\jaU6 GRENADINESAU5 Kerknieuws. Onderwijs. Kewepgd nieuws. Telegrammen. JfyP in ceder t hisnAman fienpaJye ving aan met liet zingen van Gezang 3 vers 2 en werd gesloten met het zin gen van Psalm 103 vers 5 en 6. Op het kerkhof aangekomen zongen de om de groeve geschaarde zusters van Bronovo Gezang 269 vers 2 en 8,L) ter wijl zij onder het dalen van de kist in de groeve, aanhieven Gezang 209 vers 3.s) Dr K. Dijk, predikant bij de Geref. Kerk alhier, waartoe de overledene be hoorde, wees er op, dat hier geen ander woord paste dan: God heeft het gedaan. Hij sneed een kostelijk leven af, dat fel heeft gestreden, maar waaraan ook is bewaarheid: Mijn genade is U genoeg. Hierna las ds Snetlilage 1 Cor. 15:49 tot 58 om met een gebed te besluiten. Een broeder van de overledene dankte voor de betoonde belangstelling. Op de kist was een enkele palmtak gelegd, welks lint tot opschrift droeg Openbaringen 21 vers 5: Zie Ik maak alle dingen nieuw. D Jezus, mijn Verlosser, leeft! Tc Zal, als Hij, onsterflijk wezen, Zijn waar Hij, mijn Heiland, leeft; Waarom zou ik dan nog vreezen; 't Heerlijk Hoofd is opgewekt; Bat zijn leden tot zich trekt. O, mijn zieleI wees verheugd! 'k Leg pp Jezus' trouw mij neder! Klop en beef, mijn hart, van vreugd, Sterf ik, Christus wekt mij weder Als ik op 't bazuingeschal Zalig eens ontwaken zal. (Louise Henriëtte van Brandenburg, geb. Prinses van Oranje, dochter van Prins Frederik Hendrik en Amalia van Solms 16271667 t) 2) Gez. 209:3. In uw hoede zijn wij wèl geborgen En schoon eerlang 't oog ons breek' Open gaat het op den grooten morgen, Na deez' aardsche lijdensweek! Welk een dag der ruste zal dat wezen, Als w' onsterflijk, uit den dood verrezen, Knielen voor uw dankaltaar. Amen, Jezus! maak het waar! Jl. J. L. ten Kate. Met ingang van 1 Mei wordt dhr J. de Die, commies bij de Ned. spoor wegen weer overgeplaatst van Haarlem naar Goes. Middelburg. Zaterdag kwam in het Te huis voor Militairen in vergadering bijeen de Vereeniging tot Onderlinge Hulp bij het ontstaan van Brandschade aan on roerende goederen „Onderlinge Steun" te Serooskerke (W.) Voorzitter was dhr P. Maas uit Koudekerke. Uit het verslag van den boekhouder bleek, dat er in .1924 47 nieuwe leden bij kwamen met een ver zekerd kapitaal van f 470.475, wat daar door steeg tot ruim f 4.000.000. Slechts één brandje behoefde te worden vergoed. Met de leden kon worden afgerekend voor 80 cent premie per f 1000 verzekerde som. Bijna de geheele premie kon in het reservefonds worden gestort. Wel een bewijs, dat ook deze vereeniging onder de landbouwers van het platteland van Walcheren levensvatbaarheid heeft en in een behoefte voorziet. Goes. Bevolking gedurende de tweede helft van Maart 1925. Ingekomen: P. Zwartepoorte, los werk man van Kloetinge, Alb. Joachimkade, 8; B. Eijl, winkel chef mag. Nederland, van Rotterdam, L. Kerkstraat 27; P. Fluijt, smidsknecht, van Oosterland, Opril Bees tenmarkt 2; D1. A. Land, koopman, van 'sH. Arendskerke, Terwelstraat 6; A. J. C. Z wij sen, meubelstoffeerder, van Rot terdam, Korte Kerkstraat 6; B. L. Spaa pen, coupeur, van Amsterdam, Oude Sin gel 16; J. J. Strijd, chauffeur, van Wis- senkerke, Beestenmarkt 12; J. G. A. Tjarks, leurder, van Middelburg, St. Ja- cobstraat 22; Th. H. J. Bartels, verpleeg ster, van Ginneken, Lombardstraat 2; W. A. Spierings, verpleegster, van Maastricht, Lombardstraat 2; L. E. Roest, telefo niste, van Vlissingen, Vlasmarkt 18; B. T'. R. A. Hoedt, kellner, van Arnhem, Groote Markt 40; S. Birkhoff, koopman, van Per- nis, Schengestraat 20; J. A. Relijk, apo theker, van Bodegraven, Lange Kerkstr. 41; Joh. Kole, los werkman, van Kloe tinge, Oude Singel 40; J. Dominicus, kan toorbediende post en telegr., van Brui- nisse, Nieuwstr. 20; A. J. Bakker, rijks veldwachter, van Soest, Schengestraat 59. Vertrokken: R. J. v. d. Wekken, kan toorbediende, naar Kerkwerve; D'. G. Ha- rinck, bakkersknecht, naar Wemeldinge; J. Timmer, kellner, naar Veendam; C. Hengstmengel, Wed. J. Geluk, zonder be roep, naar Souburg; H. Wolzak, reiziger, naar Kloetinge; Joh. van Putten, gevan genbewaarder, naar Amsterdam; J. de Wee, gevangenbewaarder, naar Amster dam; C. de Munck, gevangenbewaarder, naar Rotterdam; J. Fokkema, dir. bijkan toor Spaarverz., naar Leeuwarden; A. D. Constandse, boekhouder, naar Amster dam; J. Weststrate, bakkersknecht, naar Rilland-Bath; C. A. van Beugen, dir. straf gevangenis, naar Almelo; J. Deij, hoofd Chr. school, naar Krabbendijke; A. Slot boom, veldwachter, naar Giessendam. De bekende zaak van de firma C. Oranje Lz. in de Voorstad heeft een groote uitbreiding ondergaan. Juist bijtijds in den schoonmaaktijd wordt de gerestaureerde winkel heropend. Binnen tredende, zou men de zaak niet meer herkennen, zoozeer is ze veranderd. De vroeger achter den winkel gelegen kamer, gang, keuken enz. zijn er bij .getrokken en zoo is een flink, ruim, winkelpand ontstaan, waarin alle artikelen behoorlijk plaats kunnen krijgen en voldoende uit komen. Voor licht is ruimschoots ge zorgd. De winkel is nu 15 M. diep en 7 M. bfeed geworden. Opzichter was dhr L. Wi. Dekker, aannemers de heoren Baarends en Hopmans en schilder dhr M. Verplakke, terwijl de fa. Wed. Tamse voor gasverlichting zorgde. Aan de fa. Oranje onze beste wenschen met deze uitbreiding. Moge ze leiden tot nog grooteren omzet. Vlissingen. Het stedelijk museum alhier werd hedenmiddag plechtig heropend in tegenwoordigheid van verschillende auto riteiten en genoodigden, o.a. den Com missaris der Koningin in Zeeland, het college van B. en W., enz. Dit museum heeft veel aan belangrijkheid gewonnen, doordat, dank zij vooral de helangelooze medewerking van den lieer Peppelman van Kampen, bewoner van de Steenrotse te Middelburg; alles nu is gesystemati seerd en geordend. De gemeenteraad had de noodige gelden toegestaan voor een behoorlijke restauratie. De vele kunstschatten, welke dit mu seum bevat zijn belangrijk vermeerderd doordat het Zeeuwsch 'Genootschap dei Wetenschappen en het museum Boijmans verschillende zaken, betrekking hebbende op Vlissingen, aan het museum in bruik leen afstonden. Door de systematiseering is alles zoo danig geplaatst, dat het beter tot zijn rechl komt. Een der zalen bevat de kostbare schilderijen, tegels, antiek houtsnijwerk. In een tweede zaal zijn ondergebracht de portretten van zeehelden, teekeningen, vi trines met belangrijke historische voor werpen, betrekking hebbende op de Ruij- ter, Aagje Deken, Betje Wolff en Bellamy. De rampspoeden, welke Vlissingen heb ben getroffen door de Fransclie bezetting, de overstrooming in 1808 en het bom bardement van 1809 vindt men op ver schillende teekeningen terug. De verzameling van munten, penningen, schelpen en fossielen is in een derde zaal bijeengebracht. De burgemeester, de heer C- A. van Woelderen, tevens voorzitter van het mu seum en de oudheidkundige verzameling, heeft bij de her-opening van het museum op de groote beteekenis voor de gemeente gewezen. De heropening Werd op heden vast gesteld, omdat 6 April de historische Vrij heidsdag voor Vlissingen is (6 April 1572 werd Vlissingen van de Spaansche over- heersching verlost). Spr. bracht een bij zonder woord van dank aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen voor het afstaan van de Vlissingscbe preciosa. Spr. zag daarin een bewijs van de go-ede verstandhouding tusschen Middelburg en Vlissingen. Ook aan de directie van het Stedelijk museum Boijmans te Rotterdam bracht spr. dank voor het afstaan van enkele voorwerpen. Een bijzonder woord van dank bracht de burgemeester aan den heer Peppelman van Kampen, die alles zoo geheel belangeloos heeft ge systematiseerd, aan den heer H. G. van Grol, den archivaris van Vlissingen, voor zijn arbeid aan de verzamelingen, e-n aan den heer P. L. de Bruijne uit Middelburg, di-e de verzameling schelpen heeft ge ordend, en aan den concierge d-en heer A. W. Fraterman, die thans, 73 jaar oud zijnde, eervol ontslag heeft gevraagd en verkregen en dien hij niet gaarne zou vergeten afzonderlijk te noemen voor al les wat hij in het belang van het Museum heeft gedaan. Hansweert. N. V. Werf „Zeeland" in liquidatie. Vrijdag werd de ver gadering van houders der 5 pet. Eerste Hypothecaire Obligatiën ten laste van bo vengenoemde vennootschap, gehouden. De vergadering was bijeengeroepen ter be handeling van het voorstel tot verhuur der werf en tot machtiging aan de Trustee om executoriale maatregelen tot 1 Mei 1927 achterwege te laten. De voorzitter deelde mede, dat dit voorstel gedaan was door den heer mr H. II. van den Bergt, doch meende hier zelf geen beslissing in te kunnen nemen, aangezien het bedrag, dat door verhuring verkregen wordt, zeer miniem is en geen directe vo-ordeelen voor obligatiehouders oplevert. De heer Van den Bergh licht zijn voorstel nog nader toe en wijst er op, dat het beter is de werf in gebruik te hebben, dan te laten stilliggen. Daarbij is dan de mogelijkheid tot beteren verkoop later niet uitgesloten. Na nog enkele besprekingen werd daarna door de vergadering besloten met ingang van 1 Mei de werf voor 2 jaar te ver huren en dan tevens geen executoriale maatregelen gedurende dien tijd te ne men. jM. C.) Wemeldinge. Vrijdag had de landbou- w-ersknecht J. van 8., alhier, het on geluk terwijl hij bezig was een wagen met strobbels te laden, van een der paar den een slag tegen het linkerbeen te krij gen met het gevolg dat een groote wonde ontstond en hij niet in staat was verder zijn werkzaamheden te verrichten. Per as moest de man naar zijn woning wor den vervoerd, waar dr Gnirrep heelkun dige hulp verleende. De kanaalkoopman V. klampte zich met zijn roeiboot vast aan een binnen komenden sleep, met het gevolg dat hij met zijn boot in het schroefwater van de sleepboot kwam en daardoor water schepte. V. kon zich met zijn zoontje ternauwernood redden, doch het groot ste gedeelte van zijn koopwaren verdween in de diepte. Hansweert. Bij het binnenvaren van de sluis alhier is het Duitsche sleepschip R. S. G. 19, schipper Blitz, op de muur gevaren, waardooi die beschadigd werd. Ook het Schip bekwam lichte schade, doch kon de reis na borgstelling naar Duitscliland voortzetten. Oudelande. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad. Afwezig de heer Boonman, voorzitter de burgemeester. Ingekomen is o.a. 't volgende schrijven van den Com missaris der Koningin: De Commissaris der Koningin, optredende ingevolge art. 127 der Gemeentewet, ter vervanging van Burgemeester en Wethouders van Oude lande, heeft 'besloten te verklaren, dat de gemeente Oudelande de medewerking zal verleenen voor 't aanbrengen van closetinrichting in de Bijz. School te Oudelande. Verder is ingekomen een schrijven van den heer J. de Rijk, waterbouwkundig ambtenaar te Baarland, dat hij zich niet meer beschikbaar menscht te stellen als gemeente-opzichter. Daarna is aan de orde onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwe lid van den Raad, den heer Baart. Geadviseerd wordt tot toelating. Aldus besloten. Bij de rondvraag komt de heer Meu- lenberg nog terug op de vergadering van den Vleeschkeuringsdienst te Ove- zand, waarvan in de vorige raadszitting 'sprake was. De heer burgemeester had toen Verklaard geen uitnoodiging daar voor te hebben ontvangen. Die heer Meu- lenberg was bij informatie 't tegendeel gebleken. De voorzitter erkent mis ge weest te zijn. Inderdaad is door hem een uitnoodiging ontvangen, maar door de consternatie ontstaan door het plotseling overlijden van den oudsten wethouder was hem dit ontgaan. Hierna sluiting. Krabbendijke. Uit het jaarverslag van het kosteloos consultatiebureau voor zui gelingen te Krabbendijke -en dat te Waarde, kunnen de volgende cijfers wor den aangestipt. Het aantal kinderen, dat in 1924 in Krabbendijke werd geboren bedraagt 54- Voor Waarde 31- Het aan tal zuigelingen, dat geregeld het Bureau te Krabbendijke bezocht was 35- (64 pCt.) Te Waarde 15 (50 pCt). Op het Consulta tiebureau te Krabbendijke werden 326 wegingen verricht en adviezen gegeven. Voor Waarde waren deze éijfers 143- Door de wijkverple-egster-huisbezookster werden in Krabbendijke 285 bezoeken bij zuigelingen gebracht. In Waarde 55- Domburg. Eenige dames hebben het plan opgevat, in den a.s. zomer -een ba zaar te houden, tot steun van het orgel fonds, dat zich ten doel stelt het aan schaffen van een nieuw orgel in de Ned. Iierv. kerk alhier. Deze- dames zijn een geheel en winter druk aan 'twerk geweest cm allerlei voorwerpen voor de bazaar te vervaardigen. De orgelcommissie be staat uit de heoren L- J. van Voorthuy- sen, voorzitter, Des H. J. Hak, secretaris èn L. van Weel, penningmeester. Vele giften zijn ingekomen, maar aangezien er ©en groot te kort is, worden die steeds gaarne tegemoet gezien, aan het adres van -een der bovenstaande heeren. Serooskerke. (Wi.) In de gehouden ver gadering der vereen, tot onderl. hulp bij het ontstaan van brandschade „Helpt el kander", uitsluitend werkende op- het platteland van Walcheren voor roerende goederen, bleek o.a. dat de vereeniging ultimo Dec. 1924 1038 leden telde met een verzekerd kapitaal van f8.819.578, en dat de premie over 1924, gesteld op f0.50 per P1000 verz. kapitaal, ruim vol doende was om alle in 1924 geleden brandschaden te dekken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Markelo (toez.) G. C. Schel lenberg te De Cocksdorpte Kerkdriel W. A. Dekker te Krabbendijke. Bedankt voor Hattem door G- J. Kol- dewijn te Zetten. Aangenomen naar Sappemeer door A. N. Pijnacker Hordijk te Pingjum. Geref. Kerken. Bedankt voor Niezijl door H. Ilaspers te Koudekerk aan den Rijn; voor Reit- sum en Lollum door H. R. Pel te Stads kanaal. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ridderkerk door B. van Neerbos te Terneuzen. Vooruitgang. Het volgende staatje geeft aan de stijging van het aan tal schol-en met den bijbel en het aantal leerlingen sinds 1919 (een jaar voor de totstandkoming der Lager-onderwijswet 1920 ten gevolge der Ondérwijsbevredi- .g'ig)- Jaar. Scholen. Leerlingen. 1919 1199 198069 1920 1225 B02408 1921 1279 209400 1922 1380 210821 1923 1517 ,225392 1924 1625 238402 1925 1682 245689 Ongelukken. Te Rotterdam ia een bankwerker Donderdagnacht uit een raam van de vierde verdieping van zijn woning ge vallen. Hij kwam met het hoofd op de straat terecht. Een dokter, die ter hulp geroepen wae, heeft don dood geconstateerd. Al daar sprong een 15-jarige loopjongen van oen sleepcrswagen. Hij werd aangereden door een motorrijder, die juist passeerde. De jon gen werd tegen de straat geslingerd en met inwendige -kneuzingen opgenomen. Men heeft hem naar 'het ziekenhuis overgebracht. De 16-jarige S., die te Rotterdam door een auto is aangereden, toen hij mot zijn fiets den rijweg overstak, is aan de gevolgen zij ner -kwetsuren overleden. Uit de Maas te Linne is door den sluiswachter het lijk opgeviseht van een onbekende vrouw. Te Amsterdam is een bewoner van een woon schuit met ernstige brandwonden overdekt naar het gasthuis vervoerd. Hoe de man iri brand is geraakt, is onzeker. Het vermoeden bestaat, dat drank de aanleidende oorzaak is. Nabij het Klooster der Witte Paters, onder Boxtel, is in bewusteloozen toestand gevonden een werklooze sigarenmaker uit 's-Hertogenbosch. In -het -klooster binnenge bracht, overleed hij na korten tijd. In de Domaniale mijnen te Kerkrade is de 30-jarige mijnwerker S. bij het schieten gedood. Hij laat een vrouw met 2 -kinderen achter. Te Schaashergen is het ltys-jarig zoontje van den heer V. in een olienootje, dat hem in de keel was blijven steken, gestikt. De bewoner van de woonschuit, te Amsterdam, die Vry'dag met brandwonden overdekt naar het gasthuis is gebracht, is overleden. Te Bussum is een 18-jarige dienstbode in brand geraakt, doordat zij te dicht bij de -kachel kwam. Men wist de brandende klee- ren te dooven door het meisje over den grond te rollen. Met ernstige brandwonden is de ongelukkige naar het Ziekenhuis ver voerd. Utrechtse h notaris aa ngehou- djsn. Naar de Tel. verneemt heeft Zaterdag middag de Utrechtsche recherche aangehou den notaris H. A. B. alhier. Notaris B., wordt verdacht van verduistering van gel den ten nadeele van verschillende personen in zijn -kwaliteit van bewindvoerder of ;exe- cuteur. Het tekort moet zeer belangrijk zijn (2 a 3 ton) Zijn .faillissement wordt spoedig verwacht. Een goed' fruit jaar verw acht. Als de nachtvorst geen kwade parten speelt, kan er dit jaar wederom een goed fruitjaar worden verwacht. De vrachtboomen zitten rijk in knop. Verbouw van Suikerbieten in Drente. Welgeslaagde proeven op de zand gronden van midden Drente hebben er toe geieid, dat de suikerbietenteelt, tot voor en kele jaren geheel vreemd in den Drentschen landbouw, onder de gemeente Borger thans reeds 240 H.A. gronds beslaat. De gemiddelde opbrengst van 1.1. jaar -kwam op 32.000 K.G. per hectare, wat voor zandgrond een -hoog bedrag is. Een onfortuinlijke reis. Het stoomschip Rotterdam is pa een onfortuinlijke reis te Rotterdam teruggekeerd. Onderweg stierven niet minder dan drie leden der be manning, o.w. een kok. Voorts is een der machinisten beklemd geraakt tusschen een machine, waardoor hem beide handen afge knepen werden. Hij is te Napels achtergelaten. Nieuwe methode. Dezer dagen ontdekte de landbouwer V. te Nispen hij Roosendaal 's morgens in zijn schuur een kistje met pen duif er in. Aan een poot droeg het dier een briefje, waarin f50 werd geëischt, onder bedreiging, dat indien de duif zonder geld terug kwam, de boer derij in brand gestoken zou worden. Na los gelaten te zijn zonder geld, nam de duif de richting Roosendaal. De politie houdt een oog in het zeil. De Brusselsche Bank-zaak. Naar Vaz Dias verneemt, is de veelgezochte directeur van de Brussselsche Bank, de heer Briedée te Dublin (Ierland) aangehouden. Gasontploffing. De heer C. v. D., wonende Nieuwe Binnenweg te Rotter dam, zou eergisteravond omstreeks zes uur in een badkamer een bad nemen. Met zijn echtgenoote wilde hij den geyser in orde maken. Toen ze de badkamer binnengingen roken ze een sterke gaslucht. Mevr. v. D-. stak, wat in dergelijke gevallen niet erg voor zichtig is, een lucifer aan, waarop een he vige ontploffing volgde. De heer v. D. werd tegen den grond geslagen en bleef bewuste loos liggen. Zijn echtgenoote bekwam ver schroeide haren. Beiden werden ze naar het ziekenhuis vervoerd. Daar kon de heer v. D. worden bijgebracht. Waarschijnlijk zal hij geen nadeelige gevolgen van het ongeval onder vinden. Mevrouw v. D. kon spoedig het zie kenhuis verlaten. In d,© badkamer was een begin van brand ontstaan, dat echter dra gebluscht -kon worden. In het pand braken alle ruiten. Van de eerste en tweede verdie ping, zjjn de plafonds ernstig beschadigd, terwijl de neervallende kalk ook aan de meu bels schade heeft toegebracht. In de omgeving zijn eveneens verschillende ruiten gespron gen. Het is een geluk geweest, dat de deuf van de badkamer openstond, waardoor het gas een flinken uitweg had. Een 1 ij k voor het raam. De po litie te Haarlem werd door een voorbijganger gewaarschuwd, dat voor het raam van een perceel aan de Zakstraat het lijk van een man lag, bedekt met een laken. De politie verschafte zich toegang tot de woning en het bleek inderdaad een 86-jarige man te zijn, die sinds eenige uren was overleden. De oude, die bij zijn dochter inwoonde, was daar neergelegd. De dochter lag dronken op bed en haar man lag ziek te bed. Door toe doen van de politie werd het lijk naar het Gasthuis gebracht. Het ponton-ongeluk bij Det- m o 1 d. Zaterdagmiddag zijn er nog drie lijken geborgen, zoodat het aantal der geborgen lijken tot 25 gestegen is. Noodlottige instorting. Door het instorten van het dak der school in een dorp bij Madrid werden acht kinderen gedood en velen zwaar gewond. Amerikanen, zoekt me er ont- s pa nning! Volgens professor Hacrtl, een Beiersche deskundige op medisch gebied, die in Amerika lezingen houdt, is het sterftecijfer daar onder betrekkelijk jonge menschen te genwoordig zeer hoog en zouden vele vau de vroegtijdig gestorvenen by een goëigende behandeling 15 a 20 jaar langer -hebben kun nen leven. Hij had speciale aandacht geschonken aan het aantal sterfgevallen van vooraan staande personen, die bij een juiste diagnose zouden gebleken zijn te lijden aan nieraan- doeningen, hartaandoeningen of vormen van aderverkalking, die alle genezen hadden kun nen worden. Het leven van president Harding en dat van zjjn echtgenoote, verklaarde professor Haertl, zou gered hebben kunnen worden, als zy niet zoo actief waren geweest. „Steeds maar werken en geen ontspanning nemen verkort het leven." Bolsjewistische daden. In het dorp Rjabof, in het gouvernement Wjatka, hebben eenige jongelieden, leden der com munistische jeugdbeweging, in dronkenschap twee vrouwelijke studenten uit Moskou, die tijdelijk daar vertoefden, aangerand en daar na, om .hun misdaad te verbergen, de meis jes vastgebonden en de woning waarin zij vertoefden in brand gestoken. Het gevolg is geweest, dat niet slechts deze woning maar het halve dorp is afgebrand. De dadere zijn eenige dagen later gearresteerd tengevolge van de aangifte door een hunner, na een twist met zijn kameraden. Mijnongeluk te Essen. Uit Es sen wordt gemeld Op de mijn Matthias Stinnes te Karnaa heeft Zaterdagmorgen vroeg een ongeluk plaats gehad, doordien de machine, die de liften in beweging brengt, weigerde. Een lift' kooi van 4- verdiepingen, waarin zich ruim 70 man bevonden stortte dientengevolge naar beneden. Het reddingswerk werd terstond be gonnen en het bleek, dat de mijnwerkers, die zich in de drie bovenste verdiepingen bevonden, er tamelijk goed af waren geko men. Toch waren hier in het geheel 43 per sonen min of meer ernstig gewond. Vijftien hunner konden zich zonder hulp naar huis begeven. De arbeiders, die zich in de on derste verdieping bevonden, waren er echter ernstiger aan toe Twee. dooden zijn uit deze verdieping reeds te voorschijn gehaald. Tot nu toe zijn 2 dooden, 3 'zwaargewonden en 43 licht-gewonden bij het mijnongeluk te betreuren. Negen personen bevinden zich nog in de schacht. Er bestaat geen hoop, hen levend boven te brengen. Naar het bestuur der mijn Mathias Stin nes meedeelt' bedraagt het totaal aantal ge- doode mijnwerkers negen. Zaterdagmiddag wa ren 63 gewonden en 7 dooden uit de mijn Matthias Stinnes bovengebracht. Een doode kon nog niet worden geborgen. Er heerscht thans groote ongerustheid onder de mijn werkers-bevolking. Een talrijke menigte ver dringt zich voor de afsluiting van de mijn en een talrijke politiemacht is noodig om de orde te handhaven. 9000 Paascheieren vernietigd. In verband met een klacht van een magazijn te Liverpool heeft de commissie voor volks gezondheid 9000 chocolade-Paascheieren in be slag genomen en ze toen vernietigd. De eie ren -kwamen den chef van het magazijn wat verdacht van kleur voor. Een analyse wees uit, dat de eieren kiezelzuur, fijn glas, lood,, -koper, zink en zaagsel bevatten. Er was ook. nog een zeker percentage chocolade b? ROTTERDAM. 6 April. I Graanmarkt. Van alle artikelen blijft het aanbod klein. Tarwe flauw ge stemd, verkocht van f 10f 12.75. Kwa liteit van voor den regen f 16f 18.25. Rogge onveranderd f 13.75f 14.25, Gerst (chevallier) f 14,50f 15.25. Haver on veranderd f10f 12.25. Kleine groene Erwten flauw gestemd f 12f 13, Kroonerwten dito, Schokkers onveranderd f 14f 20, Bruine Roonen flauw onveranderd f 12—f 18, extra kwa liteit en zaai daarboven betaald, alles per 100 K.G- BRUSSEL, V.D. Bij de verkiezingen behaalden de soc.-democraten een groote overwinning; Te middernacht was bekend dat de liberalen 10 zetels verloren en de R.K|. 2 a 3. CAIRO. V.Di. Bij een brand, die 4 dorpen heeft Verwoest, werden 56 per sonen gedood en 1300 woningen ver nield. BERLIJN. V.D. Bij een wervelstorm in Florida (Amerika) werden 11 perso nen gedood en 100 zwaar gewond. Die tornado woedde Zondagmorgen. De kce- pitalen liggen vol gewonden. PARIJS. V.D. Weer is een treinonge luk gebeurd en wel tusschen Chalons »ur Marne en Reims. Machinist en «toker werden gedood en 2 passagiers ernstig; gewond. WINDHOEK. De opstand in Zuid-Wost- Afrika. is zonder bloedvergieten onder drukt. De Rehoboth's hebben zich onvoor waardelijk overgegeven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2