lastig ETERS, 27 Maandag 22 Juni IftS-5 S9e Jaargang No 2 gtUde IÉVEN 1SCHE Tweede Kamerverkiezingen. Binnenland. it de Provincie. Limonade- Wijn. H. CO LIJN. Buitenland. Vrouwen en ■NAAK'S :RMEEL juist zooveel; Middelburg. ch, 11 een 5VERZEKERIN6 ht te sluiten, /AN ?ING Dus No. 1 van lijst 27. Woensdag 1 Juli 1925. Onze Candidates laken, dat de dienst ing-courant stort bij r, waardoor de ge- wijze kasgeld be- ingezetenen wordt ie onderschatten na- jk omvangrijke ad- rden gevoerd, die, wordt verricht (en vereischtc om hel publiek te winnen) is de. ge meen te ling van don dienst anas ook voor Goes verdienen. Nu zijn an den ontvanger ang, dat hiji voor van administratieve ;e geniet van f 480 >11 gebruik kunnen o'u nu oen volledige bbeu. Diens salaris 11 bepaald op eon per jaar, met eenige gen. Hiertegenover bedrag van 1480 makende alzoo in erdere uitgaaf van too. plm. 80 aan >ehoeften, dan zui den dienst in don per jaar zijn. n door de ontvang- B. en W- wagen Bovendien zal men, laelnemers eenigen tig voor personeol- raardoor de dienst ;int op te leveren, haaldienst zou ge er de belastingen, icht zouden binnen- volking, tengevolge slechts gedurende jaar tot betalen in een noch het ander Rijksontvanger be- antal oninbare pos- jen alhier .gering is 3 betalingen aan do irestatie zelden voor ik steeds de zelfde tallig zijn. ►egde schrifturen en ijken, dat in de ge- zulk ecu dienst ng niet onverdeeld oeld, al is hel. oen .eentebesturen daar- iders zijn. n W- in overweging ©sluiten tol. hél in zit Ik eon dienst. jrvolg Hoofd blad J als het te weinig voedsel! 121 e aanwijzingen op het I it in normale gevallen I ara niet te weinig. kure aan t Co., Westzaak. I Drukkers-Exploitanlen 00STERBAAN &- LE COINTRE GOES aatschappijen. die van de a vooral ook tand van de dige gegevens, E verstrekt, id zelf te be- gen aan van Bureaux: Lange Vorstslraat 68—70, Goes Tel.: Retlaotie no. II; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor le Middelburg: Firma F. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. 'Abonnementsprijs: Per 3 maanden, franco per post, f3.— Losse nummers f0-05 Prijs der Advertentien: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. houden wij van nu af muurvast, in onze gedachten- Dit is het nummer onzer anti revolutionaire lijst. Als nummer 1 staat op de lijst de naam Het blokje vóór dien naam make men Woensdag 1 Juli dicht met het roode potlood dat in het stemhokje hangt. 1. H. COLIJN te 's-Gravenhage. 2. V. H. RUTGERS te 's-Gravenhage. 3. TH. HEEMSKERK te 's-Gravenhage. 4. J. J. C. VAN DIJK te 's-Gravenhage. 5. L. F. DUYMAER VAN TWIST te 's-Gravenhage. 6. J. SCHOUTEN te Rotterdam. 7. E. J. BEUMER te Utrecht. 8. H. VISSCHER te Huis ter Heide. 9. J. A. DE WILDE te 's-Gravenhage. 10. C. SMEENK te Arnhem. 11. A. ZIJLSTRA te Groningen. 12. J. G. SCHEURER te Ermelo. 13. H. BIJLEVELD te 's-Gravenhage. 14. C. v. d. HEUVEL te Nieuw-Vennep (gem. Haarlemmermeer). 15. H. A. LEENSTRA te Heerenveen. 16. T. HEUKELS te Rotterdam. 17. A. COLIJN te Nieuwer-Amstet. 18. G. HOFSTEDE te Blokzijl. 19. H. AMELINK te Utrecht. 20. H. A. DAMBRINK te Utrecht. Minister Colijn en de sociale wet geving. De Rotterdamsche corr. van „De Stan daard" schrijft: Van verschillende zijden is de aandacht gevallen op een passus uit de rede van Minister Colijn op 5 Juni, in de kerk Ammanstraat te Rotterdam gehouden. Sommigen hebben uit de verslagen meenen te kunnen lezen, dat de heer Colijn gezegd zou hebben, dat de sociale wetgeving wel een jaar of tien zou moe ten stopgezet worden. Het blijkt noodig te zijn, dat deze op vatting, die men den leider onzer Partij schijnt te willen toedichten, tegengespro ken wordt. Door minister Colijn werd over de sociale wetgeving gesproken in ver band met verkiezingsbeloften en den financieelen toestand van ons land- Hij wees er op, hoe de A.-R. partij niet met groote beloften komt en hoe in de jaren 19251929 het in 1923 aangevangen werk tot herstel van ons staatsbudget gecon solideerd moet worden- Van ons zoo zeide de heer Colijn zijn dan ook geen wettelijke maatregelen te verwachten, die aan de schatkist groote offers zullen vragen. Voor alles is noodig, dat de zware lasten, die op het Nederlandsche volk rusten, worden verminderd, omdat zulks een noodzakelijke voorwaarde is om tot verhooging van de productie en vermeer dering der welvaart te komen- Sterker nog dan in de verslagen duide lijk is geworden, werd toen veronderstel- lenderwijs gewaagd van het -woorloopig stopzetten van schatten kostende wetten- „En al zou het nu eens noodzakelijk z'jn zoo vervolgde de heer Colijn, met het oog op den financieelen toestand en den eisch tot verlaging der lasten dat we dit tien jaar moeten doen, is dat dan zoo erg? Als men de wereldhistorie ziet alleen uit het oogpunt van den mensch is dat lang. Maar als we waarlijk Christen zijn, moeten we zoo'n periode zien in het eeuwigheidslicht. Er zijn tij den in Ret leven, dat God geduld van °ns vraagt." Wie de rede aangehoord heeft, zal on mogelijk den indruk hebben kunnen krij gen, dat hier bedoéld is, dat nu maar eens een tijd die sociale maatregelen moes ten op zij gezet worden. Dat de socialisten gaarne een andere lezing ingang zouden doen vinden, is duidelijk en blijkt wel uit het „verslag", dat men in de „Voorwaarts" van 6 Juni kan lezen. Trouwens, wie nog mocht twijfelen, jeze het verslag van de rede van den, heer Colijn, gehouden Maandag j.l. in de kerk Putsche Plein op den Linker Maas oever. Onomwonden heeft liij daar als een der voornaamste zaken in de ko mende periode aangewezen de bevorde- rmg van den vrede in en de ontwikkeling Van het bedrijfsleven. Wien men van ontrouw aan eigen pro gram kan beschuldigen, niet onzen lei der, die alles in het werk stelt om dat program te realiseeren. De toeleg.^ Men zou haast geneigd zijn te golooven dat de stichters der knabbelpartijtjes en hunne satellieten geen ander doel hebben dan de A.-R. partij te dooden en de Ka mermeerderheid Links te maken. Het trio Staalman-Kersten-Van de Laar schrijft en spreekt niet anders clan in die richting. Van Staalman was dat te verwachten, sedert deze in 1904 door dr Kuvper aan de Liberalen is cadeau gedaan. Maar niet van Kersten, die herhaal delijk had beweerd in veel met de A.-R. in te stommen. In een blaadje van de Protestantscho Volkspartij partij van v. d. Laar gaat 't over niet veel anders dan over de verwachte meerderheid van Links. Hoe is 't mogelijk, zou men zoo zeggen, van iemand die nog voor enkele jaren zich antirevolutionair noemde, en zelfs nog wel als zoodanig poneert. In dat blaadje illustreert de schrijver dat de gezamenlijke rechtsche partijen het wel kunnen brengen tot 49; en daar mede de Kamer „om" zou zijn. Daartoe is echter noodig, schrijft hij, dat de uiterste kracht wordt ingespannen. Wanneer men nu de buitengewone krachtsontwikkeling nagaat van de S. D. A. P.'ers, die belust zijn op een da capo van België, waar zes hunner geest verwanten in het nieuwe kabinet hebben plaats genomen, dan mag men 't er wel voor houden, dat de aanvallen nog he viger zullen worden dan zij nu reeds zijn- Aan becijferingen en voorspellingen hechten wij echter om meer dan één reden geen waarde. Maar wel blijven wij waarschuwen dat men toch wake en werkzaam zij. Zoo ooit 'dan is er nu gevaar bij laks heid in 't optreden, bij nalatigheid en bij overloopen naar een der belangenpar- tijtjes, die rijk zijn aan beloften, doch machteloos zouden staan bij de inlossing van hun roekeloos gegeven woord- Misleiding. In de Nieuwsbode wordt per adver tentie een lezing aangekondigd van den Weled. heer Krol (rechts), burgemeester te Kouduin. Wie nu een weinigje de kaart van het land kent, die voelt direct de misleiding- Bedoelde heer Krol spreekt voor den Plattelandersbond. Er moeten derhalve ook „rechtsche" menschen, daar zullen natuurlijk A.-R. of C.-H. mee bedoeld zijn, gewonnenworden voor dien zich neutraal noemenden Bond- Daarom zal de steller dezer advertentie achter den naam van den spreker de aanduiding „rechts" hebben aangebracht. Doch, gelijk gezegd, wie de kaart van het land eenigs- zins kent, begrijpt terstond dat dit ver dacht is, evenals dat „burgemeester te Koudum"; immers allicht vliegt een een voudige boer die weet dat Koudum een „rechtsch" plaatsje is, er in. Maar de officieele titel van genoemden burgemees ter is eenigszins anders- Hij is burge meester van de in overgroote meerder heid linksche Friesche gemeente Hemeler- oldephaart en Noordwolde, waarvan Kou- Üum een heel klein onderdeel is- En dat de heer J. Krol Jzn. „rechts" is, zal hij zeker wel met verwondering ver nomen hebben. Bovendien hij komt spreken voor de candidatuur-De Boer, die ook niet „Rechts" is, en bij alle principieele stem mingen in de Kamer zijn linksch beginsel niet heeft verloochend. Wat mooi is- Maar dan moet hij ook niet aanbevolen worden onder den schijn dat hij „rechts" is. Op Schouwen zal deze „rechtsche"! candidatuur wel geen kwaad doen. Wij la zen o.a. van een vergadering waar alleen de spreker en een debater tegenwoordig waren. Maar als genoemde heer Krol de Ooster- schelde oversteekt, zou het kwaaier zijn, en zouden wij tegen hem moeten waar schuwen. Klachten van de onderwijzers. Een Russisch onderwijzersblad ont vangt dagelijks brieven van onder wijzers, die zich beklagen over het niet betalen van hun salaris, over het armzalig leven, dat zij leiden. De brieven hebben als opschrift: „Help!'. ..Een wanhoopskreet van eén' dorpsonderwijzer", „De vergötenen", enz. Ook de „Prawda", het orgaan van de Communistische -partij' in Rusland, ont vangt dergelijke brieven en de redactie van het blad van de regeerende partij erkent dat ei' inderdaad op onderwijs gebied dingen gebeuren, die iedere be schrijving tarten. Wij zuilen eenige voor hielden geven 'uit de feiten die de „Praw da" mededeelt: In het gouvernement Woronjezj heb ben de onderwijzers nog geen salaris ever de maand Januari ontvangen, in Irei. gojvememmt Jekaterinosiow werden de laatste drie maanden geen salarissen aan do- onderwijzers uitbetaald, in het gouvernement Tsaritsyn is de toestand als volgt: voor Augustus eu September 1924 hebben de onderwijzers tot nu toe geen cent ontvangen, voor Januari 1925 ontvangen zij 8 roebel, voor Februari, weer geen cent; in het gouvernement Tsjerepowjets is de toestand catastro- phaai, enz. enz. In de gouvernementen waar wel betaald wordt, wordt meestal slechts een gedeelte van de wedden uit betaald. Zoo bijv. ontvangen de onder wijzers in het gouvernement Nowgorod. 19 roebel per maand in plaats van 28. in het gouvernement Kostroma 23 r. (in plaats van 27 V2 i')« 'n het gouvern. Tuela 21 r. (in plaats van 27Va r)- We zouden het lijstje kunnen voortzetten en geheel Rusland de revue laten passeeren, maar wij gelooveai, dat de gegeven voor beelden voldoende zijn. Het gehl, dat de regeering beschik baar s te J t voor de onderwijzers en hel onderwijs, wordt dikwijls gebruikt voor andore doeleinden: in esn provincie wordt, daarmee de electrificatie betaald, in een andere provincie worden mat dal geld de coöperaties gesteund; in zeer veel plaatsen, wordt het geld voor admini stratieve doeleinden gebruikt. De „Prawda" moet dan ook erkennen dat de toestand van de onderwijzers kri tiek is en zich weinig onderscheidt van den toestand van 1922/23, toen een groot gedeelte van de ouderwijzers de scholen hebben verlaten. j Korte heriehtei. Blijkens een statistiek over het ge vangeniswezen in Rusland bevonden er zich op 1 Juni j.l. 84.000 personen in ballingschap in hoofdzaak socialisten, ar beiders en boeren, terwijl bovendien 5000 personen wegens verboden speculaties eveneens verbannen waren. Uit Angora wordt gemeld: Teneinde- zich op dit gebied, van buitenlandschen invloed los te maken, heeft de Turksche ministerraad besloten tot de oprichting- van een officieel Turksch telegraaf-agent- scihap; het Anato'.isch pers-agentschap met een kapitaal van 20.000 Turksche pond-en Het referendum, georgauiseerd dooi de metaalbewerkers van bet centrum in België is bekend gemaakt. Negentig pro cent heeft zich voor staking uitgesproken. De Ital. Kamer heeft met 274 tegen 42 stemmen 't wetsontwerp aangenomen, betreffende het -ontslaan van staatsambte naren, wier fascistische overtuiging- twij felachtig is. Uit Tanger (Marokko) wordt gemeld, dat de toestand in de Westelijke Spaan- sch-e zone ernstig begint te worden. Af- detetringen opstandelingen ooncentreeren zich op verschillende punten. De rechtbank van Plwen in Bul garije heeft drie communistische samen zweerders tot de strop en 16 andere tot zware kerkerstraffen veroordeeld- Te Tir- nowo zijn 20 scholieren, die lid van ge heime organisaties waren, eveneens tot zware kerkerstraffen veroordeeld- Meisjes! Er is geen deugdelijker middel voor. het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. Een R. K. protest. Op den politieken landdag der R. K. Staatspartij le Utrecht heeft de voorzit ter der 2e Kamer, rar dr Kooien, pro test aangeteek-end tegen hetgeen door den Ambtenaar van bet Openbaar Ministerie te Arnhem D-onderdag 1.1. is gezegd in de hoogst betreurenswaardige zaak van de handteekeningenkwestie voor een bizon- fiere school te Arnhem. De Ambtenaar van het Openbaar Ministerie zeideDe houding van beklaagde is niet fraai. Hij is onderwijzer hetgeen niet waar is, zegt spr. en hij zal wellicht in de politiek een rol moeten spelen. Waarom heeft beklaagde aldus gehandeld? De ambtenaar van het Openbaar Ministerie zeide met geloofsgenooten van beklaag de in het Zuiden vaak in aanraking te zij-n geweest en hij heeft er geleerd, dat, indien er iets in het belang van godsdienst en kerk moet geschieden, dit bij hen voor alles gaat Spr. protesteert hiertegen met klem. De Katholieken laten zich leiden door hun beginselen en hun moraal en niet door de belangen van godsdienst en kerk. Het komt niet te pas, dat een ambtenaar van het openbaar ministerie, een onder geschikte van den minister van justitie, op deze wijze de Katholieke Nederlan ders beleed igt. Art. 40 Bezoldigingsbesluit. De kantonrechter te 's Gravenliage beeft zich onbevoegd verklaard, kennis le nemen van de vordering van een belastingambtenaar tegen den Staat tot uitbetaling van hetgeen hem op zijn sa laris was gekort. B- Z. K. B. O. K. Nu de Staatkundig gereformeerde partij de laatste maanden in kiezersvergade ringen zich laat voorlichten door het trio: een Chr. Gëref. predikant ds Barth, een Ned. Herv. pred kint ds Zand en een oud-Gereformeerd predikant ds Kersten, zijn meerdere predikanten, die zich an ders in het openbaai- buiten de politiek houden le Groningen te rade gegaan', om de Groningsche kiezers eens beter in te lichten dan genoemd drietal tot nu toe deedhet zijn de predikanten Biesma (Chr. Geref.), Gispen (Gerei. B) en Knap (Ned. Herv.), terwijl nog drie andere predikanten onder welke ds v. d. Vegte, geref. A, een woord zullen spreken. -D: i e n s 11 ij d e n b ij het autobus- b e d r ij11'. Wij meenen, dat het niet kwaad is eens kennis te nemen van onderstaand artikel uit „Het Volk": In 't „Eindhovensch Dagblad" trof fen we dezer dagen liet volgende be richt aan Dezer dagen reed een chauffeur van den autobusondernemer Jonkers met den zwaren „Latile"-wagen in de Sta- tionslraat bij liet magazijn van den heer van Gulick, een haag omver. De chauffeur bleek erg vermoet^ te zijn, een kwaal waaraan hij sedert eenigen tijd lijdende was. De onder nemer heeft aan alle onzekerheid een einde gemaakt en den chauffeur door een anderen vervangen. Wij vernamen van het slachtoffer zij ner vermoeidheid, dat hij inderdaad „op" was ft oen hij1 in de haag reed' en dat hij bijna niet meer in staat was het stuur te behandelen. De chauffeur, die van zenuwen, zoo als hij zeide, geen last heeft, is een goed vakman, wat blijken moge uit het feit, dat hij ruim 10 jaar bij één patroon in Roermond gereden heeft. Doch bij Jon kers werd te veel van zijn krachten geëisclit. Men oordeele. 's Morgens kwart voor 7 reed hij met den zwaren wagen uit, tot 's avonds kwart over negen, van Valkenswaard naar Eindhoven en retour. Vóór of na den rijtijd moest hij den wagen in orde ma ken. Ook kwam er nog al eens een nach telijke rit voor. Den 2en Pinksterdag heeft; hij voor een bedevaart gereden naar Scherpenheuvel (België) over een las- tigen heuvelachtigen weg. 's Morgens vertrok hij om 4 uur en toen hij des avonds doodvermoeid thuis kwam moest hij den laatsten dienst (10 uur vanaf Eindhoven op Zondag) nog gaan doen. Zulke werktijden wreken zich. Ditmaal op een haag en op den chauffeur zelf, die nu werkloos is, doch ernstiger onge lukken hadden evengoed het gevolg kun nen zijn. (Het is de vraag, of dergelijke toestan den niet méér voorkomen dan in Eind hoven. Waar de toestanden zóó worden, moet zeker de vraag worden overwogen, of de Overheid hier niet een taak heeft. Het is hier niet een zuiver particulier bedrijf, maar een, waarbij de veiligheid van 't publiek ten nauwste is betrokken Red. Z.) Wetboek van strafvordering. De Minister van Justitie deelt aan de Eerste kamer mede, dat, indien de In voeringswet nog in deze zitting tot stand komt, de invoering van het nieuwe Wetboek van Strafvordering waarschijn lijk tegen 1 Januari 1926 zal kunnen volgen. In zijh Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer merkt de Minister nog op, 'dat inderdaad de mogelijkheid hiet is uitgesloten, dat de werkzaamhe den der rechterlijke macht onder het nieuwe „wetboek zullen 'toenemen. Van Ne lie's Mannenkoor „Crescend o". Dit koor deelt aan de zustervereeni- gingen mede, dat de Vereeniging in het volgend jaar haar 10-jarig bestaan zal herdenken door het houden van een na- tionalen zang wed strijd in de maanden Mei en Juni, voor vrouwen-, gemengde- en mannenkoren. Uw eerste taak 's morgens zij zorg te dragen voor goede ontlasting. Tenzij dit geregeld geschiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn, gedruktheid, maagpijn, onzui ver bloed, enz. Foster's Maagpillen ge nezen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden, en versterken zoodoende uw geheele gestel- Prijs per flacon van vjjftig versuikerde pillen f0.65; in apo theken en drogistzaken. (10) Vliegdemonstraties te Vlissingen. Zooals isgeannonceerd, wordt gedurende enkele dagen op het vliegveld tusschen Souburg en Vlissingen gelegenheid gegeven om met een vliegtuig der Kon. Luchtvaart Maatschappij ple- ziervluchten boven Walcheren te maken of om den afstand Vlissingen-Ostende per vliegmachine af te leggen. Ook wij waren Zaterdagmorgen present om meer van nabij kennis te nemen met de lofwaardige prestaties van de K. L. M., die in binnen- en buitenland zulk een goeden naam heeft- Toeii wij bjj mooi, zonnig weer op het terrein aankwamen, bemerkten we, dat tal van autoriteiten ook reeds aanwezig waren, o.a. de Com missaris der Koningin, de Gedeputeerden: mr Dieleman en mr v. Dusseldorp, de bur gemeesters van Vlissingen en Veere, de gemeente-secretaris van Vlissingen, de commandant der marine te Vlissingen, enz. Na eenigen tijd wachten kwam de Fok ker F III in 't zicht, die in statige glij vlucht op 't ruime terrein vlot landde. De deuren gingen open, de piloot en enkele lieeren sprongen er uit en allerlei onderdeelen werden uitgeladen. Intus- •schen konden wij de machine eens rus tig bekijken. Zooals wij reeds schreven, was het een Fokker-machine, die reeds 4000 K.M. gevlogen heeft. Het geraamte bestaat uit stalqn buizen, overtrokken met linnen. Alleen de vleugels zijn van triplex-hout. Voorin, naast den motor, zit de piloot. Hij zit geheel afgescheiden van de passa giers, wordt dus door niets afgeleid eiï beeft het volle gezicht op zijn motor, wat wel goed is voor de voortdurende con trole. In de cabine, die geheel afgesloten is wel kan men voor luchtverversching de raampjes openzetten is plaats voor 5 personen, die zich ieder in een gemak- kelijken rieten" fauteuil kunnen zetten. Al heel spoedig noodigde de heer dr Groeneveld Meijer, de vertegenwoordiger der K. L. M., ons uit in te stappen, aan welk vriendelijk verzoek de heeren bur gemeesters van Vlissingen en Veere en de vertegenwoordigers van Middelburgsche en Vlissingsche Crl. en „de Zeeuw" gaar ne gevolg gaven. Nadat de motor proef had gedraaid, rolde de machine met een verbazende snelheid eenige honderden Meters over het terrein en, daar verhief ze zich in de lucht, échter zonder dat de inzitten den het voelden. Men ziet het aan de om geving, die „zakt" en steeds kleiner wordt, maar anders zou men 't niet we ten, dat men in 't luchtruim is. Al spoedig kregen we een mooi panorama te genieten, waarbij hel gezicht van af een hoogen toren nog niet halen kan, zóó mooi, dat iemand, die geen luchtreisje heeft gemaakt, het zich eigenlijk niet voorstellen kan. Daar ver, diep beneden ons als een landkaart met veel schakee ring van kleuren, de aarde. Even vorder de route ging eerst, over Vlissingen en vandaar over Souburg naar Middel burg de gladde spiegel van de zee, waarop hier en daar een miniatuur- scheepje- Maar ondanks de enorme hoog te, waarop we ons bevonden, konden we toch heel duidelijk betrekkelijk kleine projecten onderscheiden. Hoe mooi lag Vlissingen daar heneden ons- Zóó zal menig Vlissinger zijn stad nog wel nooit gezien hebben. Over strand en Boulevard ging de route boven haven en station. Toon naar Middelburg, zoo dat er even gelegenheid was ons mooie Walcheren met zijn rijke kleurenschakee- ring te bewonderen. Wat kwamen de bui tenplaatsen zooals Der Boede met haar boschrijke omgeving eenig uit. Hue mooi die aardige dorpjes als Koudekerk© en Souburg met hun leuke huisjes en rijk afwisselende omgeving! Hoe knus die hui zen als kinderen om moeder-toren ge schaard! Intusschen waren we boven Middel burg gekomen. Zoowel rechts als links was hier veel te genielen van het aardige stadsbeeld. Hoe hoog we waren, viel, eenigszins öp te maken, toen we „de Lange Jan" als een torentje uit een bouw-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1