Wetenschap en Kunst. Allerlei. Land- en Tuinbouw. Osmsnaii Nienws. Leestafel. Ingezonden Stukken. ding der Jachtwet veroordeeld tot f80 boete subs. 80 dagen hechtenis. De eisch was f100 boete of 100 dagen hechtenis. Dood door schuld. Voor de Haag- sche rechtbank heeft terecht gestaan een arts wegens het veroorzaken van dood door schuld. Bekl. zou op 8 Nov. 1924 een pas geboren kind in naar omstandigheden te heet water hebben gedompeld, waardoor het kind op verschillende plaatsen brandwonden van ■den 2den en 3den graad bekwam, ten gevolge waarvan het enkele dagen later is overleden. Bekl. deelde mede, dat hij den bewusten dag hulp heeft verleend bij een bevalling. Deze bevalling was zeer moeilijk gegaan. Het geboren kindje ademde niet. De methode om het dan in leven te houden, bestaat in het onderdompelen van het kindje beurtelings in warm en koud water. Bekl. paste deze me thode toe. Tevoren heeft hij met zijn ont- bloote arm gevoeld of het water te heet was. Aanvankelijk was dit het geval. Hij' heeft toen water van lager temperatuur toegevoegd en vervolgens opnieuw gevoeld of het water nog te warm was. Dit was nu z.i. niet meer het geval en hij begon dan ook de behandeling toe te passen. Het duurde 20 minuten, voordat het kind begon adem te halen. Dit is al zeer lang. Bekl. heeft wel gezien, dat het kind brandwonden had, maar niet gedacht, dat het zoo ernstig was. Dit is hem pas een dag la,ter gebleken. Dr Rochat verklaarde als deskundige, dat de dood het gevolg is geweest van de brandwonden. Het O. M. achtte het ten laste gelegde be wezen. Spr. meende echter wel, dat de om standigheden hier van dien aard zijn, dat er aanleiding is om voorwaardelijke straf op te leggen. Eisch 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. De verdediger mr. Hagedoorn las eenige deskundige beoordeelingen voor over liet werk en de kennis van dezen beklaagde. Deze luiden, zonder uitzondering, alle zeer gunstig. En juist deze medicus moet hier in de beklaag denbank zitten. Vervolgens schetste pl. den geestes-toestand van een medicus, die met uiterst groote moeite een kind ter wereld heeft doen brengen en die dan ziet, dat het kind niet ademt. Hij heeft dan maar één gedachte: het kind, waarvoor hij al zijn zorgen had gegeven, in het leven te houden. Iedere halve minuut kan hier noodlottig zijn. Bekl. heeft toen het uiterste middel toegepast met het ongelukkig gevolg. Had hij dit niet gedaan en in plaats daarvan slappe middelen toe gepast, dan zou het kind evenmin "in het levten zijn gebleven. Met volle overtuiging vroeg pl. voor dezen bekl., die door het gebeurde al ontzettend heeft geleden, vrijspraak. Ontaarde moeder. Voor de Bos sche Rechtbank stond terecht vrouw T. uit Eindhoven, beklaagd haar 16-jarig dochter tje, dat tengevolge van vliegende terug ster vende was, njishandeld te hebben. Bekl. ont kende brutaal. Een buurvrouw heeft echter het kind 's nachts hooren kreunen van pijn, terwijl de moeder haar de liederlijkste scheld woorden toevoegde. Bekl. hield haar onschuld vol, hoewel ze vroeger aan de politie volledig bekend heeft. De eisch luidde 5 maanden gevangenisstraf. „Waterlooswerve". Men schrijft aan de „Midd. Crt.": Onder de gemeente Aagtekerke, aan den Kloosterweg, bevindt zich de hof stede „Waterlooswerve", die nog in den volksmond „het Klooster" wordt ge noemd. Zij ontleent naam zoowel als bij naam aan het voormalige klooster Wa- terloos-werve, dat op het einde van de dertiende eeuw hier werd gevestigd, toen de bewoonsters het tengevolge van de overstroomingen op Noord-Beveland, waar zij oorspronkelijk woonachtig wa ren, niet konden uithouden. Het was een Cisterciënder-klooster, aan Onze Lieve Vrouw gewijd. Nog in 1560 was het in wezen; toen was zekere Margrieta Sor- bon abdis en Barbele Raseu's dochter priorin. Kort daarna, vermoedelijk ging het in de oorlogsjaren van den Geuzen tijd tenonder, niet alleen als klooster, maar ook als gebouw. In de zeventiende eeuw werd het herbouwd, thans als bui tenplaats; de kroniek van Smallegange geeft er een aantrekkelijke beschrijving en afbeelding van. Daarmede gewapend, is het mogelijk nog thans een en ander te onderkennen. Van den daar vermel den toren is thans alleen nog het onder stuk, met zandsteenen treden, bewaard; reeds in 1745, toen Cornelis Pronk een nieuwe teekening maakte voor het Ka binet van Nederlandsche gezichten, was het bovenste gedeelte verdwenen. De fraaie renaissance-bouw is eveneens ge sloopt; alleen een gemetseld baksteenen poortje is hiervan over. Oude kelders met rond gewelf en enkele eikenhouten deuren en balken in het huis herinneren nog aan den vroegeren tijd. In de negen tiende eeuw is Waterlooswerve een ge* wone boerenhofstede geworden. Thans gaat ook de laatste herinnering aan middeleeuwsch klooster en zeven- tiende-eeuwsch lustverblijf verdwijnen. Door verschillende omstandigheden ge noopt, heeft de tegenwoordige eigenaar- tot afbraak besloten. Uit de oude doos. In het tijdschrift Sinte Geertruydts- bronne schrijft G. D. van Oosten over den last, dien het losbandig gedrag van mees ter Cornelis Trimpe, onderwijzer te Ier- seke, omstreeks het midden der 18e eeuw, aan den kerkeraad van Ierseke en aan de hoogere kerkelijke autoriteiten van Zeeland heeft veroorzaakt. Trimpe werd in 1753 in een stuk gericht aan de classis genoemd een: a. Vuyle dronkaart, alomme in stad en lande bekent, b. Vloe ker en sweerder. c. Die zjjn schoolambt en voorsangambt geheel onwaardig be dient. d. Wiens burgerlijke samenleving zeer onstigtelijk is. e. Tegen wien de hee- ren van 't Ambacht sefis in beweginge sijn. Geduld en zachtmoedigheid met den zondaar pntbrak den kerkeraad van Ier seke niet. Vermaning op vermaning volg de, echter vruchteloos, waarschuwingen en bedreigingen bleven zonder uitwer king. In October 1753 was hij „inplaats van sig te beteren wederom op den so genaamde Yrse markt, met syn vrouwtje in de herberg geweest", waar „onder een speelman gedanst, gesongen, gevoch ten, gesopen" was. Nu was de maat vol en toen Trimpe in 1753 en 1754 weigerde voor kerkeraad en classis te verschijnen, integendeel „met het gesag van deze hooge vergadering in het ker kelijke" spotte toen liep zij over en 22 Juli 1754 volgde zijn ontslag. De redacteur Levelt vertelt over de straf van geeseling en ooren afsnijiden, die in 1540 op Peerken Adri te Tholen werd toegepast. J. W. A. Gommers toont uit de dorps rekening van Rijsbergen over het jaar 1750 aan, dat in dat jaar op enkele dorpen van Westelijk-Brabant nog 12 wol ven geschoten of gevangen werden. De laatste werd daar geschoten 'in 1796. De in Milaan bekroonde paarden. De Nederlandsche koudbloed-trekpaar- den, die op de tentoonstelling te Milaan bekroond zijn, waren: Carnaval d'Ahea van de Hengstenasso- ciatie Horst-Venrav (L.), eerste prijs in de klasse oudere hengsten; Vair, van Gebrs. Aernaudts te Sluis, eerste prijs in de klasse driejarige hengsten; Cavalier de Loozenhof, van Gebrs. Quaedvlieg te Schaesberg (L.), tweede prijs in dezelfde klasse; Cousin de Dinteloord, van Gebr. Aernaudts, voornoemd, eerste prijs in de klasse tweejarige hengsten; N. Albion d'Hermine, van dezelfde eigenaars, twee de prijs in dezelfde klasse; Hermine, van de stallen Dobbelaere te IJzendijke eerste prijs in de klasse oudere merriën; Mimi d'Isaac, van Gebr. Aernaudts, voor noemd, derde prijs in dezelfde klasse; Glorieuse, van J. F. Joosten, te Helden L.), derde prijs in dezelfde klasse; Ju liana, van F. Dekker Pzn., te Axel, twee de prijs in de klasse driejarige merriën; Bea d'Ahea, van Gebr- Aernaudts, voor noemd, eerste prijs in de klasse twee jarige merriën; Bobine, van dezelfde eigenaars, tweede prijs in dezelfde klasse. De storm en de bespuiting der ooftboomen De Plantenziektenkundige Dienst deelt het volgende mede De storm, die in den nacht van 1 op 2 Mei over ons land heeft gewoed, heeft evenals hier 'én daar de hagel, min of meer ernstige beschadiging, o.a. bestaan de in verwondingen der opperhuid der bladeren toegebracht aan de Ooftboomen. Daarom zij hen, die voornemens waren hunne hoornen Ter bestrijding van de schurftziekte te bespuiten met Bordeaux- sche of Bourgondische pap, aangeraden hiervan af te zien en met Californische (zwavelkalk) pap te spuiten. De ervaring heeft n.l. geleerd, dat bla deren met geschonden opperhuid na een bespuiting met een der eerstgenoemde papsoorten brandvlekken krijgen en zelfs afvallen. Californische pap lieeft deze uitwerking niet of slechts in geringe mate. De storm. Het stormweer van Vrij dag op Zaterdag heeft voor het zuidelijk gedeelte van het Westland zeer nadeeligo gevolgen gehad In de .kade van Naaldwijk naar de Lier is een stuk weggeslagen, waar door een groot stuk land onder water is geloopen. De oude woning van zekeren K. is in elkander gestort; de boerderij van deri landbouwer van A. is geheel door 't watei afgesloten, zoodat de koeien met een bootje bereikt moesten wordeneen 3-tal koeien van 0. en nog enkele anderen aan De Liet zijn verdronken. Van de veiling aan Hon- selaarsdü'k is de geheele schuur in elkander gewaaid. „Geef ons brood en spelenl" Met groote praal is Zaterdag te Amsterdam de tooneelspeler Louis Bouwmeester begra ven. De mate van verslagenheid en droefheid bü de tooneellievende menschen over het verlies van Bouwmeester spreekt het duide lijkst in wat Dinsdagavond in de hoofdstad plaats had. Jn een der schouwburgen zou het stuk „Boefje" gespeeld worden. Te voren sprak de tooneel-directeur een woord van herinnering aan Bouwmeester en zei, dat men dezen avond den schouwburg als teeken van rouw wilde sluiten. „Wij allen willen liever vanavond niet spelen, maar wat willen de bezoekers?" Toen het meerendeel der bezoe kers bleek te wenschen, dat de voorstelling door zou gaan, ging het scherm op voor de voorstelling van „Boefje". Zoo ziet men, merkt „De Rotterdammer" op, dat zulk volk liefst niet aan den dood herinnerd wil worden, doch het leven vullen wil met spel en vermaak. En toch, een volk, dat leeft alleen bij brood en spelen, is ten doode gedoemd Auto te water. Vrijdagavond om streeks half elf reed een luxe-auto met 4 passagiers en den chauffeur te Amsterdam in het Rokin. Alle vijf de inzittenden gingen te water. Door .handreiking van dadelijk toe- geloopen voorbijgangers werden de drenke lingen op het droge gebracht. Een dame, twee hoeren en de chauffeur waren reeds bewusteloos, één dame was nog bij kennis. Zij werden allen binnengebracht in een boek winkel. Er was spoedig hulp van den Ge neeskundigen Dienst, welke de dame, die nog bü 'kennis was, per auto liet .vervoeren naar het Gasthuis. Een geneesheer met een paar broeders, bijgestaan door politie agenten, gin gen dadelü'k aan het werk om de drenke lingen bü te brengen. Deze pogingen geluk ten bü alle vier. Toen zo bijgekomen waren, werden ze per auto-brancard naar het Bin- nen-Gasthuis vervoerd. Het bleek, dat de auto. afkomstig was uit Rotterdam. Op het Rokin moest de chauffeur voor een tram uitwü'ken, met het gemelde gevolg. Het treinongeluk in den Poolse hen corridor. Uit het onder zoek, inzake de ontsporing van den Duitschen sneltrein in den Poolschen corridor ingesteld, is gebleken, dat dit ongeluk te wüten is aan een misdadigen aanslag, die het werk van communisten zou zün. Vier bouten bleken uit de rails te zijn losgeschroefd. Van Duitscbe zijde wordt deze voorstelling der feiten in twijfel getrokken en meent men, dat het verhaal van een aanslag slechts ver zonnen werd om eigen schuld te verbergen. De bovenbouw van den weg had lang de reputatie in slechten staat te verkeeren. De zenuwachtigheid van de Poolsche pers, die dadelü'k wist te vertellen, dat het ongeluk aan Duitscbe provocateurs te wüten is, die door een ramp de onhoudbaarheid van de huidige verkeersregeling in de corridor Vil den demonstreeren, geeft ook te denken, even als de bgna verdacht snelle wijze, waarop de Poolsche autoriteiten de oorzaak van de ramp wisten vast te stellen. Trouwens, een der bladen uit Krakau geeft onomwonden te kennen, dat de ramp te wüten is aan de misdadige lichtzinnigheid en voor- beeldelooze onbekwaamheid van de Poolsche spoorwegdirectie. Volgens dit blad was ter plaatse van het ongeluk de weg zoo wrak, dat men de rails met den voet van hun plaats kon schuiven. Bij het spoorwegongeluk, dal een paar dagen geleden tusschen Warschau en Krakau plaats vond, werd ook over een aanslag gemompeld. Het bleek echter, dat tef plaatse het materieel geheel verrot was. Se dert dien is er nog niets geschied om op dit baanvak de noodige herstellingen aan te brengen. Het aantal slachtoffers van de ramp is intusschen weer gestegen en bedraagt nu dertig dooden. De gees elstr af- De Senaat van de.n Staat Michigan heeft een wetsontwerp aangenomen, waarbij de gesselstraf weer wordt ingesteld voor lieden die zich schul dig maken aan diefstal en roof onder 'gebruikmaking van of bedreiging met wapentuig. Het wetsontwerp was al door het Huis van Afgevaardigden aangenomen doch in een vorm die het mogelijk maakte dat ook vrouwelijke misdadigers niet de zweep zouden kunnen krijgen. De Senaat amendeerde het ontwerp zoo dat de geer seling alleen op mannen zal kunnen wor den toegepast. Het Huis zal zich met dit amendement wel acooord verklaren. Men weet, dat in Engeland ook nog af en toe zweepslagen worden uitgedeeld krach tens rechterlijk vonnis. Timotheus bereidde zijn lezers deze week een verrassing. Het nommer van 2 Mei omvat 24 bladzijden en een Kunst- bijlage in omslag. Het heet Lentenummer, en komt derhalve wel op tijd en goed van pas. Want geen zijner lezers had bij de komst van dezen Lentebode een Lentegevoel. Veeleer een najaarsgevoel, wegens de grillige koiu buiten en de kil heid in de nat gepoetste en koud geboen de, kachellooze kamers. Een beetje ge zelligheid in deze ongezelligheid was dan ook noodig; en die heeft onze vriend nu juist op tijd gebracht. Hij doet zijn lezers als op een rolprent achtereenvolgens zien; Von Hindenburg, de 16-jarige Prinses Ju liana, de vrouw naar wie ze heet; een tweetal 16-jarige koningen van Juda, haar tot voorbeeld gesteld. Voorts het belang der rijpende jeugd; het plukken van lente bloemen; een Oostersch meisje; de Ko ning van Rome, achter het hek in 't park van Schönbrunn; enz. enz. Welk een tegenstelling; op de photo van den graaf van Reichstadt in zoogenaamde- vrijheid volgt dat van onze Juliana in haar eigen kamer in werkelijke vrijheid, een pracht- illustratie. En op dat portret volgt weer een andere photo die aan Oostenrijk her innert. Het zijn de weesjes van den ge- storven keizer van O'ostenrijfc-Hongarije, acht in getal. Rallinkjes. Alles in dit Lente-Nummer ademt lentegeur en ver toont lentepracht, ook op de kunstgravure. Men leze het maar met aandacht, zinge daarna het lentelied, losse vervolgens de lenteprijsvraag o-p, en dan komt het lente- gevoel als vanzelf. 'tls een mooi nummer 1 Artistiek van uitvoering, tot zelfs in de beide groote advertenties op de'buiten- zijden. Ons Eigen Tijdschrift.— C. J. van Houten Zoon, Weesp. Meinummer. De heer v. d- Ven gaat voort dit tijd schrift te vermooien en te verrijken. Er ligt een warme lenteadem over dit rijke nummer, gelijk ook over zijn voorganger het no. van April. Ook van dit nummer geldt dat het voor kinderen en volwasse nen een schat van ontwikkeling en leer zame ontspanning biedt. Opstellen, pho to's, illustraties, Muziek, Poëzie, ge- illustreerde Sprookjes, Wedstrijdjes en niet het minst het werk van den folklorist, 't is er alles op berekend niet alleen om de aandacht te trekken, maar ook om de belangstelling gaande te houden. Kijk bijvoorbeeld even naar de gezichten van de bewoners van „Oud boerenhuis in het Zweedsche Arcadië, het vrijheidsland van Dalame", en de kerk gang te Leksand. Toch zouden wij wel willen dat in onze kringen elke bijdrage zonder een glimpje tegenzin kon worden gelezen. Mis schien kan de redactie er iets aan doen dat woorden als „allemachtig" en derge lijke geweerd blijven. Opgang. Chr. Tijdschrift voor Kunst en Letteren. Gaarne vestigen wij op dit tijdschrift de aandacht. Het vervangt „Bloesem en Vrucht" en is een uitgaaf van het Chr- Letterkundig Verbond. Een degelijk tijd schrift. Een mooie Kunstbrjlage. Een be langrijk vervolgopstel over Vermeylen „De wandelende Jood". Schoone Poëzie, enz. Uitgever is Schoondermark te Laren. (Buiten veranlwoordelü'kheid dei Redactie.] Mijnheer de Redacteur! Het ingezonden© van een Krabbendijk- schen X. in uw blad van Vrijdag 24 April, is, zooals reeds in uw blad aan getoond, in zijn geheel één en al mis rekening en misleiding. Het toppunt wordt in dezen wel bereikt wanneer we zien, dat X. over de kerk het volgende schrijft: „•Het liberalisme is door Ds Dekker uit de kerk gepreekt en het hoort daar ook niet in." Men zou zoo zeggen, mijnheer de Redacteur, d a t is nu juist een uit drukking van een predikant, zooals wij, er één kennen. Het blijkt hier duidelijk, dat X. nog maar enkele jaren in Krabben- dijke is, dat hij den toestand ten tijde van Dominé Muller, toen alle leden der Ned. Herv. Kerk vreedzaam onder één kansel waren vereenigd, niet kent. Daar om is X .zijn voorstelling in dezen één en al misleiding, „het liberalisme" is niet uitgeweken voor Ds Dekkers woor den, doch voor zijn da den. Het libe ralisme moet van leugen en machts misbruik niets hebben, want het gevolg is, enkel afbraak, zoowel in kerk als op school. Wie heeft nu een dergelijke af braak, zooals we die thans hier beleven op zijn geweten, waarde X„ het libera lisme of Ds Dekker? Met beleefden dank voor de verleende plaatsruimte. A. P. WOUIERSEN. Krabbendijke, 1 Mei 1925. M- de R., Onze gemeente zal dit jaar de strenge doorvoering van de pacificatie op onder wijsgebied kunnen ondervinden. Nauwe lijks is de Hervormde school onder dak of door de Kerkeraad van de Oud-Geref. Gemeente is grond in erfpacht genomen in het nieuwe bouwplan. Deze op te rich ten school zal dan de grootste in ons dorp worden van opgeveer 120 leerlingen en wel ten koste van de Geref. school, die dan teruggebracht wordt tot een twee- mansschool. De openbare school zal daar door slechts vijftien leerlingen kunnen verliezen en de Herv. school momenteel vijf. Nu de Raad van State den houw van een sdliool op den Oostelijk heeft toegestaan, zal daar een Oud-Geref. school met één leerkracht verrijlzen, naai- men zegt is reeds een verzoek gericht aan den Raad van Ki'uiningen om de helft van de gemeenschappelijke school Krui- ning en-K lubb en Jijke. Wanneer dit jaar ten einde is zal men op een dorp met onge veer 2500 zielen zes scholen kunnen tellen, waarvan twee éénmansscholen op den Oostdijk. Waar een maand geleden nog twee flinke scholen waren met een onderwijzer voor één klas komen nu vier kleine scholen. Dat de behoefte aan Herv. onderwijs nog niet groot is, bleek bij de. toelating van nieuwe leerlingen op 1 Mei. Tot de openbare school zijn 16 leerlingen toegelaten en tot de Herv. school slechts zes; waaronder nog 'Oud- Gereformeerde. A. TOLLENAAR. Krabbendijke, 2 Mei 1925. De geschiedenis van het Zout. Zout heeft onder alle artikelen van dagelijksch gebruik wel een bijzondere, ja, laat ons gerust zeggen, een zeer bijzondere geschiedenis. Zout behoort tot één der oudste han delsartikelen en wordt practisch ge sproken door iedereen gebruikt; boven dien heeft zout ook nog een godsdien stige en symbolische beteekenis. Lezen wij niet reeds in het Boek Job: „Kan men ook het smakelooze zonder zout eten?" en lezen wij niet in M o z e s Boek Levi ticus „Al Uw spijsoffers zult gij zouten." In vroeger eeuwen werd een eed, ge zworen over zout, als bindend geacht, zoodat geen man van eer ooit een eed zou breken, die boven het zout was gezworen. En nog steeds is het Arabi sche spreekwoord van kracht: „Doe het niet wegens het zout, dat wij al die jaren tezamen hebben gegeten." In Rusland was het oudtijds en wel licht ook nog heden een eigenaardige gewoonte, om, wilde men een vreemde ling bijzondere eer en gastvrijheid be wijzen, hem zout en brood aan te bieden en zoo vindt men in andere landen ook nog allerlei eigenaardige gebruiken, die wijzen op de symbolische waarde van zout; wij denken aan de gewoonte in het Noorden van Engeland, om den jongeborene zout aan te bieden en aan een andere eigenaardigheid, meer be kend in Schotland, waar degene, die de huisvrouw op Nieuwjaarsdag komt ge luk wenschen, Tiaar een zakje zout aan biedt. Heeft men niet in ons goede Hol land het bekende spreekwoord„Een kus zonder snor is als een ei zonder zout". Waar zout zoodanig is, verbonden aan de geschiedenis der menschheid, daar is het ook begrijpelijk, dat het ia de taal is geslopen. Het woord Salaris is daarvan een voor beeld. Het komt van het Latijnsche woord „Salarium" of „Zoutgeld", waar mede men de Romeinsche soldaten be taalde. In het oude Rome bestond het spreek woord; „Niets is zoo nuttig dan het. Zout en de Zon." De Via Salaria is een beroemde weg in het schoone Italië. De inboorlingen van Voor-Indië hebben nog heden de gewoonte, om; als zij van hun meester spreken, te zeggen; „Ik eet zijn Zout", waarmede bedoeld wordt Ik hen zijn trouwe "knecht. Wij zouden nog tal van voorbeelden kunnen opnoemen, om aan te toonen, welk een belangrijke rol zout steeds ge speeld heeft in het leven der menschheid, maar dit zou ons te ver voeren. Wanneer wij terugdenken aan de zeer eenvoudige en primitieve wijze, waarop nog niet zoo heel lang geleden het Zout uit de zee en uit 'de mijnen wordt ge wonnen, dan is dit wel een groot con trast met de wijze, waarop het 0 e r e- b o s z ou t wordt verkregen en aan het publiek wordt aangeboden. De C er eb os Estate is een enorm groot weiland, niet ver van de zee ge legen en op circa 1000 voet diepte be vindt zich een uitgebreide Zoutlaag. Door een zeer modern ingericht pompisvsteem wordt water naar beneden gebracht wat zout in zich opneemt, waarna het weer omhoog wordt geperst. Vervolgens wordt het op zeer bijzondere wijze gezuiverd en gefilterd en opgevangen in een groot reservoir. Na deze bewerking te hebben onder gaan, is het zoo helder en doorschij nend geworden, dat men op den bodem van dit meertje biina een speld of naald kan onderscheiden. Dit zoute water wordt in zeer groote pannen gevoerd en tot een hooge tem peratuur gestookt, waardoor het helder witte product op den bodem blijft lig gen Dit product wordt opnieuw eenige ma len gezuiverd, dan volgens een geheim procédé bewerkt en er worden enkele percenten Phosphaten aan tbegevoegd en dan is eindelijk het overbekende fijne C er e b o s zout gereed. Tallooze professoren en doctoren over de geheele wereld hebben reeds gecon stateerd, dat het. geregeld gebruik van Cerebos zout het beenderengesfel ten goede komt, en vooral uitstekend is voor de tanden. Jn Engeland kunnen wij gerust zeggen dat er niemand is die niet geregeld eiken dag een zeker kwantum Oer eb os zout gebruikt en men is wol eens zoo ver gegaan, om' te denken, dat de kracht van het. EngeDche volk gelegen is in het geregeld gébruik van "Oerebos zout. Van het begin tof het einde, d.w.z, vanaf het oogenbl'k, dat het. zout uit de aarde komt totdat, het mechanisch in de busies wordt, gebracht, wordt hef nooit met de hand aangeraakt oir wij kunnen gerust verklaren, dat. het Cere bos zout één van de zu'verste natuur producten is, die er op de wereld be staan. Moge dit stnkie ertoe büdragen. om ook het Nederlandsche vo'k meer en meer met dit uitstekende artikel hei-end te maken en ertoe bijdragen, dat hef hoe langer hoe meer wordt gebruikt. Voor-gediend in een zout.strooier is hef een sieraad or> tafel en bevordert hef bovendien in hooge mate do hvgiène. De Koning van Rome. Volgens de Leestafel in dit nommer geeft Timo theus in zijn no. van 2 Mei een en an der over dezen ongelukkigen prins. Wij voegen er het onderstaande uit „Het Han delsblad" aan toe. Toen Napoleon een zoon werd gebo ren, was hij overgelukkig en verleende den jongen wereldburger den véélbelo- venden titel van koning van Rome. De kleine koning had speelgoed, zoo veel zijn hart begeerde. Hij had ook een miniatuur galakoets, getrokken door melk witte ponnies. Napoleon viel van zijn duizelingwek kende hoogte; de koning van Rome, die een hertog van Reichstadt werd, stierf eenzaam en verlaten in het slot Bchön- brunn bij Weenen aan longtering. Alleen de galakoets bleef. Wat ei* mee gebeurde weet niemand precies. Van Pa rijs belandde het wagentje met véle om wegen in Berlijn, waar bezoekers van Castari's Panopticum het jaren en jaren achtereen in de afdeeling historische stuk ken konden bewonderen, hetgeen de mees ten niet deden. Achteloos liep men het koetsje voorbij. De gulden glans van vroeger was verdoft, de zijden kussens vertoonden motgaten. Eenige jaren geleden liquideerde het panopticum. Do wassen beelden werden wijd en zijd verspreid; de galakoets van den koning van Rome werd ergens op een zolder bij andere waardelooze spul len gedeponeerd. Enkele weken geleden echter is het koetsje weer komen opdagen. De carrosserie bleek opnieuw verguld, de kussens kregen een kleurig overtrekje. Als de jeugdige bezoekers en bezoeksters van de Berlijnsche diergaarde een ritje willen maken door den grooten tuin, staat sinds kort, naast andere miniatuur-wa gentjes, dat van wijlen den Koning van Rome tot hunne beschikking.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 6