Purol geneest en verfraait de Huid No 333 Donderdag 35 Juni 1935 39e Jaargang r git nummer bestaat uit twee bladen EERSTE BLAD. H. CO LIJN. Dus No. 1 van lijst 27. Gemeenteraad van Middelburg. Gemeenteraad van Goes. Hoe zq root- zij bestreden bij ongevallen, en wat stelt de toekomst |d makkelijk ts weg vervol- nde bescher- |al door volks» bereiken is nen van een van ALLEN, Ijke belangstel- Kruis Ideaal. iandbouw-Ten- Ihet Ned. Roo- frk grooter be- enen van een hur Ls welwil- isigne ten ver roor een dub pteed voor de en uit geheel osschen. Ver- (efkaarten be- bedrag, waar door het Vre- popt, dat het groot batig lenoemd doel, |cli gedrongen als lid van waarvoor de pchts f 1 be- RNK, Arts. fcprezen Kt Fr* en; ad, In neen jipperen, |n, Ipperen'; it, ioed, Irven; |k. jdt!" voren f. boer id!" d, heen. d, leid; gen, ;en! rond d?" ïscheid, eid, eer!' b er, sn; peg, Drukkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstslraat 68—70, Goes Tel,: Redastie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg.^Tel. no. 259 DeZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels fl.20, eike regel meer 30 ct Bij abonnement belangrijke korting. Pom p.) houden wij van nu af muurvast ia onze gedachten. Dit is het nummer onzer anti revolutionaire lijst. Als nummer 1 staat op de lijst de naam Het blokje vóór dien naam make men Woensdag 1 Juli dicht met het roode potlood dat in het stemhokje hangt. In de gisteren gehouden zitting van den raad der gemeente M'burg, waarin af wezig waren dhrn Boasson en Bosman, is ,11a een kwartier in geheime vergade ring te zijn geweest, z.h.s. besloten tot aankoop van het pand N. Kerkstraat B 105 voor f3000 vriji op naam, ten be hoeve van het electrisch bedrijf, en daar voor een tijdelijke geldleening aan te gaan. Aan de heer J. H. van der Bel Sr. werd op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als onderwijizer in de gymnastiek aan de gemeentelijke gymnastiekschool, en besloten voorloopig niet in de vacature te voorzien. Die heer J. P. Pieterse werd benoemd tot l'id 'der schattingscommissie voor de rijksinkomsten belasting, met '13 stemmen (1 stem op dhr J. A. Julianus, 1 op dhr L. Onderdijk). De tijdelijke benoeming van den heer H. J. M. Steenmeijer, als leeraar in de oude talen aan het Gymnasium, werd weer voor een jaar verlengd, vanaf 1 Sept. 1925. Besloten werd een tijdelijke geldleening aan te gaan voor de gemeentebedrijven; in totaal .groot f56207.99. liet voorstel-Mr Portheine om f5669.08 uit de winst op het él'ectrisch bedrijf over 1924 in (Je gemeentekas te storten, wordt thans aangenomen met 9 tegen 6 stemmen. Tegen mevr. Corné-Maljaars en de heeren Vertregt, Onderdijk, de Veer, Cornelisse en den Hollander. Goedgekeurd werden de voorstellen van B>. en W. tot kwijtschelding van 7,5 ct. per c.A. van de door N. M. Bak verschuldigde erfpaclitscanon, over het tijdvak 1 April 1925 tot 1 April 1928; tot uitgifte van 450 c.A. gemeente» grond aan de Meelfabriek en het ka naal in erfpacht voor 75 jaren aan de N.V. Acetylena te Rotterdam; tot het verleenen van erfpachtsuitgifte van ge meentegrond aan de Die vengang; tot het verhuren van 80 vierk. M. gemeentegrond aan het Cellebroerhof aan J. L. de Lange, alhier. De voorstellen tot reorganisatie van het openbaar Lager Onderwijs wérden ter behandeling aangehouden tot de vol gende vergadering. De voorzitter zei toe, dat die zoo gauw mogelijk in Juli zou worden gehouden. Aangenomen z.h.s. werden de voorstellen nopens de ver beteringen aan de algemeene Begraaf plaats: om de ontruimde opzichterswo- ning tot wachtkamer in te richten, en een overgang vair het wachtlokaal (achter zijde) naar ,de ruimte, bestemd voor de graven te maken. Besloten werd toe te treden als lid v an het 2e Internationaal congres voor Beiaardkunst, te 's Hertogenbosch, voor f 25. Eveneens om f 265 beschikbaar te stel len voer de electrische installatie van de school aan de Heerengracht. Het politie personeel zal met één agent worden uit gebreid, en, met behoud van den 8-urigen werkdag een nieuwe dienstregeling wor den ingevoerd. Goedgekeurd werd een crediet van f1500 te verleenen ten behoeve van het schoonmaken en het schilderen van het reservoir van den watertoren. Een crediet van f965 werd verleend voor den aanleg eener rioleering aan den Smoorsgang, met 12 tegen 3 st. Tegen de heeren Streefkerk, Mes, en Vertregt. Besloten werd tot het herstel van het hoofdriool in de Molstraat. De heer Onderdijk deelde bij de be handeling van dit punt nog mede, dat de plannen voor de rioleering 'der buiten wijken vóór de begrooting klaar zullen zijn. Goedgekeurd werd nog de suppletoire begrooting 1924 van de Godshuizen. Bi) de rondvraag heeft de heer v. d. Weel aangedrongen op het maaien van de gazons op singels en bolwerken. Rumoerige salaris debatten. Gisterenavond vergaderde de Ge meenteraad van Goes. Allen aanwezig. Be voorzitter opent de vergadering, leest het gebed en doet mededeeling van de ingekomen stukken. Betreffende het verzoek van de Ned. Vereen, van Fabrikanten voor Timmer werken zegt de voorz. dat daaraan altijd voldaan is. Het verzoek van mej. Rademaker kan, aldus de voorz., voor kennisgeving wor den aangenomen. Rustig kan worden af gewacht wat het resultaat van een keu ring zal zijn. Voorstel aangaan geldleening, groot 131. 250 met de Rijkspostspaarbank. Dhr v. Poelgeest vindt de annuïteit van een gedeelte der leening wel wat lang. Voor verbetering van het beurs gebouw wordt voor 30 jaar geleend. Dit acht Spr .te lang. Tien jaar is al heel mooi. Dhr. v. d. Bout meent, dat het meubilair in dit gebouw niet te vergele ken is met gewoon meubilair. Dat in 't beursgebouw zal Wel 30 jaar meegaan. Dhr Labrijn verbaast zich over de critiek van den heer v. Poelgeest. Het is zeer redelijk, dat de burgerij van over 30 jaar ook nog wat meebetaalt. Dhr v. Poelgeest vindt dit ook billijk, maar blijft bij zijn meening over het meubilair. Het voorstej wordt aangenomen. Voorstel tot het, zoo mogelijk, con- verteeren van geldleeningen Dhr Crucq vindt dit een van de beste bezuinigingen, die er mogelijk zijn op dit gebied. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel tot wijziging begrootmg ge meente-gasbedrijf 1924. Tegen wijziging dezer begrooting waar door het totaal vermeerdert met f 73.550 (voornamelijk voor nieuwe ovens en ver betering buizennet) beeft de fin. com missie geen bezwaar. Dhr Labrijn zegt, dat de 'fin. com. in dezen geen oordeel heeft, omdat ziji geen gascommissie is en toch een oordeel moet geven. Eventueel zal de fin. commissie er bij de rekening op terugkomen. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel tot wijziging dcir gemeentc- begrooting 1924. (Do fin. commissie adviseert tot for meel-C goedkeuring, doch wil hiermee niet vastleggen dat zij bij voorbaat de ver deeling van de winst van het Gasbedrijf zooals die in de begrootingswijfziging tot uiting komt, goedkeurt. Zij is niet in staat te beoordeelen in hoeverre en waar om de? genoemde extra-afschrijving van f 6555.50 noodig is.) f Dhr Labrijn maakt dezelfde opmerking als bij het vorig punt. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel tot aankoop van een strookje grond aan de Wijngaardstraat. Dhr Vienings zegt, dat we hier weer 't,zelfde geval hebben als bij 't verzoek van mevr. v. d. Have om een sloot te dem pen. Dat werk Was al gebeurd, vóór de Raad het toestond. Het is hier weer hetzelfde. In de Wijngaardstraat worden de tegeltjes al gelegd. Het is al een fait accompli. 'En de transacctie moet nog door den Raad goedgekeurd worden. Spr. zou geneigd zijn tegen te stemmen, bij wijze van protest. Is het een ijdele cere monie, dat de Raad dit besluit goedkeurt? Zoo neen, dan had met de uitvoering van het werk ook wel Wat gewacht kun nen worden. Dhr v. d. Bout zegt: het is hier een eigenaardig geval. De fa. Wattez Co. vroeg aanB. en W. den muur te verbeteren. Dat is 't begin van de onderhandeling ge weest. Had men gewacht op den Raad, dan was het hek mtusschen op de oude plaats gekomen. Er moest vlug' worden gehandeld, wilde men niet te laat zijn. Daarom zijn B. en W. hun boekje in de zen te buiten gegaan. Dhr Vienings hand haaft zijn bezwaar. Het voorstel wordt daarna aangenomen. Voorstel tot het voortaan van gemeente wege doen controleeren van de admini stratie der woningbo'uwvereenigingen. Die fin. com. vraagt of het niet moge lijk is, dat de woningbouwvereenigingeni de administratie doen onder controle van een accountant van gemeentewege, maar voor rekening der vereenigingen. De voorz. meent, dat het er toch op neer zou komen, dat de gemeente het betaalt. Het Rijk zou de kosten niet voor zijn rekening nemen. Dhr. Labrijn vraagt of er dan een tekort op de exploitatie der woningbouwvereenigingen is- De voorz. antwoordt bevestigend. Dat tekort zou dus vergrooten, maar het Rijk zou dat niet betalen. Dhr Buis acht het redelijk, dat de gemeente, die om controle vraagt, die ook betaalt. Dihr Labrijn acht het totaal bedrag aan controle nogal een belangrijke som. Het is wel degelijk in 't belang der ver.eenigingen dat hun admi nistratie geheel in orde is en wordt gecontroleerd. Voor iedere vereeniging kost hot niet veel en voor de gemeente is het èen vrij groot bedrag. Dhr Stieger zegt, dat de exploitatie van alle woning bouwvereenigingen met een tekort sluit. Het Rijk zou het vermeerderde tekort ze ker niet betalen. Spr. is het met den beer Buis eens. De Raad vraagt controle als voorzorgsmaatregel bij wijze van zeker heid, uit puur eigenbelang, dus moet dat ook betalen. Dhr Labrijn vraagt dan of het bedrag voor de controle, dat Spr. hoog vindt, niét lager kan worden. Er zijin misschien wel' acccountants die bet. goed- kooper willen doen. Dhr v. Poelgeest zegt, dat de Raad de rekeningen van den woningbouw nooit onder 't oog krijgt. 'Wel weet Spr., dat die woningbouw f 10.000 per jaar aan de gemeente kost. Maar Spr. kan niet beoor deelen, wat er aan de controle vast zit. Dhr Goedbloed handhaaft het voorstel der fin. com. Dje controle is het meest in 't belang der vereenigingen. Dhr. Stie ger interrumpeertniet waar, in 't belang, der gemeente. Dhr Goedbloed begrijpt dan niet, dat de vereenigingen de zaken niet aan de gemeente overdragen. Dhr. Stieger: liever vandaag dan morgen. De voorz .bestrijdt het betoog van den heer Goedbloed. De vereenigingen wer ken met geld van rijk en gemeente,' onder toezicht van de gemeente. Dhr Goedbloed zegt: als er hypotheek ver leend wordt, heeft toch zeker de schulde naar nog meer belang bij een richtig beheer dan de hypotheek-schenker. Dhr v. Poelgeest acht het rationeel, dat de ge meente de controle betaalt Die voorz. zegt nog, dat over 1925 door de woning- bouwvereen. aan annuïteiten f78.682.28 wordt betaald. Dhr. v. Poelgeest conclu deert dan, dat de controle loopt over phn. een ton per jaar. 1 Het voorstel van de fin. com. (kosten voor de bouwvereenigingen) wordt ver worpen met 7 tegen 6 st- (vóór dhrn. Labrijn, Eckhardt, Goedbloed, v. Vloten, Potter, v. Melle). Dhr Labrijn herhaalt dan zijn vraag of de controle niet goedkooper kan. Dhr. Vienings vindt het gevaarlijk, om voor controle op een koopje uit te gaan. B. en W. zullen dit punt nog overwegen en trachten te bezuinigen. Het voorstel' van B. en W. wordt daarna aangenomen. Bezwaarschrift van den heer O. Th. M. Verhoeven tegen zijn aanslag in het vergunningsrecht. D© fin. commissie acht het niet ge» wenscht, dat ingeval van reclame teg|en een schatting, door de persoon, die deze schatting deed, wederom wordt geadvi seerd en zou het op 'prijs stellen, indien door een anderen deskundige werd ge adviseerd De voorzitter zegt, da.t het hier betreft een overgangsperiode. De oude schatter is vertrokken en de nieuwe zit nog te weinig in Je zaken om hier over te rapporteeren. De Commissaris van Politie beeft intüsschen gerappor teerd, dat het bezoek in het bedoelde café is verminderd, B1. en W- stellen voor de huurwaarde1 van f350 op f250 te brengen. Dat scheelt V. per jaar f25. Dhr Lab lijn. vindt het billijk, dat toch ook een schatter werd aangesteld, die in geval van beroep zal hebben te rappor- teeren. Het voorstel van B. en W- werd aangenomen. Verzoek van Mej. Rooze-Nagelkerke om schadevergoeding. Dhr van poelgeest wil hierover besloten vergadering. Bihr'Orucq verzet zich hiertegen. Die voorz. leest uit het regl- van orde voor, dat wanneer 3 leden gesloten vergadering wenschen, het geschiedt. Dhrn Labrijn en de Looff ondersteunen het voorstel-van Poelgeest, dus straks besloten vergadering. Voorste] om niet over te gaan tot stichting van een Stortings- en Ophaal dienst. (De fin. commissie krijigt uit de uitgebreid© gegevens door B. en W- ver zameld, den indruk., dat slechts in veel grootei© gemeenten dan Goes, de kosten van zulk een dienst zullen opwegen tegen de voordeelen.) Dhr Crucq stelt voor dit punt toit de volgende vergadering aan te houden. B. en W. verdienen dank voor hun inlich tingen, maar er zijii wellicht Raadsleden, die zich niet voldoende op de hoogte hebben kunnen stellen. Tot aanhouding wordt besloten. Voorstel tot vaststelling eener veror dening, houdende voorschriften voor mo torrijtuigen, bestemd voor het vervoer van reizigers tegen vergoeding. Dhr Potter vraagt, of deze verorde ning ook geldt voor de vaste autobus- diensten De voorz. antwoordt ontken nend. Die vallen onder- andere veror deningen. Maar hier betreft het alleen „wilde diensten". Dhr Potter vraagt, of dan een particulier niemand mag ver voeren? De voorz.: wel, als het. zonder vergoeding gebeurt. Dhr Labrijn leest art. 1 voor, dat nieit t,ei handhaven is. Er mag geen enkele auto in Goes stoppen, tot het uitlaten van reizigers, zonder toestemming van B. en W. Dhr Vienings deelt de meeniiig, dat er in de verorde ning tal van onzinnigheden voorkomen en wil aanhouding tot de volgende ver gadering Dhr van Poelgeest vindt alles zoo helder als koffiedik. Dhr Labrijn meent, dat het een Pruisischen toestand zal worden bij; aanneming. Dhr Goed bloed zegt: Laten we het eens probeeren en do verordening aannemen (Dhr Labrijn „Neen, neen"). Laat men maar eens een overtreding uitlokken, dan kan men zien of de verordening verbindbaar is. (Dhr LabrijnDiat is willekeur, dat mag niet!) Er heerscht veel op 't gebied van autobus- diensten, dat niet in orde is. Die voorzitter zegt, dat het de bedoe ling is, een gelijkluidende' verordening in gehc-el Zeeland vast. te stellen. Dhr Vie nings verklaart zich daartegen. D|3 Raad van Goes mag aan deze verordening niet meewerken. Dhr Stieger zegt, dat B. en W. niet veel voor do verordening voelden, maar zij dienden haar in, om eenheid in de provincie te krijgen. Maar n'n sommige gemeenten de verordening wijzigen of verwerpen is dat motief al vervallen. Daarom za.l spr. nu tegen het voorstel van B. en W- stemmen. Dhr de Loof 1' wijst op de verkeersinspectie, die opvoedend werkt. Dhr van Vloten zegt, dat die alleen op verkeerdheden bij liet verkeer wijst. Dhr Labrijn acht het aannemen van een slechte verorde ning niet een hoog houden van 't gezag. Het voorstel van E. en W. wordt ver- worp e n met 12 tegen 1 stem (vóór dhr van den R.ont). Salariëeri.ng gemeente- per soneel. Hierover wordt zeer langen tijd gepraat. Dhr Labrijn zal kort zijn. De fin. com. heeft gemeend een oplossing te vinden in het benoemen van een salariscommis sie, die zal waardeeren het salaris aan ieder ambt te verbinden. De salarissen behoeven naar sprekers meening herzie ning. Dhr Vienings wil, dat zulk een salaris- commissie alleen een informatie-com missie zal zijn. Door nadere informatie over en weer zou wellicht de kloof in den Raad te overbruggen zijn. Van deze commissie zou geen rapport te verwach ten zijn. De fin. com. zou naar aanleiding van de besprekingen wellicht tót een na der voorstel kunnen komen. Dhr Crucq is 't met B. en W. eens.. De salarissen zijn hier niet te hoog. Van bezuiniging der gegoede burgerij heeft spr. nog niet veel gemerkt. Nijtengo heeft weer bewezen, dat men daar voor bezui niging niet zooveel voelt. Het gemeente- personeel heeft al een veer gelaten, door langer te werken tegen hetzelfde loon. Ook zijn allerlei belastingen verhoogd of ingevoerd- Het voorstel der fin. com. acht spr. overbodig en onbeschaamd. Men wil alles binnenskamers klaar maken en de minderheid voor een voldongen feit stel len. Iedere fractie zou in een sal. comm. moeten vertegenwoordigd zijn. Spr. richt nog aan 't adres der heeren v. Vloten en Labrijn de opmerking, dat ze gekozen zijn, „omdat dhr v. d. Bout no. 1 van de lijst was". Dhr Labrijn acht het woord „onbe schaamd" ongepast en betreurt het, dat de voorz. den heer Crucq niet tot de orde heeft geroepen. Spr. acht het ge bruiken van dit woord ongemanierd. Met de heeren van de S. D. A. P. is nooit tot resultaat te komen over salarissen, tenzij men ze verhoogt. Dit is van algemeene bekendheid. Dhr Bommel v. Vloten meent, dat de idee-Vienings afwijkt van het voorstel der fin. com. De laatste wil wel, dat de salaris-commissie voorstellen doet. Dhr Vienings daarentegen wil slechts bespre kingen, terwijl dan de fin. com. eventueel voorstellen doet. Dhr Vienings zegt, wan neer het idee der fin. com. wordt aan genomen, hij geen deel dier com. wenscht uitte maken. Dhr Crucq handhaaft het woord „on beschaamd". Den lieer Labrijn spijt het nogmaals, dat de voorz. den heer Crucq niet tot de orde roept. De voorz. zegt: er is een voorstel van B. en W., een voorstel der fin. com, aangaande de salaris-commissie en het voorstel-Vienings. Een informeele bespre king van de fin- com. met enkele Raads leden 'kan echter officieel buiten den Raad om gaan. Dhr v. Vloten zegt: We hebben al 2 jaar lang over salarissen gepraat en tel kens verschilden de meeningen van B. en W. en van de fin. com. Nu zou zulk een salaris-commissie de opvattingen tot elkaar kunnen brengen. De fin. com. deed dus een compromis-voorstel. Dhr Goedbloed zet uiteen, waarom de fin. com. tot baar voorstel kwam. Het is toch niet de bedoeling in dezen Raad elkaar dood te stemmen, maar door pra ten tot overeenstemming te komen. Daar om wil de fin. com. in een salaris-com missie opnemen de voor- en tegenstan ders van salarisverlaging en de heeren Vienings en v. Poelgeest. Dhr Crucq voert het woord, windt zich op en schreeuwt hard tegen den heer Labrijn, dat de S. D. A. P. wèl vatbaar is yoor overleg. Dhr Labrijn: Och, schreeuw zoo hard niet. Dhr Buis kan niet begrijpen, dat dhr Labrijn, die altijd van billijkheid en recht vaardigheid spreekt (dhr Crucq: daar meent hij niets van) de S. D. A. P. in de salariscommissie wil uitschakelen. Dhr v. Poelgeest acht het DOEL der salaris-commissie goed, maar acht het niet noodzakelijk, dat die com. rappor teert. Men kan het ook wel niet eens worden. Dhr y- Vloten: een meerderheids- en een minderheidsrapport zou dan even tueel kunnen worden ingediend. Dhr Vie nings meent, dat de opdracht tot rappor teeren, beperking van de vrijheid dier com. beteekent. Dhr Labrijn meent, dat door vertrouwelijke bespreking en over legging van cijfers overeenstemming toch mogelijk is. Het voorstel van B. en W. (voorloopig geen salarisverlaging, maar zoodra tot pensioenkorling wordt besloten, eerst ge organiseerd overleg) wordt aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Voor dhrn Pot ter, v. Melle, de Looff, Stieger, v. d. Bout, Eckhardt, Vienings, Crucq, Buis; tegen dhrn Labrijn, Goedbloed, v. Poel geest, v. Vloten. Dhr v. Vloten meent, dat aanneming van dit voorstel geen verwerping van het voorstel der fin. com. beteekent. Dhr Vienings meent, dat deze com. toch geen voorstellen tot salarisverlaging meet kan doen. Dhr Goedbloed: dus er is een eeuwig edict gevallen? Dhrn Labrijn en v. Vloten zeggen, dat de salariscommissie salaris beoordeeling wil, niet a pri ori verlaging. De voorz. zou weer hetzelfde gevoel krijgen als in die Raadsvergadering, toen de Raad eerst een voorstel tot salaris verlaging verwierp en even later een voor stel aannam, om aan B- en 'W. een nieuwe salarisregeling te vragen. B. en W. willen wel bezuinigen. B.v. in de vacature van beursknecht wordt niet voorzien. Dit werk wordt gedaan door een gemeente-werkman. Dhr v. d. Bont heeft den indruk, dat de fin. com. het nu over een anderen boeg wil gooien, nu haar voorstellen een paar maal verworpen zijn. Spr. beweert dat de index-cijfers voor levensmiddelen niet zijn gedaald. Dhr Labrijn: ze zijn wèl ver laagd. Dhr Crucq tot den heer Labrijn: gij wilt ■eerst verlagen, en straks nog weer ver lagen. Het is nooit genoeg. U schijnt uw eigen salaris te vergeten. Dhr Labrijn: mijnheer de voorz., laat u dit alles maar toe? Hier mag schijn baar alles. Dhr Eckhardt vindt het ook verkeerd, dat dhr Crucq zóó optreedt tegenover den heer Labrijn. Zat er meer bloed in van mijnh. Wibaut, dan zou hij wel an ders spreken. Spr. heeft vóór 't voorstel van B. en W. gestemd, omdat hij dacht, dat het voorstel der fin. com. niet van de baan was. We schieten niet op. Zóó ontstaan er veete's in den Raad en we zitten elkaar maar leelijk aan te kijken. Een comm. als da fin. comm. wil, is in Den Haag ook ingesteld. En met gun stig resultaatEn hier is het zeker noodig, want in Goes zijn de belastingen hooger dan in Den Haag. Dhr Labrijn bevestigt dat. Dhr v. d. Bout: dat is niet waar. Dhr Eckhardt; da.n zal ik alle ge gevens voorleggen. Dhr van Poelgeest herhaalt: wat hij in Ie instantie van B. en W. heeft ge vraagd, hebben B. en W. nog nooit ge geven. Spr. heeft tegen pensioenaftrek gestamel, maar vroeg een herziening der salarissen, niet een domme korting, niet een gelijk percentalge. Daarom heeft spr. ook daar straks tegen het voorstel van B. en W. gestemd. Dhr Vienings handhaaft, dat de fin. comm. voorstellen moet doen. Daar is ze voor. Dihr Goedbloed ontkent dat ten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1