Bezoekt Mo. 2 op „Mijter Kerknieuws. PrerfikhenrteH. Onderwijs. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Oemeentelijkej een Deering Gr Zelfbini te QO Heeft Dinsdag wt geval GEEN SP Veiling van Kn Een Beton TE KO< commissaris van het Nederl. Roode Kruis in den kring Zeeland. Waterleiding voor Z.- V laanderen. Reeds tal van jaren wordt getracht de gemeentebesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen te overtuigen van de wenschelijkheid van aansluiting bij een waterleiding, waarvan de oprichting wordt voorbereid. Thans besloten ook de ge meenten Hengstdijk en Hontenisso tot aan sluiting en binnenkort zullen behoudens een enkele achterblijfster alle gemeenten tot aansluiting hebben besloten, althans voor wat betreft het deel ten Oosten van de Braakman. Ook in het Westen vindt de idéé der wenschelijkheid meer en meer ingang en binnenkort zullen weer 3 gemeenten tot aansluiting besluiten. Dan zal nog dit jaar tot oprichting der Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding kunnen worden besloten. Middelburg. Naar wij vernemen is al hier een voorloopig comité samengesteld ter feestelijke herdenking van het 25- jarig bestaan va.11 het te Middelburg go vestigde Chr. Militairen Tehuis, welk feit plaats heeft op 30 November aanstaande. (Belangeloos bericht.) Gisterenmiddag had de 54-jarige werkman p. wonende in het Gat van den Bleek alhier het ongeluk, toen hij werk zaam zijnde bij het lossen van balken uit een schip aan de Loskade, voor een balk wilde uitwijken, te vallen op een stapel hout. Daarbij beeft de man zich dermate inwendig bezeerd, terwijl hij ook aan het gelaat nog bloedend verwond was, dat hij op medisch advies door de politie per brancard huiswaarts werd gebracht. In de raadsvergadering van Woens dag 24 JUni te 2 iuur worden behandeld onderstaande zaken: Notulen. Stukken. Eervol ontslag 'Onderwijzer gemeentelijk^ Gymnastiekschool en niet-voorziening -va cature. Benoeming lid Schattingscomm. Rijfcsinkomstenbetasting. Verlenging tijd. benoeming leeraar Gymnasium. 15e wip v.iging gemeentebyegrooting 1924, Tijd. geldl-eening voor de Bedrijven. Herstem ming over voorstel inzake besteding batig saldo 1924 Electrisch Bedrijf. Wijziging begrooting 1925 Gasfabriek. Kwijtschel ding van erfpachtscanon aan W. M. Mak. ErfpachtsUitgifto gemeentegrond bij Meel fabriek en Dievengang. Verhuring ge meentegrond aan Oellebroershof. Nader voorstel nopens verbeteringen Algemeene Begraafplaats. Beschikbaarstelling gelden eJectrische installatie School Heerengr. Uitbreiding politiepersoneel. Lidmaatsch. internationaal congres voor beiaardkunst. Crediet voor schoonmaak en schilderen van het reservoir van den Watertoren. Crediet voor aanleg en herstel van riolen. 5e wijziging gemeentebegrooting 1925. 16e wijzig, gem.-begrooting 1924. Sup- pletoire begrooting 1924 Godshuizen. Be zwaarschriften schoolgeld aanslagen Nij verheidsonderwijs,, dienstjaar 1924/1925. Staten oninbare posten. Goes. Bevolking gedurende de le helft der maand Juni 1925. Ingekomen: D. Faberij de Jonge, goudsmid, van Apeldoorn, Lange Kerk- e -straat 30; A- P. Magielse, adj.-accountant, van Rotterdam, Groote Markt 20; B. J. Kunst, landbouwer, van Veendam, Wil* helminaslraat 16; B- 0- Sliggees, ambt. raad van arbeid, van Kloetiiige, van der Goeskade 43; C. M- van der Klooster bankwerker, van Delft, Rozemarijnstraat -3; J. Duvekot, koopman, van Capello (B.) Opril Westwal 3; T. Sturm, slagersknecht van Wissenkerke, Korte Vorststraat 11; M. Zwartepoorte, opperman, van Kloe- tinge, 'sll. H. kind. dijk 58; J- 'tHoen boekhouder, van 's-Gravenhage, Rimme- landstraat 7; 0. P. de Ridder, buishoud ster, van Middelburg, Eversdijkstraat 7; J. W- Kools, watcrboUwk. opzichter, van Wemeldinge, Lange Vorststraat 18a. T. Barendrecht, contr. phyt. dienst, van Arn hem, Piccardstraat 70. Vertrokken: M. J. Pepex*s, arbei der N. S-, Tilburg, Blijswijkstraat 11; A. Wielemaker, opticien, R'dam, Kruis kade 24; J. F. Polfliet, landbouwer, naar N. Amerika, New Jersey; J. Zembsch rijwiel hersteller, naar Brummen, Eerbeek. D. Bezemer, arb. telegrafist, naar O. en W. Souburg, Turnhoutstraat 45; K. de Drew, kweekerijchef, naar Runnik (U.); B. Th. R. A- Hoedt, kellner, naar Zand- voort, Grand Hotel; A. 0. P, D- Sloover, telefoniste, naar Middelburg, Nieuwe H. 102; F. T. 0- Remerij, zonder beroep, naar Oss, Arendsvlucht 13; A. A- Spran- gers, pensionhouder, naar Rotterdam, Bingleijstraat 45; Joh. Deij, verpleegster naar Vlissingen, Helbardierstraat; G. Meriscm, verpleegster, naar Valburg, Zet- lenscbe inrichtingen; L. van der Vliet, chauffeur naar Stavenisse, Molendijk. Nijtengo II. Stand No. 107 van de „N.V. Amsterdamsche Spaarkas" ves tigt de aandacht op een hoogst nuttige instelling. „Het Groene Varkentje" als embleem van deze Spaarkas, is welbe kend en noodigt als vanzelf uit om de goede deugd van sparen in practijk te brengen, door zich bij bovengenoemde Spaarkas, die zich als een solide instelling kan presenteeren, te doen inschrijven. De hoofdvertegenwoordiger voor Zeeland, de heer A. Ten Harmsen van der Beek, is gaarne bereid èn op de Nijtengo èn te zijnen kantore, Heerenstraat 147. te Mid delburg, alle gcwenschte inlichtingen te verstrekken. Vlissingen. Het welvaart con gres. Vrijdagavond had in het Grand Hotel Britannia alhier de officieele ont vangst plaats van het Congres Internati onal du service Social du Travail, dat aldaar van 20 tot 26 dezer wordt ge houden. Het welkomstwoord werd den aanwezigen toegeroepen door den bur gemeester van Vlissingen, die in het Fransch zeide, dat het zeer op prijs wordt gesteld, dat voor het tweede congres Nedc-rland werd aangewezen en dat de keuze- op Vlissingen viel. waardoor thans een keur van afgevaardigden uit tal van bevriende landen in de gemeente bijleen zijn. In 1922 was Frankrijk gastvrouwo op liet mooie Chateau d'Avgéronne. in het schoone Normandië. De internationale samenwerking daar verkregen heeft be langrijke resultaten opgeleverd, die naar spr. hoopt op dit nieuwe congres zullen leiden tot bet vormen van een inter nationale associatie voor do studie en bevordering van bevredigende mensche- lijke verhoudingen in de industrie. Dat is volgens spr. een hoog doel, want de arbeid bcheerscht het jjzer en de steen kool, bodem en havens, werkplaatsen en fabrieken. Groote stroomen menschen jong en oud houdt die arbeid in dienst, van velen buigt hij den rug, on verbiddelijk. Doch do mensch is geen werktuig, alleen gemaakt om te zwoegen, maar heeft ook behoefte aan licht en lucht en geestelijk leven. Wel wordt dit tegenwoordig meer bevorderd, maar bij don strijd om het bestaan geldt toch veel al het recht van den sterkste, het is daarom een edele taak, die van het congres, om het leven der oeconomisch zwakkeren te trachten te verbeteren en de verhoudingen on do wisselwerkingen tusschen werkgever en werknemer te ver aangenamen, want. heiden booren bijeen in dienst van den arbeid. In het nijvere Vlissingen, dat voor liet overgToote deel van Jen arbeid leeft, bestaat groote be langstelling voor de problemen, die het congres deze dagen bezighouden. Men ontvangt dan ook de congressisten met groote sympathie en hoopt, dat weder- keerig deze dagen bijl ben aangename her inneringen zullen achterlaten. Vervolgens wees spr. er in het En- gelsch op, dat Engeland en Amerika het Industrial Welfare of personal Work van den aanvang af krachtig hebben aange vat en bevorderd en ook op dit congres is weer een zeer sterke Engclsch-spre- kende deputatie aanwezig. Spr. wijst op de vele oude relaties tusschen die landen en Nederland en hoopt, dat het doel van liet samenzijn zal worden verwezen lijkt, n.l. liet leggen van een nieuwen blijVcnden band tusschen de deelnemende landen ter bevordering van goede ver houdingen in de industrie en tevens dat velen later de kennismaking met Neder land zullen voortzetten. Thans riep spr. dei Duitsch-sprekende leden van het congres in hun eigen taal een hartelijk welkom in Vlissingen toe, bun toewenschende, dat zij met hunne overige congresleden nuttige en blijven de nieuwe internationale relaties zullen aanknoopen en zich deze dagen aan den Zeeuwschen waterkant wel zullen ge voelen. Ten slotte richtte spr. een bijzonder woord in liet Nederlandsch, tot do land- genooten, die deelnemen aan het congres, en zeiden dat zij Walcheren in dit jaar getijde op zijln mooist zien. Spr. wenscht. ten slotte het congres een welverdiend s'ucces toe, welverdiend vooral ook door den goeden voorbereidenden arbeid van het Comité ad interim, in het bijzonder van den gcochten voorzitter en zijn ijve rige secretaresse. Kloetïnge. Gemeenteraadsvergadering. De voorzitter heet dhr Sinke, die na een langdurige ongesteldheid de vergadering voor het eerst weer bijwoont, hartelijk welkom en hoopt, dat hij voortaan een goede gezondheid mag genieten. Dhr Sinke dankt den voorzitter daarvoor. Ingekomen stukken: Goedkeuring wij ziging begrooting 1924. Idem bouwver- boden. Afschrift van het verslag van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch. Re kening en verantwoording over 1924 van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Goes. Verzoeken van K. M. Straub en J. P. J. Peijster om i/2 jaar ontheffing in den aanslag van de hondenbelasting. Wordt verleend. Vaststelling geschiedt van een nieuw reglement voor de commissie tot wering van schoolverzuim). Daarna komen ter sprake 3 circulaires van den Commissaris der Koningin betref fende het njaken van een verordening op het verkeer met autobussen. Het ont werp daarvan door den Commissaris aan geboden, wordt met schrapping van art. 1 en 2 aangenomen. De artt. 1 en 2 be treffen de stopplaatsen, zoodat dus de autobussen overal mogen stoppen. Over de al of niet wenschelijkheid van deze ver ordening ontspon zich een langdurige dis- cussie. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten den achterweg te verleggen. De kosten daarvan zullen ongeveer f900 bedragen, terwijl publieke aanbesteding zal plaats vinden. De heer Straub merkt nog op, dat de steenen die onlangs gebruikt zijn zeer slechte waren en verzoekt B. en W. streng toe te zien, dat goed materieel ge bruikt wordt. Vervolgens wordt overgegaan tot be noeming van een hoofd der gemeente- bewaarschool. De aanbeveling door B. en W. daartoe 'ingediend luidt (alphabe- tisch): Mej. G. Hartman le Soest; Mej. L. Smalleganga te Goes; en Mej. N M. Valkier te Goes. Op voorstel van den voorzitter wordt in besloten vergadering overgegaan. Na heropening der ver gadering wordt tot stemming overgegaan en wordt benoemd mej. L. Smalleganga te Goes met 4 stemmen, terwijl op mej. N. 'M. Valkier 3 stemmen werden uit gebracht. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten een lantaarn te plaatsen nabij wachtpost 41 voor rekening van de Staats spoorwegen. De kosten daarvan bedragen voor bet plaatsen f60 en voor levering van gas voor een geheel jaar f 22. Bij do rondvraag wijst dhr Trimpe nog op het putje bij den Moolweg. Spreker vindt het daar een smerige boel en zou spoedige demping gewenscht achten. Dhr Straub wijst op het gevaar, dat bestaat aan den Rijksweg, doordat een gedeelte daarvan nog is bestraat. Hij vraagt of B. en W. dit eens onder de aandacht willen brengen van de bevoegde macht. Hierna sluiting. Heinkenszand. Woensdagavond verga derde de Gemeenteraad. Afwezig met ken nisgeving G. Kuzec on A. v. d. Dries. Weth. Van Iwaarden brengt verslag uit van de algem. vergadering van de Wa terleiding Mij. Zuid-Beveland. De voorzit ter deelt mee, dat het bezoek van den heer Commissaris op 12 Mei heeft plaats geliad en dat de huishouding der ge- meento in orde was. Ingekomen is de rekening 1924 en de 'begrooting 1926 van de gezondheidscommissie zetel Goes. Begroot wordt' voor deze gem. f 92.22. Het vervoer van de macadam is aanbe steed voor f 2.15 per 1000 K.G. aan de vereenigde vrachtrijders dezer gemeente. Ingekomen is do rekening der gemeente Goes inzake de kosten voor Nijverheids onderwijs en van den Minister van On derwijs een brief, dat de kosten voor deze gemeente in de bijdragen aan H.B.S.- onderwijs voor 1924, bodragen f438,72, alzoo dat op de rekening 1924 een bedrag van f 518,81 moet worden gebracht waarop bij liet opmaken der begrooting niet kon worden gerekend. B. en W. vragen machti ging tot het aangaan van een overeen komst met jhr Van Citters voor oen ge deelte van diens eigendom in gebruik te hebben tot het storten van vuilnis. Deze machtiging wordt m. a. s. goedge keurd. Meegedeeld wordt, dat een adres is ingekomen tot wegbreking van het ge bouwtje dat staat op grond der Ned. Ilerv. Gem. en dat niet moer in gebruik is voor het doel waarvoor liet werd gebouwd op dien grond. B. en W. stellen voor hier op in een volgende vergadering te be slissen, Alzoo besloten. (M. Ct.) Domburg. Op Zaterdag 18 Juli geeft de. turnkring Walcheren van het Kon. Ned. Gymn. Verbond eene propaganda- uitvoering alhier. Die turnsters en turners komen te 3 uur per extra-tram te Dom burg aan en maken dan vanaf het tram station een marsch door het dorp naar het terrein voor het badpaviljoen. Te half vim' vangt daar de uitvoering aan met een vaandelgroet. Het programma bevat 1. vrijlo oefeningen hoeren, 2. stok- oefeningen dames, 3. vrije oefeningen meisjes, 4. vrije oefeningen jongens, 5- vereenigingstUrnen, 6. balwedloop meis jes, 7. driebeenloopen jongens. St. Laurens. Toen de landbouwer F. gisteren ochtend naar zijn kuikens ging kijken die in hokjes verbleven op een perceel weiland grenzende aan zijn erf kwam hij tot de minder aangename ont dekking dat in den afgelooperi nacnt on bevoegden daar een bezoek hadden ge bracht. Bij nader onderzoek bevond hij dat het gaas van voor de kiekenhokjes was stuk getrokken en vermiste hij' 2 kippen en 30 kuikens. De politie stelt een onderzoek in, Ncd- Herv. Kerk. Bedankt voor Bennekom door J. E. Klomp te Oldebroek; voor Zegveeld door J. C. Klomp te Westbroek. Geref. Kerken. Tweetal te Zwolle dr J. Hoek te Soest en C. J. Wielenga te Zierikzee. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Broek op Langendijlc K. Zuidersma te 's-Gravendeel. Hersteld Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Harlingen C. Riemers, cand. te Don Helder. Eenvrijzinnige classis. Ten zij bij de verkiezing van leden van het classikaal bestuur van Heerenveen op Woensdag 24 Juni zich verrassingen voor doen, is de kans niet uitgesloten, dat na het vertrek van Ds Stegenga (Ned. Herv. pred. te Langweer, die een beroep naar Assen aannam) uit de classis Heerenveen genoemd bestuur geheel uit vrijzinnigen zal zijn samengesteld. Zooals men weet, is de samenstelling van het classikaal be stuur van Heerenveen van de grootste beteekenis voor de verkiezing van leden van 't provinciaal kerkbestuur en de af vaardiging naar de Synode- Zondag 21 Juni. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds De Vries, nm. geen dienst, av. ds Homburg. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. ds De Vries. heer J. F. v. <1. Vliet en voor het candidaats- examen Ned. Lettoren mej. W. Lindojjer. To Utrecht voor het candidaatsexamen geneeskun- do do heer II. A. Cysouw. Te's-Gravenhago voor het stuurliedenexamen 3e stuurman groo te vaart do heeren M. v. Loo, A. P. Polman A. Slyp J. in, 't Veld, F. J. v. Berkol, M. Wildschut, W. M. E. v. d. Belt en C. E. van Voorthuysen. Te Rotterdam voor de acte onderwijzer do heer P. de Haan te Goes. Te Leiden voor het artsexamen le gedeelte; de lieer J. L. Goemans. Te Utrecht bevorderd tot arts de heeren J. Bouma en B. .1. Buurman; tot semi-arts do heer A. C. J. Tellier en tot tandarts mevr. II. C. J. GunstKnoppert. Geslaagd voor het propaedeutsch examen aan de Theologische School to Kampen dhr L. W. Wessels uit Goes. KRABBENDIJKE. Dhr .1. Philipse werd be noemd tot tijdelijk onderwijzer a. d. Chr. school te Eindhoven. (Belangeloos bericht). Geslaagd to Delft voor het prop. examen voor werktuigkundig ingenieur de heer J. K. Hubregtso te Middelburg. Voor het examen voor adjunct-commies de Rijksklerken der di recte belastingen de heer M. L. Drevo ter inspectio te Goes. Te Delft voor het prop. civiel-ingenieur de heeren C. A. Bezuijen, A. W. de Broekert, J. L. Hoorweg on J. Smits. Gorinchem op het eindexamen A van het gymnasium Jac. Andree te Krabbendijke. Te Leiden voor het candidaats geneeskunde de KAPELLE. De Chr. Zangvereen. „De Lofstcm" alhier benoemde tot Directeur dhr A. de Jager, onderwijzer aan do Chr. school alhier, in de plaats van dhr J. Pottjewijd, dio bedankte wegens vertrek. Paniek in Italië. D'e daling van de Italiaansche lire heeft in Italië een paniek op de beurzen ver oorzaakt. Het kabinet heeft vandaag be raadslaagd over maatregelen om do spe culatie in lires tegen te gaan. Do minister van de schatkist wees er op, dat de da ling van de lire voor een groot gedeelte ee ngovolg is van gebrek aan vertrou wen niet in hot buiten- doch iu bet bin nenland, daar vooral de binnenlandsche beleggers als verkoopers optreden en buitcnlandscho deviezen wenschen aan te koopen. Hoe grooten omvang de daling heeft aangenomen, blijkt hieruit, dat ook de koersen van solide instellingen bin nen enkele uren 70 punten achteruit liepen. De Duitsche rijksspoorwegen hebben met een Belgisch-Ëngelscho rcederiji te Erussel een overeenkomst aangegaan, waardoor goederen in spoorwegwagons via de verbinding ZtoebruggoHarwich zonder overlading uit Duitschland naar Engeland en omgekeerd vervoerd kunnen worden. De verloving van prinses Mafalda van Italië (kalh.) met Prins Philip van Bessen (Prol.) is heden te Rome bekend gemaakt en met een tuinfeest ten pa- leizo gevierd. Hij is 27; zij 22 jaar. Ongelukken. Woensdagavond is een 7-jarig jongeljo te 2e Exloërmond vlak voor een wipkar gevallen, waardoor het rad hem over het hoofd ging. Het jongetje was dadelijk dood. Donderdagavond is een elfjarige jon gen, die te Almelo op zijn vader zat te wachten, door een auto ,van den heer Ped- demors aangereden. Een arm en een been werden verbrijzeld. In het ziekenhuis is het kind aan de gevolgen overleden. Do auto is in beslag genomen. Qp (Ie steenfabriek te Beuningen is Woensdag de 16-jarige K. door een geladen lorrie overreden en kort daarna gestorven. Te Boskoop is iemand, die aan toevallen leed, te water geraakt en verdronken. Te Eerssem (Limburg) werd Donderdagmiddag een heer uit Woensel door een autobus aangereden. Naar het ziekenhuis overgebracht, constateerde raen een ernstige schedelbreuk. Te Ede is de majoor Zee man van zijn paard gestort waarhij hij een belangrijke hoofdwonde en een gekneusde pols opliep. Te Meerssen werd Donderdag de heer K. uit Hoensbroek aangereden door een autobus. De heer K. kreeg daarbij een schedel breuk en een groote wond in het achterhoofd. Na verbonden te zijn, werd de ongelukkige in bewusteloozen toestand naar Calvariënberg te Maastricht gebracht. Onder Oegstgeest is een 6-jarig knaapje1) door een auto over reden en zwaar gewond. Iljj is aan de ge volgen overleden. Donderdag is bewuste loos aan den weg gevonden een jongeling uit Deil Bij onder.zoek bleek, dat hij Woensdag avond door den 18-jarigen C. uit Geldermal- sen was opgewacht, van do fiets gesleurd en met een boksbeugel zoodanig toegetakeld was, dat een gjjner oogen totaal verloren is. 1) Zie advertentie in dit no. Bliksem ingeslagen. Bij een on weder werd te Marum de Herv. Kerk door den bliksem getroffen. De haan met stang viel naar beneden, uit den dikken muur vau den toren werd een stuk geslagen, dat op de pannen van de kerk neerviel en daarvan een paar honderd vernielde. Ook het inwendige der kerk bleef niet ongeschonden. Uit den muur werden stukken geslagen, de electrische installatie werd vernield, veel ruiten gingen stuk, aan lambriseering, banken enz. werd belangrijke schade aangebracht. Do electrische geleiding voor licht werd een eind wegge worpen. Brutale inbraak. Een zeldzaam brutale diefstal is in den nacht van Woens dag op Donderdag in de gemeente Haarlemmer meer geploegd. Door qpensluiting van een deur heeft men zich toegang verschaft tot do wo ning ran den landbouwer V. In de -kamer lag de heer V. in een bedstede te slapen, terwijl in dezelfde kamer in een andere bed stede een zijner huisgenooten sliep. Zonder dat beide personen in hun slaap werden ge stoord, heeft men eerst de deuren voor de bedsteden toegedaan en daarna met een ver moedelijk valschen sleutel een kast geopend; hierin ronden de dieven echter niets van hun gading. Hierna heeft men de bedstee-deuren ran den heer V. weer geopend en toen van do beddoplank een houten kistje moegenomen, waarin zich een portefeuille en een portemon- naie bevonden met een gezamenlijk en. inhoud van ongeveer f 500. Het ledige kistje werd 's morgens achter de woning teruggevonden. Melk vervoer. In Amerika en in Duitschland zijn sedert, jaren voor vervoet- van melk per spoor groote ketelwagens in gebruik, die goed voldoen. Een van de voordeden daarvan is, dat liet tijdroovende en kostbare vervoer in trans- portkannon wordl. vermeden, en ook uit hy giënisch oogpunt het vervoer in ketdwagens veel verkieselijker moet zijn. In Duitschland wordt in sommige plaatsen de melk zelfs per ketelwagen aan huis bezorgd. Op de En- gelscho spoorwegen zullen dergdijko voertui gen ook in gebruik genomen worden. In plaats echter van één grooto ruimte zijn plannen ontworpen, rekening houdende met den aan maak van wagens, bestaande uit 16 kleine loodrechte bakken, met een gczamenlüken in houd van 13.6 kub. Meter. In den piiddel- sten bak bevindt zich het ijs. Het geheel heeft het aanzicht .van een spoorwagen, waar van de wanden en het dubbele dak van een vierdubbele kurklaag zijn voorzien als beschut ting tegen, het indringen van de warmte. Door den bliksem getroffen. Uit Rome wordt gomddVolgens een bericht in de bladen zijn een aantal kinderen, die 'n schooluitstapje maakten, door een onweer overvallen. Een gedeelte hunner zooht een toevlucht onder een boom, die echter door den bliksem werd getroffen. Zes kinderen zjjn verlamd. Het t o p pu n t van belang stelling. Te Almelo zou Woensdag avond de heer M. Bijleveld, industrieel en oud-lid der Tweede Kamer, optreden voor liet Vaderlandsch °Verbond. Dleze vergadering kon echter niet doorgaan, daar alleen do hoer B. en een verslag gever aanwezig waren. Oplichter. Tijdens afwezigheid van den rijtwiel- en motorhandelaar van B. te Apeldoorn, vervoegde zich aan zijn zaak -een zekere II. om een motorrijwiel te koopen. Nadat hij het met de ocht- geinooto van Van B. over den prijs, zijnde f400, was eens geworden, wilde hij, al vorens dan „Indian" te betalen, hem wel eens proboeren. De vrouw van Van B. had hiertegen geen bezwaar. H. nam plaats op liet rijwiel, zette het in be weging, reed weg enbeeft niet-s meer van zich laten zien of hooren. Het noodlottige schot De advo caat van do nagelaten betrekkingen van den door de politie doodgeschoten molenaar in de Delftschestraat te Rotterdam, mr H. van Haoringen hoeft de gemeente Rotterdam aan sprakelijk gestold voor de gevolgen van het noodlottige schot der gemeentepolitie- en op schadeloosstelling van weduwe en kinderen aanspraak gemaakt. Het bericht, dat de ge meente vrijwillig schadeloosstelling zou heb ben aangeboden, is niet juist. Tevens vernemen wij, dat de N. V., ran der Meer en Schoep's Bakkerijen en Handels maatschappijen door genoemden advocaat een klacht heeft doen indienen bij den officier van justitie te Rotterdam en op een strafvervol ging der betrokken politie-ambtenaren heeft 'aangedrongen. Genoemde firma heeft na nauw keurig onderzoek ter plaatse dadelijk na het ongeval de overtuiging, dat do politie in haar beleid schromelijk is tekort geschoten en zij niet is vrij te pleiten van schuld aan den dood van het. slachtoffer. Een reuzen - krentemik. Een bak- ker te Lichtenvoorde (Gld.) leverde dezer da gen een hem besteld krentebrood af, dat de lengte had van ruim twee ïjieter en 135 U pond woog. Hot was een geschenk voor oen familie, waar het eerste kind was geboren. Per auto moest het brood op een ladder ge legd, aan het adres worden bezorgd. Plotselinge dood. Op den, Zeebou levard te Zandvoort is gistermiddag een in cident met een auto gebeurd, meldt „de Tel." Een auto kwam den weg af, te.gen het duin op. Bij onderzoek vond men den bestuurder dood in den wagen, 't Bleek, dat de dood door hartverlamming was ingetreden. De over ledene was chauffeur bij een taxionderneming daar ter plaajse en hij was juist van een autorit met passagiers teruggekeerd. Sabotage. In een veenderij bij Stads kanaal zijn 's nachts van eenigo locomobielen de drijfriemen gestolen en allerlei gereedschap pen ontvreemd of onbruikbaar .gemaakt. De politie heeft een onderzoek ingeleid. Een moordpartij. Te Ygiercz in het district Lodz is de vijf leden tellende fa milie van een joodschen doodgraver, en wel vader, moeder, dochter ©n twee aangenomen zoons, vermoord. De lijken van «te slacht offers waren op vreeselijke wijze verminkt De moordenaars hadden tevens een hond, een kat en allo kippen, die zich in den tuin bevonden, omgebracht. Vijf personen zijn in verband met dit misdrijf in hechtenis genomen Te pletter. Donderdagavond is do badinrichting aan het Zeepad te Delfzijl tegen den djjk te pletter geslagen. Er is van do geheele inrichting niets meer over. Vergiftifeindg? Donderdagmorgen n» het koffiedrinken werden op een na alle leden van het gezin van de Wed. H. te Stadskanaal onwel. De ontboden geneesheer constateerde een vermoedelijk geval van vergiftiging. P' politie nam de koffie in beslag. De toestand van de patiënten is bevredigend. Kindermoord. Donderdagavond ri to Sneek het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Het was gewikkeld in papier en linnen doeken. Vreeselijk overdenking. De ma® in Den Haag, die ervan verdacht wordt, ïB® vrouw met loodwit te hebben willen vergif tigen en door de politie is gearresteerd, D ter beschikking van de justitie gesteld en in het huis van bewaring opgesloten. Tegen e e i rechtbank te Tiel I gomoes ter van Lien mol last tot insln bedoeld bij act. 2- SStafrecht. De heei gemeld, uit do slagen. Inbraak ii werd ingebroken in s<4io Middenstandsbi forceerd. Slechts f kapen, daar een gr naar het hoofdkant Onverwac Woensdagavond i y»c de Centrale i poroarspel op den HoUandscli-Duitsche een 1300 ton mei maakte van een sl llijn opvoer. De ar doordat van laats: onklaar raakte, en de 600 ton ammoi mom" bevatte, er K de. De vermenging kendo vocht met 1 YOJ90, dat kort nac hef. tankschip gevli veelheid visschen, Heden nam de 1 tot Zich door een a op weg uit school, ling DIRK in den leeftijd vat J. ALLAART. N. ALLAART Oegstgeest, 19 Jvu Volstrekt eenigst; geving. VLISSINGi Woensdag 24 Ju nam. 3 uur Opgaven en monste DE ADMIM BESTELT UW DRU 00STERBAAN Si LE CO net Meisje r beneden de 15 jaar, boerenstand. Adres Marinestraat 2 Gevraagd te Bred flinke Dient, hoog loon, goede bel Brieven onder N van dit blad te Goer Te koop aang zoo goed als nieuw. N.V. LOUIS RENGl Dokstraai v«or zeer lagen p A>s rieuw - Onder J* DE NOOD, Veers delburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2