Telegrammen. Allerlei. Gemengd Nieuws. M de Pers Opp.Bliare Verfeooplages en 7er- pacbtiHgea. Aanbestedingen. zij yeruitwetidigt hem van binnen als ik Bet zon eens uitdrukken mag; zij maakt hem tot slaaf van zijn verbeel ding, tot een speelbal van zijn invallende gedachten en grillen. Zoo'n menscbi jaagt zijn eigen Ik op straat en laat allerlei andere machten, die daartoe geenerlei recht hebben, de plaats van het eigen oor deel innemen. Die onafgebroken prikkels verwoesten de geestkracht, evenals een gestadige bit- teraar sLapperig en futloos wordt. Van zoo'n alleslezer moet gij nooit een degelijk boek, een kernige rede, een wel overleg den raad verwachten, want do oogen zgncT ziel zijn even vermoeid als die van zjjin gezicht en zijn geest lijdt per manent aan hoofdpijn, zelfs als zijn schedel dat moordende werk vermag uit te houden. „Maar een mensch moet tochi op de hoogte blijven van zijn tijd!" Zeker, maar om op de hoogte te kunnen blijven, moet men eerst die hoogte hebben bereikt, en geen schep sel kan een berg in galop of op oen drafje beklimmen. Beperk u in uw lec tuur, maai' lees dan ook het beste I Hoed u voor romanvergiftiging, letes hoogstens twee romans in een jaar en Iaat u rustig uitlachen omdat ge tien, twaalf andere, die „de heel© wereld leest" vrijwillig en moedwillig onaangeroerd hebt gela ten. Hoed u ook voor het "verslinden van couranten, want het goede, dat zij bie den, staat gewoonlijk in omgekeerde even redigheid tot hlaar uitgebreidheid, en zelfs wanneer, gij het voorrecht moest missen de redevoeringen uwer Kamerleden, de telegrammen uit heel de wereld en de nieuwste grillen der geleerden te kennen, houd een ruime plaats open voor oratie 'en meditatie, vcor het verkeer met de eeuwigheid, die toch alleen iu deze ja gende tijdelijkheid den beelddrager Gods mag boeien. Al bet andere moet op behoorlijken afstand van zijn innerlijk leven blijven. Lees dus niet meer da.n goed voor u is. Lees nooit wanneer gij' meer be hoefte hlebt. aan inkeer in uzelven en toekeering tot God dan aan verkeer met de ontelbare schare van schrijvers, die u hek kostbare bezit uwer stille uren willen roeven. Dir Gunning in „Pniël"- Ongelukken. Het 3-jarig doch tertje van den heer Z. te Apeldoorn is Zondagavond op den onbewaakten over weg tusschen Apeldoorn-Het Loo dooi de tram gegrepen en gedood. Gisteren werd uit de Zuid-Willemsvaart, te Hel mond het lijk opgevischt van 'den sedert 1 Mei j.l. vermisten 54-jarigen werkman v. d. L. Te Rotterdam zijn gisteren, toen ze plotseling van achter een stil- staanden tramwagen te voorschijn kwa men, twee meisjes door een auto aan gereden. De kinderen bekwamen respec tievelijk twee gebroken ribben en een hersenschudding. Ze werden in hetgroote ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Te Amsterdam is gistermiddag een 63- jarige brandstoffenventer tegen de loco motief van de tram aangeloopcn. De man! verkeerde vermoedelijk ,in doezelenden, min of meer suffenden toestand, zag de tram niet voorbijkomen en liep terzijde tegen de machine op. Hij kreeg een ge weldigen klap en werd omvergeworpen, een zijner armen werd door den achter sten wagen gegrepen en als 't ware van het lichaam gescheurd. De ongelukkige is onmiddellijk na het gebeurde ten ge volge van hevig bloedverlies gestorven. Onweer. Tijdens een kort maar hevig onwëder met geweldigen regenval sloeg de bliksem in een hooibergroede van den landbouwer v. 't E. te Amers foort. Een gedeelte van het dak van de woning werd vernield. Er ontstond geen brand. De schade is aanzienlijk. Een 30-jarige gehuwde vrouw te Manum is door den bliksem gedood. Duurbetaald pleizier. Op den Schelmschen weg te Arnhem hielden twee jeugdige wielrijders een wedstrijd. Bij het nemen van een bocht hielden beiden links, juist toen van de andere zijde een auto naderde, die rechts reed. Een van hen kon bijtijds uitwijken, doch de ander bot ste in volle vaart tegen den wagen- Hij vloog van zijn zadel over de motorkast door de voorruit van de auto en kwam precies naast den chauffeur terecht, waar hij bewusteloos op de bank bleef liggen. Hij liep ernstige verwondingen aan zijn handen op. Zijn rijwiel werd vernield. Na dat geneeskundige hulp was verleend is er proces-verbaal opgemaakt. Ern stige brand te Bus sum- Vrijdagmiddag is brand uitgebroken in een blok perceelen t© Bussum, waar ge vestigd waren een fouragehandel en graanmaalderij'. Het vuur werd niet direct ontdekt, zoodat, toen de brandweer ter plaatse kwam, aan blusschen niet. meer te denken viel. De perceelen brandden ge heel uit. Inboedel en machinerieën gingen verloren. Alles is laag verzekerd. De oor zaak van den brand wordt geweten aan het feit, dat een zesjarig jongetje een brandende lucifer in een wagen hooi heeft laten vallen. Hij luidde de klok. Te Zeven bergen viel het op, dat des avonds pl.m. balf zeven de klok der R.-K. kerk werd geluid. Toen de koster op onderzoek uit ging, bleek dat bij het sluiten der kerk geen rekening was gehouden met dert leidekker. Toen deze van het kerkdak zich huiswaarts wilde begeven vond hij de deuren gesloten. Hij meende niet beter te kunnen doen dan de klok te luiden. Aa!ng c houd en. Do dader van oen drietal to Utrecht gepleegde inbraken en diefstallen in R.-K. schoolgebouwen is te Arnhem gearresteerd. D© gearresteerde is een Belg, afkomstig uit Noord-Frank rijk. Do man moeit zich ook aan verschil lende andere schooldiefstallen in ons land hebben schuldig gemaakt. Tegen de. ontucht. Naar het „Hbl. van Antw." meldt, is door het. schepencollege to Antwerpen een besluit genomen, waarbij de publieke huizen van ontucht in die stad zijn. afgeschaft. Noch de exploitanten noch de eigenaars dezer huizen hebben recht op eenige vergoeding en de exploitanten krijgen twoo maanden tijd om hun vuilen boel te likwideerên. „De openbare ontucht wordt dus in Ant werpen niet meer erkend", schrijft het blad „en strenge maatregelen zullen ge nomen worden om haar te beteugelen. Aldus zal de zedendienst, versterkt en totaal heringericht worden." Tragisch. Te Naundorf bij Ilalle heeft zich een droevig drama afgespeeld. Do domineesdochter Muller en de land bouwer Hufenheiuser aldaar waren bezig met schijfschieten, 'toen het geweer van den laatste weigerde. Bij het nazien ging het echter ongelukkigerwijze af en het schot doodde Ilufenheuser oogenblikkelijlk. Uit wanhoop over den dood van haar kameraad had het meisje, vóór men het kon verhinderen, zichzelf doodgeschoten. Het geval is des. te tragischer, daar do minee Müller reeds twee zonen in den oorlog verloren heeft- Ilufenheuscher was de eenige zoon ©ener weduwe. Een onbetrouwbare brie venbesteller. Eenige weken geleden stelde mej. de wed. v. E. te Weesper- karspel aan den brievenbesteller B.., werk zaam aan het postkantoor aldaar, eenig geld ter hand, met verzoek dit per post wissel aan een tweetal door haar opge geven adressen te doen verzenden. Der gelijke verzoeken komen ten plattelande veel voor, omdat het personeel der pos terijen algemeen vertrouwen geniet. Dit maal bleek het vertrouwen echter mis plaatst te zijn. De betrokken besteller wendde het geld een luttel bedrag ten eigen bate aan, doch bracht mej: v. E. in den waan, dat de postwissels verzonden waren, door haar een tweetal requ's ter hand te stellen, welke in niets versöhilden van die welke door de post ambtenaren aan de loketten worden af gegeven. Natuurlijk moest een dergelijk bedrog aan het licht komen. Toen de geadresseerden aan mej. v. E. berichtten, geen postwissel ontvangen te hebben, volgde een klacht bij den directeur van het postkantoor, die, toen hij vernam dat R. bij het geval betrokken was, al be greep uit welken hoek de wind woei. Deze besteller toch had op financieel ter rein bij tal van Weesper neringdoenden moeilijkheden gehad. Meermalen kwam het voor, dat hij, om zijn afrekening der door hem geïncasseerde postkwitantiën sluitend te kunnen maken, geld moest leenen bij winkeliers, die dat dan nimmer terugzagen. De directeur schorste R. voor 14 dagen, waarna de politie een onder zoek instelde. Hetgeen daarbij aan het licht kwam, heeft geleid tot het thans aan R. gegeven ontslag. Nader wordt on derzocht, of de kas van de afd. Weesp van den C. P. T. T. B., waarvan R. penningmeester was, bij1 diens financieele moeilijkheden niet in het gedrang is ge. komen. (Tel.) Staking te Enschede. Tte> En schede is onder de bouwvakarbeiders, werkzaam aan een complex woningen van de bouwvereeniging „Patrimonium" in dienst der firma Jacobs te Arnhem, een staking uitgebroken. De staking omvat omstreeks 50 man. Het automobielongeluk in Baden. Het „Ilbld." meldt nog omtrent het automobielongeluk in Baden hot vol gende: Nabij het dorpje Roth-Malsch in de nabijheid van Heidelberg reed Zon avond een vrachtauto met een bijwagen, die beide vol zaten met deelnemers aan een zangersfeest, over den overweg van den spoorweg, juist op het oogenblik dat de trein Frankfort-Bazel aankwam. De lo comotief sleurde den bijwagen van de auto honderd meter ver wog en ver nielde dezen volkomen. Van de 18 inzit tenden werden er 11 gedood en de an deren gewond, velen zoo ernstig, dat men er aan twijfelt of zij er bovenop zullen komen. De schuld aan het ongeluk draagt de wegwachter, die juist zat te luisteren naar een voorbijtrekkende muziekkapel en daardoor vergeten had de boomen neer te laten. Onmiddellijk na de catastrofe vluchtte do man het bosch in, waar hij1 eenige uren later ontdekt en gearresteerd werd; Diefstal van gas. Twee in specteurs van politie te Rotterdam deden een inval in een verlpfzaak om te contro leeren of er ook sterke drank werd ver kocht. Dit bleek niet het geval, maar de inspecteurs verzochten ook den kelder te mogen inspecteeren. Dit werd na eenig talmen toegestaan. Er werd geen sterke drank gevonden, doch de inspecteurs kwa men tot de ontdekking, dat de huisleiding van het gas met de buitenleiding door middel van een rijwielbinnenband verbon den waren, zoodat de gasmeter was uit geschakeld. Wegens diefstal van gas ten nadeele van de gemeente werden de café houder en zijn zoon in bewaring gesteld. De „installatie" is in beslag genomen. 23 babies overleden. Naar uit New York wordt bericht, zijn in een te huis voor babies, dat onder leiding van mrs Heishenvolk stond, een groot aantal kinderen gestorven. De doodenlijst is thans tot 23 gestegen door het overlijden van een twee-jarig jongetje in het hos pitaal. De vrouw is gearresteerd. Trambotsing. Te Weenen zijn 2 tramwagens, doordien de remmen bij het regenachtige weder weigerden, met elkaar in botsing gekomen. 24 personen werden gewond. Een dag vol ongelukken. Men meldt uit Abcoude: Zondagmorgen botsten twee auto's te gen elkaar, zonder ernstige ongelukken te veroorzaken. Even later reed een mo torfiets met een dame op de duozitting in den Amstel. De dame en de bestuurder konden echter bijtijds worden gered. Des namiddags botsten twee motorfietsen te gen elkaar. Zekere J. L. werd hierbij aan een oog zeer ernstig gewond en brak drie ribben. M i n n e n ij d. Gisternacht heeft vermoedelijk tengevolge van minnenijd de 25-jarige v. F., den 28-jarigen B. v. d. M. te Lemmer, terwijl zij zich onder Eelst bij Lemmer bevonden, een levensgevaar lijke snijwonde met een mes toegebracht. Nadat twee geneesheeren het. slachtoffer voorioopig verbonden hadden, is dezo naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. De dader is voorloopig door de politie te Lemmer in arrest gesteld. Diader en slachtoffer zijn boerenknechts. van gisterochtend, dat hij goed geslapen had. Oplichting. Op het einde der vorige week is een aan het Rokin te Amsterdam gevestigde firma voor on geveer f4000 aan nieuwe 20 franc-stuk ken opgelicht. Dat bedrag in Fransch geld was besteld door iemand, die zich Boot man noemde. Toen de looper met het gold aan diens opgegeven adres arriveer de stond een man in de portiek, nam het bedrag in ontvangst, zou geld halen om te betalen, doch kwamniet terug. Bij onderzoek bleek, dat op bedoeld adres de naam Bootman niet bekend was, noch een persoon die het bedrag aan Fransch geld had besteld. De eerste dagen werd inzake deze oplichting niets naders be kend, maax do banken en wisselkantoren waren gewaarschuwd. "En dit heeft blijk baar tot een spoor geleid. Gisternamiddag zijn namelijk door een landbouwer uit den omtrek van deze gemeente een aan tal nieuwe Fransche 20 franc-stukken aan een geldkantoor ter wisseling aangebo den. De man werd aan den praat gehou den en de recherche gewaarschuwd. Dit heeft tót de arrestatie van den aanbie der geleid on tot een nader onderzoek, dat waarschijnlijk dit geval van brutale oplichting geheel tot klaarheid zal bren gen. is zoo groot, dat wanneer dat in vollen omvang bekend kon worden, ge maakt, dit inderdaad greote verwondering en verbazing, ook bij de leden van deze Kamer zoiu doen ontstaan. Ik heb mjj veroorloofd in de andere Kamer daarvan eenige voorbeelden te noemen, voorbeel den, die ik eenvoudig heb genomen als typen van de vormen, waarin die be kisting-ontduiking plaats had. Ik zal nu niet op al die voorbeelden terugkomen; ik mag vertrouwen, dat de leden dezer Kamer ook kennis hebben genomen van hetgeen in de handelingen van de 2o Kamer voorkomt, maar ilc mag er wel de aandacht op vestigen, dat het feit niet op zich zelf staat, dat menschen met in komens, die tegen do f 100000 loopen, geen cent betalen aan de inkomstenbe lasting en de verdedigingjsbelasting. Waar de toestand zoo is, ging de mi nister voort, is het ook bnitcn twijfel, dat hot in het landsbelang is, dat maatrege len worden genomen, om tegen dat euve-i op te treden. Want wanneer men de stolling verkon digt, dat men den fiscus schade toebrengt, dan moet ik eigenlijk die stelling terug wijzen. D© fiscus lijdt geen schade, die neemt wat hij noodig heeft, maar de eer lijke belastingbetaler in Nederland moiet meer betalen de jnillioenen, die langs allerlei omwegen aan den fiscus worden onthouden, want het zijn geen kleine be dragen. Ik kan niet precies zeggen, hoe veel het is, maar ik voor mij persoonlijk ben overtuigd, dat het met 2 3 millioen per jaar niet ophoudt. Die minister heeft hier een opmerking gemaakt, die ernstige overweging en niet minder behartiging, verdient. Ze komt hierop neer, dat, wat door belasting-ontd'uiking aan den fiscus ont houden wordt, moet worden opgebracht door den eerlijken belasting-betaler. Beter nog; meer moet worden opge bracht, en ten onrechte meer. En wanneer men dan verneemt, dat dit bedrag met 2 S, 3 'inillïoien per jaar niet ophoudt en dat er menschen zijn met inkomens van tegen de f 100-000, die geen cent aan de inkomsten-, noch aan de verded igi ngs be 1 as tin g betal en, dan moet inderdaad van eien ernstig euvel wor den gesproken. Een euvel, waarbij de rechtvaardigheid ten zeerste in bet gedrang komt en waar tegen het nemen van maatregelen onaf wijsbaar is. Recht en billijkheid eischen, dat de eerlijke belastingbetalers niet zwaarder worden belast, dan zo reeds zijd, en dat niet door hen te voel moet worden op gebracht, waar anderen te weinig be talen, of zelfs in het geheel niet. („Centr.") Nederland en België. Het „Handelsblad" schrijft over het met België gesloten tractaat „Wij zien in het opzettelijk openhouden van het Wielingengesohil van Belgischen kant een gevaar. Welke reden kan België daar voor hebben, indien het niet is, om de deut open te houden voor nieuwe besprekingen over Nederlands medewerking aan den waar borg zijner veiligheid. Van Nederlandsche zijde heeft men zich bereid verklaard tot alle mogelijke redelijke oplossingen. Verdee ling, volgens den dalweg of over den Bol van Heyst, dan wel arbitrage. Dat men van Belgischen kant daarop niet heeft willen in gaan, wekt althans het vermoeden, dat men daarmede een bijbedoeling heeft. Men wil, wanneer er aanleiding toe bestaat, wellicht een geschilpunt bij de hand hebben. Wij ach ten het geenszins uitgesloten, dat nu, even als in 1920, een finale regeling (waarover toen overeenstemming was bereikt) niet wordt gewenscht, omdat men een wapen in de hand wil houden, Nederland te nopen tot overleg over militaire samenwerking. Dat is een reden te meer voor ons, om het te betreuren, dat in het tractaat ter zake van de beloodsing der opvarende schepen een voor ons zoo ongunstige regeling is getrof fen. Wij vreezen, dat te eeniger tijd uit de zen afstand van het recht van beloodsing een presumptie zal worden afgetrokken, ten on zen ongunste, als over de souvereiniteit der Wielingen moet worden beslist. Dit is niet het eenige offer ben aanzien van de Schelde. In het Sehelde-beheer zal voort aan België een heel wat grooter woord heb ben mee te spreken dan sedert het Verdrag van 1839 het geval was. De regeering moge zich troosten met de overweging, dat zij door deze concessie het verlangen van Bel gische zijde naar .gemeenschappelijk Schelde- bezit heeft gestild, ook te dezen aanzien vreezen wij een teleurstelling. L'appétit vient en mangeant. (Al etende komt de eetlust). De wijziging van het Sohelde- régime kan zeer wel er toe leiden, dat dit verlangen van Belgische zijde naar Schelde- bezit wordt versterkt. Thans zijn de Neder landsche hoogheidsrechten ten aanzien van de Westerschelde formeel gehandhaafd. Maar do uitbreiding der gemeenschap van beheer (wij spreken nu nog niet over de geldelijko offers, die ons deze regeling zal kosten) is een zeer belangrijke concessie aan Belgischo wenschen. Het derde offer, dat wij brengen, betreft de kanalen. Het lijkt ons in hooge mate do vraag, of indien er geen Verdrag van Ver sailles bestond, door ons ooit zou zijn .toege staan, wat thans aan België wordt gece deerd. De verbinding van Antwerpen met Ruhrort wordt in de Memorie_van Toelichting min of meer verdedigd met een verwijzing naar overleg, in 1912 gepleegd over een waterverbinding door Limburg met Duitsch/ land. Toen zijn onzerzijds toezeggingen tot medewerking gedaan. Wij moeten erkennen, dat ons ook deze toezeggingen niet gerecht vaardigd schijnen. Het Verdrag van 1839 gaf België de keus tusschen een land- of waterverbinding. In 1873 had het geopteerd voor de verbinding te land, daarmede had den wij aan onze verplichting voldaan. De Lovend verbrand. Bij uit te voeren publieke werken te Thy-le-Chateau te Marcinelle (België) stortte een werk man van een hoogte van tien meters op de witgloeiende stalen staven. De on gelukkige bekwam dusdanige brandwon den, dat hij aan de gevolgen overleed. Twee andere arbeiders, die hulp trachtten te verleenen, werden min of meer ern stig verwond. Poging tot'doodslag. De toe stand van den caféhouder B., die Zon dagavond in zijn café te Den Haag met eenige messteken levensgevaarlijk werd gewond, is vrij redelijk. Alle gevaar is echter nog niet geweken. Hij wordt in zijn woning verpleegd. De gezochte in verband imet den moord aanslag op den caféhouder B. is in den afgeloopen nacht door de politie aange houden en naar het hoofdbureau over gebracht. Die gevaarlijke draad. Gis teren kwam een paard, dat nabij IJmui- den stond te grazen in aanraking met een gebroken draad van do electrische ver lichting langs het Noordzeekanaal. Het dier werd onmiddellijk gedood en een wonder mag het heeten, dat de eigenaar Br., die in de onmiddellijke nabijheid van het paard stond, er met den schri'k afkwam. Gevecht met inboorlingen. Een telegram uit Johannesburg meldt: Zevenhonderd inboorlingen hebben bij hot drankrelletjes-maken een inboorling/ detective, die onder een Europeesch sergeant stond, aangevallen. Die sergeant voorde, teneinde den terugtocht van den detective te dekken, en doodde een in boorling. Tachtig inboorlingen werden ge dood. Alles is nu rustig. Een incident in het Brus- selsche college van burge meester en schepenen. Burgemees ter Max heeft gisteren in het college vap, burgemeester en schepenen gezegd, dat hij niet langer met schepen Brassine wilde zitlen, voor deze erin geslaagd zou zijn, zich schoon te wasschcn van de beschul digingen, die tegen hem worden uitgespro ken. Na eenig protest heeft Brassine toen dezaal verlaten. De bedoelde beschuldi gingen betreffen het volgende: Brassine wordt beschuldigd van diefstal van vier koffers, toebehoorende aan een Hongaar- sche, die gedurende den oorlog te Brussel woonde, en die hem door een Duitsch officier in bewaring waren gegeven. De schepen zon die voorwerpen, w.o. kost bare kandelabers, hebben verduisterd. Er is toen een vervolging tegen hem inge steld, maar de zaak was verjaard- Nu is er echter een nieuw feit aan het licht gekomen: Bij een huiszoeking bij do dochter van den schepen, die onlangs getrouwd is, heeft men linnengoed en kanten ontdekt, die aan de Hongaarsche hadden toebehoord. Blijkens een officieele opgave be draagt het aantal werkloozen in België thans 42,450 of 7.7 pet. van het aantal bij de werkloozenkassen aangesloten ar beiders. In het industriegebied rondom Aalst is de werkloosheid in de weef nijverheid aanzienlijk toegenomen. In som mige weverijen wordt enkel nog 3 of 4 dagen per week gewerkt. Ook elders blijft de crisis aanhouden. Maandag is voor de tweede kamer van het Hof van Cassatie te Brussel de zaak-Deman opgeroepen. Na de vrijspraak door het Hof van Beroep van den Vlaam- schen ambtenaar en reserve-officier Remi Deman, die in eersten aanleg tot 3 jaar opsluiting en het betalen van 50.000 frank schadevergoeding aan den vader van Clé ment Maquet, den door hem voor de Beurs te Brussel bij een anti-Vlaamsch relletje doodgeschoten secretaris dor Bel gische fascistische organisatie was ver oordeeld, dienden de procureur-generaal en de civiele partij verzoek om cassatie in, over welk verzoek het Hof gisteren uitspraak had te doen. Mr Deswarlc, een der verdedigers van Remi Deman, be toogde, dat de eisch van de civiele partij niet ontvankelijk was. De advocaat-gene raal zal over veertien dagen conclusie nemen. De toestand van veldmaarschalk graaf van Yperen (French), die onlangs geopereerd is, heeft een slechten keer genomen. Niettemin meldde het bulletin Gistermiddag bij liet begin van de matinée in het Adelphi-Theatre te Lon den, is een zware dakpan naar beneden gevallen door het glazen afdak boven dert ingang, waardoor eenige oogenblikken' te voren de koning en de koningin binnen gekomen waren. Gisterochtend in de vroegte zijn eenige mannen een warenhuis te Lon den binnengedrongen, waar zij zich de kas van het in den winkel gevestigde bijkan toor der posterijen toeeigenden, waarop zij in een auto wegreden. Mei. 13 Kapelle, huizen, Pilaar. 13 Ierseke, kleeding, de Kok. 14 Middelburg, heerenhuis, Hioolen en Ittmann. 14 Middelburg, huis, Ittmann. 14 Middelburg, heerenhuis, v. d. Harst- 15 Wolfertsdijk, inspan, v. Cleef. 26 Veere, hof steetje, bouwland, Blaupot ten Cate. 27 Grijp skerke, inspan, Blaupot ten Cate. 27 Vrouwepolder, hofstede, v. d. Harst. 27 Borssele, afbraak, De Wilde Heij- boer. Juni 4 Middelburg, aandeelen, Ittmann. 9 Goes, huizen en fruitkweekerij, Pilaar en v. Dissel. 10 Goes, meubilair en schilderstukken. Pilaar en v. Dissel. Juni, Kapelle, huis en bouwland, Kram. 's-Gravenpolder, bouw- en weiland, Neervoort. Mei - 20 Colijnsplaat voor A. Kole, bouwen hofstede. Arch. Van Hee, Wdssen- kerke. 23 Goes, bouw wagenhuis, enz. Arch. Goethals. PARIJS. V.D. Verschillende troepen- eenheden hebben bevel gekregen zich ge reed: te houden om te vertrekken naar Marokko. De opstandelingen beschikken over 15.000 man goed uitgeruste en ge disciplineerde troepen, aangevoerd door vroegere Duitsche officieren. Do Fran- schen zijn voornemens een beslissenden strijd te voeren. BERLIJN. V.D. Hedenmorgen begaven velen zich op weg naar het Rijksdag- gebcuiv, waar vandaag president Hinden burg den eed op do grondwet zal af leggen. Langs den door den - president to volgen weg schaarden zich vele be langstellenden. Tienduizenden schoolkin deren uit de voorsteden van Berlijn kwa men per trein aan. Overal wordt druk gevlagd. President Hindenburg had reeds een. bespreking met den minister van bin- nenlandsche zaken en van rijksweer over den politieken toestand. ROTTERDAM. V.D. Hedenmorgen zijn twee jongetjes van drie jaar op èen bouw terrein overreden door lorries mot zand. Het eene knaapje overleed spoedig. Het andere werd ernstig gewond in het zie kenhuis opgenomen. Gemoedelijk. Bij politioneele huis zoeking: „Ga gerust je gang heeren, misschien brengt ge nog wel een verloren overhemd knoopje terecht". Belasting-ontduiking. Bij de behandeling door de Eerste Kamer van het ontwerp tot bevor dering van de richtige heffing der directe belastingen heeft de minister van Financiën nog eens den nadruk gelegd op den omvang, walken de belasting-ont duiking heeft verkregen. Hij' zeide o.m.; Het kwaad van de belasting-ontduiking

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3