Gemengd Nieuws. Allerlei. Telegrammen. Financieële Berichten. Rechtszaken. Büiwlite Stand. UarfctlffiisMen Advertentiën. Tain- en Lamtbouwzaden Donderdag 30 April 1925, Donderdag 7 Mei 1925, verkoopen Netten Inboedel, I. DE HOFSTEDE, II. Twee aaneengebouwde Arbeiderswoningen met Tuingrond een Helpster. Alie soorten P. ALEWUNSE Alle MUIZEN uitgeroeid gencemJ die zei: Je hoeft dat niet te geknoven wat in den Bijbel staat, ik ge loof het ook niet. Ik las laatst in De Protestant, het orgaan van de Evang. Mij., dat een boer zijn knecht ontslagen had, omdat hij niet rcomsch was. Is dat nu zoo erg? Wat gebeurt bij ons? Omdat Prostestantennaai de Evangelisatie gaan om daar Gods Woord te liopren, wordt hun, door Pro testanten, do plaats opgezegd, het werk ontnomen ol de huur van hun huis 'op gezegd enz. enz. En dat zijn dan vrij zinnige Protestanten uit de leerschool van vrijzinnige predikanten, die niets dan liefde prceken. 1 O, Ttziet er toch zoo treurig uit met onze Herv. Kerk op het platte land in Noord-Holland. Maar toch is er naast ongeloof en onverschilligheid nog veel geloof en belangstelling. Toch begint liet Evangelie weer langzaam door tc dringen. Ongelukken. 'D:e ongehuwde mijnwerker II. uit Echt, die op de mijn Hendrik te Brunssum bij een ongeval zwaar gekneusd werd, is thans aan de gevolgen daarvan in het hospitaal over leden. Do landbouwer II. te Olden- zaal miste zijn 4-jarig zoontje. Na lang zoeken vond men den kleine in een gierkelder. De levensgeesten waren reeds geweken. Een overval in Atjeh. In Atjeh heeft weer een overval plaats ge had, n.l. te Kwala Beh, waarbij aan onze zijde door een amókmaker drie militai ren werden gedood en twee gewoond. De Doli Crt. wijlst er op, dat het wederom in de poeasa is, dat dit drama zicli heeft afgespeeld. Herhaaldelijk blijken geesteszwakke lieden in die dagen door vasten en godsdienstoefening' tot een der- gelijken graad van extase te worden op gewonden, dat zij tot dergelijke daden overgaan. Weer brandde W.aalwijk. Za terdagavond ontstond in de Grooto Straat te Waalwijk brand in een pand bewoond door Seven gezinnen. Dlaar het voorge deelte door een goeden brandgcvel van het achtergedeelte was gescheiden werd het voorgedeelte bewoond door Jos. Ma- hieu en den kleermaker Van Esch door het vuur vernield. Er kon bijna niets worden gered. De kinderen moesten in allerijl in nachtgewaad op straat in veilig heid worden gebracht. De toestand in de venen. Men meldt aan „Het Volk" uit Emmen: ln liet anarchistisch centrum in de Drentsche venen, n.l. Emmer Compas- ouum, wa^x de wilde actie nog altijd werd gaande gehouden is een radicale verandering in den toestand ingetreden. In een algomeene vergadering van alle be trokken arbeiders, die Zaterdag j.l. plaats had, werd beslóten een comité uit allo richtingen in de arbeidersbeweging sa men te stellen, met uitsluiting van de communisten en do anarchisten. Con- standse noch Brommert mogen meer op- de vergaderingen der arbeiders optreden. Voorts werd besloten een conferentie aan te vragen met de werkgevers. De zooge naamde „revolutionnairen", die steeds hebben gepropageerd dat, ook al worden .'die eischen ingewilligd, de arbeiders dan nog moesten blijven vechten, omdat onder geen voorwaarde met de bourgeoisie overeenstemming mocht worden bereikt, zijn hun invloed volledig kwijt. Ook hier is dus spoedig het einde van de anarcho- communistische rel te verwachten. Nekkramp. Te Raalte is het 10-jarig zoontje van v. d. B. aan nek kramp overleden. E en n i e t-a 11 e d a a g s c h e ar restatie. Te Weesp werd politleliulp ingeroepen dóór een bewoonster van de Achtergracht, daar haar man het huis in opschudding bracht. Laatstgenoemde, een zandschipper van beroep., had vol gens de „Tel.", als gewoonte aangeno men, zich eerst te bedrinken en dan 7tóó te keer te gaan, dat politie-assistentie gevraagd moest worden. Ook ditmaal scheen het in de woning van den man Wéér duchtig gespookt te hebben, want toen de politie daar aankwam, werd zij opgewacht door de vrouw des huizes, die het op de straat blijkbaar veiliger vond dan binnenshuis en de politie de veelzeggende mededeeling deed: ,,'tWordt, tijd dat je komt; hij lelt nou onder de kast". Inderdaad bleek de schipper zóó huis gehouden te hebben, dat een groote kast, waarin kleeren en liji'goed geborgen werden, voorover gevallen was, in haar val de brandende kachel en den „heer des huizes" meesleepend. Hoewel de be schonken© half over de brandende ka chel lag, scheen deze roostering- hem niet in het minst te deren. Eenige klee- dingstukken bleken minder weerstands vermogen te hebben en waren al aan het smeulen. De politiechef en een der agen ten brachten zoo goed en kwaad het ging-, wat óriie in dien chaos, vischten toen den man tusschen kast en kachel op en gaven hem in de politiecel gelegenheid, zijn roes uit te slapen. Iloog bezoekl Zaterdag heeft Amsterdam de eer genoten een van de be kende filmhelden, den koeiejongen Tom Mix, voor eenige uren in haar midden te hebben. Tom was op doorreis naar herlijn. De belangstelling was enorm. En het enthousiasme was zóó groot, dat de politie de menigte niet kon houden-, toen de Amerikaan zich buiten bet station ver toonde. In de Tel. lezen we er de vol gende beschrijving van: „Die bereden politie had moeite om met met paard en al van de sokken te raken. Men klom op de glimmende motorkappen van de vijftien automobie len, die do firma van Mossel belangeloos ter beschikking had gesteld, klauterden op de wachthuisjes van de trams, in de boomen en op do tramwagens zelf. Het verkeer werd totaal ontwricht en een donderende juichkreet steeg op, toen de Amerikaan de ovatie met een dankend handgebaar beantwoordde. Dat duurde zoo een kwartier. De vee- ren van de auto's bogen diep door on der den last van de ^enthousiasten, die op de wagens waren geklommen. Einde lijk, toen do ruiters hun paarden deden steigeren en hier en daar een sabel te voorschijn kwam, kreeg de stoet wat lucht. Doch vijftig meter verder raakte de optocht opnieuw vast. Vriendelijke woorden nóch dreigementen hielpen. De- politiebeambten gaven elkaar op de Lon- densche manier een arm en trachtten de massa achteruit te dringen. En wederom waren het do ruiters, die te hulp kwamen. Slechts bij! meters tegelijk schoot men op. Voor het Victoria-hotel geraakte een fiets onder e-on van de volgauto's en liet kar retje werd volledig gekraakt. Op- liet Damrak waren de trottoirs ge heel gevuld mot nieuwsgierigen. Het tram verkeer moest worden stopgezet en zoo ging het ook met. liet andere verkeer. Men verdrong elkaar voor de ramen en overal schalde de naam Tom Mix. Op den Dam werden twee rijwielen tege lijk in elkaar gereden en kwamen ver schillende personen leelijk in het ge drang m Op zulk een bespottelijke overdreven wijze heeft de hoofdstad des lands een doortrekkenden filmheld gefêteerd. Het spreekt boekdoelen De geheimzinnige autopas- s a g i e r. Dezer dagen deelden we iets mee over een auto-passagier, die de •eigenaardige truc uithaalde gratis in auto's te rijden. Steeds kwam de een of andere chauffeur tot do ontdekking, dat het heerschap spoorloos verdwenen was. Het „Handelsblad" deelt omtrent dit geheimzinnig personage het volgende mee 'tls een 26-jarige man, van beroep los werkman, woonachtig te Russum. Hij maakt een beschaafden indruk en be schikt over een kolossale fantasie. Vroe ger heeft hij reeds meer vreemde streken uitgehaald. Onder voorgeven, dat hij' in genieur van het Stoomwezen was, is hij 't vorige jaar eens met een losse locomo tief van Amsterdam naar Uitgeest gere den; hij heeft fabrieken geïnspecteerd en stil doen staan en altijd ging men op zijn praatjes in. In 't vorige j-aar is hij ontoerekenbaar verklaard en opgesloten in het krankzinnigengesticht to Gheel. Daaruit is hij de vorige week ontsnapt. Hij huurde toen in Venlo een auto en liet zich naar Amsterdam rijden. Bij het naderen der bestemming bleek het den chauffeur, dat zijn passagier verdwenen was I Daarna dook hij in Laren op1. Hij be stelde een luxe-auto, die hem zou moeten athalen bij de R. K. pastorie, waar hij zeide te logeeren. Hier vroeg hij den pastoor te spreken, vertelde dat zrjin Spijker-auto in panne* onder Eemnes stond en onderwijl reed de auto voor, die meneer besteld had en alles geleek zoo geloofwaardig mogelijk. De chauffeur moest hem naar Den Haag rijden. In Muiden liet hij stoppen om sigaren te halen. Dit lukte niet, want hij zei den chauffeur, dat de sigarenwinkelier niet van £300 terug had, waarop de autobe stuurder hem wat klein geld verstrekte om de begeerde rooke-rtjes te kunnen krijgen. Als belooning mocht hij eens op steken. In D-en Haag en Scheveningen werden weer eenige pastories bezocht en werd een juffertje opgedaan alvorens men een Rotef ging opzoeken, waar drie kamers betrokken werden. Den volgenden dag om half tien moest do auto worden voorge reden. Op dat moment moest meneer even naar den kapper; maar hij kwam niet terug, drie slachtoffers ach terlatend. De chauffeur had een schade post van f 117. Vervolgens heeft de jonge man, Kok genaamd, nog autotochtjes gedaan met Hilversum als beginpunt naar Amersfoort, waar hij de gasfabriek als ingenieur be zichtigd heeft; te Amsterdam, vanwaar hij een tocht door Noord-Holland heeft gedaan om paarden te koopen. In Otter- leek tusschen Hoorn en Alkmaar kocht hij een paard, dat 'zijn broer den volgenden dag zou komen halen. In Amsterdam teruggekeerd liet hij zich verder rijden naar Bussum tot de ouderlijke woning. Hij ging naar binnen om geld te halen, maar verdween weer door de achterdeur. Kok zal zijn praktijken wel trachten voort te zetten en wordt ongehinderd gelaten, daar het gesticht in Gheel hem niet terug wil hebben, omdat niet de noo- dige maatregelen tegen ontsnapping ge nomen kunnen worden. Men zij dus voor dezen man gewaarschuwd, wiens optre den zóó geslepen vertrouwen-wekkend is, dat men er zekgr en secuur inloopt. Ëen paradijs voor dienstbo den. Gelezen in een Amerikaansche courant „Dienstbode gevraagd". Geen vvasch aan huis, wordt niet gekookt, geen messen slijpen, geen schoenen poetsen, geen kinderen. Eigen slaapkamer, en een zitkamer met radio." AMSTERDAM. Louis Bouwmeester is hedenmiddag kwart voor 3 overleden. BENNEBBOEK. Naai' het Volk meldt, is de- burgemeester dezer gemeente, L. M. T., Zondagavond tc Heemstede wegens onzedelijkheid met minderjarige meisjes te Amsterdam, gearresteerd en later weer op vrije voeten gesteld. Hij- heeft daarop de teckencn van zijn waardigheid en den sleutel van de gem.-kluis aan don gom - secretaris evergedragen en is naar het buitenland vertrokken. Dhr T. is ruim 30 jaar. BERLIJN. V.Di. Uit Praag wordt gc-ineld.. dat de Tsjecho Slow, regeering voor nemens is het gezantschap bij het Vati- caan op te- heffen. OSLO- V.D. Nanse-n heeft een langdurig onderhoud gehad met dr Eckener ter be sproking van -een nieuwe Noordpool-ex- peditie, welke met een Zeppelin zou wor den ondernomen, die te Friedrichshaven gebouwd zou moeten worden. PARIJS. V.D. In een interview heeft Briand gezegd, tengevolge van von Hin- denburg's verkiezing geen onmiddellijke zwenking in de Duitsch© builenlandsche politiek te verwachten. W-el gelooft hij, dat d-o aansluiting van Oostenrijk aan Duitschland ©en der eerste te verwachten daden zal zijn. Noodzakelijk is, dat de geallieerden de militaire controle voort zetten -en de bezetting van Rijnland hand haven. Men is in breed-e kringen van meening, dat von Hindenburg's verkie zing den val van hot kabin et-Rain levé zal verhaasten en dat een nieuwe verkie zing een ministerie Poincaré-Millcrand zou brengen. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 April 2-15 u. Berlijn 59-42V2—59.471/2- Brussel 12.63—12.65. Parijs 12.98—13.— Londen 12-04V212.04% New-York 2.49%—2.49%. Geen klein v.erschil- Gisteren is aanbesteed het houwen van een nieuw raadhuis te Voorschoten. Do laagste in schrijver wilde het voor f 108-800 bou wen, de hoogste voor f 160-6271 Door J. H., 27 jaar, koopman te Scbore, is liooger beroep aangeteekend tegen liet vonnis der rechtbank van 13 Februari j.l., waarbij hij ter zake van overtreding van 's Rijksbelastingwetten is veroordeeld tot f 50 of 50 d. h. Verwezen naar de terechtzitting met last tot gevangenhouding G. de R., 46 jaar, zonder beroep te Ierseke, thans ge detineerd te Middelburg, ter zake van heling. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Voor het kantonge recht te Dokkum stond terecht Johannes Machiel Sr., pensionhouder, Den Haag, wegens het onbevoegd uitoefenen der ge neeskunde. Hij had in een te Dokkum verschijnend plaatselijk blad geadver teerd, de dagen en de plaats dat hij zin- ting hield. Naar aanleiding daarvan had den de opperwachtmeester der mare chaussee en de inspekteur der politie een onderzoek ingesteld. Een drietal ge tuigen, personen, die bij beklaagde om hulp geweest waren, legden hun verkla ringen af, waaruit bleek, dat beklaagde hun een bepaalde voedings- en levens wijze aanried, maar hun ook jioeder en druppeltjes verstrekte. Een en ander te gen betaling. Beklaagde erkende de ten. laste gelegde feiten. Hij beschouwt de talenten, die hij bezit als 'n gave Gods, en beroept zich op de mededeelingen van een drietal door hem meegenomen getuigen a decharche. Op een vraag van den ambtenaar van het O. M. antwoordt bekl., dat er volgens hem medicijnen be staan, die de doktoren niet kennen, of waarvan ze niet weten hoe en wanneer ze aangewend moeten worden. De ambtenaar merkt dan op dat be klaagde, als hij uit menschlievendheid handelde goed zou doen deze middelen en gebruikswijze bekend te maken. Hij is van oordeel, dat beklaagde wel degelijk de geneeskunde als bedrijf uitoefent en vraagt zijn veroordeeling tot 100 gulden of 25 dagen. Uitspraak over 14 dagen. GOES. Geboren: Dorothea; d. v. Petrus Boonman en Maaatje Koens. OverledenAdriana Pieternella Ker- vink, 84 j., weduwe van Jan Roose. Goes, 28 'April 1925. Graanmarkt. Nieuwe Tarwe f13 f 19, Kroonerwten 114f 16.50, Bruine Boonen f 12f 15. Aanvoer tamelijk; handel kalm veel on verkocht. Bruine boonen zeer slap. Boter per K.G. fl.70, middenprijs per Vh K.G. 85 cent, winkelprijs 95 cent. Eie ren per 100 stuks f5.20, middenprijs per 25 stuks f 1.30, winkelprijs 61/2 cent. Aanvoer fabrieksbqter 74 pond. Prijs fl.05. Boter 500 pond. V. P. N. Aanvoer 40800 eieren. Prijs f5.50 per 100 stuks. OVEZAND. Ter voorjaarsveemarkt van gisteren waren aangevoerd 11 stuks hoornvee. Handel gering. MIDDELBURG, 27 April. Op de vèiling der veilingsvereeniging „Walcheren" were den do volgende prijzen besteed: Spinazie 611, witlof 3140, baksla 4244, pos telein 4050 c., alles per K.G.; kropsla I 712, kropsla II 5 c., beide per stuk; rabarber 4,56,5, peen 25—27, radijs 7 8 c., alles per bos. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 28 April, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773,8 te Aku- reyri, laagste 752,4 te Brest. Verwachting tot den avond van 29 April: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noor delijke wind, zwaarbewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk regen, iets kouder overdag. De Heer en Mevrouw DRIJBER—- Prins geven kennis van de geboorte van een Dochter. Koudekerke, 27 April 1925. Op 30 April a s. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en g) Grootouders (3 C0RNELUS MEIJAARD MAATJE MEIJAARD—De Kok hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Uit aller naam, M. MEIJAARD. Goes, 28 April 1925. Vrijdag 1 Mei a.s. hopen L. 0ELE en T. 0ËLE—v. d. Linde hun veertigjarige Echtvereeni- ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven Ig is de wensch van EENIGE BUREN. |j Wemeldinge. 1885 1925 Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouders FREDERIK WISSE en DINA L0UWERSE op 1 Mei a.s. hun 40-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd en Kleinkinderen en Verloofde. Souburg, April 1925. Eben Haëzer. H Op 3 Mei 1925 hopen onze jl ij geliefde Ouders PIETER EVERSDIJK Cz. i en MARIA MARITS Fd. f hun 30-jarige Echtvereeniging jf te herdenken. Dat de Heere es hun nog vele jaren moge spa gs ren is de wensch hunner I! dankbare Kinderen. Jj Ij Biezelinge, April 1925. Notaris J. C BLAUPOT TEN CATE, zal op des middags ten een uur, in het openbaar a contant verkoopen op het erf ^au het perceel A Z. E M., ingang Kuiperspoort te Middelburg 3 ijzeren Ketels, 50 stuks Grond- hout, 18 gekyaniseerde Palen, 2 Haspels, 3 Handwagens, Veld smidse, Aambeeld, 150 gekyani seerde Kalf houten, kisten partij gebruikt en ongebruikt IJzer en Koper, Ladders, Vaten met olie en vetten, Kraalbeschot, BaddiDgs, en wat verders op den morgen van den verkoop van 912 uur is te zien De Notaris PILAAR zal Vrijdag 1 Mei 1925, des middags te 12 uur te 's-Heer Arendskerke, voor dhr. J. M. WISSE, te diens huize, tegen contante be taling verkoopem Kabinet, Linnenkast, Bedden met toebehooren, Ledikant, Tafels, Stoe len, Spiegels, Klokken, w.o. antieke Kastklok, eikenh. Kleerkist, Glas-, Blik en Aardewerk, Arbeidersge reedschap enz. Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene, is voornemens op des namiddags om half 2 uur, ten verzoeke van denheerP.DEFEIJTER, te Kamperland, op de door hem be woonde hofstede iu het openbaar te beste Melkkoe, waarvan gecon troleerde Melklijsten ter inzage, S Menwagens op ijzeren assen, w.o. een zoo goed als nieuw, met toe behooren, Driewielskar met Water vat en Tonnen met Sproeier, Ros molen, Stroomolen met Stangen, Riem en Schijven, Hooihark, Wind molen, Moorploeg, Sleper, Geesel- steen met paard, Graanzeven, Voe derbakken, Klaverbak, Waterbak, Ladder, Klaverruiters, '/i H.L., Maten, Vleeschblok, Gazonmaai- machine, diverse rollen Afheinings- draad, Planken, Palen, Brandhout, enz.voorts alsmahoniehouten Linnenkast met kroon, dito Tafel, zes dito Stoelen, Waschtafel met marmer blad, Pe nanttafeltje, Bloemenmand, Trap- naaimachine, 3 geschilderde Linnen kasten, Regulateurklok, Spiegels, Kookkachel, Kookfornuis (150 L.), Lampen, Potten, Pannen. Glas- en Aardewerk, Duivenkooi, Wafelijzer, Petroleumstellen, Waschmachine, Kunstmoeder (als nieuw), en al hetgeen meer zal worden geveild. Verkooper verleent crediet tot 25 November 1925. Bergplaats voor fietsen. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op Woensdag den 6 Mei 1925, des namiddags të 2 uur, in de her berg van L- Bimmel te Grijpskerke, in het openbaar verkoopeni bewoond door den heer W. WISSE te Grijpskerke, gemerkt A no. 121, bestaande in Woonhuis met annexe Schuur, steenen Varkenshok, Kippen hok met Loop, Tuin, Boomgaard en Bouwland, aan den straatweg naar Ooitkapelle, in de gemeente Grijps kerke, bij het dorp, groot 48 Aren 70 Centiaren of 1 Gemet 72'/4 Roed. Te veilen in 2 perceelen en ge combineerd. Te aanvaarden den 9 Juni 1925 of eerder mogelijk. Bij nadere overeenkomst met den eigenaar kan 1.1470 H.A. of 2 Geme ten 277 Roeden Bouw- en Weiland in pacht volgèa. aldaar, aan den straatweg bij het dorp, wijk A nos. 77 en 78, samen groot 4 Aren 21 Centiaren. Samen verhuurd voor f 100 p. jaar. Bezichtiging Woensdag 29 April, Maandag 4 Mei en Dinsdag 5 Mei 1925, des namiddags van 2 tot 4 uur. Biljetten dezer veiling zijn met nadere inlichtiugen verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris BLAUPOT TEN CATE te Mid delburg. Aan de Christelijke Bewaarschool te Goes kan geplaatst worden Zij, die hiervoor iu aanmerking wenschen te komen, gelieven zich aan te melden bij het; Hoofd der School, Mej. BREEL, tusschen de schooluren, aan de school. worden ook geleverd door Kerkstraat 182 - 'T ZAND Agent Zaadh. „De Nieuwe Walcheren" Een gebruiker uit 's-Hertogenbosch schrijft: ..Gaarne bericht ik U, dat ik in één nacht mijn huis verlost heb van de muizen-plaag met het "Rodent", dat LI mij hebt verkocht. M VA. A mt. is het werkzame middel, dat ratten en muizen finaal uitroeit, tevredenstellende resultaten geeft met de minste moeite. Daar heteen betooverende aan trekkings kracht heeft en doodelijk is kan het on gedierte er geen weerstand aan bieden. Zi) moeten het eten en sterven. Koopt van daag nog een doosje, 45 en 90 ct. UW DROGIST VERKOOPT "RODENT* Importeurs: Firma B. Melndersma, Den Haaf Fabrikantt Th. Harley - Apotheker - Perth (Schotland) D 8 Te Goes bij Pa GEBRs MULDER

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3