iMtszafcen. Burgerlijke Stand. Marktterickten. AdTertentiën. Laatste Berichten. fep Mgoppb, liteMtp, hi. Opesfears Yspfeooplupe ea ?er- pacMmgsa. Aanbestedingen. geen ander letsel dan een schram aan haar arm. Branden. Te Loosduinen is brand ontstaan in de groote rubberfabriek Vre de stein. Teen de Ilaagsche brandweer was opgebeld, stond in 10 minuten de groote motorspuit op het terrein der fabriek. Men had het vuur spoedig gebluscht. Dit bad reeds zware stutten en balken aan getast. Gisteren woedde een felle brand te Asten bij Helmond, waarbij de gloeilampeinhandel der firma Marso en de mandenfabriek der firma Buul en van Goch zijn afgebrand. Alleen de kantoor- inventaris cn de boeken konden gered worden. Ben groote voorraad gloeilam pen, alsmede veel verpakkingsmateriaal, gingen verloren. Daarna Sloeg de brand over op de mandenmakerij, die eveneens totaal afbrandde. De totale schade wordt geschat op f25.000. Oorzaak onbekend. Onder de gemeente Steenbergen is de woning van J. van W. geheel uitgebrand'. De hittegolf in Am er ika. Uit New-York wordt gemeld, dat de hitte onverminderd voortduurt. Honderdduizen den brachten den nacht aan het strand door. Het meteorologisch instituut ver klaarde, dat er voor de drie eerste dagen nog geen vooruitzicht op afkoeling is. De couranten staan van berichten over on gelukken en sterfgevallen, door de hitte veroorzaakt. De geknepen proletariër. Do directie van „Het Volk" organiseert voor zijn lezers een vacantiereis naar Noorwegen. Do reissom bedraagtf 220. Als men de hoofdartikelen wil gelooven, hebben die menschen anders nog geen steen om hun hoofd er te rusten op te leggen. Ben verdachte brand. Woens dagavond ontdekten buren brand in de slagerij van S- to Bussum. De politie- brandweer was zeer spoedig aanwezig. Aangezien de bewoners niet thuis waren, werd er oen ruit ingeslagen en nu ont dekte men, dat de brand was Uitgebroken in een kast in de achterkamer, waar de slagerskleeding geborgen was. Het vuur was reeds naar boven getrokken, zoodat op de bovenverdieping een verstikken- den rook hing. Met twee slangen werden de vlammen aangetast. Na een kwartier spuiten was do brand gebluscht. Br is meer waterschade dan brandschade. De bewoner, die sedert zes weken de sla gerij in dit perceel drijft, kwam omstreeks 10 Uur in zijin hemdsmouwen aangeloo- pon. Daar het vermoeden van brandstich ting reeds aanstonds was opgevat, werd hij onmiddellijk in vernoor genomen. De man verklaarde aanvankelijk, dat hij zeer laag tegen brand verzekerd was, doch bij het nakijken der papieren vond men een verzekeringspolis ter waarde van f5000- De slager verklaarde voorts, dat zijn' vrouw naar Baarn was geweest. Hij had haar om negen uur van den trein genaaid. Hoewel zijn vrouw zeer vermoeid was, waren zij toch nog eerst naar familie van den man geweest en op weg daar heen hco-rde hij, dat er brand in zijn woning was. Hij had toen zijn jas uitge trokken en op straat neergeworpen, om harder te kunnen loopen, en zoo kwam hij in zijn hemdsmouwen op het terrein van den brand aan. Daar de verschillende door hem gedane opgaven niet klopten vond de politie aanleiding hem in arrest to stellen, in afwachting vair een nader onderzoek. (Tel.) Beslaglegging opspoor- wegmateriaal. Het Volk meldt: Be treffende het wegens een door het .Duit- sche gerecht toegekende loonvordering van personeel in dienst der Ned. Spoorwegen gelegd beslag op twee lokomotieven, ver nemen wij nog de volgende bijzonder heden. De rechtmatigheid van het in het inflatietipdperkf betaalde loon, berekend naar een Markenkoers van 5 cent, wordt betwist niet alleen door de door ons genoemde vier leden der afdeeling Emme rik van de Ned. Vereeniging, maar ook door het personeel van de Lijn Goch Wosel en de stations Bentheim en Emme rik, voorzoover zij in dienst waren van de Nedc-rlandsche directie, te zamen vier fl "vijfhonderd man. De uitspraak, waar bij de leonvordering van f8000 werd toe gewezen betrof vier leden van de Ned. Vereen., die nog in actieven dienst zijn en een lid, dat inmiddels is gepensioneerd. Het beslag, dat gelegd is, betreft de rangeeimachine not 8603, een oude snel- trtinlokomotief no. 1449, een draaibank, waarop de wielassen afgedraaid worden' en vijf vaten olie. Allen wachtposten is opgtdragen op do bewegingen van "deze lokomotieven- acht te geven, terwijl de kemmiezen te B'den opdracht hebben deze machines niet door te laten. Het proces duurt reeds eenige jaren. Achter de zaak is nu spoed gezet en de beslaglegging is vrij plotseling gevolgd, omdat de Hol- landsche depots met ingang van 5 Juni worden opgeheven. Met het depot te Em merik zduden de laatste bezittingen van de Ned. spoorwegen op Duitsch gebied verdwijnen. Te Petit-Han, nabij Durbuy, in de provincie Luxemburg, waar vroeger reeds Romeinsche grafsteden zijn blootgelegd, heeft men thans verscheidene gouden- munten ontdekt met den beeldenaar van Constantinus II, Arcadius, zoon van Theo- dosus, keizer van het Oosten, enz. Al deze muntstukken dagteekenen uit de vierde eeuw onzer tijdrekening. De politie te Velseroord heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen het z,.g. Duit-- sche vrouwtje aldaar, wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunde. Te Sellingerbeetse (Gr.) is 2.16,70 H.A. heide- en veengrond in het openbaar verkocht voor 50 gulden. Door nieuwe centen Terra ce*- Zondagavond is ingebroken in het kantoor van de firma Dijkstra tc Leeu warden. Daai de bewoners van het pand, waarin het kantooi' is gevestigd, niet thuis waren, hadden de dieven vrij! spel. Ze haalden alles overhoop, zonder evenwel veel van waarde te vinden. Tenslotte hebben zij in den winkel de cassa gelicht^ waarop zij er met een klein bedrag aan geld van door zijn gegaan. Gelukkig voor de eigenaars hadden de firmanten zorg gedragen, een belangrijk bedrag aan bank papier niet in het verlaten huis achter te laten; de buit van,de beide ongcwensch- to bezoekers was zoodoend© slechts ge ring. Maar toch niet zoo gering of ze hadden een zak met nieuw© centen bin nen. En rru gingen de heeren die in de verschillende winkels laten rollen. De politie evenwel had hiermee den draad van het probleem, wie de dieven waren, in handen, wat Dinsdagmorgen mocht leiden tot de arrestatie van een der ver moedelijke daders, zekere CL D'e mode dader loopt nog op vrij© voeten, maar is reeds bij de politie bekend. Een gezegend huis h o.u d enf Een echtpaar te Yarmouth (Engeland) waarvan zoowel de man als de vrouw 21 jaar o'ud is, werd deze week verblijd met een drieling, allen jongens. Het paar heeft nog twee kinderen. De man, van zijn vak slager, dient nu in verband met werkloosheid, bij de territoriale artillerie. Men heeft voor dit gezin King's Bounty de gratificatie bij de geboorte van eon drieling, aangevraagd. Vliegers gered door een treinmachinist- De machinist van een expresstrein heeft twee vliegeniers gered, die nabij den spoorweg in de buurt van Etampes in een brandend vliegtuig zaten. De vliegmachine, hchoorende aan clen militairen vfiegdienst, vloog onder het vliegen in brand en viel in het veld. Die expresstrein was juist in aantocht en toen de machinist het brandende vlieg tuig zag, deed hiji den trein stoppen, zoo dat de vliegeniers uit het vliegtuig kon den worden gehaald. De kersen. Nu de kersen al be ginnen aan te rijpen, blijkt, dat het be schot niet overal overvloedig zal zijn. Vooral in Maas en Waal zal de opbrengst heel wat minder zijn, dan zich eenige weken geleden liet aanzien. Zigeuners. Te Dinxperlo heeft de politie de aankomst van een troep zigeuners, bestaande uit 20 man en vijf woonwagens, gesignaleerd, die zich bij 't grensplaats je IJsselbrug ophouden, met het doel, naar ons land te (rekken. D© politi© heeft de noodigo voorzorgsmaat regelen genomen, dat ze huiten Neder land blijven. R'upsenplaag. De N. R Ot- vemoic-mt uit Frankfort a. d. Main, dat daar een rupsenplaag heerscht. Het is in de bosschen niet Uit te houden van d© rupsen, die bezig zijn, de laatste bladeren van de eiken op te vreten. Vele eiken hadden al letterlijk geen blad meer. Een regen van zwarte korreltjes ritselde steeds maar omlaag, zoodat wij eerst aanregen dachten, toen wij het gerislel op de onder de hoornen liggende dorre bladeren hoor den. AS spoedig bleek ons echter, dat wij hier met de excrementen der rup sen te doen hadden. Deze maakten ons het verblijf -ook onmogelijk, doordat zij zich bij bosjes aan draden naar beneden lieten zakken, zoadat men weldra vol zat. De pleger van dezen boom-moord is de z.g.n. „Eicheuwickler", die zich als rups in de eikenbladeren rolt en zich daarin dan tot een pop spint om later als een kleine- groene vlinder weer te verschijnen. Naar hot schijlnt, begint deze plaag zich ook al op de vruchtboomen te vertoon en. De 15-ja,rige scholier uit Amsterdam, die een moordaanslag op zijn, in "de Klever- laan te Haarlem wonende moeder heeft ge pleegd, heeft eenige maanden geleden ook al een leelijke streek tegen zijn moeder uit gehaald. Hij ging toen naar Haarlem om te zeggen, daj een broertje thuis doodeljjk ziek was. De moeder trok naar Amsterdam, maar daar bleek, dat het verhaal over het zieke broertje verzonnen was. Toen de moeder weer in Haarlem kwam, bleek het zoontje er met al haar zilver vandoor te zijn. De jeugdige dief kon achterhaald worden, en de moeder kreeg' het gestolene terug. De jongen zei toen, dat hiji het gedaan had, omdat hij een hekel aan zijn moeder had. De politie heeft in een huis aan de Earlscöurtroad te Londen een groote in stallatie ontdekt voor het maken van valsch geld. 3 mannen plachten 's avonds dit h'uis te bezoeken en van tijd tot tijd zag men er 's nachts licht branden. De valsche munters zijn spoorloos verdwenen en de politie zoekt het drietal dat be schreven wordt als een reufe met een bochel, een elegant heer, die drie talen spreekt en een sLank jongmensch met een vrouwelijk uiterlijk. In het jaar '1921, na de revóiïutie en de radenregeering was het aantal mis drijven, welke bij de staatspolitie te Boeda pest in onderzoek waren, 102000, waar van 58000 diefstallen. Het volgende jaar was dit cijfer nog hooger en in 1923 was het 128 000, het drievoudige van het laatste jaar voor den oorlog. Het jaar 1924 heeft ecjiter met 89-000 gevallen een aanmerkelijke verbetering gebracht. Het aantal moorden was zelfs zeer klein, 7, tegen 35 in 1913- In 1913 bleven 34 percent van de misdrijven onopgehelderd in 1924 slechts 20 percent. Te Angora zijn bij een hevigen storm de decoratieve gevels van de nieuwe regeeringsgebouwen ingestort. De constructie van deze gebouwen bleek veel minder soliede te zijn dan die van Buro- peesehe tentoonstellings-gebouwen, 'die slechts roer een enkel seizoen bestemd zijn. Te Hamilton, in den staat Ohio (V. St.) heeft zekere Lloyd Russell in een aanval van waanzin zijn moeder, zijn broer, diens vrouw en hun vijf kinderen doodgeschoten. Hij trachtte zelfmoord te plegen, doch slaagde daarin niet. Verdronken Japan sell goud. Men meldt uit Tokio, dat per s.s. „Soewa Maroe" een gezelschap uit Mohi is vertrok ken, bestaande uit den directeur-eigenaar dei- onderneming „Nihon Sinkaisje", welke ver schillende patentrechten voor onderzeebooten, e.d. bezit, en eenige andere waterbouwkun digen. Deze heeren willen namelijk opnieuw trachten, den goudvoorraad boven te doen brengen, die zich moet bevinden in het aan de „Nippon Yusen Kaisja" behoorende stoom schip „Yasaka Maroa", hetwelk gedurende den oorlog door Duitsche onderzeebooten in de nabijheid van een kleni eiland bij Port Said tot zinken werd gebracht. Wanneer deze on derneming mocht slagen dan zullen de on dernemers 80 pCt. van de waarde van den schat ontvangen, die ongeveer een millioen Yen moet bedragen. Met een geweer gespeeld. Woensdagnamiddag kwam een zoontje van H. te Veenendaal spelen bij de kinderen van een spoorwegarbeider. Op een gegeven oogen- blik klonk een schot en vond men het jon getje "van H., ongeveer 8 jaar oud, op den grond met een wond in het voorhoofd. In het ziekenhuis te Arnhem, waar het kind geopereerd werd, is Donderdagmiddag liet knaapje aan de bekomen wonden overleden. Het geweer was ijiet geladen, doch een der jongens deed er een patroontje op, met het bekende noodlottige gevolg. Heidebrand. Sedert eergisteren woedt tusschen de gemeenten- Berkel en Schaft nabij de Belgische grens een hevige heide brand. Het vuur breidt zich nog steeds snel uit en heeft ook reeds Belgische bosschen aangetast. Gistermorgen vernam Vaz Dias, dat de brand thans een omvang heeft van 40 hectare Inbraak. Gisternacht is ingebroken in het hulppostkantoor te Woensel. Verschil lende laden zijn door de dieven geopend. Ten slotte is de brandkast geforceerd, en eert aanmerkelijke hoeveelheid postzegels en waar devolle papieren daaruit ontvreemd. De re cherche stelt een onderzoek in. Groede en liet overleden bestuurslid dhr L. B. Franken te Bergen op Zoom her dacht. De balans en winst- en verliesreke ning over het boekjaar 1924/25 werden vastgesteld, zooals die door het bestuur aan de vergadering zijn overgelegd. Het bestuur werd gemachtigd tot wijziging van hot met de Coöp. Suikerfabriek en Raf finaderij „Dinteloord" gesloten verwer- kings- en verkoopcontract van suiker, zulks in verband met de omstandigheid, dat voortaan door de „Zeeland" een ge deelte barer productie wit zal worden gemaakt. Het door het bestuur gedane voorstel omtrent Jiet tot waard© bren gen der melasse, werd goedgekeurd. Als leden van het bestuur werden herkozen de heeren D. van den Dries te 's Heeren- hoek; A. A. Elenbaas te Krabbendijke en Iz. de Hüllu te Schoondijke; tot lid der Commissie van Toezicht werd her benoemd dhr W. Kakebeeke te Goes, ter wijl in de plaats van het overleden lid der Commissie van Toezicht dhr J. B. Becu, werd benoemd dhr ,T. Klompe te 's-Heer Arendskerke. Kruiningen. In de spoedeischende Raadsvergadering van gisteravond waren afwezig dhrn Dek en Minnaar. De voor zitter deelde mode, dat de z.g.n. Weel te Hansweert gisteren is geveild, doch niet is gegund, en dat onderhands door den eigenaar dhr. Bruinshoofd genoemd per ceel is aangeboden voor f 2Ö00, zijnde do perceelen groot pl. m. 355 roeden. B. en W. meenden dat het in het belang van Hansweert is wanneer de gemeente het perceel koopt, voornamelijk voor stort plaats van vuil en' later, waanneer het op hoogte gebracht is, ruim zijn waarde heeft als bouwgrond, enz. Met alg. st. worden B. en W. gemachtigd om genoemd per ceel voor de gemeente aan: te koopen, be houdens goedkeuring van Ged. Staten. Bij de rondvraag vestigt Kole de aandacht op den omnibusdienst Bouer op het sta tion Vlake en vraagt of toezicht gehou den wordt dat niet-bevoegden met de bus rijden. De voorzitter zegt, dat zelfs zeer nauwlettend deze zaak wordt na gegaan. Daarna sluiting. MIDDELBURG. Gisteren werd ten overstaan van not. de Neeling publiek geveild: lo. een Heerenhuis, aan het Molenwater, groot 324 o.A. Opgehouden. 2e. een heerenhuis aan het Molenwater, groot 674 c.A. Verkocht aan de heeren G. en J. van Sluijs, alhier, voor f6666. Over de maand Mei. KLOETINGE. Gehuwd: 20, Leendert Johan Ileijnsdijk, jm. 26 j. te Goes en Theodora Elis.abeth Tollenaar, 27 j. te Kloetinge; 28, Hubertus Straub, wedn., 46 j. en Geertruida Slager, jd. 36 j. Geboren: 6, Hendrikus, z. v. Cornelis Trim- pe Burger en Sophia Catharina Schrijver; 9, Anna Maria, d. v. Johannes van Gorp en Pieternella Francina de Pan; 19, Janna Din- gena, d. v. Leunis Jacobus Dekker en Jacoba Dekker; 21, Janna, d. v. Jan de Puit en Cornelia Harinck; 29, Pieternella, d. v. Jacob van der Plasse en Blazina Mol hoek. Overleden: 13, Francina Nieuwenhuijse, 68 j., echtgen. v. Jan Kant; 20, Krina Johanna van Zweeden, 75 j., eohtg. v. Frederik Wal- rave. HEINKF.NSZAND. Gehuwd: 13, Marinus Boudewijn van Iwaarden, 25 j. jm. en Ap- polonia Lokerse, 27 j. jd.28, Cornelis Hui zen, 28 j. jm. en Catharina Simonse, 26( j. jd'. Geboren: 1, Delphina Maria, d. v. Pe trus Bordui en Johanna Petronella Fait; 6, Klazina Cornelia, d. v. Jan Vermue en Maria Smits; 10, Jans, d. v. "Hendrik Schoe en Tannetje Paauwc; 11, Catharina Maria, d. v. Aalbregt Vermue en Josina Vermue; 19, An- tonetta, d. v. Matthijs Koens en Antonelle Theresia Boonman; 28, Franciscus, z. v. Gee- rard van den .Dries en Maria Adriaenssens. Overleden: 3, Johannes van den Dries, 2 j., kind van Geerard van den Dries en Maria Adriaenssens; 19, Jacoba Wilhelmina Duij- vcstijn, 87 j., wed. v. Jan Baptist Koch eerder van Joannis Rijk. OUDELANDE. Huw.aan-gifte13, Cornelis Jacobus Naeije, 24 j. jm. te Axel en Cor nelia de Leeuw, 27 j. jd. Gehuwd: 7, Jan Jacobus Reijnierse, 23 j. jm. te Wolphaartsdijk en Johanna Everdina Wilhelmina Mol, 21 j. jd.14, Pieter de Meester, 29 j. jm. te Ellewoutsdjj'k en Jo- zina van de Velde, 25 j. jd.Cornelis Nagel- kerke, 38 j. jm. te Hoedekenskerke en Maria van Zunderen, 34 j. jd.28, Cornelis Jacobus Naeije, 24 j. jm. te Axel en Cornelia de Leeuw, 27 j. jd. Geboren: 25, Dina, d. v. Adriaan Hanne- vvijk en Tannetje Baart; 28, Maria Pieternella, d. v. Abraham Goeree en Sara Pieternella do Witte. Overleden: 3, Neeltje de Leeuw, 48 j., echtgen. v. Jacob Goetheer. Levenloos aangegeven: 6, een mannelijk kind van Laurus Looy en Jacoba van Oosten. SCHOONDIJKE. Gehuwd: 5, 'Omer Emil de Dobbelaere, 24 j. jm. en Margaretha de Jonge, 22 j. jd.14, Jacob Johannes Steur- rijs, 21 j. jm. en Willemina Cornelia Wii- lemsen, 17 j. jd.28, Abraham van den Broeke, 25 j. jm. en Johanna Lens en, 25 jaar jd. Geboren: 14, Michiel Willem, z. v. W. Beerens en E. Verhelst; 19, Jacobus Pieter, z. v. P. J. M. Marsille en L. M. Porreij. Overlijden: 18, Jacoba Beerens, 4 j., d. v. J. Beerens en J. J. Versprille; 28, Augustinus Termont, 67 j., wednr van C. Junis. MIDDELBURG, 5 Juni. Op de veiling wer den de volgende prijzen besteed; Sla 24, Komkommers 1521 ct., beiden per stuk. Ra barber 46, Radijs 4, Peen 2528 ct., alles per bos. Postelein 1828, Vroege aardappe len I 17—23, II 7—16, Aardbeien 155—180, Mos-krul 25, Spinazie 20, Peulen 7081, Dop erwten 6080 et., alles per K.G. VLISSINGEN, 5 Juni 1925. Oude aardap pelen 6570 ct. per 10 K.G. Spinaziq^ 10. 20, Postelein 2330, Asperges 8292, Aardbeien 144162, Peulen 7590, Nieuwe aardappelen 20—26, Poters 13-16, Doppers 51 ct. a,lles per K.G. Kipeieren 5356 ct. per 10 stuks. Bloemkool 1532, Sla 0,54, Komkommers 22,526,5 ct., alles per stuk. Radijs 5—6, Selderie 2—11,5, Peeën 18—24, Rabarber 4—8, Rammanas 55,5, Pioenen 28—53, Sjalotten 5—6 ct., alles per bos. Kervel 20, Pieterselie 3147, Zuring 11 20, Bloemkool 68—162, Moskrul 5,56 ct, alles per mand. KAPELLE-BIEZELINGE5 Juni 1925. Groo te veilingKruisbessen f 24.30 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardbeien 5061 ct. per Kilogram. KRABBENDIJKE. Veiling van 5 Juni 1925. Kruisbessen f 25 per 100 K.G. In plaats van kaarten. Ondertrouwd i Ms. HEMMEKAM en Ca. DEKKER. Huwelijksvoltrekking 18 Juni 1925. Schore, inoc -j-.4 Juni 1925. Goes, Ds en Mevr. WESSELSVan ber Veen zeggen vriendelijk dank voor de bewijzen van belangstel ling ontvangen bij de geboorte van hun Dochtertje. Veere, Juni 1925. Juni 8 Veere, verpachting bouwland en tuin grond, Ittmann. 8 Domburg, huishoudelijke artikelen, v. d. Harst. 9 Goes, huizen en fruitkweekerrj, Pilaar en v. Dissel. 9 Middelburg, inboedels Notarishuis, Struve en Paap. 9 Middelburg, afbraak, Struve. 10 Goes, meubilair en schilderstukken. Pilaar en v. Dissel. 11 Middelburg, huis en tuin, Blaupot ten Cate. 11 Middelburg, eigendommen, timmer fabriek Zeeland, Hioolen'. 17 's-Gravenpolder, hofstede, Neervoort. 17 Vrouwepolder, landbouwerswoning, bouwland en boomgaard, Struve. 18 Wemeldinge, woonhuis, tuin en meu belair, Kram. 19 Hansweert, beestiaal, gereedschap pen, enz-, Pilaar. 20 Domburg, verpachting bouw- en wei land, Struve. 26 Middelburg, hofstede, de Neeling. Kapelle, huis, boomgaard en bouw land, Kram- 's-Gravenpolder, bouw- en weiland, Neervoort. Souburg, hofstede, De Neeling. 's-H. Arendskerke, bouwland, Pilaar. Kapelle, huis en tuin', Kram. Juli 8 Serooskerke, hofsteedje en inspan, Ittmann. Waarde, hofsteetje, Markusse- Juni. 8 's-H. Arendskerke, bouw huis, schuur en varkenshok Ovezand. Arch. L. Dieleman, Ellewoudsdijk. 10 Middelburg, bouw magazijn, enz. in 2 perceelen. Arch. Vertregt. 11 Goes, sloopen en bouwen Zieken huis. Arch. Kok (Singel 119, Amst.) en Rothuizen. 12 Colijnsplaat Zomertijd verleggen dijk- profiel Nieuw N. Bcvelandpolder, Iz. P. v. d. Weele. 15 Goes, bouwen wagenhuis, enz. op hofstede Koeman. Arch. Goethals, Middelburg. 24 Ellewoudsdijk, onderhoudswerken, enz., Waterschap. Verplaatst met 1 Juni de kommie zen 2e kt. L. v. d. Vate van IJzendijk© naar Brouwershaven, en T. M. v .d. Pl'as- sche van Nispen naar 's Heerenhoek; met 6 Juni de "kommies le kl'. P. Smit van Kapelle naar Wemeldinge. Met 16 Juni de kommiezen 2e kl. P. Keller van IJzendijke naar Roosendaal, P. v. Kleunen van Hulst naar Zierikzee. Met 1 Juli de kom mies le kl. W. A. Ossewaarde van Rot terdam (ass.) naar Amsterdam. GOES. Gisteren hield de vereeniging „Coöp. Beetwortelsuikerfabriek Zeeland" te Bergen op Zoom, alhier, onder voor zitterschap van dhr Jac. Welleman, haar gewone algeme©ne vergadering van le den. De vergadering was druk bezocht. Door den voorzitter werden in treffende bewoordingen het overleden lid der Com missie van Toezicht, dhr J. B. Becu te Arrondissemens-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 5 Juni 1925. De volgende beklaagden waren gedag vaard: J. L,, 59 j., groentenkoopman, Vlis- singen, gedet. wegens diefstal van een rij wiel, toebehoorendo aan II. J. J. F. Volle- maere. Eisch 6 maanden gevang, met aftrek voorarrest; H. v. d. B., 22 j., werkman te Middelburg, gedet. wegens oplichting van do Fa. Jeronimus te Middelburg, door vervalsch- te briefjes voor erwtenlezen aan te bieden en daarop geld te ontvangen. Eisch 6 maan den gevang.R. C. M. V-, 28 j., landbouwer te Gr-aauw, wegens het niet voldoen aan. de vordering van een rijksveldwachter, toen hij per rijwiel zonder licht reed. Eisch f 15 of 15 d. h.H. V., 38 j., koopman te Wissen- kerke, wegens het dwingen door bedreiging tegen Johannes Christaan de Witte om hem f 40 af te geven, gepleegd te Kortgene, 32 April 1925. Eisch f50 of 25 d. h.P. J. R., 45 j., rijwielhandelaar te Zuiddorpe, gedet. wegens verduistering van een automobiel, die gedeeltelijke aan hem en gedeeltelijk aan een ander behoorde. Eisch 8 qp gev. met aftrek voorarrest; C. v. d. V., 21 j., stucadoor te Rotterdam, wegens bedreiging van J. M. Scheers, bij wien hij in dienst was, en die hem op vordering van de belastingambtena ren een geldsbedrag van f25.80 wegens "be lastingschuld moest inhouden, te Kloetinge, in Februari 1925. Eisch f 25 of 25 d. h. J. K. K., 27 j., winkelier te Middelburg was door den Kantonrechter te Middelburg veroordeeld wegens overtreding der Jacht wet te Grijpskerke op 18 Febr. j.l. tot f 10 of 10 d. h. met verbeurdverklaring van het dubbelloopsjachtgeweer. De beklaagde en de ambtenaar van het O. M. waren in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter; J. B., 38 j., houder van een bureau voor natuurge neeswijze te Rotterdam, was door den Kan tonrechter te Middelburg veroordeeld wegens het behandelen van Pieternella Willeboordso te Vlissingen, op '21 Januari 1925, tot 2 maanden hechtenis, tegen welk vonnis be klaagde en ambtenaar van het O. M. waren in hooger beroep gekomen. Eiscjh 2 maanden hechtenis. Aanslag op een jachtopzie ner. Een 32-jarig arbeider te Mander ge meente Tubbergen werd door de rechtbank te Almelo wegens aanslag op een jachtopzie< ner veroordeeld tot zes maanden gevange nisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. In een jachtveld bij de grens was bekl. door den jachtopziener Nijkamp een bekeuring aan gezegd de jachtopziener was toen weggegaan, maar op een afstand van 75 meter had bekl. een geweerschot op hem gelost. De jacht opziener werd slechts door enkele hagelkor rels getroffen. Bekl. die gisteren voor het Amhemsche Hof terechtstond ontkende het feit en beweerde bij het schieten op een konijn den jachtopziener bij ongeluk te heb ben getroffen. De advocaat-generaal, mr Cnopius verklaar de, dat hij vrijspraak zou vragen, niet omdat hjj den jachtopziener niet vertrouwde, ook niet omdat hjj beklaagde wel gelooft, maar omdat bekl. van achteren op den jachtop ziener schoot, waardoor het bewijs niet af doende is geleverd. De vrienden van bekl. zullen hem misschien in triomf mee naar huis voeren, doch zij voeren dan niet een onschuldige mee, maar een misdadiger, die door toevallige omstandigheden niet gestraft kan worden. De trefkans -was gering omdat de jachtopziener een Mandiester pak droeg en een pet óp had, zoodoende was hij ge heel voor hagelkorrels beschermd. Adv.-gen. achtte vrijspraak onvermijdelijk. Uitspraak 18 Juni

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3