Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Aan do Justitie is voorgeleid W. V., 21 ja ar, landbouwersknecht te Kou- flekerke, verdacht van diefstal met braak te Koüdekerke op 12 Juni. Verdachte is na verhoor overgebracht naar het Huis van Bewaring. Bij den secretaris van Vreemde lingenverkeer is bericht ingekomen, dat de Portugeesche gezant te Den Haag ba ron Soisa Santos Bandeira a.s. Vrijdag een toer door Zuid-Beveland hoopt te maken. Hij zal vergezeld zijn van zijn familie en van de Portugeesche schrijfster journaliste Allle M. de Carvalho. Voor het tijdvak van 1 Mei 1925 tot en met 30 April 1929 is door Gedeputeer de Staten benoemd tot lid der commissie van aanslag voor de inkomstenbelasting, standplaats Vlissingen, de hoeren W. L. Huson en J. Loois Az. aldaar, C. W. Bie- rens te St.-Laurens, B. Franse te Arne- mniden en standplaats Goes de heeren G- A. Hajenius en J. Donner Sr., aldaar, en C- Koert te Wolpliaartsdijk. Middelburg. Het heeft den heer Jan M-orks niet aan belangstelling ontbroken bijl de herdenking van zijn 50-jarige mu zikale loopbaan. Ben groot aantal bloem stukken werd den jubilaris .toegezonden, waarbij een zeer gro-ote- mand van het Dordrechtschc Fanfarecorps, van het Mid- delburgsch Muziekkorps, (van de leden van dit korps), van de Commissie voor de Z. AC., en van de gymnastiekvereeni- ging „Mediob'urgum", niet vergeten mag ook worden, een mooie mand van het muziekgezelschap „Bendracht maakt M." te Sei'ooskerke, dat indertijd onder leiding vaar den jubilaris heeft gestaan. De ove rige bloemstukken zijn van particuliere personen. De leden van het Middelburg- sche Muziekkorps lieten het niet bij een vergankelijke bloemenhulde, maar voeg den er een blijvende herinnering, een Westminster hangklok aan toe. In den loep van den dag kwamen vele personen den jubilaris persoonlijk gelukwenschen en daaronder waren het Bestuur van het muziekkorps en de commissie van de Z A- CL Ben zeer groot aantal geluk wenschen in den vorm van brieven, tele grammen en kaartjes, waaronder zoowel van hier als uit het geheele land en zelfs Uit het buitenland bereikten den heer Morks. In verschillende bladen lezen wijl waardeexende artikelen over onzen stad genoot en was zijn foto afgedrukt, o,.a. ook in het Rrusselsche „Laatste Nieuws-' met een geer waardeerend artikel van den heer Joh. de Maagt, bij onze lezers geen onbekende. Daar wij vernomen hadden, dat een groep werkloozen, die van hier naar Belgisch Luxemburg waren gegaan oni daar- werkzaam te worden gesteld bij het aanleggen van spoorwegen en de daarin vallende kunstwerken, zeer spoedig weer terug zijn gekeerd, hebben wij een onder zoek ingesteld bij de districtsarbeids beurs en vernamen wij,, dat verleden week 10 man, 8 'uit Middelburg en twee van buiten, onder geleide van een Mid- delburgschen gemeente-ambtenaar naar bedeeld deel van België zijn gegaan. Daar aangekomen, meenden zij, dat de voor waarden niet gelijkluidend waren a,an die, welke hen aan de beurs waren medege deeld. Het loon (2.803 frs per uur) klopte, ook de arbeidstijd van 10 uur per dag. Men meende echter, dat het niet uitkeeren van verlet oip regendagen, niet vooruit was bekend gemaakt, wat echter volgens de mede-deelingen van dón direc teur wel degelijk is geschied. De kost prijs was wel iets hc-oger, dan aanvan kelijk was gedacht, maar toch nog zoo dat men f 10 per week kan overleggen, voor de gehuwden een mooi bedrag om naar buis te zenden, voor de ongehuwden een mooi bedrag om over te leggen. Hoe het ook zij, de leider seinde naar de beurs, dat de arbeiders het werk niet wilden aanvangen, omdat de voorwaar den niet klopten met de gedane beloften. Do directeur stelde zich direct met de cenlrale bemiddeling in Den Haag en Brussel in verbinding; en seinde naai den leider van de ploeg, dat de arbeiders het werk moesten aanvangen in afwach ting van een schrijven van hem. In dit schrijven wordt naast de tweemaandelijk- selie terugkeer naar huis, vrouw en kin deren voor rekening der steunvcrleening; ook toegezegd, dat de regendagen door do steunverleening zullen worden bijbe taald tot zooverre, dat men een behoor- lijjb bedrag naar huis kan zenden. De leader bood de gehuwden 4 tot 5 dagen loon in voorschot aan, maar dit alles hielp niets, men wilde niet aan het werk en keerde na,ar Middelburg terug, zonder zelfs den brief van den directeur af te wachten. Van do gehuwden is dit reeds zeer verkeerd, maar van de ongehuwden wordt het een schandaal genoemd. De emigratie stuit in Zeeland, in tegen stelling met hetgeen men op andere plaat sen ziet. op te weinig medewerking der arbeiders, die zich direct door bezwaren veelal bezwaaitjes, laten afschrikken en het daardoor hen, die met de arbeids bemiddeling belast zijn, zeer lastig ma ken. IA.' arbeiders moeten zelf gaan be grijpen, dat ten slotte een einde moet komen aan crisissteunverleening. Goes. Gisteravond hield de heer dr Kromsigt, Ned. Herv. pred. te Amster dam, namens de Herv. Geref. Staatspartij in „de Prins van Oranje" dezelfde lezing, welke hij ook te Middelburg hield, en waarvan wij gisteren verslag gaven. De vergadering was slecht bezocht (pl.m. 30 personen). De rede van den spreker be stond in hoofdzaak uit critiek op de A.-R. en C.-H. partij, die „de kerk (Spr. bedoelde do Ned. Herv. Kerk) er buiten hielden", zoodat de kerk op den achter grond is gedrongen. Spr. was het scherpst in zijn critiek tegenover de R.-K. partij en dr Kuyper en kwam krachtig op tegen den neutralen staat, de coalitie en de antithese-politiek. Hij keurde het in deze regeering af, dat de R.-K. onderwij zeressen), die tevens kloosterling zijn, hetzelfde salaris als de andere onderwij zers ontvangen. Volgens hem had een liberale regeering dat niet zoo gedaan! Van de gelegenheid tot vragen stellen maakte dhr v. d. Wart gebruik. Volgens dezen Spr. moet de kerk zelf beginnen te zijn, wat ze zijn moet. Indertijd heeft toch minister Kuyper aan de Synode gevraagd, hoe de theol. faculteiten ingericht zou den moeten worden, maar de Synode antwoordde, dat zij niet in staat was een voorstel te doen. Verder meende Spr., dat dr K. had getheoretiseerd. G-esteld, dat de 11. G. S. regeeringsverantwoordelijkheid kreeg, dan moest ze óf van karakter veranderen óf die verantwoordelijkheid niet aanvaarden. Geef, zoo zegt Spr., eens een ontwerp Zondagswet volgons uw verlangen en dat past in onze maatschappij. Spr. acht de relatieve neutraliteit' op schoolgebied, door dr K. aangeprezen, practisch moei lijk uitvoerbaar. Komt ds Lingbeek in de Kamer, dan kan hij zeer zeker pro testeeren tegen een en ander, maar daar mee is hij er niet. Van enkel critiek kan men niet bestaan. (Jesteld, dat de Chr.- Hist. 6 zetels en de II. G. S. er 10 kregen, zou dun de kracht grooter zijn? Kwam er straks eons na de verkiezing een rood-zwart bloc, zou de kerk er dan beter aan toe zijn? Dt Kromsigt antwoordde, dat hij prac- tische plannen ongewcnscht acht. Die maakte Groen ook vooraf niet. In ons isolement ligt onze kracht. De vraag van Kuyper aan de Synode noenrt Spr. een foefje, een handigheidje, gekonkel en ge goochel. Uit vrees voor een rood-zwart bloc mogen wij ons niet weer laten span nen voor bet coalitie-wagentje. Er is ook een derde mogelijkheid: een zakenkabinet. Do vergadering werd met gebed en psalmgezang geopend en gesloten. (Vraagt nren naar onzen indruk vaar deze vergadering en van het optreden van dezen doctor in de theologie, dan kunnen wij niet anders zeggen dan: bedroevend- Zelden hoorden wij zulk een jammerlijk eenzijdig betoog, waarin slechts deze vij anden genoemd werden: Rome, Kuyper, coalitie, antilhese. Van hetgeen do Chris tenen vereenigl, van de bestrijding vair het ongeloof in eigen kerk en op politiek erf, geen woord. Een woord van protest tegen de wijze waarop de spreker de A.-R. en C.-H. partijen becritisecrde, err waarop hij de handelingen van onze overleden emi nente staatslieden Kuyper en De Savornin Lohnran aan 't publiek voorstelde, mag ten slotte niet achterwege blijven. Zulk optreden blameert een Dienaar des Woords. Red.) Zang concours. Vandaag wordt alhier een zaïrg-concours gehouden, uit geschreven door den Zeeuwschen Zan- gc-Tsbcrrcl Zang Veredelt Ontvangende verc-en. is de Gcesche zangvereeniging „Oc-fening Baart Kunst De jury bestaat !uil de heeren Cara, en van Os uit Mid delburg Te 11.30 uur werd op de Markt begonnen met de opstelling der 21 ver- e-enigingen. Te 12 Uur had de officiëele ontvangst op het stadhuis plaats. De burgemeester heette daar het eere comité, het Bestuur van den Bond, de regelings-conrmissie en de afgevaardig den der deelnemende vereenigurgen wel kom. Spr. acht het een verblijdend teeken, dat er zooveel zangvereenigingen in Zee land bestaan. Het spreekwoord zegt: „Slechts de boozen zingen niet zoodat Spr. mag zeggen, dat er vandaag veel brave menschen in Goes zijn. Spr. hoopt, dat het concours naar wensch moge ver- lcopen ear dat straks al de deelnemers weer met aangename herinneringen aan Goes naar huis mogen tcrugkeeren. De voorzitter van den Bond, dhr G. Flipse, uit Wissenkerke, dankte namens het Bestuur voor de officiëele ontvangst ten stadhuizc-, Goes zet gaarne haar poor- teir wijl! open voor de beoefenaars van zang en muziek. Het is vanvlaag een dag van spanning, waar de vereenigin- gen geroepen woi'den tot een schoenen wedstrijd. Spr. hoopt, dat alles in de beste orde moge verloopen. Toen slotte voerde dhr O. Kloosterman voorz. der regelings-commissie het woord en bracht dank aan de leden dier com missie: nrej. Crucq, en de heeren Bran denburg en de Roo. Nadat door de op de Markt opgestelde vereenigingen -gtezaarrenlijk het Bondslied was gezongen, werd ïraar het Schutters hof gemarcheerd, waar- van 16 het concours wordt gehouden. Biezelinge. In het lokaal Algemeen Be lang daartoe uitgenoodigd door de A. R. Kiesvereeniging Kapelle en Biezelinge trad op dhr O. v. d. HeUvet, lid van de Tweede Kamer. Door den voorz. der Kies- vereen. van Biezelinge dhr A. Slabbe- koorn werd da spreker ingeleid. Dhr van den Heuvel wilde wijzen op de zorg voor de publieke eerbaarheid, de be vestiging van onze CShr. samenleving, do zorg voor de financiën, voor de defensie verdediging van koloniën, land en volk; om ten slotte te eindigen met de be langen die veilig zijn bij' de A. R- partij van ons Ned. volk. Op hot punt van de defensie zal spr. kort zijn. Overal wordt uitgebazuind en gepropageerd het af schuwelijke van oorlog voeren en wat ons kleine landje te beteekenen heeft in de rij der volkeren. Men gooit het roer om en heft de leuze aan „Ontwapening". Een leuze waar men eigenlijk zelf niet ïneer aan geloo't. Gewezen werd op het tractaat met België, het gevaar van don Franse hen geest geïncarneerd in den vol kenbond en op andere landen die zich steeds sterker wapenen. Wij willen geen oorlog, maar' wel onze neutraliteit hand haven. Welk land is als Nederland in ge-en eeuw in oorlog geweest. Wij ver foeien den krijg, maar we willcar onze oogen niet .sluiten, waar alles zich tot de tanden wapent. Wat betreft het fin. vraagstuk noemde spr. het sluitend maken van de Begroeting een meesterstuk van Minister Oolijir. Eu toch tracht men een onjuist licht te werpen op deze groote daad. TraeJstra en v. d. Laar hebben gezegd een beetje inflatie is zo-o erg niet, ieder doordenkend menscli weet, ziende op het Buitenland dat zulk zeggen dwaas is. Stavende met voorbeelden toon de Spr. aan wat de waardevermindering voor de minder gesitueerden zou bctee- fcend hebben. Maar niet alleen de materi eel© belangen, doch ook de geestelijke be langen van ons volk zouden geleden* heb ben. D-e A.R. partij komt niet met schoono beloften. De belastingdruk moet vermin derd worden zooals dit reeds is voorge steld: verlaging Rijksinkonrstenbelasting, Verdedigingsbcl. en Successierechten. Gewezen werd op de ondermijning van dt Chr. grondslagen onzer samenleving Wanneer links aan de regeering komt, zal getornd worden aan de huwelijkswet geving en aan het strafrecht. Vooral wees spr. op het schrikbeeld voor gansch Europa: Rusland, waar bot ongeloof zijn triomfen viert en op Duilsch- land, dat met de inflatie zoo- diep zonk en geestelijk ontaardde. Maar spr. dankt God dat er nog een kern is in ons Ned. volk, dat vraagt naar dear li -ore ©n Zijne sterkte, dat weet dat het Calvinisme de oorsprong en waarborg is onzer consti- tulioneele vrijheid. Eén ding betreurt Spr., dat iemand als Ds Kersten durft te wroeten op een wijze die alle perken te buiten gaat in het hart van de A.-R. partij; die partij waarmee Irij altijd wel meestemt in de Kamer en die lrem het naast is verwant volgens eigen getuigenis. Niet Ds Kersten maar een ander St. Ger. heeft gezegd den tijd te zegen err wanneer de A.-R. partij dood is, Dit alles doet zeer. Men krijgt den indruk, dat Ds Kersten de A.-R. partij tot den grond zou willen gelijk maken. Bijna alle kracht wordt gezet tegen Je A.-R. Dit is niet verdedigbaar. Waarom gaat het niet tegen ongeloof en revo lutie Vair het stellen vair vragen werd geen gebruik gemaakt. D-e opkomst was be vredigend. Met dankzegging werd deze vergadering door dhr A. Slabbekoorn ge sloten. Rilland-Bath. Gistermorgen vergaderde Ie- Raad. Afwezig zowder kennisgeving- de lieer Butij'n. B-ericht is ingekomen van den Commissaris der Koningin, dat nret ingang van 21 Juni do;or Hare Majesteit de Koningin is herbenoemd tot burge meester dezer gemeente de heer P. A. Schwartz. Dhr van Bo-ven wensclit den voorzitter geluk met deze herbenoeming en spreekt waardecrende woorden, waar voor deze dank betuigt. De uitslag van de door B. e-n W. gehouden aan li es te- ding van bestratings- en rio-leeringswerk wordt meegedeeld. Laagste inschrijver is voor het bestratingswerk Gebr. Jansen te Nis se voo-r f7775, voor het riol-eerings- werk Tb. J. van Doorn te Krabbendijke voor f636, aan welke firma's liet werk werd gegund. Dhr Bruij-nzeel informeert o-f do raming ook werd overschreden, waarop de voorzitter aantoont, dat dit niet het geval was. Ten aanzien van een adres van C. Oele, die verzoekt een strook grond te mogen koop-en van het perceel B 160, thans nog bewoond door den heer A. A- Mol, adviseeren R. en W. dit verzoek aan te houden, totdat omtrent de bestemming dezer woning -een beslissing zal zijn genomen. Zonder discussie al-dus besloten. Tot leden der Oommissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd de heeren J. Dansen W. Grie-p, A. A. Mol en R. Rijk en be noemd de heer J. Nieuwenhuijse. Het Bestuur der Vereeariging tot stichting en instandhouding van Scholen met den Bijbel op Ge-ref. grondslag vraagt uit betaling van het restant der bouwkosten, zijinde f 1878.65, plus de rente vanaf 1 Juni, daar de arbitrage-commissie heeft uitgewezen, dat do aannemer hierop recht heeft. Bij raadsbesluit van 30 Juni 1924 werd hiervan een bedrag toegekend groot f 167.29, dat dus in mindering zou komen. B. e-n W. stqllen in hun prae- advies voorop, dat zij de- uitspraak der arbitragecommissie betreuren, daar deze hun niet billijk voorkomt. Daar echter deze wijze van beslechting van geschillen bij lret bestek is aanvaard en goedge keurd, is de beslissing bindend. D-e Com- Imissie was van oordeel, dat de aan nemer krachtens de bepalingen van het bestek op het gevraagde bedrag recht heeft, zoodat het Schoolbestuur dit heeft te betalen. Of de gemeente heeft te be talen, dient uitsluitend naai- de bepalin gen der Lager-onderwijiswet beoordeeld, die deze vraag zonder eenig voorbehoud toestemmend beantwoordt. B. en W. ad viseeren daarom den Raad het bedrag uit te betalen, daar niet-betaling den rente- post noodeloos zal verhoogen. Dhr van 'de Saardo is van oordeel, dat de L.O.-wet op dit pUnt niet duidelijk is. Het derde en vierde lid van art. 81 schijhen met elkaar in strijd. Dhr Kalle meent, dat het Bestuur toch ook ni-et geheel en al vrij Uit gaat, er had wel scherper controle op dear architect kunnen worden uitgeoefend. Dhr van Boven is van meening, dat de aannemer niet zonder scliuld is, de-ze had meer contact moeten houden met het Bestuur. Dhr van de Sande q-ordcelt dit oimoodig, de aannemer heeft enkel met den architect te doen. Do voorz. is van meening, dat do architect teveel op trad zonder ruggespraak en wat den aan nemer betreft, het bestek schrijft voor een register van meerder werk, dat deze niet aanhield. De voorz. is echter van oordeel, dat dit alles kan blijven rusten, daar liet thans alleen nog maar gaat o-ver do fin. verhouding tusschen genr. en schoolbestuur. Daarvoor is bindend de uitspraak der arbitragecommissie, die daartoe door het goedgekeurde bestek is aangewezen. Ilooger beroep zal ver- gcefsch zijn, daar dit onkel de administra tieve, niet de civiele zijde der zaak be ziet, welk laatste de comm. deed. Af wijzing van bet. vo-orstel van B. en W. kan de gemeente slechts geld kosten. Wollr. B-lok verdedigt het voorstel. Hij acht de uitspraak dor commissie onbil lijk, Joch daar hcbbc-ti we nu niets aan. De wet verplicht tot betalen, afwijzen is in het nadeel der gemeente. Het voor- stel van B on W. wordt met 1 tegen 2 stemmen verworpen (vóór de wethou ders). D-e voorzitter stelt de vraag, met welke argumenten liet standpunt van den Raad nu moet worden toegelicht en of d-c- tegenstemmers -eventueel <..ok naar Dun llaag gaan. Dhr Kali:: erkent liet n'uüel-cioze-. Dhr Bruijnzeel is niet tegen 'uitbetaling dor kosten van sehoolbouw, doch enkel tegen de kost-en van arbit rage. Dhr Van Boven zegt, dal zijn stern alleen als protest werd uitgebracht. De voorzitter antwoordt dhr Rruijhzcol, dat <i<- regeling der arbitrage in het bestek is neergelegd en goedgekeurd, zoodat dit alles beschreven staat. Tot persoonlijke verdediging in hoo-gcr instantie blijken de meeste leden weinig gezind. Ter be handeling van enkele verzoeken om ge deeltelijke ontheffing van enkele aan slagen in tic hondenbelasting gaat de Raad in comité. Na heropening dei- open bare vergadering wordt de ge\ raagde ont heffing verleend aan J. Krijger Gzn, Chr. Kok ear J. Willemen. Daarna sluiting. Domburg. Maandagavond vergaderde, de Raad. Dhr van der Hage- was afwezig. De voorzitter wenschte dhr Ahnekinders die do-or zi-ekte gedurende 10 maanden de vergadering niet had kunnen bij-wo-nen, hartelijk gel'uk met zijn herstel, bij welke g-clukw-ensch dhr de Visser zich als oudste lid van den Raad aansloot. Aan C. Dommisse werd afschrijving voor honden belasting over drie kwartalen verleend. Met algcme-ene stemmen werd aan B. W. een crediet verleend v >-or lret ont vangen van voorzitters en directeuren der aan het festival deelnemende muziek- vei'eenigitrgen. Bene verordening hou dende voorschriften voor motorrijtuigen, bestemd voor het vervoer van reizigers tegen vergoeding werd vastgesteld. Dhr Elout merkte daarbij op, dat hot hem minder juist voorkwam, om in die ver ordening eene bepaling op te nemen, waarin een geheel buiten den Raad staan de autoriteit wordt aangewezen om te be-oordeelen, welke motorrijtuigen al of ni-et o-ndei* de verordening vallen. De Voorzitter meende, dat deze bepaling juist verschillend© moeilijkheden oploste. In verband met den aankoop van de machi nes van de Electrische Centrale werd do bcdrij'fsbegro-oting van het G. E. B. en de Gemeente-begrooting gewijzigd on beslote-n tot bet aangaan van eene kas- geldleening. Verder werd besloten tot het aanvragen van concessie tot opwekking van ©le-ctrisch-en strc-om. Van de bewoners van Ooststraat, Weststraat en Markt was een verzoek ingekomen, om tot wering van stof die straten te besproeien. De Verc-eniging tot bevo-rdering van de belan gen van de Badplaats Domburg bood een bedrag van f 175 aan als bijdrage in den aankoop van ©en handsproeiwagen. B. en W. stelden voor, om over t-e gaan tot het do-ear behandelen van Ooststraat, Markt en No-ordstraat met Gouda-sproei- te-er, waarvan de kosten op ongeveer f 200 werden geraamd. Dhr Westenburger dringt ten sterkste aan op deze- stof- bcstrijlding, die hij een groot belang voor do gemeente acht. Dihr d-e Visser is van oordeel, dat de kosten te hoog zijn, wan neer do autobussen minder snol reden en ieder voor eigen deur' sproeide zou al veel gewonnen zij'n. Met de door B. en W. vo-orgestelde besproeiing van enkele stra ten zouden de bewoners der andere stra ten niet zijn geholpen. Beter zou het z.i. zijn dat zij die het adres teekenden voor eigen rekening die straten deden behan- aelen. Dhr Elout wijst er op, dat B. en W- juist ook mot het oog op de kosten alleen de drukste straten willen behan delen, hij wijst er mp, dat het nu een maal onmogelijk is onr alle inwoners ©ener gemeente van alle voordeden te doen profite-eren, electrisch licht, en rio- leering kernen ook niet ten bate der buitenwijken. Dhr van Sluys oppert de mogelijkheid om met water te sproeien e-n dan de geheele kom der gemeente waartegenover de heer Elout opmerkt, dat juist dan veel grooter gebrek aan water zal komen. Over het voorstel van B. «n W. staken daarna de stemmen. Dhrn Almekindc-rs, Francke en de Visser stemden tegen, zoodat in eene volgende vergadering de beslissing: zal vallen. Na dat dhr de Visser nog inlichtingen had gevraagd over de opneming dor wegen cn voetpaden en do heeren van Sluys en Francke waren benoemd tot leden een er Oommissie tot liet nazien der drie- jaarlijksche rekeningen der Bijz. Lagere School werd do vergadering gesloten. De uitslag van den Nat. Schiet wedstrijd alhier ge-hoUden op 1, 2, 3, 4, 5 c-n 6 Juni 1925 is de volgende: Afdoeling A I. Korpswedstrijd geweer model 95. Maximum 250 punten. Ie pr. j Onderaf fici-ersvereen„Ons Genoegen" te Borgen op Zoom 206 p 2e pr. Willem III Kortgcne 202 p.; 3e pr. Kon. Sclrerp- s chr; tiers vereen, „Vlissingen" 200 p.; 4e pr. Burgerwacht, Vrouwepolder 193 p.; 5e pr. „Nut en Genoegen" te Riggêkerke 191 p.; 6e pr. 14e- Regiment Infanterie te Middelburg 191 p. Hoogste korpssch'uttcr: A. Bos'selaar te Aaglckerke 48 punten. Afdeeling A II. Eere-baan. Geweer m. 95. Maximum 50 punten. Ie pr. O. van de Brooke te Vlissingen 45 p.; 2e en 3e Marits, Bergen op Zoom en Serg.-majoor Do Keyzer Middelburg, e-lk 44 p. Afdeeling B I. Korpswedstrijd Buks. Maximum 250 punten. Ie pr. „Wrlhel- mina", Koudckerko 221 p.; 2c pr. „Nut en Genoegen" Biggckerke 216 p.; 3e pr. Koninklijke Scherpschuttersvereen. „Vlis singen" 214 p.; 4c pr. „Nimrod" té 's II. Abtskerke 214- p.; 5e pr. „Soranus" te Oostkapelk- 211 p.; 6e pr. Burgerwacht Kruin in g-cn, 207 p. Hoogste korpssch'utters: A. Wielemaker te Koudckerko, C. v. d. Brooke te Vlis singen, J. M. D'rijgers te 's II Abtskerke allen 49 punten. Afdeeling B II. Eerebaan Buks. Max. 50 punten. Ie- pr. S. de Pagter Iz. te Dom burg 49 p.; 2. S. do Pagte-r Wz. te Dom burg 49 p.; 3e pr. F. Elout te- Domburg allen 49 punten. Afdeeiing C I. Koi'ps-wedstrijd met Rijks-cyliird-cr geweer. Maximum 300 p. Ie pr. „Wi'lhelmina" te KoUdekei'ke 279 p.; 2c pr. Burgerwacht, Nisse 277 p.;, 3e pr. Kon. Sche-rpschuttersvcrceniging „Vlissingen 273 p.; 4e- pr. „So-ranus" 0-ostkapcUc 273 p.; 5e pr. „Nimrod" 'sH. Abtskerke 267 p.; Ge pr. „Marnix van St. Aldego-nde", Oost- en West-Souburg. 266- punten. Hoogste Korpsschiutters: A. Koets te Grijpskerko 59 printen. Afdeeling C II. Eerebaan met Rijks- cylinde-rgeweer. Maximum 60 punten. Ie pr. S. de Pagte-r Iz. te Domburg 59 p.;. 2e pr. J. Biesta te Vlissingen 5S p.; 3 en 4. A. Tri cl Ier te Domburg ear A- Raamsdonk to Vlissingen elk 57 p. Afdeeling A III. Personeeio wedstrjjd met geweer of karabijn model 95. 200 meter. Maximum 50 punten, lo pr. S. Blok, Kortgcn-e 46 p.; 2. D. Tri-oller, Dom burg, 45 p.; 3. Sergeant-majoor Kortleve- Bergen op Zoom 45 p.; 4- J. de Loof, Kortgcne, 45 p.; .5- P- de Langt-, Bigge- kerke, 44 p.; 6- G- J- Bos, Nisse 44 p.;. 7. M. Bos Nisse 44 p.; 8. L- Schoe, Vrou- wepo-lder 44 p.; 9. D- Witte, .Wemeldinge 44 p.; 10. P. Kareisen, Borsselen 43 p.; 11. G. Duindam te Kruiningen 43 p.; 12. C. Vermeulen te Vroiuwepolder 42 p.: 13. P- Kloosterman te Nisse 42 p.; 14. Kapt van Niel Middelburg 42 p.; 15- J. M. Drijgers te 'sH. .Abtskerke 42 p.; 16. P. C Drijgers te 'sH Abtskerke 42 p. (Slot volgt.) N. en St. Joosland. Gistermiddag werd alhier op verzoek van het bestuur der Zangvereeniging, door den burgemeester de eerste steen gelegd- van de te bouwen tent voor het geven van uitvoeringen dier vr-reeniging, terwijl hel de bedoeling is, dat ook de muziekvereeniging zich daar af en to-e zal laten hooren. De burgemeester zeide deze plechtigheid met genoegen te verrichten, omdat deze tent in een bepaalde behoefte voorziet. Hij hoopte dat de jeugd de tent zal ontzien. De voorzitter der vereeniging dhr van Zweden, dankte den burgemeester voor zijn. medewerking, en zei-de dat zijn naam in deze tent zal bekend gemaakt worden aan het nageslacht. Ned- Herv. Kerk. Bedankt voor Roswinkel door O. W. C. v. d. Veen te Nieuw-Stad ska naai; voor Ee door W. G. G. Bcerekamp te Leeu warden. Geref, Kerken'. Beroepen te Aalsmeer en te 's-Grave- land W. H. Gispen, cand. te Schereningen. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Steenwjjk door J, de Bruin te Maassluis; voor Franeker door A. H. Hilbers te Enschede. „Effatlia", Doof st.-Insti- tuut. Zaterdagavond j.l. werd door den gemeenteraad van Voorburg besloten aan „Effatha" te verkoopen de buitenplaat sen „Arentsburgh" met 16590 vierk. M. grond en „Hoekenburg" met 4100 vierk- M. grond voor de som van f90.000. Het eerste zal voor internaat en het tweede gebouw zal voor school bestemd worden, welke thans te Dordrecht gevestigd zqn. Geslaagd te Rotterdam voor de acte onderwijzer de heeren J. A. Boogert te Oosterland, E. J. Reijnoudt te 's-Graven- polder en M. C. Ie Vlieger en J. C- Bra- venboer te Kerkwerve, en mej- J. F. C. de Groot te Vlissingen. (Er zakten 10 van de 16 candidaten- De heer Reijnoudt is een leerling van de Chr. Normaalschool te Goes.) Te 's-Gravenhage voor het stuurliedenexamen tweede stuurman groote vaart de heeren F. F. Kuyk eit C- D. Sax en voor 3e stuurman gr. v. R. O. K. Faulliainer en J. J. Koopmans- Te Leiden voor het doctoraal examen' rechten de heer J. Fruytier. Ongelukken. Te Amsterdam 'n werkman die in een kelder bezig was, waarvoor hij een electrische gloeilamp

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2