Allerlei. erisMefi. Laatste Bericlfe. Afloop VerkooplDiei), Sanbe8!ediD(iB8,enz. Burqeriiiks Stand öpssSsare Vorkoopifups ea 'Ver- pacMispss. Aanliestedifipen. Gemeenteraad van Vlissintjen. schen Boskoop en Alphen door een vracht auto is overreden en naar het ziekenhuis te Leiden werd overgebracht, bleek bij aan komst aldaar reeds te zjjn overleden. Te Oudwoldo (Fr.) kreeg een landbouwer van zijn paard een trap tegen het hoofd. De on gelukkige stierf aan de gevolgen. In do mijn Spekholzerheide geraakte de houwer V. zoodanig onder afvallend gesteente, dat do dood direct intrad. Vergiftiging door benzine. Nadat indertijd in een fabriek van de Standard Oil Co.. te New-Jersey vijf arbeiders waren overleden en 80 ziek geworden ten gevolge van vergiftiging bij de bereiding van tetra-thyl-benzine, werd de verkoop van dezo benzine in New-York verboden. Overal elders in Amerika wordt de gevaarlijke benzine ech ter nog steeds aan automobilisten - verkocht. Thans begint men een campagne om den ver koop overal in de Vereenigde Staten te doen verbieden. Ergerlijke dierenmishande ling. Iemand uit Lemelervold had een nieuw paard gekocht, dat echter, voor den wagen gespannen, bleek niet te willen trekken. Hij bond toen hot. paard bossen stroo aan do achterpooten, en stak die in brand. Toen dat niet hielp, verkocht hij liet paard, dat groote brandwonden gekregen had, aan een paardenslager te Wijhe. De politie, die er do lucht van kreeg, arresteerde den voormaligen eigenaar, die zich thans reeds eenige dagen in voorarrest bevindt. (Volk) Een brutale. Gisteren werd te Vel- sen een garagehouder opgebeld om met een wagen aan de pastorie te komen, om iemand naar Alkmaar te brengen. Daar aangekomen ontmoette de chauffeur voor de pastorie iemand, dio hem een uitbrander gaf, omdat hjj zoo lang op zich had laten wachten. Onmiddellijk -moet „mijnheer" naar de pasto rie aan de Breedstraat te Alkmaar gereden worden. Daar aangekomen ging de man de .pastorie binnen en na drie uur vergeefs wach tten, vernam de chauffeur van de huishoudster, zoo meldt men aan „De Tel.", dat ziju pas sagier reeds dadelijk na zijn bezoek was vertrokken Een fictief bureau. Het Wkbl. v. d. Nederi. Bond v. gem. ambtenaren schrijft: De volgende circulaire is aan een aantal gemeentebesturen verzonden. „Bureau voor statistiek van besmettelijke en andere veeziekten in Nederland, Postbox 111Den Haag. Den Haag, April 1925. Edelachtbare heeren, De Statistiek van Besmettelijke Veeziekten over 1924 geeft aan het ontstellend cijfer van circa 100000 (honde.rdduizend) veestapels in Nederland aangetast, o.a. door mond- en klauwzeer. Het is tevens gebleken, dat een zéér groot aantal veehouders, in strijd met de Veewet, het uitbreken van een veeziekte opzettelijk verheimelijkt hebben en daardoor een kracht dadige bestrijding belemmeren. De eerste eisch voor een intense bestrij ding bestaat in directe aangifte. U gelieve, in het belang der bestrijding, den veehou ders te wijzen op art. 17 van de wet, rege lende hot Veeartsenijkundig Staatstoezicht van 26 Maart 1920, luidende: Indien vee verschijnselen van een be smettelijke ziekte vertoont, geeft de eige naar, houder of hoeder hiervan terstond kennis aan den Burgemeester der gemeente, waar het vee zich bevindt. Ten einde van week tot week een onmid dellijk overzicht te hebben van de voorko mende gevallen van veeziekten en ziekte haarden, gelieve u bij aangifte het Bureau voor Statistiek van besmettelijke en andere veeziekten te Den Haag, Postbox 111, direct in kennis te stellen met den naam en woon plaats van den eigenaar, alsmede met den aard der ziekte en het aantal beesten, dat aangetast is. Wij sluiten daartoe een zestal kaarten bij, teneinde een en ander te vergemakkelijken." Een bondslid heeft ons het drukwerk toe gezonden, wij deden navraag bij het departe ment van binnenlandsche zaken en landbouw, en hot bleek, dat men noch bij de afdoeling landbouw, noch bij de vétérinaire afdeeling, noch elders van het bestaan van dit bureau iets afwist. Het „bureau" Postbox 111 is dus een mistificatie. Wij hebben een oogenblik er aan gedacht ergens een geval van veeziek te laten fantaseeren, de aangifte aan het „bureau" te doen, en dan af te wachten wat dit zou zenden, een 'aanprijzing van kwak zalversmiddelen of iels dergelijks. Maar wij achten het ten slotte een grootor belang, dat de gemeentebesturen zoo spoedig mogelijk weten, waar zij mee hebben te doen. Nie mand schenke das aandacht aan wat men van „Postbox 111" ontvangt, behalve als het wen- schelijk mocht blijken, dat aan de justitie door te sturen. Het geheimzinnige pakket. Het pakket, dat zoo geheimzinnig Dinsdag morgen, van uit den trein, in de Dieze te Den Bosch werd geworpen, heeft de gemoe deren heel wat in beroering gebracht. Ieder een vroeg zich af „Wat mag er in dat pakje zijn?". Niemand wist het. Iedereen giste. De meest fantasti sche verhalen deden de ronde. Do recherche was direct ijverig in dg weer om het raad selachtige geval tot klaarheid te brongen. Geen station, waar de trein, waaruit het pakje geworpen was, stilstond, of men zag dienaren van den H. Hermandad, loerend en spiedend in de coupé's of daarin zich de dader bevond van die geheimzinnige daad. Tenslotte had men in vzoover zekerheid ge kregen, dat de bewuste persoon zich op hield te Zalt-Bommel en daar met beeldjes langs de huizen leurde. Deze beeldjeskoop man, een Italiaan, die van den prins geen kwaad wist, zoo onschuldig als een pas geboren lam, was, na te Zaltbommcl eenigen tijd met z'n beeldjes te hebben rondgegaan, weer naar het station teruggekeerd. Maar de dienaars van den H. llennandad volgden hem op den voet. Toen de man van liet perron in do wacht kamer kwam werd hij „eingcsperrt". De man keek verwonderd, 't Was hem of hij het in Keulen hoorde donderen. Zoo goed en zoo kwaad als het ging trachtte hij zich ver staanbaar te maken en toen bleek, dat lijj inderdaad wel de dader was, die hot ge heimzinnige pak in de Diezo had gegooid, maar dat dit pak niets anders bevatte dan eenbeeldje zonder hoofd. Do man had dat beeldje weggeworpen, om dat het hem zonder kop maar tot ballast diende. Politie af. De beoldjeskoopman zette welgemoed zijn reis voort, verbluft over do activiteit onzer Hollandsche politie. (Hgz.) De 1) a ld a d i g e jeugd. Nu de bos- schen van Rhijnauwen bezit zijn geworden van de gemeente Utrecht, viert de baldadigheid in dit mooie landschap hoogtij. Overal zijn aan boomen en planten de wonden te zien van de schendende hand dos baldadigcn knaaps. Niet alleen de planten, ook de vogels moeten het ontgelden, wier eieren gegapt worden. Te Beesterzwaag (Fr.) valt hetzelfde euvel op te merken, zoodat een groot doel der mooie bosschen aldaar voor het publiek gesloten wordt. Z ij n geheugen verloren. Te Er- melo vertrok Maandagmorgen eon werkman naar Borculo om aldaar landarbeid te ver richten. Dinsdagmorgen vroeg vonden zijn vrouw en schoonouders bij het openen der deur de fiets van den jongeman op het erf, met het pak kleeren daaraan bevestigd. Van den man was evenwel geen spoor te vinden, ondanks al het ijverig zoeken. Desondanks is men met speurhonden begonnen de bosschen te doorzoeken. Eerst laat in den avond is hij gevonden in de bosschen in overspannen toestand, niet wetend wat er met hem gebeurd was. De jonge man was door een tienurige fietstocht en door den zvvaren arbeid in zoo danige conditie, dat hij eenige weken rust zal moeten nemen. (Rott.) Aardbeien door 'I; luchtruim. In het Westland worden door enkele aard beienkweekers pogingen aangewend, om proe ven te nemen met het verzonden van aard beien per vliegtuig naar de voornaamste ste den in Europa Moordaanslag. De Rotterdamsche koopman H„ die in den nacht van 14 op 15 April in de Poeldijkschestraat in Den Haag door den bloemenkoopman S. met eenige revolverschoten levensgevaarlijk werd ver wond, is thans aan de bekomen verwondingen in het ziekenhuis overleden. B rand b ij d e A. E. G. Eergisteravond is te Berlijn in de fabrjek dor A. E. G. een ernstige brand uitgebroken. De brand weer, die met veel materiaal uitrukte, was het vuur eerst gisternacht om 3 uur moester. Er zijn o.a. 80.000 electromotoren, die een aanzienlijke waarde vertegenwoordigen ver nield. De schade, aan de gebouwen toege bracht, wordt op 100.000 mark geraamd. Het wonder der R o o d e Zee. Naar Engelsche bladen melden, heeft de waan van een opperhoofd der Zoeloe's, die van den doortocht der joden door de Roode Zee gehoord had en dat wonder met eigen volk eens poogde te herhalen, aan een vijftig leden van zijn stam het leven gekost. De Zoeloe's, die van een groote vergadering der stammen uit huil gebied terugkeerden, moosleri plotseling voor een rivier, die door hevige regens sterk gestegen was, hall houden. Het opperhoofd sloeg nu met zijn lans in het water en gebood het water terug te wijken. Tegelijkertijd schreden zijn mannen in de rivier, waar zij spoedig het evenwicht ver loren en in do golven verdwenen. Of hel opper hoofd met de slachtoffers van zijn groot heidswaanzin den dood inging, meldt hel be richt niet. Gas gestolen. Op het politie bureau te Rotterdam is in bewaring ge steld de 61-jarige timmerman B., ter zake diefstal van gas, ten nadeele van het gemeentelijk gasbedrijf- Hij moet geduren de de laatste twee maanden in zijn wo ning gratis gas verkregen hebben, door de buitenleiding en de binnenleiding met een gummislang te verbinden, aldus den meter uitschakelend. Als er een opnemer in de buurt werd gesignaleerd, nam B. de „installatie" gauw weg. Brandstichting? Omtrent de vermoedelijke poging tot brandstichting in het perceel aan de Bergstraat te Deventer vernemen wij nog, dat de bezwarende omstandigheden tegen de verdachten V. en M. B. zich dermate opstapelen, dut hun bekentenis wel spoedig zal moeten volgen. Bij het door de politie ingestelde onderzoek is gebleken, dat de verdachten herhaaldelijk 's avonds laat een bezoek brachten aan den zolder van het perceel om daar zoogenaamd reparaties te ver richten. Bij het ontdekken van den brand vond men er echter alles als 't ware ge drenkt in benzine, o.a. een tusschen den dubbelen zolder aangebrachte laag turf molm en om den schoorsteen heen. In dien de toeleg j»elukt was in dit verre gaand overbevolkte perceel, zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Brand. In de rietmattenfabriek te Vianen is een brand uitgebroken, die dooi de vrijwillige brandweer niet kon ge- bluscht worden. De in de nabijheid staan de gebouwen kon men voor het vuur vrij waren, doch de geheele rietvoorraad ging in vlammen op. De Betuwe in bloei. De Betuwe prijkt weer in voor jaarski eed. Pruimen en krozen bloeien rijk en tegen a.s. Zon dag zullen, ook de kersen op hun mooist zijn. Als het weer maar een weinig mee werkt en de nachtvorsten niet den bloei tegenhouden, is binnen weinige dagen de Betuwe en in het land van Maas en Waal 1 een heerlijke bloemenweelde. De perèn beloven dit jaar veel minder bloei dan in de vorige lente. Oneerlijke dienstbode. ,To Scheemda werd een dienstbode verdacht van oneerlijkheden. Daar het meisje niet goedschiks den sleutel van haar kist wenschte te geven, werd de politie ge haald. Bij het openen van de kist vond men verschillende dingen, die zij had ontvreemd, als flessehen wijn, port, etc. Een-advertentie van een eeuw terug. Het is dezer dagen een eeuw ge leden, dat er een officieële advertentie stond, in de Opregto Haarlemmer Courant, namens de Nederlandsche Regeering, getcekend door een van Zijner Majesteits Ministers en alzoo als écht gewaarmerkt, waarbij te koop werd aangeboden, voor afbraak(II) niets meer of minder dan het bouwvallig geworden histo rische Muiderslot! Ik lees er niets van of 't slot Loevestein er soms als premie bij werd aangeboden Dat was de eerste helft dor negentiende eeuw: Men zou bet Binnenhof met plezier voor 'n reuze-bioscoop hebben verkocht, als 'tmaar een „goed zaakje" -bleek te zijn. Gelukkig is bet overgegaan. En is het slot nog thans een onzer meest bekende en meest waardevolle -geschiedkundige monumenten. (Fr. D.) April. 27 Veere, beestiaal, houtwaren, winkel- inventaris, v. d. Harst. 28 Serooskerke, inspan, Ittman. 28 Koudekerke, inspan, Hioolen. 29 Middelburg, hofsteetje, Hioolen. 29 St. Laurens, landbouwersinspan, v. d. Harst- 29 Zoutelande, inboedel, enz., Loeff. 29 Domburg, huis, Blaupot ten Cate. 30 Middelburg, huis, Blaupot ten Cate- 30 Waarde, vrachtrijdersinspan, Schram. 30 Middelburg, buis, Struve. Mei. 1 Middelburg, inspan, Itlmann. 5 Biggekerke, inboedel, Loeff. April 29 Nieuwdorp, afbreken oude en bou wen nieuwe schuur hofstede Vlaklicht, Arch. S. de Koning. 30 Middelburg, werken aan den Polder Walcheren, Mei 1 's-H. Arendskerke, verbouwen open bare school, B. en W. GOES. De werkverschaffing heeft dit jaar gekost: f6964,304/2 voor de sloot- demping aan 'den Stationsweg 'én f201 voor verbetering speelterrein school A. GOES. B. en W. stellen voor den fac tor voor do gemeentelijke inkomstenbelas ting te bepalen op 1,05 (vorig jaar 1,15). GOES. Woensdagavond half 8 vergadert de Raad. Punten van behandeling: Notulen. Stukken. Verzoeken afschrij ving belasting. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit van 30 Augustus 1917 tot ingebruikneming van grond in het. Bleekerstraatje; tot onderhandsche ver pachting van grond, gelegen in de voor malige Zoute Vest. Verzoek van de N.V- „Acetylena" om een benzinepomp te mo gen plaatsen op gemeentegrond aan den Keizersdijk. Mededeelingen en voorstel be treffende de werkverschaffing. Voorstel tot verhuring van grond aan den Stationsweg- Verzoek van den heer F. C. A. Hoor- nick om in pacht te mogen hebben een stuk grond aan den Öosthavendijk. Ver zoek van de Ned. Middernachtzending- voreen. om subsidie. Voorstel tot wijzi ging der verordening, regelende do sub- sidieering der bïjiz. bewaarscholen. Voor stel tot wijziging der verordening op het financieel beheer van het gemeente-gas bedrijf, tot vaststelling eener verordening ten behoeve van werken in het belang der openbare orde, tot wijziging der ge- meentebegröoting voor 1925. Idem be grooting van het Grondbedrijf 1924, idem begrooting Grondbedrijf 1925. Vast stelling kohier Hondenbelasting 1925. Vaststelling van ,het vermenigvuldigings- cijfer voor de Plaatselijke Inkomstenbelas ting voor het dienstjaar 19251926. Aanvrage van bet Bestuur der R.-K. Meisjesschool om beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van leer middelen en schoolmeubelen. Begroeting Gasthuis 1925- Voorstel uitgifte consen ten tot het visschen in het gemeentelijk vischwater. Verzoek van de heeren J. M. van Riet en O. H. Blanker om een bijdrage in de kosten der door hen ver richte demping van een sloot aan den Westwal. Voorstel tot het doen aanbren gen van een nieuwen motor in de motor spuit der brandweer en tot het aan schaffen 'van eenige nieuw materiaal. Be noeming van een scheikundige aan den Keuringsdienst van Waren. Benoemd tot agent van politie al hier, dhr S. de Putter te Hoek. Westkapelle. Gistermiddag werd alhier publiek verkocht door notaris Mr J. Loeff 55.40 aren weiland aan Kees de Voswegeling voor f2000 aan Jan Moens alhier. Dit is de eerste keer dat publiek is verkocht volgens de nieuwe bepalin gen, zoogenaamd „mijnen" KORTGENE. Geboren: 8, Pieter, z.v. Marinus de Fouw en Johanna Janna Wol- se; 19, Joppa d.v. Jacobus Welleman en Lena de Bruine. Overleden16, Aartje Maria van Leeu wen, 59 j. echtg. van Matthijs Noord- hoek, 20, Johannis Verhulst, 83 j. wedn. van Jannetje Bouwense. WISSEN KERKE. Geboren 18, Adri- aau Dingenis z.v. Dingenis Adriaan For tuin en .Maria Pieternella Mouthaan. 19, Jacobus Jan, z.v. Comelis de Kam en Catliarina Filius. Ondertrouwd: 15, Willem Cornells 'den Boer 30 jr jm te Nieuwerkerk en Adriann Loontje <le Visser 27 jr jd.; 16, Abra ham Pieter do Fouw 24 jr jm. te Colijhs- plaat en Cornelia Maria Tazelaar 26 j'-' jd.; Johan Comelis Swenno 23 jr jm. en Cornelia Neeltje do Regt 20 jr jd. COLIJNSPLAAT. Geboren: 9, Jan Lcen- dert, z. v. Adriaan Pieter Versluis en Johanna de Smit. Overleden:10, Maria Susanna 2 w., d. v. Gilles de Fouw en Jacob a Klazina Geelhoed. Getrouwd: 16, Johannis Clement, 24 jr jm. en Neeltje Pieternella Bouwense, 23 jaar jm. KRUININGEN. Geboren: Anna, d. v. Comelis van Iwaanlon en Jannetje Groot- jans. Overleden: Jacomina de Leeuw 57 jr echtg. van Jan Romijin; Cornelia Bak 65 jr, echtg. van Jacob N. ELembaas; Johannis Fluijlt, 51 jr, echt gen. van Johanna Wissel. Ondertrouwd: Jacobus Pieper, 25 jr te Waarde en Christina Cornelia de Nooijer 27 jr; Frans Nieuwen.huize 24 jr en Cor nelia, Witte, 22 jr. Kr. Crt- MIDDELBURG, 24 April. Op de veiling werden de volgende prijzen besteedSpina zie 1013, Postelein 4050, Dunsel 36 45, Witlof 3740, Baksla 4245 ct., alles per K.G. Kropsla le soort 911, Kropsla 2o soort G8, Bloemkool 1050 ct., alles per stuk. Radijs 88V2, Rliabarber 610, Peen 5557, Prei 5076 ct., alles per bos. VLISSINGEN. Veiling van 24 April. Uien 1013, spinazie 514, koolrapen 1,5—2, spruiten 28, kroten 0,5, wijnpeen 22,5, witlof 2340, snijsla 2528 ct. alles per K.G. Kipeieren 5154, eendcieren 55 ct. p. 10 stuks, bloemkool 10-42, sla 412,5 ct., beiden per 'stuk, radijs 88,5, sel derie 13, prei 6—10, rabarber 68,5, muurbloemen 57, raapstelen 2,5 ct., alles per bos. Andijvie 106, pieterselie 5 15, zuring 1725, bloemkool 19213 ct., alles per mand. In de gisterenmiddag gehouden verga dering van den gemeenteraad van Vlis- singen waren alle leden aanwezig. Onder de over te leggen stukken was bet bericht van goedkeuring van de ge- meentebegrooting door Ged. Staten, waar bij deze de volgende opmerking voegden Hoezeer wij waardeeren de in .uw rne- morie van antwoord vermelde pogingen om door reorganisatie van den admini stratieven dienst tot besparing op de uitgaven te komen, meenen wij er tevens op te mogen wijzen, dat het ons wen- schelijk voorkomt, indien in den loop van het jaar "de noodige aandacht wordt geschonken aan de vraag, of niet tot toe passing van verhaal van pensioenbijdra gen in het belang der gemeente moet worden overgegaan. De heer Lindeijer wijst er op, dat men zich de laatste jaren herhaaldelijk heeft moeten beklagen over ongehoorde cura- teele van Ged. Staten. Hij meent, dat Ged. Staten een opmerking maken, die niet te pas komt, zoolang de gemeente iets doet wat niet in strijd is met do wet. De heer de Ridder meent, dat Ged. Sta ten het recht hebben aanmerking te ma ken. De heer P. G. Laernoes meent, dat het mi louter om de begrooting ging en Ged. Staten op andere wijze hun ziens wijze hadden moeten kenbaar maken. Verder werd o.a. overgelegd een schrij ven van de Federatie Zeeland van den Nederi. Bond van Leeraren en Leerares- sen bij het 'Nijverheidsonderwijs, waarin verzocht wordt het daarheen te leiden, dat genoemd personeel gelijk gesteld wordt met andere ambtenaren. Mej. Ga- sille acht de belooning onevenredig aan de gepresteerde arbeid en wil voor dit jaar een regeling treffen, waardoor de menschen geholpen worden. De heer Landsman geeft de verslechtering toe, maar zegt dat de gemeente er niets aan kan doen dan de regeering hierop wijzen. Leeuwarden voerde een verhoo ging der wedden in, doch Ged. Staten keurden dit niet goed. Mej. Gasille meent, dat het streven is de avondscholen op geheven te krijgen, wat vooral voor Vlis- singen fnuikend zou zijn. Het vermenigvuldigingscijfer. De voorzitter zegt, dat B>. en W. op nieuw berekend hebben, maar niet tot een ander voorstel konden komen. De heer Harts begrijpt niet dat verhooging noodig is. Men heeft het noodige bedrag met f 5000 afgerond en "het aftrekcijfer voor ontheffingen met f 2500, dus een nadeelig verschil van f7500. Het kohier van de Zakelijke Belasting op hel Bedrijf geeft een meevaller van f7380. De di vidend- en tantièmebelasting geeft f 4800 Men zal niet overhouden, maar kan met. 1.34 toch toekomen en men moet zien naar bezuinigingen o.a. zit dit reeds in de voorstellen betreffende de politie. Heeft men nog niet gesproken met de hoofden van dienst of er nog niet iets te vinden is? Spr. stelt voor 1.34 te handhaven. De heer van Hal meent, dat men soms royaler leeft, dan men kan. Zooals abat toir en museum. Als de raad had gewe ten, dat het cijfer verhoogd moest wor den, zou hij niet met dit laatste zijn medegegaan. Spr. waarschuwt B. en W. tegen optimisme. Do heer de Bidder wijst er o.a. op dat men de jongste leening tegen hooge- ren koers en minder rente had kunnen plaatsen bij goed overleg. Spr. wijst op den wensch van Ged. Staten pensioen- aftrek te overwegen en op het niet dalen der loonen bij de gemeente en wel bij particulieren. Spr. is niet voor lage loo nen, maar de hoogere mogen niet ten laste komen van hoogere belastingen. Spr vraagt B. en W. dit nog eens goed te overwegen. De heer Van Oorschot komt op tegen het idee van den heer De Ridder om het tekort te dekken door pensioenaftrek of loonsverlaging. Men moet niet komen aan een eenigszins goed bestaan. De lieer Huson verklaart zicli namens de Chr.-Hist. fractie voor 1.34. De heer P. G. Laernoes, wethouder van financiën, zegt dat ér bij 1.34 een tekort zal zijn. Spreker wijst er op, dat het vertrek der Belgische loodsen droeve werkelijkheid is geworden. Cijfers zijn globaal; men moet dit alleen ook doen hij berekeningen als deze. Ook de cijfers van den inspecteur zijn globaal. Het is een voorzichtige politiek te zorgen dat men toekomt. Er zijn ontvangsten, die mede vielen, maar ook andere die tegen vielen. Hj[et Armbestuur kost f3800 meer; werkloozen kosten veel geld. Het abattoir is een ge volg van de Rijksvoorschriften; men tracht het goedkoop te doen door on derhandelingen met de „Zeeland" en Mid delburg. Spr. weel niet hoc het bijv. met de forensenbelasting zal gaan. Spr. hand haaft het voorstel van B. en W. Het voorstel-Harts, 1-34 handhaven, wordt aangenomen met 14 tegen 5 stem men, die der drie wethouders en de heeren Barentsen en Sorcl. Het kohier van de straatbelasting wercl vastgesteld op f29,519; dat der zakelijke belasting o,p het bedrijf op f37.380. Het afwijzend voorstel van B. en W. naar aan leiding van het verzoek van de Woning- bouwvereeniging „Goed Wonen" om financieelen steun te verleenen aan het. plan tot het bouwen van 27 arbeiderswo ningen, werd aangenomen met 15 tegen 4 stemmen van 4 socialisten- De heer Lindeijer (s. d.) betreurde de houding van B. en W. met het oog op de verbetering, van de volkshuisvesting. Ook de heer van Oorschot (s. d.) brak een lans voor den bouw dezer premiewoningen. Naar aanleiding van indertijd door om reeds vermelde vragen van den heer Ber ger inzake de vermindering van de post bestellingen, hadden B- en W. de vol gende antwoorden geredigeerd; 1. Naar B. en W- vernemen bestaat bij de post-administratie het voornemen om het aantal briefpostbestellingen te verminderen. 2- 'Ook het 'college is van oordeel, dal uitvoering van dit voornemen eeoo be lemmering zal brengen van handel en industrie. 3- Waar, zooals is gezegd, deze zaak zich beweegt op het terrein van handel en industrie en voor de behartiging van die belangen de kamer van Koophandel en Fabrieken optreedt, heeft ook dit li chaam tleze aangelegenheid onder de o ogen gezien en besloten stappen te doen tot het handhaven van do bestaande post bestelling. Op grond hiervan achten B en W- hun optreden in deze voorshands niet noodzakelijk. Dhr. Berger is 't hier mee niet eens. Juist de gemeente Vlissingon moet in de eerste plaats protestecren, do Kamei van Koophandel bestaat uit Irelangheb benden. Spr. stelt ten slotte eenc motie voor, waarin de raad uitspreekt, dat deze maatregel niet de juiste wijze van be zuiniging is en in het nadeel van han del en nijverheid. De heer M- Laernoes wijst ook op het protest der Kamer van Koophandel Spr. vraagt, of het niet gewenscht is deze zaak eens van een andere kant te hoeren belichten, bijv. door èen der ambtenaren van den dienst, die daartoe bereid is. De motie wordt aangenomen met 12 tegen 6 stemmen, die der heeren Barentsen, de Ridder, Huson, R. G. Laer noes, Sorel en Landsman. (Do heer Iïoog- karner had de vergadering verlaten). Dicor den heer Huson was de volgende vraag ingediend: Zijln B- en W. bereid een onderzoek in te stollen waarom alle 15 gewonden (de mannen waren niet. gewond, dus beter gezegd geredden - Red.) biji de aanvaring van de „Jonge Catherina" op 8 (moet zijn 9) April zijn ondergebracht in het St. Joseph-ZÜeken- huis zonder een enkele poging aan te wenden, om ook het Gemeentelijk zie kenhuis in die opname te laten doelen. De voorzitter zegde ©en onderzoek toe. Aan dhr v. Oorschot word medegedeeld door den heer p. G. Laernoes, dat hij naar Goes is geweest, om na te gaan of er voor de werkloozen ook werk te vinden zou zijn aan de spoorwegwerken op Zuid-Beveland. Het bleek, dat Ter- neuzen reeds voor was geweest, wel licht komt er kans, als de werkzaam-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2