GflMBgf Nieuws. ïelegnrnsn. IioiMosp!ip(iaoi]8ÉÉ^,eei ftrtttBtÜlH. toaarlfe Slanl hoofdpinakels (gebeeldhouwde siei-torentjes) worden aangewend; de zijpinakels, welke indertijd door storm zijn afgerukt, zullen niel opnieuw worden opgetrokken. Wanneer dan nog de gescheurde steun beercn en de traptoren zullen zijn hersteld, wordt de restauratie stop gezet, voor onbe paalden tijd, daar er geen gelden meer be schikbaar zijn. En dat wil zeggen, dat aan het groote ra^m in den Westgevel, dat in minstens even bouwvalligen toestand verkeert als het bo venbeschreven venster, jiiets zal geschieden, hoewel het om herstel schrééuwt! Immers do steen, waaruit de raamstijlen zijn ver vaardigd, is grootendeels verweerd en hier en daar door hout vervangen, terwijl overal hiaten zijn in de glas-in-lood-bezetting, zoo dat wind en regen vrij spel hebben in het schip. Pit, naar de Singelstraat gekeerd ge deelte van den gevel, geeft wet eenigszins den indruk eener ruïne I Ook het fraaie, uit do 15e eeuw dagleeke- nend koor, belangwekkend om zijn luchtbo gen met kogels en zware voeting, oprijzende uit spitse zadeldakjes, zal voor onbepaalden lijd in zijn tegenwoordigen bouwvalligen toe stand moeten bljjven. Wel zijn herstellingen aan het middenschip verricht, doch de zij beuken, vooral de Zuidelijke, verkeereu in treurigen staat, en daar afdoende herstelling voorloopig is uitgesloten, heeft de architect zich verplicht gezien noodmaatregelen te nemen. Zoo zijn b.v. de leien .van de dakbedekking deels vervangen door asphaltpapier! En do luchtbogen, die het middenschip schragen, zijn zoodanig verteerd en ontzet, dat zij1 gevaar opleveren naar beneden te storten en in hun val de zijbeuken te vernielen. Ten einde nu het geheel staande te houden, worden de lucht bogen met latten en „formeelen" gesteund om ze voor verdere uitwijking te behoeden. Zoo ver is het met het verval van het ge bouw gekomen, dat de tot schoren bestemde onderdeden op hun beurt geschoord moeten worden 1 Wanneer straks de herstellingswerken wor den stopgezet, zal er aan. arbeidsloon en materialen in de drie jaar tijds, dat men werkzaam was, pl.m. een ton aan het kerk gebouw verwerkt zjjn, waarbij dan nog komen honoraria, renten van geleend kapitaal, enz. Grondig horstel van het koor met de zijbeu ken zou alleen reeds 90 mille kosten! Wan neer men deze groote bedragen leest, dan moet men het dubbel betreuren, dat te Goes destijds niet een regeling is getroffen als te Hulst, waar het groote kerkgebouw (dat wel eenige overeenkomst vertoont met het Goesche; het is ook in denzelfden stijl op getrokken) zoowel door do Protestanten als door de Katholieken wordt gebruikt (de Pro testanten het schip; de R.-K. het koor en het dwarsschip). Als er geen hulp komt, zal er na de vol tooiing der in «Jen aanvang dezer genoemde werken, niets m«ïer aan het indrukwekkende bedehuis geschieden; zal gedurende een reeks van jaren het verval voortschrijden en zal het gebouw een aanblik opleveren, slecht pas send bij het welvarend karakter van het steeds in zielental toenemende stadje Voor zoover npodig sjij er pan herinnerd, dat de Commissie voor de restauratie steeds gaarne giften in ontvangst zal blijven nemen ten behoeve van hot gebouw, waarvan M. Smallegange in zjjn -kroniek (1696) schreef: „diergelijk nochte van grootte nochte van doorluchtigheit in Zeeland nauwelijks te zien is". Ongelukken. Te Lienden is in een onbewaakt oogenblik een kind van een jaar in een sloot geraakt en verdronken. Te Lent viel een tweejarig schipperskind over boord en verdronk. Onder Diemen is een 4-jarig jongetje in het Merwedekanaal ver dronken. Te Kerkrade werd iemand door een wielrijder omver gereden. De wielrijder viel ook en kwam zoo ongelukkig met zijn hoofd op een steen neer, dat hij- een hevige hersenschudding kreeg. Een kwartier nadat men hem naar zijn woning had gebracht, was hij reeds gestorven. Te Amsterdam werd een 7-jarig meisje door een vrachtauto overreden en gedood. Zaterdagmiddag wa ren drie zusjes te Dordrecht aan hot spelen op een watertrap. De 5-jarige Jantje gleed uit, en viel te water. Haar 9-jarig zusje wilde haar grijpen, doch viel eveneens in de haven. De 7-jarige Sophie liep hard naar huis, doch toen de vader op de plaats des onheils was gekomen, waren de kinderen al in de diepte verdwenen. De lijken werden later opgehaald. Het toepassen van kunst matige ademhaling had geen resultaat. Ie Haarlem is een vrouw door een auto aangereden en aan haar wonden overleden. Bij het visschen op den Zuidpier te IJmui- den is een twaalfjarige jongen in zee ge vallen en verdronken. Op 2en Pinksterdag sloeg te Berg en Dal een rijtuig om. De inzittenden konden zich nog juist bijtijds in veiligheid stellen, doch de -koetsier B. werd van den bok geslingerd en, waarschijnlijk door een trap van het paard, gedood. Te Rot terdam is opgehaald het lijkje van den 11- jarigen J. Wanders, het andere jongetje, dat bij het zeilongeval ,op de Maas het leven verloren heeft. Op den straatweg van N. Schans naar Bunde is een meisje onder een auto geraakt. Het kind was direct dood. Te Schiedam is een 5-jarig kind van een schip overboord gevallen en verdronken. De 24- jarige H. uit Druten werd Dinsdagmorgen dood langs den weg gevonden. Vermoedelijke oorzaak is een hartverlamming. Weer een. Zondag 7 Juni a.s. loopt een goedkoop© trein van Den Haag en Utrecht naar Arnhem. Vervalsching van een spaar bankboekje. Een dienstbode te Nuenen (N.-Br.) heeft een spaarbankboekje vervalscht, door een bewijs van storting groot f 300, uit een oud boekje, dat haar niet toebe hoorde, in baar boekje te plakken. Het be drog werd ontdekt, toen zü een som geld opvroeg. Het boekje is door de Rijkspolitie in beslag genomen. A u to - o n geluk. Bij het grensplaatsje Anholt is een auto, "waarin het echtpaar Ha genbeek uit Wezel met twee kinderen waren gezeten, door het nemen van een te korten draai tegen een boom gereden en daarna in een diepe sloot geslingerd. De vrouw was, toen men haar uit liet water haalde, al dood. De man -kon zich nog uit het water redden, doch had zulke zware inwendige kneu zingen, dat hij een uur later overleed. B ra n d e n. Te Hillegom is door onbe kende oorzaak brand uitgebroken in een per ceel Hoogewerfstraat. Het vuur greep zeer snel om zich heen en tastte ook een aan grenzende woning aan. Beide perceelen zijn geheel uitgebrand. Een -kindje, dat in een wieg lag, welke reeds in brand stond, werd met moeite gered. Te Doornspijk zijn Zon dagmiddag drie hoerenhuizen afgebrand. Door den feilen wind -kon er weinig gered wor den. Varkens en kippon zijn verbrand. Sabotage.. Sinds eenige maanden is men van de zijde van het waterschap van den Oude-IJsel bezig met opmetingen op de rivier. Deze metingen worden al dien tijd stelselmatig gesaboteerd door vernieling van het aanwezige meetmateriaal en het doen verloren gaan van reeds bepaalde meetpunten. De politie, met deze feiten in kennis gesteld, is er eindelijk in geslaagd een der daders te verbaliseeren. Het onderzoek wordt voort gezet. Ontsporing. Eergisteravond is de stoomtram te Ilillegoin ontspoord. De locomo tief kwam over den weg te lijgen en de wagens stonden dwars over de rails. Persoon lijke ongelukken zijn niot gebeurd. De dienst ondervond echter groote vertraging. Aangehouden. Te Rotterdam zijn aangehouden de gebroeders B. S. en A. S. uit Zierikzee. Ze hadden 20 passerdoozen bij zich ,die zij te koop aanboden. Deze artikelen zijn vermoedelijk gestolen op een stoomboot. Zij waren bestemd voor een win kelier in Gouda. Onvoegzame kloe ding. Naar men aan het „Hdbl." meldt, is Vrijdag aan een vrouwelijke leerlinge van een der onderwijs inrichtingen te 's-Gravenhage, waar zoowel jongens als meisjes worden toegelaten, de toegang ontzegd wegens onvoegzame kleeding. Aan het ver-keerde adres. De koopman 11. P. liep Zaterdag op de Boompjes te Rotterdam met vulpenhouders te -koop. Bewerend, dat de pen goud was, bood hij er één aan een tóevallig passeerend inspec teur van politie in burger. Het bleek, dat de pen niet van goud was. P. is toen ter zake oplichting aangehouden. Een s t i k g a s - v e r g i f t i g i n g. Uit Genève wordt aan de „Tel." gemeldEen hoogst onvrijwillige proef van den stikgas- senoorlog speelde zich in het Fransche plaats je Annemasse bij Genève af. Daar ontplofte ten gevolge van de hitte op het station een uit Zwitserland -komende cylinder met 1200 K.G. vloeibaar chloor. Onmiddellijk verspreid de zich een groene wolkensluier over 't stad je, alles trachtte zich hals over -kop voor de naderende gasmassa uit de voeten te ma ken. De naburige hotels werden met behulp van auto's in allerijl ontruimd, maar men -kon niet verhinderen, dat meer dan 50 per sonen met ton deele ernstige vergiftigings verschijnselen in de ziekenhuizen van Anne masse en Genève moesten worden opgeno men. Zeer ernstig er aan toe zijn een aantal -kinderen, die in de nabijheid van het sta tion gespeeld hebben, alsmede een groot aan tal spoorwegmannen. Levensgevaar bestaat op het oogenblik bij geen der patiënten. Alle bewoners, die onder de inwerking van de gassen geraakten, klaagden over pijnlijke ver brandingsverschijnselen aan de hals en de oogen. Ook eenige Amerikanen, die tijdelijk in Annemasse vertoefden, zjjn het slachtoffer geworden van dezen „gasaanval". Onschuldig ver oor deel d. Men meldt aan de Loc. In Japara (Indië) bekende een beklaagdo bij' politioneel verhoor een moord gepleegd te hebben op een zekeren Kertosembong. Hij werd tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Maar onlangs, twee jaar na die veroordee ling, kwam de „vermoorde" Kertosembong in levenden Ujve aanwandelen; hij was niet ver moord, beweerde hij, doch als contractkoeli naar Deli geweest. Toen ging men eens vragen aan zjjn vermeenden „moordenaar" en spoe dig bleek, dat de man maar bekend had den moord gepleegd te hebben toen hij mis handeld werd door den oppasser van een. mantripolitie. Die mishandeling deed hem be kennen 20 jaar gevangenis was het ge volg. Bjj terugkeer van zjjn vermeend slacht offer werd hij in vrijheid gesteld en de op passer werd tot 4 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Bij Malang, in do desa Sarimoen, heeft zich nu een dergelijk geval voorgedaan; Sarimoen en Kasdan. in April 1923 beschul digd en veroordeeld wegens moord op een Chinees, blijken toen ook onder dwang ten onrechte bekend te hebben. Hoe druk het was. Het totale ver voer op alle Haagsch© tramlijnen (Delft en Leiden inbegrepen) heeft bedragen op den len Pinksterdag 235.000 passagiers en op den 2en Pinksterdag 339.000, gedurende de beide dagen dus ongeveer 574.000 passagiers. - Vechtende Pinkster-vis- s o h e r s. Te Nieuwer-Amstel kreeg tweeden Pinksterdag een gezelschap visschers, dat te veel aan Bacchus geofferd bad, ruzie over het betaalde gelag. De penningmeester, die beschuldigd werd te veel in rekening ge bracht te hebben, werd hard gevallen en het duurde niet lang of er ontstond een for meel© vechtpartij, waarbij de hengelstokken als wapen werden gebruikt. Een der visschers kreeg daarbij een vischhaak in het oog. Toen werd de vechtpartij gestaakt. De getroffene zal echter het oog moeten missen. Nieuw. Te St. Ouen (Frankrijk is dezer dagen een man gestorven, die als protest tegen de graftocspraien, evenals ten onzent in Frankrijk in zwang, bepaald had, dat bij zijn graf slechts één man zou spreken, en wel hij-zelf, door den mond van een vriend. Zoo is 't dan ook geschied. Een groote schare van familieleden en vrienden was aanwezig, doch er was slechts één redenaar, die 'ndoor den overledene zeiven geschreven grafrede voorlas, waarin natuurlijk niet gerept werd van de groote verdiensten van den gestor vene, van zijn ([uaiiteiten als liefhebbend fa milielid en vriend, noch van de groote leegte, die zijn verlies achterliet in den kring zjjner dierbaren. Zij begon met do aanwezigen har telijk dank te zeggen voor limine belangstel ling en voor al de vriendelijkheid, die lijj tijdens zijn leven van hen had mogen onder vinden. Zij bevatte verder een liartehj-k af scheid met veel goede raadgevingen voor hun particuliere leven zoowel als voor het po litieke welzijn van Frankrijk. Toen de doodo uitgesproken was, stonden de aanwezigen allemaal een "beetje verlegen, want zelfs een klein speechje om te be danken was verboden! En zoo trokken ze dus maar zwjjgend weer naar huis. Of de nieuwigheid navolging zal vinden (Hand.) Een eigenaardig vak. Gedurendo liet Tweede Keizerrijk bestond er in Parijs een hooi eigenaardig baantje: dat van pijpen- doorrooker. De hoeren waren er opgesteld om pijpen te hebben, die er oud, doorrookt uitzagen; met een nieuwe pijp kon je jü met goed fatsoen niet vertoonen in dien tijd. Toch brak er wel eens een oude pijp, of raakte versleten. Wat moest meneer dan doen? Een nieuwe koopon? goed! En gauw doorrooken goed! Maar zóó gauw is een gloednieuwe pijp niet doorgerookt; en veel zin om zich af te beulen torvville van zoo'n pijp, had mijnheer ook niet. Toen ontstond het vak van pijpdoorrooker. In Parijs kon men ze vinden, langs de kaden van de Seine gezeten, ernstig dampend, dampend, dampend. En controleerend af en toe, of de kleur wel goed werd, wel egaal, wel precies in de vereischt© tint want niet elke doorrook- manicr was goed, dat doorrooken moest met verstand en overleg gebeuren. Twaalf stuivers per dag -kon zoo'n doorrooker verdienen, als hij goed wist te werken. Twaalf stuivers, twaalf ouderwetsche stuivers per dag een flink salaris voor dien tijd! en zeker een flink salaris voor dat toch niet zoo heel onaangename werkje. Nu de pijp weer in de mode komt, is het baantje van pijpen-doorrooker weer uit zijn assche herrezen. Maar de tegenwoordige pijpen-doorrookers werken niet meer tegen twaalf stuivers per dag, ze eischen twintig francs voor een acht- urigen ,,werk"-dag. En dan moet hun do tabak er nog gratis bij geleverd worden! Zoo is nu de Franschman. Maar er zal nog heel wat water door Rijn, Maas en Waal moeten stroomen, voor een Hollander er too overgaat een ander uit zijn pijp te laten rocken I (Hand.) Beloonde hulpvaardigheid. Aan 'n 30-jarigen man te Amsterdam is ter wijl hij een vrouw, dio Moor een zenuwtoeval was getroffen, hielp bijbrengen, zijn porte- monnaie, inhoudende f 17 ontrold. Typhus-epidemie. Vrijdag j.l. zijn twee ambtenaren, ingedeeld bij de politieschool te Spandau, plotseling ziek geworden. De vol gende dagen worden steeds meer personen ziek. Het is gebleken, dat bij allen zich typhus heeft geopenbaard. Waarschijnlijk is de besmetting overgebracht door levensmidde len die het personeel voor zichzelf heeft gekocht. Familiedrama. Gisteravond heeft er in een .perceel op het De Constant Re' becipieplein te Den Haag een droevig drama plaats gehad. In het gezin van Bommel vie len herhaaldelijk huiselijke onaangenaamheden voor, waaraan het feit, dat van B. dikwijls misbruik maakte van sterken drank, niet vreemd was. Nadat er gistermiddag reeds twist was geweest, was gisteravond de 15- jarige zoon thuisgekomen, juist terwijl er op nieuw oneenigheid was ontstaan tusschen zijn vader en moeder. Volgens de buren moet de zoon de moeder toen hebben toegeroepen te vluchten omdat er anders ongelukken zou den gebeuren. De vader moet daarop den zoon hebben beetgegrepen. Buren hadden ge zien, dat de knaap door zijn vader in den uitbouw was geduwd. De lezingen liepen ver der uiteen of de zoon toen den vader met een zaag gedood zou hebben of dat deze daarin bij de worsteling zou zijn gevallen. In elk geval was de vader weldra een iijk. De zoon werd door buren geschetst als een goéde zoon. Vast is -komen te staan, blijkens het politioneel onderzoek, dat inderdaad de zoon door den vader is beetgegrepen en er een worsteling is gevolgd. De zoon greep toen het eerste het beste voorwerp dat onder zijn bereik lag, een schrobzaagje, kort geleden door den vader gekocht, en weerde zijn vader daarmede af. De scherpe punt van het zaagje drong den vader in het hart; deze was dadelijk dood. Het lijk is in beslag genomen. De zoon is naar het hoofdbureau van politie vervoerd. De moeder, die in .overspannen toe stand verkeerde, werd naar familie gebracht. Den geheelen avond stond er een dichte me nigte nabij de woning, waar het droevige familiedrama is voorgevallen. Drie inbraken. Gisternacht is te Hengelo op drie plaatsen ingebroken. Twee verdachten zijn gearresteerd. Er wordt echter slechts ruim f 200 vermist. (Tel.) Wat 'n onwetendheid. Wie ach ter de toonbank staat, wie onder den gaan den en kómenden man 2gjn clinëtèle heeft, doet dikwijls vermakelijke ervaringen op. Iedere winkelier kan het getuigen; al lijkt het ons niet onwaarschijnlijk, dat de boek- verkooper gelijk had, die onlangs beweerde: „nergens worden zóóveel zonderlinge dingen gevraagd, nergens ontmoet men. zóóveel arro gante onwetendheid, zóó verregaande onkunde als in een boekwinkel". En tot staving van zijn woorden overhandigde hij ons een lange lijst van boeken, die men hem in den loop van drie maanden had besteld of op zicht gevraagd, waarnaar men was -komen infor- mceren of ze bestonden, of tegen welken prijs ze werden verkocht. De lijst bevatte o.m. de volgende malheden „Meneer ik wou graag een globe hebben, 't Behoeft geen nieuwe te zijn, maar Amerika moet er vooral opstaan." „Kunt u mij helpen aan de jonkvrouw van Orléans, stevig gebonden „Bestaat er niet een boek zoo iets als Don Carlos; de infanterist van Spanje?" „Meneer, ik zoek een prentenboek voor een kindje van vier jaar en op bladzijde tien daar staal: Hop Marianneke Stroop in 't -kanncke Laat de poppetjes dansen." „Ik wou graag „De muizenvanger van Ha- melen" hebben. „Hebt u „Dante's goddelooze comédie?" 't Is geloof ik uit het Grieksch vertaald." „Kunt u mij ook pan een bundel poëtische gedichten op rijm helpen?" „Een verzenbookje in rooden band en ver guld op snee." Grappig en beschamend! (Hand.) B r a n d e n d ee aarde. Te Toumemire (in frankrijk) doet zich een eigenaardig na tuurverschijnsel voor. Het schijnt, dat in een ravijn op een kilometer afstand van het sta tion, de aarde brandt. De liaard ligt wel binnen de aarde, maar de bodem geeft zoo veel hitte af, dat de schoenzolen der be zoekers verschroeien. Professoren hebben ge constateerd, dat een zware olie doorsijpelt (lie den rotsachtigen grond zwart kleurt. - Tegen 63 personen de dood straf g e i s c h t. In het groote proces tegen de communistische samenzweerders te Sofia hebben zich 284 personen voor den krijgsraad van Schumen. te verantwoorden. De auditeur-militair eischto begon 63 personen de doodstraf. De -krijgsraad heoft nog geen uit spraak gedaan. DEN HAAG. V.Di. Afin de gevolgen van een operatie is alhier overleden Jhr mr W. Roëll, kamerheer van H.M- ae Kon. NEW YORK- V. D'. Een enorme brand heeft in Philadelphia gewoed. Zes fa brieken werden in de asch gelegd. De schade wordt op een miljoen dollar ge schat. GENEVE- V. D. Dirie personen werden gedood een 1 gewond bij een botsing tus schen een a.uto en een trein. SHANGHAI- V. D., Voortgegaan werd met het land-en van troe-pen van de bui- tenlandschp oorlogsschepen vanwege de relletjes, die hier plaats hebben. WASHINGTON- V.D. Die- schuldenfun- cleeringscommissie zal hier haai' onder handelingen voeren en zal in geen geval ©en deputatie naar Europa zenden. PARIJS. V.D. Er dreigt hier een sta king der Post-, t el egt a,af- en telefoon- ambtenaren als het parlement de eischen van dit personeel niet inwilligt- MARSEILLE. V.D1. Verschillende com munisten die naar Marokko wilden ver trekken, werden gearresteerd. »attMtaa»oiawte—ewa—OBBICUJÏ w iw Het Dag. Bestuur der gemeente Zierikzee heeft Zaterdagmiddag aanbe steed het verbouwen van de voormalige ambachtsschool c.a., aan de Noordzijde van het Kerkplein, tot Kweekschool voor onderwijzers. De raming was f 27.570. Laagste inschrijver J. v. Alinkerk te Zie rikzee voor f28.999. OOSTBURG, 3 Juni. Tarive f 14f 19, gerst Chevalier f 15.50, rogge f14- f 14.25, haver 'f 12.50f 13, bruine boo- nen f12f17. ZIERIKZEE. Op de Paardenmarkt wa ren heden Woensdag aangevoerd 53 paar den en 5 veulens. De handel was slap. Prijzen f 180f f50. Door de commissie zijn aangekocht 17 paarden, waarvan de prijzen varieeren van f140 tot f750. ROTTERDAM. Ter Rotlerdamsclie vei ling, Warmoezier straat 3739, waren gis teren aangevoerd 120.000 eieren. Prijzen: kipeieren f 5.60f 7.25, eendeieren f 5.55 f6.35 per 100 stuks. GOES, 2 Juni. Groote veiling. Kruisbes sen f 25.30—f 27.20 per 100 K.G. Kleine veiling. Nieuwe Aardappelen f 13 f20, oude Aardappelen f3, beide per 100 K.G.; Stoksnijboonen f0.80 per K.G.; Kropsla f 1.90f2.90 per 100 krop;_Rha- barber f4.70 per 100 bos; Honing f0.40 f0.49 per flacon. MIDDELBURG. Bevallen: E. J. Krijger geb. Brouwer, z.; L. de Broekert geb. Vossenaar, z. Overleden: L. Harpe, 77 j., weduwnr. van D. W. de Jong. GOES. Geboren: Anna Maria Susanna, d.v. Adxiaan van Zweeden en Willemina Pasman; Levina Pieternclla, d.v. Johan nes Jacobus Petrus Liplijn en Krina Coo- man. Over de maand Mei 1925. 'sH. ARENDSKERKE. Huwelijken: 7, Jan Breeweg, 23 j. jm. en Maria van Liere, 23 j. jd.7, Abraham van Weele, 25 j. jm. en Jacoba Paardekooper, 26 j. jd.7, Laurus Glerum, 23 j. jm. en Pieternella Pladet, 25 j. jd.14, Marinus David van Hekke, 31 j. jm. en Janna Cor nelia Heijboer, '30 j. jd.14, Frans de Ruiter, 25 j. jm. en Martina Nicolazina Kodde, 29 j. jd.; '20, Willem Joppe, 39 j. jm. en Johanna Welleman, 31 j. jd. 20, Bastiaan Rijk, 25 j. jm. en Johanna van Stee, 26 j. jd. Geboren: 12, Hendrik, z.v. Nicolaas Beeke en Maatje Fossen; 13, Jannetje Maatje, d.v. Pieter Polfliet en Adriana Grim; 18, Anna Elena d.v. Adriaan Leen- dert v. d. Berge en Dirkje Jacoba Ver meide; 21, Catharina d.v. Jan Huissoon en Alida Fraanje; 31, Jacobus d.v. Pieter Goud, en Willemina de Visser; 31, Sebas- tiaan Laurentius, z.v. Jan Vermuo en Jobina de Winter. Overleden: 17, Pieter van Dalen, 75 j., echtgenoot van Adriana van de Plasse, 23, Maria Vermeulen, 55 j. echtgenoote van Laurus Zuidhof. - SCHORE. Geboren: 28, Cornelia Maria, d- v. Marinus Rijk en Catharina Vermue. NISSE. Gehuwd: 6, Marinus Wildeboer, 28 j. jm. te Eindhoven en Jacoba Gees- sien Bommeljé, 29 j. jd. Geboren: 16, Pieter Jan, z. v. Jacob Gelok en Pieternella Christina de Kok. 28, Jan, z. v. Pieter Hoogesteger en Chris tina Huissoon. Overleden: 9, Petrus Witkam, 4 m., z. v. Adriaan Witkam en Suzanna Huizen- OVEZAND: Gehuwd: 1, C- Otte, 27 j. en N. Hoogesteger, 27 j. Geboren: 11, Cornelia Magdalena, d- van .A- Remijn en M. Rijk; 18, Pie ternella, d. v. H. van Antwerpen en N. Iloogenboom; 28, Wilhelmus, z. v. J. de Jonge en A. Verbart. Overleden: 11, Johanna Rijk, 71 jaar. DRIEWEGEN. Gehuwd: 7, Joh. Smal legange, 34 j. en J. Bruggeman, 27 j.; 7, Jacobus Bakker, 25 j. en A. J. Steene- poorte, 25 j. Geboren: 23, Willemina Maria, d. v. J. Krijger en L. Boone. Overleden: 30, G. Krijger, 60 jaar. WAARDE. Geboren: 9, Kornelia, d. v. Marinus Dijl en Wilhelmina Schrier; 16, Ida Christina, d. v. Jan Blok en Johanna Kole. Overleden: 6, Elena Wisse, 61 j., echt genoote van Antonie van der Vliet; 23, Pieter Klap, 62 j., echtgenoot van Adri ana Sinke. De ondraagbjke jeuk en pijn van aam beien worden onmiddellijk verzacht door aanwending van Foster's Zalf. Inderdaad een probaat geneesmiddel. Per doos f 1.75; per tube fl. (5) Wisselkoersen. Amsterdam^ 3 Juni, 1.15 u. Berlijn 59.2459.28 Brussel 12.02i/312.05 Parijis 12.30—12.371/2 c Londen 12.093/412.ÏO1/* New York 2.483/42.49 TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 3 Juni. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.4 te Scil- ly en Roest, laagste 755.9 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 4 Juni: Zwakke tot matige westelijke tot zuide lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk nog droog weer, warmer. The London Caramel-Works, Breda. Langs lijkie-n van geleidelijkheid heeft zich in het Zuiden van ons land een In dustrie ontwikkeld, die in weinig© jaren een ze-er goeden naam heeft gekregen. De-ze ontwikkeling is merkwaardig in «dubbel -opzicht. In de eerste plaats is de toenemende bloei op zichzelf verras send in een periode van algemeene ma laise. In de tweede plaats is geleidelijke ontwikkeling een begrip dat in het mo derne zakenleven nauwelijks meer bekend is. De moderne zaken kennen de laatste jaren slechts schokken, hetzij1 naar boven, hetzij naar beneden. Het is nu circa vijf jaar geleden dat de Handelsvennootschap London Caramel- Works te Breda werd opgericht. Beschei den begonnen, met een paar man perso neel en alles met handkracht, zou men als buitenstaander gewanhoopt hebben aan het succes, daar men zich met zoo beperkte middelen moest meten met de machines van het grootbedrijf We- zijn nu bijna vijf jaar later. C.a. 80 peiso-nen, mannen en vrouwen, vin den in deze industrie hun bestaan, zes vertegenwoo-rd'gfers doorkruisen het land, eni de producten in consumptie te bren gen. En ze gaan, ze gaan zóó, dat deze Firma, ondanks haar enorme productie capaciteit niet -exporteert. Zijf heeft de handen meer dan vol om het ei-gen land te voorzien. De geheele inrichting is tnans hoogst, modern, zoowel wat gebouwen als ma chines betreft en wordt geheel electrisch gedreven. Behalve op de productie van de Groene Kruis-bonbons „Locarb'ts" legt de firma zich toe op de vervaardiging van Oara- m, Is. Toffees, Haagscbe Hopjes, Dragée- wc-rk, enz. Sinds eenige weken is ook de fabricage Tan pepermunt ter hand genomen. De inrichting van het bedrijf is-zeer praktisch en overzichtelijk. Wat den bezoeker vooral treft is de groote reinheid de goede hygiënische toestanden en de groote orde, die ar heerscht. Vooraan rechts vinden we bijeen het fabriekskantoor, waarnaast het gezellig en smaakvol ingericht privé-kantoor, daar-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3