Binnenland. Dit de Provincie. Posterijen en Telegrafie. Allerlei. de ergerlijke 'uitlatingen van den heer WibaUt aangaande het huwelijk. Vervolgens het achtste gebod. Daarbij brengt spr. ter sprake het financieel be leid van minister Colijn. De A.-R. partij heeft de laatste jaren op haar program ge had: een sluitende begrooting. Anders wordt de staat een dief of een oplichter- Be ministers de Vries en De Geer slaag den niet in het sluitend maken der be grooting. Toen nu dhr Colijn werd ge vraagd minister van financiën te worden en by eens had bedankt, wat had men dan wel gehoord in sociaal-democratische kringen! De A.-R. partij had een slui tend budget gevraagd, en daarom nam de heer Colijn de opdracht aan. God zegt: gij zult niet stelen. Dat geldt ook voor regeeringen. Ons land mocht niet ondergaan in den poel der oneerlijk heid We moeten eens zien, op het hooge belang der zaak en ophouden met net ge jammer en geklaag over een veer, die men moest laten. Bo tegenstanders waren het er in 1923 allen over eens: de begrooting kan in één jaar niet sluitend gemaakt worden. En toch is het gelukt. Laten die tegen standers nu eens ophouden met het ma ken van kleine aanmerkingen, maareere geven aan den man. dien eere toekomt. Spr. behandelde ook het streven dei- linkerzijde, om ons strafrecht te wijzigen. Straffen is niet noodig. De zonde is geen zonde meer. De woorden misdaad en straf moeten geschrapt. Daartegenover wil de A R. partij, dat naar Gods Woord recht, worde gesproken. Ook tusschen de volkeren onderling. De overheid moet, op grond van Gods Woord, de doodstraf toepassen. Maar zij heeft ook tot taak zich te verweren. ook weer op grond van Gods Woord tegen eiken aanval van buiten. Spr. noemt bet argument: „we zijin te klein, en te zwak", belachelijk. Wat zou men denken, van een vader, die den man niet durfde aanpakken, die zijn kind mishandelde, omdat de aanrander xoo'n sterke vent is? Spr. behandelde ook de sociale kwes tie Krachtig kwam spr. op tegen de klassenstrijd-theorie. De klassenstrijd brengt niet den vrede. In Rusland wordt bet. kapitalisme immers weer binnenge haald. Gods Woord geeft aan rijken en armen andere verplichtingen dan vech ten. Door het dragen van elkanders las ten zal de sociale vrede benaderd worden. Nu volgde het onderwijs. Tachtig jaar hebben we gevochten voor de vrijheid van het onderwijs. En we zijn er nog niet. Want hoe de mentaliteit ter linker zijde is, blijkt wel uit het wetsvoorstel van mej. Westerman en uit de discussie op de vergadering van 'tNed. Ond. Gen. Laat de rechterzijde daarom op 1 Juli oppassen Het gaat in het groote beleid van land en volk om de vraag, of zal versterkt worden de heerschappij van Gods Woord, dan wel de macht der revolutie. Vraag eens aan iemand ter linkerzijde: wie is 'uw grootste tegenstander, dan krijlgj ge wis en zeker ten antwoord: Colijn. Dat is ons ook een vingerwijzing: wilt ge tegen de revolutie optreden, stem dan no 1 van lijst 27: H. Colijn (Appl.) Van de gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. De voorz. sprak een slotwoord en de spreker eindigde met dankgebed. Hot was een welgeslaagde vergadering. Christelijk Nationaal Vak verbond- Te Utrecht is dc twaalfde algemeene vergadering van het Chr. Nat. Vakverbond aangevangen onder voorzitterschap van den heer K- Kruithof uit Utrecht, die in zijn openingsrede een terugblik op de af- geloopen twee jaren wierp- Spr. wees er op, dat de taak van het Verbond aan merkelijk verzwaard werd door tal van invloedrijke werkgevers, die, voorgelicht door een zekere groep economis ten en de z-g. groote dagbladpers, loons verlagingen en werktijdverlengingen over heel de linie trachtten door te voeren, aandrongen op stopzetting van den cri- sisteun, wenschten, dat de Overheid zich van elke bemoeiing inzake de werkloos heidsverzekering zou onthouden en die bovendien nog ijverden voor intrekking van de bij de wet geregelde sociale maat regelen- Die moeizame arbeid werd tenslotte in niet mindere mate verzwaard door vele arbeiders zelf- Door diegenen n.L, die in betere tijden voor het lidmaatschap wa ren gewonnen, doch wier organisatorische kracht bezweek, toen de conjunctuur omslag het levenspeil omlaag drong. On der allerlei voorwendsel zagen zij van hun lidmaatschap af. De heer "Campa bracht de hartelijke groeten van het Duitsch Chr. Vakver bond over. De heer Haas van hot Schwei- zerisch Verbond evangelischer Arbeiter und Angestellter. De heer Serrarens van het I. C. V. Deze spr. zei, dat hij pas te rugkomt van de Int. Arbeidsconferentie, waar de socialistische arbeidersbeweging haar macht gebruikt heeft om de minder heid, de Chr- vakbeweging, uit den Raad van Beheer te weren. Geroep: Schande! Daarna spraken de heeren Mr J- A. do Wilde namens de A.-R. Kamerfractie, Mr H. H. Steneker namens de Chr. Werk- geversvereeniging, de heer P. van Vliet Jr. namens Patrimonium en werden de ver slagen behandeld, waarbij hulde werd ge bracht aan den secretaris en de niet-tot- stand-koming der Ziektewet werd be treurd alsmede de noodzakelijkheid werd betoogd van vakeugdorganisaties. De financieele verslagen over 1923 en 1924 werden na eenige opmerkingen goed gekeurd- De verlies- en winstrekening sluit met een voordeelig saldo van' f 1780,08. Ook het financieel verslag van liet t.b.c.-fonds werd goedgekeurd. De geheele morgenvergadering van Dinsdag werd besteed aan de discussies over het bestuursvoorstel om de finan ciering van de besturenbonden geheel los te maken van het C- N. V. Het voorstel werd met 56 tegen 38 stemmen verwor pen. In $e middagvergadering kwamen aan de orde de voorstellen van den Ned- Christ. Bond in de Kleedingindustrie om de contributie voor het C- N. V. te ver lagen van 80 op 50 cent per lid en voor, de besturenbonden van 52 op 40 ct. Beide voorstellen werden verworpen. Een voor stel van de Christ. Bouwarbeiders, even eens beoogende contributieverlaging, werd daarna ingetrokken. De Christ. Textiel- arbeidersbond „Unitas" stelde voor om een weerstandsfonds op te richten. Ook dit voorstel werd verworpen. De heer J. Hofman, 2e voorzitter van het C- N. V., leidde daarna het onder werp in: „Hoe vermeerderen wij den in vloed onzer vakbeweging naar buiten en hoe versterken wij onze vakbeweging or ganisatorisch en financieel". Het woord werd nog gevoerd door prof. dr J. R. Slotemaker de Bruine en mr V. H. Rut gers, waarna de vergadering wérd ge sloten. Jan Morks. Johan Demaeght schrijft in het Brusselsch „Laatste Nieuws" „Als het marktdag is of feest in de schoone, goede stad Middelburg, dan speelt de beiaard, hoog in den toren die Lange Jan heet, en zoo ver over den Zeeuwschen einder kijkt, dat hij Knokke, Zeebrugge, Brugge en Antwerpen ziet liggen. Den heelen oorlog heeft Lange Jan ge zongen voor de Belgen die aan zijn voet een gastvrijheid hadden gevonden, waar van het aandenken alleen het hart sneller doet kloppen. De toren zong liederen van bij ons. Hij vertolkte wat in ons gemoed om ging. Hij was de broeder van de torens uit ons eigen Vlaanderen en die niet meer zingen konden. t Hij zong voor hen. En als wij zijn klok ken hoorden dan waren wij weer thuis. Lange Jan stond te midden van ons leven. En zijn beiaardier, Jan Morkg, was de groote vriend van de uitgewekenen. Geen of hij kende die stevige, vierkante figuur, dien kranigen, donkeren kop, met den ge- zelligen blik achter de sterke brilleglazen. Hij was het ook, die meewerkte aan de feesten in de Belgische kolonie, die de muziek der Belgische geïnterneerden diri geerde toen deze uit een der kampen overkwam, die marschen komponeerde waarin motieven uit onze nationale lie déren op de muziektent op het Molen water. En als er op de dagen dat de kinderen; gevierd werden in de Belgische School, naamlooze geschenken kwamen allerhan de, dan vermoedden wij dat ze gestuurd waren door Jan Morks Faillissementen. Failliet ver klaard P. L. Snoep, gepensioneerd ge meente-veldwachter, wonende te Kapelle (Z-B.). In de poldervergaderingen van den Kouden-, Loven-, Willemskerke-, Kanaal-, Nieuw-Westrijk-, Sluis-, Goesche-, Loo- zen-, Knol- en Visscherspolder werd be noemd tot ontvanger-griffier dhr. Jac. Dregmans, in plaats van zijn. vader J. M. Dregmans, die wegens langdurige ziekte, op aanvrage, eervol ontslag was verleend- lerseke. Naar men ons meldt zal ds C- v. d. Zaal, Chr. Geref. predikant te Deventer, op 24 Juni a.s. voor de A.-R. kiesvereeniging alhier optreden met 't on derwerp „Bouwen of breken". Nadere bij zonderheden volgen per advertentie. Rilland-Bath. Gedep. Staten van Zee land, gelet op art. 31 der Kieswet; gezien het schrijven van Burgemeester en Wet houders van Rilland-Bath dd. 2 Mei 1925, houdende verzoek, om te bevorderen, dat voor de overige verkiezingen de gemeente Rilland-Bath in twee stemdistricten zal worden verdeeld, zooals dit met de ver kiezing voor de leden van den Raad het geval is, besluiten: dat voor de verkie zing van leden der Provinciale Staten de gemeente Rilland-Bath zal verdeeld worden 4in twee stemdistricten, als volgt: Stemdistrict 1: omvat het deel der ge meente, dat ligt ten noordon van een lijn, loopende door de as van den Derden weg. van af den Wester-Schelde-dijk tot aan den Hoofdweg, vervolgens in noordweste lijke richting door de as van den Hoofd weg tot aan de gedempte gemeentevest en van daar in noordoostelijke richting door de as dier vest tot aan den Ooster- Schelde-dijk; Stemdistrict 2: omvat het overige deel der gemeente. Domburg. (Schietwedstrijd. Slot.) Afdeeling B III. Personeele wedstrijd Buks. Maximum 50 punten. Ie pr. S. Maas, Domburg, 49 punten, 2e. A. Pro voost, Domburg, 48 p.; 3e. S. de Pagter Wz-, Domburg, 48 p.; 4e. 11. Louws, Oost- kapellc, 48 p.; 5e. F. C- de Roo, Oost- kapelle, 48 p.; ,6e. F. Elout, Domburg, 47 p.; 7e. .Tac. Braam, Wemeldinge, 47 p.; 8e. J. Hoogvliet, Baarland, 47 p.; 9e. M. Kleinepier, Biggekerke, 46 p.; 10e. M. Bok, Vlissingen, 46 p.; lie. D. Trielier, Dom burg, 46 p.; 12. S. Dekker, Kloetinge, 46 p.; 13e. J. M. Drijgers, 's-Haer Abts- kerke, 46 p.; 14e. A. Trielier Dz., Dom burg, 45 p.; 15e. P. de Pagter Jz., Dom burg, 45 p. Afdeeling A IV. Vrije baan wedstrijd Geweer of Karabijn M. 95. Maximum 90 punten. Ie prijs Sergeant-Majoor Kort- leve, Bergen op Zoom, 89 punten; 2e. F. Elout, Domburg, 88 p.; 3e. C. .1. Bos, Nisse, 87 p.; 4e. P. C. Drijgers, 's-Heer Abtskerke, 87 p.; 5e. J. M. Drijgers, 's-H. Abtskerke, 87 p.; 6e. D. Trielier, Domburg, 87 p.; 7e. C. v. d. Broeke, Vlissingen, 86 p.; 8e. J. de Loof, Kortgene, 85 p.; 9e. J. M. Weytli, Bergen op Zoom, 85 p.; 10e. Sergeant-Majoor Do Keyzer, Middelburg, 85 p.; lie. S. Blok, Kortgene, 84 p.; 12e. Kapt. Van Niel, Middelburg, 83 p. Dag-Medailles: 4 Juni: P. C. Drijgers, 's-Heer Abtskerke, 82 punten; t Juni: C- v. d. Broeke, Vlissingen, 82 p.; 2 Juni: F. Elout, Domburg, 84 p.; 3 Juni: J. de Loof, Kortgene, 84 p.; 5 Juni: Sergeant-Majoor Kortleve, Bergen op Zoom 86 p.; 6 Juni: C. J. Bos, Nisse, 87 p. Afdeeling B IV. Vrije baan Buks. Maxi mum 150 punten. Ie prijs S. de Pagter Iz., Domburg, 150 punten; 2e. D. Trieller, Domburg, 149 p.; 3e. A. Trielier, Dom burg, 148 p.; 4e. F. Elout, Domburg, 148 p.; 5e. S. de Pagter Wz., Domburg, 148 p.; 6e. F. C. de Roo, Oostkapelle, 146 p.; 7e. C. J. Bos, Nisse, 146 p.; 8e. L. Geldof, Oostkapelle, 145 p.; 9e. A. Provoost, Domburg, 145 p.; 10e. ,T. Steketee, Baar land, 145 p.; lie. W, Brand, Domburg, 144 p.; 12e. S. Dekker, Kloetinge, 144 p. Dag-Medailles: 1 Juni: S. de Pagter Iz., Domburg, 149 punten; 2 Juni: D. Trielier, Domburg, 147 p.; 3 Juni: S. dePagterWz., Domburg, 146 p.; 4 Juni: Dekker, Kloo tinge, 144 p.; 5 Juni: A. Trielier, Dom burg, 147 p.; 6 Juni: F. Elout, Domburg, 148 p. Afdeeling C III. Vrije baan Rijks- cylinder-gewcer. Maximum 180 punten. Ie prijs A. Trieller, Domburg, 180 punten; 2e- F. Elout, Domburg, 179 p.; 3e. S. de Pagter Iz., Domburg, 178 p.; 4e. D. Triel ler, Domburg, 178 p.; 5e. A. Raamsdonk, Vlissingen, 176 p.; 6a. C. J. Bos, Nisse, 175 p.; 7e. P. C. Drijgers, 's-Heer Abts kerke, 175 p.; 8e. S. de Pagter Wz., Dom burg, 174 p.; 9e. P. Flipse, Koudekerks, 174 p.; 10e. S. Dekker, Kloetinge, 172 p.; He. A. Wielemaker, Koudekerko. 172 p.; 12e. L. Biesta, Vlissingen, 171 p. Dag-Medailles: 1 Juni: F. Elout, Dom burg, 179 punten; 2 Juni: A. Trieller. Domburg, 179 p.; 3 Juni: S. de Pagter Iz., Domburg, 176 p.; 4 Juni: A. Raamsdonk, Vlissingen, 176 p.; 5 Juni: D. Trieller, Domburg, 177 p.; 6 Juni: L. Biesta, Vlis singen, 171 p. Zilveren medaille voor 'den landstormer of oud-landstormer in 2 series vrije baan Geweer M. 95. 1. D. Trieller, Domburg, 59 punten. Zilveren medaille voor de 2 hoogste series vrije baan Geweer M 95. 1. P. C- Drijgers, 's-Heer Abtskerke, 52 punten. Wisselbeker-wcdstrijd „Pro Patria" Geweer M. 95. 1. „Domburg" te Domburg, 184 punten. Wisselbeker-wedstrijd „Pro Patria" Buks. 1. Kon. Scherpschutters-Vereeni- ging „Vlissingen" te Vlissingen, 201 p. Hoek. Gisteren vergaderde de gemeen teraad. Alle leden present. De voorz. deel de mede, dat eervol ontslag verleend is aan den gemeentesecretaris en ontvanger dhr. ,T. M. Dregmans. Met alg. stemmen werd als gem.-secretaris benoemd dhr. Jac. Dregmans Jr. en als gem.-ontvanger dhr. W. C. van Petegem. Als bezoldigd ambten-aar van den burgerlijken stand werd benoemd dhr. J. Dregmans. De zoon volgt ook hierin den vader op. VAN DE ZENDING OP BAR0E.D Krokodillen. Het huisje van Zendeling en mevrouw H., gesteld dan, dat men het den naam van 'huigje geven kan, staat in Kawiri, een klein zeegehucht op 't eiland Boe roe. Het bestaat uit wat palen en bladeren. Deze prachtwoning, die voor f 16 gekocht is, bevindt zich op een 100 M. afstand van zee, bij de uilmonding van een ri viertje. Alzoo kent mevrouw de heele familie der hagedissen en krokodillen in alle bijzonderheden. Daar heb je de aar dige kameleon, die elk oogenblik van kleur wisselt, en de vergiftige hagedis, die je maar een beetje uit den weg moet blijven. 'Bijzonder vertrouwd is ze met de kleine huishagedis. Hij ploegt plat te gen den zolder te loopen en heeft een zoo doorschijnend lijfje, dat je, als hij een spin gevangen heeft, dit diertje door z'n heele lijf kunt zien voortschuiven. Soms valt hij bij de moeilijke jacht op een! duizendpoot naar beneden en breekt z'n staart. Geen bezwaar, die groeit gauw ge noeg weer aan. Maar dan de krokodillen, de afschu welijke zeemonsters, dikwijls van pl. m 3 M. lengte. Ze leggen hun eieren, zoo groot als die van een struisvogel, op 't strand- Tevergeefs loofde op Nuord-Boe- roe de regeering een prijs uit van vijf cents voor elk ei, dat gevonden werd. Uitgeroeid worden ze schijnbaar nooit- Zóó groot is de afschuw, die de Boeroe- nees heeft van de krokodillen, dat hij een model maakt van oen krokodil, om z'n veld te bewaken, als 't symbool van straf, waardoor men getroffen wordt, als men zich vergrijpt aan 't eigendom van een ander. 't Is in den vroegen morgen van een U Boaroe is een der Moluksche eilanden, behoordende tot de Cevamsche groep. Het ligt ten westen van Cevam en Ambon en is daarvan door straat Boeroe gescheiden. snikheeten dag- Zendeling H. is wegge gaan naar de zendingsschool om les te geven. Het geluid van de kinderstemmen en de trappelende voetjes is verstormd- Alleen in de verte, nauw hoorbaar, klinkt het ruischen van de zee, het eindeloos af en aanrollen der golven. Mevrouw H. kijkt een oogenblik in de wijde verte, dan wendt ze haar hoofd af en gaat aan haar dagelijksche bezigheden. Het is onnoodig, zich met absolute zeker heid te overtuigen, dat het zwarte iets, dat ze zag, een krokodil is, al of niet.; Ze is immers veilig in de hand van haar God, en de dagtekst luidde dezen mor gen: „Hetzij dat wij leven, hetzij dat wij sterven, wij zijn des Heeren." Zacht zingt ze voor zich heen het: „In Uw hoede zijn wij weigeborgen", als ze opgeschrikt wordt door de stem van Ezau, den huis jongen, die opgeleid wordt tot zendeling. „Of zij Needjo ook gezien heeft?" „Need- joV neen, hoe dat. zoo?" „Needjo is weg, nergens te vinden, niet in huis, niet op school, niet op den weg, nergens, ner gens." Needjo, de vriendelijke, kleine jongen, die twee weken geleden gedoopt is tot Christen en den naam Abednego ontving, Needjo, die in handel en wandel toont, het eigendom des Heeren te zijn 1 s Een bang voorgevoel bekruipt ieder. Tien minuten later staan allen aan 't strand bij 't lijk van Needjo- Vroeg in den morgen, bij 't baden, is hij gegrepen door een krokodil, in de modder gestopt en gestikt Radeloos staat de moeder erbij. Zon der .eenige beheersching schreeuwt ze haar leed uit, om dat even spoedig weer vergeten te zijn. Een kind beteekent niet zoo heel veel in deze Heidenwereld Op den dag van de begrafenis staan de kinderen van de zendingsschool allen bij het kleine graf. Een Christelijke begra fenis is iets heel bijzoóders. Gewend, als de kinderen zijn, aan de Heidensche wijze van begraven, waarbij hot lijk ge rold wordt in een mat en gelegd in een ondiepen kuil midden in 't bosch, terwijl op den teruggang door de mannen 'tak ken afgekapt worden en links en rechts neergegooid, opdat de geest van den ge storvene niet zal terugkeeren, maken het kleine kistje en de rustige woorden van den zendeling een diepen indruk op de kinderen. Hij spreekt niet van booze geesten en schrikkelijke mogelijkheden. Hij spreekt van God, die alzoo lief de wereld gehad heeft, opdat een iegelijk, die in Hem ge looft, niet verderve, maar het eeuwige leven hebbe. Hij spreekt van de dingen, die geen oog heeft gezien en geen oor heeft gehoord, maar die God bereid heeft voor die Hem liefhebben- Zachtjes, bijna overstemd door het eeuwige lied der zee, zingen de kinderen in het Maleisch: „Gelijk het gras is ons kortstondig leven." En op dien droeven dag gingen de he melpoorten wijd open en de engelen lieten een kleinen Heiden jongen binnen, die op aarde niet zoo heel veel beteekende, maar wiens naam geschreven was in het boek des levens des Lams. Timotheus (Uitg- La Rivière Voorhoeve, Zwolle.) Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn, terugontvangen in de le helft der maand Juni 1925 ten postkantore te Goes. Briefkaarten. Binnenland. Schipper Cor net, Rotterdam; Cornelia Schout, Hoe- dekenskerke. Troef. Jansen maakte zich in gezel schap vrooljjk over de lange ooren van Pie- tersen. Pietersen stemde er mee in en zeide„ja, mjjn ooren en joa kop zouden te zamen een prachtigen ezel vormen". De uitvinder van spuit water. Men heeft den uitvinder van het spuitwater ontdekt. Niet in Amerika, maar in een Fransch dorpje, Péxenas. De Fransche minister van Landbouw en Veeteelt is er heen gereisd om aan het huis, waar de heer Venei stierf, wien de eer toekomt, een gedenkplaat te onthul len: A. G. F. Venei, Inventeur de l'eau de seltz artificielle". Het is er dezer dagen wel het weer voor om den uitvinder van het spuitwater te huldigen, maar de Fransche journa listen schijnen de zaak niet al te best te vertrouwen. Het dorpje schijnt in de Midi te liggen en men zoekt daar wel eens aanleiding voor huldigingen, omdat een huldiging nu eenmaal vaak gepaard gaat met aangename feesten. Venei was een tot nu toe onbekend achttiende eeuwsch chemicus, maar men heeft uit de stukken bewezen, dat hij en niemand anders het standbeeld voor het spuitwater verdient, en dat hij in Péxenas zijn dagen in vrede geëindigd heeft. Ook wat dat standbeeld betreft verdenkt men de inwoners van dit roemruchtige dorp. Er is namelijk in de buurt een ander stadje, waar men reeds twee of drie stand beelden bezat en dus niet precies wist wat er nog te huldigen viei. Men heeft toen de standbeelden verhuisd, dat van het stadhuis naar de markt en vice versa en dat is een groote plechtigheid met uitste kende feestvreugde geworden. Dergelijke dingen hebben de Péxenaars nog wel niet xondernomen, maar ze worden in de toe- xkomst van iets dergelijks verdacht. Er was bovendien' een crisis in den wijnverkoop en de minister beleefde de zonderlinge gewaarwording, dat hg, ge komen om dien uitvinder van 't spuit water te huldigen, overstelpt werd met adressen, waarin op steun en bescherming van de wijnbouwers werd aangedrongen. Tell Be n raad aan ouden. De Griek- sche wijsgeer der oudheid Zenon was eens met vele andere wijsgeeren uitge- noodigd tot een banket, gegeven door af gezanten van den Koning van Perzië. Al spoedig waren zijn collega's in een druk en opgewonden gesprek geraakt, ter wijl het opviel dat Zenon geen woord uitte. Eindelijk dronk een der gezanten hem toe en vroeg: Wel, heer Zenon, wat zul len wij den Koning, onzen Meester, van u vertellen? Daarop antwoordde hij: „Zegt den Lo ning, „heeren, dat gij op een banket bin nen Athene een oud man hebt ontmoet, die wist te zwijgen." Franciscus Heerman, uit. wiens „Gul- dene Annotation" van 1670 dit is ont leend, voegt er aan toe: Zenon gaf daar mede te kennen, dat bejaarde menschen matig moeten wezen met hunne woor den, en vooral geen langdurige betoogen moeten houden in gezelschap. Ook moe ten zij de nieuwigheden maar laten pas- seeren en zelf niet kluchtig willen we zen. Anders zal men méér letten op de witte hoofden der ijdele oude zotteklap- pen, dan op hunne woorden- (Het Kompas.) Politiek der Linkerzijde. (Ontleend aan de „N. Prov. Gr. Ct.") De Linkerzij, in waanzin groot, Speelt geweldig op haai- poot. Links alleen kan 't land regeeren Zoo meent zij, en 't onheil weren, Dat een rechtsclie meerderheid 't Arme Nederland bereidt. „Christelijk" heet dit Kabinet, Maar dit is bloot een etiquet, Want niets „Christelijks" voert het uit, En dit is juist, wat Links zoo stuit. Kon Rechts „Christelijk" regeeren, Dan zou Links dit nog ayaardeeren. In hel liberale kamp Brandt alleen de Rede lamp, Maar het licht, dat zij verspreidt, Geeft geheel geen helderheid, Want haar Dresselhuys beweert Dat Rechts „liberaal" regeert. Maar hoe kan de man dit zeggen? Ja, wie weet dit uit te leggen? Dit staat vast: In linkschen. hoek Is de logica vaak zoek. En dit is bij Dresselhuys, Oorzaak van zijn groot abuis. Als van Rechts een voorstel kwam, Was de man vaak dwars en gram. En de liberale heer Stemde „tegen" keer op keer. Dresselhuys schijnt Rechts noch Links, Hij orakelt als de Sphinx.1) Al de heeren, liberalen, Denken groote winst te halen. Uit de ontevredenheid. Over 't rechtsch regeerbeleid, In den kring der ambtenaren. Die daar minder wél bij varen. Troelstra tracht door slimme streken De Roomsche Staatspartij te breken. Hij vleit en zegt: „Kom aan mijn zij", „Dan maak ik uw processie vrij." „En den gezant, bij Rome's stoel „Voor vast te geven, is mijn doel." In het blazen, schelden, razen Telt de Linkerzij1 veel bazen. Als het tegen Rechts maar gaat, Oordeelt men geen middel kwaad; Wijnkoop, Troelstra en Marchant Roepen„Rechts moet aan den kant." In den politieken strijd Raakt Links vaak den teugel kwijt. Humaniteit is niet in tel, De booze hartstocht krijgt vrij spel Tegen, wat van rechtschen kant, Heil geacht wordt voor het land. Vrijheidsbonders, Socialisten, Democraten, Communisten, Liberaal en Plattelander, Ze behooren bij elkander, Huldigen de Rede-leer, Samen gaan ze Rechts te keer. Links kan 't langer niet gedoogen, 't Is een doorn in haar oogen, Dat Rechts houdt de overhand En de baas blijft in het land; Daarom moet voor goed naar huis 't Rechtsche Ministerie Ruys. Links jaagt, als een hazen-wind. Naar het ministreel Bewind, Maar of Links dit haasje schiet, Is nog lang zoo zeker niet; „Afgewacht dus", zij, de leuze, Rechts te stemmen onze keuze! Rechtsche kiezers! weest eendrachtig, Voert den strijd getrouw en krachtig, Die TJ straks te komen staat, Als de stembus open gaat, Maakt, zooveel het aan U ligt, Links te weren tot uw plicht! Mocht God land en volk gedenken, En een Rechtsch Bewind weer schenken. Een Bewind, dat al zijn kracht, Van den hoogen God verwacht, Van God. aan Wiens rijken zegen Neerland alles is gelegen. Gron. Ds K0PPE. r) Fabelachtig monster in Oud-Griekenland, dat geacht werd geheimzinnige taal te spreken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 6