Gemengd Nieuws. wordt bij voorbaat als bezoekers wel kom toegeroepen. Gezien de telkens schitterend geslaagde Tentoonstellingen, zou Middelburg wel do expositiestad genoemd kunnen worden. Wij hopen, dal het een teeken van bloei en vooruitgang is. Spr. eindigt met den wonsch, dat deze Tentoonstellingsweek voor alle bezoekers een nuttige en aangename ontspanning zal zijn en geeft thans het woord aan den eerervoorzitter, den heer Dumon Tak om de Tentoonstelling officieel te openen. Hierna voerde de Burgemeester, dhr Diumon Tak het woord. Hij heeft de uit- noodiging gaarne aanvaard om deze ten toonstelling te openen. Spreker prijst den moed van de leden van het Comité om deze téntoonstelling te organiseeren, al herinnert spr. aan hetgeen hij een vorig jaar heeft gezegd: is 'tniet beter een jaartje te wachten. Spr. voor zich is van meening, dat de vermakelijkheden onder geschikt moeten zijn aan de Tentoonstel ling en hoopt daarom dat ze op gepaste wijze zullen worden gehouden. Spr. brengt bijzonderen dank voor het mede-organiseeren van de huisvlijtten- toonstelling. S,pr. wenscht den exposanten goede zaken toe en hoopt dat het groote werk en de vele moeite zullen worden gevolgd door een daaraan evenredig suc ces en verklaart hiermede de tentoonstel ling voor 'geopend. Ds v. Empel, voorzitter van het Co mité tot bestrijding der Tuberculose, is dankbaar voor het plan om door middel van deze tentoonstelling de T.B.C.-bestrij ding financieel te steunen en wenscht daarom de tentoonstelling veel succes. Hierna werden aan mevrouw Dumon Tak bloemen aangeboden. De aanwezigen maakten vervolgens een wandeling langs de stands. Na de officieele opening maakten we een rondgang langs de stands. Daarvan zij voor vandaag het volgende gemeld: Stand no. 21 van den heer H. M. J. HOOG EST EG E R te Middelburg biedt een artistiek aanzicht. In luxe doozen en fijne schaaltjes toont u deze stand een keur van chocolade, bonbons, geoonfijte vruch ten, fondants, enz. Bijzonder wordt de aandacht gevestigd op de chocoladesoor ten van de firma Bensdorp. Deze mooie, groote stand doet het vooral goed bij de zachte verlichting tegen den donkeren achtergrond, hetgeen een fijn aspect geeft. Stand no. 37 is van de bekende Middelburgsche firma SGHULTE THIE- ME, die exposeert met de Diaisy-Handstof- zuiger. Een ideaal stofzuiger voor wie geen electrische kan gebruiken. Deze stof zuiger voldoet aan de hoogste eischen en wordt reeds gedurende een jaar met suc ces door de firma Schulte Thiemo inge voerd. Met dezen practischen stofzuiger kan men in een kwartier 1/2 liter stof uit een goed onderhouden tapijt halen. De prijs maakt het apparaat voor ieder be reikbaar. In Stand no 49 heeft de heer J. DE NOODi van Middelburg allerlei artikelen op huishoudelijk gebied geëtaleerd, als mede verschillende zuivel werktuigen, zoo als Melotte- en Alfa-Melkontroomers en Boterkarns. Stand no 50 is van dezelfde firma. Een drietal Bauwann-motoren, speciaal geschikt voor het landbouwbedrijf, bren gen "Tiier in werking een Dorsclimachine, een Deering-Grasmaaimachine, een Snij machine en nog meerdere landbouwwerk tuigen. Voor heeren landbouwers zal deze demonstratie een aantrekkingspunt zijn. Bijzonder werd ook nog de aandacht gevestigd op de hooiharken die geëxpo- «;p-prn Stand no 36 van de N.V. HANDEL MAATSCHAPPIJ v.h. J. A. VAN OLFFEN (Filiaal Middelburg) toont op een keu rige en smaakvolle wijze een nieuwe uit vinding voor den zomer van 1925, n.l. de Zomerdrank Tutti-Frutti-Limo- Deze limo-< 'nade is een melange van 6 verschillende vruchtensoorten. De bezoekers kunnen zich van den „goeden smaak" dezer nieu we limonade overtuigen. Bij wijze van reclame wordt aan ieder kooper van 1/1 of twee i/2 flesschen een kummelglas en in vloeitjes verpakte kokerrietjes present gegeven. Stand no 2 van de firma GEBR JU LIANUS is werkelijk bezienswaardig. In dezen zeer fijnen stand ziet men o.m. 3 verschillende dressoirs Queen Anna, een Salon-ameublement, geheel bekleed met vochtvrije velours (een geheel nieu we stof), een prachtige salonkast enz. Speciale aandacht verdient voor de da mes een eikenhouten werkkastje, dat op practische wijze de werktafeltjes ver vangt. Alle meubelen worden naar eigen ontwerpen door «je firma Julianus ver vaardigd. Voorts wijzen we nog op de prachtige tapijten, ontworpen door den kunstschilder Verstratem, en de gordijnen en schoorsteenkleeden in moderne des sins. In Stand no 56 heeft de Firma WIJNAND FOCEING haar proeflokaal ter keuring van hare speciale merken likeu ren en limonades, en haar oude genever „Superior". Bijzonder werd de aandacht gevestigd op de Fladderak, vermengd met Pommeransbitter, een drank, meer be kend onder den naam van „Voorburg". Deze firma is de fabrikante van de be kende „Gandia" oftewel troebele Sinaas appellimonade. Als naar gewoonte ontbreekt ook thans niet op de tentoonstelling de van ouds bekende Wafel- en Poffertjeskraam van de GEBR. JACQ. LEO SMITS, op een zeer mooie plaats in den tuin. Ook zij, die verhinderd zijn de tentoonstelling te bezoeken, kunnen hiervan profiteeren, daar bestellingen thuis Bezorgd worden. InStand no 48 laat de VLiSSINGSCHE MELKINRICHTING „KOENA" zien wat zij op haar gebied doet voor goede melk- voorziening van het publiek.'Van de door haar geproduceerde melkproducten noe men wij o.a. melk én room in blikken voor export naar de tropen en voor banketbakkers, pensions e,d., alsook de Yoghurt „Koena". Dit modern en hy giënisch ingerichte bedrijf heeft aan zich verbonden een scheikundig ingenieur, en is o.a. vertegenwoordigd te Middelburg door dhr J. A. L. de Lange en te Goes door dhr C. de Kubber. Stand 110 22 is van de NATIONAAL KASREGISTER MIJ. De welbekende heer van der Waarden geeft hier zonder eeni- ge verplichting een volledige uitlegging van de in dezen tijd meer en meer nood zakelijke machines. Ilij toont, hoe de winkelier op de meest economische wijze zijn zaken kan drijven. De opnieuw ver laagde prijzen der Nationaal Kasregisters mogen voor den zakenman een aanspo ring zijn, toch eens te onderzoeken welke winst hij door deze absoluut geldsparende machine kan bereiken. Stand no 46 van de bekende fa. WED. G. OUD Pz. te Purmerend trekt bijzonder de aandacht. Dieze stand toch is ontwor pen door den sierkunstenaar Jac. Jongert, die tevens ontwierp de voor dezen stand gebruikte portflesschen van blauw glas- Na geledigd te zijn kunnen deze port flesschen dienen als sierlijke bloemvazen,; waarvoor zij dan ook in dezen stand dienst doen. Die reclame met en voor de diverse wijnen en limonades van de firma Oud komt dan ook zeer goed tot haar recht. Speciaal ook noemen we het bekende artikel Oud's Kinawijn, waar mede geëtaleerd wordt. Stand no 18 van de NEDERL. RE FRIGERATOR MAATSCHAPPIJ geeft een geheel nieuwe vinding te zien op het gebied van Koelapparatcn, n.l. de Re tor-koelkast. Deze Koelkast wijkt geheel af van hetgeen tot heden op dit gebied werd aangeboden. Zonder ijs, zonder mo tor en zonder compressor wordt de ver langde lage temperatuur verkregen. Het is het eenvoudigste Koelweriduig, dat wij tot heden zagen en dpor zijn eenvoudig heid door ieder gemakkelijk te bedienen en daardoor de aangewezen Koelkast voor slagerijen en grootere huishoudingen, zoo als hotels, ziekenhuizen, pensions, villa's, zuivfclinrichtingen, e.d. De eenvoudige inrichting geeft absolute bedrijfszekerheid en sluit slijtage uit. De bedrijiskosten van deze apparaten zijn zeer laag en daardoor dus het meest eco nomisch. We geven ieder belanghebbende in ■■overweging zich van ©en en ander aan Stand no. 18 op de lioogto te stellen. S ta nd n o. 27 (con reuzenstand) wordt ingenomen door de N. V. NEDERLAND- SCHE FABRIEK VAN BAKKERIJ-WERK TUIGEN, v.h. G- J. BENIER te Den Haag. Voor heeren Bakkers in de provincie een bij uitstek gunstige gelegenheid om zich op de hoogte te stellen van moderne ma chines voor hun bedrijf. We kunnen ©n willen niet alles in den breed© beschrij ven, want het 'is beter, dat de bakkers, als belanghebbenden, zelf gaan zien. Maar we zullen vluchtig enkele machines noemen, die geëxposeerd zijn. Vooreerst 3 soorten Beschuitsnijmacliines (ook 3 soorten Pillenspuitmachines, ingericht voor handkracht. Een Spritsspuilmachine; Speculaassnij- en Opzetmachines; Kluts en besiagmachines; ©en Advoeaat-roar- machine; voorts diverse moderne maclii-^ nes voor het kneeden en uitwalsen van doeg in de grootste variaties. We zouden nog veel meer kunnen op sommen, maar zullen nog slechts wijzen op de Deegverdeelmachines, de Amandel- pelmachines, de Wrijf- en Wanmachines, om voorts onzen totaalindruk zóó weer te geven, dat wij meenen, dat hier zulk een schoon© gelegenheid geboden wordt aan de Zeeuwsche bakkers om zich op vakgebied volledig te oriënteeren, dat wij •met overtuiging duiven zeggen: gaat daar in ieder geval eens zien. We bezien nu enkele stands in de kleine zaal. In stand 3, geeft ANDR. WELSUM uit Rotterdam een mooie collectie eta lage-artikelen (etalage-papier in moderne dessins, verdere reclame-artikelen, ja zelfs wordt desgewensclit voor complete etala ges gezorgd). Aardig zijn de reclame bordjes met losse letters, die zich op het glas vasthechten. Stand no. 4. Hierin etaleert de N.V. C. LIGTMANS uit Bord recht haar be kende Dordtsche toren-pudding, maizena en chocolade-artikelen. Daarnaast in stand 5 maken GEBR. KRUG uit V1 i s s i n g e n reclame voor hun kachels. Voor de dames is wel aantrekkelijk de mooie verzameling Mezökövesder „Matyo" handwerken, welke ANDOR FISCHER uit Den Haag in stand no.. 6 heeft uitge stald. Iets nieuws en tegelijk mooi zijn deze Hongaarsche bonte handwerken (ta felkleedjes, sjaals, kussens, enz.). Foto's van de vervaardigers dezer handwerken prijken tevens in den stand- N.V. PROGRESS, Rotterdam, wekt de nieuwsgierigheid der bezoekers op door haar nieuw systeem van reproduceeren of afdrukken van teekeningen. Dat het systeem mooie resultaten oplevert, wordt in den stand gedemonstreerd I In stand no. 9 van de fa. HENNING, de bekende fotograaf op de Groote Markt te Middelburg, wordt door een keur van foto's van fabrieksgebouwen, boer derijen, historische gebouwen te Mid delburg, enz., gedemonstreerd, hoe ver de kunst van photografeeren het te genwoordig al gebracht heeft. Een bekende van vorige tentoonstellin gen is de N.V. ELECTROLUX (stand 10). Wat een gemak levert zulk een apparaat voor onze huisvrouwen! I11 een apparaat met Mica-omhulsel kan men de juiste werking zien. Verschillende stofzuigers in diverse prijzen zijn te bezichtigen. Op aan schouwelijke wijze door middel van een weegschaal laat men zien, dat een stofzuiger zijn gewicht aau goud waard is! Daarnaast (in stand 12) een interes sante verzameling reclame-artikelen van S. DUITS Co. uit Dordrecht. De fa. Wed. C. J. BECHT ZONEN heeft in stand 14 enkele reuzen-piramides van flesschen gedistilleerd, likeuren, spuitwater en limonades opgesteld. Een vorm van etaleeren, die wel gezien moét worden. De groote zaal. Wij kunnen voor vandaag nog niet alle stands uit deze zaal bespreken. We be ginnen op het tooneel. Deze ruimte is gehuurd door de fa. J. A. L. G. WITTE uit Goes. Deze firma komt altijd uit met origineele, pakkende en ook ar tistieke reclame. Zoo ook nu. We zien hier iets anders dan liet gewone genre. De firma heeft de hulp ingeroepen vau den kunstschilder Raaymakers uit Krab- bendijke. Deze schilderde een drietal doe ken, waarvan twee onze bewondering af dwongen. Het eerste geeft een voorstel ling van een drinkgelag in een ouden wijnkelder en het tweede van een meisje, dat don druivenoogst inzamelt. Beide zeer te roemen! De firma etaleert haar limo nadesiroop Orange, haar porlsoorten en haar Samos-prima in rietverpakking. Deze luxe-verpakking (alles handwerk) is iets nieuws. In stand no 30 (aan 't andere eind der zaal) troffen wij aan een vitrine, keurig electrisch verlicht, van II. VAN TOOR Jz. uit Vlaardingen, een zaak die reeds 42 jaar bestaat en vooral in Zeeland meer. bekend wil maken haar ad vocaat, boerejongens, schillen op bran dewijn, limonades en siropen. Fa. GEBR. STEENLAND heeft een ruimen stand 110. 15) voor haar marga rine, merk „de Lange Jan", met verschil lende cadeaux. Een reclame, die ook zeer de aandacht zal trekken is die van R. BAKHUIS EN ZONEN, de bekende fabrikant van' vleeschwaren en conserven uit 01 s t, in stand no 17. Van deze artikelen is een stilleven met zwart fluweel als ach tergrond gemaakt. Zeer artistiek! 's Middags wordt gedemonstreerd met soepen en voortreffelijke kalfsleverpastei, «'elke laatste zelfs het gebruik van de boter op de boterham overbodig maakt en ook kinderen, die weinig eetlust heb ben, leert eten. De N. V. BISCUITFABRIEK „LIGA" te Bergen o p Zoom heeft in stand 31 oen flinke ruimte gehuurd, om reclame te maken voor haai staalbiscuit, kinderbis cuit (dat aan de bezoekers wordt geof freerd)-en gewone biscuits. Deze arLike- ten zullen nu zeker in onze provincie nog wel meer bekend worden. Stand no 33 is er een waarop het ten toonstellingscomité wel trotsch mag zijn. Wanneer toch een groote onderneming als de BURGERS E- N. R. RIJWIELFABRIE- KEN naar de tentoonstelling komt, is dat op hoogen prijs te stellen. Van deze fabriek is dhr J. v. Graafeüand te Mid delburg agent. De Burgers-rijwielenindus trie, die reeds 56 jaar bestaat, heeft drie fabrieken: 1 te Deventer en 2 in Roer mond. To Deventer werken daarin 220 arbeiders, in Roermond ISO- Iedere par ticulier en rijwielhandelaar kan de fa briek bezichtigen! Be prijs v,an de Bur gers-rijwielen is zeer gedaald. Do prijs varieert nu van f 77 tot f 180 Men behoeft dus niet meer ©en bui- tenlandsche fiets te koopen. Per week worden nu uit de 3 fabrieken 620 rijwie len afgeleverd. Ben industrie van belang dus Behalve rijwielen worden ook vleesch- snijmachines en naaimachines geëtaleerd. In stand no 32 exposeert dhr J. VAN GRAAFEILAND te Middelburg de be kende „Wanderer" en waarschijnlijk over enkele dagen ook de Gilette-motorrijwie- len. Er staan 2 Wanderer opgesteld. Be eeno de groote is van het nieuwe type met 2 inlaat- en 2 uitlaatkleppen per cilinder. De kleine een 1 cylinder heeft ook 4 kleppen. Stand no. 34 (van Mej. GUYOT) biedt een welkome afwisseling in de zaal door den mooien bloemenschat, hier ten toon 'gespreid. Bekende artikelen, waarvan de roem reeds gevestigd is, vindt men in stand 28 van E. OSTERMANN CO. te Am sterdam. Welke huisvrouw kent niet Persil, het zelfwerkende waschmiddel? En dr Oetker's bakpoeder „Backin", dat geregeld in ons blad wordt geannon ceerd? In dezen netten stand wordt dat alles, met nog enkele artikelen, geëxpo seerd, terwijl in drukwerkjes, die den bezoekers ter hand gesteld worden, de kwaliteiten en gebruiksaanwijzing uitvoe rig worden uiteengezet. Stand no 54 is de Radiotent in den tuin van het Technisch Bureau J. DE ZEEUWi te 'Oostburg. Hier vindt men verschillende toestellen op radiogebied, o.m. een groot toestel, geheel in luxe eikenhouten kast gebouwd. Ook de luid spreker is ingebouwd, alsmede de hoog spanningsbatterijen, zoodat van de ruimte in de kamer liiet te veel gevraagd wordt (maar deze integendeel met een keurig meubelstuk wordt verrijkt. Voorts zijn aanwezig 4-lampentoestel- len. Hierbij zijn ook de lampen in een kastje ingebouwd. Verder ziet men alle mogelijke onderdeelen voor Radio-toestel len. De aandacht wordt er op gevestigd, dat bet Technisch Bureau De Zeeuw cjoor geheel Zeeland zonder eenige ver plichting vakkundige toelichting geeft. Ongelukken. Een 10-jarig jon getje te Urk is bij het zwemmen in de Zuiderzee verdronken. -4 Te Utrecht js een li/j-jarig jongetje in de Vecht te water geraakt en verdronken. Te Rotterdam is een 60-jarige man zoodanig met het hoofd tegen de straat gevallen dat hij een ernstige hoofdwond bekwam en aan de gevolgen is overleden. Ook is daar een 8-jarige jongen bij 't springen van een auto zoodanig met 't lioofd tegen de straatsteenen aangekomen dat hij aan hersenschudding is overleden. Een 30-jarige dame werd door een fietsrijder aangereden. Zij viel en werd met een gebroken schedel naar het ziekenhuis ge bracht. Te Alphen aan de Maas is een twee-jarig dochtertje van den heer Greep, machinist aan het stoomgemaal, te water geraakt en verdronken. Te Amsterdam is een 15-jarige jongen door een auto overreden. In zeer ernstigen toestand werd hij vervoerd naar het O.L.V. gasthuis, waar hij1'spoedig na aankomst overleed. Maandagavond is te Oss hij een hevig onweder een kolenhandelaar, die onder de electrische lamp eene cou rant zat te lezen, op slag gedood. In verschillende in die omgeving liggende woningen werd op eens het licht onklaar. Bij het zwemmen zijn verdronken: een tienjarige knaap in de Zuiderzee te Urk; een lieer te Rijen, en te Oisterwijk een heer uit Tilburg. De politie heeft in de Dommel te Eindhoven het lijk ge vonden van een burger, die vermist werd. Zondag tijdens de wedstrijden va.n het paardenrenen op een terrein te Chèvre- mont, gem. Kerkrade, vielen bij de laatste ronde van den slotwedstrijd een paar Bel gische jockeys van hun paarden. Een de zer werd niet ernstig verwond: zijn col lega kreeg zware in- en uitwendige kneu zingen (hij brak o.a. een sleutelbeen) en werd in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis gebracht. - Tc Purmerend is een 70-jaxige fietsrijder in de Necker- straat door een auto aangereden. De auto reed over den man heen het water in. De oude man bleek overleden te zijn. -Te Amsterdam is bij een brand aan den Amstelveenschen weg een meisje van twee jaar in de vlammen omgekomen. De overige leden van het gezin werden gered. De vader, zekere Muis, bekwam lievige brandwonden. Zijn toestand is zor gelijk. Medisch onderzoek heeft vast gesteld da.t de beide kinderen die te Ha- ricli overleden zijn aan vergiftiging, niet gestorven zijn ten gevolge van Parijsch groen. Later zijn nog drie ander© kinderen in dit gezin ongesteld geworden, die niet op bedoeld weiland waren geweest. Bo vendien graasde daar al sinds eenige da gen vee, dat nooit vergiftigingsverschijn selen aantoonde. Brand. Gisternacht heeft een ern stige brand gewoed in een huis van Pa trimonium te Amstelveen. Agenten con stateerden den brand; een van hen ging het huis binnen en zag, dat de bewoners hun huisraad aan het bijeenpakken wa ren. De andere agent ging de brandweer •waarschuwen. Toen het gezin het huis verlaten had, bleek het driejarig jonge tje nog in het brandend perceel achter gebleven te zijn. Toen men hem trachtte te redden was hij reeds in den rook gestikt. Het huis brandde geheel af, daar de brandweer wegens lagen waterstand geen voldoende water geven kon. De inboedel was slechts laag verzekerd. Een over spannen schipper. Zaterdagmorgen lag te Zwolle aan het Katerveer een schipper die steenen uit Duitschland had aangevoerd. Het vaar tuig lag zoodanig dat het verkeer met de pont belemmerd werd, maar de schipper weigerde een andere ligplaats te kiezen. Een paar collega's zouden hem wel tot andere gedachten brengen, maar hij wist hun nog vlugger van boord te werken dan zij er op kwamen. Ook het bevel van „den waterstaat" om te verhalen, werd in den wind geslagen. Bij de komst van de marechaussee nam de man in zijn roeiboot de vlucht! Hij landde bij een weiland, wajjr hij op en neer ging loopen. eÖ „Waterstaat" verhaalde het schip, en de marechaussees brachten vervolgens d.en man weer aan boord. Na hun ver trek ging de schipper echter naar de stad. Op de groote Markt bracht hij het geheele verkeer in de war door voort durend toeterend op een autohoorn voor de wagens van de Reiniging uit te loopen. Die man bleek zeer overspannen te zijn, toen de politie hem aanhield. De ongelukkige schipper zal naar een inrichting worden overgebracht. Plotselinge dood. De huis vrouw van G. de R. te Goedereede, die gezond en wel 's avonds zich naar bed wilde begeven, werd plotseling onwel, zeeg ineen en was onmiddellijk een lijk. De inmiddels ontboden geneesheer con stateerde een hartverlamming. Diefstal op klaarlichten dag. Eergisteren werd bij den landbou wer A. v. V. te Rijswijk (Z.H.) een bru tale inbraak gepleegd. Dieven hebben op den middag door insluiping zich toegang verschaft in de woning en aldaar uit 3 portefeuilles een bedrag van f 1000 ge stolen. De bewoners waren vlak bij het huis aan het werk. De politie is de daders nog niet op het spoor. Onweder. Noord-Brabant en Zuid- Gelderland werden Maandagavond bezocht door onweder. Te Weert werd een koe door den bliksem geslagen. Te Doode- waard sloeg de bliksem in een huis- Het brapdde geheel af. De inboedel kon niet in veiligheid worden gebracht. Te Gemert in de Mortelschè Peek, brandde de boerderij van H. Goossens door het inslaan van den bliksem af. Het vee werd gered doch de inboedel werd een prooi van het vuur. Te Eindhoven sloeg de bliksem in de boerderij van den landbou wer P. Verhoeven, met het gevolg, dat de boerderij geheel afbrandde. Vier gei ten en twee honden kwamen om. Te Westerhoven werden drie koeien in de wei gedood door het hemelvuur. Heidebrand. In de gemeente- bosschen onder Ileumensoord bij Nijme gen is een heidebrand ontstaan, waar door ongeveer één hectare heide en hout opslag een prooi der vlammen werden. De gemeentelijke boschbrandweer voor kwam erger. De brand ontslpnd door het wegwerpen eener brandende sigaret. Naar we vernemen heeft een zware hagelbui j.l. Zondagmiddag in den Sta- tenpolder, onder Amsterdam, een schade van omstreeks f 50.000 veroorzaakt aan gebroken ruiten van broeikassen en te velde staande gewassen. De schade treft voornamelijk 'n twaalftal tuinders, van wie één slechts verzekerd is. Van de ove rige worden .er verschillende door de financieele schade met ondergang be dreigd. Veenbranden. Nog meldt men ■uit Emmer Compascuum De veenbrand, waarvan wij gisteren melding maakten, woedt nog in alle he vigheid voort. Doordat de wind was ko men opzetten, kon men het vuur niet keeren. Motorbrandspuiten uit Ter Apel, Veendam, Emmen en van de firma Schol ten uit Groningen zijn ter assistentie hier heen gekomen. Ongeveer 140 dagwerk turf van den vervener J. v. d. Leest is door het vuur aangetast. De geheele voor raad is zoo goed als verloren. De burge meester stelt een onderzoek in. Ook be richt men het uitbreken van een veen brand te Roswinkelerveen. Ook te Klazinaveen-Noord is een ern stige veenbrand uitgebroken. De brand spuiten van de Mij. KLazinaveen en uit Emmen zijn reeds op het terrein van den brand aanwezig. Telefonisch is de hulp van de brandweer te Veendam ingeroe pen. Ook is een veenbrand uitgebroken te Zwartemeer. Uit bijna alle woningen hebben de bewoners hun huisraad in veiligheid gebracht. Een begin van brand, veroorzaakt door kortsluiting, heeft een geweldige pa niek veroorzaakt in een ondergrondschen trein te New York, in de buurt van het station van de Grand Central Railroad- De doodelijk verschrikte passagiers, die de automatisch gesloten deuren niet kon den openen, baanden zich een weg door de ruiten. Er zijn 75 gewonden, van wie er 30 in de ziekenhuizen zijn opgenomen en 2 in levensgevaar verkeeren. Belgische marechaussees hebben aan de Nederlandsche uitgeleverd H. de G., ex-stationchef te Dongen, die enkele maanden geleden de stationskas had ver duisterd en daarop naar Antwerpen was gevlucht, waar hij werd gearresteerd. De aangehoudene is naar het Huis van Be waring te Breda overgebracht. Gistermiddag ongeveer 2 uur heeft zich boven Voorburg een uiterst zwaar onweder ontlast, gepaard aan zwaren ha gelslag. 'Tal van ruiten zijn tengevolge van den hagel stuk geslagen. In een paar warenhuizen gingen pl.m. 1000 en 700 ruiten verloren en alle groenten zijn plat gehageld. Enkele hoornen zijn als het ware kaal gehageld. Ook sloeg op enkele plaat sen de bliksem in, waardoor de telefoon ontredderd werd. Als een bewijs hoe over vloedig regen en hagel zijn geweest, diene dat men des avonds 7 uur op verschil lende plaatsen nog de hagel kon op scheppen. Hagelsteenen ter grootte van duiveneieren werden op verschillende plaatsen gevonden. Gistermorgen is het binnenkomend© stoomschip „Veendam" van de Holland- Amerika-Lijn op de Maas bij Rotterdam aan den grond gevaren. Ruim half drie in den middag is het schip met zes sleepbooten .van L. Smit Co Int. Sleepdienst en met de „Co lumbus" van de HollandAmerika-lijti, vlot getrokken en naar do Wilhelmina- kade gesleept. Die photograaf L. te Arnhem die reeds eerder van zich deed spreken toen hij tijdens de zitting van den gemeente raad. een steen wierp naar den burge meester, heeft Dinsdagmiddag de woning van den wethouder Bakker gebombar deerd. De heer Bakker en zijn echtge- noote zaten juist aan de koffietafel toen plotseling drie straatklinkers door de rui ten naar binnen vlogen; even later werd een gevulde vuilnisbak naar binnen ge worpen, gevolgd door een gevulden asch- emmer. Die bewoners werden gelukkig niet gfetroffen. De dader sprong na het bombardement op zijn rijwiel en reed naar huis. Daar werd hij even later aangehouden en geboeid naar het hoofd bureau van poltiie overgebracht en in verzekerde bewaring gesteld. Hij zou de zer dagen zijn woning moeten verlaten, en had. tot dusver vergeefs uitgezien naar een ander onderdak en ook bij de gemeente aangeklopt, echter zonder resultaat. Aan zijn ongenoegen meende hij nu op 'deze wijze uiting te moeten geven. Drie studenten te Kaïro zijn ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf en een vierde tot 15 zweepslagen wegens plundering bij den inval in de kantoren van het blad Al Kasjkoel door een Zagl- celistische menigte in Norember.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2