Maandag 15 Juni 39e Jaargang e Visch No EERSTE BLAD. H. CO LIJN. Tweede Kamerverkiezingen. Binnenland. Pit ie Provincie. TEHUIS ROEN, IJmulden B te koop in ruim 50 Ibeien, an ruim 10 nbozen, on Koe, Oit nummer bestaat uit twee bladen Dus No, 1 van lijst 27. Woensdag i Juli 1925. Onze Candidates n, rigen, gen enz., rg oote gezel- vangen. jk. it len aan Win- 1 te Kapelle nderdag 18 6 uur (0. T.) lir. M. Kor- publiek te RSEN, was- boomgaarden n de heeren Zeeuw, Erven denbergh Az., Wabeke, het de Ned. Herv. l. M te Kapelle, uni 1925, tuur te Wemel- rkoopeni r (0. T.) in de Korstanje te voud-armhuis) an de Dorps- groot 3 A. etaling, uiter- zich aan te sitter van ge- uur (0. T.) ontant Goederen. leu dag van M te Kapelle, ini 1925, de herberg e Kapelle, voor koopeni A 142, met :huur, Erf en elegen aan de Kapelle, groot n frontbreedte igeveer 47 M. de doeleinden rd, achter per- 4 H.A., in 3 rceelen IIV, irszulie goed- :houden. Kattendijke L.58 ivaarden in .30 H A. 1.1 k 1 Mei 1926, etaling. nuari i 1926 „jgst 1925. gebouwen 24 --- het overige van alle per Juli 1925. n verstrekt de atore de kada- ïzage liggen in massa, van ging Kapelle* ijvingsbiljetten per K G. prijs tot en met 17 uur (N. T.) bij J. VAN WIN- alwaar nadere men zijn. 3 voorwaarden: ijvingsbiljetten tot en met 23 uur (N. T.) OP: 10 tusschen de wissel wielen, centreerende zoo goed ale achine merk No. 8. Te be- De Zeeuw, DEKKER Az. id. Brakkers-Exploitanten OOSTERBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorsfslraat 6870, Goes Tel.: Redattie no. 11; Adminislratie no. 58 Peetrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg. Tel. no. 259 De Zeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. A b o nn em e n ts p rijs: Per 3 maanden, franco per post, f3. Losse nummersf0.05 Prijs der Advertentiën: 1—4 regels f 1.20, elks regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. houden wij van nu ai muurvast in onze gedachten. Dit is het nummer onzer anti revolutionaire lijst. Als nummer 1 staat op de lijst de naam Het blokje vóór dien naam make men Woensdag 1 Juli dicht met het roode potlood dat in het stemhokje hangt. 1. H. C0LIJN te 's-Gravenhage. 2. V. H. RUTGERS te 's-Gravenhage. 3. TH. HEEMSKERK te 's-Gravenhage. 4. J. J. C. VAN DIJK te 's-Gravenhage. 5. L. F. DUYMAER VAN TWIST te 's-Gravenhage. 6. J. SCHOUTEN te Rotterdam. 7. E. J. BEUMER te UtrechL 8. H. VISSCHER te Huis ter Heide. 9. J. A. DE WILDE te 's-Gravenhage. 10. C. SMEENK te Arnhem. 11. A. ZIJLSTRA te Groningen. 12. J. G. SCHEURER te Ermelo. 13. H. BIJLEVELD te 's-Gravenhage. 14. C. v. d. HEUVEL te Nieuw-Vennep (gem. Haarlemmermeer). 15. H. A. LEENSTRA te Heerenveen. 16. T. HEUKELS te Rotterdam. 17. A. COLIJN te Nieuwer-Amstel. 18. G. HOFSTEDE te Blokzijl. 19. H. AMELINK te Utrecht. 20. H. A. DAMBRINK te Utrecht. „De leugen achterhaald". In een verkiezingscirculaire van het Bestuur der S. D. A. P. te Goes opschrift ,,Hoe de Zeeuw de' kiezers voorlicht", komt behalve hetgeen waarop in ons Tweede blad de heer den Ouden reageert, aan ons adres h.et volgende voor: In het nummer van 9 Juni vinden we meegedeeld dat de oorlogsbegrooting in' ons jand in 1920 een eindcijfer had van 87,2 miljoen. In het no. van 10 Juni dat Schaper beweerd had dat de oorlogs begrooting 150 miljoen was maar dat Schaper zich 50 miljoen vergiste. Let op, lezer. In 1920 was 't 87,2 miljoen, nu 100 miljoen. Dat is, zegt ,,De Zeeuw" een vermindering sinds 1920 van 30 pCt." Ons antwoord is „een verwijzing naar de cijfers. In 1920 was 't eindbedrag voor „Oorlog" 87 miljoen. In 1925 werd 't te ruggebracht tot ruim 58 miljoen, dat is een vermindering met 30 „procent. Wat de vergissing van cfen heer Scha per betreft herinneren wij dat de geza menlijke kosten voor oorlog en marine, die 95 miljoen bedroegen, door den heer Schaper in de Kamer scherp gecritiseerd werden, maar hij noemde het cijfer 150 miljoen; en hij riep met stemverheffing uit: Deze begrooting is nog weer 25 mil joen hooger dan iri 1922. Toen interrum peerde de heer Duymaer: Hoe kom je aan dit cijfer van 15Ö miljoen? U bent 50 miljoen abuis. Toen stopte de spreker even. De heer Kleerekoper die meende de situatie te kunnen redden, antwoordde: „hij bedoelt natuurlijk 105 miljoen", waar mede deze heer eenvoudig bewees dat ook hij niet eens de eindcijfers kende. Het antwoord was bovendien een on waarheid, want de heer Schaper had op zijn cijfer van 150 millioen reeds ver schillende conclusies gebouwd en zou er verder mee gegaan zijn, indien de heer Duymaer van Twist hem niet in de rede gevallen had. Nu sloeg hij echter gauw enkele bladzijden copie over en maakte zich van deze hoogst ernstige zaak af met de flauwe en onbenullige opmerking, dat honderd millioen voor dien militai ren rommel ook nog te veel was. Aan dat „honderd miljoen" hebben wij ons gehouden, ofschoon het maar 95 miljoen wasdie 5 miljoen wilden wij wel aan den heer Schaper cadeau doen. Het juiste bedrag dat de heer S. zich ver giste, was derhalve 150 minus 95, dat is 55 miljoen. Men leze hieromtrent meer breedvoerig de Handelingen van 26 Nov. 1924 en inzonder heid de rede ran den heer Schouten. Stukgeloop«n Voeten verzacht en geneest men met PUROL De malversaties te Bergen op Zo om. In de gemeenteraadsvergadering van Vrijdag kwam een voorstel van B. en W. aan de orde: a. tot goedkeuring van hun besluit d.d. 3 Juni 1925 betreffende de genomen maatregelen ten opzichte van den oud-gemeentesecretaris- Chr. .J. A. van L.; b. tot het voeren van een rechtsgeding tegen voornoemden van L. Nadat, de raad van ongeveer twee uur in besloten zitting had vergaderd, werd deze wederom geopend. Met 14 tegen 1 stem (de heer Virens stemde tegen) werd het volgende besloten: De Raad der Gemeente Bergen op Zoom; Overwegende dat Christiaan Joseph Antonius van Liempt, wonende te Bergen op Zoom, ge durende de jaren 1921, 1922 en 1923 was secretaris en tevens ambtenaar van den Burgerlijken stand dier Gemeente, en in zijne hoedanigheid van secretaris het be heer heeft gehad over de legesgelden, daaronder begrepen de rechten wegens verrichtingen van den ambtenaar van den Burgerlijken stand, welke in die jaren ter secretarie dier gemeente zijn ont vangen; dat hij in elk geval als gemeenteambte naar die gelden heeft ontvangen en on der zijn berusting heeft gekregen; dat hij gehouden was die gelden aan den ge meenteontvanger af te dragen; dat hij echter die gelden ten bedrage van f937,30 over het jaar 1921, f2193,85 over 1922 on f 3672,80 over 19,23 derhalve te samen f 6659,95, niet aan den gemeen teontvanger heeft afgedragen, noch op an dere wijze aan de Gemeentekas heeft ver antwoord; dat de gemeente Bergen op Zoom uit voormelden hoofde gerechtigd is beta ling van voormeld bedrag van f6659,95 van genoemden van Liempt te vorderen; dat B. en W. op 3 Juni 1925 hebben besloten tot verhaal van de uit voormei den hoofde voortspruitende vordering van de gemeente ten laste van voornoemden van Liempt, conservatoir beslag te doen leggen onder curatoren in het faillisse ment van de credietvereeniging De Hanze- bank te 's-Hertogenbosch, en onder de N. V. Amsterdamsche Bank te Amsterdam, alsmede op de roerende goederen van Van Liempt voornoemd; dat de Burgemeester, ter uitvoering van dat besluit met verlof van den heer voor zitter der Arrondissementsrechtbank te Breda dateerend 4 Juni 1925 de hierbo- venbedoelde beslagen heeft doen leggen en ééne vordering tot van waarde verkla ring van die beslagen en tot veroordee ling van Van Liempt tot betaling aan de gemeente Bergen op Zoom van voormeld bedrag van 'f 6659,95 met rente en kosten tegen Van Liempt heeft aanhangig ge maakt, of zal aanhangig maken bij de Ar- rondissements rechtbank te Breda; besluit: le. goed te keuren voormeld besluit van B. en W. en de door den Burgemees ter ter uitvoering van dat besluit reeds genomen of nog te nemen maatregelen; 2e. dat de gemeente een rechtsgeding tegen voornoemden Van Liempt zal voeren. Het reizen op Zondag. Door den heer Kersten zijn aan den Minister van Waterstaat de volgende vra gen gesteld Is Uw Excellentie bereid, den invloed der Regeering aan te wenden tot het te gengaan van het steeds meer inleggen van extra-treinen, en dat soms tegen ver laagd tarief, op Zondag? Acht Uwe Excellentie het niet roeping der Overheid te zijn te verhinderen, dat extra-treinen loopen ter gelegenheid van de kermis te Deventer, én dat zelfs op Zondag, gelijk werd aangekondigd o.a. in de „Zwolsche Courant"? Door den heer Rutgers zijn aan den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, voorzitter van den Raad van Ministers de volgende vragen gesteld: Heeft de Minister gevolg gegeven aan het door hem £1 November 1924 in de Tweede Kamer medegedeelde voornemen, om in overleg te treden met den Minister van Waterstaat, of het mogelijk zou zijn' te voorkomen, dat in het zomerseizoen 1925 opnieuw door de Nederlandsche spoorwegen uitzonderingsmaatregelen zou den worden genomen, strekkende om het reizen op Zondag door verlaagde tarie ven te bevorderen? Zoo ja, is dan bij dat overleg de mogelijkheid van voorkoming van zoodanige maatregelen gebleken? Indien die mogelijkheid gebleken is, waarom zijn dan geen stappen gedaan om te voorkomen, dat van 7 Juni tot 13 Sep tember eiken Zondag retourkaarlen voor buurtverkeer tegen verlaagd tarief ver krijgbaar zijn op de lijnen Rotterdam (Hof plein)Den Haag (H.S.M.) en Sclievenin- gen, en Rotterdam (D. P.)Den Haag (H.S.M.)? Koningin Wilhelmina en de onzedelijke mode- De „Osservatore Romano" bevat een bericht uit Den Haag onder den titel: „Koningin Wilhelmina en de onzedelijke mode". De schrijver daarvan zegt een gesprek bijgewoond te hebben, dat liep tusschen twee dames van het corps diplomatique. De eene dame, die eerst kort geleden was aangekomen, vroeg de ander, die reeds lang in Den Haag verbleef, naar de ge bruiken omtrent kleeding aan het Neder landsche Hof. „Indien gij werkelijk genoegen wilt doen aan Koningin Wilhelmina", zoo verklaarde de laatste, „dan moet gij vooral niet mee doen aan de moderne mode. De Koningin houdt heelemaal niet van sterke decolle té's, van bloote armen en heeft een uit gesproken antipathie tegen korte rokken. Daarom zal een dame, Ilollandsche zoo wel als vreemde, die der Koningin aan genaam wil zijn, en door Hare Majesteit geacht wil worden, ook bij gelegenheid van een bal zich wel wachten zich te vertoonen in een toilet al te zeer con- fonn aan de mode. De Koningin geeft het voorbeeld van een ernstige kleedij en, hoewel zij zich steeds elegannt. kleedt, is haar kleeding altijd zeer correct. Hare Majesteit, die door haar voorbeeld en wenken in Hol- landsche gezelschapskringen dezen zin voor ernst cn smaak voor welvoeglijkheid in het Ideeden der dames heeft bijge bracht, acht zich als het ware beleedigd, indien een vreemde dame zich niet houdt aan d.eze gezonde en zedige gewoonten van het land, waar zij gastvrijheid ge niet. Men vertelt in de salons te Den Haag, dat de Koningin den vreemden da mes streng verzocht heeft, den rechten en gezonden zedigheids-zin van het Ne derlandsche volk niet te bederven door haar al te vrije manier van kleeden." Waar België mede rekent. Men schrijft aan het Hbld. Volgens de „Neptune" van Antwerpen, heeft de Belgische generale staf in de laatste helft van Mei j.l. een groote oefeningsreis gehouden in de buurt van Hasselt. De daarbij gehouden oefening geeft het beeld, dat de Belgische legerleiding zich van een toekomstigen oorlog maakt, als het bezet gebied ontruimd zal zijn. Aan de oefening toch lag de veronder stelling ten grondslag, dat de vijand zijn legers aan weerszijden van den Rijn ver zamelt en wel met de noordelijkste le gergroep in de streek van Bochol't, Gel- dern, München-Gladbach en IMsseldorf. Daartegenover trekken twee Belgische legers samen tusschen de Selde bene den Antwerpen en de Maas beneden Maastricht; verder zuidelijk zijn andere, blijkbaar Fransche legers gedacht. De Belgische legers moeten het ka naal AntwerpenTurnhoutNeerpelt— Neerharen bezetten, terwijl het zuidelijk aansluitend leger ki-achtig de Maaslinie moet vasthouden ten zuiden van Neer haren. In deze Maaslinie is een vak van 2 K.M. dat op ons grondgebied is gelegen! Voorts maakt, volgens de veronderstel ling, het geheele Belgische leger (16 di visies) front tegen onze zuidelijke gren zen, terwijl de Belgische generale staf blijkbaar rekent op een aanval van de vijandelijke noordelijke legers. Tusschen beide legem bevindt zich Ne- derlandsch grondgebied, Noordbrabant en Limburg dat in dezen gedachten- gang onherroepelijk het tooneel reeds van den eersten strijd zou worden Dit ware slechts te voorkomen indien de partij aan wie de grensscheiding! wordt toegedacht, te voren er van overtuigd is, bij grensoverschrijding een krachtig Ne- derlandsch veldleger tegenover zich te vinden. Ter overdenking aan „ontwapenaars" (sociaal- en vrijzinnig-democraten) en (aan hen, die het Nederlandsche veldleger het noodige willen onthouden. De M ij. „Futura" in m o e i 1 ij k- heden. Naar „Het Volk" verneemt moet de R.K. uitgevers-maatschappij „Futura" te Leiden zich in ernstige financieel'e moei lijkheden bevinden. Er zou een nadeelig saldo van meer dan anderhalf millioen gulden gekonstateerd zijn; wij hoorden zelfs een cijfer van 17 ton noemen. Een der commissarissen van de vennoot schap is minister Aalberse, die, naar men zegt, voor omstreeks een ton gouds in de onderneming geïnteresseerd zou zijn, welk bedrag wel als verloren zou worden beschouwd. „Futura" is, behalve van het „Katho liek Sociaal Weekblad" en van het katho lieke weekblad „de Voorhoede", ook uit geefster van het katholieke dagblad „Het Centrum" en van het Leidsche katholieke orgaan. Behalve een drukkerij te Lei den bezit de Maatschappij ook drukkerijen te Utrecht en to Arnhem. De laatste drukt o.a. een plaatselijk bijblad van „Het Centrum". Het katholieke dagblad „Ons Noor den" to Groningen, schijnt zich bijtijds losgemaakt te hebben. De directeur dei- vennootschap, de heer Arnold Smits, moet zich sinds eenigen tijd in de Bel- giusche badplaats Blankenberghe bevin den, tot herstel van zijn geschokte zenu wen. Aan den directeur van de katholieke „Nieuwe Ilaarlemsche Crt.", den heer v. d. Griendt, is een onderzoek naar den geldelijken toestand van „Futura" opge dragen. Vloeken reden voor ontslag. Bij de behandeling van wijzigingen in de ambtenaarsvergadering heeft de ge meenteraad van Sneek een voorstel van t.wee anti-rev. raadsleden, om het mis bruiken van Gods naam en onzedelijk leven als reden van ontslag te laten gel den, met 7 tegen 6 stemmen (rechts te gen links) aangenomen. De vrachtreductie op de spoor wegen aan beetwortelverbou wers. Door den heer Van Rappard zijn aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Acht de Minister het niet onbillijk, dat de Nederlandsche spoorwegen aan heet- wortelverbouwers, die hun beetwortelver bouwers, die hun beetwortelen leveren aan de Coöperatieve Suikerfabriek de Zeeland, te Bergen op Zoom, op de Zeeuwsche spoorlijnen wel een vracht reductie toekennen van 20 pet. voor af standen van 25 K.M. en van 30 pet. voor grootere afstanden, terwijl aan beet wortelverbouwers, wonende in de Betuwe en de Lijmers, die hun beetwortelen af leveren aan een der stations, gelegen aan de lijnen Zevenaar-Geldermalsen of Waar de nb u rg -G eld e rmal s e ngeen reductie wordt verleend? Is de Minister bereid, te bevorderen, dat ook aan de Geldersche beetwortel- verbouwers een vrachtreductie wordt toe gekend? Burgemeester contra Gemeen teraad. De wethouder van financiën van Maas sluis, de heer Richter Uitdenbogaardt, stelde in de laatstgehouden Raadsverga dering een motie voor om gebruik te ma ken van het budgetrecht en den begroo- tingspost voor de politie te verminderen met f 2160 (salaris van een agent) en met f 120 (kleedinggeld), voor zooveel twaalf den als het dienstjaar nog maanden telt- De reden hiervoor was, dat in de vorige raadsvergadering een verzoek was gericht aan het hoofd der politie om in een va cature niet meer te voorzien. Waar de burgemeester hieraan geen gevolg wensch- te te geven in het belang der openbare veiligheid, heeft de raad nu de motie- Uitdenbogaardt mét alg. stemmen aan genomen, ofschoon de voorzitter de aan neming ontried. Zaterdag verbleef de Justitie te Middelburg te Breskens, ten einde een plaatselijk onderzoek in te stellen in ver band met bet Vrijdagmorgen onder de gemeente Schoondijke plaats giehad heb bende tramongeval waarbij eene vroiuw om het leven kwam. Tevens wera lijk schouw verricht. - Aan de Justitie te Middelburg is Zaterdagnamiddag voorgeleid zekere E. L„ 40 jaar, commissionair, wonende te Stoppeldijk, verdacht van valschheid in geschrifte en oplichting gepleegd te Ter- neuzen in Maart 1925. Na verhoor door den Rechtercemm. is verdachte overge bracht naar het Huis van Bewaring. Het verval der liberale partij. Een bericht uit de Midd. Crt. luidende: „Opspreekt de heer Henri ter Hall, lid der Tweede Kamer, in de Strenghclt Bioscoop te Middelburg, waar bij dan tevens de film „De Vrijheid" zal worden vertoond", illustreert wel tref fend,. het verval der eertijids machtige, deftig© liberale partij!. Wat van die partij nog over is, moet tegen de verkiezing worden geamuseerd door een schrijver van grappig® revues, terwijl zelfs de film nog te hulp moet komen! Middelburg. Het is heden voor ee* onzer stadgenooten een dag van groote beteekenis; wij bedoelen voor den heer Jan Morks, directeur van het Middeï- burgsch Muziekkorps, die den dag her denkt, waarop hij voor 50 jaar als jongem van 9 jaar werd benoemd tot muzikantjte bij het Dordrechtsche Schutterijmuziek- korps. Toen kort daarvoor dit muziek korps een uilvoering gaf, ontbrak de man, die den triangel moest bespelen. De di recteur, de heer Carel' Bouman, zag onder de aanwezigen ook den kleinen Jan en kennende diens muzikalen aanleg, liet hij den musicus in den dop roepen. Ofschoon schoorvoetend kwam Jan naar de tent en speelde het eerst mede in den toen zeer bekenden wals „An den Schöznen Rlauen Donau". Zooals gezegd op 15 Juni deed Jan zijh. intrede als aangesteld muzikant en bespeelde achtereenvolgens den klei nen trommel', het carillon, de timpani (pauken) en de saxophone. In zqn ge boorteplaats was do lieer Morks verder nog clarinettist bij de orkestvereeniging onder leiding van Willem Kies en ook gedurende geruimen tijd l'eeraar aan de muziekschool der afd. Dordrecht van do Mijl tot bevordering der Toonkun t. De heer Morks, die aanvankelijk in za ken was en daarnaast de muziek be oefende, voelde zich steeds meer tot dit laatste aangetrokken, en wijdde zich ten slotte ook alleen daaraan. Zijn wensch ging uit naar de hanteering van het diri geerstokje en aan dien wensch werd voldaan, toexi' hij met ingang van 1 April 1891 werd benoemd tot directeur van het Middelhurgsch Schutterij Muziek korps. Wat hij als zoodanig gepresteerd heeft behoeven wij haast voor onze lezers niet uiteen te zeiten. Ieder weet hoe hoog hij het korps heeft opgevoerd, en welken goeden naam hij! het heeft gegeven, ook buiten onze stad. Dat reeds spoedig werd erkend wat de heer Morks presteerde, ook van hooger hand, bleek in 1894 toen hij bij liet bezoeken van de beide Ko ninginnen werd benoemd tot tweede lui tenant, in welke functie hijgehandhaafd bleef tot de opheffing der schutterij en de oprichting van het Middelhurgsch mu ziekkorps. Verder noemen wij zijn vele compo sities, zijn verschillende marschen (Klep- pormarsch, de Trommelmarsch en de Trompetinemarsch), de Zeeuwsche Reien, het Zeeuwsche Volkslied en „Zeeuwen aan Oranje". Terugkeerende tot het werk in onze stad, mogen wij ook niet vergeten het door den heer Morks met zulk een groote toewijding bekleede ambt van Carillonisl van den Langen Jan, terwijl' ook dient herinnerd té worden aan het gedurende eenige jaren hekleeden van de betrek king van organist in de Nieuwe Kerk. Lte toestand van zijln oogen is de reden, dat een openlijke huldiging wordt uitge- stel'dt ot 6 October, den dag, waarop de heer M. 60 jaar wordt. Toch zal het hem ook zeker heden niet aan. blij ken van belangstelling en waardeering ontbreken. Onder voorzitterschap van den heer L. J. van Voorthuijsen werd Zaterdagmid- dag in de sociëteit St. Joris de alge meen© vergadering gehouden van Neha- lennia,, vereen, tot instandhouding van Watcheren's Natuur- en Stedenschoon. De voorzitter wees in zijn openings woord op andere vereenigingen met on geveer hetzelfde doel. Hij meende dat dit echter niet ongerust behoeft te maken, men kan elkaar aanvullen. Dank bracht spr. aan de bestuursleden voor alles wat zij voor de vereeniging ook nu weer de den. Nadat spr. in deze eerste alg. verga dering na het optreden van den heer O. van Bruggen als secretaris, dezen had welkom geheeten, las de heer van Brug gen het jaarverslag 19241925 voor, waarin o.a. wordt medegedeeld, dat met het be-stüur der Geref. Kerk onderhandeld wordt over restauratie van den ingang van de Gasthuiskerk in de Langedelft. Fir ma Gebr. Denevers willen daar f25 voor geven, Nehalënnia zal de restauratie doen uitvoeren mits de kerk f 50 er aan betaalt. Dit is geschreven op 8 April', maar er is nog geen antwoord ontvangen en zal men nu trachten mondeling lot overeen stemming te komen. Aan het gemeentebestuur is geschreven over -het gevaar voor afbraak van den steenen muur met koepel aan den Pen- ninghoeksingel'. Het gemeentebestuur heeft toegezegd, dat het zal waken voor het behoud van den welstand ter plaatse en thans wordt met den eigenaar van de betrokken gronden onderhandeld. Als het bouwplan kan worden goedgekeurd zal de vereeniging hoogstens f250 bouwpremie geven. 'Herdacht wordt wat de afgetreden secretaris, dhr Von Brucken Fock voor de vereeniging heeft gedaan sedert hare

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1