DE ZEEUW tweede blad. Buitenland. Oil de Provincie. Gemengd Nieuws. TWEE BROEDERS. A FEUILLETON. in het belang van het verkeer met auto bussen worden vastgesteld. Een uitnemende gedachte! De autobus riep den laatsten tijd te zeer visioenen op van losbandigheid, ver wording .en ontaarding. Dat daaraan een einde komt, moet toe gejuicht. Het isi een waarschuwend woord voor de kwaden. En ide goeden kunnen er een welkome bescherming in zien. A Scheidemann in Zandvoort aan de Zee. In de Commissie-Barmat had Scheide man verklaard ,niet, zooals wel eens be weerd is geworden, voor rekening van Barmat in een Nederlandsche badplaats te hebben gelogeerd. Voorts zou hij ook slechts een enkel maal een brief van Bar mat hebben gekregen. Een te Hamburg wonend koopman heeft nu aan de com- missie-Barmat van den Rijksdag en van den Pruisisclien Landdag een brief ge richt, waarin hij beweert, dat de heer Vogelsang, procuratiehouder van de firma Barmat, zich in den zomer 1923 tot de directie van het Grand Hotel te Zand voort had gericht, ten einde aldaar een kamer te reserveeren voor een D;uitscher, die voorloopig niet genoemd wenschte te worden .Voor een prijs van f20 per dag werd een kamer voor 2 personen ter beschikking gesteld. In Augustus ver scheen de Diuitscher in gezelschap van zijn vrouwhet was Scheidemann. Elke week werd de rekening voor zijn verblijf daar hij in het geheel niet be taalde aan de firma Barmat, Keizers gracht, Amsterdam, gestuurd en aldaar betaald. Scheidemann heeft in het hotel ook eens een vertegenwoordiger van Bar mat ontvangen. Barmat zelf vertoefde op dit tijdstip in Duitschland. De koopman, die deze mededeelingen verstrekt, geeft de commissie den raad den heer Siehl, die in 1923 directeur van het Grand Hotel in Zandvoort was en thans te Hamburg woont, als getuige te dagvaarden. Driewegen. Maandag vergaderde de raad Present 6 leden, afwezig, M'. Nijisse. D|a rekening van het Burg. Armbestuur pve-r 1924 werd goedgekeurd met f 6459441/2 in -ontv., f4691,47 in uitg., batig saldo dus f 1767.971/2. In de bouwverordening werd de hoogte der vertrekken verlaagd van 2.80 op '2.70 Meter. Pogingen zul len worden aangewend tot gedeeltelijke demping der sloot bij' de wed. Bruggeman. Tegen November zullen sollicitanten wor den opgeroepen voor wegwerker, loon van 1 Nov. tot 1 Maart f 13.50 per week, van 1 Maart tot 1 Augustus f2.50 en van 1 Augustus tot 1 November f3 voor eiken dag die gewerkt wordt. Het gemeente verslag over 1924- werd den raad aan geboden. D|e rekening vleeschkeurings- dienst over 1924 werd goedgekeurd. Het percentage der plaatselijke inkomstenbe lasting wordt vastgesteld op 2'/2 procent. lerseke. Verzonden oesters in Maart 1925- Nederland 260.082, België 299.925 Engeland 2.212.765, Duitschland 110.970 andere landen 26.520- Totaal 2-910.262. (Maart 1924 verzenden 2.914.388.) Serooskerke. (W.) Maandag was de ge meenteraad in voltallige vergadering bij een. Die voorzitter, jhr IV. Z- van Teij- lingen opent met g|ebed waarna lezing der notulen. Naar aanleiding daarvan vraagt dhr p. de Visser het woord, daar hij, wegens ziekte de vorige vergadering niet aanwezig kon zijn. Hij vraagt of het voorstel van de commissie va,n bij stand voor de grensregeling tusscben deze gemeente en Vrouwepolder om het be drag dat Vrouwepolder moet betalen te verka pitaliseeren steun vindt bij den raad? De voorzitter antwoordt, dat er nu geen invloed meer op uitgeoefend kan worden daar alles bij' Ged. Staren en bij de kroon is en dat die er over zullen beslissen, ook over het verkapitaliseeren. Weth. Goedbloed spreekt zijn spijt uit, dat de raad zich vergist heeft- Dit wil HET KRUIS. O zalig die steeds zoekt, Van af zijn jong sten tijd, Met waar en trouw gemoed Den weg ter zaligheid. De Heilige Schrift leert ons, en houdt het voor ons oog, Dat Christus is de weg tot 's Vhders huis omhoogg Zijn dierbaar bloed heeft eens op Golgotha gestroomd Aldaar heeft Hij zijn liefd' voor zondaars trouw betoond. Vlucht dan tot Hem terwijl Hij nu met u nog pleit. Eer straks het zij te laat voor nu en t' allen tijd. Voor hen droeg Hij Zijns Vaders toorn; i - Voor hen droeg Hij Een kroon van doorn! Aan 't kruis gehecht, i Droeg Hij de pijn. Herstelde 't recht Voor groot en klein. Haast dan en kies Dit heerlijk lot Weiger niet uw hart Den Heer uw God. Dat Hij niet zegg'; „Ga weg van mij." En eeuwig wee Uw deel dan zij'; Neem toevlucht dan tot Jezus' armen, Want Hij wil uwer Zich erbarmen. hij gaarne erkennen. Hij' vindt het voorstel der commissie, van bijstand goed. Inge komen is een schrijven van de Vlissing- sche gasfabriek dat de gasprijls voor do gemeente verlaagjd wordt' met een halve cent per uur en voor particulieren met 1 cent. per meter. Het verslag der com missie van toezicht op het lager onderwijs •en dat der commissie tot wering van schoolverzuim worden voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen. Biji de kasopname van den gemeenteontvanger bleek, da.t uitgegeven was I41863.95V2, en ontvangen f 42166.92!, in kas f 302.96Va Het gemeenteverslag over 1924 wordt voor kennisgeving aangenomen. Het ver slag van den vleeschkeuringsdiienst Oost- kapelle en omstreken met de rekening wordt door den voorzitter gelezen, waar uit blijkt een goed slot van f 2966.361/2 voor Serooskerke is het aandeel f 551-28. Dihr p. de Visser vraagt verlaging der kturloonen, gezien het goede "slot. Die voorzitter antwoordt als de* kring de keur- loonen verlaagt, dat Middelburg dan zijln verordening in werking zal doen gaan en dat dan al het vee te Middelburg, zal ge slacht worden wat tengevolge heeft da.t •er spoedig met tekort zal gewerkt worden. Dhr J. Wpndergem merkt op, dat deze zaak buiten de gemeente kas staat. Dhr Iz. de Buck vraagt inlichting over het vacantieverlof van het hoofd van dienst. De* voorzitter antwoordt, dat dit met een week is verlengd van twee op drie weken, dat van den hulpkeurmeester op 2 weken. Die rekening van den Bo.uw me es ter we g be draagt in ontvang f 309-79, in uitgaaf f301,10, goed sjot 18,69. Die van de Vrouwepoïdarscheweg in ontv. f2927.26 in uitgaaf f2918.14, goed slot f9.12 en uit vorige rekening op de spaarb. f 134.82. Beide rekeningen worden goedgekeurd. Een verzoek van dhr Jansen van Ro- zendaal cm ontheffing van hondenbelas ting wordt ingewilligd. Een voorstel van den gemeente-ontvanger om oninbaar te verklaren de posten f51.71 van de open bare school en f55.92 van de bijzondere school bij Vrouwepolder vau verschil lende personen wordt zonder stemming goedgekeurd. Het vermenjgvuldigingscijfer voor de ge meentel. inkomstenbelasting wordt vast gesteld voor 1925 op 0-7 procent, vorig* 'jaar 0-9 procent. De heeren p. de Visser en J. Wonder,gem merkten nog op, dat •het nog wel meer verminderd kon wor den, waarop de voorzitter antwoordt, dat het beter is het geleidelijk te doen min deren als dat het weer hooger zou moe ten worden. Op een verzoek van de Ned. Middernachtzendingsvereen. om* f 10 sub- 'sidie wordt afwijzend beschikt. Op een circulaire van de gemeente Heemstede om adhaesie inzake annexatie wordt niet ingegaan. Die oudercoanm. van de open- bare school verzoekt om de onkosten voor gemeenterekening te nemen. R. en W- stellen 'voor f 10 per jaar te geven. Dhr L. Cb-melisse licht het verzoek nader toe. Djir P. de Visser merkt op, dat op de bijzondere school die onkosten door de ouders zelf worden betaald. De voorzitter deelt mee, dat volgens de onderwijswet 1920 de gemeente verplicht is tot betalen. D'C heeren de Buck en Wo-ndergem stel len voor om voor dit jaar f10 te geven, alzco besloten. Een verzoek is ingekomen om subsidie teneinde de boeken geschon ken door mevr. Tak op te laten knappen door den lieer van der Kreke. Dhr p. de Visser stelt vp-or f2-5 voor dit jaar te geven cm de boeken op to knappen en dat verder de kosten door de lezers be taald worden. Na discussie wordt besloten f 25 te geven onder voorwaarde, dat B. on W. er toezicht op hebben en als er nieuwe hoeken aangeschaft worden dat die naar B. en W. gezonden moeten wor den om in te zien. Een verzoek van den Bijz. Vrijw'. L. S. om een jaa.rlijksche subsidie uit de ge meentekas, komt aan de orde. B- en W. hebben geen voorstel en willen den raad hierover hooren. Dihr A. M'e'is wil f20 subsidie geven. De voorzitter stelt voor f 10 .jaarlijks te geven tot wederopzeg- gens too. Dit voorstel wordt gesteund door dhr p. de Visser on met alg. st. aan genomen. Een schrijven van M, van der Slot om in aanmerking te komen voor het uitvoeren van schilderwerk aan ge- meentegebouwen is ongezegeld doch wordt na goedvinden in behandeling ge nomen. Besloten wordt hem ook ©en jaa.r- lijksche beurt te geven. Een verzoek van den gemeenteraad van Vrouwepolder om 13 kub. meter zand uit den zandput te koope-n voor nieuw aan te leggen weg wordt ingewilligd tegen den prijs van fl per kub. meter." Ecu verzoek van het bestuur van den Polder Walcheren om f 500 subsidie voor verlegging van den straatweg van de hofstede Thuisom naar het café Westdorp stellen B- en W- voor afwijzend te beschikken. Dhr P. do Visser merkt o-p, dat er meer dan eens een ongeluk op dien hoek is gebeurd en stelt voor f200 te geven, f500 vindt hij te veel. D;it voorstel wordt gesteund door dhr Iz. de Buck, doch wordt verworpen met 4 stemmen tegen 3 (tegen AUaart, Oornelisse, Mielis en Goedbloed. Vóór: de Visser, de Buck en W-onderge-m). Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld op f 132 met 44 aanslagen. Nu is aan de- orde verdeeling1 der gras kanten langs de wegen. Vastgesteld wordt dat door ieder 0-25 zal betaald worden die gras krijgt- Een commissie, uit den raad, bestaande uit de heeren de Buck, Melis en de beide weth. zal de zaak ver der afwerken. Nu gaat de raad in comité ■cm een verzoek te behandelen van dhr Abr. Francke- cm verlaging van school geld welk verzoek wordt ingewilligd. Be treffende de oude kwestie haag van J. Meijiers Bz. deelt de voorzitter mee, dat besloten is, aangezien tlat er door de Kroon en Ged. Staten afwijzend is be schikt op het verzoek vau dhr Kesteloo en dhr J. Meijiers Bz hom1 por brief te- berichten, dat vóór Zaterdag 11 April a.s. de haag opgeruimd moet worden en de greppel gelegd. Bij nalatigheid zijn B.- en W- door den raad gemachtigd het werk zelf te laten uitvoeren. De voorzitter doet mededeeling aan den raad dat door wijlen mevrouw Tak van Vollenhove is gelegateerd vrij van suc cessie de som van f 10.000 voor een lijk wagen esn f5000 voor de algem. armen. De raad machtigt B. en Wom deze legaten aan te nemien onder goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Bij de rond vraag verlangt dhr Pi- de Visser beter toe zicht op het onderhoud der wegen door aangelanden. D|hr A. Mielis vraagt voor dhr A- Houterman verlegging aan van het plein bij de molen aangezien de bestra ting in slechten toestand verkeert. Dit wordt gesteld in handen van B. en W. Hierna sluiting met gebed. Westkapelle. Door het Rijk is ook voor dit jaar een som! uitgetrokken voor een tweede gedeeltelijke restauratie van den ste enen vuurtoren. In 1924 zijn aan den Noordkant 2 stemnbeeren geheel gerestau reerd. Ddt jaar wordt de; géheele linker zijgevel met steunbeer weder hersteld- Eerstdaags wordt voor de uitvoering van dut werk de steiger geplaatst. Aannemer van deze gedeeltelijke restauratie is do heer W. Roelse alhier. (M. C.) Een woekeraarster. Dat er nog altijd personen zijn, die op de schan delijkste wijze weten te profiteeren van den financieelen nood, waarin liun mede- menschen verkeeren, is in Rotterdam weer gebleken bij' het aan het licht ko- men van de praktijken eener woekeraar ster, die den brutalen durf had voor het geld, dat zij uitleende, per week een rente te vragen van 25 pet. (1300 pet. per jaar). Onder haar slachtoffers bevond zich een juffrouw, die 67 gulden schuld had en daarvoor iederen Zaterdag f 16.75 rente moest komen brengen. Kwam zij 's Maandags, dan kwam er nog f 1.67 V-; bij voor de twee dagen uitstel. Dé man van deze vrouw verdiende 30 gulden per week. Week in week uit, meer dan twee jaren lang, verdween 17 gulden van het inkomen in de klauwen vau de woekeraarster. Een andere vrouw leende indertijd 15 gulden en moest elke week trcuw f 2.25 interest komen betalen. Wij weten niet welke straf er in de middel eeuwen op zulke practijken was gesteld, het zal geen genadige zijn geweest. Voor zulke onmenschen zou men weieens tot die harde tijden moeten terugkeeren. Dle werklooze fluitist. Uit de gemeente Wl schrijft men: Een werklooze uit de gemeente W. was groot liefhebber van het fluitspel. In de plaatselijke muziekvereeniging was hij dan ook steeds een eerste kracht. Nu hij door werkloosheid tot niets doen was gedoemd, nam hij1 echter het besluit om, wat vroeger liefhebberij was geweest, thans tot broodwinning te maken. Op de fiets trok hij er op uit, doch overal werd toestemming tot spelen geweigerd, totdat de muzikant in de gemeente E. aankwam. Spoedig klonken de tonen van zijn instrument en menigeen luisterde naar het werkelijk fraaie spel van onzen fluitist, die niet weinig dankbaar was, dat hiji eindelijk iets ken verdienen. Wieer heeft hij zich voor een villa ge posteerd als een heer naar buiten komt, die hem aanspreekt en vraagt waarom hij op deze wijze zijn brood verdient, en die hem aanraadt lid te worden van het plaatselijk orkest. Bezwaren worden geop perd, doch de heer vau de villa, die niet alleen een muziekliefhebber, maar ook directeur van een groote fabriek bleek te zijn, heeft die bezwaren van den fluitist dra weggenomen, door hem een betrekking aan te bieden en door de me dedeeling, dat er zelfs- een woning voor zijn geZfa beschikbaar is. De aanbieding wordt met heide handen aangegrepen. Die gemeente Wl. blij dat ze een werk looze minder heeft, neemt de kosten van verhuizing voor haar rekening en geen dankbaarder mensch clan onze fluitist, die zeker wel zijn instrument in liooge eere zal houden. G o e d k o o p e haring. Gisteren werd te Lemmer 'n buitengewone hoeveel heid haring aangevoerd; in het geheel ruim drieduizend tal. Die prijs liep tenge volge van den grooten aanvoer terug van f 1.50 tot 50 cent per tal. Die visch is van extra kwaliteit. Zelden is hier de prijs tegen Paschen zoo laag geweest. VAN WOENSDAG 8 APRIL 1925. No. 160. Een zwakke bescherming- Dat alle liberalen en socialisten in beide Kamers tegen de Tariefvvet stem den, kan niet geweest zijn om zijn strek king van bescherming. Een verhooging van 5 op 8 pet. maakt een tarief niet beschermend, of, indien het al bescher mend is, toch zeker niet meer bescher mend van strekking dan het reeds is. Immers minister Piers on schreef in 1904 (no. 36 van „Het vrije Ruilverkeer'") „Ons tarief, dat kan niemand tegenspre ken, en wordt door niemand ontkend, geeft metterdaad wat men noemt een zwakke bescherming". En het door hem als Minister in 1900 voorgestelde was eveneens, ofschoon naar de bedoeling f i s- caal, feitelijk protectionistisch. Men leze er het artikel van wijlen mr Kerdijk in het Soc. Weekblad van 7 Dec. 1904 maar eens op na. Minister Colijn wordt kwalijk genomen dat 'hiji tot redding vau 's Lands finan ciën deze fiscale verhooging van 5 op 8 heeft voorgesteld. En minister Pierson deed 'hetzelfde. 'Het is .hoogstens een kwestie van meer of minder: Maar Colijn is A.R. en Pierson was liberaal! Paar zit 'm de kneep. Scheeve voorstelling. De Christelijk Democratische Partij maakt zich op ten strijde. Bij haar voorbereiding voor de aan staande verkiezingen schijnt haar leuze te zijntegen deze regeering, die noch Christelijk is noch- democratisch is. Die toon viel althans te beluisteren in de rede, waarmee de Voorzitter der par tij, Mr A. M. C. Sandberg, onlangs de al- gemeene vergadering opende. Blijkens een verslag dezer rede in de N. R. Crt. kwam de heer Sandberg o-.m. op „tegen de slappe woningpolitiek der regeering, welke spot met den ontzaglijken' nood en de zedelijke gevaren verbonden aan de gebrekkige behuizing en aan het samenhokken van meerdere gezinnen in een ïuimte". Deze voorstelling van zaken is ten eenenmale scheef. Deputatli.es uit het buitenland, die den laatsten tijd ons land bezochten, hebben als om strijd verklaard dat men verstomd stond over hetgeen hier te lande op woninggebied was tot stand gekomen. Zelfs van sociaal-democratische zijde is in de Tweede Kamer aan Minister Aal- berse verdiende hulde gebracht voor zijn beleid. Trouwens, men heeft slechts eene ver gelijking te maken met het buitenland en zonder aarzelen te erkennen, dat Neder land op het gebied van woningvoorziening staat aan de spits. Wat dan ook van Christelijk-Democra- tische zijde wordt beweerd, is ten eenen male onwaar. Met demagogie worden geen blijvende overwinningen bevochten. Wie Christelijke politiek wil voeren, m-o-et voor alle dingen de waarheid be trachten. Juiste maatregel. Door liet toenemend verkeer met auto bussen neemt het gevaar op den weg dagelijks toe. Het viel daarom toe te juichen, dat vanwege den heer Commissaris der Ko ningin iu deze provincie regelen werden gesteld tot voorkoming van ongeval. Met name worden thans de autobussen op gezette tijden gekeurd, een maatregel die in het belang van ondernemer en rei ziger beiden is. Was evenwel de oorspronkelijke opzet slechts tijdelijk bedoeld, thans zal zij een blijvend karakter ontvangen. Tot alle gemeentebesturen toch is een schrijven gericht vanwege den Commis saris in dit gewest, om een verordening in het leven te roepen, waarbij bepalingen 10) o Het bevel van den overste luidde in mijn voordeel, en het gevolg was, dat ik alléén mijn kwartier betrekken kom. Ik stond stil voor een kleine, nette woning; het nommer op mijn biljet was eens luidend met dat van 'het huis, waarvan mij al spoedig de deur werd geopend door eene reeds ©enigszins bedaagde vrouw. Toen ik werd binnengelaten, be merkte ik ;al spoedig, dat mijne huis waar din zeier ontzet was, terwijl zij vraagde, of de andere tamboer 'óók nog komen moest. Ik antwoordde haar, da,t zij voor ditmaal mij alleian had, en deelde liaar mode wat ier geschied was, hoewel ik mij niet uitliet over hetgeen vau binnen Lij mij plaats had. De vroiuw onthaalde mij allervriendelijkst en deed alles wat zijl kon, om het mij' aangenaam en ge- gemakkelijk te maken, hetwelk ik steeds miet dankbaarheid beantwoordde. Toen het eten voor mij gereed stond en ik de ©ogen sloot en de handen vouwde, werd onder mijn gebed mijn gemoed overstelpt vanwege de liefde en trouwe zorg, die de Ontfermer aan zulk een nieteling bewees, zoodat mij een paar groote tranen langs de wangen gleden. De vrouw zag het, doch kon volstrekt niet gissen wat de oorzaak was; zij dacht, dat het was om het geval, mijn broeder overkomen. Eenigen tijid daarna zeide zij*, dat ik het niet bizonder had getroffen, want dat -er dien avond gezelschap bij haar aan huis was, doch dat ik dan wat vroeger naar mijn logement kon gaan, daar ze mij wel bij dag, doch niet des nachts ko-n huisvesten. Ik vraagde wat voor gezel schap dat was. Het was ©en godsdienstig gezelschap, en zij vergunde mij', op mijn verzoek, dat ik er hij mocht blijven om te luisteren. Mijn hart sprong op van blijdschap, doch ik zeide alleen dit: „Ik zou liever bij u op de planken slapen dan op dons in ©en herberg." Toen 4k na bet appèl weer in huis kwam, vond ik ook den huiswaard, die mij vriendelijk toiesprak en vraagde of ik niet dezelfde tamboer was, die met nog ©en ander hier in de buurt was ingekwar tierd geweest. Ik herinnerde mij die ge schiedenis nog zeer goed; zij is te schan delijk om te vertellen. Ik antwoordde, dat ik een van dieselde deugnieten was. Hij vraagde mij, of ik nu nóg zulk een monster was; ik zeide, dat ik nog even slecht was, maar dat er toch wel wat bij mij veranderd was. In ons gesprek werden wij gestoord; eenige vrienden kwamen binnen, en langzamerhand liep het vertrek vol. Ik denk, dat er -een 20- tal bijeen waren. De ©en kèek me al schuwer aan dan de ander, en ik zag duidelijk, hoe er twee jorge meisjes bij tegenwoordig waren, bij wie de angst op het gelaat te lezen stond. Eer men tot de godsdienstplichten over ging, zeide mijn huiswaard to-t de vrien den, dat ik verzocht had er bij te blijven, om toe te luisteren. Niemand antwoordde- doch ik zag, duidelijk, dat ik geen wel kome .gast was. Er werd gezongen en gebeden en een kapittel gelezen. Ik was in mijn element en kon mij nauwelijks inhouden; ik was der woorden vol, als eene kruik, dia harsten zou. Toen er eenigen tijd van- Gods Koninkrijk gesproken was en het scheen, dat er niet veel opening was, zei-de een -oud, -eerwaardig man, het woord tot mij richtend©: „W,el, vriend! hoe komt het zoo, dat gij begeerdet in ons midden to blijven? Zoudt ge misschien óók lust hebben om van Koning te verwisselen?" Waarop ik antwoordde: „Ik zal u zeg gen, dat ik nooit, nooit van Koning hoop te veranderen." Het was alsof er een schrik door de gelederen ging, zou de soldaat zeggen, en één onder hen slaakte een kreet van ontzetting. „Ik moet u zeggen", zoo ging ik voort, „dat de Heere mijn gebed verhoord heeft; want reeds zeer lang had ik verlabgd kennis te maken met men- sche-n die Hem vreezen e-n nu mag ik zeggen: „Hoort toe, allen gij, die God vreest, en ik zal u vei tellen wat de Heere aan mijne ziel gedaan heeft." Nooit heb ik mensche-ngezichten meer plotseling zien veranderen. Ik zag hoe de verrassing op ieders gelaat te lezen stond, en allen betuigden, dat zij eerst met schrik hadden gezien, dat ik in hun mid den bleef. In plaats van onder vreemden bevond ik mij nu onder vrienden, ja, onder mijn volk; nooit heb ik zoo krachtig als dien avond ondervonden, dat de Heere/ in het midden was. Nu was het voor mijl dan o-ok onvergetelijk en alles ©ven ver rassend, en dat kan ik zeggen, dat voor mij, zoowel als voor de anderen, de avond was omgevlogen. Eén was er, die be geerde, dat wij een v-ersje van Gi'oene- wegen zouden zingen. Wie nu Groene- weg-en was, dat wist ik niet, maar dat weet ik, dat de woorden in mijn hart gegrift Werden en ik ze nooit heb ver geten. Ze waren deze: „Zoete banden, die mij binden Aan des Heeren lieve volk; Wis zijln zij mijn hartevrinden, Hunne taal mijns harten tolk. 'tZijn d© kindren van mijn Vader En van 'tzelfde huisgezin; Wij bestaan malkander nader D)an de band van aardsch© min." Het scheidingsuur was aangebroken, ea wij gingen van elkander, alsof we jaren lang elkander gekend hadden. „Misschien zien we elkander hier beneden niet weder, maar toch eenmaal hiernamaals", zeide een hunner. Het was. bekend, dat wij den volgenden morgen zouden opmarcheeren. De Beere had het echter anders besloten; oversten -en hee-le regimenten heeft Hiji in Zijne hand, om één van Zijne kinderen -een weldaad te be-wijzen, -en daartoe wor den -dezen zelfs dienstbaar gemaakt. Tot mijlne blijdschap behoefde ik naar ge-en logement. De huiswaard zeide: „Gij zijt een ingebo-rene deis huizes, en dien sturen we naar- geen herberg; wijl zullen ons wel behielpen." En zoo geschiedde het. Een zacht leger werd voor mijl op den -grond gespreid, en ik sliep als ©en roos; ja, ik sliep, maar mijn ha rtwaakte. Toen ik den volgenden morgen (hot was Zaterdag) op het applèl kwam', ver nam ik, dat" er dien dag aan geen op marcheeren te denben viel. Met die blijde tijding keerde ik weder tot mijn vrienden. De vrouw des huizes zeide mij, dat, als ze zich niet bedroog, ik den rustdag zou overblijven. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 5