Gemengd taws. TslegröKB. Laatste Semite Land- en Tninhonw. Fmandeële Boriclsten. Burgerlijke Staal BecMszaken. AJ.P's B£5SEN5AUS een Heerlijk Dessert. en L.O. prof- dr A. E. H. Swaen te Amsterdam. Ondervoorzitter in de commissie voor Fransch is o.a. de heer S. A. Leopold, leeraar aan de R- H. B- S. te Goes, leden o.a. de heeren S- Beenhakker, oud- leeraar aan de R. II. B. S. te Schiedam; H. de Noo, dir. der R. H. B. S. te Zie- rikzee; en dr K. J. Riemens, leeraar aan het openbaar gymnasium te Amsterdam. Examen Rijksl an d b ou w- win terse h oi ol Goes. Beden werd 't einddiploma uitgereikt aan: C- Kionipe te Wolphaartsdijk, N. A. de Regt te Boedekens kerke, P. S. Noteboom te Wol phaartsdijk, J. van der Bijl te Zonne- maire, J. E. van Gorsel te Oua-Vosmeer, J L. G. Snijder te Wissenkerke, C. J- van Bee te Coljjnsplaat, L. J. Bruijnzeel te Rilland-Bath, D- J. Lindenbergh te Wolphaartsdijk. Bevorderd werden van do le naar de 2e klasse: B. O. de Kater te Wolphaarts dijk, J. M. Lindenbergh, id, J. Dekker te Borsselen, 11. van Hoeve te Anna- Jaoobapoldcr, M- A. van Liere te Kloe- tinge, II. A. Zandee te Goes, G- J. van Langeraad te Dreischor, Jacob van Hoeve te Anna Jacobapolder, L- M. Ode te 's li. Hend rikskinderen, W- F. van Gorsel te Rilland-Bath, M- G. M- Gast te Eilemeei, C- A. Krijger te Rilland-Bath, H. J. W- Hengeveld te Goos. Herexamen: A- M. Tollenaar te Krab- buidijke, R. P. Pots te Middelburg, J. C. Steketee te Driewegen, J. O. van Lan geraad te Dreischor, C- de Roo te Bieze- Unge. Afgewezen: vijl. Ongelukken. Te Radowijk kreeg do landbouwer W. een trap van een paard. Ernstig gewond is hij naar Zwolle vervoerd, waar hij overleden is. Het tra gische is, dat hij een zwager is van de omgekomen vrouw bij het autoonge val te Baaider. Te Den Haag is een 40-jarige man door de electrische tram overreden en onmiddellijk gedood, Te R'dam heeft gister een 3-jarig kind een pan kokende karnemelk over het lichaam gekregen, waardoor het ernstige brandwonden bekwam en in het zieken huis moest worden opgenomen. Te Delft is een li/2-jarig jongetje in een teil kokend water gevallen en aan de bekomen brandwonden overleden. Te Breda is een vrouw die bezig was met het koken van terpentijn voor het aan maken van boenwas, met de vlammen in aanraking gekomen. In vlammen ge huld sprong zij uit een raam van de verdieping en kwam op een binnenplaats terecht. Overdekt met brandwonden is zij' door buren opgenomen. Haar toestand is zeer ernstig. Te Delft is een 6- jarig jongetje, toen hij van een bespan nen voertuig sprong, door een van de tegenovergestelde zijde komende auto ge grepen en overreden. Met een beenfrac tuur en bloedend verwond is de knaap naar het gasthuis vervoerd. Gister morgen is te Sneek oen man onder de tram geraakt en overreden. Hij was dadelijk dood. Terwijl men op een stoomboot te Vaassen bezig was met het ophijschen van goederen, brak plotseling de lier met het gevolg, dat een ballast van een paar duizend pond naar beneden kwam en den stoker der boot ernstig verwondde aan het hoofd. De toestand van den man is bedenkelijk. Een 17- Jjarige leerling van de H. B. S. to Helder, is, vermoedelijk bij het schoonmaken van feen revolver, door een schot uit het wa pen, dat onverwacht afging, getroffen. De kogel trof hem onder het hart; een di recte operatie was noodig. De jongen werd hiervoor per brancard naar het hos pitaal vervoerd. Zijn toestand was na de operatie vrij gunstig. In de Staats mijn Hendrik is een 25-jarige ongehuwde mijnwerker uit Slodorp in een schacht gevallen en aan de gevolgen overleden. Auto te water. Donderdagmor gen is een passagiersauto die een aan tal personen naar de markt te Barneveld wilde vervoeren, nabij dit dorp in een gracht gereden. Gelukkig bekwam slechts één vrouwelijk persoon verwondingen, die door een geneesheer zijn verbonden. De draadlooze in politie dienst. Naar de Commissaris van het bureau te Amsterdam mededeelt is door tusschenkomst van den draadloozen om roep in Hilversum gebleken, dat een gesignaleerden koffer met damesonder- kleeding enz. in den nacht van 5 op 6 dezer te Arnhem is ontvreemd. In den morgen van den 6en dezer trachtte een Fransch sprekend persoon dezen koffer met inhoud te verkoopen, waarop hij werd aangehouden en in voorloopige be waring gesteld. Alhoewel hij beweerde den koffer met inhoud uit België te heb ben meegebracht, bleek bij nader onder zoek, mede door middel van den draad loozen omroepdienst dat deze vreemde ling zich in de laatste dagen in verschil lende plaatsen hier te lande aan diefstal heeft schuldig gemaakt. Uit het onderzoek dat hij instelde, bleek dat niemand, behalve het zusje, wist waar de jongen was heengegaan. De kinderen plegen na den maaltijd niet ge zamenlijk te vertrekken, daar als regel geldt, dat wie klaar is, naar huis kan gaan. De W;. C.'s, die in den corridor zijn hebben geen slot en geen grendel, doch slechts een kruk, die zoowel van buiten als van binnen om te draaien is. Het jongetje heeft dat niet gedaan en kan over het gebeurde in 't geheel geen uitleg geven. Het vermoeden is gerezen, dat de knaap in slaap1 is gevallen en op de voetplank tegen de deur is ingedommeld. De deuren zijn voor de hhelft met glas voorzien, zoodat het on derwijzend personeel naar binnen kan kijken. Doordat het ventje vlak onder de deur zat, kon men hem niet zien. Steenkolen aangeboord bij Lichtenvoorde. Naar de Tel. ver neemt is bij een door de Maatschappij tot het verrichten van Mijnbouwkundige Werken te Lichtenvoorde uitgevoerde diepboring, Woensdag op ongeveer 800 meter diepte een vrij dikke steenkolenlaag aangeboord. Een verdwenen dorp. Onlangs hebben wij gemeld, dat tengevolge van de maandenlange droogte in Zwitserland de meren en rivieren zoo uitgedroogd zijn, dat de scheepvaart met haar toeris tenverkeer ernstige belemmeringen onder vindt. De „Daily Tel." bericht nu nog, dat o.m. het meer Antrono op de Itali- aansch-Zwitsersche grens nabij Domodos- sola zulk een lagen waterstand heeft dat 'n dorp, hetwelk in 1642 door een stortvloed werd weggevaagd, weer ver schijnt. De daken der huizen zijn reeds duidelijk zichtbaar. Veertig huizen met bewoners en vee verdwenen bij deze ramp door een aardverschuiving in den afgrond, waarboven zich 'tmeer vormde. - Gevaarlijke candidate n. Drie gymnasiasten, die in het gymnasium van Wilna voor een examen voor een hoogere klas ^gezakt waren v drongen 't schoolgebouw, waar de examen-commis sie nog vergaderde, binnen en vuurden verschillende revolverschoten op de leer aars af. Een hiervan werd zwaar, de rec tor Jicht gewond. Een andere knaap trachtte tegelijkertijd een bom tus- schen de onderwijzers te werpen. Deze gleed echter u t zijn hand en kwam aan zijn voeten tot ondfploffing. Drie leer lingen bleven op de plaats "dood en tien anderen werden zwaar gewond. Een familie vergiftigd. Te Bordeaux werd een gezin na het gebruik van kalfslever, plotseling ongesteld. Een onmiddellijk ontboden geneesheer consta teerde vergiftigingsverschijnselen. De oud ste zoon van 27 jaar is overleden, terwijl de ouders en hun anderen zoon nog in zorgwekkenden toestand ver&ew ren. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de lever reeds vóór den verkoop bedorven was, doch dat de „slager".haar in een zuur had gedoopt om ze er ooglijk te doen uitzien. AMSTERDAM- V. D. Iemand, die on bekend wenscht te blijven, heeft beslo ten, aan. de gemeente Amsterdam een bedrag van f 10.000 te legateeren. Het mag eerst worden gebruikt, wanneer de spronkeüjke waarde door interest 8 maal in waarde is verdubbeld en derhalve is aangegroeid tot 2V2 miljoen. Alsdan mag nog slechts de helft worden gebruikt, de andere helft moet weder op rente worden gezet, tot deze op haar beurt tot 8 maal de oorspronkelijke waarde is aan gegroeid. De geiden moeten dienen voor onderwijs-doeleinden (instituut voor pro jectie en de stichting van een school voor alg. ontwikkeling). AMSTERDAM. V. D. Wij vernemen uit betrouwbare bron, dat de koninklijke fa milie Donderdag 18 Mei zich naar het buitenland zal begeven. EINDHOVEN. V. D- Bijl het slachten van een varken is de landbouwer v. d. L. uit St. Oedemrode door een kogel uit het schietmasker in den buik getroffen. Ilij is in levensgevaarlijken toestand naar liet ziekenhuis gebracht. SHANGHAI. V. D. 60 districten lijden onder den vreeselijken hongersnood. VLISSINGEN. De 27-jarige werkman D., gehuwd en vader van één kind van 4 weken, die Woensdag op het terrein van de Kon. Mij. „de Schelde" alhier van 15 Meter hoogte viel, is aan de bekomen verwondingen overleden. WASSINGEN. Alhier is in den afge- loopen nacht een stal, tevens pakhuis, door onbekende oorzaak ajjgebrand. Twee paarden konden bijtijds gered worden. tls A. 0. Heij te Koudekerke, gedelegeerde voor het 9e district. De voorzitter liet zingen ter opening Ps 893 en 7, las daarna 1 Thess. 55 11 en ging voor in gebed. Z.Eerw. sprak daarna een openingswoord. Spr. meent, dat ook voor ons, ten aanzien van het Christelijk onderwijs geldt de Apostolische vermaning, te waken en nuchteren te zijn. Het gevaar dreigt n.l. dat onze Chr. scholen overheidsscholen worden en dat de nuchterheid, om dit gevaar te zien, zoek is. In vele plaatsen wordt dan ook reeds het schoolgeld door de gemeentebesturen geïnd. De Schoolraad wil dan ook juist in dezen tijd op den voorgrond stellen, dat de bijz. school geen instituut van de overheid is, maar een eigen, zelfstandige inrichting. Vergaderingen als deze moeten ons daarom waakzaam doen zijn en blijven. We moeten elkander stichten en opscher-, pen in de liefde. Spr. brengt den inspecteur van het L. 0. dank voor het toestaan aan de onderwijzers om deze vergadering bij te wonen en verwelkomt in 't bijzonder den heer Brandsma, inspecteur L. O. te Mid delburg. Het voorloopig Bestuur werd hierna definitief benoemd. De namen publiceer den we reeds. Eerste spreker was de heer P. A. Schwartz, burgemeester van R i 1- 1 a n d-B a t h, die refereerde over het onderwerp„Om de yrijhe i d der school". Spreker vangt aan met de opmerking, dat er soms kan zijn een zoo gemakkelijk wennen aan^den druk en toont dit met enkele vooffreelden aan. Zoo is het thans ook op onderwijsgebied. Na. een praktijk van ongeveer 4 jaar is veler blik nog niet geopend voor de vrijheidsbeneming der tegenwoordige onderwijswet. In plaats van te worstelen om te ontkomen als weleer, zien sommigen zelfs lichtpunten. Heeft de zucht naar het stoffelijke den ouden vrijheidszin beneveld? Het is noo dig zich af te vragen, hoe het thans wel staat met de vrijheid der school. Allereerst vraagt spreker: Wat wilden we eigenlijk? Dit wordt aan de hand van enkele momenten uit den school strijd toegelicht. Eensdeels was er de klacht over de financieele achterstelling die dubbele lasten oplegde, anderdeels de strijd tegen den knellenden staats greep het opkomen voor de vrije school. In dit verband wordt gewezen op de beteekenis der Unie en de conclusies, vastgesteld naar aanleiding van het gewij zigd Unie-rapport, welks beteekenis ge lukkig weer meer wordt erkend. Wat we kregen? De Lageronderwij'sWet 1920, resultaat van den arbeid der Bevre digingscommissie, ingesteld om eindelijk aan den jarenlangen schoolstrijd een ein de te maiken. De vreugde na aanneming der wet was groot, 'hoewel toen reeds sommigen bij de openbare viering van het feit te Utrecht zich afzijdig hielden. Bij alle critiek op de tegenwoordige wet mag niet vergeten, hoe zij den stoot heeft gegeven tot de stichting van een groot aantal Chr. scholen, hoe zij in vele ge- rallen ru mte geschonken heeft. Maar het ideaal, dat ons voor oogen stond, schonk zij niet. Niet een vrije Chr. school, maar een Chr- Staatsschool kregen we. Deze wet met haar overwoekerende ambtenarij en om zich heen grijpende Staatsmacht benauwt van alle kanten. Met tal van gevallen wordt dit aangetoond. Buiten dien draagt zij in zich het gevaar dat de tyrannic nog wordt uitgebreid. Herinnerd wordt aan het bezuinigingsrapport van den Vrijheidsbond en de eischen van Volksonderwijs, aan het amendement- Westerman. Verandering is gebiedende eisch. Hoe krijgen we dan, wat we wilden, vraagt de inleider ten slotte. Tweeërlei weg is mogelijk: lo. wetswijziging, zooals ten vorigen jare op de jaarvergadering van Geref. Schoolverband werd bepleit, 2o. een nieuwe wet. Spreker kiest voor het laatste, daar we een gansch ander systeem van wet behoeven. Wijziging dezer wet blijft lapwerk, daar op haar toepasselijk is: „Es ist der Fluch der bösen Tat dasz sie fortwiihrend Böses jnuss gebahren". Thans is de Chr. School naar het juiste woord van mej'. Van Dorp niet veel anders dan een openbare school, waaraan enkele vrijheden zijn toe gekend. Voor den Staat geldt met be trekking tot de school: Hands off! In die richting moet de oplossing gezocht. Spreker herinnert aan de artikelen van den Heer Colijn in „De Standaard", aan persuitingen ook van de N. R. Ct. Be treurd wordt, dat de Min. van Onderwijs zich nog weinig toeschietelijk toont en eerst alle partijen overeenstemming zou den moeten bereiken. Bij velen dooft de liefde voor Chr. onderwijs, waaraan deze wat niet vreemd is. Toen nog offers moesten worden gebracht, openbaarde zich de liefde het sterkst. De school moet school der ouders wezen. Daar voor moet opnieuw gestreden, zij het ook dat daarbij niet allen zullen mee doen. Het doel zij: de bijzondere shcool regel, de openbare uitzondering, met ten slotte als ideaal„De vrije school voor heel de natie". Aan de discussie over dit referaat na men in de morgen-vergadering deel de heeren S. Douma uit Grijpskerke en S. Brandsma, insp. L. O. uit Middelburg. Vooral de eerste was van meening, dat wetswijziging momenteel ongewenscht en onmogelijk is. Des middags voerde de heer Van Wijlen, directeur der Gereformeerde Kweekschool te Rotterdam, het woord overB e I o 0- ning een te zeerverg eten tucht middel. Hij bespreekt eerst de plaats van het loon in het goddelijk bestel. Vóór den val ging het leven in de opwaartsche lijn, van kracht tot kracht; zou het komen tot het hooge niveau van gelijk onze theo logen dat uitdrukken: het non posse pec- care, het niet kunnen zondigen. Daarin werkte mede de menschelijke arbeid, de mensch gevoelde in het licht van Gods Openbaring zijn groei als loon op dat werk. Leven en arbeid en loon, het was alles echter uit God, werk van zijn schep pende en behoudende kracht. De mensch was Gode voor die alle gehouden. Nog sterker, heerlijker, rijker, maar ook beschamender spreekt die gedachte van genade, als na den val de Heere den band met den mensch opnieuw legt. Ook dan is er, als vrucht van'wedergeboorte een nieuw leven, goed werk enloon. Uit God is het willen en werken. Wij zijn Hem voor zijn goede werken gehou den. En toch is er loon, blijk van onge houden goedheid, den mensch overstel pende, zijn hart tot berstens vullende uit Zijn overvloeiende fontein. Hier verzinkt alle menschelijke verhef fing, alle ijdele hoogheid in 't gevoel der ovcrladenlieid met Gods gunsten. Gods Openbaring is vol van de gedachte aan loon. Geheel Hebreen 11 en de zalig sprekingen wijzen op loon, ook Hebr. 12:1. Dat loon is de troosteres in dit aard- sche jammerdal, het doet in druk het hoofd oprichten tot een uitzien naar de eeuwige tabernakelen. 't Geloof is de grond, waarop wij staan, het loon is het lokkend licht ver voor ons. Wij zijn kinderen van het heden: wij wil len leven tot Gods eer, maar wij zijn ook kinderen van de toekomst, uitziende in hope. In voorspoedstijden overweegt in den mensch de eerste gedachte, in zware da gen de tweede. Wij leven, hoewel maar zeer ten deele bewust, in een weeldetijd. En dan wordt gedrukt het leven der hope, van Paulus': ik wenschte wel ontbonden te worden; zelfs onze oudjes willen nog liever wat opblijven. Het wachten op het verre loon pijnigt niet in dagen, als men' het leven, ook het oud worden, zoo erg goed als loon voelt. Spreker vermoedt, dat daarmee saam- hangt, dat het belooningsleven óók in onze scholen kwijnt: er werd, in weerwil van' minder rechtsgelijkheid vroeger heel wat meer beloond in de scholen dan nu. Komt het wellicht daardoor, vraagt spre ker, dat er toen nog was meer druk, meer uitzien op vergelding van Godswege, meer behoefte aan opsteken van 't hoofd, dat eens de eerekroon zou dragen. En gunde men ook den kleintjes toen meer den blijden dag in het zwaardere leven' van toen? Laten we weer meer gaan beloonen, ook in de scholen. Het straffen floreert nog steeds goed ook dat moet het beloonen niet- Toch moet het terugkomen. Zeker het heeft groote gevaren; zonder wijsheid beloonen is zeer dwaas; als men 't niet met wijsheid doet, moet men niet beloonen. Trouwens, indien er de wijsheid ont breekt, kon men de heele school wel op ruimen. Maar met wijsheid gedaan, kan het het kind onderwijzen van den weg. Het kan illustreeren, wat de meester hem leert van den gang in de groote Goddelijke huis houding le. Hoe God vergeldt, ten kwade, ook ten goede 2e. dat Hij dat laatste doet, omdat Hij zoo rijk is en een vergevend Vader is; 3e. dat, dank zij Gods ontferming, die blijdschap in ons leven weer beheerschen- de toon mag wezen; 4e. en verder, 'dat wij nu ook den mensch in zijn jonge jaren moeten lee- ren, de oogenblikken van overstelpende vreugde wel te dragen. Wij allen moeten leeren: God loont, maar op Zjjn tijd. Ook het kind moet leeren: De meester loont, maar op zijn tijd. Ons volk is een gelijkmatig volk. Dat is mooi. 'Maar als de beker ons wat vol wordt geschonken, morsen wij vaak lee- lijk. "Vroege levensoefening kan leeren dat te verbeteren. Hoe wij in de school moeten beloonen? De kleintjes anders dan de grooteren. Er is klein loon en groot loon. Klein winstje, zoet winstje geldt ook hier. Maar «r is ook grooter loon. De ouderen late men eens uit rijden gaan, als het blauwmaanzaad bloeit. Een anderen keer kunnen ze eens stadwaarts trekken. Ook is een trakteerdag niet te versmaden. Of een uitdeeling van ge schenken, b.v. van boeken. Mits, een en aar met wijsheid. En met eere ook voor de school, die 's Herren naam draagt. Beide referaten getuigden van dege studie en van liefde voor ons Chr. onder wijs. Ze werden dan ook met aandacht aangehoord. In de pauze had dhr. C. Bustraan voor de bezoekers der vergadering de gelegen heid opengesteld in de Chr. Bewaarschool een en ander te consumeeren. Hiervan werd druk gebruik gemaakt. Voorzitters der examencommissies in moderne talen zijn: voor 't Fransch prof. dr J. J. Salverda de Grave te Am sterdam; Engelsch prof. dr B. J- H. Kern te Leiden; Duitsch M. O. B prof. dr B. Symons te Groningen; en Duitsch M.O. A Nog een vergeten kind. Ook Amsterdam heeft zijn „vergeten" kind. Naar de Tel. meldt, is Zaterdag een zesjarig jongetje op de Bickersschool, dat plotseling onwel was geworden en naar de W. C. was gegaan, daar blijven zit ten toen de school gesloten werd. Des middags te kwart over 3 hoorde een der werksters, op de gelijkstraatsche ver dieping een zacht geschrei. Zij toog op onderzoek uit en vond in een der Wi C.'s het bewuste jongetje op de voet plank zitten. Zij bracht het naar huis en zoo kon het gebeuren dat het school hoofd eerst Maandagmorgen van het ge val vernam. Chr. Boeren- en Tuindersbond. De Ohr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland is voornemens op Woensdag 27 Mei a.s. te Zwolle zijne jaarvergade ring te houden. In de morgenvergadering zal de Voor zitter Prof. Mr P. A- Diepen.iorst een ope ningsrede houden en de Jaarverslagen van den Secretaris-Penningmeester wor den uitgebracht. Voorts zullen mededee- lingen worden gedaan omtrent het Ohr. Landbouwonderwijs en zal het overige van de morgenveïgadering gowijjd zijn aan Huishoudelijke Zaken. In de Middagvergadering zal Dtr H. Levirik te Alphen a- d. Rijln spreken over: uitbreiding van Cultuurgronden, waarna Prof. Dr Th. L. Hailjema te Groningen het slotwoord zal spreken. Den volgende® dag houdt de Bond een excursie naar Drenthe, waarbij o.a. te Ruinerwold een boerderij met electrische water\ oorziening zal worden verzocht, bonevens te De Wijk do stallen van enkele beroemde veefok kers aldaar-. Voorts zal een bezoek wor den gebracht aan Giethoorn, het Hol- landsch Venetië- Wisselkoersen. Amsterdam, 8 Mei 1925, 1 u. Berlijn 59.15—59.25 Brussel 12.50—12.55 Parijs 12.9513. Londen 12.063/4—12.07 New-York 2.485/s—2.487/s MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Bliek, 23 j. en E. Alewijnse, 23 j. Gehuwd: J. Liplrjn, 28 j. en M. P. Baale, 32 j.; A. J. Adriaanse, 23 j. en E. Flip se, 22 j. Bevallen: P- Koole geb. van Wallenburg, d.; J. Izeboud geb. Wisse, d. Van 18 Mei. IERSEKE. Ondertrouwd: Jacobus Vleu gel, 28 j. jm. te Wemeldingc en Krina Cornelia Jozina Steketee, 23 j. jd. Gehuwd: Adriaan Hollestelle, 25 j. jm. en Jozina Johanna van Damme, 21 j. jd. Geboren: Frans, z. v. Jan de Rooij en Margarietha Jacomina de Waal. Overleden: Nicolaas Griep, 76 j., echt genoot van Johanna de Mul. Van 30 April6 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. Ver heul, 26 j. en A. J. Bierens, 19 j. D. J. Zandee, 27 j. en A. M. v. d. Wilt, 23 .j J. I. van Opbergen, 23 j. en M. W. San- derse, 24 j. G. Damman, 34 j. en N. G. Polderman, 24 j. C. J. W. Del- zenne, 31 j. en J. A. Rab, 27 j. J. J. Meijboom, 26 j. en M. Geelhoed, 24 j. L. J. Florusse, 26 j. en S. C. R. Kest, 21 j. M. J- Lenaerts, 27 j. en E. M. Verkaart, 25 j. Getrouwd: P. Flipse, 24 j. en B. D. L'. Corveleijn, 21 j. M. C. Kuijl, 26 j. en A. C. Machgeels, 23 j. J. Vergouwe, 56 j. en M. C- H. Vervenne, 54 j. Bevallen: J. Geldof, geb. Kosten, d- C. S.troo geb. Houterman, d. M. Jo- ziasse, geb. Dekker, z. W. M. Siegers, geb. v. d. Broecke, d. II. S. v. d- Lin den, geb. v. d. Maden, d. (levenloos). Overleden: A. Vader, man van A. Taal, 71 j. P. J. T. Bruggcman, man van E. Scheele, 70 j. K. Luitwieler, 18 j. jm. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 8 Mei 1925. De volgende personen waren gedag vaard: P. F. P., 40 jaar, caféhouder, te Clinge, wegens vernieling van een ruit. Ejsch f20 of 20 d. h. Uitspraak f15 of 15 d.; C. Fr. K., huisvr. J. J. J. 47 j., Temeuzen, wegens beleediging. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. h.C. R., K., 29 j., zonder beroep, te Poortvliet, wegens hot slaan van Paulina Meert met met een gloeiend kacheldeksel. Eisch f20 of 20 d. h. Uitspraak f 15 of 15 d. h. 0. F. L. de 0., 27 j., kleermaker te Haren (België), gedetineerd tc Middelburg wegens landlooperij. Eisch en uitspraak I 2d. h.; Aa. de W., 37 j. zonder beroep te Waarde, wegens beleedglng van Maria van den Berge te Waarde op 2 April 1.1. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. C. J., 22 j., landbouwersknecht te West- kapelle, wegens het niet voldoen aan de verordening van den kommies Tramper, om af te stappen, toen hij met een rijwiel reed te Aagtekerke op 8 Januari 1.1. Eisch f 15 of 15 d. h., uitspraak f 10 of 10 d. h. M ,v. B., huisvr. Fr. M., wonende te Ierseke, was den 24en April 1.1. door den Politierechter te Middelburg ter zake van eenvoud:ge beleedlglng van Jasparina Martens, bij verstek veroordeeld tot f 10 of 10 d h. Tegen dat vonnis was zij in verzet gekomen en werd deze zaak thans opnieuw behandeld. De eisch luid de bekrachtiging verstekvonnis. Door den officier van justitie te- Middelburg is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank d-d. 1 Mei, waarbij C- L. H., 38 jaar, schipper te Veere, ver dacht van diefstal van 3 rijwielen en eenige rijwielplaatjes te Middelburg op 8 en 9 Januari 1925, werd vrijgesproken, met last tot zijn onmiddellijke invrijheid stelling. Zooals men weet was door ge noemden officier des morgens 1 jaar ge vangenisstraf tegen beklaagde geëischt. Door J. H., zaadhandelaar te Brui nis se, is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van den politierechter te Middelburg van 24 April jl., waarbij hij ter zake van beleediging van den zaad handelaar J. A. de Maat te Stoppeldijk door het doen plaatsen van een adver tentie in de Ter Neuzensche Courant vail II Maart jl. is veroordeeld tot f 100 of 50 dagen hechtenis- Oneerlijke rentmoe ster.Voor het Gerechtshof te Arnhem werd gister

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2