Uit de Provincie. Kerknieows. Onderwijs. Wetenschap en Kunst. Land- en Tnintonw. Vrouwen en Gementui Nieuws. Ol/ODIMHaB,„ A.J.POLfin-GROWNG£N J ^.d.p.s VANILLESAUS -Ol/£fl«£ERiWK van 'één der socialistische wethouders, den heer De Miranda. Volkomen begrijpe lijk was daarom het streven van de recht- sche en liberale Raadsfracties thans aan bestaande machtsoverschrijding een eind te maken en de sociaal-democraten terug te brengen tot datgene, waarop zij aan spraak kunnen doen gelden, te weten twee wethouderszetels. Maar de 16 sociaal-democraten wisten hun bestaande machtspositie met talent te benutten en te handhaven. Zij eischten alles of niets, drie wethoudersplaatsen of geen plaats, en dan in de oppositie. En ziet, hunne macht deed hen zegevieren. Zij behielden alles wat zij hadden, d. i. een zetel meer, dan hun toekomt; hunne drie wethouders werden herkozen, ook de heer De Miranda, tegen wiens beleid de Raad zich had uitgesproken. Heteenig resultaat van de crisis is, dat de Roomsch- Katholiek, de heer Wierdels, die in den loop der crisis enkele zwakke oögenblik- ken had, werd vervangen door een partij genoot. De 16 brutalen behielden het veld; hun ne macht zegevierde; zij lieten den Raad van Amsterdam voor zich knielen. Hoe kon dit gelukken Uitsluitend door dat de 3 Anti-revolutionaire leden van den Raad geen ruggegraat hadden. Toen Wi- baut volhield was hun weinigje kracht verdwenen. De drie zonder kracht bogen voor de macht van de 16 en zóó werd' voor den heer De Miranda eene meerder heid gevonden. Wij aarzelen niet dezen afloop van de crisis, die principieel ging om zeer be langrijke dingen, zeer bedenkelijk te noe men. Dat een partij van 16 eenvoudig haren wil oplegt aan den Amsterdamschen Raad is ernstig. Dat deze partij langs dien weg een machtspositie verkrijgt, welke de kie zers haar hadden onthouden, is zeer ern stig. Maar dat dit gelukte door de krach- telóoze houding van de anti-revolutionai ren is het allerernstigst. Deze machtspolitiek is voor de Sociaal democraten niet nieuw. Zij is in andere gemeenten, met afwisselend succes in practijk gebracht. Dit succes kan echter voor onze groote gemeenten een ernstig gevaar worden. En de A.-R., die dit ge vaar blijkbaar niet inzien, staan op deze wijze te graven aan hun eigen graf. Goedkoope steenkolen. Daar door het Verbond van Hoofdar beiders en den Neutralen Besturenbond te Utrecht per circulaire aan de leden hunner aangesloten organisaties bekend was gemaakt dat hun op zeer voordeeligo voorwaarden steenkolen kunnen worden verstrekt hebben de Vereenigde Handela ren in brandstoffen aldaar besloten een gezamenlijke tegenactie te gaan voeren in den vorm van eene uiterst scherpe concurrentie, n.l. door levering der kolen «aan het publiek tegen de laagst mogelijke prijzen. Anthraciet en eierkolen zullen het eerst onder deze prijsverlaging vallen, Ingaande deze week-zal reeds tegen de verlaagde prijzen worden geleverd. Tweede Kamerverkiezingen. De Staatlc. Geref. Partij zal uitkomen met de volgende candidatenlijist1. ds. G. H. Kersten, Ierseke; 2. ds P. Zandt, Delft; 3. P. van d. Meulen, Kampen; 4. E. Kuvk, Amsterdam; 5. A. J. Kersten, Rotterdam; 6. J. W. van Houdt, Herkingen; 7. D. Kodde, Zoutelande; 8. Wl A. van Os, Wageningen; 9. C. R. van Woerden, Akkrum; 10. A. Hoogendijk, Zeist. De staking in Friesland vefloop.t. Te Joure komen zich vele stakers, ook uit Schoterland en Jubbega aanmelden voor hervatting van den arbeid aan do Rijkswerkverschaffing. In sommige ge meenten is het verbod van samenscholing ingetrokken. Een deel van de gedeta cheerde politie is weer naar haar stand plaats vertrokken. Dreigende uitsluiting in het schildersbedrijf. In verband met de te Almelo, Den Haag, Groningen en Tilburg door de ge- zellenorganisaties geproclameerde staking in het Schildersbedrijf hebben de hoofd bestuurders van de drie schilderspatroons bonden met de voorzitters van de ver schillende bondsafdeelingen vergaderd. De patroons willen een contract met behoud van uurloon en arbeidsvoorwaar den, vojgens liet op 1 Maart 1924 gel dende contract, doch eischen dat de sta kingen dan onmiddellijk moeten worden opgeheven. Indien dit niet geschiedt, zul len de patroons gebruik maken van het voor hen bereikbare middel van verweer „uitsluiting". Allerlei. 0 Gemeld wordt, dat een particulier con sortium voor f 400.000 het mijnveld Vlo drop heeft aangekocht. De jaarlijksche algemeene vergadering van de Algem. Nederl. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer zal dit jaar worden gehoüden te Valkenburg op 23, 24, 26 en 26 Juni a.s. De minister van oorlog heeft, ten be hoeve van de korpsen van het leger, voor het houden van militaire feesten op den verjaardag van H. M. de Koningin, ©en bedrag van f 4245 toegestaan. Vandaag zullen in Den Haag erica 800 metselaars, voegers en opperlieden in staking gaan. De Scheepsramp inde Wie lingen. Zooals men weet heeft in den vroegen morgen van 9 April door een aanvaring het Nederlandsch stoomschip „do Jonge Catharina" bij kalin weer in de Wielingen schipbreuk geleden en is het bijna onmiddellijk op de plaats van aan varing gezonken. Het wrak is nu Don derdag j.l. geteisterd door den hevigen storm, tengevolge waarvan de luiken zijn weggeslagen en de lading voor zoover zij drijven kan, wegdrijft en wel voor het grootste deel naai" de Zeeuwsch-Vlaam- sche kust, waar reeds zijn aangespoeld pakken duur boxleer, kisten sinaasappe len, cacaoboter, schapenwol en veel rub ber. De jutters zijn des nachts in groeten getale aanwezig om te trachten van dit alles iets te bemachtigen, maar ook rijks veldwachter en marechaussees surveillee- ren om te trachten dit onrechtmatige toeëigenen te voorkomen. De visschers uit Breskens treffen op zee telkens tot de lading behoorende artikelen aan, die zij dan trachten op te visschen, om die aan den strandvonder te Breskens over te geven. Van de lijken der vier nog vermiste personen van de bemanning, is nog niets gevonden. Chr. Sociale Landdag. I11 de Zaterdagmiddag te Middelburg gehouden vergadeiing van het comité tot het hou den van Chr. Sociale Landdagen op Wal cheren, werd besloten zoo mogelijk dit jaar weder een Christelijk Sociale Land dag te houden op Dinsdag 2 Juni (3en Pinksterdag) uitgaande van- do Chr. Be sturenbonden en Sociale Bonden op Wal cheren. Vlissingen Folkestone. Aanvangende 19 April zal de mailboot van Vlissingen vertrekken 1.15, aankomst Fol kestone 7.20Londen 9.40. De uren van de terugreis zijn: vertrek Londen 7.15, vertrek Folkestone 11.05; aankomst 4.15. Ingaande 5 Juni worden de tijden van Vlissingen één uur later. De tijd, die gewoonlijk aan de reizigers die met de mailboot der Mij. Zeeland te Vlissingen aankomen, gegeven wordt voor het zich begeven langs dc douanen naar de mailtreinen, is niet lang, de boot kwam gewoonlijk te ruim kwart voor 5 binnen en de mailtreinen vertrekken resp. te 5.09 en 5.16, thans is daar tij delijk een verandering in gekomen. In verband met het reeds ingaan van den zomertijd in Engeland komt de boot tot en met 4 Juni reeds te kwart óver vier in de haven, terwijl het vertrek der mailtreinen onveranderd is gebleven. Verkeer met België. Bij' schrij ven van 3 Maart j.l. heeft de Minister van buitenl. zaken aan Ged. Staten van Zeeland medegedeeld, dat, ingevolge eene nadere gedachtenwisseling met de Bel gische Regeering, de bewijzen van Neder landschap gedurende vijf achtereenvol gende jaren kunnen dienen als legitima tiepapier voor Nederlanders, die zich naar België wenschen te begeven, Na afloop van dien termijn zullen de houders zich, ter zake van hun toelating in België, der halve van een nieuw bewijs moeten voor zien, Middelburg. De commissie van fabri cage heeft zich vereemisd met het voor stel inzake de brug bij de Koepoort, doch de commissie van financiën, die zich er ook mede vereenigt, zou gaarne verne men, of uit de f1800, die overblijven behalve asphalteering van brug- ©n weg dek ook kan worden bekostigd het maken van afrasteringen, bezaaien der taluds, benevens den kostprijs van <le benoodigde klinkers of straatkeien, voor 160 vierk. bestrating, die door de gemeente t^r be schikking van den aannemer worden ge steld. Ten slotte vraagt de commissie hoe B. en W. denken de afdekking van de brugleuningen te doen uitvoeren, nu de granietafdekking nit het bestek is ver vallen. B. en W'. deelen mede, dat zij de gestelde vragen mondeling in den Raad zullen beantwoorden. Op last van den commissaris van politie alhier zijn voor een bioscope al daar veivvijderd enkele platen, welke vol gens hem voor de eerbaarheid aanstoote- lijk zijn. Goes. Zaterdag werd alhier de gewone algemeene jaarlijksche vergadering gehou den van de vereeniging B-gen' Erf". Aan het door den secretaris-penningm. uitge- gebrachte jaarverslag ontleenen we, dat de vereeniging op 31 December 1924 be stond uit 56 aandeelhouders en 482 con- tribueerende leden, verspreid over ge heel Westelijk Z-Beveland. In den loop van het jaar werden door de vereeniging aangekocht, een perceel bouwland in 'slleer Arendskerke, waarop twee plaatsjes zijn gesticht, twee per- ceelen onder Wemaldinge, waarop even eens twee plaatsjes gesticht werden. Te Klcetinge kon voor hetzelfde doel ook op een perceel do hand worden gelegd, terwijl onder Kapelle een perceel werd aangekocht, waarop vier plaatsjes ge sticht worden. Twee perceelen ouder de gemeente Hoedekenskerke, te samen groot 2-18-72 H.A. werden aangekocht deels om uit te geven als los land in pacht deels voor het stichten van plaatsjes; één plaatsje werd hierop reeds gebouwd. In totaal werden thans 13 plaatsjes door deze vereeniging aangekocht of gesticht, terwijl als los land in gebruik wordt uit gegeven een oppervlakte van bijna 8 H.A. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. van Wingen te Kapelle en M- Koopman te Baarland, terwijl in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van den heer P(. K- van Nieuwenliuijzen werd ge kozen de heer Pj. Blok te Nieuwdorp. Vlissingen. Stukken Raad. (vervolg.). Voorgesteld wordt meubelen en leer middelen over te nemen van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van Chr. Onderwijs, wier school van de Paling- stiaat naar de Wagenaars tr. wordt over geplaatst, terwijl die meubelen en leermid delen dan overeenkomstig do wet weer aan die vereeniging ter beschikking tvov- den gesteld, de kosten van een en ander vcor de gemeente bedragen f2032.20 (meubelen f113120, leermiddelen f892). Ook de commissie voor de strafverorde ning Jcet een voorstel cn wel om enkele aanvullingen en wijzigingen in de alge meene politieverordening 3a.11 te brengen. Ten eerste cm de Parklaan te sluiten voor het verkeer met motorrijtuigen, rijwielen, rijtuigen cn handkarren in de richting van de Badhuisstraat. Ten tweede, tot do sluiting van den Westelijken rijweg van de Kleine of Ritthemsche markt voor motorrijtuigen, rijwielen, rijtuigen, en handkarren in de richting van de Wal- straat. Een andere bepaling, die de com missie voorstelt op t nomen is een ver bodsbepaling 0111 den oprit bij het Beurs plein af te rijden met rijwielen. Daar door het rijlk of de provincie gemaakte voorschriften voor autobussen, niet van toepassing zijn op bussen, die binnen dezelfde gemeente blijven, stelt de com missie voor daarvoor ook eischen van wege de gemeente te stellen. Wl88enkerke Vrjjdag vergaderde de ge meenteraad. Afwezig de leden Abrahamsc en van Nieuwenhuize. Ingekomen waren; Een wijziging in de verordening op de be- grafenisreehten. Voortaan zaï hét kleed geld voor elk geval f 4 bedragen. Do vaststelling van het kohier der belasting op de honden. Omdat nu de waakhonden met f2 worden heiast, komt het totaal van het kohier f200 hooger. Een aanvraag der vereeniging voor Ge ref. onderwijs om geld voor de stich ting van een bijzondere school tc Geers dijk, of om beschikbaarstelling van een schoolgebouw. Bij de aanvraag; was ge voegd een lijst van 51 kinderen voor wie bijzonder onderwijs verlangd wordt. Te dezer zake waren mede ingekomen een adres van de Afdoelingcn Volksonderwijs en Ned. Ond. Gen. bepleitende de nood zakelijkheid der openbare school te Geers- dijk en verzoekende ernstig na te gaan, of de lijst der kinderen geen namen bevat die er ten onrechte op voorkomen. Verder een verzoek van een vader te Geersdijk, om do namen zijner 4 kinderen van die lijst af te voeren, wat hem door het be stuur der vereeniging was geweigerd. Ein delijk een adres van de ouders van 21 kinderen te Geersdijk, waarin zij het be houd van openbaar onderwijs aldaar voor hun kinderen vragen. Na een langdurige discussie vereenigde de meerderheid zich met het voorstel van B- en W- de be slissing aan te houden en inmiddels na te gaan, of door een verdeeling van het schoolgebouw niet aan de behoefte van beide parijen kan worden voldaan. Een adres van Schuttevaer, verzoekende ver mindering van havengeld biji langer ge bruik der ligplaats. Werd afwijzend besch. ,Eon verzoek om een jaarlijksche subsidie van f 50 tot steun der bewaarschool, werd tot weder opzeggens toe ingewilligd. Een verzoek van mejuffr. L. van der Ileijde om een bijdrage in de kosten van den verbouw harer woning in liet belang der verpleging van haar- broeder. Gerenvoy- eerd aan het Burgerlijk Armbestuur. Een voorstel van B- en W- tot wijziging van het raadsbesluit betreffende het verhaal van pensioenbijdrage op de ambtenaren, werd aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot terugbetaling van door de ambte naren te veel betaalde pensioenbijdragen word eveneens aangenomen. Een voorstel tot aanvulling dei" Alg- plaatselijke politieverordening. Verplicht werd gesteld het stapvoets rijden voorbij de scholen. Ingevoerd een schuurgebod ook voor het trottoir te Kamperland. Verboden het belemmeren der passage op bovengenoemd trottoir. Verkeersregeling tijdens de bietencampagne bij; de havens. Beperking van het venten door vreemde lingen, enz. Een besluit tot vaststelling van een voorschot op de exploitatie der bijz. scho len. Bepaald voor die in de kom op f1500, en die te Kamperland op f1600- Ben adres van de afd. N.-Beveland van het Ned. Ond. Gen. verzoekende bij de behandeling van technische onderwijs zaken de daarbij betrokken ambtenaren te raadplegen. Besloten als regel in dien geest te handelen, met het recht aan B. en W. daarvan af te wijken. Meisjes 1 Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Purol. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Kampen door P. J. Steen beek te Bergambacht; naar- Rilland-Bath door J. S. Hartjes te Hall. Geref. Kerken. Beroepen te Helmond B. Telder, cand. te Utrecht. Bedankt voor Hendrik Ido-Ambacht door J. Meijer te Fijnaart. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Paterson door M. Hofman te Krabbendjjke. MIDDELBURG. Jubileum W. P. Cal- 1 i b e r. Zaterdag herdacht do heer WP. Callibor, godsdienstonderwijzer alhier, zijn 40- jarig jubileum als zoodanig. Het was name lijk 19 April 1885, toen dhr Calliber, die dit werk verkozen had boven een hem aan geboden ambtenaarsbetrekking, werd geïnstal- teerd te Aardenburg, door Dr Itiemens uit Middelburg. Do eigenlijke datum voor het jubileum was gisteren, maar mot het oog op den Zondag hield do boor Calliber Zaterdag middag receptie in de daarvoor afgestane bovenzaal van het Militair Tehuis, waar een groote schat van bloemen reeds aantoonde, dat de jubilaris zich mag verbeugen in een zeer groote vriendschap en waardeering en dit zou nog meer blijken uit de personen, die hem kwamen bezoeken, want dat waren niet alleen personen uit den kring der Ned. Herv. Gemeente, dus de geestverwanten van dhr Calliber, maar ook personen van een andere levensopvatting, die toch bet werk van den godsdienstonderwijzer ten volle weten te waardeeren. Wij noemen slechts do dele gatie uit het bestuur der Godsbuizen, be staande uit den voorzitter, den heer Her man Snijders; den secretaris, dhr Mr A. J. v. d. Weel en dhr H. Dronkers; verder hoof den en onderwijzers van de openbare scholen, aan welke scholen dhr Calliber onderwijs geeft in de Bjjbelsche geschiedenis, terwijl ook meerdere verpleegsters uit het Gasthuis den jubilaris kwamen gelukwenschen. Dhr Calliber komt namelijk geregeld in het Gast huis voor het bezoeken der zieken. Maar ook de vertegenwoordigers uit Biggekerke, waar de jubilaris werkte nadat hij Aarden burg verlaten had tot 1902, toen hij zijn werkkring te Middelburg ter hand nam, waren niet achtergebleven. Namens zeer vele vrien den en andere personen, die op een of andere wijze met den lieer Calliber in aan raking komen, werd hem een geschenk onder enveloppe aangeboden, terwijl de meisjes en de jongens van de Zondagschool, die onder leiding van dhr Calliber staaf, ieder voor zich een geschenk kwamen aanbieden. De ju bilaris werd toegesproken door Ds N. M. de Ligt, ais predikant en door Ds H. Jonker, als voorzitter van de commissie voor het Godsdienstonderwijs, terwijl de heer Chr. Hon- dius, in herinnering bracht, dat hij slechts zeer kort hoofd der school te Sluis was, toen de heer Calliber te Aardenburg kwam, en hij bij diens installatie tegenwoordig was, en nu het- genoegen heeft dit jubileum nog te kunnen bijwonen. De 76-jarige krasse ju bilaris, mocht er zicli iu verheugen zijn kin deren van wie drie zoons hoofden van scholen zijn, resp. te Amsterdam, Utrecht en Vlis singen (binnenkort te Apeldoorn), op dezen feestdag rond zich te zien. Dhr Calliber kan dankbaar op dezen dag terugzien, welke zoo feestelijk voor hem gemaakt is, omdat hij steeds is gebleven, de eenvoudige behulp zame man. Gisterenochtend werd in de ochtendbeurf in de Nieuwe kerk alhier door ds J. de Visser het jubileum van den heer Calliber, gods dienstonderwijzer bij de Ned. Hérv. gemeente alhier, in herinnering gebracht. Na afloop der prediking werd de heer C. door den pre dikant van don kansel in hartelijke woorden toegesproken, waarbij iu herinnering werd ge bracht de trouw en de ijver, waarmede hij heeft gearbeid en nog steeds arbeidt. Door do gemeente werd hem staande Gods zegen toegebeden met de woorden van Ps. 1343. Hetlucifersdoosje. Een Scan dinavische Officier van 't Leger des Ileils in Jndië, gevoelde zicli erg moedeloos en eenzaam gedurende haar eerste jaar in het Zendingsveld. Niemand in haar omgeving sprak haar moedertaal of was het Engelsch machtig. Zij moest de taal van het volk leeren, waaronder zij kwam arbeiden, en bovendien de officieele taal van het land, het Hollandsch. Eens op een dag, toen zijl zich bij zonder ongelukkig; gevoelde, viel haar oog op een Zweedsch lucifersdoosje dat op tafel stond. In de eenzaamheid van haar hart sprak zij tot het doosje: „O, lucifers doosje uit Zweden, wat doe jij hier?" Het was haar alsof het doosje met hoorbare stem antwoordde: „Ik ben hier gekomen om kleine lichtjes aan te steken en dan te worden weggeworpen." Het was tot haar ziel gesproken. Zij knielde neder bij de tafel en bad: „O, Heer ook ik ben gekomen om kleine lichtjes aan to steken. Help mij in deze duistere plaats licht aan te steken ter uwer eere." De overwinning was behaald en werd gevolgd door tien jaren trouwen dienst. Mevrouw Booth. Een mooie preek. Onder dit kopje schrijft dr Gunning in Pniël: Ik heb een hattgrondigen hekel aan die uitdrukking; „een mooie preek". Het lijkt mij een banaliteit en een beleediging] te vens. Het is mij nooit tot vreugde, vaak tot ergernis en nog meer een aanleiding tot heimelijkcn spot geweest, als de men- schen mij vertelden dat ik toen en toen „zoo mooi gepreekt heb". Hoe ver ben ik altoos gebleven beneden mijn ideaal! De wars prediker moest al tijd iets van een dichter hebben, of liever; hij heeft Tiet ook altijd. En omdat er zoo weinig dichters zijn, daar om zijn er ook zoo weinig goede predi kers. Die profeten van den ouden dag en dat waren toch wel echte, wel groote predikers 1 waren allen van het Koninklijke gilde der zangers en iedere echte prediking is eenja hoe zal ik het noemen? een in woorden, in zinnen, in omschrijving opgeloste psalm. De grenzen tusschen de konink rijken der godsvrucht en der dichtkunst liggen vlak bij elkander en dezelfde lente adem zweeft over beide henen. De lof des Allerhoogsten kan toch immers beter be zongen dan besproken worden en elke prediker moet, als hij den Heiland voor oogen heeft (en is dat niiet het geval, wat doet hij dan op een kansel?) vleugels aan zjjne ziel hebben, opdat hij moge opvaren tot de ware Bron der zegenrijke welsprekendheid- Ach, ach, als ik mjjn arme preekjes er nog eens op nalees, .hoe weinig vair dat hemelsche dichtervuur ia er dan in te bespeuren! O Heilige Geest, raak toch mijne bevende lippen aan niet een kool van 'sHeeren altaar! G- Voor benoeming tot leeraar in de Ne- derlandsche taal en dc aardrijkskunde aan de 4e H. B. S. met öjarigon cu rsus to Rot terdam wordt voorgedragen de hoer P. Wes terhof te Terneuzen. SOUBURG. Dhr A. Ballast, hoofd der Ju- lianaschool voor Chr. Volksonderwijs, is be noemd tot onderwijzer aan do Park-Rozeö- burgscliool voor M. U. L. O. te Rotterdam en heeft, die benoeming aangenomen. Opgravingen te Ur. Volgens een rapport van den directeur van bet Engelsch© museum te Bagdad is de expeditie in het Ur der Chal deeën, het land van Abraham, thans na drie jaren arbeid zoover, dat bijna, de helft van het ommuurde gebied, de heilige plaats van Ur is blootgelegd. Omtrent de jongste uitgravingen wordt nog .het volgende medegedeeld: Terwijl het vorige jaar- de Ziggurat van Ur, do aan den maangod toegewijde tem pel werd blootgelegd, welke 2300 jaren v. Chr. door koning Ur-Engur was ge bouwd hebben wij tlians een steenew plaat van 5 voet breedte en 15 voet lengte gevonden, waarop de bouwer zelf is afgebeeld. Op een scène ziet men, dat de koning van den maangod de opdracht ontvangt om het Ziggurat, te bouwen, een tweede afbeelding toont aan, dat de koning aan het bevel heeft gehoorzaamd, daar hij, voor den god met alle metsel- werktuigen verschijnt, gereed om zelf den eersten steen te leggen. Van een derde voorstelling bezit men op het oogenblik nog slechts fragmenten. Men hoopt ech ter ook dit tooneel geheel terug te vinden. De koning was oen graver van vele ka nalen, deels voor irrigatie, deels voor den handel. Op een steen zijn do na men dezer kanalen aangegeven, terwijl daarop tevens op symbolische wijze de zegen, welke zij aan het volk brengen, is uitgehouwen: de koning staat in ge bed voor den god, terwijl boven zijn hoofd engelen neerdalen met vazen, waar uit stroomen water op aarde komen. Rundveefokkerij. Uit een door de Prov. Commissie ter be vordering van Rijkswege van do Veefokkerij in Zeeland verspreide circulaire blijkt, dat dit jaar in een veel grooter aantal plaatsen dan vorige jaren keuringen van stieren en vrouwelijk fofcvee zullen gehouden worden. Werden deze keuringen vroeger slechts in een paar plaatsen in ieder deel der pro - vincie gehouden, nu zullen deze binnenkort voor Zuid- en Noord-Beveland en Walclie- ren gehouden worden in: Rilland, Kruiningen, Wemeldinge, 's-Gravcnpolder, Aagtekerke, Oost- kapelle, Middelburg, Gapiuge, 's-Heeronhoek, Nieuwdorp, Biggekerke, Grijpskerke, Ovezan- de, Oudelande, Heinkenszand, Wolphaartsdijk. Goes, Kamperland, Kats en Kortgene. Op deze wijze wordt den fokkers, die vroeger niet aan deze keuringen konden deelnemen de gelegenheid geboden met hun dieren ter keu ring te komen. Ongetwijfeld zal deze uit breiding de veeverbetering zeer teu goede komen. Ongelukken. Te Zulphen is hel 6-jarig zoontje van den heer V. in do Rerke! gevallen en verdronken. To Wassenaar is do slager M. met zijn mbtor met zijspan tegen een boom gereden. Hij werd op den weg aangetroffen met een gapende wonde aan het gelaat en een verbrijzelden onderkaak. Te Diepenveen is de 61-jarige landbou wer K. door het z.g. slop op de deel ge vallen, met het gevolg, dat hij kort daarna is overleden. Zaterdagmiddag is de .29- jarige gehuwde werkman E., die in de ma chinehal der centrale van de P. G. E. M. te Nijmegen bezig was een muur te schilderen, van groote hoogte met een takel neergekomen. Do ongelukkige werd zwaar aan het hoofd gekneusd en was onmiddellijk dood. Woens dagavond reed de landbouwer E. uit Almen, met zün vrouw en vier kleinkinderen in een rijtuig. Hij wilde uitwijken voor een auto en reed toen over een steenhoop, waar door de wagen omsloeg en allen er uit vielen. De vrouw verwondde zich daarbij zoo ernstig, dat zij in het ziekenhuis is overleden. Het lijk van I. Veerman, verongelukt met de H.Z. 52, is op het strand bij Doornspijk gevonden. Het lijk van den 18-jarigen schippersknecht W. v. Erp uit Hedel, die op 2 Maart in de Maas te Appeltern is ver dronken, is te Macharen (N.Br.-) opgevischt,. Zaterdagmiddag is het 3-jarige dochtertje, van v. M. te Lage Zwaluwe in een sloot verdronken. Te Leiden is een 5-jarig jongetje door een vrachtauto overreden. Het was onmiddellijk dood. Diefsla 1 te 's-Gravenhage. Den 26en Febr. deed K. uit de Spinozastraat te Den Haag aangifte van diefstal van gouden voorwerpen ter waarde van ongeveer f3000. Donderdag j.l. werd in verband daarmee te Haarlem aangehouden door rechercheurs J. G., stoker, zonder vaste .woonplaats. Vrijdag werd te Haarlem eveneens aangehouden de 39-ja- rige werkvrouw E., die bö den bestolene in betrekking geweest is. Zoo goed als alle gestolen voorwerpen zijn in verschillende

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2