Tstegrameg. Laatste Seriehten. Finaacieëls Berichten. Rechtszaken. Posterijen en Telegrafie. Oetnenp Nieuws. Bnrgerijjke Staart. SfarktiiericiiteB. Zoogenaamde ..Verhandelingen" over Bajfeelsche, paedag. en Wetenschappelijke onderwerpen werden geregeld gehouden. In de eerste jaren werden de vergade ringen vaak bezocht door predikanten, die dan een bijlbelsch onderwerp inleidden. Nog werd door dhr Weeda in dank bare herinnering gebracht de arbeid van wijlen de hoeren Merck ons, Schuman en Wiefemaker. De oudste leden zijln thans de heer A- Rademaker en p. Boon, die de vergaderingen nog geregeld bezoeken. Bij de bespreking van de gewenschte salarisrcgolin g werd noodzakelijk geacht een grondsalaris van f 1400f 2900- Hoofdacts f 400- Hoofdenmarg© f 600 of f700- Mulo-marge f400'. Belooning der verschill. acten. Geen jeugdaftrek. Geen aftrek voor klasse-indeeling, wel, zoo neodig, een standplaatstoelage. Behoud van den tegenwoordigen kindertoeslag. De heer R. van d. Welle deed verslag van de gehouden vóórvergadering. Tot afgevaardigde naar de al gem. ver gadering werden gekozen de heeren A. Schout en A- Potuwer. Ongelukken. Te Utrecht is een IV2 jarig jongetje in de Vecht, te water ge^ raakt en verdronken. Ben 39-jarige ingenieur uit Eindhoven was Vrijdag in Z&ndvoort. Aangelokt door bet prachtige Zomerweer ging v. d. L. op het strand in een badstoel zitten. Even later vond men den man daarin verleden. Vermoe delijk is v. d. L. door een hartverlam ming getroffen. De man was ongehuwd. De moitonijlder K. wilde Zaterdag te Dutten aa.n de Dedemsvaart een autoi en eenigc fietsrijders passoeren, waarbij; hij kwam te vallen en ernstig aan hoofd, borst en schouder gewond werd. Hij werd onmiddellijk per auto naar het zieken huis vervoerd. Te Nijinegen is dood in haar woning gevonden de wed. Wan- sink. Het gaskomfoor stond ppen en zij is aan gasverstikking overleden. Zater dagmiddag is uit den Dionimel het lijk opgevischt van den 22-jarigen knecht S- S c h i p b r eu k. Het Engelsche stoomschip Ilalderton is nabij de Roe- meensche haven Konstanza vergaan. Op het verzoek om hulp is het stoomschip Kral Lir toegesneld, dat echter slechts een klein deel van de passagiers heeft kunnen redden. De duisternis verzwaarde het reddingswerk zeer. Waarschuwing. De commis saris van politie te Apeldoorn waar schuwt houders van hotels en pensions tegen een heer en dame van middelbaren leeftijd, die onder verschillende valsche namen, hun intrek in deze inrichtingen nemen en zonder betaling wederom ver dwijnen. Hun signalement is: van den heer: 49 jaar, middelmatig postuur, uit puilende oogen, grijzend stug hoofdhaar, in het midden gescheiden, bleeke kleur, loopt rechtop'; kleeding: grijs colbert- costuum, grijze slappe deukhoed; van de dame: 42 jaar, klein en slank van postuur, donker grij'zend haar; kleeding blauw mantelpak, beigekleurige stofman tel, "donkergrijze hoed met voile. Ook bankinstellingen enz. worden tegen ge noemde personen gewaarschuwd. Gr00te brand. In bet Litausche plaatsje Schucksehno is Vrijdag een groot© brand uitgebroken. Volgens de tot nog toe te Memel ontvangen berichten zijln 150 a 200 huizen en gebouwen in den asch gelegd. Een afdeeling der brand weer van Memel neemt aan het reddings werk deel. Bij den brand zijn 5 personen om het leven gekomen. Zware onw-ed ers. Naar uit Per- pignan wordt gemeld, hebben te Rous- sillon hevige onweders gewoed. Het he melvuur heeft op verschillende plaatsen schade aangericht. E!en kind werd ge wond, terwijl een vrouw door den blik sem getroffen werd. In het nabijgelegen gebied aan de Spaansche grens heeft de bliksem verscheidene kudden gedecimeerd Ook werden twee herders in het geberg te gedood. Branden. Zaterdagnacht zijn 8 dagwerken turf van de veenderij! te Ter- apolkanaal afgebrand. Kwaadwilligheid is de vermoedelijke oorzaak. Gisteren zijn te Ochten bij Tie! afgebrand een huis en een mandenmakerij. Alles was verzekerd. Door een ontploffing in een dei" af- deelingeii van de essencefabriek der fir ma Polak en Schwartz te Hilversum, ont stond Zaterdagmiddag brand. Aan de fa- hneksbrandweer gelukte het niet den brand te blusschen, zoodat, toen de Hil- versumsche brandweer op het terrein ver scheen, de vlammen het dak uitsloegen. De brand werd beperkt tot genoemde af deeling, die gedeeltelijk uitbrandde. Za terdagnacht zijn de opslagplaatsen met den geheelen voorraad hout alsmede het kantoor en de werkplaats van de hout handelfirma v. Heijhingen te Velseroord door onbektende oorzaak in brand geraakt en geheel een prooi der vlammen gewor den. Het in de nabijheid staande Con certgebouw werd door do overslaande vlammen eveneens aangetast en brandde totaal uit. Benige belendende woningen moesten worden ontruimd, doch belie- pen geen grooto schade. De uitgerukte brandweer van Velseroord en IJmuiden stond vrijwel machteloos tegenover de groote vuurzee, van dé op de werf staande brandende' stapels hout. De schade isi aanzienlijk. Persoon!, ongelukken kwamen niet voor. Inbraak. In de Hervormde kerk te Hoogkerk (Gron.) is gisternacht inge broken; twee offerbussen zijn gestolen. Vreemde zaak. De landbouwer Harnett, die in eerste instantie verleden jaar een proces met schadevergoeding van 25000 pond sterling gewonnen had, tegen twee doktoren die hem zonder nood zaak in een krankzinnigengesticht zou den hebben opgesloten, heeft, nadat het Hof van Appèl de doktoren van blaam gezuiverd had, een petitie tot het IIoo gerhuis gericht cm zijn zaak nogmaals te laten onderzoeken. Eergisteren is de beslissing van het Hoogerhuis afgekomen in den voor Harnett ongunstigen zin, dat een nieuw onderzoek niet noodig worut geacht. Aan de bladen heeft Harnett nu verklaard, dat het hem zijin heel© ver mogen gekost beeft om eindelijk normaal vrklaard te kunnen worden. Gedurende zijn 9-jarig verblijf in het gesticht van dokter Adams heeft hij een winstderving gehad van ongeveer 7V2 duizend pond, en 11a zijln ontsnapping hebben de processen dip liij heeft moeten voeren, al wat hij' bezat, zijnde 12000 pond aan landerijen en vee, verslonden. De drie overlevende mo tor ban die ten van het ongeluk te Painswick in Gloucestershire, waarbij, zooals wij gemeld hebben, de gestolen ante- door de politie achtervolgd, tegen een gesleten spoorwcgafsluiting aanreed, wat den onmiddellijken dood van twee der inzittenden tot gevolg had, zijln gis teren door den rechter te Stroud verhoord. Het bleken jongens van 19, 18 en 17 jaar te zij,n. AUe drie hebben ©en schriftelijke bekentenis onderteekend die met de woor den eindigen; ,,wij hebben alle drie een les gehad, die wij ons leven lang niet zullen vergeten." Doordat eerst het ver slag van de lijkschouwing der beide om gekomenen werd behandeld, is nog' geen vonnis gewezen, maar de beklaagden wor den beklaagd van iubraak in drie garages ten plattenlandei, het stelen van den auto waarmee het ongeluk gebeurd is en het levensgevaarlijk rijden gedurende 3 maal 24 uur van Stroud via Gloucester en "Birmingham naar Oxford en Londen en terug tot Painswick op de ;openbare wegen. Nekkramp. In het ziekenhuis te Assen is de landbouwer Tj. te N ijl and©, aan nekkram poverleden. Ontploffing in een kruit fabriek. Bij eeii ontploffing in een kruitfabriek nabij' Faversham (graafschap Kent) in Engeland, zijn drie werklieden gedood. De oorzaak der ontploffing! is onbekend. Waarschuwing. Het Haagisch Gorrespondentiebnreau meldt; Die politie verzoekt ons mee te deelen, dat J. J. D. Rip, tegen wien reeds vroeger gewaar schuwd is, thans woont in de Spilstraat 2 alhier en zaken doet onder den naam ,,Huis van Vertrouwen". Diefstal. Terzake van malver saties aan de glasfabriek te Woerden, zijn drie personen in arrest genomen, één wegens diefstal en twee wegens heling der gestolen goederen. Na verhoor zijn alle drie voorloopig weder op vrijle voe ten gesteld. Twee er van hebben bekend, één, wegens heling in de zaak betrokken, ontkende er iets mede te maken te hebben. Het is de politie na ver schillende huiszoekingen mogen gelukken een klein deel der gestolen goederen weder terug te vinden. Voornamelijk be staat dit uil een groot© ebonieten plaat, zeer vele boren, platzaagjes, eenig© ha mers, andere gereedschappen en stopcon tacten. Tramongeval. Onder Rijëbergen had Zaterdag een ongeval plaats met de sneltram Breda.Antwerpen, dat betrek- kc-lijk goed afliep. De locomotief pas seerde een wissel en ook ©en gedeelté van den volgenden, zoogenaamden dubbelen wagen, toen de. wissel omsloeg, waar door de wagen tegen ©en boom kwam en het achterste gedeelte geheel werd vernield. Een marskramer in de eerste afdeeling werd aan den rugwervel ge wond. De passagiers uit het .andere gie- deel te, afkomstig uit Breda e.n Princen- hago, kwamen er met lichte verwondingen gelukkig' af. Lijk opgehaald. De rivierpo litie te Rotterdam beeft in den mond van de Maashaven opgehaald beL lijk van den 37-jarigen K- Hij! was één dar slacht offers van de ramp met de sleepboot „Jo hanna Marijke", die drie maanden ge leden overvaren 'is. De moord aandenOWrtoom Naar wij vernemen, zal van Muylwijk, de moordenaar van den koopman Busch, ter terechtzitting verdedigd worden door Mr Alfred Levy. Door de uitgebreidheid van het dossier, zal de zaak niet meer voor de vacantie der Rechtbank, maar eerst na 31 Augustus ter terechtzitting komen. Naar verluidt zou, v. M. een 'levensschets en een relaas van het gebeurde aan den Overtoom hebben te boek gesteld. Nieuwe mijnra?mp bij Dioirt- mund. Zaterdagmiddag om half vijf ont plofte op mijn DurtsMd schacht 5 ©en magazijn van explosie stoffen. Gassen drongen ten deel© in het gebouw, waar arbeiders werkzaam waren en eischten daar slachtoffers. Tot nog1 toe, zijn 1 doode en 25 gewonden geborgen. Onge veer 30 mijnwerkers uit gevaarlijke af- deelingien worden nog vermist. Het red dingswerk is begonnen. De oorzaak van de ontploffing en haar omvang' zijn nog niet vastgesteld. De arbeiders waren van electrischie lampen voorzien. Nader wordt gemeld; Van de schacht 2 naar beneden vertrokken 280 man waren 8 uur Zaterdagavond 82 man en 14 ge wonden bovengekomen. Van de via schacht 5 naar beneden vervoerde 2-38 arbeiders zijn tot nog toe 190 man en 4 gewonden teruggekeerd. In de mijln be vinden zich dus nog; een 225 man, over wier lot nog niets gezegd kan worden. Van alle omliggende mijnen zijn reddings brigades aangekomen. Een derde telegram meldt, dat tot nog toe 5 doe den zijn geborgen. De Tel. meldt nog: In totaal bedraagt het aantal dooden tot dusver 43, waar-onder 7, die aan hun verwondingen in het ziekenhuis zijn overleden. Eén mijnwerker wordt nog ver mist; men neemt niet aan, dat hij zich 'neg onder de levenden bevindt. Het to taal aantal gewonden bedraagt vieren dertig. Door den zeer grooten luchtdruk is de mijn over 300 meter gescheurd. Dientengevolge is de reddingsarbeid zeer moeilijk. De mijnwerkers moeten door de giftige gassen een verschrikkelijken dood hebben gevonden. De tot dusver geborgen lijken zijn ten deele onherkenbaar verbrand. Familieleden stonden bijna den geheelen nacht voor den mijningang te wachten, waar zich hartverscheurende tooneelen afspeelden. - Hevige wolkbreuk. In de om geving van Simpelveld heeft het Zaterdag zóó geregend, dat van een wolkbreuk gesproken kan worden. Een zware hagel bui en overvloedige regens ontlastten zich boven het land. Er werd groote schade toegebracht aan het te velde staande ge was. Bijna al de jonge groente ging ver loren. Honderden ruiten werden vernield. De beek kon het overvloedige water niet verzwelgen en trad hier en daar buiten hare oevers. Verschillende bergwegen zijn onbegaanbaar geworden. De Hoofdstraat was in een kokende zee veranderd en joeg het water in woeste golven tegen de huizen, de kelders vul lende. D© stroom voerde met zich mee klein huisraad, doode kippen enz. Fiets rijders werden door het water verrast en verschillende konden hun leven slechts redden door hun rijkviel in den steek te laten en in de huizen te vluchten. Ook automobilisten trof hetzelfde lot. De wolkbreuk was betrekkelijk plaatse lijk. Eensklaps stortte de steonen brug die over de Eyser-beek ligt, ineen en de zware fundeering werd door de in ©en rivier veranderde beek meegesleurd. Zóówel te Eys als te Simpelveld moes ten verscheidene huisgezinnen met paard en kar door het water naar booger ge legen- huizen vervoerd worden. Die 82- jarige juffrouw Bessems, die eveneens door het water verrast was, wilde men uit haar huis halen, doch men vond .eerst een 15-jarigen knaap, die door den schrik was flauwgevallen en bracht dezen naar buiten, terwijl de vrouw tijdelijk op de tafel in veiligheid word gebracht. Toen men terugkeerde om haar te halen, vond men haar in het water liggen. Zij werd naar buiten gedragen, doch bleek reeds overleden te zijn. (Crt.) Een huis met bruiloftsgas ten i n g e s t O' r t. In het gebied van Zoegdidi (Kaukasus) is een huis, waarin zich ter gelegenheid van een bruiloft 400 personen bevonden, ingestort. Ongeveer honderd gasten werden getroffen, waar van velen ernstig, gewond. Tot nog toe zijln vijf lijken onder de puinhoopen vandaan gehaald. tMej. A. Rockefeller is Woens dag in het huwelijk getreden. Dit is voor vel© menschen interessant, omdat zij de dochter van den vermoedelijk op één na rijksten man van de wereld is- Men houdt het er voor, dat Ford Sr de rijkste man is, en dat op hem volgt John D- Rocke feller Jr, die al jaren lang het groote for tuin van den ouden heer Rockefeller J. D. Sr op zijn naam heeft staan. De thans gehuwde mej. Abby Rockefeller is de dochter van John D- Jr en dus de klein dochter van den ouden John D'. Die huwe lijksvoltrekking geschiedde op betrekke lijk eenvoudige manier, want de Rocke fellers houden niet van „dikdoen"! Toch waren er' tijdens het huwelijksfeest 75 geheime speurders op de been om te zorgen, dat ex- niets gestolen werd. De jonggehuwden gaan een auto-tochl door Europa maken en vertrekken Zater dag uit New York. Het huwelijk heeft een romantisch tintje. De jonge echtgenoot is 'n onbemiddeld advocaat, een jeugdvriend van de jonge vrouw. Me-j. Abby Rocke feller had de gewoonte zelf haar a'ulo te besturen en dan, wegens te snel rijden in moeilijkheid met de politie te komen. Enkele malen was de huidige echtgenoot David H. Milton dan voor haar opge treden als advocaat, en. met zooveel vuur, en soms ook met zooveel succes, dat hij er het hart der jeugdvriendin door had 'gewonnen. Mevr. Milton is 21 jaar. In zee gestoirt. Op Helgoland, zijn dezer dagen wederom c.a. 300Ó kub. meter rote in zee gestort, ditmaal aan de Oostzijde, iets benoorden de plaats van de laatste instorting. Van den tuin van de pastorie zijln o.a. 24 vierk. meter ver dwenen. In het geheel zijn nu ongeveer 12000 kub. M- naar heneden gekomen. Verdere scheuren doen vreezen, dat het hierbij niet zal blijven. Huizen en straten loepen voorloopig geen gevaar. Binnen enkele dagen wordt de regoeringspresi- dent uit Sleeiswijk op het eiland verwacht. De ombewaakte overwegen. Aan den onbewaakten overweg achter het „Apeldoornsche Bosch" bijl Apeldoorn bij wachtpost 89 had Vrijdagmiddag, ©en ernstig auto-ongeluk plaats. D© autobe stuurder Stelling had een auto op sleep touw en reed daarmede1 in de richting Apeldoorn. Hoewel het uitzicht daar ge heel vrij is, schijnt hij' een naderenden trein niet opgemerkt te hebben. De auto werd door den in volle zijnden trein ge grepen en totaal vernield. De kap werd dadelijk terzijde geworpen, terwijl het on derstel met den bestuurder nog een 300 meter door de machine werd medege- sleurd, eer de trein tot stilstand was ge bracht. Ernstig gewond werd de man met zijn 10-jarig zoontje opgenomen. De bestuurder van de tweede auto had nog gc-roepen en daarna zoo Öterk ge remd, dat hef verbindingstouw was ge broken, zoodat, hij met den schrik vrij' kwam. De trein kwam met 40 minuten vertraging te Apeldoorn binnen. Dien- zelfden avond is het zoontje van S- reeds overleden en Zaterdagmiddag is dhr S- aan de bekomen verwondingen overleden, na niet meer tot bewustzijn te zijn ge komen. Rotterdam, 18 Mei. Graanmarkt. Tarwe ruim ter markt in alle soorten lager verkocht, terwijl de goede en beste soorten groctendeels on verkocht bleven. In de schotkwaliteit f 12f 14, kwaliteit van vóór den regen f 16—f 18. Rogge begin markt onveranderd, lager verkocht f 13.75f 14.50, Gerst (Cheval- lier) f 14.75f 15.50, Haver onveranderd f 12.50—f 13.25, KL groene erwten lager f 12.50f 14.25, Schokkers lager f 16- 'f21, Bruine Boenen onveranderd f 10 f 17, alles per 100 K-G. EMMERCOMPASCUUM. V. D. In den loop van den dag zijn gisteren waar schijnlijk door vonken uit baggermachines op een paar plaatsen veenbranden uit gebroken. 'Door den krachtigen wind en de felle zon hebben zij zich sterk uitge-' breid en nemen bedenkelijke afmetingen aan. Brandspuiten zijn 'in actie, maai werkt het weer niet mee, dan zal het blus- schingswerk niet baten. Ook te Emmer- erfsclieidenveen staan turfhoopen in brand- AMSTERDAM. V. D. De meerderheids partij is uit het Bestuur der Communisti sche partij getreden. Dhrn Wijnkoop en v. Ravesteiin hebben zich van de candida- tenlijst der Tweede Kamer teruggetrok ken. Ie Kamercandidaat zal nu zijn L. de Visser. Het .Volk verneemt, dat Wijnkoop zich geheel uit de practische politiek zal terugtrekken en ook zal bedanken voor het Raadslidmaatschap van Amsterdam. MADRID. V. D. Koning Alfonso heeft ter gelegenheid van zijn 40en jaardag laten aankondigen, dat de krijgswet in geheel Spanje is opgeheven en dat de consti- tutioneele rechten hersteld zijn. Dit be- teekent practisch: terugkeer tot de par lementaire regeering en afschaffing van! het dictatoriaat. LONDEN. V. D. Uit Sofia wordt gemeld, dat de toestand in Bulgarije de laatste 48 uren is verergerd. Ten Oosten van Sofia strijden 1500 soldaten tegen gewapende benden. Ook worden uit verschillende plaatsen ernstige gevechten met bandieten gemeld- Een complot is ontdekt, dat een spoorwegbrug in de lucht wilde laten vlie gen en den express wilde doen veronge lukken. Via Berlijn wordt gemeld, dat een wijd vertakte samenzwering is ontdekt- Een groote hoeveelheid springstoffen is in be- slag .genomen. MIDDELBURG. Gisteravond was het vrij rumoerig in de stad en tot tweemaal toe ontstonden vechtpartijen, welke tot opmaken van procesverbaal leidden. Ten eerste aan den Blauwendijk, waar een matroos, die reeds in een café ruzie had gekregen met burgers, een hunner door een ruit gooide, waardoor deze verwond werd en zijn kleeren gescheurd werden. Het tweede geval deed zich voor in een café in de Latijnsche schoolstraat, waar een bezoeker door het gooien met een aschbak een ander dermate aan het hoofd verwondde, dat hij in het gasthuis moest worden opgenomen. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Mei, 1.30 uur. Berlijn 59.1559.20 Brussel 12.5012.55 Parijs 12.87—12.90 Londen 12.071/412.08 New-York 2.485/82.487/8 Onesiforusbank. Hiervan verscheen het 7e Jaarverslag over 1924. De zaken breiden zich geleidelijk uit, en gaan in de goede richting. Evenals vorig jaar kon weer 5 pCt. over de Cum. Pref. en 6 pCt .over de gewone aandeelen worden uit gekeerd. Verliezen werden niet geleden; tot executie van leening behoefde niet te worden overgegaan. De obligation in deze instelling blijven een betrouwbare geldbelegging, waarmede tevens een principieel doel wordt gediend. Wat het beheer betreft werden als Com missarissen herkozen de heeren Dr C. W. Th. Baron van Boetselaer van Dubbeldam en L. Slagter, terwijl in de vacature Mr J. A. de Wilde werd benoemd Prof. Jhr Mr B. C. de Savomin Lohman. Be Balans vermeldt o.m. het volgende: Activa. Effecten f 149.178.121/2 (vorig jaar f 183.213.121/2), Leeningen f 1.764.342.997a (vorig jaar f 1.525.523.861/2), Beleeningen U/G )f 37.850.(vorig ,jaar f26.790.Kas en Kassier f 14.450.39 (vorig jaar f 4.921.63). Passiva. Aandeelen-kapitaal f 600.000.on geplaatst f 468.500.(vorig jaar f 469.500. f 131.500.Stat. Reserve f 3.207.95 (vorig jaar f 1.966.99), Obligatiën 41/2 pCt. f 739.550.(vorig jaar f 750.400.)-, 5 pCt. f 955.500.(vorig jaar f 859.050.totaal f 1.696.050.Interest f 45.635.17 (vorig jaar f 42.480.17). De verlies- en winstrekening meldt: Debet. Onkosten f 9.985.341/2 (vorig jaar f 8.643.341/2). Afschrijvingen f 7.648.25 (vorig jaar f 6.710.99i/2). Credit. Interest en Provisie f 29.852.621/2 (vo rig jaar f 26.500.321/2), Administratiekosten f 340.13 (vorig jaar f 200.73). De netto winst bedroeg f 12.559.16 (vorig jaar f 11.346.70) voor dividend wordt bestemd f 7.440.aan Statutaire Reserve wordt f 1.443.25, toegevoegd, aan de Extra Reserve f 1.500.deze bedragen nu resp. f 4.351.20 en f2.000.terwijl er bovendien een Re serve voor koersverlies is ad f 16.327.751/2. Naar het Huis van bewaring te Mid delburg zijn overgebracht M. den B., 49 jaar, reiziger te Goes, ter zake van ver duistering, en A. Wi. V., 61 jaar, zonder beroep te Kattendijke, wegens landlooperij. Valschheid in geschrifte. De rechtbank te Groningen veroordeelde den aan nemer H. W. K. te Haren wegens valschheid in geschrifte tot 4 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar overeenkomstig den eisch. Hij pad eigen machtig de handteekening van zijn borg onder een stuk gezet. Overtreding van de Arbeid s- w e t. Doordat het heel wat jongelui niet mogelijk was den afgeloopen winter hun les sen te volgen, is door den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden een zeej groot aantal klachten van het overtreden der Arbeidswet door jeugdige kantoorbedienden onder de 18 jaar, ter kennis gebracht van do Arbeidsinspectie te Amsterdam. Als ge volg daarvan moesten Zaterdag voor het kan tongerecht verschijnen een firma en de di rectie van een 'Mij., omdat zijl jeugdige kan toorbedienden na 6 uur gestuurd hadden naar het hoofdpostkantoor. Tegen de firma werd geëischt f 15 en tegen de Mij. f 30 boete. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Mei 1925. Mej. Blok, Rilland-Bathmej. M. Stroosnij- der, Ierseke; mej. M. Stroosnijder, Ierseke; Fa. J. A. van A-!phen, Beesd; C. Misset, Doetmchem. MIDDELBURG. Gehuwd: E. M. H. Dro- gula, 30 j. en C. Dingemanse, 25 j.; C. Geluk, 24 j. en M. J. Mesu, 22 j.; A. Ludikliuize, 28 j. en A. T. de Jonge, 28 j.; L. Lefebure, 40 j. en N. W. Ingelse, 32 j. Bevallen: K. M. Tilroe geb. de Vos, z.; J. C. van Belzen geb. v. d. Welle, z.; M- Adriaanse geb. Janse, d.; A. J. J. Antheu- nisse geb. La Brujeere, z. Overleden: G. Overweel, 70 j., weduw naar van N. Feij; A. M. Penryj, 67 j., gehuwd met D. Alewijnse; J. Schout, 79 j. weduwnaar van K. J. Flipse. GOES- Gebotfen; FraUciscus Izaak, z. v. Franciscus Dirkse en van Adriana Labeur. Huwelijksafkondiging; Johannes Marti- nus van Elijk, j mi. 28 jaar te Teteringen en Gatharina Maria Boel, j.d. 29 jaar. Marinus Willeb oer, j m. 33 jaar te Tete- ringen en Maatje van der Vliet, jd. 28 jr. ROTTERDAM, 18 Mei 1925. Veemarkt. Aanvoer652 vette run deren, 346 vette kalveren, 115 schapen en lammeren, 1415 varkens. Prijzen per halve kilo: koeien 38, 47,5 -50, f57,560; ossen 48, 53, 58; stie ren 39, 43, 48, vette kalveren 5060, 72,5, 8590, schapen 26, 33, lammeren f25f35; varkens 3738. Koeien en ossen aanvoer zeer ruim, handel matig, prijzen vrijwel gelijk vorige week. Enkele puik-beste beesten, tot 2 ct. boven noteering. Stieren aanvoer flink, handel traag, prijzen bijna onveranderd. Vette kalveren aanvoer zeer ruim, handel slepend; oude prijzen met moeite te hand haven. Schapen en lammeren aanvoer gering, handel als gevolg der slechte noteering uit Londen zeer slecht, prijzen erg gedrukt. Varkens aanvoer flink, han del zeer lui, prijzen ongeveer op dezelfde hoogte. Puik beste ex. iets boven noo- teering. Voor 't buitenland werden var kens gekocht beneden de 100 R.G. tot 39 ct. Zaden. Bruin mosterd f 65f 70, geel mosterd f30f32, blauw maanzaad f40 f43, karwijzaad f28f30, lijnzaad blauw f20f22,. kanariezaad f22f24, koolzaad f*30f35, buit. boekweit f13. Vlas. 8000 KG. blauw f 1.35—f 1.90, 3400 k.g. wit Zeeuwsch f 1f 1.30, 24.500 k.g. 'Holl. geel f 1.35—f 1.75, 2000 k.g. Groningsch fl.30fl.70, 400 k.g. Dauw root f 1f 1.25. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers f4.25f5, Zeeuwsche eigenh. f4! f4.25, Zeeuwsche bonte f5.50f6.25, Zeeuwsche blauwe id., poters f 1.75 f2.75, Red Star f4—f4.50, Bravo's f5 f5.75, Malta winter 1618, spring 21' —25. Aanvoer tamelijk, vraag kalm. Eieren f5.50—f6.50. M TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 18 Mei, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770,9 te Wisby, laagste 754,2 te le Havre. Verwachting tot den avond van 19 Mei: Matige Zuidoostelijke tot Zuidweste lijke wind, half tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk regen of onweer vooral in het Zuidwesten, koeler.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3