HiPPOS 1ST MMWEII1 éenpostÊjel in elkpakje (ermitXoap ATLANTA" KWALITEITEN LMDERS Rechtszaken. Politie. MarftMGMen. Burgerde Stand. VEULENKEURING Een partij Afbraak. AANBESTEDING Coöp. V. V. sjWalchereri" De Eigendommen van de N. 7. Stooiiiliminsrfabriek „Zeeland" op Donderdag 2 Juli 1925, Het adres voor OOSTERBAAN LE COINTRE, Dinsdag 9 Juni a. s., Woensdag 24 Juni a. s., aan te besteden: Eenige herstel- en onderhouds werken, aan de Water- keering, Suatiesluis en verdere Kunstwerken, Gebouwen enz. van het Waterschap, met te doene leveringen. Dinsdag 9 Juni en Donderdag 11 Juni a.s. Groote veiling van Kruisbessen. 1. Een Landbouwerswoning, 2. Bouwland, s. Boomgaard, 4. Bouwland, s. Bouwland, Bouw. en Weilanden, verkoopen op Donderdag II Juni 1925, PUDDING FIJNSTE bootdienst te willen doen verzekeren. De op dat „bcurtvaartactres" gestelde en en op het vervoer van de automobiel van toepassing zijnde „algemeene vervoercon- dities der vereeniging tot behartiging van de belangen van de binnenlandsche beurtvaart, gevestigd te Rotterdam" slui ten uitdrukkelijk uit, dat de Provincie verplicht zou zijn tot schadevergoeding, zelfs indien de schade een gevolg ware van fouten in de stuwage of de navigatie. Opzet of schuld ten opzichte van het plaats gehad hebbende ongeval kunnen blijkens het ingestelde onderzoek bij liet pc-rsoneel van den stoombootdienst niét aanwezig worden geacht. Naar aanleiding van een èxploit hou dende dagvaarding door J. de Pauw te Breskens ter zake eener aanvaring 'tus- schen den hoogaarts „Breskens no 27" en het s.s. „Zeeland" van den Prov. Stoombootdienst op de Wester-Schelde met bijlage, stellen Ged. Staten voor te beslissen, dat de Provincie het rechts geding zal voeren. Van den heer P. C. Hage Izn. te St. Maartensdijk is een schrijven ingekomen waarbij hij er tegen opkomt dat aan den heer J. C. Krijger te Goes subsidie wordt verleend voor zijn autobusdienst Stave- niusseTholen, waar deze heer eerst 80 cent per rit vroeg voor 12 K.M. en 40 cent voor '8 K.M. Bergen op Zoom Tholen, voor welke lijn hij geen subsidie krijgt. Toen er concurrentie kwam werd het eerstgenoemd tarief 50 cent. Niet tegenstaande Ged. Staten biji schrijven van 13 Febr. er den heer Hage op wezen dat de subsidie van den heer Krijger met 6 Februari eindigde, bleef deze bij zijn wensch dat het adres aan de Prov. Staten zou worden overgelegd. Daar reeds door G. v. d. Klundert te Oud-Vossemeer een autobusdienst wordt uitgeoefend van St. Annaland over Oud- Vossemeer naar Tholen en deze. aan spraak kan maken op subsidie uit de Prov. kas, stellen Ged. Staten voor af wijzend te beschikken op het verzoek van W. Klippel te Oud-Vossemeer om subsidie voor een dienst op het traject. Van het gemeentebestuur van Kruinin- gen is een verzoek ingekomen om sub sidie voor herstel van den toren te ver- hoogen van f. 6000 op f7000. Hoezeer kan worden toegejuicht, dat men, nu men eenmaal het herstellingswerk ter hand heeft genomen, dit zoo volledig mogelijk wil uitvoeren, 2ijn Ged. Staten toch van oordeel da.t het niet op den weg dei- provincie ligt, hiertoe verder hare mede werking te verleenen. Ook met het oog op de financiën der provincie heeft deze naar het oordeel1 van Ged. Staten met f6000 op voldoende wijze van hare be langstelling doen blijken. De afdeelingen Biervliet, IJzendijke en Hoofdplaat van den A. N. W. B. vra gen een subsidie uit de Prov. fondsen tot 1/3 van de totale kosten ad f9756 te verdeelen over twee jaren, voor den aan leg van een rijwielpad van IJzendijke naar Hoofdplaat met een zijtak van Biervliet naar den verbindingsweg tusschen ooste lijk en westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. Volgens den hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, is een zeer belangrijk deel' der paden niet voor aanleg volgens het voorgestelde ontwerp geschikt en bo vendien is nog nimmer subsidie gegeven voor den aanleg van een rijwielpad, zoo dat inwilliging van het verzoek een be langrijk precedent zou scheppen. Ten slotte zou zoodanig besluit een vooruit- l'oopen op het wegenplan zijn. Op grond van een en ander stellen Ged. Staten voor afwijzend op het verzoek te be schikken. Ter vaststelling wordt aangeboden de rekening der provincie over 1923, aanwij zend in ontvangsten f 4.539.853,991/2 en in uitgaven f 4.704.969.63, alzoo een kwaad slot van f 165.116.631/2. Voorgesteld wordt de opcenten op de rijks directe belasting voor 1926 te be palen op 50 voor de grondbelasting op ongebouwde en gebouwde eigendommen en op de personeel'e belasting en 20 op de inkomsten en de vermogensbelasting. Ten slotte werd toegezonden de mede- deeling betreffende de vermindering van het aantal diensten op Zondag bij de provinciale stoombootdiensten welke gedateerd is van 20 Febr. j.l'. en welke beperking intusschen reeds is ingevoerd. Arrondissemens-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 5 Juni 1925- In de vol gende zaken werd uitspraak gedaan; we gens oplichting; W- V., 21 jr, landbou wers knecht te Koüdekerke, Imnd gev.; Straatschenderij; H. K., 17 jr, werkman Hansweert, vernietiging van' het vonnis van den kantonrechter, 1 mnd tuchtsoh.; Heling: G- de R,., 46 jr, zonder beroep, lerseke, gedetineerd te Middelburg, 6 mnd gev .str. met aftrek van het voorarrest; Diefstal: P. I. de II.35 jr, schilder, Schoondijkei f 15 b. s. 15 d. h-; Valsch- heid in geschrifte: M- V., 24 jr, boorn- kwwkersknecht, Kapelle, 6 m. gev. str. voorw. proeftijd 3 jr; Diefstal: Mj- 0. K-, 19 jr, werkman, lerseke, 5 m. gev. str. Overtreding wet o:p de Artsenijjbereid- kunst: A- 0= v. d. R., 23 jaar, apothekers assistent to Goes, vernietiging van het vonnis van den kantonrechter f 10 b. 10 d. h.; Overtreding Arbeidswet: J. de V-, 36 jr, slager, VlissLngen, vernietiging von nis van den kantonrechter, 3 d. h., voor waardelijke proeftijd 1 jaar; Dierenmis handeling: R. O. J. D„ 28 jr, bakker te Zuiddorpe, f25 of 25 d. h. Valschbeid in geschrifte: W- de V., 21 jr, ass'ura:- de'ur, Heinkenszand, 6 m. gev. straf. Door H. Th', van S„ 40 jaar, koop man to Goes, is hooger beroep aangetee kend tegen het vonnis van den kanton rechter te Goes van 25 Mei j.l. waarbij bij -ter zake. van overtreding der leerplicht wet is veroordeeld tot f 5 b. of 5 d. h. De moordaanslag te Haar-' lom. Gisteren werd bericht, dat de 15- jarigci J. B. op vrije voeten zou zijn gesteld. Dit bericht' is onjuist. Verleden week Vrijdag is B- naar het ziekenhuis te Amsterdam vervoerd voor een psychi atrisch onderzoek. Het rapport is nog niet bekend. B. bevindt zich in het ziekenhuis in verzekerde bewaring. De toestand van de moeder is zeer gunstig. Zij ver loeft evenwel nog steeds in de Maria-slichting. (Tel.) Verwezen naar de terechtzitting de zaak tegen M- A. H„ 22 jaar, timmerman, te Halsteren, G- J. D-, 20 jaar, commis sionair te Kruiningen en P M., 53 jaar, koopman te Biervliet, allen ter zake van knoeierijten bij het Metenwegen. Gevonden voorwerpen. In de maand Mei 1925 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven en zijn aldaar verdere inlichtingen betref fende deze voorwerpen te bekomen: Een koperen passer met potlood, een knipmesje, een zilveren armband, vijf portemonnaie's met en zonder inhoud, een rol kastranden, een duimstok, een zilveren pen en potloodhouder, twee jon genspetten, een witte zak met inhoud1, oen lederen mantelceintuur, een zakmes1, een schroevendraaier, een gouden broche, een hond, vier mutsen, twee ledige kistjes, een rijwielpomp, een koperen melkbussleutel, een handkar, een siga rettenpijpje, een houten kistje met in houd, een schaartje, een broche met haar en foto, een geldbeursje, een melkbus, een rijwielbelastingplaatje, een papieren zak inhoudende mutsjes en jurkjes, een zakdoekje, twee ringen met sleutels, een nummerplaat van een auto, een sleutel, een lederen beurs met inhoud en een taschje met inhoud.. Goes, 5 Juni 1925. Die commissaris van politie, E. 0. WIERTS VAN GOEHOORN. GOES, 4 Juni. Groote veiling. Kruisbes sen f23.10—f26 per 100 K.G. Kleine veiling. Oude Aardappelen f5, Kruisbessen f23.40, beide per 100 K.G.; Abrikozenjam 41 cent per flacon. MIDDELBURG- Bevallen: M. W- Vos, geb. Lemson, z.; N. A. Sturm, geb. Ver- straate, d.; G. C- A- Westerterp, geb. Romijn, P. J. van Hercules, geb. de Klerk, d.; E. J. Heuseveldt, geb. Hum melman, z. Overleden: L. D'ingemanse, 73 jr, on- geh. vr.; M. va.n Westen, 45 jr, weduwe van J. Zonruiter. Huw.-aangiften: A. M. Steeudam, 68 jr en M. P. de Koning, 66 jr; F. Buijfe, 28 jr en J. O. de Keizer 23 jr; A- Bosdijk 26 jr en G- S- Reijlers, 27 jr. Gehuwd: A. Melse, 32 jr en Ch. v. d. Ende, 33 jr; L. Alberge 29 jr en A. D<. O- Roiuffaer, 32 jr. i GOES- Geboren: Hendrik pieter Izak, zoon van Izak van den Bogaart en van Maatje Schrijver. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. Ver- heijen, 23 j. en A. M. Heilbron, 20 j. B. de Ridder, 26 j. .pn M. Scheepers, 22 j. J. de Nooijer, 28 j. en G. Hekhuis, 26 j. P. C. Melis, 28 j. en E. Collet, 27 j. M. Lankamp, 26 j. en' J. Vader, 23 j. Getrouwd: D. Boomsma, 2.3 j. en E. Ka mermans, 22 j. F. Tuinder, 35 j. en E. J. Machgeels, 20 j. Bevallen: A. J. Suurland geb. Merk, z. M. C. Klaver geb. Liplijn, z. A. Meijer geb. van der Kleijn, z. J. van der Hof geb. Roeting, d. C. J. de Boer geb. de Bu.ijzer, z. C. Groen geb. Baljê, z. A. van Hoepen geb. Verhage, z. Overleden: P. M. Dikkenberg, man van M. T. van Pienbroek, 59 j. (Vliss. Ct.) Fan 28 Mei4 Juni. Ondertrouwd: Simon de Pagter, 31 j. en Neeltje Besuijen, 30 j. Getrouwd: Pieter Boogaard, jm. 26 j. en Catharina Pietemella Goedhart, jd. 26 jaar. Geboren: Roelfien, d. v. Johan .Tochem Hofman en Aaltien Julsing. Gerard, z. v. Jan van Soelen en Levina Cevaal. [Vliss. Ct.) Van 29 Mei—5 Juni. IERSEKE. Ondertrouwd: Adriaan Har toog, 23 j. jm. en Cornelia Pietemella Kosten, 2Ï j. jd. Gehuwd: Salomon Blomaard, 21 j. jm. te Kloetinge en Cornelia Adriana Servaas, 20 j. jd.; Marinus Jan van Liere, 25 j. jm. en Pietemella Hollemans, 23 j. jd., onlangs te Kruiningen. Geboren: Hubrecht, z. v. Gerard Griep en Pietemella Cornelia Cornelisse; Roel- tje Willemijntje, d. v. Jacobus Daane en Marie Geusebroek. Gedurende de maand Mei- ARNEMUIDEN. Gehuwd: 6, Francois Buijs, 33 j. jm. en Laurina Dingemanse, 30 j. jd.; 13, Adriaan van' Waarde; 23 j. jm. te N. en St. .Toosland en Liontje de Jonge, 20 j. jd. Geboren: 5, Janna, d- v. Laurens Jan Kosten en "Dina Kraam er; 18, Grietje, d- v. Jan Meubneester en Cornelia de Nooijer; 19, Pieter, z. v. Geerardus Boone en Wilhehnina Blaasse; 24, Daniel, z. v. Jan van Belzen en Dina de Nooijer. Overleden: 11, Leintje Wisse, 73 j., vrouw van Johannis Louis Buijs,8, Cla- sina van Belzen, 82 j., weduwe van Jan de Ridder. 14, Levenloos geb. zoon. OOSTKAPELLE. Gehuwd: Johannes Janse, 24 j. en' Willem ina Vogel, 23 j.; Jan Louws, 25 j. en Laurina Riemens, 25 j.; Jan Mesu, 26 j. en Catharina Mari- nusse, 20 j. Geboren: Jacoba, d. v. Frans Provoost en Jacoba Brouwer; Bregtje Francina, d- v. Dirk ,T. van den Hoven en Jans Fran- cke; Jan, z. v. Jan' de Visser en Cor nelia de Visser. POORTVLIET Gehuwd: Krijn Eliza Lindhout, jm. 26 j. en Adriana Christina Cornelia Moerland, jd. 25 j. Geboren: Adriaan Leendert, z. v. Pie ter Willem Ista en Anna Koppenhol; An- thonie, z. v. Paulus Pieter Franke en Cor nelia de Graaf; Marina, d. v. Johannes Jozua Oosdijk en Johanna Geuze. Overleden: Jan van Bemden, 80 jaar, echtgenoot van Willemijna. van del Gouwe. KAPELLE. Gehuwd: 15, Cornelis Baij- ens, 29 j. en Adriana Roelse, 28 j.; JL5, Lucas van Liere, 31 j. en' Jacomina Mol hoek, 29 j.; 22, Dingeman JMager, 28 j. en Jozina Veerlioek, 25 j.; 29, Johannes Krombeen, 26 j. en Jannetje Zóetewij, 26 j. Geboren: 31, Cornelia Dina, d- v. Pieter v. d. Kreeke en Jacomina Cornelia Sonke. Overleden: 23, Nicolaas Bastiaan' de Leeuw, 69 j., echtgenoot van' Geertruid Lokerse; 23, Michiel Hoogesteger, 74 j., echtgenoot van Cornelia Reinhout. KRABBENDIJKE. Gehuwd: 7, Johannes Weststrate, 30 j. en Wilhehnina Lobbe- zoo, 28 .7, Gerard'Kesselaar, 23 j. te Waarde en Maria Krina Verplakke, 22 j.; 7, Johannes Marinus van Luijk, 24 j. en Geertruida van Velzen, 25 j.; 7, Adriaan van 'den Dorpel, 24 j. te Kruiningen en Geertruida Slabbekoorn, 23 j.14, Cor nelis Pieter Vogelaar, 32- j. en' Adriana Pietemella Smallcgange, 21 j.; 20, Ge rard Hoekman, 24 j. en Neeltje Philipse, 26 jaar. Geboren: 3, Cornelia Magrieta, d. v. Marinus Johannes Hoogesteger en Jo hanna Dorrepaal; 3, Jacob, z. v. Jan Be- nau en Johanna Hoogesteger; 15, Hen- drika Jannetje, d. v. Adriaan Lobbezoo en Maatje Poelman; 20, Paula Johanna Jozina, d- v. Martinus Cornelis Wisse- kerke en Tannetje Jozina Slabbekoorn. Overleden: 14, Kornelia de Jonge, 72 j-, weduwe van Gilles de Hamer. RILLAND-BATH. Huw.-Afk.: 30, Albar- tus de Bruijne, 28 j. te Rotterdam en! Maatje Helena Nagelkcrke, 24 j. Gehuwd: 21, Abraham Pieter Bolle, 20 j. te Wemeldinge en Johanna Jacoba Heij- boer, 22 j.; 28, Willem Moerdijk, 26 j. te Ossendrecht en Jannetje Gerardina Kok, 26 jaar. Geboren: 6, Cornelis, z. v. Pieter Ver- merris en Maria Griep; 19, Johanna Eli zabeth, d. v. Johannes Kalle en Iza- bella van der Velden; 21, Willem, z. v. Marinus Willem Lobbezoo en' Tannetje van Zweden; 20, Geertruida Janna, d. y. Jan Vogel en Elena Muts; 26, Wilhehnina Leuntje, d. v. Christiaan' Wisse en Jan netje Overbeeke; 31, Pieter Cornelis, z. v. Jan Ludovicus Engelaar en Marina Leuntje Suurland. Overleden: 7, Anna Leijs, 82 j., gehuwd met Johannes Akkerman. 's-GRAVENPOLDER. Geboren: 13, Ca tharina, d. v. Jacobus Vermue en Jozina Smits; 20, Petrus Canisius Joannes, z. v. Joannes Adrianus Clarijs en Cornelia Rijk- TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 5 JVni, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteer. Instituut te Die Bilt Hoogste baro meterstand 769-9 Hannandshuk. Laagste barometerstand 745-1 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van, 6 dezer: Zwakke tot matige Oostelijke toit Zluide- lijhe wind, helder tot liclitbewolkt, droog weer, iets warmer. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden voor en na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwdvader en Broe der ADRIAAN- LOUWERSE Wz„ betuigen wij onzen hartelijken dank, abtnede aan zuster Baardolfvooi' hare trouwe zorgen aan den over ledene bewezen. Namens de Familie, Wed. A. LOUWERSE—Pouwer. St Laurens, 4 Juni 1925. Jr Bij mijn vertrek uit Goes breng ik mijn stadgenooten vriendelijk dank voor de hulp in mijn werk ondervonden. C. MERISON, Enquetrice? des voormiddags IQ uur, op het Molenwater te Middelburg. Zes Categoriën, n I.Merrie- ▼eulens, Hengstveulens, 1 jarige Merries, 1 jarige Hengsten, 2 jarige Merries en Merries met.minstens 2 afstammelingen. Alle veulens moeten ingeschre ven zijn in het veulenboek van het stamboek en de Merries, die met af stammelingen mededingen in boek t0^ P? het stamboek. Inschrjjvingsbiljetten zijn te be- nnTTn Boekhandel BAUR- DUUX, Lange Burg, Middelburg moeten met het inleggeld van f 2.— per inschrijving, aldaar inge leverd zijn uiterlijk 13 Juni a.s. HET BESTUUR. is GOES. TE SOES. ZONDAG 7 JUNI Voorm. half 10Ds. F. A. de - Boeft, van Kruiningen. Avond 6 uur: idem. Notaris H. R. STRUVE is voor nemens te verkoopen des morgens te 9'/i uur Zware en Kinderbalken, Deuren, Ramen, Kozijnen, blauwe Steen, Klinkers, Brandhout enz. in het perceel St. Janstraat I 47 te Mid delburg (vroegere timmermans winkel van den heer Vertregt). Te zien op den morgen van verkoop. Het Bestuur van het Waterschap Ellewoutsdijk, zal op des namiddags 2 uur (Zomertijd), in het Café van J. van Zweed en, trachten Aanwijs dezer werken op Maan dag 15 Juni a.s, des namiddags 2 uur (Zomertijd), bij Dijkpaal 55 (bewesten het Fort). Inschrijvingsbiljetten in te leve ren uiterlijk 12 uur des middags op den dag dien der besteding voorafgaande big den Ontvanger- Griffier, bij wien afdrukken van het Bestek k f 0.75 verkrijgbaar zijn. Aanvoer vóór 10 uur. Balen te bekomen aan de Veiling. Veiling lO1/^ uur. HOOGENDIJK, Directeur. In elk pakje „Hermit Soap" wordt sinds eenigen tijd een fraaie vreemde postzegel bijgepakt, waardoor bet mogelijk is binnen korten tt'id een mooie postzegelver zameling te Kebbea Bovendien zullen wij de mogelijk heid openstellen de postzegels te ruilen. i Alle verdere gegevens vindt U in ons periodiek ver schijnend blaadje „Postzegelruilgids". dat op aanvrage aan de N.V. Ver. Zeepfabrieken. Afd. Reclame. -A Zwijndrecht, gratis en franco wordt toegezonden. CDonzig schuim ,S2)e ztepderwt/ïat! Deze bon duidelijk invullen en opzenden aan de N.V. Vereen. Zeepfabr. te Zwijndrecht Afd. Reclame. Ondergeteekende verzoekt regelmatig toezending, gratia en franco, van den Postzegelruilgids. Naam:- Adres: - te De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg is voornemens op Woensdag 17 Juni 1925, des namiddags 2 uur, in het Koffie huis bewoond door den heer W, Duvekot te Vrouwepolder, publiek te verkoopen In de gemeente Serooskerke: B 65, met Schuur en verderen Timmer, Boomgaard en Bouwland, aan den grintweg van Vrouwepolder naar Oranjezon, groot 88 Aren 51 c.A. aldaar, groot 51 Aren 95 c'A. In eigen gebruik bij den heer W. Mesuafzonderlijk en gecombineerd, nabij den straatweg van Seroos kerke naar Vrouwepolder, groot 34 A. 20 c.A. Aanvaarding dadelijk. naast no. 3, groot 27 A. 50 c.A. Aanvaarden rooven oogst 1925 nabij den Rijkebuurtweg, groot 65 A. 40 c.A. In 2 perc. en gec In pacht bij P. Geerse Pz. voor f 125, tot rooven oogst 1925. Bezichtiging der gebouwen Dins dag 16 Juni van 25 uur en op den verkoopdag van 1—2 uur; al het overige eiken werkdag. Breeder bij biljetten. De Notaris H. R STRUVE te Middelburg is voornemens op Zaterdag 20 Juni 1925, des voormiddags 10 uur, ten ver zoeke van de Diaconie der Ned Herv. Gemeente te Domburg, in bet gebouw „Rehoboth" aldaar voor 7 jaar, in gaande rooven oogst of 25 Nov. 1925 publiek te verpachten, zonder onkosten ten laste van de pachters te Domburg en Aagtekerke, groot 7.4329 H A. in 20 perceelen Notitiën kosteloos verkrijgbaar bij de heeren C LOUWERSE en J. WISSE Pz. te Domburg en bij voornoemden Notaris. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg, is voornemens in het openbaar te des avonds 81/i uur, in het Vei- iingsgebouw „Mercurius" aan de Koepoortstraat te Middelburg: aan de Seisstraat te Middelburg, bestaande uit verschillende^ Fabrieksgebouwen, Kantoor gebouw en Bouwterrein, ter totaal grootte vau 2065 Centiaren, zulks in 7 perceelen, combinaties en massa als omschreven in de gedrukte notities met terreintee-' kening, verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. Aanvaarding dadelijk na de toe wijzing. Bezichtiging daags voor en op den verkoopdag van 1012 en van 24 uur. Een beroemde huid-specialiteit heeft een geneesmiddel ontdekt tegen Ec zema en andere huidziekten. Deze wonderbaarlijke oplossing noemt hij D.D.D. Bij de allereerste toepassing reeds zult ge een zuoht van verlichting slaken. 'Hetresultaat is eenvoudig miraouleus. Verzuimt niet dit unieke geneesmiddel te prhbeeren. U zult zien, U dankt ons nog voor dezen raad. D.D.D. inflac. ttf. 0.76 en f. S.60 D.D.D. een a 1.- bij all* apoth. en dreg,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3