Kerknieuws. Onderwijs. Leestafel. raad, zich hiertoe tot den raad te wen den. Dhr. v. Waarde antwoordt dat juist door den kerkeraad is gehandeld zooals dhr. Franse te kennen gaf, doch de be trokkenen wilden hieraan geen gevolg ge ven als zulks niet bepaald verboden werd. De bepalingen van de Zondagswet waren bij spr. voordien niet bekend, anders had hij den kerkeraad hiermee in kennis ge steld. Hierna wordt z. h. s. besloten con form het voorstel van B. en W. Van S. Boone is ingekomen een ver zoek tot plaatsing van een stoephek voor de woning A 129 in de Langstraat. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik ken op grond dat zulks ter plaatse be lemmerend zou zijn voor het verkeer. Hetzelfde geldt ook voor een later inge komen verzoek van J. K. £rucq voor perceel A 130. Dhr. Puijpe licht 't voor stel nader toe. Vooral de aanwezigheid van 'een lantaarn aan de overzijde der straat en met het oog op wagens geladen met opperlast, vreest hij dat de stoephek - jes in don weg zullen staan voor de bui ten de wagens uitstekende zwingen. Dhr. Schuit bepleit inwilliging van het ver zoek met het oog op verfraaiing der ge meente. Spr. wil het verkeer van de richting Goes over de markt leiden en dat uit Middelburg door de Westdijkstraat- Dhr van Eenennaam is wel voor een algemeen verbod, maar is er tegen om nu juist deze te weren. Zonder hoofde lijke stemming aangenomen het voorstel van B. en W.; een nader voorstel in den geest van dhr Schuit zal worden over wogen. B. en W- willen afwijzen een ver zoek van F- M. Baayens tot vergoeding voor het werpen van modder op zijn tuingrond. Dhr Franse zegt, dat Baayens z.i. terecht om schadevergoeding vraagt, ,want het maakt hier ©en verschil, of men to doen heeft met een gewoon vroon waarvan de plicht tot uitmodderen rust op de aangrenzende eigenaars of zooals hier het ontvangen van modder komende uit de rioleering uit den Molenpolder en de Molenstraat, wat jaarlijks terugkeert. Spr. geeft B. en Win overweging om met de gebruikers van den aan de sloot gren- .zenden grond zoo mogelijk overeen te komen om een strook ter breedte van plm. 3 M. ter beschikking te krijgen ten einde de modder b.v. eens in de drie maanden uit te kunnen baggeren. Dhr Puijpe meent, dat men dan in conflict komt, met degenen, die in de Nieüwstraat wonen en het vorig jaar nog verplicht zijn geworden, om de achter hun wonin gen gelegen sloot te delven en daarvan zelf de modder te ontvangen. Dhr Franse vherhaalt dat aldaar slechts voor één per ceel moet gebaggerd worden, terwijl dit hier voor meer dan 30 woningen moet plaats hebben. Dhr Cmcq is van meening, dat de modder toch best den anderen kant kan opgeworpen worden, waar het gemeentegrond is. Dhr Schuit is tegen onteigening; ook is het de vraag, of de bewoners er den grond voor willen mis sen, terwijl hij bovendien ©r bezwaar inziet cm geregeld uit te baggeren met het oog op stank voor de gezondheid. Spr. is wol voor ©enige schadevergoeding Dhr van Waarde geeft in overweging om de modder na het uitbaggeren terstond op te mimen, wat meerdere 'leden be zwaarlijk vinden. Na nog ©enige bespre king wordt z.h.s. besloten een schade loosstelling van f 5 uit te koeren, en wordt door B- en W. toezegging gedaan het voorstel-Franse in nadere overweging te nemen. Besloten wordt het schoonhouden der schoollokalen en aanmaken dor ka chels in 't vervolg weder voor een termijn van drie jaar :aan ta besteden. Vervol gens wordt besloten het verhoudings- cijfer voor de plaatselijke inkomstenbelas ting voor het jaar 1925-'26 evenals voor 1924-'25 weder vast te stellen op 2- R. en W. stellen voor tot vernieuwing der bestrating en het haventerrein. Dth'r Puijpe zegt, dat het ook de bedoeling is om de straat bij de dokter te herstellen. Dhr Schuit geeft in overweging ©en goot naast de bestrating in de Molenstraat aan te leggen. B. en W. zullen hiermee rekening hou den. Hierna wordt z.h.s. het voorstel aan genomen en wordt aan B- en W. machti ging verleend tot uitvoering der werken Ingewilligd wordt een verzoek van de vereeniging Woningverbetering alhier om in verband met de verminderde Rijksbij- drago voor 1924 het op de begrooting voor dat jaar beschikbaar gestelde be drag alsnog beschikbaar te stellen tot dekking van de exploitatiekosten, zullen ue getracht worden voor de toekomst door huurverhooging en verlaging der exploitatiekosten in het tekort te voor zien. Ontheffing van hondenbek wordt verleend aan K- van Belzen over de jaren 1924 en '25 en oninbaar verklaard de aanslag wegens idem van ö- Poppe over 1924- De aanslag wegens schoolgeld van J- de Meulmeester wordt teruggebracht naar de le klasse. Rondvraag. Dhr Franse wijst op het feit, dat voor het gebruik maken van de nieuwe pont te Veere thans overzetgeld moet worden betaald, wat ook voor de ingezetenen van deze gemeente van beteekenis is. Spr. vraagt of de gem. Veere geen contract of an derzins met het Rqk heeft. De voorzitter zegt, dat zoodanig contract niet bestaat en althans te Veere niets te vinden is. Dhr Puijpe vraagt of het dan zoo maar gaat om voor een vrije pont overzetgeld te vragen. Dhr Franse stelt voor hier tegen bij de bevoegde autoriteiten te pro testeeren, welk voorstel alg. steun vindt. Z.h.s. wordt dan ook besloten bij den Min. v. Financiën aan te dringen om het pontgeld weder op te heffen. Dhr Schuit vraagt nogmaals naar de mogelijkheid van een te plaatsen sy- phon-put bij L. Kramer. Hierop deelt dhr Puijpe mede, dat dat een Tcarwei worden zou van f 250 a f 300. Dhr Schuit vraagt verder of het oude riool niet kan worden opgezocht. Dhr Puijpe zegt, dat men wdl weet waar het gelegen is, doch dat het geheel dicht gekomen is bij de verbouw van de woning van Jan Sie- reveld. Verder waagt dhr Schuit wie verder verplicht is tot onderhoud van het ge deelte uitgebroken grintweg, hetwelk thans bekeid is b. d. Nieuwlandschen weg, want dat gedeelte dient werkelijk wel wat verbeterd te worden. Dhr Puijpe zegt dat hierover door hem reeds met den opzichter van het Rijk is gesproken en dat deze hem heeft toegezegd dat de bedoelde bestrating in orde zal worden gebracht. Dhr Crucq informeert wat gedaan moet worden met die honden die hier zonder eigenaar rondloopen en waarvoor nie mand als belastingplichtige wil optreden- De voorzitter zegt hiernaar een onder zoek te zullen doen instellen. Verder deelt de voorz. nog mede, dat de staanplaats op de kermis is verhuurd voor flOO; de kosten van den vervolg cursus hebben bedragen voor de open bare school f88 en voor de Bijz. school f85.50; de kosten voor den Keurings dienst van Waren voor 1925 bedragen f 230.03 en betaald moet worden voor één leerling welke het gymnasium be zoekt te Middelburg over 1924 f 457.06. De heer v. Fenennaam vindt de huur voor staanplaats voor de zweefmolen veel t© laag, wijl zoo'n zweef plm'. 2 a 3000 gulden uit de gemeente sleept. Dhr Schuit stelt voor heelemaal geen plaats meer beschikbaar te stellen. De voorzitter vraagt of het de bedoeling dan is om met Pinksteren alles af te schaffen waar op dhr Schuit bevestigend antwoordt met uitzondering voor ringrijden. De voorz. zegt dat dit voor dit jaar niet meer mogelijk is, wijl een plaats reeds is toegewezen en de huur reeds in de gemeentekas is gestort. Het voorstel- Schuit vindt steun bij de heeren van Waarde en v. Eenennaam. In stemming gebracht wordt Tiet met vier tegen drie stemmen aangenomen. Tegen het voorstel stemden de heeren Franse, Janse en Crucq. Vervolgens wordt door den voorz. medegedeeld, dat aan het gezin wed. Gilde tot nu toe, plm. f 100 van gemeente wege aan ondersteuning is verleend en dat per week plm. f9 a f 10 wordt gegeven, waarvan 1/3 komt voor de dia conie Ned. Herv. Kerk. Na eenige besproking waarbij dhr Puij pe zich tegen het huren van het geheele pand voor, de wed. Gilde verklaart, wordt door de overige leden goedgevon den dat het geheele pand in huur blijft op voorwaarde dat "B. en W, een oog in 'L zeil houden dat de woning zal her steld worden, want nu is ze onbewoon baar. Dhr Crucq vraagt of het zingen en muziek maken door buitenlui niet be perkt kan worden. De voorz. zegt zulks toe. Dhr van Eenennaam vraagt op te treden tegen het voetballen op straat. De voorzitter zou gaarne zien dat hierbij wat meer medemerking. van de ouders werd verkregen. De veldwachter heeft al zooveel ballen in beslag genomen en nog helpt het niet. Dhr v. Waarde zegt: zelfs meer dan honderd stuks. Hierna wordt de openbare zitting geschorst. Na opening wordt tot stemming voor benoe ming hoofd der school te Kleverskerke overgegaan en wordt als zoodanig met algemeen© stemmen benoemd de heer J. Louwerse te Koudekerke. Vervolgens wordt in de vacature A. C. de Graaf der commissie tot wering van schoolver zuim te Kleverskerke met alg. st. be noemd de heer J. Louwerse, benoemd hoofd der school. Hierna deelt de voorz. mede, dat hem gebleken is dat door den secretaris niet gezegd is tegen den. heer C. Franse, zooals door hem in de vorige verga dering werd medegedeeld dat de heer B. Franse de woorden „meer dan vol doende" werkelijk gebezigd heeft. Hierop zegt dhr B. Franse dat de voorz. toen toch zeide, dat C. Franse hem dat gezegd had, waarop de voorz. antwoordt, dat hem dat niet door dhr C. Franse, doch door iemand anders gezegd was. Hij heeft dat zoo ook niet gezegd, wat ook uit de notulen blijkt. De voorzitter verklaart den secretalis de te zijnen opzichte gesproken woor/en terug to nemen. Nog wordt aan B. W- machtiging verleend om de school en onderwijzers woning te Kleverskerke voor icsp. f75 en f50 behoorlijk te herstellen. Hierna volgt nog een bespreking om de vlag uit te steken van den toren te Kleverskerke na het herstel van toren en uurwerk, wat aan B- en W. wordt opge dragen. Hierna sluiting. (Aanmerkelijk be kort. Red.). Breskens. In de Vrijdag gehouden ver gadering van den gemeenteraad werd be sloten om voor de in September e.k. te houden tentoonstelling van ooft- en tuin bouw te Breskens een subsidie zonder eenige verdere aansprakelijkheid voor te korten te verleenen van f 1000. Het Z.- Vlaamsche Waterleidingcomité verzocht den raad een commissie te benoemen teneinde de waterleidingskwestie nog eens grondig te bestudeeren, en op haar kos ten een bezoek te brengen aan het eiland Tholen, teneinde aldaar te constateeren hoe de waterleiding functioneert. De heer du Burck was hiertegen. Het is thans de tweede maal dat een verzoek tot aan sluiting komt, en beide malen is geen beslissing genomen. Het is thans genoeg. De waterleiding brengt voor velen weer kosten mede, en bezuinigen is tegen woordig de leus. Hij stelde voor het ver zoek voor kennisgeving aan te nemen. Dit werd met 6 stemmen verwor pen. Daar het instellen der commissie en het bezoek aan Tholen op kosten van het comité voor de gemeente geen kosten met zich brengt, en men dan goed kan nagaan de voor- en nadeelen van aan sluiting, werd besloten een commissie in te stellen. De heer du Burck was hier tegen. In het algemeen voelde men niet veel voor „verplichte" aansluiting. Tot leden der oommissie werden inmiddels benoemd de heeren I. van Melle, J. H. de Vlieger en de raadsleden I. Cappon en J. van Luijk. Bosohkapelle. Tijdens het korte, maar heftige onweder van verleden Donderdag werd het hoogspanningsnet onder onze gemeente door den bliksem getroffen. Werklieden, welke in de nabijheid van de hoogspanningsdraden arbeidden, deel den mede, dat gedurende het onweder eenige minuten een wonder vlammenspel op en langs die draden viel waar te nemen, waarhij telkens, wanneer eeno vuurlijn een isolator bij een paal 'be reikte, een knal ontstond en tegelijkertijd een© rookpluim werd opgestooten. Nog zij gemeld, dat ©en zestal arbei ders, die in een groepje stonden t© wer ken, nabij het net in den Van Lijnden- polder, waar de bliksem insloeg, na het inslaan geheel verspreid stonden, zonder zich bewust te zijn, hoe dat gebeurd was. Een fiets van een der werklieden, welke in een greppel kort bij een getroffen ver splinterden liclitpaal lag, was ©en geheel eind weggeslingerd. Een kwartiertje verder, onder de ge meente Zaanislag, in den Andijkepolder, sloeg het hemelvuur mede op "den draad en gaf daar hetzelfde verschijnsel van knallen en rook uitstooten. (Zei.) Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. In do Vrijdagavond gehouden vergadering van bovengenoemde Kamer, was een schrij ven ingekomen van den voorzitter, den heer Jos .van Itaalte te Vlissingen, waarin hij mededeelt, dat het hem die van 1886 lid en van 1901 tot 1922 voorzitLer der Kamer te Vlissingen was en sedert dien voorzitter der Kamer te Middelburg, hard valt daartoe door het advies van zijn medicus om ge zondheidsreden genoodzaakt onlslftg als zoo danig te vragen. De waarnemende voorzitter, de heer C. Boudewy'nse, zeide te begrijpen, dat het den heer van Raai te moeilijk valt ontslag als voorzitter te nemen. Spr. bracht namens allen dank voor hetgeen de heer van Raai te in het belang der kamer heeft gedaan. Tot voorzitter der kamer werd met 15 van de 16 stemmen .gekozen de heer C. Boude wijnse en met 6 van de 7 stemmen in zijn plaats tot voorzitter van de afdeeling groot bedrijf de heer M. Laernoes. Beide heeren namen de benoeming aan. Zonder discussie of hoofdelijke stemming werd aangenomen het voorstel van het bureau om aan de rechtbank te berichten, dat er uit de aan de Kamer verstrekte inlichtingen niet is gebleken, dat er wettelijke beletselen zouden bestaan om den heer J. J. Francko te Iieikenszand toe te laten tot de beëediging als makelaar. Do heer Massee .vraagt of er geen adres is ingekomen van den heer de Dreu te Goes inzake hel ongeluk, waarbij zijn auto van de Provinciale boot in de haven te Vlissingen reed. De voorzitter zegt, dat er aan den heer de Dreu is geschreven door het bureau, dat het niet op den weg der Kamer ligt zich te mengen in deze kwestie. Het deelt echter ten volle de meening, dat, afgezien van de vraag of de Provincie wettelijk verplicht zou de zijn de geleden schade tegemoet te kómen, er billijkheidshalve alle reden aanwezig is aan het verzoek om schadevergoeding te voldoen, .waar het vaststaat, dat het on geval een gevolg is van de schuld of nalatig heid van het boot-personeel. Al meent rpi het bureau zich iii het speciaal geval niet te mogen mengen, er zou naar zijn meening alleszins reden zijn 'tot de commissie voor de stoomvaartdiensten of Ged. Staten een schrijven te richten om maatregelen te nemen, opdat dergelijke ongelukken in het vervolg worden voorkomen. Waar adressant een adres aan de Prov. Staten zond, waaruit blijkt, dat door de directie reeds uitgebreide maat regelen zijn genomen, meent hot bureau, dat een verzoek te dier zake ook gevoegelijk ach terwege kan blijven. Dhr Massee zegt, dat in dit geval eon per soon, die niet voor zijn pleizier, maar voor zaken overging, zijn auto kwijt raakte. Spr. noemt het gek, dat door het doen teekenen van een papiertje de bootdienst maar van alle verantwoording af is. Het is bij de bin nenscheepvaart blijkbaar een algemeen voor komende wijze van doen en daarom moet do kamer er zich wel in mengen. Ook de kamer te Leiden heeft op deze misstanden onlangs gewezen. De voorzitter zegt, dat zeker was te overwegen, aan te dringen op verande ringen in de wijze van handelen bij de binnenscheepvaart, maar niet om zich met dit speciale geval te bemoeien. Dhr Massee zegt, dat de kamer niet officieel weet, djit er maatregelen tegen herhaling door de directie zijn genomen en wil zich wel degelijk tot Ged. Staten wenden. De voorzitter zegt, dat dit zeker gebeuren kan. Dhr Bosman zegt, dat het gebeurde immo reel lijkt. De handel moet niet vergeten, dat er maar één middel van vervoer is op de Schelde. De provincie maakt misbruik van het stukje papier, dat men laat teekenen. Men dient het misnoegen van de Kamer aan Ged. Staten kenbaar te maken. Dhr M. Laernoes meent, dat de binnenvaart moest vallen onder dezelfde bepalingen als de spoorwegen. Spr. gelooft zeker, dat als de Dreu .de provincie een proces aandoet, hij het wint. De voorzitter verzekert, dat de zaak de volle aandacht van het bureau heeft. Dhr Bosman vroeg nog eens of men nu aan Ged. Staten zal adresseeren over het geval-de Dreu. De voorzitter zegt, dat dit zeker zal gebeuren, gezien de in de kamer geuite meeningen. Hierna werd de vergadering eenige oogen- blikken geschorst totdat binnen waren ge komen de heeren A. P. F. Duijnstec, wnd. hoofdinspecteur der P. T. T.L. P. J. M. Truffino, chef van de afd. Postdienst aan het hoofdbestuur der P. T. T„ J. den Heijer, inspecteur en C. A. van don Briel, adjunct- ispecteur te Middelburg, met welke hoeren de bezuinigingsmaatregelen bij den postdienst werden besproken. Zij werden door den voorzitter verwelkomd. Post-debat. Dhr Dujjnstee zegt o.a.Hoe meer faciliteiten aan handel en industrie kunnen worden ge geven, hoe beter, maar zij hebben toch ook belang bij een zoo goedkoop mogelijke ex ploitatie. Wat betreft de wijziging van hulp kantoren in stations, meent spr., dat in Zee land reeds is aangetoond, dat daaraan geen overwegend bezwaar kleeft. Het zou z.i. mos terd na den maaltijd zijn daarover nog to spreken. De tweede kwestie is die van do vervanging van de Zondagsbestelling door ge legenheid Tot afhalen van post. Daaraan zit naast een financiëelen ook eén religieusen kant. Het derde punt is de vraag hoe men staat tegenover het voornemen om tp komen tot 3 bestellingen per dag. Als men de be staande tarieven wil handhaven, kunnen 4 of meer bestellingen zeker worden gehand haafd. Spr meent, dat men met 3 bestellin gen kan volstaan, in het buitenland zijn ei in veel groote steden ook niet meer en in Duitschland acht men voor steden pis Mid delburg twee bestellingen voldoende. Er is gezegd: brengt alles terug naar den toestand van 1914, maar toen werd 15 tot 16 millioen aan loon uitgekeerd, nu is dat 44 tot 45 millioen. De ambtenaren van laag tot hoog zijn reeds tol het uiterste geschoren, dus daarmede is het niet meer te vinden. Do maatregelen hebben niet tot doel handel en industrie onaangenaam te zijn, maar hebben alleen de strékking hen op andere wijze meer voordeel! te bezorgen. Dhr Jeronimus zegt, dat de kamer zich neergelegd heeft bij de opheffing der Zon dagbestelling, maar spr. acht dit toch be zwaarlijk. Hij voelt de ethische gronden niet Wat betreft de vergelijking met hot buitenland betreffende het aantal bestellingen, gaat niel op, gezien dat men daar veelal nachttreinen heeft. Spr. heeft een schrijven van den di recteur van het poslkantoor te Middelburg, waaruit blijkt, dat brieven, die te Rotterdam des avonds na 7 of half acht gepost worden, eerst te Middelburg in de tweede bestelling komen, wordt die verlaat dan ontvangen velo die brieven eerst diep in den namiddag. Spr. vraagt of het busrecht vroeger f2 nu f 10 wel in evenredigheid is met het werk, dat men door het nemen van busrecht aan de post afneemt. Spr. heeft eerder al do vrees geuit, dat door vermindering van hel aantal bestellingen ook het aantal posttreinen zal verminderen en hij wijst op het pers bericht, dat het aantal zgn. werkende post treinen zal verminderen, en spr. vraagt ot er dan nog op het laatste oogenblik gele genheid zal bljjven tot het posten yan brie ven aan den trein. Dhr Duijnstee herhaalt, dat bij behoud van het tarief, ook de bestellingen behouden kun nen blijven. Er is een nachttrein tusschen Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Spr. denkt, dat uitbreiding op onoverkomenlijko bezwaren zal stuiten. Het busrecht komt spr. niet hoog voor, voor zaken, die er werke lijk belang bij hebben. Nu de spoorwegwet zoo veranderd zal worden, dat de posterijen geen gratis vervoer meer voor hun post hebben op de treinen, dient systematisch te worden nagegaan hoe dit alles te vereenvoudigen is. De bedoeling is de mogelijkheid van lagero tarieven te onderzoeken, maar toch zelf zich bedruipen. Dhr Stofkoper vreest dat bij combineeren van tweede en derde bestelling die bestel ling veel langer zal duren en vooral^ zij, die aan het eindpunt van een bostelwyk wo nen, de post laat zullen hebben. Een be zwaar is ook, dat in de nieuwe tweede bestelling wel de post van 12.47 uit richting Roosendaal, maar niet meer die van 1.30 uit de richting Vlissingen en dus o.a. van West-Zeeuwsch-Vlaanderen zal vallen. Dat de post van 10.50 niet voor bijv. iialf drie in hun bezit is, zal vooral voor kassiers enz. met het oog op de beurs, groote last veroorzaken. Spr. vraagt of het wel juist is, dat door combinatie van bestellingen be zuinigd wordt. Dhr Duijnstee zegt, dat een bestelling min der f 4000 per jaar bespaart, in groote plaat sen is dit het dubbele. Op een interruptie van den heer Jeronimus zegt spr., dat men ten slotte alles kan neersabelen als men wil. Spr. vraagt of hij juist ziet, dat men meer belang heeft bü de Hollandsehe post dan bij die uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Do voorzitter ,zegt, dat juist in de derde bestelling de buitenlandsche post zit. Dhr Oosterbaan heeft geen overwegende be zwaren tegen drie bestellingen, maar vraagt of de busrechthouders toch even vlug hun post zullen hebben bü inkrimping van post treinen. Spr apprecieert het, dat men bü de over- heidsbedry'ven meer rekening gaat houden met de ethische belangen. Dhr Dupnste© zegt, dat ruime gelegenheid tot afhalen voor de busrechthouders zal iblü- ven bestaan. In België zün echter maar 39 werkende posttreinen tegen hier 534. Onder zocht moet worden of vermindering mogelük is. Dhr P. G. Laernoes vraagt of het juist is, dat het niet-bestellen van de post op Zondag, geen vermindering van werk voor het personeel mede brengt. Dhr Duqnstee zegt, dat die meening onjuist is, er wordt door dezen maatregel des Zon dags minder gewerkt, alleen moeten de uren in de week worden ingehaald, daar in een bepaalden rijd een bepaald aantal uren dienst moet zün gedaan. Dhr Lindenbergh wijst op de toestanden ten plaltelande en speciaal op 's Heer Arends- kerke, waar de posten in verschillende doe len op verschillende tijdstippen worden be zorgd, wat voor velen lastig is. Spr. wijst op een geval, dat een brief Vrijdags nit Am sterdam verzonden, eerst Maandags werd be zorgd. Do brieven van 9 uur des morgens komen in sommige deelen der gemeente eerst des avonds bü den geadresseerde. Spr. dringt aan op overleg met gemeentebesturen en belanghebbenden. Spr. vraagt verder of de tarieven voor streeknetten bü de telefoon niet wat kunnen worden verlaagd, daar men nó in eigen gemeente bü'v. met 's Hoer Hendriks kinderen of Nieuwdorp interlokaal tarief moet betalen. Dhr Duünstee zegt, dat de abonne menten buiten toch voordeeliger zün dan in de stad, het is moeilyk een grens te trekken voor de streeknetten, en het is daarom beter de tarieven voor verkeer binnen oen bepaalden afstand van 35 op 20 cent terug te brengen. Men kan verzoeken om streeknetten indienen, maar er zü'n legio van dio verzoeken en liet blükt soms, dat een deel oenor streek er voor is en het andere tegen. Er zal inzak© de bestellingen te 's Heer Arendskerke zeker overleg plaats hebben. Dhr den Heijer zegt, dat er reeds wordt overlegd, met het ge meentebestuur. De heer Olthoff heeft met verbazing .gehoord, dat de post nu niet be taalt voor het vervoer per trein en. zich tocb niet kon bedruipen, daarvoor moet dus een. andere oorzaak worden gezocht. Een parti culier zou op zulk een bedrijf zeker goed verdienen. Dhr Duijnstee zegt, dat 85 pCt der koslen bestaat uit personeelsuitgaven. Dé vraag is dus of de salarissen te hoog zün, maar f30 voor een besteller met het maxi mum aantal dienstjaren is toch niet te veel. Wat betreft den arbeidsdag men werkt nu 8V2 uur bü de post, het derde deel van het personeel werkt in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag en krügt daar ook nog den tijd bp, die het noodig heeft om naar het kantoor te komen, wat bü'v. bü drie bestellingen pei dag heel wat voor hen is. Men heeft te veel rangen gekregen bij de post, spr. heeft zelf reeds voorgesteld daarin verandering te brengen. Dhr Massee vraagt of het juist is', dat in 1921 60 millioen en in 1925 45 millioen voor salarissen werd uitgegeven. De» heer Duy'nstee beaamt dit en zegt, dat in' 1921 werd tekort gekomen 17 millioen, in' 1924 zal 5 millioen worden overgehouden en voor 1925 wordt 6 millioen geraamd. De heer Massee wil liever geea portover mindering dan een slechten dienst. Dhr Duün stee: Het is de vraag, wat U een slechte© dienst noemt. De heer M. Laernoes wyst er op, dat de Engel9che post over den Hoek van Holland in de derde bestelling valt eu de heer Jeronimus voegt hier aan toe: ook die uit België en Frankrijk, Overysel en Limburg, Dhr Duijnsteedus eigenlek kan niets worden gemist. Dhr Jeronimus zegt, geen plan te hebben alle voorgestelde maatregelen neer te sybelea. Hp meent dat verbetering kan komen door beteren treinenloop en bijv. door het doen doorloopen van den nachttrein van Rotterdam naar Roosendaal en het geven van een vroe ge aansluiting uit België. De voorzitter brengt hartelijk dank aan de gasten der kamer en voor den geest van overleg, die er geheerscht heeft tydens de debatten. Dhr Duünstee vraagt nog of hij goed begrepen heeft, al de genoemde bezwaren ook voor Vlissingen en Goes gel den. Dhr Oosterbaan meent, dat hy als buB rechthouder voor 3 bestellingen te Goes kan zün. Dhr Massee meent, dat alle genoemde bezwaren juist ook voor Goes «gelden. Dhr Duünstee zeide toe te zullen doen wat by kan in dezen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Doetinchem G. Groenenboer te Blankenham. Geref. Kerken. Beroepen te Zegwaart B. Telder, cand. te Utrecht; te Tholen F. A. den Boeft te Kruiningen. Remonstrantsche Gem. Beroepen te Utrecht W. J. Wegerif te Dordrecht. De heer W. L. Jens, oud-zendeling op Nieuw-Guinea, in dienst der Utrecht- sche Zendingsvereeniging, is overleden. Geslaagd voor het eind-examen van het Wis en Natuurkundig Genootschap Mathesis Scientrarum Genitrix te Leiden diploma wis- en natuurkunde de heer p. A. Kouwenhoven, aldaar en voor het diploma werktuigbouw de heer II. P. Minderhoud te Souburg. Aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen voor htet propaedeutisch examen de heeren J. D. Dorst, II. W. D- Oldeman ©n R. Vis. Te 's Gravenhage voor het machinisten- examen diploma B- de hoer G. W. Hoek stra te Middelburg. Tot hoofd der Ö- L. School te- Kle-verskerke is benoemd dhr J. Louwerse te Koudekerke. Gelijk Gij wiltdoor Wiinterfeld -Platen. Zwolle, La Rivière en Voorhoeve. Aan den duinenzoom in Noord-Duitsch- land maken wij kennis met eenige gezin nen in 't vriendelijke dorpje Plechten, waar huiselijk genot en leed elkander af wisselen, levens opbloeien en wegster ven; ontluikende liefde wordt gevoed en verschroeid; huwelijken worden gesloten en door den dood verbrokenharten van elkaar vervreemd, weer worden ver- eenigd; een opeenvolging van verrassing en teleurstelling, zooals die in do men- schenmaatschappjj zich afspeelt, doch

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2