Uit Se Proviiele. lerMeaws. Predikhenrtei. Onderwijs. SeseBfi ffleiws. Uit de Pers. uitzicht over het omliggende bergland, dat in de allereerste plaats beheerscht wordt door het Rigi-massief. Vaart men met een der groote booten op de route LuzernFluelen voorbij1 dan ziet men boven de bloeiende kronen der kerse en kastanjeboomen niet veel meer dan liet roode pannendak. Dit pleit voor de intimiteit dezer behuizing. Alle ka mers hebben balcons. Alle balcons heb ben een weelderige versiering van gly cinen en klimrozen. Wandelpaden gaan in zigzag-lijn naar beneden tot den open lich ten oever, waar een vriendelijk park met gemakkelijke banken is aangelegd. In de stille blauwe waterbocht kunnen de gas ten baden en visschen, roeien en zeilen. Die kwesties te Veenendaal. Op het besluit van den raad van Vee nendaal genomen in de laatste vergade ring, om den burgemeester uit te noodi- gen binnen acht dagen aan den voorzitter der commissie van onderzoek, betref fende het tekort in de kas der militaire vergoedingen, enz. schriftelijk te willen mededeelen, of hij bereid is de door de verduisteringen van den secretaris gele den schade vrijwillig te betalen, heeft hij een brief aan den raad ingezonden, waarbij hij mededeelt te dier zake geener lei verplichting tot schadevergoeding te erkennen. Sluiting belastingkantoren op Koninklijke verjaardagen. De minister van Financiën heeft be paald, dat de kantoren en bureaux der directe belastingen, voor zoover de dienst dit toelaat, voortaan ook op de verjaar dagen van de Koningin-Moeder, Prins Hendrik en Prinses Juliana van één uur af zullen gesloten zijn. De minister merkt hierbij op, dat feestbetoon (waaronder ook vlaggen) bij de verjaardagen van le den van het Koninklijk Huis, indien deze op Zondagen vallen, uitsluitend zal ge schieden op de dagen, waarop het feest werkelijk wordt gevierd. Oommanclan t Povlsen ernstig ongesteld. De leider van hot Leger des Heils in Nederland J. A. H. Povlsen is vrij ernstig ongesteld. Hij heeft als laatste redmiddel een operatie ondergaan. De toestand is echter zeer ernstig, zoodat de familieleden telegrafisch zijn ontboden. Neder la nd en Oranje. Zo>o heet het officieele orgaan van onze A. R. Propagandaclubs, dat iedere maand aan Clubs en Kiesvereenigingen het materieel levert voor privaat studie der leden, voor bespreking in de verga deringen; voor voorlichting der geestver wanten buiten de vereenigingen en voor propaganda buiten den engen kring. Nu is het Mei-Juni-nummer verschenen. Het is in omvang viermaal zoo groot en evenzooveel maal ruimer van inhoud als een gewoon nommer. Met bewonde renswaardige nauwkeurigheid en verschei denheid geeft de redactie in dit nommer de Stof voor studie en propageering; en een kostelijk materiaal tot verweer en tot voorlichting. Het is alles uitnemend ver zorgde, louter verkiezings-propaganda-lec- tuur. Ons dunkt dat dit nommer in zoo groot mogelijken getale moet verspreid worden. Het doet ons genoegen te kunnen mei den dat de Dr Abraham Kuyperstichting zich hiermede wil belasten. Ziji heeft er een flinke oplage van doen bijdrukken, en stelt met het oog op en in het belang van de verkiezingen dit nommer tot la gen prijs ter beschikking onzer Kiesver eenigingen. Laten onze Kiesvereenigingen zich der halve haasten en eens een flinke partij van deze lectuur verspreiden. Wij laten de inhoudsopgave hieronder volgen Ontwapening. Rezuiniging. Vrij handel of Protectie. Onderwijs. Vakbeweging. Sociale Politiek. Li- baralisme. Politiek en Godsdienst. Socialisme en Godsdienst. Vrijzinnig heid en Godsdienst. Socialisme en het Koningshuis. Kerk en Staat. Revo lutionaire begeerten. Belastingpolitiek. Verroomsching. Allerhande. Voor bestellingen is het adresN.V. Dhgblad en Drukkerij „De Standaard", Amsterdam. Arbeidstijd voor chauffeurs. Aan den Minister van Waterstaat is na mens de Nederlandsche Unie van Arbei ders in het Automobielbedrijf, aangeslo ten bij de Centr. Bond van Transport arbeiders, een adres gezonden, waarin de wenschelijkheid wordt betoogd dat ten spoedigste een wettelijke regeling van de werk- en rusttijden, op de basis van een 8-urigen arbeidsdag en een wekelijkschen rustdag, voor autobuschauffeurs van kracht wordt verklaard. De Arbeidswet. Door den heer De Boer zijn aan den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid de volgende vragen gesteld: 1. Is het den Minister bekend, dat in de laatste weken in sommige streken van Zeeland zeer streng wordt opgetreden ter handhaving der Arbeidswet? is. Is het den Minister bekend, dat door deze strenge toepassing voor velen, die in takken van landbouw en nijverheid een bedrijf uitoefenen, met name de vlas- roterij, veel last en schade wordt ver oorzaakt? 3. Zoo ja, is de Minister bereid, zoo veel mogelijk, vergunningen voor verleng den arbeidsduur te verleenen, opdat deze bedrijven kunnen worden uitgeoefend en voorkomen worde, dat de concurrentie van het buitenland dezen tak van nijver heid onmogelijk maakt, waardoor de wjerkloosheid zich zal uitbreiden? Allerlei. Van 1 Juli tot en met 15 September zullen de Nederlandsche Spoorwegen we derom vacantiekaarten voor de 1ste, 2de en 3de klasse uitgeven. N. V. spoorweg Mij Tholen W o s t-B r a b a n t. Dezer dagen werden op het eiland Tholen door een tiental groote waterschappen de jaarvergaderin gen gehouden, waarop de plannen van de N. V. Spoorweg Mij TholenWest Bra- brant werden behandeld. Op bijna alle vergaderingen werd besloten geen mede werking te verleenen, terwijl vele polders de eerst gestemde subsidies voor 50 en 75 jaar geheel introkken. Kerkconcerten. Woensdag 8 Juli te Middelburg en Donderdag 9 Juli te Goes geven de heeren Dr Johan Wage naar uit Den Haag en J. H. Caro uit Mid delburg een kerkconcert voor orgel en altviool. Verdere bijzonderheden volgen per advertentie. Te Rotterdam is overleden dr Mau- rits van Sehns, arts voor huid- en' ge slachtsziekten aldaar, op den leeftijd van 45 jaar. Dr van Selms was geboren te Nisse. Groene Kruis. De Prov. Zeeuwsche Vereen. „Het Groene Kruis" hield hare alg. jaarvergadering te Zie- rikzee. Vertegenwoordigd waren 25 af- deelingen. De vergadering werd geopend door den voorzitter dr C. E. Plugge van Sou burg, die een causerie hield over do hygiëne op het platteland, waaraan wel wat is tegemoet gekomen dooq, een ver scherpt bouw- en woningtoezicht, maar waarbij toch nog heel wat tekortkomingen vallen op te merken ten aanzien der be strijding van de t.b.c., waarbij de slechten afvoer van afvalstoffen een geduchte vij and van de hygiëne is, maar als middel in het kamp der bestrijding is de water leiding een groote bondgenoot. In Zuid- Beveland is ze al geruimen tijd, in Tho len profiteert men er ook reeds van, terwijl de hoop werd uitgesproken, dat ook Schouwen-Duiveland binnen afzien- baren tijd er van moge genieten. Aan het uitgebreid jaarverslag is ont leend dat het aantal afdeelingen (51) sta tionair bleef. Die vereeniging had zich voorts ook bewogen in de richting van de kinderhygiëne en werden de eerste stap pen gedaan tot bestrijding van de zuige lingensterfte in onze provincie. De rekening over 1924 die met een na- deelig saldo van f 361.26 sloot, werd goed gekeurd. Het voorstel van het hoofdbestuur om de volgende algemeene vergadering, te Vlissingen te houden, werd aangenomen. De aftredende leden van het hoofdbe stuur de heeren C. E. Plugge te Sou burg, J. C. Gieben te Middelburg en AI. Nieuwenhuijse te Krabbendijke werden herkozen en namen die herbenoeming weder aan, terwijl in de plaats van den heer I. A. Risseeuw te Oostburg benoemd werd de heer H. G. Fraser te Oostburg. Het concept der begrooting werd met een tekort van ruim f 1700 voorloopig aangenomen. Nadat na de pauze dr Maren Bentz van den Berg van Middelburg een overzicht had gegeven van het resultaat der maat regelen van de zuigelingenbescherming, dat niet ongunstig is, gaf de secr. dier Nederl. vereen., dr Carsen van Utrecht eenige wenken omtrent de pïactische wer king van een vereeniging of commissie ter behartiging der bestrijding van de zuigelingensterfte. Na eenige besprekingen werd aan het hoofdbestuur opgedragen een zoodanige commissie bestaande uit een paar leden van dit bestuur, een lid van Ged. Staten en andere belanghebben de corporatiën te vormen. Bijaldien deze commissie of geconstitueerde vereeniging het volgende jaar reeds aan het werk zijn zal, zal haar van wege de Provinciale vereeniging een subsidie van f 500 wor den verstrekt en mitsdien het voor dit doel toegestane bedrag van f 800 ver vallen. Het voorstel van het hoofdbestuur om voortaan geen subsidie meer te verleenen ten bate van de wijkverpleging, indien de betrokken wijkverpleegster tevens ver loskundige praktij kuitoefent, werd aange nomen, evenals een motie van dr ïttman te Brouwershaven, die zal gezonden wor den naar den Gezondheidsraad en de hoofdinspectie der Volksgezondheid, en de wenschelijkheid uitspreekt om geen ongediplomeerde wijkverpleegsters in de verpleging toe te laten. Uit billijkheidsoogpunt en ook om voe ling te houden "tusschen de onderlinge vereenigingen, werd goedgevonden voor taan in het hoofdbestuur een lid van het bestuur der Prov. vereeniging tot bestrij ding der tuberculose op te nemen. Daarna sluiting. Vlissingen. Alhier zijn door de politie in een hotel aangehouden 2 jongens van 16 jaar, die te Dordrecht de ouderlijke woning waren ontloopen met medene ming van een geldkistje, inhoudende 16 honderd gulden, 3 pandbrieven*van f 1000 en vijf bankbiljetten van f 10- Juist had den zjj een hamer en een beitel gekocht om het kistje open te breken. De jongens zijn naar Dordrecht overgebracht. Kruiningen. Donderdagmiddag liep al hier een spelend kind van A- de Bel, dat uit de bewaarschool kwam, tegen een autobus- van de Munck van Krabben- dijko, niettegenstaande het remmen van den chauffeur. Waarschijnlijk neergewor pen door een spatbord, werd het kind door een der achterwielen overreden. Ver wend aan het onderlijf, werd het opge nomen en medische hulp ingeroepen. Na verbonden te zijn werd het direct per auto naar Middelburg vervoerd. Het is echter weldra overleden. (M. C-) Hoedekenskerke. In de vergadering van ingelanden van het waterschap Hoede kenskerke waren 16 ingelanden vertegen woordigd. Wegens staking van stemmen werd een verzoek van J. Verheijke, aan nemer van den basaltsteen om restitutie van f0-50 per scheepston, omdat hij te goedkoop heeft aangenomen, aangehouden tot een volgende vergadering. De reke ning 1924/25 werd goedgekeurd in ont vang f26595.65, in uitgaaf f 25.850-27, dus met een goed slot van f 745-38. Aan den aannc-mer van tien spoorweg door Zcid-Beveland werd ongeveer 1 H.A. zoo genaamde „Boeier" verkocht ad f2000 per H.A. Koudekerke. In de op Vrijdag gehouden raadsvergadering, waarbij dhr Adriaan- sen wegens ongesteldheid afwezig was, werd het bedrag, vergoeding voor bijzon der lager ónderwijs vastgesteld op f8.79 per leerling en gerapporteerd, dat kas en boeken van den gemeente-ontvanger in orde waren. Ingekomen goedkeuring van Ged. Staten voor voorgestelde, af- en over schrijvingen. Een verzoek van de Kamer van Koop handel te Middelburg een verordening vast te stellen voor buitenlandsch spek en vleesch, wordt voor kennisgeving aan genomen, aangezien er hier geen gebruik van gemaakt wordt. Het verzoek van L. Brasser Hugozn. om ontheffing van schoolgeld, op grond, dat zijn kind we gens ongesteldheid de school niet meer bezoekt, wordt niet ingewilligd, omreden dit kind nog als leerlinge staat ingeschre ven. Naar aanleiding van een adres van dhr Eenhoorn van 't Zand om een betere regeling voor de straatverlichting werd besloten, dat B. en W. bij een volgende verlichtingsperiode, voorstellen zullen doen welke naar hun meening billijk zijn. Dhr Contant dringt er in dit verband en met nadruk op aan, dat er maatregelen zullen genomen worden, dat door de gas fabriek gas zal worden geleverd volgens contract, dan kan zonder verhooging van kosten betere straatverlichting komen. De voorzitter zal deze zaak nog eens met de Directie bespreken. Tevens zal worden aangedrongen pp verhoogden druk voor kookgas, daar dit bij velen te wenschen overlaat. Op een verzoek van dhr Mos e.a, voor het houden van de- vergaderin gen hunner vakorganisatie gebruik te mo gen maken van de openbare school stellen B. en W. voor te antwoorden, dat liun daartoe de gelegenheid zal worden ge geven, deze- te houden in het vergader lokaal op 't Zand. Dhr Sanderse vindt het niet goed, dat deze menschen, welke geen beginselen maar alleen vakbelangen bespreken en dus geheel neutraal zijn, dit verzoek geweigerd wordt. De voor zitter zegt, dat de openbare school tot duver alleen afgestaan is voor muziek, zang en sport, maar niet voor politieke vergaderingen. Weth. De Buck zegt, dat theorie en practijk wel eens verschillen en hij van de hooggeroemde neutraliteit niet veel verwacht. Besloten wordt het ver zoek voorloopig toe te staan alleen voor het behandelen van de huishoudelijke zaken. B. en W. vragen goedkeuring van een uitgaaf van f212 voor verbreeding Biggekerkschen weg. Dhr Contant vreest, dat we zoo niet den bezuinigingskant opgaan, er zijn reeds groote uitgaven ge daan, o.a. de rioleering op het Zand, ook dhr Lorier is deze meening toege daan. Spr. leefde in de veronderstelling, dat het zeer weinig zou kosten, aangezien het verplaatsen van hekken enz. door den gemeente-werkman zou geschieden. Met algemeene stemmen wordt de uitgaaf goedgevonden. Enkele af- en overschrijf vingen zullen aan Ged. Staten worden verzocht. B. en W. stellen voor het hef fingspercentage te stellen op 31/2 pet. Voor de zooveelste maal wil de heer Sanderse, dat de Raad zich uitspreekt, dat deze be lastingregeling niet deugt en zou willen, dat de verordening gewijzigd werd en progressieve regeling werd ingevoerd. Dhr Contant stelt voor 3.3 te heffen, lettende op voorgaande heffingen geloofft spr. er wel mee toe te komen. Dhr Lorier zegt, dat het jammer is, dat het belastbaar be drag nog niet bekend is en men nu iets moet gaan doen waar men niet weet of het goed is. De voorzitter zegt, dat er meer mogelijkheid bestaat, dat dit cijfer te laag dan te hoog is. De huishouding moet toch betaald worden. Het voorste lvan' B. en W. wordt aangenomen met de stem van Contant en Verhage tegen. Uitgeloot worden van de leening voor de begraafplaats de nummers 5 14 30 21 3 17 22 8 18 en 13. Contant vraagt of de zaak van de straatbelasting voor enkele bewoners van 't Zand, aan de gemeente Middelburg, al in orde is. De voorz. zegt dat de zaak nu in handen is van den Raad van Beroep en zegt alles te zullen doen wat mogelijk is. Spr. vraagt naar de Brandweerverorde ning, waarop de voorzitter zegt dat nog steeds gewacht wordt op het Zand waar een Vrijwillige Brandweer zou worden op gericht. De heer Sanderse wil op het Zand en op het dorp een vergadering beleggen om tot de oprichting hiervan te geraken. Die voorzitter zal pogingen aanwenden. Bij een eventueele deifiping van de sloot bij P. Cyvat zou Contant wil len dat de helling daar minder sterk zou worden. Er zal aandacht aan geschon ken worden. De heer Contant vraagt of er al' voor zien is in de behoefte van een andere brandplaats. Tot nog toe is men niet klaar gekomen. De heer van der Harst vraagt eenige verbetering van den sloot kant van zijn erf en hoe het staat met de verbetering van den Keiweg, dit laatste is in behandeling bij Ged. St. Het eerste behoort niet tot de taak der gemeente. Lo rier vraagt wanneer of aan de Nieuwe Vlissingsche weg de sloot gedempt wordt. Spr. zoiu gaarne zien dat dit vóór den winter in orde was, waartoe maatregelen zullen worden getroffen. De heer San derse zou willen dat het jaarverslag van de keuringsdienst van waren bij de raads leden circuleerde, wat wordt toegezegd. Wijst voorts op den slechten toestand van den Middelburgschën weg. B. en W. oolnfisceeren wel met v. Dioorn, maar kan volgens octrooi niet verplicht wor den. Ook vraagt Sanderse hoe het staat met de Electrificatie op 't Zand. De voorz. zegt daar reeds over in onderhandeling! te zijn en vraagt verder waar de grond achter liet vereen] gingslokaal op liet Zand voor dienen moet, omdat deze niet meer bezaaid wordt. Ze is nu bestemd voor gemeentebergplaats; voorts of er geen mogelijkheid bestaat tot verbetering van den Breeweg en of het waar is dat de heer Contant materiaal' of werk kracht geleverd heeft aan de gemeente. Spr. zou als dit laster is, willen tegen spreken. Uit het antwoord van Contant blijkt, dat hij van meening was dat op rekening van het schoolbestuur een ijzer hek moest verplaatst worden. Weth. Stof fels en anderen beweren dat hij dat beter kon weten, aangezien op de vorige vergadering besloten was, het hek op kosten van de gemeente te verplaatsen. Voor Janus Aarnoutse zal op diens ver zoek f 100 op de begrooting geplaatst worden in 1926 voor verharding van „den verbranden hofweg". Er zal dan di rect mee begonnen worden. Hierna slui ting. Oostkapelle. Gaarne vestigen we de aandacht op de rede, die de heer A. Co- lijn Woensdag a.s. voor de a.-r. kiesver- eeniging hoopt te houden. Zie de adver tentie in dit no. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leksmond (toez.) J. H. Gunning te Vunrsche. Bedankt voor Bergambacht (toez.) door D. Th. Keek te Garderen. Gerei Kerken. Aangenomen naar Hoogeveen door J. Meijer te Fijnaart. Geref. Gemeenten. Beroepen te Kampen H. Kievit te Vee nendaal. Oostkapelle. Thans is definitief beslo ten op een leden-vergadering der Gerefor meerde Gemeente, dat in dit jaar een orgel in haar kerkgebouw zal geplaatst worden. Zondag 7 Juni 1925. Ned, Herv. Kerk. Goes, vm. cis Steinz, nm. ds Homburg, (11. Doop), av. ds de Vries. Wilhelminadorp, vm. ds Homburg; nm. geen dienst. Kapelle, 9.30 en 2 u. (N. T.) dr Schmidt. Wemeldinge, 9.30 u. (O. T.) cand. D. J. Vos- sers, 1.30 u. (O. T.) ds Drost. (H. Doop). Te Utrecht is bevorderd tot tandarts de heer J. P. Lokker. Te 's-Gravenhage slaag de voor het machinistenexamen diploma A de heer D. Lievense te Vlissingen. Gister promoveerde aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam tot doctor in de Theologie de heer J. Hoek predikant bij do Geref. Kerk te Soest, op proefschrift, getiteld: „De sacramenten bij Paulus en de Hellenistische mysterie-religies. GOES. Met ingang van 1 Juli a.s. is de heer J. M. Steketee te Beverwijk, vroeger alhier, benoemd tot onderwijzer aan de Herv. school, alhier. Z. u M. De Maatschappij tot Bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland houdt ditmaal haar H.B. en alg. vergadering te Kruiningen, bij gelegenheid van de Landb.-tentoonstelling aldaar. De Hoofd bestuursvergadering zal worden gehou den op Dinsdag 23 Juni des namiddags te 7.30 u. in de Raadszaal te Kruiningen en wordt voorafgegaan door een officieele ontvangst in „de Korenbeurs". De agen da der vergadering bevat o.a. een voor stel ran het Dag. Bestuur om de uitgave van den almanak voor 1926 te bestendi gen onder de bestaande voorwaarden. Verder bespreking van het Rapport om trent de mogelijkheid een stroocarton- industrie in Zeeland te vestigen, uitge bracht door de heeren Mr P. Diielëman, W. Kakebeeke en Tj. B. E. Kiel'stra. Be noeming van 2 leden, resp. één voor Oostelijk- en één voor Westelijk Z.-Vlaan- deren voor de Prov. commissie ter ver betering van het Varkensras in Zeeland. Op Woensdag 24 Juni heeft de alg. verg. plaats en wel des voorm. 10.30 U. Op Je agenda komen voor: Ingekomen stukken en mededeelingen. Verslag der Commissie tot het nazien der rekening 1924- Jaaroverzicht door den Voorzitter. Lezing van den heer Mi O- Gezelie Meer burg, Directeur der Ooöp- Centrale Raif- feisenbank te Utrecht. Onderwerp: De wijziging van de öoöporatiewet. De* alg. verg. wordt gevolgd door een rijtoer door Oostelijk Zuid-Beveland en een maaltijd. Donderdag 25 Juni is de tentoonstel- lingsdag. ff'"'"' Ds Kersten vergeetachtig. Onder bovenstaand kopje scjirijft „De Rotterdammer" I11 Sassenheim is aan clen broer van Ds Kersten gevraagd, of het waar is, dat in 1922 door het tegenwoordige Ka merlid aan den heer Idenburg geschreven was over de verbinding der lijst-Kerstea met die der Antirevolutionairen. Reeds bij de vorige verkiezingscam pagne is aan Dis Kersten voldoende gele genheid geboden zich daarover uit te spreken, doch hij heeft dit systematisch verzuimd. Nu wordt echter in het nummer van 23 April 1925 deze vraag van de Antire volutionaire Sassehheimers een „beetje"' verdraaid tot de „bewering", als zou Ds Kersten aan het Centraal Comité om verbinding van lijsten geschreven hebben en dan is het wapen klaar om de leugenachtige A.R. te treffen. Daar ds Kersten ook ditmaal de gele genheid voorbij laat gaan om nader over deze vraag licht te verspreiden, zijn we genoodzaakt, dit voor hem te doen èn onze Antirevolutionairen als eerlijke, waarheidslievende menschen voor te stellen. In tegenstelling met wat Ds Kersten verklaart in Die Banier van 23 ApriL 1925 houden we staande, dat in een conferentie, die vóór de verkiezingen van 1922 gehouden werd door Ds Jansen en ds Kersten met de heeren Oolijn en Idenburg ook een verbinding der lijsten van de Staatkundig Gereformeerden met die van de Antirevolutionairen met een enkel woord is ter sprake gebracht; dat ds Kersten in Januari 1922 aan den lieei Idenburg diens oordeel daarover heeft ge vraagd, onder mededeeling, dat hij on gaarne zefti zien, dat de rechtsche poli tieke actie door het optreden van de Staatkundig Gereformeerden verzwakt zou worden ten bate van de uiterste linker zijde; dat hem toen geantwoord is, dat eerst in eon later stadium van de voor bereiding der verkiezingen het gevraagde cord eel zo u kunnen worden gegeven, en dat, als daartoe aanleiding bestond, latei- op deze zaak zou worden teruggekomen. In verband hiermede is kort vóór de ca-ndidaatstolling aan Ds Kersten be richt, dal van antirevolutionaire zijde op de verbinding der lijsten geen prijs werd gesteld. Dat is het juiste antwoord ®p de vraag meermalen door Antirevolutionairen ge steld. Dat Ds Kersten deze vraag deed, pleit niet tegen hem; het bewijst alleen, hoe hij toen nog zooveel overeenkomstigs in zijn en oms program zag, dat hij zijn groote bezwaaT tegen het rioor de Anti revolutionairen aanvaarde standpunt in zake het vrouwenkiesrecht vergat, ter- wille der eenheid; dat hij heter begreep dan nu, hoe scheiding op do door hem ontwikkelde bezwaren tegen de Anti-revo- tionairen noodlottig kon werken. We denken, dat bij het verder afdwa len het gebeUgen aan Ds Kersten parten heeft gespeeld; aan moedwillige mislei ding weigeren we te gelooven. We hopen, dat Ds K- zijn misgreep zal erkennen en voor zijh volgelingen de verdere gevolgtrekking zal durven ma ken, dat- éénheid eisch is om tot volle krachtsontplooiing te kunnen geraken. Zijn inconsequentie van 1922 was een voor hem gelukkige; zij1 bewijst, dat hij toen nog lijn zag; zich nog niet volkomen blind gestaard had op zijn weinige be zwaren. Db Kersten geve dat toe als eerlijk man en we komen verder. Ongelukken. Te Smildo is een 4V2 jongetje te water geraakt en verdron ken. IJo gemeente-architect van En) men kwam met zijn motor te vallen, doordat een hond onder het rijkviel kwam. De heer M. sloeg bewusteloos tegien den grond en werd met een hersenschudding naar zijn woning vervoerd. Per auto is naar hot gasthuis te Amsterdam vervoerd het lijkje van een 2-jarig meisje, dat aldaar door een tramwagen was overreden. Vol gens eenige getuigen treft den wagen be - stuuurder geen schuld. Te Rotterdam wilde een 69-jarige vroUw, terwijl zij al leen thuis was, in de keuken tiaar hand schoenen met benzine wasschen. Blijk baar kwam zij daarbij te dicht bij een brandend petroleumstel. De benzine kwam tot ontploffing. In een oogwenk stond de geheele omgeving in brand. Buren scho ten te hulp en waarschuwden den genees kundigen dienst. Per auto werd do on gelukkige, met zware brandwanden avea' het geheele bovenlichaam, naar het zie kenhuis vervoerd. Haar toestand wordt hopeloos geacht. i Aan een wissen dood ont snapt. Teen Donderdagmiddag -een goe derentrein Olst passeerde, liep eir een kind van 3 jaar tusschen de rails. Het kind werd omvergeworpen en bleef tus schen de rails liggen. De machinist remde uit alle macht, maar op 2 wagens na is de heele trein over het kind gereden. Wonder beven wonder bekwam hot kind

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2