Duitscli-fcteiinjteiia Rechtszaken. Mnp Moopiip, Bestedingen, eoz. Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Nagekomen Advertentie. voer de eerste maal sedert verscheidene vvdbcB, in het centrum van België weer geregend. De koning en de koningin van Enge land hebben de opening bijgewoond van de paardenrennen te Ascot, een van de voornaamste gebeurtenissen in de uit gaande wereld, die ook nu weer tal van bezoekers had getrokken. Aloysia, een van 'skonings merries, won een van de voornaamste rennen. Het weer was prach tig. Een belegering te Botter- d a in. Het drama in de Dielftsche straat te Rotterdam heeft gisteren aanleiding ge geven tot relletjes in de Schiestraat. Tot dusver werden in de Schiestraat geen beroovingon gepleegd. Door het gebeurde is het publiek echter in de meening gebracht, dat ook de Schiestraat onder de beroovirigsbuurten moet worden gere kend, wat tot gevolg "had, dat niemand zich daar meer waagde- De daardoor in haar broodwinning benadeelde buurtbe woonsters staken de koppen bij elkaar en besloten de bewoonster van pand 15, bijgenaamd „Dikke Riek", er van te over tuigen, dat zij moest verhuizen. Eerst toekende men op de deur een groot kruis met. het onderschrift: „Hier is het 1" Daar na sommeerde men de bewoonster er uit te komen. Deze bevond zich op dat oogenblik juist bij de politie op bureau Pauwensteeg om in verband met het gebeurde van j.l. Zaterdagnacht gehoord te worden. De „buurtdames" koelden toen haar woede op de ruiten der woning, welke alle werden stukgeslagen, lntus- scben bleek de man, waarmede „Dikke Riek" samenwoont, wel thuis te zijn. De dames gingen hem te lijf on eerst nadat een voorbijganger de politie ge waarschuwd liad, kon hij ontzet worden. De rust keerde weer tot „Dikke Riek" zelf. in weerwil van de waarschuwing der politie, toch weer huiswaarts keer de. Dat was voor het dames-bataljon on der aanvoering van „Haagsche Anna" het sein, ofn gewapend met bierflesschen, stokken en gaspijpen, opnieuw perceel 15 te gaan belegeren. De politie, die een oogje in het zeil hield, kon echter spoedig de dreigende vesting ontzetten. In de hitte van het gevecht werd „Dikke Rick" aan den arm gewond. Nadat eenige onderhan delingen gevoerd waren, verklaarde laatstgenoemde zich bereid, de Schie straat te verlaten. Zij pakte haar boeltje en onder hoera-geroep der buurtbewoon sters verliet zij het thans zoo beruchte, huis no. 15. Heel den avond bleef het nog druk en rumoerig iri de Schiestraat en omgeving. (Tel.) Rumor. Toen Dinsdagavond te Den Haag de heer A. P. Staalman op trad, waren de lieeren v. Diorp on v. d. Daar aanwezig en wenschten te debatte©- ren, hetwelk geweigerd Werd, tenziji laatst genoemde wilde intrekken, wat hij' ten laste van zijn ouden vriend en geestver- want voor onwaars geschreven had. Ddt wilde hij echter niet. Toen zijn oude medestander uitgespro ken was, s chorste de voorzitter de verga dering. „Het Vaderland" schrijft het vol gende: „De heeren v. d. Laar en v. Dorp begaven zich naar het podium om zich als debaters op te geven. De voor zitter legde hun een verklaring voor, die zij te onderteekenen hadden en waar in zij verklaarden hun lastertaal in te trekken. Zij wenschten deze verklaring niet t.e onderteekenen. De heer v. d. Laar ontstak in woede en begon de vergadering toe te spreken, hetgeen hem verder belet werd door bestuursleden van den Chr. Dem. Bond. Re heer v. d. Laar, die "boven alles: uit trachtte te schreeuwen, werd bij zijn kraag gepakt en het trapje afgeduwd. Hierop ontstond een hevig tumult. De leden der Protestantsche Volkspartij lie pen naar het podium en eischten, dat de heer v. d. Laar het woord zou krijigen om zich te verdedigen tegenover beschul digingen aan zijn adres geuit. Mr v. d. Laar en dr v. Dorp kregen het woord niet. Na een langdurig la waai werd de rust hersteld en had eenig debat plaats over "het gesprokene door den heer Staalman. De voorzitter deelde nog mede, dat hij alles gedaan had om de breuk met de heeren v. cl. Laar c.s. te heel'en (interrupties: „niet waar!"). Na dupliek van den heer Staalman, die voortdurend geïnterrumpeerd werd, Werd de vergadering gesloten." D e D i e n s t b o d e n n o o d. Men schrijft aan „De Tijd" over den dienst- bodennood: In de Betuwe en het heele Geldersche land heerscht weer dienstbodennood, en grooter dan óóit voor den oorlog. Sedert geruimen tijd. is de Kunstzijdefabriek te Ede bezig het Geldersche land van dienst meisjes te ontvolken.. Met honderden wor den ze 's morgens vroeg van de hoofd plaatsen gratis afgehaald met groote spe ciale autobussen en naar Erie vervoerd, waar ze werkzaam zijn tegen een gemid deld weekloon van f 17 a f 18. Nabij de fabriek ziet men speciaal ge bouwde garages voor de autobussen, die men van uit den trein als fee,n legertje op de plaats overdag ziet opgesteld en met welke autobussen de meisjes weer gratis naar de omliggende en verder af gelegen plaatsen worden vervoerd. In elke auto. bevindt zich een opzic-h- teres, die voor de goede orde en nette gedragingen der meisjes zorgt, zooals trouwens alles, tot eere der directie ge zegd, disciplinair en reglementair is in gericht. In de hoofdplaatsen als Arnhem, Nij megen, Zevenaar, alsmede in andere, heeft men aanwervingsbureaux, waar be paalde medici met de keuring van incis ies, speciaal o ogen-onderzoek, zijh belast, Dimes, men zou ze aanwervingsageii- t< o kunnen noemen, trekken de provincie on het platteland in on bewerken de moeders afzonderlijk, om haar meisjes naar de fabriek te zenden. De Betuw- sche dienstmeisjes, en trouwens uit hot geheele Geldersche land, die altijd zeer gezocht waren öm haar netheid en een voud, zijn met eon kaarsje te zoeken, en m. nige huismoeder met ecu groot gezin vraagt zich af: „waar moet dat naar toe?" Telefonisten als porsters. lfe't hoofdbestuur der P. T. T. in Hon garije heelt besloten een paar niouwig- heidjes in te voeren in het telefoonver keer. Zoo komen, er in de eerste plaats bin- nenlandsche abonnementsgesprekken op vaste uren, waarvoor des nachts slechte het halve tarief geldt. Dan kunnen er voortaan z.g. „oogenblïkkelijk-gesprekken" worden gevoerd, die tweemaal zooveel zullen kosten als de „ijlgesprekken" of zesmaal zooveel als de „dringende ge sprekken" en dus achttien maal zooveel als de doodgewone gesprekken. De ge sprekken zuilen telkens goedkooper wor den, naar mate het langer duurt voor de verbinding tot stand is gebracht. Heeft men b.v. een „oogehbl'ikkelijk-gesprek" aangevraagd, en na 10 minuten is de tegenpartij er nog niet, dan kalmeert de jut trouw u door te vertellen, dat u maar voor een „ijl-gesprek" heeft te betalen. Komt de „oogenblikkelijke' 'verbinding eerst na een half uur tot stand en staat ge dies te koken, clan kalmeert de juf frouw u opnieuw door de gemoedelijke verzekering, dat hel gesprek nu nog maar „dringend" geldt. In het plaatselijk en provinciaal tele foonverkeer gaat men .een „proef nemen met het doorgeven van boodschapjes van hoogstens 20 woorden. Als de opgebelde abonné niet thuis blijkt, kunt ge dus een -korte mededeeling aan de telefoniste toevertrouwen, die liet bericht zorgzaam overbrengt, zoodra degeen voor wie liet bestemd is, zich thuis meldt. En ten slotte zal do telefoniste voortaan ook als porste'r optreden. Ge kunt u abonneeren om op een bepaald uur te worden gewekt of met een ander oogmerk te worden gewaarschuwd. Wat natuurlijk zeer nuttig kan zijn. Om door de telefoniste te worden gewekt, behoeft men slechts het tarief van 'n enkelvoudig gesprek te betalen. Die P. T. T. heeft ech ter uitdrukkelijk vastgesteld, dat zij niet verplicht is schadevergoeding te betalen, als ge niet, te laat of ten onrechte wordt gewekt. (Tel.) Tekort in een vakvereeni- gingskus. Voor do Arrondissements rechtbank te Utrecht, werd gisteren de zaak 'behandeld van J. v. d. H., gewezen penningmeester van de a'fdesling Utrecht van den Alg. Bond van Meubelmakers, beschuldigd van verduistering van oaig. f 2800 ten nadeele van dien bond. Bekl. die belast was met de 'uitkeeringen aan wcrkleoz'cn en zieken, bekende dat hij voor een tekort van ongeveer f 2800 had gestaan in November 1922, maar ver klaarde1 hiervan geen oorzaak te kunnen opgeveai. Hij had niets ten eigen bate aangewendO'p de vraag van den presi dent of hij na de laatste goede controle hall: 1921 niet eerder van een tekort had geweten, antwoordde beklaagde, dat hij in het voorjaar 1922 wist dat er plm. f 700 te kort was. Hij was ziek geweest en de zaak was heip over het hoofd geloopon, hij dacht dat de fout alleen maar in de boekhouding zat. Het getuigenverhoor wees uit, dait, beklaagde sober geleefd had en voor eenvoudige particuliere uitgaven scuts geen geld had. De Officier van Justitie oordeelde dat er niet bewezen was, dat beklaagde hel geld ten eigen bate heeft aangewend en vroeg daarom vrijspraak. Principiëele dienstweige ring. De auditeur-militair bij den Krijgs raad te 's Hertogenbosch, eischte tegen de miliciens A. D. en D. A- v. d. W. uit Haarlem on B. S. en H. K- uit Onst- wedde, wegens principiëele dienstweige ring, 10 maanden gevangenisstraf met ontslag 'uit den militairen dienst. Togen den milicien L.' G. uit Bmnien, die zich inmiddels weer bereid heeft verklaard dienst te verrichten, werd 4-1 dagen ge vangenisstraf geëischt,, n.l. den tijd in voorarrest doorgebracht. -De Haagsche kruidendo>k ter. Te 's Gravenhage werd voor de rechtbank in honger beroep behandeld de zaak tegen den kruidendokter J. F. P., beklaagd van onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De kantonrechter had beklaagde tot vijf maal een maand hech tenis veroordeeld. Beklaagde zeif was wegens ziekte niet Verschenen. Na een zeer mild requisitoir van het O. M-, eischte deze vijf geldboeten van reder driehonderd gulden. (Tel.) '8-Gravenpolder. Woensdag werd al hier ten overstaan va,n notaris Neer- voort, voor de Erlgenamen van Mej. de Wed. A. Verhageop 't Hof, in het openbaar verkocht, een Hofstede, etc. Koopers werden: van de Perc. 1 en 3, de hofstede met boomgaard en weiland, in de gemeenten 's-Gra- venpolder en Kloetinge, groot 2.55.22 H.A., dhr Joh. de Koster, voor f 14782.13, accessoiren f2185; van perc. 2, bouwland te 's-Gravenpolder, groot 53 A. 70 C.A., dhr Corn, de Kos ter, voor f4510 per II.A., is voor het geheele perceel f2421.87; van perc. 4, weiland te Kloetinge, groot 99 A. 40 c.A., dhr L. Steij'n te Hixxiekens- kerke, voor f 3020 per H.A. is f 3007.84, accessoiren f 10van perc. 5, bouwland te 'S-Heer A hts kerke, groot 1.21.50 H.A., dhr G. Murre te Kloetinge, voor f3475 per H.A., is f4222.13, accessoiren f40; van perc. 0, weiland en watergang, aldaar, groot 1.80.75 H.A.dhr P. Harthoom, voor f3550 per H.A.., is 1' 6416.63, acces soiren. 115 25; van perc. weiland en watergang, aldaar, groot 31.26 A., dhr Louisse voor f 1900 per H.A.,' is f593.94; van perc. 8, weiland al daar, groot 56.90 A., het Burgerlijk Armbestuur van 's-Heer Abtskerke, voor f1651 per H.A., is f950.23; van perc. 9, bouwland aldaar, groot 27.70 A. dhr J. Tolhoek le 's-Heer Abtskerke voor f4010 per H.A., is f 1110.77 van perc. 10, bouwland aldaar, groot 28.90 A., hel. Burgerlijk Armbestuur van 'sHeer Abtskerke, voor f4110 per H.A. is f 1187.79; van perc. 11. bouw land, groot 1.44.50 H.A., dhr M. van Liere, voor f4310 per H.A., is £6227.95; en van perc. 12. bouwland aldaar, groot 1.11.10 II.A., dhr Jb. Fe- lius voor f 4440 per H.A., is f4932.84. Totale opbrengst I 45854.12, accessoi ren f 3760. Vrotiwspoldyr. Bij de gisteren door notaris Strnve te Middelburg gehou den veiling, werden publiek verkocht de navolgende onroerende goederen le Serooskerke gelegen als: hen land bouwerswoning B 65 met. schuur, slat enz., aan den grintweg van Vrouwe polder naar Oranjezon, groot 88 A. 51 c.A., aan den heer C. Geensen te Middelburg, voor f4151. 51 A. 95 c.A. bouwland aldaar, aan den heer L. Vermeulen le Serooskerke, voor f1630 en 65 A. 40 c.A. bouwland, nabij' den Rijkebuurtweg, aan den heer A. Sinke te Serooskerke voor f 1600. De ove rige perceelen werden opgehouden. VLISSINGEN. Gisterenavond hield de anti-rev. kiesvereeniging alhier in het Concertgebouw een openbare vergadering, waar als sprekers optraden de heeren rar Dambrink van Utrecht en mr De Wilde, lid der Tweede Kamer, te 's-Gravenhage- Na opening door den voorzitter, den heer P. (1 Laemoes, verkreeg het eerst het woord mr Dambrink, die mededeelde, dat het hem genoegen deed te Vüssingen te kunnen optreden, vooral daar het voor de eerste maal is dat spr. in Zeeland komt. In den politieken strijd gaat het om de hoogste geestelijke goederen. Wij moeten nimmer uit hot oog verliezen dat wij geen protestantsche regeering hadden in de afgeloopen 7 jaren, e.n allerminst een anti-rev. regeering. De anti-rev. heb ben slechts 16 van de 100 zetels, daarom mo-el men de verwijten van zekere zijde aan de anti-rev. gericht in het juiste licht dezer feiten bezien. De politieke samen stelling in ons land is zoo, dat samen werking van verschillende partijen noodig is- Een volstrekte meerderheid van een partij is niet mogelijk, noch rechts noch links. Samenwerking met de R.-Kath. is dus noodig, wil er een rechtsche regee ring mogelijk zijn- Alleen wanneer de eischen van R.-K. en C.-H. zóó zouden zijn, dat wij onze beginselen zouden moe ten prijs geven, zou samenwerking on mogelijk zijn. Het spreekt echter vanzelf, dat niet alle wenschen direct verwezen lijkt kunnen worden. Wie dit Wil en daar om de coalitie bestrijdt, toont hierdoor van het parlementaire stelsel geen ver stand te hebben, en zulk protesteeren is goedkoo-pe reclame-politiek. Spr. betreurde den geest van verbrok keling en scheuring, welke door sommige prot. Christelijken wordt aangericht. Het verheugt spr. zeer, dat de pogingen om van de Chr- Ger. Kerk een bijwagen te maken van de Staatk- Geref. partij zijn mislukt. Spr. wees er op, dat ds Kersten van de kerkelijke vereenigingsgezindheid- tusschen oud-Ger. en Chr.-Ger. profiteert en voor zijn politieke partij hieruit munt slaat. Van die vereenigingsgezindheid bij de oud-Ger- moeten de Chr.-Ger. maar niet le veel verwachten, integendeel het oprichten van een eigen theol. school wijst er op, dat de scheidingslijn al die per wordt getrokken. Spr. critiseerde scherp de houding van ds Kersten, die steeds nalaat als eerlijk man mede te deeien hoe de anti-rev. heb ben geprotesteerd tegen de extra-treinen op Zondag, de subsidie voor de Olympi ade, enz. Prot. Chr. Nederland zal zich op 1 Juli het best van zijn taak kwijten door te stemmen op de anti-rev. partij, daar zij strijdt voor de beginselen naar het woord van God- Hierna verkreeg mr De Wilde het woord, die begon met er op te wijzen, dat bet nog niet zooveel jaren geleden is, dat men het levensbestaan der anti-rev. partij betwistte. Doch wij hebben in de laatste 50 jaren getoond wel degelijk be staansrecht te hebben. Spr. mag zeggen, dat wij een groote plaats innemen in ons volksleven. Er is alleszins reden om God te danken voor de samenwerking van rechts, die spr. beschouwt als de dijk, welke den stroom van revolutie en com munisme in ons land tegenhoudt, en kon. het wel eens gebeuren dat wanneer het ds Kersten en Gravemeijer mocht geluk ken dien dijk door te breken, zij ook door dien revolutiestroom mede zouden ver zwolgen worden- De vrijheid van de liberale partijen heeft Ln vroeger jaren geleio tot de meest schromelijke ellende op sociaal gebied en beknotting der rechten op geeste lijk gebied. Waimecr dan nu ook de libe rale sprekers het land door trekken in naam der vrijheid, worden zij niet meer geloofd. Andere en gevaarlijker tegen standers zijn de vrijz. dem. en soc. dem. Spreker wees er op, dat deze partijen nu komen met de leuze der ontwapening, waarvoor men drie jaar geleden nog niet voelde. E'e socialisalie-idee is opgebor gen en men hoort ei niet meer van. De t, es tand in Europa is ernstig genoeg en het communisme vormt een groot gevaar voor West-Europa, wat spr. nader uiteenzette Spr. zou het een ramp ach ten voor ons land, wanneer de rcchtsche regecring viel. Een krachtig bewind kan alleen een rechtsch ministerie waarbor gen. De maatregelen door Golijn getroffen waren in het belang van het geheele volk, en het is zijn eere. dat het gelukt is ons land voor de ramp van inflatie te behoeden, hierin gesteund door de drie Chr. partijen. Spr. kwam tot de conclusie dat alleen bij de Christ, partijen de belangen van het Nederlandse he volk het best gewaar borgd zijn. Spr. hoopt dut ook ditmaal do Vlissingsche kiezers de anti-rev. poli tiek zullen blijven steunen. MlDDELBURGBaarden m a r k t. Het aantal op het Molenwater aan gevoerde paaiden was belangrijk meer dan verleden jaar, namelijk 373 te gen verleden jaar 270 en 300 in 1923. Er was ook buiten den aankoop door de verlotingscommissie, vrijt veel handel, wij zagen meer kooplieden da,n andere jaren. Als bestede prijzen noteerden wij de volgende, waarbij wij de prijzen van verleden jaar tusschen haakjes plaatsten. Veulens f 100—f140 (f125—f180); één-jarige paarden f 210f 340 (f 250 —f280): tweejarige paarden f375 f425 (f390— f400); driejarige f450 f525 (f425f500), oudere paarden tot f675 toe. Bij de velen uit alle deel en van Zee land', die een kijkje kwamen nemen, voegden zich de vele vreemdelingen, die o.a. met den extratrein uit Vüs singen, die deze week voor de twee de maal in dit seizoen reed, waren aangevoerd. Onder de vreemden, die heden onze stad en het eiland bezochten, was ook de Portugeesche gezant, die in zijn gezelschap had een schrijfster, die een werk in het Portugeesch over ons land schrijft. Het bestuur van Vreemdelingenverkeer had gezorgd, dat aan deze bezoekers alle inlich tingen werden verschaft, die in het belang van een goede propaganda noo dig mogerf worden geacht. Openbare Verkoopingen en Ver^ pachtingen. Juni 19 Hansweert, beestiaal, gereedschap pen, enz., Pilaar. 19 Goes, gras en rietgewas, Schram. 19 Oudelande, verpachten bouwland- 19 Middelburg, kantoormeubelen, maga zijnopstal, Notarishuis. 20 Domburg, verpachting bouw- en wei land, Struve. 22 's-Gravenpolder, kersen, Neervoort. 23 Middelburg, afbraak, Notarishuis. 24 Nisse, veip. bouw- en weiland, Neer voort. 25 Middelburg, huis, erf en tuin, Ittmann 25 Middelburg, eigendommen, timmer fabriek Zeeland, Hioolen. 25 Batb, inboedel, de Kok. 26 Rilland-Bath, huis, inboedel, Van Dissel. 29 Kapelle, huis, boomgaard, bouwland, Kram. 29 Middelburg, hofstede, De Necling. 's-Gravenpolder, bouw- en weiland, Neervoort. Souburg, hofstede, De Neeling. 's-H. Arendskerke, bouwland, Pilaar. Kapelle, huis en tuin, Kram- Juli 1 Westkapelle, huis, inboedel, slagers gereedschap, enz., Loeff. 3 Waarde, hofsteetje, boomgaard, bouw land, Markusse. 3 St. Laurens, hofsteetje, v. d. Harst.. 7 Souburg, veldvruchten, hooigras, Itt mann. 8 Serooskerke, hofsteedje en inspan, Ittmann. 8 Ellewoudsdijk, landbouwersinspan, Beth. 8 Vrouwepolder, hofsteetje, i nspan, veldvruchten, Ittmann. 10 Borssele, bouwland, Verbist. 15 Ellewoudsdijk, veldvruchten, Beth. 15 Wissekerke, veldvruchten, Markusse- 16 Kamperland, veldvruchten, Markusse. 17 Kamperland, veldvruchten, Markusse- 20 Colijnsplaat, veldvruchten, Markusse. 22 Colijnsplaat, kap. boereninspan, Mar kusse. 24 Kamperland, landbouwersinspan, Mar kusse. 29 Wissenkerke, kap. boereninspan, Mar kusse. Kronenbiljetten inleveren ter inwisseling in „schillinge". BANK VOOR ZEELAND. GOES. Correspondentschappen in lerseke, Kapelle en 's-Heerenhoek. DEN HAAG. V. D. Dinsdagavond werd in hel. ziekenhuis alhier opge nomen de echtgenoote van zekeren J. S. .De dokter constateerde loodwitver- giftiging, waarop de politie te hulp geroepen werd. Ernstige verdenking rees tegen S., die werd gearresteerd. Hij ontken! echter alle schuld. Het gezin bestaat uit man, vrouw en 3 minderjarige kinderen. De toestand van de vrouw is redelijk. DEVENTER. V. D. Gisteren rèed de burgemeester van Voorst, mr. A. C. Baron van der Feltz mei zijn echt genoote per auto tusschen Meppel en Steenwijk, toen door het springen van een band de auto plotseling tegen een boom botste. De burgemeester kreeg ernstige inwendige kneuzingen. Zijh. echtgenoote brak een been. Beiden werden ijaar het ziekenhuis te De- verder vervoerd. Hun toestand is be vredigend. AMSTERDAM. V. D. De Centrale Suiker-Maatschappij besloot heden tot het aangaan eenèr obligatie-Ieening, groot 5 miljoen. MONTBEAL. V. D. De Canadeesche regeering is voornemens den staat van beleg te proclameeren in de distric ten, waar gestaakt wordt. Een detache ment cavalerie is met steenen beko geld, waarop een charge werd uitge voerd. Een mijn is in brand gestoken. LONDEN. V. D. Men verneemt, dat üuitschland op gelijken voet zal toe gelaten worden tot de a;.s. veiligheids- conferentie. NEW-YORK. V. D. HetaaaitaJ slacht offers bij de treinramp te Rockpiort is gestegen tot 42. Er liggen nog 12 gewonden op sterven. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Juni 1.45 u. Berlijn 59.25—59.30 Brussel .11.6411.68 Parijs li.7211.76 Londen I2.IOV212.11 New-York 2.49—2.491/) Middelburg, 18 Juni 1925. De aanvoer op de graanmarkt was onheteekenend. Geen noteering. Boter f 1.071/0, part. f 1.17V2 Kipeieren f5.50, part. f6.50. Eendeieren f5fb. VLISSINGEN, 17 Juni 1925. Snijhoo- nen 8495, Doppers 2021, Aardbei en 2738, Peulen 2023, Aardap pelen 7 9, Poters 4--6, Tuinboonen 913 ct., alles per K.G. Kipeieren 58 ct. per 10 stuks. Bloemkool 519, Sla 0,52, Komkommers 1014 ct., alles per stuk. Selderie 612, Uien 1,5—3, Peeën 621, Rabarber 0,5 1, Kroten 47, Rammenas 23 ct., alles per bos. Andijvie 8. Postelein 1325, Pieterselie 1720, Bloemkool 3397, Moskrul 710 ct., alles per mand. Augurken 62 ct. per 50 stuks. Groote veiling kruisbessen f17.17 per 100 K.G. KAPELLE-BIEZE LINGE, 17 Juni 1925. Groote veiling: Kruisbessen 117.60—f 18. Kleine veilingAardbeien f 26f 35, Vroege kersen f26f35, Aardappels oude f2.50- f3.50. Postelein f14, Aardappelen nieuw f 12f 14, alles per 100 K.G. Kropsla f 1.50 per 100 krop. Eieren f6 per 100 stuks. OOSTBtIRG. Tarwe f 14 f 19, Gerst Chevalier f 15, Rogge f14, Haver f 13 Kroonerwten f 16f 16.25, Bruine boo- nen f12f 17. GOES. OndertrouwdJacques Lou- rens Everse, jm. 30 j. te Kloetinge en Jannetje Johanna 'Slager, jd. 25 j.; Jacobus Daniël de Jonge, jm., 25 j. en Elizabeth van der Hell, id. 25 j. Gehuwd: Johann Wilhelm Wilsing, jm. 24 j. te Rotterdam en Catharina. Johanna M.aartense, jd. 23 j. Geboren: Adrianus Laurentius, z. v. Petrus Joannes Janssens en Jo hanna Judoca. Card on. Van 1217 Juni. VLISSINGEN. Ondertrouwd: H. Heijen, 26 j. en H. Nobels; D. Lie- vense, 26 j. en M. J. de Landmeter. GetrouwdC. J. W. Delzenne, 31 j. en J. A. Rab, 27 j.A. J. ML r. Rosmalen, 24 j. en A. J. de Jonge, 23 j.; T. F. Giezen, 28 j. en. J. P. ten Hacken, 22 j. Overleden: J. v. d. Weijde, 13 z.; Johanna ML Albus, 82 j. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend v;an 18 JurfSp medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.3 te Valentia, laagste 742.5 te Stockholm. Verwachting tot den avond van. 19 Juli: Aanvankelijke krachtige tot matige, later afnemende Noordwestelijke tot Noordelijke wind, zwaarbewolkt tot betrokken met aanvankelijk regenbui en, later afnemende bewolking. Zelf de temperatuur.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3