Staten-leneraal. Kerknieuws. OiderwBs. PredikbeirtM. Land- en Tniibonw. SeB8®8fl Nteaws. Laatste Berichte®. Briefwisseling. larkteriBMa Iwp Mesleftp, m. Ogestag Verkoopiapi gb Ver' paeMwgea. Gemeenteraad van Vlissingen. tlken middag aan een vast adres kwam, om te zien of er ook verzoeken zijn.. Dhr de pagter zegt, dat voor 11 maanden be sloten is de lokalen voor bewaarsehool- onderwijls te verbeteren, is dit besluit nu al uitgevoerd? De voorz. zegt, dat het gewenscht is, de zaak nog even uit te stellen. Dhr De Pagter zegt, dat be sluiten moeten uitgevoerd worden en an ders meet de Raad in kennis gesteld worden. Dhr Jobse wil het bouwen van spouwmuren uitstellen met het oog op de financiën. Dhr de Priester zegt, er wordt hier geschermd met bezuiniging, maar op dit oogenblik wordt het bewaar- schoolonderwijs opgeofferd aan de bezui- ging van den heer Jobse. De zaak wordt aangehouden. Die vergadering duurt voort. Tweede Kamer. De Kamer vergaderde gisteren van 11 uur vm. tot 6 uur nm., maar moest de Bioscoopwet nog onafgehandeld laten. Dhr Wijnkoop maakte het de Kamer lastig met een serie amendementen op de pensioen wet van spoorwegambtenaren. Ze werden meerendeels verworpen met. slechts 1 stem voor. Het wetsontwerp werd ten slotte z. h. st. aangenomen. Het voorstel van de leiders der fracties om in het Reglement van orde der Ka mer een nieuw instituut op te nemen, nl. dat der vaste commissies voor het on derzoek van wetsontwerpen kreeg spoe dig zijn beslag. Het voorstel om het subsidie aan de R.-K. Vroedvrouwenschool te Heerlen voor dit jaar met f80.000 te verhoo- gen, bracht vele monden in beweging. Na breede discussie werd met 4417 st. aangenomeneen amendement van mevr. de VriesBruins om voor een half jaar f 40-000 te geven. Tegen de Chr.-Hist, de heeren ter Hall (V-B.), de Groot (V.-B.), Scheurer (A.-R.), Boon (V.-B.), Colijn (A.-R.), de Boer (Platt.), Leenstra (A.-R.) en mej. van Dorp (V-B.). De zaak komt dus dit jaar nogmaals aan de orde. Daar na gingen de heeren met vacantie. JNfed.. Herv. Kerk. Beroepen te Bennekom J. E. Klomp te Oldebroek; te Wadenoyen' D- J. Vossers, cand. te Utrecht; te JutphaaS J. Hengeveld te Schipluiden. Aangenomen naar Terheyden (N.-Br.) toez. door M. de Jong te Altforst. Geref. Kerken. Beroepen te Helmond en te Nieuwveen W. II. Gispen, cand. te Seheveningen. Goes. Tweeden Pinksterdag hoopt de heer P. Wessels, koster der Ned. Herv. Kerk, zijn 25-jarig iubilé als zoodanig ta vieren. Voor de benoeming tot leeraar in de scheikunde aan het stedelijk gymna sium te Utrecht komt op de aanbeveling als no. 2 voor dr J. Spuyman te Vlis- singen. Een exodus. Aan de Chr. school te 's-Gravenzande heeft met 1 Sept. a.s. een uittocht van personeel plaats. Het hoofd is benoemd aan een ulo-kopschool te Katendrecht, en een der onderwijzers gaat met hem over; de tweede onderwij zer is benoemd te 's-Gravenhage en de derde te Seheveningen- Benoemd tot hoofd aan' een gere formeerde school te Schipluiden de heer J. Pouwer te Dordrecht (school „Effatha"), voorheen te Middelburg. Geslaagd aan de universiteit te Am sterdam voor het doctoraal examen ge schiedenis mej. W. A. Allan. De Unie van Chr. onderwijzers heeft aan de Eerste Kamer verzocht haar goed keuring aan het wetsontwerp-Westerman in zake vreemde talen op de lagere school te onthouden. Ook besloot de Unie hij referendum met groote meerderheid van stemmen tot aansluiting bij de Onderwijs- Centrale. De opvolger van prof dr P. J. Blok. Binnenkort is de benoeming te verwachten van dr N- Japikse, direc teur van 's Rijks Geschiedkundige Pu- blicatiën, tot opvolger van prof. dr P. J. Blok als hoogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis aan de Leidsche universi teit. (N. R. C.) Voor de overgangsexamens van het verpleegpersoneel op het Christelijk Ge sticht voor Krankzinnigen „Vrederust" te Bergen op Zoom slaagden de volgende verplegers en verpleegsters Van het 1ste naar het 2de jaar: J. F. Bestebroer, A. Kladder, A. Langeler, P. Blokland, A. v. d. Broeke, A. E. Diemer, E. van Drimmelen, J. van Egmond, J. G. van Giessen, M. A. Hoffius, M. Gort, S. Janson, H. Klomp, M. van Schelven en L. L. Steenblok. Afgewezen werden 2 can- didaten. Van het 2de naar het 3de jaar: J. A. de Bontridder, A. L. Dorst, J. J. Janse, J. v. d. Male, L. D. Matthijsse, C. J. van Rijsbergen, F. Tukker, T. Voogt, M. Walhout. Afgewezen werden 5 candidaten. Na afgelegd examen ten overstaan van de regeeringsgedelegeerden werd aan de volgende verplegers en verpleegsters het diploma B uitgereikt: R. Feenstra, H. van Leerzem, C- Louisse, W. Nagelkerke, B. H. Augsburger, D. H. van den Berge, J. Blokland, C. Boogaard, A. C. den Dek ker, G. B. Hoek, C. E. Klop, C. M. Noor- dergraaf, G. J. Oskam, J. van Schelven, P. Schuitman, J. Tukker en J. v. d. Vate- Afgewezen werden 2 candidaten. Geslaagd te Utrecht voor het theo retisch examen tandheelkunde eerste ge deelte de heer M. J. Okker. Ned. Herv. Kerk. Zondag 30 Mei. Goes, vm. ds Homburg, nm. geen dienst. av. ds de Vries. Maandag vm. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm. ds Steinz, nm. ds Hom burg. Zoutelande. Donderdagavond werd door de Landbouwvereeniging alhier haar ge wone jaarvergadering gehouden. Dhr G. de Visser gaf verslag van de vergade ring der Z.L.M. wat betreft het in wer king stellen der breede vellingen aan de voertuigen bij den landbouw in gebruik. Daar de wet niet voor 1930 in toepassing zal worden gebracht, was de Z.L.M. van oordeel om een afwachtende houding aan te nemen, om dan tegen dien tijd te trachten dit ongedaan te krijgen. Uit het jaarverslag van den secretaris-penning- - meester bleek, dat in het afgeloopen boek jaar zijn aangekocht 144490 K.G. voeder- stoffen, 117505 K.G. meststoffen en 7503 K.G. zaaizaden. De inkomsten bedroegen f31026.53 en de uitgaven f31012.71, zoo dat in kas is (met een nadeelig saldo van het vorig boekjaar van f0.06) f 13.88. Als bestuurslid werd herkozen dhr A. Maljaars. Tot afgevaardigden tot bet bijwonen van verschillende vergaderingen werden gekozen dhrn A. Maljaars, A. Kodde en G. de Visser. Tot het nazien der rek. werden gekozen de heeren J. S. Adriaanse en Klaas Verhag'e en tot plaatsvervan gers J. Geschiere en K- de Witte. Po gingen werden in bet werk gesteld om a.s. winter alhier een cursus te geven voor volwassenen in het boekhouden. Er wordt besloten om op de a.s. vergade ring der Z- L. M. in bespreking te brengen om het mijnenstelsol bij openbare ver knopingen „ingesteld door de broeder- scha pva.n notarissen afgeschaft te krijlgen. Bij de rondviaag vroeg een der leden of de vereeniging nog al tevreden was over de pootaardappelen die betrokken zijn bemiddeling der Z. L. Ml. Hierover werden verschillende meeningen naar voren ge bracht. Daarna sluiting. Ongelukken. De motorrijder P. te Groningen is te Stroobos in botsing gekomen met een auto, waarbij P. in de vaart werd geslingerd en zwaar gewond opgenomen. P. wordt in het ziekenhuis te Groningen ver pleegd. Te Utrecht is een werkman door een auto overreden. Hij bekwam een ernstige schedelbreuk. Te Den Bommel viel een vijfjarig jongetje van een wagen, met het gevolg, dat hij terstond overleed. Te Am sterdam is een 66-jarige juffrouw door een motorrijder aangereden. Zij werd in bewus- loozen toestand naar 't Ziekenhuis vervoerd. Te Den Haag werd een 65-jarige man door een auto aangereden. Hij is met een hersenschudding naar 't Ziekenhuis overge bracht. Te Kerkrade viel een 18-jarige jongen van zijn fiets. Hij overleed aan een bekomen hersenschudding. Te Breda ïs een. 13-jarige jongen onder een auto geraakt en aan de bekomen verwondingen overleden. Te Den Haag is opgehaald het lijk van een 17-jarigen jongen. Te "Amsterdam is een 24-jarige man te water geraakt en ver dronken. Auto-ongeluk. Gisterenmiddag zijn op den Rotterdamschen weg nabij de Lijrnfa- briek te Delft twee auto's tegen elkaar ge reden. Die van den heer D. uit Santport sloeg over den kop in de sloot. De bestuur der, die er onder geraakt was, werd met veel moeite door hulpvaardige handen onder de auto vandaan gehaald. Een jongmensch, dat naast hem zat, werd in de sloot geslingerd doch wist zïchzelven te redden. Afs chu welijke moordaanslag. Gisternacht heeft te Haarlem een afschuwe lijke poging tot moedermoord plaats gehad. Laat in den avond arriveerde aldaar uit Am sterdam de 15-jarige J. A. B., die bij zijn vader te Amsterdam woont. De vader leeft gescheiden van zijn vrouw. De jongen begaf zich naar de woning van zjjn moeder aan de Kleverlaan en nadat hij blijkbaar eerst om 10 uur een vergeefsche poging had gedaan om tot haar door te dringen, belde hij om half een 's nachts aan de woning aan. Door het bellen gewekt opende de moeder de voor deur en dadelijk daarop trok de jongen een revolver en loste een schot, dat de vrouw in de kaak trof Daarna spro.ng hij nog op haar toe en mishandelde haar aan hoofd en gelaat met den revolver. De moeder gilde en riep om hulp en wist den jongen de vlucht door de voordeur te beletten. Hjj wist echter een anderen uitweg, rende door de gang, verliet aan de achterzijde het huis en klom over een schutting, waarna hij over bouwterrein tenslotte den Kloppersingel be reikte. Daar ontdekte hij een bootje. Hij sprong erin, maakte het los en wilde het Spaarne oversteken om langs den anderen kant te vluchten. Er stond echter een sterke wind en ondanks herhaalde pogingen lukte dit over steken niet. Hij besloot daarop langs de spoor brug te vluchten en bracht daartoe het bootje tot bij het duodalf, klauterde naar boven maar gleed uit en viel in het Spaarne. Een visscher, die ziah in de nabijheid bevond en het tooneeltje had gadegeslagen haalde hem uiL het water. De houding van den jongen gaf hem aanleiding hem naar het bureau vair politie te brengen. Daar werd het jong mensch aan een verhoor onderworpen en be kende hij zjjn daad. Hij zeide opzettelijk dien avond uit Amsterdam te zijn gekomen £waar hij een M.U.L.O.-school bezoekt) met het doel zijn moeder van het leven te berooven, wijl hij een hekel aan haar had. Over zijn daad gevoelde hij niet de minste spijt. De moe der had zich na den aanslag naar buren begeven, die een dokter ontboden, waarna zij naar de Mariastichting werd getranspor teerd. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. In de gang van de woning vond de politie later een met vijf patronen geladen revolver van klein kaliber. Vergiftig n i k k e 1 vv a t e r. Op markten ziet men in den laatsten tijd weer epn man met fleschjes z.g. nikkel- pn ver- zilveringswater, waarmede koperen voorwerpen terstond vernikkeld worden. Voor een kwar tje wordt zoo'n fleschje verkocht. Niet alleen is het zwaar vergift, want hef is kwikop lossing maar bovendien, verdwijn! de glans reeds den volgenden dag en wordt het koper dat er mee besmeerd is aangetast (ingevre ten). De direkteur van den Warenkeurings- diensfc te Maastricht, waarschuwt tegen den aankoop, maar het was heter nog, dat de marktmeester of de politie dergelijke koop lieden van de markten weerden. Het aardbeien ge was. De stand van de aardbeien te Heemskerk e.v. is bij zonder gunstig, waarschijnlijk in hoofdzaak te danken aan de vele April-regens, doch ook aan de vochtige weersgesteldheid over 't algemeen en de vorstvrije nachten. De be volking, die voor het grootste deel in de aardbeien haar bestaan vindt, is dan ook voor den komenden oogst nog al optimistisch gestemd. Een woeste stier. De veehouder V. d. N. te Gouwesluis, is ternauwernood aan den dood ontsnapt. Hij was in 't land, toen een stier, die in zijn riabijheid graasde, wild werd en zich losrukte. Een vreeseljjke jacht begon toen. V. d .N. kroop door slooten van land tot land, doch de stier bleef hem hardnekkig .volgen. Geheel uitgeput kwam V. d. N. ten slotte op een stuk land, waar een veulen liep, en deze eenige kaas tot dekking benuttende, school de man achter hot. dier weg. De woeste stier sprong toe, en terwijl het arme paard werd afgemaakt, kreeg V. d. N. gelegenheid, ongezien te verdwijnen, daarmede aan een wissen dood ontsnappende. Een lijkje uit den trein. Donder dagmorgen is uit den D.-trein komende van Roosendaal op de Moerdijkbrug alhier een pakje geworpen, dat bij onderzoek een kin derlijkje bleek te bevatten. Op den rand van de courant waarin het gewikkeld was stond vermeldBrevaart, met potlood geschreven. Door de marechaussee is het lijkje voor sec tie-onderzoek in beslag genomen. „Veelbelovende" verloofden. Te Wassenaar is de dienstbode V. achter slot gezet wegens diefstal van tafellinnen in het hotel „Park de Kieviet". De politie te Leiden heeft huiszoeking gedaan bij den aan staanden schoonvader van het meisje, zekeren B., waar het gestolen tafellinnen in beslag is genomen. De verloofde van het dienst meisje ondergaat op het oogenblik een lang durige gevangenisstraf wegens diefstal van kousen, sajet, enz., gepleegd bij' den winkelier S. te Leiden, waar, toen hjj deze diefstallen pleegde, zijn meisje, de genoemde V., in be trekking wa«; 's avonds, als de winkelier uit was, het zjj hem in den winkel. Zigeuners aan de grenzen. Dicht bij Venlo, aan de Duitsche grens zwerft een groote bende Zigeuners rond, bestaande uit 25 wagens en 45 paarden. De marechaus see en de versterkte grenswacht houden de ongewenschte gasten tegen. Kinderspel met lucifers. Door het spelen der kinderen met lucifers in het hooi, is Woensdag een boerderij te Drachten, een prooi der vlammen geworden. Slechts een paar fietsen en een naaimachine konden worden gered. Een kast met inhoud en ongeveer f 500 blee feveneens in de vuur zee achter. Weer een schoolkind verge- t e n. Toen de bewaarschool te Winsum reeds een kwartier uit was, bemerkten voorbijgan- gers, dat er geschrei was in de school, waar na een der onderwijzeressen werd gewaar schuwd. Nadat de deur geopend was, bleek, dat een drie-jarig jongetje in de school was achtergelaten, dat, toen hij bemerkte, dat hij alleen was, natuurlijk luid was gaan schrei en. (Volk.) Onweders. In Silezië hebben de laat ste dagen talrijke zware onweders gewoed, die verscheidene slachtoffers hebben ge maakt. Zoo werden in de nabijheid van Ra- tibor een boer, die pp zjjn veld werkte met zijn vrouw gedood; hun dochter werd ver lamd. Te Zabelfcau doodde de bliksem een 67jarige vrou-w. In een bosch werden een houthakker en een 17jarig meisje- gedood. Hetzelfde lot onderging een vrouw, die gras maaide. Te Jauerino werden 3 kindertjes van een arbeider, die onder een boom een schuil plaats hadden gezocht, door den bliksem ge troffen en gedood In he.t district Glatz wer den 5 huizen getroffen en te Koenigshain een hotel. Al deze jebouwen zijn verbrand. De vrouw van den hotelhouder kwam in de vlammen om. Middelburg. Een openbare les van de Volkszangschool is steeds een avond van genot voor alien, die hem bijwonen. Reeds het zien van oen zoo groot aantal jonge meisjes op bet podium helaas zrjn er slechts enkele jongens bij moet de grootste nurks vrooljjk stemmen, maar nog meer zal dit het geval zijn als ach tereenvolgens de verschillende klassen enkele liederen deen hooren, waarbij het van klasse tct klasse crescendo gaat in de hoogte waarop de zang staat. Ook de solisten hadden evenals de koren een welverdiend succes. Teen de derde en vierde klas te samen hadden gezongen „De Schoonste feestdag" van Cath. van Hennes, trad de voorzitter der Vereeni ging „Uit het Volk Voor het Volk", dhr W. de Graaf op het podium en bracht ondc-r luide instemming van kinderen en publiek een compliment aan den leider, den heer- W- K. Kuiler, voor hetgeen hij ook nu weer aan de kinderen heeft bijgebracht- Na 37 jaar doet hij dit nog met jeugdig vuur. Vervolgens bracht spr. dank aan de kinderen vcor hetgeen zij ten geboore hebben gebracht, en spoorde hen aan do liederen te blijven zingen bij het werk, in de vrije uren en vooral buiten om zoo propaganda te maken voor goe den volkszang tegenover het geschreeuw dat men bij feesten hoort- liet goede zai het van hot kwade winnen. Tot de aanwezigen sprak de heer do Graaf ook woorden van dank, en wees er op, dat de scbcol steun noodi* heeft, waartoe hij opwekte- en waarbij wij ons van harte' aansluiten. Doze instelling heeft het vol ste recht op aller steun. Dut de kinderen, de lessen waardeeren. bleek uit de groote bloemenmand, den hoer Kuiler aange boden. WEMELDINGE- .Door den architect P. J. de Bourgraaf werd na onderhan-dsche aanbesteding het bouwen van een woon huis alhier opgedragen aan A. Willemsen te Wemeldinge voor f 4554. Juni 2 Buttinge, inspan, Blaupot ten Cate. 3 Juni. Veere, ijieubilair, etc. Rosier en Vervaat. 4 Middelburg, aandeelen, Ittmann. 5 Hanswee-rt, woon- en winkelhuis, winkel, pakhuis, boomgaard en bouw terrein, Verbist. 8 Veere, verpachting bouwland en tuin grond, Ittmann. 9 Goes, huizen en fruitkweekerij, Pilaar en v. Dissel. 10 Goes, meubilair en schilderstukken. Pilaar en v. Dissel. 11 Middelburg, huis en tuin, Blaupot ten Cate. 17 's-Gravenpolder, hofstede, Neervoort. 20 Domburg, verpachting bouw- en wei land, Struve. 27 Vrouwepolder, landbouwerswoning en bouwland- Struve. Kapelle, huis, boomgaard en bouw land, Kram. 's-Gravenpolder, bouw- en weiland, Neervoort. Souburg, hofstede, De Neeling. 's-H. Arendskerke, bouwland, Pilaar. Juli Waarde, hofsteetje, Markusse- Tot onze spijt moeten vanwege de ad- vertentiën enkele stukken wachten, o.a. verslag lezing Jhr de Geer, verslag recht zaak Breda, 'ingezonden stuk uit Kampen, enz. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad waren bij den aan vang aanwezig 16 leden. Afwezig wa ren mej. Gasille en de heeren Wesse- ling en Hoogkamer. Bij een mededeeling, van de directie der electrische tram over het geleide lijke vervangen van de rails in de stad door zwaar profiel wees dhr Van Benne kom er op, dat vele bewoners o.a. van de Waalstraat last hebben van het dreunen als de tram voorbij komt. De voorzitter zeide, dat B. en W. steeds met de di rectie in relatie staan. Ook kwam ter sprake het gisteren ver melde schrijven van A. Detrnar over het onderbrengen van schipbreukelingen van de Jonge Catharina in het St. Joseph- ziekenhuis. Dhr Huson zegt, dat blijkt, dat men het gemeenteziekenhuis bij ongelukken passeert. Spr. meent, dat het gemeente lijke ziekenhuis niet mocht worden voor bijgegaan. Bij het rapport, der commissie ad hoe, inzake de reorganisatie der politie, zegt dhr Berger, dat hij het plan niet kan goedkeuren. Spr. meent, dat biji de voor gestelde reorganisatie het politietoezicht zal verminderen. Hij stelt namens de S.D.A.P.-fractie voor den burgemeester te verzoeken twee inspecteurs en een recher cheur te ontslaan. De voorzitter meent, dat de commissie ad hoe alleen hen moet adviseeren, maar niet de raad moet beslissen in dezen. Dhr Huson staat verbaasd, dat dhr Ber ger anders optreedt dan in de commssie. Dhr Van Oorschot wil als bezuiniging noodig is het afvloeiingssysteem toe passen. Dhr Berger trekt na eenige discussie zijn motie in. De commissie van het rap port moeten een nader rapport over de inspecteurs en rechercheurs wordt ge vraagd, wordt in stemming gebracht. Over deze conclusie staken de stemmen, tegen de heeren Van Oorschot, Post, Lindeijer, Berger, Van Hal, Andriessen, Sorel en De Ridder. Inzake het adres van den Vlissingschen Bestuurdersbond om maatregelen te ne men ten behoeve van de werkloozen, deelde de voorzitter mede, dat reeds men- schen zijn gekeurd voor de Limburgsche mijnen en ook reeds plannen voor het gaan naar Belgisch Luxembourg en in de buurt van Brussel waar werk is. Dhr Lindeijer acht het aantal werk lieden te groot in verhouding tot de werk gelegenheid en meent, dat elders aan het werk zetten het eerste punt is, maar er moet meer worden gedaan. Werkver schaffing zou gewenscht zijn. Ten slotte is uitkeering van gemeentewege te ver kiezen boven die door het armbestuur. Het adres wordt ter afdoening in han den van B. en W. gesteld om advies. Dhr Hoogkamer komt ter vergadering. Naar aanleiding van het ontslag aan dhr Lindeijer bepleitte dlir Huson opname van den wethouder van financiën, ambts halve in het Armbestuur, daar dat bestuur veel geld van de- gemeente beheert. De voorzitter wil gaarne dit overwegen. Dhr Lindeijer zegt, dat de heeren Berger en Van Hal ook geen tijd hebben, en gaarne deze functie aan dhr P. G. Laer- noes overlaat. Tot leden van de commissie van toe zicht op het L.O. worden gekozen mej. J. J. Andriessen en dhr C. van Alten, beiden no. 2 der aanbeveling, en tot leden van de commissie van beheer van het Vlissingsch Studiefonds de heeren A. C. van Hal, aftredend, en D. A. Dronkers. Vervolgens werd behandeld het voor stel tot restauratie van het standbeeld van De Ruyter, waartegen zich behalve den voorzitter de heele commissie van de gemeentewerken had verklaard. Dhr Hu son meent, dat om de 10 jaar schilderen f 300 per keer kost, laat men het om de zes jaar doen, dan is het nog veel goed- kooper dan het voorstel. Dhr Huson komt or tegen op, dat mem buiten de begrooting om met groote uit gaven komt. De voorzitter zegt, dat het beeld er- treurig uitziet, maar het is een belang rijk monument. Nu is het een schande voor Vlissingen. De belastingbetalers zul len van de uitgave niets marken. Alleen de, wethouders stemmen ech ter voor het voorstel en zal nu het beeld weer gewoon worden geschilderd. Het voorstel om de lokalen in de Wil lem Hl-kazerne cn de scholen te verhuren aan gymnastiekvereenigingen voor f40 per wekelijkschen avond lokte voel dis cussie uit. Het voorstel werd verworpen met 10 tegen 7 stemmen. Voor de wet houders en de heeren Van Oorschot, Ba- rentsen, Van Bennekom en Andriessen. Overeenkomstig het desbetreffend ver zoek van de Ver. Chr. U.L.O. werd het voorstel inzake niet-uitkeeren van do jaar wedde van een onderwijzer over 1923 aan gehouden. Ook het voorstel tot verleonen van- machtiging aan Regenten van het Gast huis voor de uitvoering van de verande ringen aan het aangekochte pand Bel- lamypark no. 5, werd van de agenda afgevoerd. De overige voorstellen, vroeger ge noemd, werden alle z. h. s. aangenomen. Nog werd voorgesteld, in verband met het bij deurwaardersexploit opzeggen door het rijk van het erfpachtsrecht van de gronden, noodig voor de havenuitbroiding, de huren van die terreinen op te zoggen en verwijdering van de opstanden te vor deren. Dit werd aangenomen z. h. st. De voorzitter deelde mede, dat juist een telegram was ontvangen, dat Dins dag 10 man uit Vlissingen in do Lim burgsche miinen worden verwacht. VLISSINGEN. Veiling van 29 Mei 1925 Spinazie 116, Postelein 2026, Nieuwe Aardappelen 3653, Poters 17, Asperges 90' 97, Aardbeien 178, Peulen 107 ct., alles per K.G. Aardappelen (oude 7375 por 10' K.G. Kipeieren 55, Eendeieren 61 ct., bei den per 10 stuks. Bloemkool 1233, Sla 0,55 ct., beiden por stuk. Radij's 34, Sel derie 611,5, Uien 36, Peeën 1526, Ra barber 611, Rammanas 5, Raapstelen Pioenenn 2948 ct., alles per bos. Kervel 46, Pieterselie 4051, Zuring 1625, Bloemkool 65226, Moskrul 1630 ct., al les per mand. 's-Gravenpolder. Door den architect P. •1. de Bourgraaf te Wemeldinge werd hier aanbesteed het bouwen van een wagenhuis met graanzolder. "Inschrij vers Firma J. M. J. Schrijjver en Zn. te Goes f5950; H. Schout, 'sH. Arendskerke f 5880, P. Hubrechtse, -'s Gravenpolder f 5485, J. L. Allewijn, Hoedekenskerke f5275; J. la Grand te Hoedekenskerke- en j. M. Verheijke, Ellewoutsdijk f5248; J. Westveer, 's Gravenpolder f 5040. (Ge gund.) Kapelle. Aanbesteed werd Vrijdagmid dag alhier het herstel, de vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1926 van Je aar de-, kram-, rijs- en steenglooiingswerken aan den cal. Willem Annapolder te Bie- zelinge. Raming f3700. Inschrijvers: Pe trus Andriessen, Walsoorden, f4190; Jacs. de Jonge Mz., Biezelinge, f3850; Laurens van Boven, Ellewoutsdijk, f3820; Corns. Ciaassen Hz., Zaamslag, f3698. Rilland. Bij de op 29 Mei door het bestuur der waterkeering van den cala- miteuzen Zimmermanpolder gehouden aan besteding van het herstel, de vernieuwing, en het onderhoud tot 30 April 1926 van de aarde-, kram-, rijs-, steenglooing- en andere werken werd het laagst ingeschre ven door A- Wesdorp te Slavenisse voor f 12.625. De raming bedraagt f 12.844. Be houdens goedkeuring van Gedep. Staten is de uitvoering van het werk gegund-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 6