Allerlei. Telegramn. laatste Berlehten. Dit de Pers. liilre 'Te Vlijmen is de woning van den man denmaker H. en een naastgelegen pand door onbekende oorzaak afgebrand. Slechts weinig kon worden gered. Verze kering dekt de schade. Van je familie....! Bij de wed. De Jong bij Heerenveen is f 6000 gestolen. Een jongmensch, ©en familielid van de bestolene, is in verband daarmee ja,an gelroeden. Botsing tusschen auto n paard. Maandagavond kwam de kapi tein der marechaussée Versteeg te paard in draf uit het Brediusbosch te Bussum lijden en wilde den weg oversteken, juist toen een auto aankwam. Do ruiter gaf zijn paard de sporen om voorlangs te passeeren, doch 'twas reeds te laat. Het. paard kwam in d© autoi terecht, met gevolg, dat zijn beide voorpooten braken. Het dier, een kostbaar renpaard, moest worden afgemaakt. Kapt. Versteeg en de automobilisten kwamen met den schrik vrij. (Hdbld.) Zenuwberoerte. Toen de'heer H. J. te Budel Zaterdagavond op de ge wone repetitie der fanfare een marsch had voleind, bleef hij tot de niet geringe verbazing zijher medemuzikanten stokstijf zitten. Hij kon zich niet verroeren, noch een klank met den mand uitbrengen. Per anto bracht men hem naai' buis, waar hij zonder gevoel, taal noch toeken gevende te bed gelegd werd. Zondagmid dag is J. overleden. Nette inbrekers gevouelig voor een vriendelijk woord. Een tuinman te Amersfoort die moest werken bij den heer H., zag, dat een paar ruiten in de woning stuk waren. Daar de heer H. momenteel op Oorsika vertoeft, vond de tuinman het noodig, de familie van den heer H. te waarschuwen. Jfen stelde ©en onderzoek in en kwam tot de con clusie, dat er ingebroken moest zijn in den nacht van Zaterdag op Zondag, of van Zondag op Ma.artdag. Daar de heer H. stellig had verwacht, dat dergelijk on- gewenscht bezoek de voordeur zou bin nenkomen, had hij ©en briefje neergelegd, bij ©en betrekkelijk belangrijk bedrag aan geld en op dat briefje had hij geschreven: „Dit is de geheele contante waarde in dit huis. Kan door heeren inbrekers worden medegenomen, maar 'spaar a.u.b. de rest." De inbrekers hebben deze vriendelijke attentie op haai' juiste waarde weten te schatten. Ze lieten alle reeds te voorschijn gchaa'de waardevolle voorwerpen liggen en namen het geld mede. Behalve eenige half opgegeten appels hebben de heeren ook nog een ander bewijs van erkente lijkheid achtergelaten door op bovenbe doeld briefje te schrijven: „vriendelijk be dankt; wij hadden 'thard noodig." Waaruit blijkt, dat ook inbrekers beleefd kunnen zijn. (Tel.) Het d r O' o g m a k e n van e e n podder. De droogmaking van den Bni- tendijfkschen Buitenvèldcrschen Polder bij Nieuwer Amstel, nadert haar voltooiing. Reeds zes der negentien z.g. putten zijn nagenoeg droog; in de andere putten wordt overal de onderste veenlaag; zicht baar. Vermeed wordt, dat nog plm. veer tien dagen gemalen moet worden, vóór alles droog is. In het water zijn reeds duizenden ponden visch gevangen, doch zeer weinig paling. Zelfs in de bijna droog gelegde gedeelten ziet men ze niet. Ver moedelijk zit zij, tengevolge van het nog koude weer, in de veenlaag verborgen. (Tel.) Een dienstbode ontdekt den buit van een oude inbraak. Een dienstbode van den heer K. te Heer len deponeerde bij de politie een tafel laken, waarin gouden en zilveren voor werpen gebonden waren als lepels, vor ken, messen en antieke bekers. Zij had deze voorwerpen gevonden in een grep pel onder een brug. Het is gebleken, dat alles afkomstig is van een diefstal, het vorige jaar gepleegd bij den kantonrech ter te Valkenburg den heer Van der Maes- sen de Sombreff. De dief of dieven heb ben toen vermoedelijk de gestolen voor werpen daar ter plaatse willen bewaren en ze niet meer durven halen. (Tel.) Lijkje gevonden. Eenige jon gens zagen in den Rijn bij Zwammerdam een pakje drijven, dat bij onderzoek bleek te bevatten het lijkje van een pasgeboren kind van het mannelijk geslacht. Een geneeskundig onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat het wicht eerst moet zijn geworgd. De justitie is met het geval in kennis gesteld. De onbewaakte overwe gen. De landbouwer B. te Ruinerwold moest met z'n wagen voor den onbe- waakten overweg te Z. wachten, omdat een goederentrein moest passeeren. Toen die trein voorbij was, meende B. dat de weg veilig was, en had hij geen vermoe den dat van de tegenovergestelde rich ting een sneltrein kwam aanvliegen. B. zette zijn paard aan, en toen de wagen juist op de rails was, werd de brik door den trein gegrepen. Het achterste ge deelte van den brik werd totaal verbrij zeld. Gelukkig liep het paard vooruit, zoodat noch B. noch het paard onder den trein kwamen. B. werd van den wa gen geslingerd; hij werd met een groot gat in het achterhoofd opgenomen, ook had hij twee ribben en een arm gebroken. Tramontsporing. Zondagmor gen ontspoorde de tram te Bennebroek. De locomotief stond dwars over de baan en ook de eerste wagen was uit de rails. Vijf minuten later ontspoorde ook de tram, die uit de richting Hillegom kwam. Het duurde geruimen tijd alvorens het verkeer weer geregeld plaats kon hebben. Brandstichting? In de afge- loopen week ontstonden kort na elkan der telkens branden in de hooimijten nabij boerderijen onder Brammen. Met veel inspanning wist de brandweer de aangrenzende boerderijen te behouden. In totaal zijn er op verschillende plaatsen vijf hooimijten afgebrand binnen twee dagen. Die politie stelde in verband daar mee een onderzoek in. Men vermoedt flat er brandstichting in 't spel is. ,E e n mooi staaltje. De po gingen, om de gestrande „Soerakarta" af te brengen, zijn met succes bekroond. Gistermorgen nog durfden de deskundi gen niet verklaren, dat het werk, waar door drie-vierde van het gestrande schip gered zou worden, gelukken zou. Wel durfden ze te zeggen, dat, wanneer het tusschen 12 en 2 uur, bij' hoog water, niet zou gebeuren, de kans verkeken Was. Het karwei bood veel moeilijkheden. Het achterschip, dat drie-vierde gedeelte van het schip uitmaakt, de machinekamer incluis, mocht niet worden weggesleept, voordat de twee deelen van het schip volkomen van elkaar gescheiden waren, daar er anders schade aan de pier zou worden veroorzaakt. Dit werk reeds was een ware prestatie. Die sleepbooten kre gen om kwart vóór twee beweging in het achterschip. Toen dit stuk van de „Soera karta" eenmaal dreef, kregen de sleep booten nog assistentie van drie andere booten. Het transport is helaas minder gelukkig verloopen dan het afbrengen. Bij' vallend water is het schip ter hoogte van de Berghaven aan den grond geloopen, ge lukkig op een plaats, waar het geen hin der voor de scheepvaart oplevert. Volgens het rapport zal getracht worden, met hoog water het schip weer vlot te krij gen, om het dan verder naar het dok te Schiedam te transporteeren. Men is thans begonnen met het lossen van kolen. Hard schiet het echter niet op het gaat mandje voor mandje. Ook de ballasttanks achter in het schip worden thans volge pompt, om het vaartuig meer stabiliteit te geven. Wordt het schip in zijn huidige positie afgebracht, dan is het niet uitge sloten, dat het gedurende het verdere transport naar Schiedam nog eens zal vastraken en dan misschien op een plaats, waar het wel hinder voor de scheepvaart kan opleveren en dat zou voor de ber gers alles behalve aangenaam zijn. Droogte in Zwitserland. Over geheel Zwitserland heerscht gedu rende de laatste maanden een groote droogte. In sommige districten en in verscheidene steden is de electriciteits- voorziening reeds gerantsoeneerd. Men vreest voor een lagen waterstand op meeren en rivieren gelijk in 1921, hetgeen aanzienlijke financieeie schade voor de boeren en warmoezeniers en ook in ver band met verminderd toeristenverkeer zou beteekenen. Tramongeval. Dertig personen zijn gewond o.w. 11 ernstig, toen een tramwagen na een botsing met een stoom tram te Rochdale van een heuvel gleed en in een winkelhuis terecht kwam. Dioor de botsing werden de controleurs uit den wagen geslingerd. De bestuurder was niet in staat den wagen op tijd tot stil stand te brengen. Expeditie na ar li et Pool gebied. Een telegram uit Washington meldt: Twee marinevliegtuigen met ma rinevliegeniers bemand zullen dezen zo mer nagenoeg onbekend gebied in de Poolzóne onderzoeken. Het niet in kaart gebrachte terrein tusschen Alaska en de Noordpool bedraagt meer dan een mil- lioen vierk. mijl. Men zal ook trachten in verbinding te komen met de expeditie van Millan, die per schip ongeveer half Juni voor de negende maal naar genoemd gebied zal terugkeeren. Goud uit kwikzilver. Vol gens het „Acht Uhr Abendblatt" worden de proeven bij Siemens te Berlijn, betref fende het door prof. Miethes ontdekte middel, om goud uit kwikzilver te ver krijgen, voortgezet. De mogelijkheid van de omzetting is nu voldoende gedemon streerd. Er wordt nu gepoogd te ontdek ken ,hoe die metamorfose in haar werk gaat. Practische of economische waarde heeft 'de ontdekking op het oogenblik nog niet, daar de hoeveelheid voortge bracht goud microscopis"h klein is en het omzettingsproces bovendien kostbaar en langdurig. Een half milliard valsche bankbiljetten. Naar uit Montreal wordt gemeld, is de „Imperial Bank of Canada" tot de ontdekking gekomen, dat ongeveer een half milliard aan valsche banknoten dezer instelling in omloop moet zijn. Men vermoedt, dat deze uit Rusland afkomstig zijn. Die biljetten moe ten zeer goed zijn nagemaakt, aangezien zij reeds door verschillende banken te Londen en op bet vasteland zonder eeni- gen argwaan werden aangenomen en eerst bij de aanbieding van 300 millioen dollar aan banknoten bij de „Imperial Bank of Canada" werd de ongeldigheid ontdekt, aangezien de totale uitgifte aan banknoten dezer instelling slechts 11 mil lioen dollar beloopt. Men vreest, dat deze valsche munterij het begin is van de uit voering der bed.e'ging, dat de bolsjewiki de geldcirculatie der kapitalistische lan den in de war zullen sturen. In ieder geval zal hieruit een reeks processen voortvloeien. Pokkenepidemie. Te Calcutta is een pokkenepidemie uitgebroken. Van de tot nu toe aangetaste 505 personen zijn er 317 overleden. Vliegongeluk. Een bombarde mentsvliegtuig van Mauston (Engel.) is nabij Birchington in zee gevallen. Het vliegtuig bevatte 4 personen, waarvan fer twee gered werden; zij liepen echter verwondingen op. De twee anderen wor den vermist. Het ponton-ongeluk bij Det- mold. Gisteren zijn nog vijf lijken van de in de Weser bij Detmold verdronken soldaten geborgen. Het totaal-aantal der tot nu toe geborgen lijken bedraagt 49- Het ongeluk in de Stinnes- mijn. Het departement deelt mede, dat bet aantal dooien bij het ongeluk in de mijn „Matthias Stinnes" tot 12 gestegen is. Van de zwaargewonden zijn er nog 2 of 3 in levensgcvaajr. De overigen zullen vermoedelijk herstellen. GpesSiare Yerfcüoplsspïi es ?er« pachtisgeii. April. 9 Middelburg, tuin en stal, Blaupot ten Gate. 9 Kloetinge, beestiaal, de Kok. 11 Aagtekerke, hofsteetje, Ilioolen. 11 Serooskerke, diversen, Rosier en Ver- vaat. 14 Sint Laurens, inspan, Ittmann. 15 Kruiningen, huis, Schram. 15 Gapinge, inspan, Hioolen. 15 Serooskerke, hofstede, Hioolen. 15 Waarde, beestiaal, Neervoort. 15 Goes, rijwielinventaris, de Wilde en Heijboer. 16 (instel) en 24 (toeslag), Aardenburg, hofsteedje, t. Mazijk. 16 Middelburg, timmermansinventaris, Struve. 17 Koudekerke, inspan, Loeff. 17 Serooskerke, inspan, Blaupot ten Cate. 17 Kortgene, zeugen en loopvarkens, Heijboer. 18 Middelburg, inboedel. Ittmann. 21 Goes, winkelhuis, Pilaar. 21 's-Heer Arendskerke, huizen, tuin, bouwland, Pilaar en Meulenberg. 22 Biggekerke, inspan, Loeff. 22 Vlissingen, buizen, Paap. 22 Wemeldinge, huis, Kram. 22 Driewegen, huis, meubels, Beth. 23 Oudelande, meubels, Beth. 24 Middelburg, inspan, Struve. 25 Kamperland, klavers te velde, Heij boer. 28 Serooskerke, inspan, Ittman. 29 St. Laurens, landbouwersinspan, v. d. Harst. 29 Zoutelande, inboedel, enz., Loeff. Mei. 1 Middelburg, inspan, Ittmann. 6 Koudekerke, inspan, Loeff. LONDEN. V. D. De magistraat in Bonsstreet heeft heden de uitlevering van Briedée aan Nederland bevolen. UTRECHT. V. D. De Utrechtsche recht bank heeft heden failliet verklaard den notaris H. A. Beets. PARIJS. V.D. De financieeie commissie uit de Kamer heeft tot na middernacht vergaderd ter bespreking van de voorstel len van de Monzie. De debatten waren zeer levendig. Een voorstel pm de voor stellen te splitsen en de verbooging der bankbiljetten-uitgifte te scheiden van de kapitaalskwestie, werd met 141 tegen 8 st. verworpen. De Kamer zal hedenmiddag het ontwerp behandelen en het debat desnoodig tot in den nacht voortzetten. De Senaat kan dan morgen het ontwerp behandelen. STOCKHOLM. V.D1. Aangezien geen overeenstemming bereikt kon worden, is tegen heden de staking van de stokers en zeelieden geproclameerd, die 7000 arbei ders zal omvatten. BERLIJN. V.D. Te Hannover (Vereen. Staten) is een groote vuurwerkfabriek ont ploft. Vele gebouwen zijn in de lucht gevlogen. Een groot aantal personen is gedood. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Maandag middag hield de raad alhier een open bare vergadering, waarin alle leden te genwoordig waren. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering gesprokene over *de verdeeling van het saldo van den vee- en vleeschkeuringsdienst deelt de voorzitter mede de berekeningen die gemaakt zijn als de verdeeling plaats heeft naar aanleiding van het aantal slachtingen en volgens betaald keurloon. Beide berekeningen geven thans een ©enigszins ongunstiger uitkomst dan die per inwoner. Besloten wordt geen wijzi ging voor te stellen. Ter voorziening in de behoefte aan water bij eventueelen brand stellen B. en W. voor een nieuwen brandput te la ten maken bij de school; den bestaande uit te diepen, en 100 M. nieuwe slang aan te koopen voor de brandspuit. Ra ming in totaal f550. Een nieuwe Nor- thonput kwam volgens opgave der kosten op ruim f 1200 en dit achten B. en W. te hoog. Na bespreking van het voor en tegen werd het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt het ledigen der aschbakken opgedragen aan J. Kwekkeboom tegen vergoeding daar voor van f50 en hulp van Jen gemeente werker bij het ledigen. Deze regeling is geldig voor 1925. De bebouwde kom der gemeente wordt op voorstel van B. en W. zoodanig uit gebreid, dat daartoe thans ook zullen be- hooren de woningen aan het Molenwegje, en de tuintjes in den Molenpolder langs den Molendijk van den rijksweg tot aan voornoemd wegje. Als leden der comm. tot wering van schoolverzuim worden benoemd de hee ren J. K. Mesu Jr., C. M. Roozemond en As de Visser. De aftredende leden P. Baurdoux, C. Brakman en J. Baas hadden verzocht niet meer voor een herbenoe ming in aanmerking te komen. Het bekende adres van Heemstede in zake annexatie werd voor kennisgeving aangenomen. Dit gebeurde ook met heti adres van het Drankweeroomilé houdende verzoek liet aantal drankvergunningen te verminderen. Een wijziging der Begrooting 1924 werd goedgekeurd. Het kohier van de hondenbelasting 1925 werd vastgesteld met 37 personen voor 38 bonden tot een bedrag van f97.50. Voor den te benoe men gemeentewerker werd een instructie vastgesteld. Besloten werd oproeping daarvoor te doen uit de ingezetenen der gemeente; gelegenheid te solliciteeren tot en met 15 April a.s. Thans volgen verschillende mededeelin- gen, n.i. dat het gras op den Kanaaldijk Bij de Losplaats is gegund aan Sn. Janse voor f7.60; dat der oude begraafplaats aan Laurens Joosse voor f 14, en het per ceeltje tuingrond aan A. M. v. Zweden voor 50 cent per roede. Alles per jaar en voor 2 jaar. Dat de levering van klinkers is gegund aan L. G. J. van de Ven te Koudekerke voor f24 per 1000; de keien aan de Fa. August van DijkPetit te B. op Zoom voor f 130 p. 100:); de le vering van zand aan De Rooy te Veere voor ,fl.20 per kub. M.liet vervoer dei' bovenvermelde materialen aan Sn. Janse voor diverse prijzen per kub. M., per voer en per dag; dat voor liet straat werk het minst is ingeschreven door v. d. Ven bovenvermeld voor f0.44 per vierk. M. Kennisgeving van aanneming hunner benoemingen van II. Luitwieler Lz., J. Dingemanse, en M. I. Verhulst; kennisge ving eener benoeming als tijdelijk hulp keurmeester, kring Middelburg, H. Flier- Iman te Vorden. Jaarverslag van de commissie tot wering van school verzuim over 1924; dat de schoonmaak ster van de school enz. ambtenares is in den zin der Pensioenwet 1922; een brief van de Kamer van Koopli. te Middelburg betreffende kenteekenen voor verkoop buitenlandscli vleescb; brief verlaging gasprijs voor straatverlichting met xk cent en voor munt en metergas elk met 1 cent p. kub. 'M. Procesverbaal van kasopne- ming; brief omtrent beschikbaar hebben van een ziekenbarak, waaromtrent een regeling zal getroffen worden met de gemeente Middelburg; en dat B. en Wi. op verzoek van het gemeentebestuur van Schalkwijk e.a. adhaesie hebben betuigd aan een adres inzake liet aannemen dooi de Eerste Kamer van wetsvoorstel Zo mertijd. Al deze stukken en mededeelin- gen werden voor kennisgeving aangeno men of zoo noodig daaraan goedkeuring verleend. De voorz. deelde nog mede, dat bij den lagen waterstand het kanaal voor de losplaats was uitgediept. Het lid Roose meende dat dit niet voldoend© was ge schied en gaf in óverweging dat B. en W. bij nog een lagen waterstand, daar nog meer vuil enz. zouden uithalen. Hij meent, dat de schepen nu nog last zul len ondervinden van de bank die daar zit. B. en W. meenden dat het voldoende was en zullen afwachten, en zoo noodig nog nadere maatregelen nemen als de water stand het toelaat. Voor de schoolkinderen die op de ouderavond aanwezig zullen zijn, wordt f 10 als .maximum beschikbaar gesteld om hun op iets te tracleeren. B. en W. worden gemachtigd een partij tje mustaard en enkele oude schoolban ken te verkoopen. Daarna rondvraag. Rooze zou willen opnemen in de poli tieverordening dat de ledige wagens bij het bietenvervoer, na de weegbrug te heb ben gepasseerd, schoon gemaakt moeten worden, ter voorkoming van het vallen van de aarde en slijk op de wegen. Na bespreking wordt besloten dat B. en W. hieromtrent een nader voorstel zullen doen. Poppe zou het goedvinden dat er aangekocht werd een dreg voor drenke lingen. De voorz. zegt dat dit reeds plan is van B. en W. Hierna sluiting. Wisselkoersen. Amsterdam, 8 April. 2.30 uur. Berlijn 59.60—59.70. Brussel 1262—12.65. Parijs 1290—12.93. Londen 11.98%11.985/s. New York 2-50%2.50i/l>- Hoeveel vr ij metsela. ars z ij n er thans? Te Leipzig wordt een jaar boek uitgegeven over de vrijmetselarij; genaamd Van Dfllens-kalender. De Van Dalens-kalender over 1925 zegt naar de „Limb. Koerier" meldt, dat er over hee! de wereld thans 3.451.112 vrij metselaars veispieid zijn, verdeeld in 26.788 loges. In tien jaar is het aantal viijmotse'aars met 1 300.000 .toegenomen. Deze groei komt vooral van de Ver- eenigde Staten, waar men ong. 2 752.030 adepten telt, di. ongeveer 1.200.030 meer dan in 1914- De Vereenigde Stiten leve ren dus bijna 80 procent der vrijmetselarij. Engeland telt 312000 vrijmetselaars, ver deeld in 864 loges. Duitschland heeft 8OCO0 ridd rs van het traweel die den Zwoedschen ritus volgen Frankrijk met zijn koloniën telt ongeveer 50 000 vrijmetselaars. Iiaiij tilt 25 000 vrijmetselaars, verdeeld over 507 loges en 183 logos van den Sebotschen ritus, de Italiaanse!)© loges u t den vreemde er in begrepen (6 symb lieke en 25 Schotsche). De 8 ho'sche v ijmdse- larij, van de „piazza di Gasu", waar aan het hoofd staat de protestanlsche predi kant Fera, telt 380 Schotsche loges en 91 symbolieke. Het getal harer aanhangers is niet vermeld. Nederland telt 8167 vrijmetselaars, d.i. een 3000-tal meer dan betrekkelijk weinig jaren geleden. Denemarken 6000. Spanje 4700. Zwitserland '4500, verdeeld over 30 loges. België 4100. 'tls te Brussel dat dit jaar, van 25 tot 28 September, het internationale congres der Vrijmetse larij zal gehouden worden. Portugal bezit 3000 vrijmetselaars. Turkije 26CO. Grie kenland, Bulgarije, Oostenrijk tellen er elk een duizendtal. De wereld op z'n kop. Ellen Forest schrijft in „De Groene Amsterdammer" Gisteren zijn we in een Haagsch restau rant geweest. De heeren hadden getailleer de costuums, de vrouwen bekenden geen laille, waren „vormeloos en zonder luis ter". 't Is winter en venijnig waterkoud, dus droegen ze open kousen, lage schoentjes (in dit land van rheumatiek en chronische verkoudheden), ze hadden geen mouwen in beur dunne jurken en erg bloote halzen. Verleden zomer heb ik diezelfde vrouwtjes zien puffen in bont. Dat is de mode! Ei' waren keurige mannen moet ik zeg gen met hooge moderne kapsels, lang naar achter gekamd en gekruld haar. De vrouwen hadden geen haar, haar keurige, slanke halsjes waren geschoren eenige heel korte lokken waxen met be hulp van onzichtbare speldjes zoo onna tuurlijk mogelijk op haar schedel ge schikt. Sommigen hadden zich zóó ver verlaagd, door 'n bandje toch nog iets vrouwelijks aan haar negatief kapsel te geven, maar slechts eenigen was dit ge lukt, de meesten kregen juist door dit gouden bandje iets van Romeinsche hel den in miniatuur. Alle dames rookten één piepjong .meisje bood den mannen rondom haar gouden cigarettenkoker aan en nie mand vond dat vreemd. Na'de thee zag ik een stelletje weg gaan, twee heeren, twee dames. Een van deze laatsten sprong 'teerst de auto in, na zélf bet portier opengezwaaid te heb ben, en ging op de chauffeursplaats zit ten. De lieeren protesteerden niet. De heeren hadden een bloem in hun knoopsgat, de vrouwen zouden er zich voor geschaamd hebben. Is het u wel eens opgevallen, dat wij vrouwen geen bloemen meer dragen? Die passen bij echte vrouwelijkheid en die hebben we immers afgelegd? Alles op z'n kop! Vroeger was er in plaatsen waar man nen en vrouwen samenkwamen, slechts één avond in de week, dat er gerookt moclit worden. Nu kondigen cinema's en aiiuêre gtiiSgCllIiCuén van dat slag aan „één avond per week, dat er niet gerookt mag worden". De vrouw rookt immers zelf. Die enkele ouderwetsclien en achter lijken die 't niet doen, daarvoor is één avond meer dan genoeg. iltty WOIIPP, SitelBÈp, Hl Middelburg. Door den hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat alhier werd heden aanbesteed: a. het leveren en in TOorraadshoopen zetten van steenslag en grind langs de Rijkswegen, behcorende tot het kanaal van Terneuzen en tot de Rijks waterlei dingen wederzijds dit kanaal, in twee perceelen en in massa. Ram'.ng perceel I f 2290 en perceel II f 2600- Inschrijvers eerste perceel N- V. Neuzcnsche handel in bouwmaterialen enz. Die Hoop te Ter- neuzen f2265, tweede perceel N.V. Neu- zenscbe handel in bouwmaterialen enz. f2349, A. W. Versluis, Werkendam voor f2339; massa F. de Nijs, Terneuzen voor f4889; l: \m\ b. onderhouden van het verf-, teer- en carboline-werk van kunstwerken, aanleg plaatsen en verdere inrichtingen beho-o- rend© tot bovengenoemd kanaal en water leidingen van 1 April tot 31 Dec. 1925. In twee perceelen en in massa. Inschrij vers eerste perceel geen, tweede A- Kaan Neuzen f 3700, massa A. Guilliet ©n Zoon f4880, füma Gfebr. de Zeeuw f4745, R. Verschelling f4650, G- A- v. d. Straaten f4087, allen te Terneuzen. Wissenkerke. Dinsdag 7 April j.l. werd alhier aanbesteed het jaarlijksch onder houd van den calam. Vlietepolder, plus het bouwen van een nieuwe directie keet. Ingeschreven werd als volgt: P. Dekker, Veere, f5379; Jac. Janse, Mid delburg, f5285; Jac. Haringman, Colijns- plaat, f5275; P. de Voogd, Veere, f5350; M. II. van Hee, Wissenkerke, f5250, aan wien het werk werd gegund. MIDDELBURG. Huw.-aang.: W. Sinke, 25 j. en A. M. Dijke, 23 j. Bevallen: M. Brösicke geb. Fronnert, d.; S. v. d. Driest geb. Meïse, z.; C- A. M" Listing geb. Naastepad, z.; J. Petiet ge|j. Ilendrikse, d.; C. L. Schepers geb. Koek- man, d. Overleden: E. Steenmerjer, 88 j., we duwe D. A. van der Hoek; J. de Looff, 6 m., z. v. C. de Looffvan Eenennaam; W. de Rijke, 83 j., weduwnr R. de Bruin; L. Melse, 71 j., gehuwd met M. Watteï; J. J. P. Schrier, 3 m., z. v. F. J. Schrier Krijger; M. M. Hubregtse, 81 j., weduwe II. v. Bakergem; J. G. Baggerman, 62 j.,, ongeh. vr.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2