .18 .50 .34 .11 .21 .32 .40 .52 .59 ,08 .15 .22 .32 .40 .48 .56 .04 .12 2.09 3.51 3.51 7.31 8.2? 8.57 3.18 5.00 5— 4.— 5.33 5.33 4.07 5.41 5^41 2.23 4.09 4.09 8.02 7,40 3.13 5.12 5.12 9.04 r\ AÜ 4.38 6.15 6.15 9.48 5.33 7.17 7.27 10.18 5.49 7.28 7.38 7.46 7.41 7.54 8.05 1034 7.58 8.05 8.20 8.28 10.52 6.16 8.14 8.21 8.40 8.47 11.03 6.28 8.23 8.37 8.45 8.52 8.56 9.08 9.17 9.26 11.15 6.49 9.01 9.09 9.36 9.47 11.35 11.43 6.57 9.17 9.56 2 3 2 Drukkers-Exp!oifanfe/i: 00STERBAAN LE C0INTRE GOES Bureaux: Lange Vorststraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor ie Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. A b o n n e m e n i s p r ij s Per 3 maanden, franco per post, f3.— Losse nummersf 0,05 Prijs der Adverteniiën: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Erfscheidenveen. Voor de Chr. school te Erfscheiden veen ontvingen vfij Ï3 van Van W. te Goes. Art 36. Er is van de zijde der Staatkundig Gereformeerde en der Hervormd Gere formeerde Staatspartij de laatste weken geschennd met artikel 36 der Geloofs belijdenis- Door eerstgenoemde partij werd don Anti-Revolulionairon, door laatstgenoem de den Chr. Historischen verweten dat zij zich niet houden aan bedoeld artikel 36. De motiveering dezer afkeuring is bij deze beide beschuldigers niet dezelfde- De Staatkundig Gereformeerden zullen geleid zijn door hun afkeer van verande ringen in 't geen door de ouden is vast gesteld- De Hervormd Gereformeerden zien in het verzaken van art. 36 allereerst een benadeeling van de belangen der Her vormde kerk. Beide partijen hebben zich aan begrips verwarring schuldig gemaald, en door deze teere quaestie te maken tot een partijgeschil hangende de verkiezingen, een dwaasheid begaan. Alleen jeugdigen in heL „vak" kunnen er toe komen om den verkiezingsstrijd, in plaats van met pakkende parolen te kleuren met academische vraagstukken. Dit is te meer te laken, omdat de hee- ren, die de scheidingslijn tusschen zich en hun naaste geesvterwanten bij artikel 36 trokken, blijk gaven van totale onbe kendheid en onzekerheid- Vooral de staatkundig gereformeerde leiders sloegen met die scheidingslijn een mal figuur. Toen een hunner gevraagd werd hoe zijn partij over dit artikel denkt en hoe zij meent dat het moet worden toegepast, luidde liet antwoord dat de partij zich daarover nog niet had uitgesproken. Ja, de volgelingen, die weten het wel; in de Banier (het blad van Kersten) kon men dezer dagen lezen: „Wanneer het mij te doen stond mocht alleen in ons land de Gereformeerde Godsdienst bestaan. Dat is anti-revolu tionair Alleen, de leiders /-wachten zich er wel voor, zich -zoo beslist uit te spreken. Zij houden zich in de ruimte. Zij zijn nog aan 't studeeren. Meer dan een jaar geleden werd door de Algem. Verg. der St. G. P. een Com missie benoemd om het vraagstuk dat in Art. 36 behandeld wordt, je bestu- deeren. En toen nu in de laatsie jaarvergade ring op een spoedig verschijnen van het rapport werd aangedrongen, toen heette het, datde kwestie lang niet zoo een voudig is als menigeen denkt. De heeren den Hengst, Salomons, Ker sten, Zandt en Kuyk zijn aan het stu deeren gegaan, maar toen bemerkten ze dat ze op een zoo breed terrein kwa men, dat onderscheiden boeken moesten worden doorgewerkt enz., zoodat z.e on mogelijk nu reeds met hun rapport ge reed konden komen. En toch niettegenstaande deze erken ning van haar onkunde en van de nood zakelijkheid van eerst voorafgaande bree- de bestudeering van het vraagstuk van artikel 36, komt het hoofdbestuur der Staatkundig Gereformeerden een broeder strijd ontketenen, als sedert 1894 niet was beleefd- Tot groot vermaak van den gemeen- Een verhaal uil het Verre Westen. (Nadruk verboden.) 32) —o— „Ik ben geduldig; tenminste, ik ben twee maanden lang geduldig geweest, en het helpt toc.hniet. Ik gelo-of niet, dat God iets om mij geeft." „Dat doet Hij wel, Gwen, meer nog dan een van ons", antwoordde de Loods ernstig. „Neen, Hij geeft niet om mij", ant woordde zij kort en beslist. Ee Loods bewaarde het stilzwijgen. „Misschien", ging zij aarzelend voort, „is Hij boos omdat ik zei. dat ik niets om Hem gaf. Herinner je 'tje nog? Dat was heel slecht van mij. Maar vindt niet, dat ik nu wel genoeg gestraft ben? T hadt mij heel boos gemaakt, en eigen lijk meende ik het toch niet." i Die arme Gwen. God was gedurende «e weken van pijn heel wezenlijk voor haar gewoiden en geducht. Die Loods staarde een oegenblik in de blauwgrijze 0 gen, zoo groot en droefgeestig; toen schappelijken tegenstander wordt door de staatkundig gereformeerde heeren de Anti- Revolulionairo partij staatsgevaarlijk ver klaard, omdat de gereformeerde kerken uit artikel 36 hebben geschrapt de woor den „om te weren en uit te roeien alle afgoderij en valsehen godsdienst". En wanneer mén den heeren vraagt: „hoe zoudt-gij 't dan maken, wanneer gij over heid waart met die wering en uitroeiing", dan maken zij zich er af met de uit vlucht: „daarover heeft de partij zich nog niet uitgesproken". De Hervormd Gereformeerde Staats partij handelde al niet veel beter. Die komt op voor de rechten der Hervormde kerk; rechten die door de Antirevolutio naire partij nog nimmer zijn aangerand, en bij de Chr. Historische Unie veilig zijn. Met, dit verschil dat. deze partijen de rechten van alle kerken eerbiedigen, ter wijl de Herv, Geref. Staatspartij haar zwaard wet tegen Home en de „afge scheidenen". En ook deze heeren, ofschoon Art. 36 bij deze verkiezing hun stokpaardje was, hebben 'den kiezers niet duidelijk kun nen maken wat voordeel hun partij bo ven de andere Chr. protestantsche par tijen aan de liefhebbers van dit artikel bood- Trouwens zij zelve, gelijk de heer C. E. v. Koetsveld in „De Nederlander" heeft 'aangetoond, hebben van de beteekenis van art. 36 en de wijze waarop het zou worden uitgevoerd, geen flauw begrip. Van alle antwoorden, zoo schrijft hij, die door de H. G. S. en haar geestverwan ten, voor zoover ik weet, op die vragen zijn gegeven, heb ik, hoewel toch in po- liticis niet geheel begriploos, er nooit, een begrepen. Hoe de eenvoudige aan hangers der H. G. S. er iets van snappen moeten, is mij een raadsel. Maar mis schien wordt van hen geen begrijpen, doch enkel volgen verlangd- Wij zullen in de hondsdagen onze le zers niet vermoeien met de Anti-Revolu tionaire beschouwing van art. 36 hun voor/te houden. Doch wij behouden ons voor op deze quaestie te bekwamer tijd terug te komen. bedaart spoedig door gebruik van een paar Mijnhardl's Hoofdpijntabletten. Buisje 60 ct. De aardbeving in Amerika. Volgens berichten uit San Franciscoi lic-efi de aardbeving zich ork in Califor nia doen gevoelen, en is o.a. de ver binding met Santa Barbara geheel ver broken. In Santa Barbara moet veel schade zijn aangericht. Alle openbare ge bouwen en drie hotels in doze plaats zijn ingestort. Een vloedgolf overstroom de ook de la,ag gelegen landen. Er braken twee branden uit, die echter geen verder onheil hebben aangericht. Uit Santa Bar bara in Californië wordt gemeld, dat daar reeds 65 dooden zijn gevonden. Uit. telegrammen van de Ne-w-Yoiksche correspondenten der Londensche bladen blijkt, dat de aardbeving, welke gewoed heeft in de steden van CSalifornië en Montana, vooral aan do Californische kust groote schade heeft aangericht en dat Santa Barbara op 100 mijlen van Los Angeles het ernstigst geleden heeft. Deze stad, die> om haar ligging het Napels van den Stillen Oceaan wordt genoemd, een opwelling volgende, viel hij op de knieën naast het bed neder en zeide diep bewogen: „O Gwen, zoo is God niet. Herinnert ge u niet hoe de Heere Jezus was tegen de arme zieke menschen? Zoo i-s Hij ook." „Zou Jezus mij heter kunnen maken?" „Ja Gwen." „Waarom doet Hij het dan niet?" vraag de zij; maar thans was het niet weer barstig ongeduld, maar droeve teleur stelling, die haai' op eerbiedigen 'toon deed zeggen: „Ik heb het Hem gevraagd, telkens -en telkens weer; en ik heb Hem ge-zegd, dat ik twee maanden zöu wach ten, en n'u zijn h-et er al meer dan drie.. Weet u heel zeker, dat Hij mij op dit oo-genblik hoort?" Zij kwam een weinig overeind, leunde op haar -elleboog en zag den Loods onder zoekend aan. Ik was blij, dat zij het mij niet deed. Bij die woorden: „Weet u het heel zeker?" voelde ik dat er heel wat in de weegschaal lag. Ik moet bekennen, dat ik in angstige spanning het antwoord Wi den Loods afwachtte. Wat zou hij zeggen? Wel een paar seconden staarde hij uit het venster naar de heuvelen. Hoe lang duurde mij dat stilzwijgen! tc-lt 20.000 inwoners, doch werd druk bezocht door badgasten on heeft tal van groote hotels. Toi ver buiten Amerika was Santa Barbara, beroemd n-m hot oude- missiehuis der Franciscanen. D-'t missiehuis is vol komen verwoest, d-e groote hotels- zijln ingestort en men is nog niet in staat het aantal slachtoffers te gissen of de schade te schatten. Het CabriT.obuis, een gro-ot nieuw hotel, dat op 300 gasten berekend is, spleet eerst in (weeën en stortte vervolgens in. Met bijzonderen lol' wordt melding ge maakt van de doodsverachting' van de katholieke zusters van het weeshuis van St. Vincentius, die 150 weeskinderen in veiligheid, brachten. Soortgelijke helden moed werd aan den dag gelegd door ver pleegsters van het gemeentehospitaal, die steeds opnieuw het instortende gebouw binnendrongen, tot zij alle patiënten in veiligheid hadden gebracht. Vir-r der ver pleegden werden gewond, van wie een dó-0'delij-k. Die aardbeving was voor'speld door Dr Baitey Willis, se-ismolo-g-eet van cle univer siteit te Stanford, die had geconstateerd, dat binnenkort een groote storing in deze streek zolu. plaats vinden. Verscheidene- gasten van het Palacio Arliingtoiïhio-tel zijln onder de- p'uinen be graven, melden no-g latere telegrammen. D|o telefoon- en telegraaflijnen zijn over ce-n lengte van 40 mijll langs do kust ver nield. Van de gevangenis té Santa Bar bara is bij den eersten aardschok een muur ingestort. Die gevangenen zochten een veilig heenkomen. De bewo-ners der stad hebben hun bedden uit de huizen gehaald, -en slapen nu o-p de grasperken en. in -de parken Men is te Santa, Barbara reeds met bet opruimingswerk begonnen. Hulptrc-inen zijn naar deze- stad vertrokken. Men schat d-e schade o-p verscheidene mUlio-enen dollars. De angst voor de Lire. De „Messagaro" klaagt er in een ar tikel over, dat vele Italianen thans door angst voor de lire bevangen zijln, en daar om hun lires teigen buitenlandsehe va luta trachten in te- wisselen. Die tegen standers dei' re-geering .beweren dat deze angst aan de maatregelen dor fascistische reg-eering is te wijten. Dit is -eqhte-r fan tasie, meent bet bLad. Vele Italianen zijin otok van opvatting, dat de- lijd voor de papieren lire voorbij is, en beweren, dat d<) regeering er aan denkt, tot. den gou den standaard over te gaan, om op deze wijze den last van de oorlogsschulden te verminderen. Het blad verlangt, dat d-c rege-ering door ©en duidelijke verkla ring aan -dergelijke o-pvatting-en een einde zal maken, aange-zien de Italiaanscho groot-industrie een lagen stand van de lire no-odig heeft, wil zij) me-t het buiten land concurreeren. Door invoering van d-en gohd-en standaard zou de groot-in dustrie ge-ruïne-erd worden. Korte berichten. D© nieuwe Grieksche rege-ering moet voornemens zijn om terstond na de- her- opening van het parlement een aanklacht in te dienen tegen de ministers van de regeering Michael o-po-elos wegens corrup tie. In verhand met een beschuldiging van corruptie, zijin 5 generaals, v5 divisie- commandante-n -en 2 officieren van den generaten staf in hechtenis genomen. De Engelsche mijneigenaren heb ben de thans geldende loonovereenkomst tegen 31 Juli opgezegd. Naar verluidt zal onmiddellijk met de geleidelijke ontruiming van het Roer gebied begonnen worden. De vrijkomende To-e-n keerde hij zich weder ,to-t Gwen, zag haar- vast in d-e oogen, en antwoordde -eenvoudig: „Ja, ik ben er hc-el zeker van." Wederom -een ingeving volgende haalde hij haar moeders Bijbel en zei: „Gwen, probeer het te vatten, terwijl ik je voor lees." Maar voordat hij begon, bracht hij ons met waai' kunstenaarstalent in de rechte stemming. Met enkele levendige woorden deed hij ons de smartelijke verlatenheid vo-elen van den Heiland in zijn laatste moeilijke -dagen. Daarop las hij ons voor hetgeen in -den hof Gethsémané gebeUr-de. En onder zijn lezen, zagen wij het alles voor ons: d-en hof en de hoornen; en den Godmensch, alleen gelaten in zijn ziels angst. Wij hoorden het gebed, zoo aan doenlijk onderworpen, en daarop als ant woord: het gepeupel en de verrader, Gwen was veel te vlug van begrip, om eenige verklaring te behoeven, zoo dat -de Loods ni-e-ts zeide dan: „En toch Gwen, gaf Godhe-t besteaan Zijn -eigen Zoon het beste." „Het'beste? En zij namen Hem ge vangen?" „Ja, dat deden zij; maar hoor nu nog verder". Hij sloeg de bladzijden om en las: Fransche troepen zouden in Marokko wor den gebruikt. Amundsen's schip „Hobby" is te Tromsoe uit Spitsbergen teruggekeerd- Amundsen zal binnenkort naar Amerika gaan om daar lezingen te houden. Een zittende leefwijze is vaak oorzaak van aambeien." Zorg voor geregelde stoel gang, de noodige reinheid en pas Fos ter's Zalf toe- Inderdaad een probaat ge neesmiddel. Per doos f 1.75; p. tubefl. (5) Troelstra's gezondheids toestand. Van Troelstra, die aan het meer van Genève verbetering van zijn gezondheids toestand zoekt, verneemt „Het Volk", dat liet hem aanvankelijk daar minder goed ging, maar dat hij, nu hij van den al te warmen kant van het meer naar de overzijde verhuisd is, daarvan de goede resultaten begint te ervaren. Jacht. De .Minister van Bannenlandsche Zaken en Landbouw heeft bepaald le dat de jacht op de hieronder ver- molde wildsoorten zal zijn geopend in Zeeland in de achter de verschillende wildsoorten genoemde tijdperken: klein wild: patrijzen van 31 Aug. 1925 tot 1 Jan. 1926; houtsnippen van 31 Aug. 1925 tot 28 Febr. 19*26hazen van 28 Sept. 1925 tot 1 Jan. 1926; fasantenhen- nen van 28 Sept. 1925 tot 1 Jan. 1926; fasantenhanen van 28 Sept. 1925 tot 31 Jan. 1926. Waterwild: watersnippen van 27 Juli 1925 tot. 11 April 1926, eenden en duikeenden behalve wilde een den (anas boschas), berg- en eidereenden van 27 Juli 1925 tot 14 Maart 1926. wilde eenden (anas boschas) van 27 Juli 1925 tot 31 Jan. 1926; goudplevieren van 27 Juli 1925 tot 28 Maart 1926. 2o. dat het vangen van de hieronder genoemde waterwildsoorten door middel van eendenkooien en nelten waarvan hot gebruik is geoorloofd zal zijn toegestaan in Zeeland in de tijdvakken achter de wildsoorten aangegeven: watersnippen, eenden en duikeenden,behalve wilde een den (anas boschas), bergeenden en eider eenden van 27 Juli 1925 tot 11 April 1926; wilde eenden (anas hosclias) van 27 Juli 1925 tot 14 Maart 1926. Dè Bezuinigingscommissie. Uit het officieele bericht omtrent het ontslag aan den voorzitter en de leden der bezuinigingscommissie en de benoe ming van den oud-Minister van Oorlog, generaal W. F. Pop, tot voorzitter, volgt reeds dat de regeering de bezuinigings- commissie in stand houden wil. Het Hbld. verneemt nader, dat generaal Pop in overeenstemming, met de regee ring, de commissie verder samenstellen zal. De bezuinigingscommissie zal niet meer zijn een semi-parlementaire com missie, doch een commissie tot advies voor de regeering in algemeene bezui nigingszaken. Zij zal voortaan werken in den geest, als door de regeering in de Kamerstukken indertijd reeds is uiteen gezet. Het détailwerk zal door de zoo genaamde kleine departementale commis sies, aangevuld met een bezuinigings inspecteur, worden verricht, boven welke de inter-departementale commissie, on der leiding van den thésaurier-generaal mr Van Doorninck, werkzaam zal zijn. In hoogste instantie voor algemeene aan gelegenheden zal dan de gereorganiseerde bezuinigingscommissie fungeeren „Wij zién Jezus' met heerlijkheid en «er gekroond, vanw-ege het lijden des doods. Zoo heeft Hij Zijn Koninkrijk verkregen." Gwen luisterde zwijgend, maar nog niet overtuigd. „Jawel, maar hoe kan dit nu het beste voor mij zijn? Ik ben voor niemand van ©enig nut. Het kan niet het beste vo-o-r mij zijn, hi-cr te liggen ©n mij door allen te laten bedienen. Ik verlangde er zoo naar, vader te helpen, en ik weet, rlat hot hun allen zal gaan vervelen. Z-ijl be ginnen -er n'u al genoeg van te krijigen wantikik kan het niet helpen, dat ik zoo onaardig hen." Zij snikte, zooals ik haar nog nooit had ho-or-en snikken, in-bedroefd. Op nieuw had d-e Loods e-en gelukkigën inval. „Kom, kom, Gwen", zei hij- op stren gen toon, „je weet heel goed, dat wij geen van allen zoo- hardvochtig zijn en dat je ons beschuldigt van dingen, waar geen haar van ons hoofd aan denkt. Ik zal je mooie roods haar eens netjes glad borstelen en je onderwijl een verhaal vertellen." „Ro-od? Mijn haar is niet rood!" riep zij t'usschen haai' snikken door, want dat was haar zwakke punt. Radio-redevoeringen. Gister avond waren per -radio vele redevoeringen van de leiders der politieke partijen te hooren. Achtereenvolgens spraken de hee ren Wibaut, Colijn, de Geer, Dresselhuijs, v. Wijnbergen, eri v. d. Mijle. De eene spreker is blijkbaar meer geschikt voor een radio-rede dan de ander- Bijzonder duidelijk waren de heeren Colijn, Dres selhuijs en v. Wijnbergen. Minister Colijn constateerde, dat dhr Wibaut ook nu weer in gebreke was gebleven te zeggen, hoe het financieel beleid dan wèl had moe ten zijn, als minister Colijn het verkeerd had gedaan. Verder wees spr. op het leidend beginsel der A.-R. partij, dat zich verzet tegen de ondermijning van ge zag en moraal, maar juist opkomt voor gezag, eerbaarheid, gewetensvrijheid en een leven naar den eisch van Gods Woord- Verder wil de A.-B. partij geen onvervulbare beloften geven, maar stre ven naar voortzetting der tot nu toe gevolgde financieele politiek. Het was wel een aangrijpend woord, waarmede minister Colijn eindigde en wie zal zeggen op hoeveei plaatsen in ons land gisteravond op zijn verzoek Ps- 89:8 aangeheven is Jhr. de Geer waarschuwde vooral te gen separisme en gaf een uiteenzetting van het program der C -H. Unie. De heer, de Geer protesteerde nog tegen 't mis bruik, dat door tegenstanders wordt ge maakt van wat een katholiek hij het overlijden van den lieer de Savornin Loh- man heeft gezegd- Mag men dezen groo- ten doode en ons om die hulde aan vallen? Werd de nagedachtenis van Schaepman bezoedeld, omdat Protestan ten hem bij zijn dood eerden? Met weer zin protest-eerde d-e heer de Geer tegen een dergelijke handelwijze. Baron van Wijnbergen waarschuwde te gen het drijven der R.-K. Volkspartij. La ten de R.-K., vóór zij gaan stemmen, bidden tot God en stemmen tot meerdere eere Gods. Laten we zorgen, dat er weer een rechtsche regeering komt, opdat we mogen behouden, wat we hebben ver kregen. Spr. bracht hulde aan minister Colijn voor zijn beleid- Dhr Dresselhuijs kwam op tegen wat hij noemde de antithese-politiek en cri- tiseerde scherp de onfwapeningspropa- ganda der vrijz.-dem. partij. Uit verschillende plaatsen in onze pro vincie ontvingen we bericht, dat de ra dio-redevoeringen van de heeren Colijn en de Geer zijn beluisterd- In kerken, scholen of vergaderzalen had men radio installaties aangebracht- Te Goes was de zaal van de Prins van Oranje geheel gevuld met belangstellen den. Nadat de radiorede van minister Colijn was beluisterd de installatie was aangebracht door de heeren Jacobs en v. Zweeden sprak prof. Diepenhorst- nog een laatste opwekkend woord voor de verkiezingen. Spr. deed dat op de hem eigen geestige manier, hekelde het ver achtelijk optreden der S. D. A. P. tegen minister Colijn, stelde het onwaarach tige en gevaarlijke van de ontwapenings actie in 't licht en wekte allen op mede te helpen aan 't weer verkrijgen van een krachtig rechtsoh kabinet. Begrafenis Jhr Mr L. P- A. van den Bran deler. Gisterenmiddag had op de begraafplaats te Diomburg de ter aarde' bestelling plaats van het stof felijk overschot van den Donderdag zoo droevig om h-et leven gekomen ambtenaar „Jawe-l, 'tis rood, zpo rood mogelijk; e-en heel mooi, glanzig, goudachtig rood", zei de Loods nadrukkelijk, ear nam een borstel o-p, „Goudachtig rood!" riep Gwe-n smalend. „Ja, ik heb he-t in de zon zien stralen, goudachtig rood. He-b ik nie-t gelijk?" vroeg de Loods, zich tot miji wendende. „En mijn verhaal is over de vRotsvallei, onze mooie Rotsvallei." „Is het waar gebeurd?" vraagde Gwen, re-eds gekalmeerd do-o-r de kunstbewerking der vlugge handen. „Waar gebeurd? Zo© waar als als" hij keek de kamer rond p-m een verge lijking te vinden, „als Bunyan's Pelgrims reis". Gwen was voldaan en het vertellen kon beginnen. „Vroeger waren er geen holle wegen of ravijnen, alleen maar de wijde, gol vende prairie. Op zekeren dag wandelde de Meester van de prairie over de uit gestrekte velden, waar niets dan gras groeide, en vraagde aan de prairie: „Waar zijln uw bloemen? Do prairie ant woordde: Meester, ik heb geen zaden." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1