rs. !l. Rechtszaken. Briefwisseling. Allerlei. Bargeriyke Stamt. icmea. 'r Aanbestedingen. en worden be- |g (s. Spr. wijst Vrijdags uit Am- landags werd be- lur des morgen» er gemeente eerst tdresseerde. Spr. Igemeentebesture» |.agt verder of de de telefoon niet 1, daar men nu I's Heer Hendrifcs- okaal tarief moet dat de abonne- liger zijn dan it» grens te trekken is daarom beter len oen bepaalden kerug te brengen, fknetten indienen, lie verzoeken en |l eener streek er ti. Er zal inzak© [.rendskerke zeker den Heijer zegt, Igd met het ge- jlthoff beeft met post nu niet be- Irein en, zich toch |>r moet dus een ocht. Een parti- ^drjjf zeker goed egt, dat 85 pCt Ineelsuitgaven. De Ben te hoog zijn, fer met het maxi- foch niet te veel. men werkt nu Irde deel van het |m, Rotterdam en nog den tijd bij, aaar het kantoor bestellingen per |s. Men heeft te post, spr. heeft Jn verandering te of het juist is', en ia 1925 4£> |rd uitgegeven. De> en zegt, dat int 17 millioen, in> Ben overgehouden lioen geraamd. Ier geon portover- 1 dienst. Dhr Duijn- |t U een slechte© Laernoes wijst 1st over den Hoek lliestelling valt e© lier aan toeook Ijfc, Orerijsel en pus eigenlijk kan plan te hebben neer to spbelen. kan komen door door het doen bin van Rotterdam ven van een vroe- voorzitter brengt |en der kamer en die er geheerscht lir Duijnstee vraagt Ift, al de genoemde- Igen en Goes gel- dat liy als bus ngen te Goes kan lat alie genoemde ■Goes «gelden. Dhr |len doen wat hij de voorzitter de- üerk. G. Groenenboer len. |B. Telder, cand. F. A. denBoeft Gem. T. J. Wegerif ter is, oud-zendeling nst der Utrecht - is overleden. eind-examen van lig Genootschap nitrix te Leiden unde de heer p. ir en voor het de heer Id. P. Aan de Land- eningen voor hlet de heeren J. D. ,n en R. Vis. het machinisten- eer G. W Hoek- L. School te- dhr J. Louwerse door Wiinterfeld La Rivière en n Noord-Duitsch- net eenige gezin- lorpje Plechten, leed elkander af- sien en wegster- wordt gevoed en worden gesloten :rbrokenharten veer worden ver- g van verrassing die in de men- afspeelt, doch. over dit alles glanst eeuwigheidslicht, hetwelk aan de beide hoofdpersonen Klaus en Annemarie zoo lang door eigen schuld voorbijgaat, doch ten slotte, nadat zjj langs verschillende wegen de be keering en heiliging des levens zijn deel achtig geworden op een gelukkig huwelijk zijn stralen werpt. Een boeiend verhaal voor onze jeugdigen, die er winst mee kunnen doen. De Bouwmeester van den Dom, door Herman Schmid. Zwolle, La Rivière en Voorhoeve. Een aantrekkelijk verhaal, te meer om dat het grootendeels geschiedenis is, en feiten uit oude oorkonden opgeteekend1, in den romanvorm worden weergegeven. Het verhaal verplaatst ons te Regens burg, in de dagen der Reformatie in Duitschland. De hoofdpersoon is de bouwmeester van den (onvoltooiden) Dom, die zich aan 't hoofd van de bewe ging voor 'Kerkhervorging stelt, en op het oogenblik dat hij meent zijn doel bereikt te hebben, door verraad in de gevangenis raakt en den marteldood sterft; slechts eenige oogenblikken na zijn dood komt 't bericht dat Keizer Ka- rel hem gratie heeft geschonken. Tot voor vijftig jaar, zoo verhaalt de schrijver, die op aangrijpende wijze 's mans laatste oogenblikken fantaseert, herinnerde een gedenksteen aan dezen „Wolfgang Rorit- zer, thurnbmaister, Anno 1522 12 May Starb". Vertaler en uitgever verdienen dank voor deze uitgave, waarmee onze Chr. literatuur inderdaad is verrijkt. Beide boeken zijn in hun stemmig, stevig bandje een sieraad voor de boe kentafel en wegens hun formaat bijzonder geschikt voor spoorweglectuur. Ongelukken. Te Den Haag is Zaterdagmiddag een glazenwasscher met zijn ladder omgevallen. In bedenkelijker! toestand werd hij naar het Ziekenhuis ge bracht, waar hij kort daarop is overleden. Het Zaterdag te Hoek van Holland aan gespoelde lijk is herkend als dat van den bij het ongeluk met de sleepboot Schelde omgekomen 22-jarigen stoker J. Sas uit Vhuurlingen. In het gezin van M. te IJmuiden is Zaterdag', toen men de kinderen een oogenblik alleen in huis had gelaten, een 4-jarig jongetje te dicht bij de brandende kachel giekomen, waardoor zijn kleeren in brand geraakten. Met ern stige brandwonden overdekt werd dé kleine naai- een ziekenhuis, vervoerd, ,waar hij Zondag is overleden. Te Renkum is het iijlk opgehaald van een werkman te Lobith. die aldaar te water was geraaid. De 15-j. zoon van een koperslager te Lichtervoorde, bezig zijnde met 'n electri- sche verlichting' aan te brengen in zijn dui venhok, greep met beide handen den ka bel die onder stroom stond vasten bleef aan den draad hangen. De moeder die al leen thuis was deed vergeefsche pogingen hem los te maken. Toen eindelijk hulp op daagde, was hij reeds dood. Te Wage- ningen is een man doior een auto over reden en gedood. Te Enschede is ©en oude man door een sleeperswagen over reden en aan de gevolgen overleden. - Het tweede slachtoffer van het apto- ongeval te Baalder is in het Ziekenhuis te Hoogeveen overleden. De toestand van het 8-jarig knaapje, dat tengevolge van de 'ontploffing op de stortplaats te Zutphen hevige brandwonden bekwam, is hoogst ernstig. Een oog is reeds weg genomen. Men vreest voor zijln leven. - Mevrouw van W. uit Rotterdam, die met haar familie Vrijdagavond met de auto in het Rokinwater te Amsterdam ge raakte, is overleden. Do toestand van mevrouw B., haar schoonzuster, is zeer ernstig. Een scheepsramp op de Noordzee? Het stoomschip „Gram»", kapitein Scholtens, thuisbehoorende te Groningen, op reis van Hamburg naar Groningen, trof gistermorgen in de Noord zee, ten Noorden van B.orkum, een onbe mand vaartuig aan. Het bleek te zijn een lichter, genaamd „Dorus", 600 ton groot, thuis belioorende te Kopenhagen. De sleeptros welke nog aan het vaartuig was bevestigd, kon niet worden binnen gehaald, zoodat Vermoed werd, dat die tros nog verbinding had met een sleep boot of voorafgaanden lichter, welke ver moedelijk gezonken is. Op verderen af stand werd nog een lichter in zinkenden toestand waargenomen, vermoedelijk thuisbehoorende bij1 eerstgenoemde. Na dere bijzonderheden ontbreken. (Tel.) Ernst of scherts? In ©en uri noir in Den Haag is gevonden en bij de politie bezorgd ©en brief, waarin jongens van 10 tof. 15 jaar, die lust mochten hebben zich aan te sluiten bij een inter national© dievenbende, uitgenoodigd wer den op ©en bepaalden dag bij elkander te komen in de Scheveningsche Roschjes. Branden. Onder Doornspijk is Zaterdagmiddag het huis met inboedel van W. afgebrand. Van het vee is een koe in de vlammen omgekomen. Het huis was laag verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Zaterdag is de woning met veestalling van den pachter S- op het Kampereiland door brand ver nield. De schuur en de hooibergen bleven gespaard en het vee werd gered. Besmettelijlke huidziekte. Op geneeskundig advies is de openbare sckcol te Geesteren (Borculo) wegens het voorkomen van een besmettelijke huid ziekte onder de leerlingen gedurende en kele weken gesloten. Brutale roof op een schip. Zaterdagavond toen schipper van üer Meer die met zijn tjalk „Da Onderneming" in het Merwcdekanaal te Amsterdam lag tengevolge van het stormweer de handen vel had om zijn vaartuig aau de touwen te houden, stapte eensklaps een onbe kende man bij hem aan boord. Daar het pikdonker was, bemerkte Van der Meer aanvankelijk den persoon niet. Plotseling c/chter trok de man een revolver en richtte die op den schipper onder de bedreiging „Je gehl of je leven". Ilij dwong Van der Meer naar de kajuit te gaan, waar de vrouw zich bevond. Dieze wc-rd angstig en om een drama to voor komen gaf zij den onbekende een ijzeren geldkistje, dat ruim f400 inhield. Daar na verdween hij. De schipper echter, die er weinig voor voelde op deze manier zijn geld te verliezen, liep den man over eten donkeren dijk na. Plotseling hield do roever halt, keerde zich om en loste blind clings ©en schot op Van der Meer. Deze werd in de halsstreek getroffen. Het duurde geruimen tijd voor in dezen af gelegen uithoek van de stad politie aan wezig was. De schipper werd ten slotte naar het gasthuis vervoerd en daar op genomen. Zijn toestand is niet ernstig. Van den dader beeft men geen spoor meer kunnen ontdekken. Evenmin is een behoorlijk signalement bekend. Mieer dan dat de man met een licht Duitsch accent sprak weet men niet. (Tel.) Ontploffing. Te Purmerend is gisteren tijdens de les een ongeluk ge beurd in de Rijks H. B. S. Een glazen kolf met stikstof waarmede een proef werd genomen, sprong uiteen, waardoor de amanuensis van den Berg 'een deel van het g!a.s in hot gezicht kreeg, terwijl een splinter in het oog drong. Direct werd bijl naar Amsterdam vervoerd, alwaar hij ter behandeling werd opgenomen. Hoe wel het oog ernstig gewond is, hoopt men het te behouden. Dr Bouman word aan de handen bloedend verwond. Een nachtelijke klopjacht- In den nacht van Zaterdag op Zondag is door rechercheurs aangehouden op het terrein van Die Bijenkorf aan de Wagen straat te Den Haag de 29-jarige Amster- damsrhe koopman H. Men vermoedde dat hij 's avonds te voren in een perceel aan de Princesscgracht ingebroken had en een koffer met bont meegenomen. Toen eenige rechercheurs hem Zaterdag avond laat in da Wagenstraat, ontmoetten en hem wilden arresteeren, zag hij kans te ontsnappen en vluchtte het terrein van de Bijlenkorf op. De rechercheurs achtervolgden hcm echter. Maar zij zou den niet veel moiedte meer behoeven te doen, want de achtervolgde viel op een gegeven cogenblik waarschijnlijk door do duisternis in een ongeveer 4 meter die pen put. Toen de politiemannen hem er uit gehaald hadden, bleek, dat hij ©en arm gebroken haa en eenige verwondin gen aan zijn hoofd had bekomen. Tij dens de achtervolging losten de recher cheurs zeven schoten uit hun revolvers op den vluchteling, zonder hem evenwel te raken. In het hotel, waar H. vprblijf hield, is het gestolen bont in beslag genomen. Later zijn nog op het Bijenkorf- terrein eenige sleutels en een hos loo- pers gevonden. De man is naar het zie kenhuis overgebracht. In het vet of in de boter? De 26-jarige Chineesche zeeman T- leeft te Rotterdam samen met een veertienjarig meisje. Zondagavond zou het meisje, er was bezoek, ©en karbonade bakken en wilde hiertoe reuzel gebruiken. Dn be zoeker, de Clhineesche kok S-, wilde ech ter, dal het vleesch met boter zou wor den gereed gemaakt. Er ontstond een twist, die zoo hoog liep, dat de kok èn zijn gastvrouw en zijn gastheer met een hakmes te lijf ging en ten slotte zich zelf een verwonding aan den rechterpols toebracht, met; het doel, zijn slagader door te snijden. Het drietal moest op een politiepost verbonden worden. De kok werd in verzekerde bewaring gesteld. Een stroiom van reizigers- De reislust is de Amerikanen in de bee- rien geslagen. Niet minder dan negen stoomschepen met duizenden toeristen voor Europa zijln Zaterdag uit New-York vertrokken. Verwacht worat, dat 200.000 Amerikanen dezen zomer een uitstapje zullen maken naar Europa. De vraag naar buitenlandsche valuta bij! do ban ken is verbazend groot, en men gelooft, dat zeker 500 millioen dollar door Ame rikanen zullen worden uitgegeven in Frankrijk en Engeland. Moedige redder. Te Diemen kwam een 15-jarïge wielrijder uit Am sterdam zoodanig te vallen, dat hiji in de Keulsche Vaart, terecht kwam. Hiji ver dween spoedig in de diepte. Een chauf feur van een vrachtauto, die het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogen blik en sprong geheel gekleed te water. De moedige daad werd met succes be kroond en spoedig was de jongen weer op het droge. Vreeselïjke dood. Op een we verij te Rheijdl was de 56-jaxige arbeider Schunck, staande op een ladder, bezig bet drijfwerk na te zien. Plotseling werd bij door een riem gegrepen en verschei dene keeren rondgeslingerd; door uit den muur stekende stukken ijzer werd hem de schedel verpletterd, terwijl zijn armen en beenen letterlijk uit het lichaam waren gescheurd. De ongelukkige, die getrouwd is en vader van vier kinderen, wan ter stond dood. Een vlucht oiver zeven lan den in vier dagen. Bij gelegenheid van de algemeen© vergadering van da afgevaardigden van het verbond der Duit sch© pers heeft de Junkersluchtverkeer- Mij aan het verbond een uitnoodiging ge stuurd vcor een zeven-staten-vlucht- Deze uitnoodiging stelt de afgevaardigden in Je gelegenheid binnen vier dagen zeven staten te bezoeken, n.l. Duitschland, Dan zig, Zweden, 'Denemarken, Zwitserland, Oostenrijk en Hongarije'. De vlucht zal worden gedaan met Junkcrvliegtuigen met drie motoren. Overnacht zal worden in Kopenhagen, Zurich en Boedapest, ge land zal worden in Danzig, Malmö, Mun ch en en Weenen. Waar de Markers een hekel aan hebben. Vele beroeps- en ama teur-fotografen, die Marken bezochten en bij die gelegenheid kiekjes van de eiland bewoners in hun traditioneele kleeder dracht maakten, zullen hebben ondervon den, dat het gros der bevolking er niet van is gediend om te worden „geteekend" zooals men het op Marken noemt. Vaak geeft dit echter van de zijde der Markers aanleiding tot een minder vriendelijke houding tegenover vreemde lingen err soms zelfs tot handtastelijk heden. Zoo stonden dezer dagen voor 't raad huis een paar persfotografen gereed, om opnamen te maken van de trouwpartij!, die otm twaalfuur zou plaats hebben. Toen de stoet eindelijk arriveerde en een argelcoze Amerikaan er zijn Kodak op richtte, stoof de bruidegom met opgehe ven vuist uit het gelid, waarop de Yankee het maar het verstandigste vond om bak zeil te halen. Een broer van den bruide gom trachtte intusschen de persfotografen in bedwang te honden door te dreigen, dat hij zijn pet voor de lens drukken of het heel© toestel omverschoppen zou. In den loop van den middag weer een ander gevalEen hoer, die bezig was een opname van de haven te maken en daar toe zijn toestel had klaargezet op den dijk, werd plotseling moedwillig met ca mera en at bijna omvergeloopen door een passeerend visscher, hoewel er ruim voldoende gelegenheid was om voorbij te loopen achter den fotograaf langs. Tot niet geringe verbazing van den vis scher ontpopte deze heer zich echter alsde gemeenteveldwachter van Marken, die voor deze gelegenheid in burg-eik leeding was. Zoodat uit muisje voor den visscherman nóg wel een staart je zal hebben! Misdadige aanslag. Aan de spoorlijn BottropOsterfeld in Westfalen is een aanslag gepleegd op een passagiers- trein. Dicht bij een overweg was op de rails een wagen met steenen ge plaatst. Het misdadige oogmerk bleek ook uit het feit, dat de wagen met touwen aan de rails was bevestigd. De machinist heeft echter een botsing door tijdig rem men weten te voorkomen20 M- voor de hindernis stond de trein stil. Hevige onweders boven II o n g a r ij Boven Boedapest en an dere plaatsen van Hongarije hebben in den nacht van 3 op 4 Mei hevige on- weders gewoed. In verschillende steden is groote schade aangericht. In Boedapest moesten vele bewoners wegens schade aan hun huizen bij andere personen hun intrek nemen. Door het regenachtige weer is de stand der gewassen echter bijzon der gunstig geworden. Door een vliegtuig vermor zeld. Op het vliegterrein Orly, waar de Fransche vliegeniersclub een feestelijke bijeenkomst hield, is een ernstig ongeluk gebeurd. Een operateur van de firma Pathé, die opnamen voor de bioscoop ma-akte, werd door een landend vliegtuig gegrepen en voor deoogen van zijn vtouw in stukken gescheurd. Opnieuw winter. Naar gemeld wordt, is na een hevigen storm in het Zwarte Woud de temperatuur zeer gedaald. Op 700 k 900 'meter hoogte is sneeuw gevallen, zoodat de geheele omgeving wederom met -een witte wade is bedekt. Op den Feldberg ligt de sneeuw 40 c.M.. dik. Overal zijn goed© ski-banen. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft vrijgesproken J. J., zonder beroep, te Goes, die door de rechtbank te Mid delburg was veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, wegens verduistering. Hethondje. De Hooge Raad heeft uitspraak gedaan inzake het cassatie beroep van J. B., tegen zijn vonnis van de Rechtbank te Middelburg, waarbij hij veroordeeld was tot 1 maand hechtenis wegens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunst (het in behandeling nemen van (een aan borstkanker lijdende patiënte, welke hij ter genezing een opengesneden pasgeboren hondje, dat nog niet had ge zoogd, op de borst heeft gelegd. De Hooge Raad vernietigde het vonnis op grond, dat de rechtbank te Middelburg het be wijs mede heeft gegrond op verklaringen, waarvan niet blijkt, uit het procesverbaal van het geding van den kantonrechter, dat zij inderdaad zijn afgelegd. De zaak werd ter verdere afdoening verwezen naar het gerechtshof te 's-Gravenhage. Het reglement van orde in den Zwijndrechtsen Raad. De Hooge Raad heeft gisteren uitspraak gedaan inzake het cassatieberoep van den procureur-generaal bij het Hof te 'sGra- venhage tegen een arrest van het Hof, waarbij J. S. en L. L. waren ontslagen van rechtsvervolging ten aanzien van hun ten laste gelegde wederspannigheid. Gerequireerden in cassatie waren raads leden van Zwijndrecht en wilden, toen zij in een openbare raadsvergadering de orde verstoorden, de vergadering niet op bevel van den burgemeester verlaten. De burgemeester gaf daarna last ben met den sterken arm te verwijderen, waarbij genoemde raadsleden zich ver zetten. De advocaat-generaal, mr Lede- boer, had tot verwerping van het beroep geconcludeerd. De Hooge Raad heeft zich thans vereenigd met de opvatting van den advocaat-generaal, dat dè ambtena ren, belast met de verwijdering der beide raadsleden, niet waren in de recht matige uitoefening van hun functie. Het ingestelde beroep werd derhalve verwor pen. Bedoelde Raadsleden zijn dus in hoogste instantie ontslagen van rechts vervolging. X. We gaan op Uw verzoek in, mits ge aan ons Uw naam noemt. v. d. P. te H. Losse nrs van ons blad worden alleen gezonden, als men ons duidelijk het gevraagde nr opgeeft en 5 cent voor ieder nr in postzegels insluit. RUIand-Bath. Gisternamiddag word dooi den bouwkundige N. Nieuwdorp alhier aanbesteed het bouwen van een dubbele arbeiderswoning voor den heer W- G. van der Wèrff te Rilland. Ingeschreven werd door de heeren Hoppenbronwer te Eergen op Zoom f5946, van Dporn te Krabbendijke f5453, A- Windhorst, Ril land f5300, D- Windhorst, Rilland f5245 en J. v. d. Sande Rilland f4928- Gegund aan J. v. d. Sande. Ëllewoutsdijk. De uitslag van de aan besteding door het waterschap Ëllewouts dijk van het leggen van een nieuwe waterleiding, verhoogen van den binnen- berm, en het verzwaren van den zeedijk is: Eenige inschrijver F. v. d. Huil©, Oosterland, voor f8990. 'Door een be paling in de voorwaarden die door de aannemers een 30-tal over het hoofd was gezien, waren deze niet in de gelegenheid hun biljet in te leveren. Dat dit artikel groote ontstemming onder hen verwekte behoeft geen betoog, te meer daar de Zondag er nog tusschen viel en men zoodoende 'in de meening leefde dat men de biljetten op de gewone manier in kon leveren. Of deze inschrij ving nu direct een voordeel voor den polder of liever voor de ingelanden is, is een andere vraag. Althans andere aan nemers hadden een aanmerkelijk lagere inschrijvingssom op hun biljet. Wisselkoersen. Amsterdam, 5 Mei, 2.30 u. Berlijn 59.18—59.22 Brussel 12.6212.64 Parijs 13.03—13.05 Londen 12.07i/2—12.073/4 New-York 2.485/g—2.487/s iuuiyss 6R VSf' „8B. Mei. 6 Middelburg, inboedel, etc., Notarish. 6/9 Goes, heerenkleeding, enz., de Kok. 6 Koudekerke, inspan, Loeff. 6 Grijpskerke, hofstede, arbeiderswo ningen, Blaupot ten Cate. 6 Driewegen, huis, Beth. 7 Wemeldinge, inboedel, Kram. 7 Middelburg, winkelhuis, Hioolen. 7 Kamperland, inspan, inboedel, Heij- boer. 7 Ierseke, huis, Schram. 8 Borssele, afbraak, de Wilde Heg- boer. 8 Colijnsplaat, beestiaal, diversen, Mar- kusse. 8 Middelburg, inboedel, enz., Blaupot ten Cate. 12 Goes, huis, Van Dissel. 13 Kapelle, huizen, Pilaar. 14 Middelburg, heerenhuis, Hioolen en Ittmaim. 14 Middelburg, huis, Ittmann. 15 Wolfertsdijk, inspan, v. Cleef. 27 Grijpskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 27 Vrouwepolder, hofstede, v. d. Harst. Juni 4 Middelburg, aandeelen, Ittmann. Mei 20 Colijnsplaat voor A. Kole, bouwen hofstede. Arch. Van Hee, Wissen- kerke. Een schijn-koining in een de mocratisch land. Eenige jaren ge leden waren een aantal Noorsche parle mentsleden te gast op het jacht van ko ning Haakon. Tijdens ©en gesprek met een hunner liet die vorst zijn zakdoek vallen. Een Kamerlidd bukte zich, raapte den doek op en overhandigde zijn gastheer het voor werp. Dit alles sprak vanzelf en daarom vond de bezoeker het een beetje zonder- liïg, dat de koning zich uitputte in dank betuigingen. „Maar majesteit", zei hij1 ten slotte, „u maakt mij verlegen. Het is toch werke lijk niet de moeite waard." I „Moet u niet zeggen, waard© heer", antwoordde de souverein volmaakt ern stig. „Zoo'n zakdoek is hier te lande het ©enige ding, waarin ik vrijelijk mijn neus mag steken." GOES. Geboren: Johanna Adriana, ,d. v. Jan Jacob Doeleman en Neeïtje Kor- stanje. Overleden: Catalina Maria van de Velde, 1 jaar, d. v. Mattheus van de Velde en Catalina Maria Kempe; Marinus Roose, 53 j., echtgenoot van Fidelia Maria Brou wer; Leendert Westdorp, 24 j., gehuwd met Cornelia van Paassen. Gedurende de maand April. N. EN ST. JOOSLAND. Ondertrouwd: 22, Joh. Kakebeeke, jm. 40 j. en J. Od- ding, jd. 36 j. Geboren: 8, Jacomina, d. v. M. van Moolenbroek en N- Almekinders; 9, Wil lem Johannes, z. v. A. Pleijte en A. J. Jobse; 17, Pieter, z. v. Laurens Joosse en J. Corbijn. NISSE. Ondertrouwd: 15, Marinus Wil- deboer, 28 j. jm. te Eindhoven en Ja- coba Geesien Bommeljé, 29 j. jd. Geboren: 6, Pieternella Cornelia, d. v. Marinus Steenbakker en Adriana Janse; 11, Catharina, d. v. Jan Vermue en Ca- tharina Remeijn; 20, Adriaan Pieter, z. v. Jacob Verboom en Helena Bosman. Overleden: 3, Dina Lagram, 79 j., wed. van Francois van den Berge. I1EINKENSZAND. Gehuwd: 22, Lauras Westdorp, 31 j. jm. en Cornelia Janse, 32 j. jd.; 30, Johannes van Eijkeren, 32 j. jm. en Fransina Adriana Timmer man, 27 j. jd. Geboren: 11, Augustijn Johannis, z. v. Adriaan Karelse en Maria Nijsse; 27, Cor nelia Maria, d. v. Anthony Capello en Petronella Maria de Hond; 28, Barbara Maria, d. v. Aalbregt Rijk en Tannetje Vermeulen. Overleden: 16, Willem Pieter Bolier, 56 j., ongeh. zoon. RILLAND-BATH. Gehuwd: S. J. Kloet, 27 j. en M. v. d. Griek, 23 j.; A. Krijnsen, (28 j. en S. J. P. de Wilde, 22 j.; C. Ver- merris, 26 j. te Hoensbroek en J. v. d. Berge, 23 j.; P. J. Lindenberg, 34 j. te Kruiningen en H. Nieuwenhuijze, 35 j.; J. Weststrate, 27 j. en M. Heijboer, 26 j. Geboren: Petras Johannes, z. v. M. Giesbergen en D. C. v. d. Velden; Philo- mea Maria, d. v. P. Geers en J. Kil; Adriaan, z. v. W. Nieuwdorp en E. Huijs- son; Petras Albertus, z. v. A. Goossens en P. Verhoeven; Marinus Cornells, z. t. C- Arnoijs en L. Bom. Overleden: Maatje de Witte, 82 j. wed. van W. Minnaard; Joseph Steur, 72 j., echtg. van A. d'Hondt; Maria Vogel, 74 j., wed. van C. Akkerman. (Kr. C.) SEROOSKERKE (W.) Geboren: 29, Ma ria, d. v. P. Olree en S. Stroo. Overleden: 12, Clazina, 6 m., d. v- C. Ton en C. Cornelisse. OOSTKAPELLE. Gehuwd: L. Schoe, 31 j. en S. de Rijke, 22 j. Ondertrouwd: Joh. Janse, 24 j. en W. Vogel, 23 j.; J. Louws, 25 j. en L. Rie- mens, 25 j. Geboren: Adriana Maria, d- v. S. Lou werse en J. Wisse; Willemina Tannetje, d. v. S. Lous en C. Vos; Jan Abraham, z. v. W. Mesu en T. E. Abrahamse. Overleden: Maria Marinusse, 57 j.,echt- genoote van C- den Hollander; Dina Flo- russe, 73 j., weduwe van M. Geerse. WAARDE. Gehuwd: 15, Jozephus Kor- nelis de Goffau, 24 j. jm. te Krabbendijke en Dina de Jager, 24 j. jd. Geboren: 3, Gommert, z. v. Marinus. Ruissen en Cornelia van Koeveringe; 14, Jakomina, d. v. Kornelis Dijl en Catharina Verrijs; 18, Marina, d. v. Matthijs West- veer en Anna Koeman. Overleden: 7, Pieternella de Waard, 77 jaar, weduwe van Willem Waterman; 19, Janna de Looze, 88 j., weduwe van Christiaan Weststrate. OUDELANDE. Huw.-aang.: 23, Jan Ja cobus Reijnierse, 23 j. jm. te Wolphaarts- dijk en Johanna Everdina Wilhelmina Mol, 21 j. jd.30, Cornelis Nagelkerke, 38 j. jm. te Hoedekenskerke en Maria van Zun- deren, 34 j. jd.; Pieter de Meester, 29 j. jm. te Ëllewoutsdijk en Jozina van de Velde, 25 j. jd. Gehuwd: 23, Jan van der Pijl, 23 j. jm. en Johanna van Damme, 21 j. jd. Geboren: 4, Cornelis Jacob, z. v. Ma rinus Wisse en Adriana Meijaard; 14, Ge rard, z. v. Jan Mol en Neeltje de Jager. Overleden: 2, Jan de Jonge, 57 j., echt genoot van Catharina de Feijter. Goes, 5 Mei 1924. Graanmarkt. Nieuwe tarwe f13 f 20, kroonerwten f 13.50f 14.50, brui ne boonen 'f 14f 17, paardeboonen f 12 f 16, karwijzaad f 30. Aanvoer afne mend, handel kalm. Eieren p. 100 st. f5.20, middenptr. p. 25 st. f 1.30, winkel;>r. 6,5 ct., boter per k.g. f 1.60, middenpr. p. pond 80 ct., win- kelpr. '90 ct.. Roomboter 74 p1. a fl.05, boerebbter 600 pond. V.P.N. Aanvoer 37400, prijs f5.50 p. 100 st. MIDDELBURG- 4 Mei. Op cie veiling werden de volgende prijzen besteed: sla 812, bloemkool 917, beide per st-, spinazie 1214.50, postelein 3555, wit lof 40, baksla 3640, alles per K- G. radijs 57 per bos- TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den. ochtend Van 5 Mei, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 te Jan- mayen, laagste 745,2 te Valencia. Verwachting tot den avond van 6 Mei: Meest matige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaarbewolkt met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk regenbuien met kaas op onweer, iets koeler.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3