Backin' CHIEF Whip DnOehker's Bakpoeder Prefllkheurten. STUSCLOOPEH Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtszaken 38 Sneeuwballen £v ts inaar ÉÈN%mm rr Openbare Verkoopingen en Ver pachtingen. 0.15 0.18 O.OO'/o voor 42Vs cent, gebakken met Backin vervangt de Gist. 125 gr tarwebloem 0.041/., 1 theelep. Dr.Oetkcr'sBackin 0.02I/3 liter water 125 gr boter 0.35 marg 3 eierenI 1 theelepel suiker 1 Dr. Oetkers' Vanillesuiker 0.02 Bereiding: t 0.421/a Het water met de boter brengc men tot koken; al roerende strooie men het meel daarin en roere tot het deeg van de pan loslaat. Men laat de massa afkoelen klopt de eieren er door, doet er dan suiker Vanille-suiker en Backin 'ii Met een theelepel maakt men balletjes, zet deze op een ïpet meel bestrooid bakblik en bakt ze bij matige hitte goudgeel. De 30 sneeuwballen worden warm opgediend met wijn», chocolade» ot vanillesaus. Wil men ze vullen, dan snijde men ze middendoor en vuile ze met geslagen room ot vanille creme. Men lette vooral op Backin van Dr. Oetker, en dat op elk pakje als Eenige Importeurs E. Ostermann Co., A'dam, vermeld zijn. Waar niet verkrijgbaar wende men zich direct tot deze Importeurs, die op aanvrage ook een grati s»receptenboekje toezenden. zoek, dat bij dat jaar geen biljet heeft gekregen, de gemeenteontvanger zegt dat dit wel het geval is. Dhr P. de Visser merkt op, dat de ontvanger diende te weten op welken datum hij een biljet heeft uitgereikt. Nu is hot niet uit te maken of Jopse er een gehad heeft of niet. Weth. Goedbloed zegt, als hij er een gehad heeft, in ieder geval veel te laat. Aan Abr. Maljaars Pz. wordt ontheffing verleend voor een half jaar hondenbelasting. Van de Commissaris der Koningin is bericht ontvangen, dat be noemd is tot lid van de gezondheids^ commissie dhr A. J. Louwerse tc Kats voor Veiere. Van de Kamer van Koop handel -een schrijven over bnitenlandsch vleesch en spek. B. en W. stellen voor aangezien hier twee slagers zijn, die bei den bnitenlandsch vleesch verkoopen en alzoo geen concurrentie bestaat, het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Van den Commissaris der Koningin zijn twee circulaires ontvangen over auto- busdiensten (z.g. wilde diensten). In deze gemeente zijn geen ondernemingen van dien aard, alzoo stellen E. en W- voor het voor kennisgeving aan te nemen.. Op een verzoek van de schietvereeni- ging prinses Juliana" om een bijdrage uit de gemeentekas voor een te houden huishoudelijke wedstrijd werd afwijzend beschikt, aangezien er een lijst voor circu leert bij de ingezetenen. B. on W. stellen den raad voor om over een lengte van 21 meter buizen te leggen tot afvoer van rio als taffen vanaf het gemeentehuis, waar P. Wi'Heboordse een klacht over gedaan heeft. Nadat er druk over gedis- cusseerd is, stelt dhr p. de Visser voor de betrokkene ook in de kosten te laten bijdragen. B. en W. worden gemachtigd, die zaak af te werken. De voorzitter geeft kennis, dat hij van 15 Juni tot 30 Juni afwezig zal zijn. Bij de omvraag verlangt weth. Goed- bloen het woord en vroeg waarom liij er buiten gesloten is om het wederwoord tegen het ingezonden stuk van dhr P. Kesteloo in te zien en te teekenen. Dhr P. de Visser zegt, dat hij' het ook niet ingezien heeft en geteekend. Waarop weth Goedbloed antwoordt, dat hij er in ver noemd werd dus heeft dit wol reden maar waarom hij er buiten gesloten is zou hij gaarne de reden weten. Dhr A. Melis zegt hierop, dat hij! zoo een beetje apart staat in het gemeenteraadsleven, b.v. met de Haag van dhr J. Meijer Bz. Waarop weth. Goedbloed antwoordt, dat dit met het ingezonden stuk over grens regeling van dhr P. Kesteloo niets te maken beeft. Dhr P. de Visser wenscht beter toe zicht op de wegen, b.v. aan het perceel van J. in 't Anker ligt een groote put die niet is gevuld ook de plank aan 't putje van Olieslagers is niet in orde dat was toch bij de schouwing zichtbaar. Weth. Goedbloed was van meening, dat bij aangeschreven was. Dhr P. de Visser geeft ook in overweging beter op de rooilijn te letten bij de bebouwing b.v. vestigt hij de aandacht op de heining door J. Kodde geplaatst en op de Vro'u- wepoldersche weg daar staat een schuur tje, waarvan de deuren over don weg opendraaien. De voorzitter zegt. dat J. Kodde vergunning heeft gekregen van het bestuur van den Polder om die sloot dicht te doen en die heining er op te zetten, 'twas hem wel opgevallen, doch bij het bouwen is de rooilijn 7^2 meter uit de as van den weg dus wordt daar de hand aangehouden. Dhr I. de Buck zegt, dat in de Rijke- buurlweg de zijkant van don weg is weggevallen en de steenen er uit liggen. De voorzitter zal er zoo spoedig mogelijk de kantonnier heenzenden. Dhr Wondergem heeft hetzelfde over 'de LeoUwendamsche weg en dhr Melis over 't plein bij! den molenaar Houterman Hij vraagt wie dat plein zal herstellen, de gemeente of de commissie voor den Vrouwepoklerschen weg. De voorzitter zogt .dat het betrekkelijk hetzelfde is,, wie het doet, maar omdat het bij den Vrauwepolderschon weg ligt, zag hij het liefst, dat het door die commissie wordt 'uitgevoerd. Melis zegt, dat hij er met de andere commissieleden over spreken zal. Daarna sluiting met gebed. Zoutelande. Donderdagavond werd in het café Duinzicht alhier door de ver- ecniging tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer een algem. vergadering gehouden. De voorz. dhr Bergsma, open de op de gebruikelijke wijze de vergade ring, waarbij hij te kennen gaf, dat dit de eerste vergadering is onder liet nieuwe bestuur. De secr. gaf verslag van de werkzaamheden welke door het nieuwe bestuur .zijn verricht, alsmede gaf hij een overzicht van den stand der kas, waaruit bleek dat de inkomsten bedragen f 133.80 en de uitgaven f 122.79y2, zoodat op 't oogenblik in kas aanwezig is ll.OOi/g gld. Er wordt door de leden aangedrongen, dat voortaan een behoorlijke rekening) met do noodige bescheiden zal worden overgelegd, wat tot heden ontbrak. Een commissie werd benoemd om de reke ning na te zien. Aan het bestuur van den Polder Walcheren is vanwege do vereen, een 'verzoek gericht om op of aan de duinen banken te mogen plaatsen, waarop tot heden nog geen antwoord is ontvan gen. Besloten wordt om dezen zomer evenals vroeger, weer een ringrijderij te organiseeren met het oog op het vreemde lingenverkeer. Een der aanwezige leden stelt de vraag of de secr. de ingekomen brieven alleen beantwoordt en of dit door het dagelijkscli bestuur wordt ge daan, wat zijns inziens wel de juiste weg zou zijn. D'e voorz. l'icht deze zaak toe on verzekert dat behoorlijke controle wordt uitgeoefend. Een herzieningsbesluit dat de secr. ook belanghebbende kan wezen, wat vroeger was uitgesloten, kon de goedkeuring der vergadering wegdra gen. Breskens. Een noiodlottig onge val. Met de tram, die gistermorgen 10.30 alhier moest aankomen is een ernstig ongeval gebeurd. Een Belgische loods met zijn vrouw, 2 kinderen en zijn moeder waren op weg naar Vlissingen. Tusschen Schoondijke en Breskens is de moeder van den loods over de leuning van het balkon gevallen en op de straat terecht gekomen. De vrouw was op slag dood. De loods sprong uit de in volle vaart zijnde tram, doch bekwam wonder boven wonder- geen letsel. De directie der tram liet een -„extra-tram rijden naar do plaats van het ongeval en werd het lijk van de vroUw naar Breskens vervoerd en daar in het lijkenhuis opgenomen. Men ver moedt dat het ongeluk hieraan is toe te schrijven, dat de vro'uw zich onwel ge voelde en daarom op het baleon is gaan staan met het bovenomschreven noodlot tig vau huid en voeten, Doorzitten bij Wielrijders, Schrijnen en Smetten der huid verzacht en geneest men niet Doos 30 cent. PUROL Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Enkhuizen C. de Jongh te Broek in Waterland; te Haamstede F. G. v. Binsbergen, cand. te Doornspijk. Geref. Kerken. Beroepen te Tiel W. v. Gelder te Langeslag- Bedankt voor Amersfoort door dr J. Hoek te Soest; voor Kampen door S. W. Bos te Dokkum. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Haarlem A. Ililbers te En schede. Vrije Evangelische Gem. Beroepen te Wemeldinge W. D. Lint hout te Dordrecht. Het rondpreekefl in de Ge ref. Kerk van Amsterdam. Door den Kerkeraad der Geref- Kerk van Am sterdam is in zijn Donderdag gehouden vergadering besloten de proef inperking- rondpreeken met October a.s. op te heffen en weder als vroeger de predikanten naar toerbeurt in de verschillende diensten te doen voorgaan. Geslaagd aan de Technische Ilooge- school voor het examen elecfrotechnisch ingenieur de heeren A. P. Lindenbergh en G. L. de Vries. Aan de vrije universi teit voor het propaedeutisch examen theo logie de heer R. Schippers te IJselmonde, met lof. Te Utrecht voor het kerkelijk voorbereidend examen de heer H. G. v. d. Hoek. Te Leiden voor het doctoraal examen rechten de heer J. J. Plagge. Met ingang van 1 September 1925 is tot leeraar in de wiskunde aan het Ne- derlandsch Lyceum te 's-Gravenhage be noemd drs M. L. Kobus, leeraar aan de Rijks H. B. S. te Vlissingen. Zondag 1-1 Juni. Ncd. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Homburg, nm. geen dienst, av. ds Ten Kate, van Vlissingen. Wilhelminadorp, vm. ds De Vries, nm. ds Homburg. Ongelukken, De 18-jarige 0. uit Voorburg is .bij het zwemmen door kramp bevangen en verdronken. Te Wilp bij Deventer, is de 16-jarige v. d. K. uit Twello, die daar in den IJssel aan het zwemmen was, door den stroom meegesleurd en ver dronken. Zijn 14-jarige broer, die niet kon zwemmen, sprong hem na, doch verdween onmiddellijk in de diepte. Te Zuidbroek is de 23-jarige 0. bij het zwemmen verdronken. Te Doornspijk is oen 3-jarig kind in een aker met heet water gevallen en gistermiddag aan do brandwonden overleden. Te Dor drecht is bij het lossen van hout do 40-jarige D. te water gevallen en verdronken. Ilij laat een vrouw en vijf kinderen achter. Te Buurse is een 20-jarige boerenknecht, die zich por fiets naar een bruiloft begaf en zich vastgreep achter een autobus, door een an dere bus aangereden. De ongelukkige was onmiddellijk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Te Steenderen is de landbouwer A. uit Hengelo (G.) bü het baden in den IJssel verdronken. Te Valthermond is do 20-jarige S. bij bet baden verdronken. Te Dungen botste een auto, waarin de chauffeur en drie jongelui gezeten waren, togen een boom. De inzittenden werden er uitgeslingerd. Zekere v. d. M. werd op verschillende plaatsen zwaar gewond, v. T. was buiten kennis, do chauffeur S. had een zware verwonding aan het oog. Te Hengelo verdronk een metselaar bij het zwommen. Te Bussum waren een paar opgeschoten jongens aan het stoeien, toen een van hen spelenderwijs een zwaren boomtronk .togen het hoofd van den ander gooide, welke zoo hard aankwam, dat de getroffene aan de gevolgen is overleden. Een matroos van de Heemskerck te Amster dam is bij het klaren van de vlag uit de mast gevallen en a,an de ..gevolgen overleden. Te Vlaardingen is een jongen van 17 jaar en te Capelle aan den IJsel een jongeling van 20 jaar bü het zwemmen verdronken. Te Rotterdam is een man in zün woning dood te bed gevonden, terwijl de slaapkamer met gas gevuld was, dat ontsnapt was aan een niet voldoende dicht .gemaakte gasleiding, die niet .méér gebruikt werd. Moordaanslag. De pianostemmer G. to Rotterdam was gistermorgen uit ge weest om piano's te stemmen. Op weg naar huis ontmoette hü .zekeren W., een vroegeren kennis van zijn vrouw, met wïen hü twist kreeg. Do beide mannen zetten den twist voort tot in de woning van den pianostemmer, waar tenslotte van vuurwapens gebruik is gemaakt, met het gevolg, dat W. met een schotwond in de borst, en de pianostemmer met een kogel in het zitvlak naar het zieken huis zün gebracht, waar beiden zijn opge nomen; J. W. is ernstig verwond. De politie heeft de vrouw van den pTanostemmer gear resteerd, op vermoeden, dat .zü met een re volver geschoten heeft. Zü is naar het po litiebureau gebracht. Gearresteerd. Gisteren is de ar beider K. uit Muntendam als verdacht van een moordaanslag op den koopman Kuiper te Winschoten gearresteerd. Boschbossen. Te Groosbeek is aan de openbare on büzondere lagere scholen reeds de zomervacantie begonnen, die er vüf weken duurt. In deze weken houdt de Groes- beeksche jeugd zich bezig met het plukken van boschbessen, waarmee menig gezin een aardig duitje verdient. De oogst zal dit jaar groot zün, dank zü het gunstige weer in Mei dat den bloei bevorderde. Do eerste handels- prijs is dit jaar f0.50 per K.G. In 1924 j werden ongeveer 200.000 K.G. boschbessen in Groesbeek en omgeving geplukt, waarvoor de handelaren ongeveer f 70.000 aan de pluk kers uitbetaalden. Dit jaar zijn de verwach tingen nog grooter. Zonderling. Te Detroit in den staat Michigan is dezer dagen op ietwat zonder linge wüze een huwelük voltrokken. Het bruids paar bestond uit een leerling-vlieger Potter en een juffr. Baxter. Deze beiden waren pas sagiers in een vliegtuig. In een tweede vlieg tuig had H. H. Ford, een predikant, plaats genomen. Op een hoogte van 3000 vt. werden in beide vliegtuigen de motoren stop gezet en verrichte de predikant met behulp van een megafoon de trouwplechtigheid. Een der de vliegtuig, met den bruidsjonker en het bruidsmeisje aan boord, had niet mee de lucht in kunnen gaan, daar de bestuurder dat vliegtuig den vorigen een doodelüke verwon ding had opgeloopen bü oen proefvlucht. Toen het huwelük voltrokken was, waren fle jonge echtelieden in de wolken. Van de grens. Maandagmorgen werd de gendarmerie van Cappellen verwittigd, dat er een diefstal met braak, bü nachte, in bende, en door zwart gemaakte personen gepleegd was. De wachtmeesters stelden een nauwkeu rig onderzoek in en bevonden weldra, dat. de uitleg van den persoon niet nauwkeurig was. Klager had zichzelf vastgebonden. Na langdurige ondervraging bekende hü het. Hü beweerde aanvankelük, dat een som van 2000 fr. gestolen was. (G. v. Antw.) Smokkelaarsboot aangehou den. In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft de bemanning van het recher che-vaartuig „De Zeehond" te Delfzijl een goede vangst gedaan. Met een motorvlet waren zü op surveillance en troffen een motorboot aan met 3 smokkelaars. De smokkelaars ver zetten zich heftig. Steeds werd de boot van de ambtenaren mot een haak afgeweerd. Ook do trossen van de motorboot, dio gebruikt werden om de boot vast te maken, werden tot tweemaal toe stukgesneden. Telkens schoot de motorboot full speed vooruit, maar do ambtenaren bleven bü- De ambtenaren spron gen op het smokkelschip over, trokken de toevoerleiding van den motor stuk, zoodat deze tot stilstand werd gebracht. De schip- per-dienstgelcider werd door een der smok kelaars met eéh scheepshaak in den arm ge stoken en moest zich onder geneeskundige behandeling stellen. Met de wapens in de hand werden do smokkelaars in bedwang ge houden. Een dér smokkelaars werd aan den voet verwond. Vüfhonderd liter spiritus werd in beslag genomen. De motorboot de „Delta" van Appingedam, die zü voor dit karweitje gehuurd hadden, werd ook in beslag genomen. De eigenaar der motorboot wist niet voor welk doel zün boot gebruikt werd. (Volk.) De hitte in Engeland. Donderdag was het de warmste dag van Juni in Engeland in- do laatste acht jaren. Cheltenham sloeg het record met een temperatuur in do scha duw van 87 graden, terwijl de temperatuur in de schaduw in Londen 84 gr. bedroeg. Verscheidene gevallen van uitputting en en kele sterfgevallen worden gemeld. Sedert ll dagen heeft het niet geregend. Roovcrsdaad. Uit Londen wordt gemeld: Vier bandieten hebben Vlen banklei- der van een Bank beroofd van 1000 pond sterling, tcrwül deze fietste tusschen Ilford en Sevenkings (Essex). Een ongelukkig s'chot. In een woonwagen komend uit de richting Maasland, viel te Maasland een geladen geweer van een plank op den grond. Een jonge man werd ernstig door het schot in een zjfner voeten getroffen. Ook ^ün schoonmoeder werd ge wond, doch minder ernstig. Berooving in de n D-trein Ber lin Amsterdam. In den nacht-D-irein BerlünBentheim—Amsterdam is een Ameri kaan in een der slaapwagens van al zijn geldswaarden, sieraden enz. beroofd. Bü aan komst te Bentheim bestond zün geheel bezit nog uit hemd, broek en een paar kamer pantoffels. Naar dc(n) misdadiger(s) wordt Üverig gezocht. Een schakel van diefstal len. Geruimen tijd geleden weid. deer een firma in damesconfectie te Amsterdam ontdekt, dat bij haar stoffen verdwenen. De- politie- werd met het geval in kennis gestel.]. Zij mocht na verloop van ©eni gen rijd een der daders ontdekken. Deze werd gearresteerd en toen bleek, dal meer personen bij deze diefstallen be trokken waren en dat ook bij een groote firma in heerenconfeclie reeds geruimen tijd eenige leden van het personeel dief stal pleegde. Het gevolg hiervan, was, dat thans twee bedienden van de dames confectiezaak in verzekerde bewaring zijn en dat bij de heerenconfectie-zaak vier arrestaties plaats hadden. Ook werd nog gearresteerd iemand, die builen beide zaken stond, maar die .voordeel heeft getrokken van deze diefstallen. Hoe groot de waarde is, welke in den loop van een paar jaar aan goederen is verdwenen, valt nog niet te zeggen, maar naar schatting moet dit meer dan f30.000 zijn. Ook is het nog niet zeker, dat me-t deze zeven arrestaties, alle daders zijn gearresteerd. Juni 15 Kapelle, kersen, pruimen, Van Dissel. 17 's-Gravenpolder, hofstede, Neervoort. 17 Vrouwepolder, landbouwerswoning, bouwland en boomgaard, Struve. 17 Grijpskerke, inboedel arbeidersge reedschap, Rosier Vervaat. 17 EUtewoutsdijk, hooi en kanthooi, Beth 18 Wemeldinge, woonhuis, tuin en meu belair, Kram. 18 Wemeldinge, kersen, Kram- 18 Kloetinge, kersen, kruisbessen, hooi- gras, v. Dissel. 19 Hansweert, beestiaaJ, gereedschap pen, enz., Pilaar. 19 Goes, gras en rietgewas, Schram. 19 Oudelande, verpachten bouwland. 20 Domburg, verpachting bouw- en wei land, Struve. 25 Middelburg, huis, erf en tuin, Ittmann 25 Middelburg, eigendommen, timmer fabriek Zeeland, Hioolen. 26 Middelburg, hofstede, de Neeling. 26 Rüland-Bath, huis, inboedel, Van Dissel. 29 Kapelle, huis, boomgaard, bouwland, Kram. 's-Gravenpolder, bouw- en weiland, Neervoort. Souburg, hofstede, De Neeling. 's-H. Arendskerke, bouwland, Pilaar. Kapelle, huis en tuin, Kram. Juli 7 Souburg, veldvruchten, hooigras, Itt mann. 8 Serooskerke, hofsteedje en inspan, Ittmann. 8 Ellewoudsdijk, landbouwersinspan, Beth- 15 Ellewoudsdijk, veldvruchten, Beth. 15 Wissekerke, veldvruchten, Markusse. 17 Kamperland, veldvruchten, Markusse. 20 Colijnsplaat, veldvruchten, Markusse. 22 Colijnsplaat, kap. boereninspan, Mar kusse. 24 Kamperland, landbouwersinspan, Mar kusse. 29 Wissenkerke, kap. boereninspan, Mar kusse. Waarde, hofsteetje, Markusse. Sept. Souburg, kap- lnndbouwinspan, Itt mann. ..AAUATH LONDON.jg v.s 5-. Belastingontduiking. De recht bank to Zwolle heeft wegens onjuiste opgave voor de Inkomstenbelasting den boekhande- 1 laar W. E. te Zwolle veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. Bekl. bad over 1921 een inkomen aangegeven van f 3000, terwüt bet rijksaccountantsbureau hot beeft vastge steld op f 12.000. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 12 Juni 1925. De volgende personen waren gedagvaard P. A. L., 22 j., arbeider te Honlenisse, wegens mishandeling. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.; A. V., 23 j., vlaswerker, St.-Jansteen, wegens mishandeling Eisch en uitspraak f 10 b. s. 10 d. li.J. B., 26 j„ koopman te Waterlandkerkje, wegens wederspaimigbeid. Eisch en uitspraak 1 week gev.Fr. F. de K., 40 j„ scliilder, Pliilippine, wegens mishan deling. Eisch en uitspraak f 15 of 15 d. h.: K. M. D„ 38 j., veekoopman, Hoek, wegens het doen van een valsche aangifte van een strafbaar feit. Eisch 1 m. gev. voorw. pr. 2 j., uitspraak vrü'spraak; J. V. V., 4t j., slager te Sas van Gent, wegens beleediging van den gemeenteveldwachter. Eisch en uit spraak f 15 of 15 d. li.J. .1. B-, 31 j., landbouwer te St.-Anna ter Muidon, wegens mishandeling. Eisch f 25 of 25 d. h., uit spraak f 15 of 15 d. h.A. P. v. A-, 33 j-, polderwerker te Groede, wegens verduistering van een zak met 82V2 K.G. rubber, die hü op het strand gevonden had, te Groede in April of Mei j.l. Eisch f 20 of 20 *d. h„ uit spraak- f 10 of 10 d. h.M. C. M., 35 j-, landbouwer te Groede, wegens mishandeling. Eisch en uitspraak f 5 of 5 d. h.P. L„ 31 j., zonder beroep te Groede, wegens mishan deling. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h. J. Z., 60 j., arbeider te Wolphaartsdük, we gens mishandeling van David Kloosterman op 13 Mei 1925. Eisch en nuitspraak f 15 ol 15 d. h.1. P. N-, 20 j., sjouwerman te Wemeldinge, 2. W. N„ 20 j., arbeider tc Wemeldinge, jegens diefstal van een snü- doos en het behulpzaam zün daarbü te We meldinge. Eisch 1 rnaTlnd ieder. Uitspraak no,. 1 een maand, gev., no. 2 vrijgesproken; A. T., 21 j., klompenmaiffersknecht te Hein- kenszand, wegens bedreiging met een mes legen W Har.inck te Goes. Eisch en uitspraak 1 w gev..P. S., wed. BI Sr. v. V., 49 j. te Meerdonk (B.), wegens bedelarü te Hulst. Eisch 3 d. h. plu's 1 j. R. W. 1. Uitspraak 12 d. h. voorw. proeftijd 1 jaar; C. C. S., 30 j„ gezagvoerder te Rotterdam, wegens be- leediging van C. A. Smits te Wemeldinge op 9 Mei 1925. Eisch en uitspraak f 10 ol 10 d. h. Tegen A. J. M. v. d. B., 26 j., werkman te Vlissingen en C. W. V., 23 marinier te Vlissingen, werd wegens openbare schen nis der eerbaarheid, gepleegd te Vlissingen, op 25 April 1925, ieder f 25 of 25 d. h. geëischt. Uitspraak idem. Wanneer is een brief „ambte lijk?" Voor het kantongerecht te Leiden heeft terecht gestaan mej. S. G. H., directrice van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, we gens het gebruiken van een voor vrijdom van port .gestempelde briefkaart voor het doen van particuliere mededeelingen, waarbü het stempel van den directeur was gebruikt als dat van den afzender. De postadministratie te Enschedé had do kaart in beslag genomen. Beklaagde bekende, dat zü de kaart aldus had verzonden. Op de briefkaart kwamen o.a. voor de woorden: Dank voor je schrüven en nog gezellige dagen toegewenscht. Zü zcide verder zich bewust te zün, volkomen correct te hebben gehandeld. Zü. had na melijk een der verpleegsters eenige verlof dagen gegeven en deze had haar toen ge schreven, dat zü, als zü behoefte aan haai had, tüdens haar verlof desnoods over haai kon beschikken. Bekl. had toen in boven staande bewoordingen daarop geantwoord. Wat het stempel op de kaart betreft, daarvooi is zü niet verantwoordelük, wül zü de brief kaarten zoo krügt. Ook aan doctoren en pro fessoren worden deze briefkaarten verstrekt. Dr J. W. Wicherink, directeur van het zie kenhuis, als getuige gehoord, verklaarde, dat inderdaad de briefkaarten aldus worden ver strekt. Het O. M. achtte het ten laste gelegde bewezen en vorderde f3 boete subs. 2 d. h. De kantonrechter zeide het feit op zichzelf beschouwd, niet zoo erg te vinden, doch voot een ambtelük of dienstschrijven gebruikt men toch niet zulke gemoedelüke termen; dit is, zeide hü schertsend, nu eenmaal stroef en hard. De kantonrechter zou büv. zoo'n vorm niet kiezen om aan den minister te schrüven. Beklaagde zeide niet geweten te hebben, dat feen ambtelük schrijven steeds stroef en hard moest zyn. Naar haar meening behoort dit anders te zijn. Als ik, zeide zü, aan een onder mü werkende zuster schrüf, kan ik een anderen toon, zoo gcmoedelük ais ik wensch, aanslaan .Bovendien is het schrüven niet te vergelijken met dat aan een minister. Oprechte Haarlemmer Olie. De Ilaarlemsche rechtbank heeft H. W. en J. W„ leden der firma Gebr. W. T., die be schuldigd waren Haarlemmerolie in don han del te hebben gebracht onder een fabrieks merk; dat met geringe afwyking gelük was aan dat van de firma C. de K. T. schuldig verklaard aan overtreding van art. 337 W. v. S. en ieder veroordeeld tot f 50 boete of 10 dagen hechtenis. De eisch tot betaling van f 150 schadevergoeding is toegewezen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2