Onderwijs, Dit de Provincie. tea£km^*sriï£s-g~ 11ÈSÉmÊÈSSSL VASELINE Js&ÏESfWO CHESEBROUGH li de eenige Vaseline Ier wereld welke sedert 1869 zonder gebruik van zuren wordt vervaardigd. Veiger namaak en neem slechts «rigineele Tuben aan, verpakt door I CHESEBROUGH c°C°ns INEW VORM U.S. A Iets uit de practijk der Land en Tuinbouwongevallenwet. Een arbeider op een der Z.-H. eilanden kreeg op 26 April 1924 een ernstig on geval (schedelbreuk en verlies van een oog). Twaalf weken na dit ongeval had noch de werkgever noch de arbeider iets van de betrokken bedrijfsvoreeniging, waar van de werkgever lid was, vernomen, ondanks herhaald schrijven. Gelukkig, dat de werkgever zoo goed was den ge troffene 70 pet. van zijn loon uit te kee- ren, anders was hij met zijn gezin ver hongerd in dien tusschentijd. Een weduwe van een door een doode- lijk ongeval getroffen landarbeider kreeg van de betrokken bedrijfsvereeniging een „voorloopige" rente. Deze werd in Sept. j.l. ingetrokken. Op haar klacht daarover ontving de weduwe 5 Oct. bericht dat het bestuur der bedrijfsvereeniging einde volgende maand (dus eind November) bij- een kwam en haar zaak zou berechten. Waar moet nu die arme stakker in dien tusschentijd van leven? (Soc. Verz.gids.) Allerlei. Tengevolge van de onwilligheid der werkgevers om met de arbeiders-organi saties in bespreking te treden over een andere loonregeling, dreigt in de Noor delijke streken van Friesland een staking onder de landarbeiders. Naar „Het Huisgezin" uit Den Haag wordt bericht, wordt er op gerekend, dat van de 18 katholieke leden der Eerste Kamer maar vijf of zes hun stem zullen geven aan het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd. Onlangs namen wij een artikel over Effatha op, onderteekend Ds Js. v. d. Linden, Den Haag. Men zende echter aan Z.Eerw. geen gelden. Giften kunnen gezonden worden aan den heer W. L. B. den Blaauwen, Antonie D|uyckstraat 49, Den Haag (gironummer 36738, Den Haag). De Minister van Arbeid heeft voor het tijdvak 618 April a.s. onder Bepaalde voorwaarden een overwerkvergunning verleend voor slagerijen. Tengevolge van het invoeren in België van den zomertijd zullen met ingang van 5 April a.s. wijzigingen worden ge bracht in het treinverkeer tusschen Ne derland en België, welke wijzigingen eerstdaags in de verschillende stations zullen aangeplakt worden. Staten-GeneraaL Tweede Kamer. Zooals wij gisteren reeds meldden, nam de Tweede Kamer zonder h oofdelijke stemming aan het wetsontwerp ter be vordering van de richtige heffing der di recte belastingen en dat tot wijziging der Beroepswet. Bij de indiening van het eer ste ontwerp had zeker niemand vermoed, dat het zonder hoofdelijke stemming 'ei- door zou gaan. Blijkbaar waren alle Ra- merleden bevredigd door de aangebrachte wijzigingen. Toen ging de Kamer weer maar verder met de wijziging der pensioenwet en maakte wederom een taaien middag door Minister Colijn hield voet bij stuk en wilde van geen concessies weten, die gelJ kostten. De heer Ketelaar deed een poging om het gedeelte van de inkoopsom in het Pensioenfonds, dat volgens artikel 42 op den belanghebbende kan worden ver haald, van de helft op één vierde terug te brengen. Zijn poging mislukte evenwel doordat zijn amendement met 50 tegen 21 stemmen werd verworpen. Eenzelfde lot onderging een wijzigings voorstel van den heer van Braambeek om voor niet in overheidsdienst herplaatste wachtgelders de mogelijkheid te openen zich in het Pensioenfonds in te koop-en. Als de betrokkenen het volle bedrag van den inkoop zouden betalen, had de mi nister tegen het denkbeeld van den heer van Braambeek geen bezwaar, maar dat was natuurlijk de bedoeling niet. De heer Tilanus wenschte het zooge naamd „vervroegd ouderdomspensioen" in de wet te behouden. Tegen het ver vroegd ouderdomspensioen voor ambte naren, die vrijwillig den dienst verlaten, was minister Colijn echter principieel ge kant. Hij achtte het absoluut verkeerd, dat aan ambtenaren een soort premie werd gegeven om den dienst te verlaten, terwijl ze nog volkomen geschikt zijn. Met 37 tegen 28 st. kreeg dan ook de minister zijn zin en leed dhr Tilanus de nederlaag- Uitvoerig werd tenslotte nog gediscus sieerd over een ander voorstel van den heer Tilanus om verkregen rechten in zake cumulatie van pensioen en tracte- ment te handhaven. Zijn wijzigingsvoor stel zou alleen maar gelden voor per sonen, die na 1 Juli 1922 gepensionneerd zijn, want voor vroeger gepensionneerden gelden reeds gelijkluidende bepalingen. Het voorstel zal later bij de overgangs bepalingen aan de orde komen. Een amendement van den heer J. ter Laan om bij cumulatie van pensioen en tractement een zoodanig gedeelte van het pensioen in te houden dat de betrokkene 20 procent en niet, zooals de Regeering voorstelt, 10 procent meer dan zijn vroe ger loon zou genieten, werd door den minister krachtig bestreden. Vandaag wordt er over gestemd. Met ingang van 1 April zijn ver plaatst de kommiozen: J. v. d. Kreke van Nieuw-Namen naar Sluis en I. D,. Eou- wc-rse van Breskens naar IJzendijke. Met ingang van denzelfden datum is benoemd tot kommies te Stamprooy (Limburg) Iz. Laurel te Zuidzanda Liefhebbers van varkens vlees c h. Toen dezer dagen de land bouwer de V. te Koewacht dos morgens op zijn erf kwam ontdekte hij dat onge- noode gasten aldaar in den afgeloopen nacht een bezoek hadden gebracht. Hij vermiste althans een varken uit een op zijn erf staand varkenshok. Zijn vermoe den dat het dier 'zou zijn ontvreemd werd alras bewaarheid toen hij op een mestvaalt ingewanden vond liggen. Het inmiddels ingesteld politieonderzoek, waarbij van een politiehond werd gebruik gemankt wees in de richting van de Belgische grens. D|o hond vond op eenigen afstand van de hofstede de kop van het dier. Uit op het erf gevonden be bloede stokken en touwen werd afge leid dat men daarmede het dier heeft geworgd en daarna afgeslacht, waarna de daders met de buit de grens zijn over getrokken. Het beestje woog ongeveer 80 'K.G. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend, dat in het jaar 1925 de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 6 tot en met 30 April en van lo Juni tot en met 31 Augustus. Dig heer A. I. van Es, dezer dagen tot semi-arts bevorderd, is bestemd tot reserve-officier van gezondheid bij het reserve-personeel van den geneeskundi gen dienst der landmacht. Middelburg. Zaterdagmiddag hield de afd. Zeeland van den Bond voor Geref. Jeugdorganisatie haar eerste vergadering. De heer de Wolf van Veere, die de verga dering leidde, sprak een opwekkend ope ningswoord, waarin hij ook zijn blijdschap er over uitsprak, dat pit verschillende deelen van de provincie leiders en ook leidsters ter vergadering kwamen 't Concept-reglement werd na een kleine wijziging vastgesteld. Als bestuursleden werden gekozen de heeren de Bruin van Middelburg, Catsman van Oostburg, van Zetten van Goes, en Mej. Spoormaker van Goes. Als voorzitter de heer de Wolf van Veere. Als afgevaardigden naar de a.s. Bondsvergadering te Utrecht de heeren de Wolf en Van Zetten, resp. als primus en secundus. De e.v. vergadering van de afdeeling zal in October worden gehou den, waarvoor door den heer Brandsma te Middelburg een referaat is toegezegd. De heer de Bruin van Middelburg hield voorts een causerie over „üe behandeling der Vaserlandsche en Kerkgeschiedenis in de .Knapen- en Meisjesvergaderingen", waarbij vele nuttige en practische wen ken werden gegeven. Op deze causerie volgde nog een korte bespreking, 't Bleek wel, dat deze pas opgerichte afdeeling in een behoefte voorziet en nuttig werk kan verrichten. Goes. Mét hartelijken dank ontving Zr Visser, na verleende hulp, voor het wijk- werk de volgende giften. Twee van f10, twee van f2.50, een van f2, een van f 1.50 en drie van f 1. Aan opgespaarde halve centen 3.72V2 voor het Ziekenbusje. Maandagavond vergaderde de A--R. Kiesveieeniging alhier, ter bespreking van de agenda van do a.s. Deputatenverga dering. Ben vijftal leden gaven zich op tot bijwoning van de Deputaten vergade ring. Dc heeren Bast me ijler, W- Dekker en Ocsterbaan zullen de vereeniging als pf- gevaardigden vertegenwoordigen De heer B. C. Sliggers hield een be spreking over „Onze Kamerclub". In den politiek en strijd ligt de geeste lijke achtergrond van de dingen verscholen achter formeele zaken, zooals kiezerslijs ten, wetsbepalingen, programs van actie en dergelijke. Dat is soms wel jammer, maar toch moeten we nooit vergeten, dat de geestelijke factoren achter dit alles liggen. Ook bij de beoordeeling over den politieken arbeid onzer afgevaardigden. De vraag wordt onwillekeurig gedaan: Wat deden in de afgeloopen periode onze afgevaardigden in de kamer. Spr. stelt eerst elk der Kamerleden aan de vergadering voor. Hij doet dit op scherpe, pittige en leuke wijze. Spr. meent te mogien zeggen, dat het onzen Kamerleden zeer goed gelukt js, hun positie als volksvertegenwoordigers hoog te houden. Het is billijk, hierbij reke ning te houden met de tegenwerkende factoren en de neerslachtige dingen, die in de practische politiek zich wel voor doen. (Spr. noemt hier het afstemmen van het ontwerp voor plaatselijke keuze). Maar onze A- R.-afgevaaruigden lieten zich nimmer leiden in de Kamer door kiezers- vrees of -gunst. Ze hebben waardig het geestelijk en stoffelijk belang van ons volk gediend. Voorts zegt spr., dat de houding van het kabinet in vele gevallen ook onze houding was. Hoe gedroeg zich de linkerzijde t o.v. het kabinet? In vele gevallen onredelijk. Spr. noemt b.v. de houding van dhr Dtuijs tegenover den heer van Rarnebeek, inzake de buitenlandsehe diplomatie. De critiek op de buitenlandsehe politiek van het kabinet kwam meest van links, niet het minst van de zijde ook van dhr Dressel- huys. i Ock bij de financiëele politiek ontbrak het niet aan tegenwerking van links. Er was onwil om te bezuinigen, zelfs bij den Vrijheidsbond. Dit kwam vooral uit in de tegenwerking van het Christelijk Onder wijs. Inzake de bezuiniging keurde de linkerzijde over heel de linie de Regee- ringsvcorstellen tot bezuiniging af. Maar bleef ten ©enenmale in gebreke dc Regeering te steunen door andere, betere voorstellen tot bezuiniging te doen. Het is duidelijk gebleken, dat do Re geering cp geen der linksche partijen kon rekenen om op dit gebied iets te bereiken, dat werkelijk tot 's lands belang kan dienen. Ons past een bescheiden oordeel over do financiëele politiek van minister Golijin. Deze bewindsman zocht geen baantje, maar gaf zich voor het landsbelang. En schitterend en helder waren steeds zijn verdedigingen. De komende strijd, zegt spr., zal voor ons zwaar zijn. Zal ook een persoonlijk karakter dragen tegen Colijn. De wapenen van leugen en laster zullen gehanteerd worden. Bemoedigend is, dat een mede werker van het Handelsblad roemt de geestkracht en de eenheid bij' de rechter zijde. Er zijn links ook verklaringen van vertrouwen in de rechtsclie politiek. Er is ook wel waardeering bij tegenstanders in openhartige oogenblikken. Maar ook deze menschen zullen toch princi pieel anders stemmen in den regel. De grondslag onzer partij is en moet blijven: terug naar het Evangelie. In de komende maanden moet de banier van het Evan gelie omhoog gehouden worden. Woifaartsdijk. Maandagavond waren in de Chr. School alhier verscheiden© ouders en belangstellenden opgekomen om een openbare les bij te wonen met de vertrekkende leerlingen. De vergade ring stond onder leiding van het hoofd der school, den heer Van Wijk. Na de opening met psalmgezang en gebed, heette hij alle aanwezigen hartelijk welkom en stelde daarna den leerlingen tal van vra gen over de Bijbelsche geschiedenis. Ver volgens liet hij op> de wereldkaart aller lei merkwaardigheden aanwijzen, inzon derheid ook over het reizen van Neder land naar Indië. In de pauze werden onder het genot van een kopje koffie het schriftelijk werk en de handwerken der leerlingen bezichtigd. Met belangstel ling werd door alle aanwezigen van een en ander kennis genomen. Daarna liet do lieer Van Wijk nog allerlei voorwerpen uit Indië zien en gaf daarbij een uitge breide en zeer leerzame toelichting. Op 't eind der vergadering sprak hiji nog een ernstig afscheidswoord tot de kin deren, ze vermanende steeds te wandelen in de wegen des Heeren. De kinderen bedankten voor het genoten onderwijs en gaven ieder lid van het personeel een blijk van waardeering. Kruiningen. Gisteren vergaderde de ge meenteraad. Aanwezig 9 leden. Met ken nisgeving afwezig D'hr v .d. Straten, zon der kennisgeving dhr Markusse. De voor zitter deelt mede dat van de Postduiven- vereen. de Zwaluw alhier een verzoek is ingekomen om eenige afwijking in de ver ordening dienaangaande. Daar de raad niet bevoegd is daartoe, tenzij de verorde ning gewijzigd wordt en zulks te veel tijd zou vorderen om aan het verzoek voor dit jaar te voldoen, geeft de voorz. in overweging het verzoek in handen te stellen van den burgemeester, die daartoe wel bevoegd is. Met alg. st. aldus beslo ten. Het eenige punt der agenda komt alsnu aan de orde n.l. het voorstel tot aankoop van den grond van dhr. C. D. Vereeke te Kapelle c.a. voor schoolbouw. Dhr Minnaar verklaart nog niet overtuigd te zijn van de noodzakelijkheid van. nieuwbouw en meent dat f20.000 be spaard had kunnen worden door verbouw der tegenwoordige en zal daarom tegen stemmen. Dhr Francoijs heeft geen be zwaren tegen de voorwaarden van aan koop van den grond, doch heeft wel bezwaar tegen de aanhaling in het ont werpvoorstel dat de school versleten is, daar zulks volgens zijn meening niet het geval is. Dhr Kole dringt aan op sj*oed met den schoolbouw. Het voorstel tot aankoop van den grond tot schoolbouw wordt daarna aangenomen met 8 tegen één stem, die van dhr Minnaar. De verga dering wordt daarna gesloten. Oostkapelle. Op Hemelvaartsdag zal op „Westhove" een zangersfeest plaats heb ben, uitgaande van den Bond van Chr- Zangvereen. op Walcheren. St. Laurens. Dinsdagavond hield de wo ningbouwvereniging „Huis en Hof" on der voörzitterschap van den heer P. Va der hare jaarvergadering. Door den secretaris en den penningmeester werden verslag uitgebracht over den toestand der vereeniging over 1924, waaruit bleek, dat deze zeer bevredigend was. De winst ad f 40.20 zal op het reservefonds worden bijgeschreven. Tot lid van het bestuur werd herkozen de heer P. Vader en tot lid van den Raad van Commissarissen de heer S. Simonse. lerknienws. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Utrecht S. F. H. J. Berkel- bach v. d. Sprenkel te Haarlem, J. A. van Selms te Nijmegen en J. J. Stam te Amsterdam. Beroepen te Rotterdam F.. W. A. Korf! te Heemstede en S.-p. H. J. Berkelbach van de Sprenkel te Haarlem. Aangenomen naar Scharwoude door J. Rooker, O.-I. predikant. Geref. Kerken. Beroepen te Tzummarum D. G. A. Brou wer te Paesens; te Kampen J. Hoek te Soest; te Hendrik Ido Ambacht J. Meijer te Fijnaart. Bedankt voor Uithoorn door W. H. v. d. Vegt te Drachtster-Compagnie. Chr. Ger. Kerk. Tweetal te Harlingen H. Velema ta Noordeloos en A. Gruppen te Vlissingem Geref. Gemeenten. Tweetal te Gouda JI. Kieviet te Vee- nendaal en R. Kok te Aagtekerke. Beroepen te Kalamazoo (N.-Am.) H. A. Minderman te Lisse; te Paterson (N. Amerika) M. Hofman te Krabbendijke. 6 Mei a.s. hoopt ds H. W. Laman, geref. pved. te Assen, zijn 25-jarig ambts- jubilé te vieren. Hij begon zijn herderlijke loopbaan te Kruiningen, en stond daarna achtereenvolgens te Zierikzee, 16 Oct- 190422 Oct. 1911, en Assen. 3 Mei a.s. hoopt ds II. F. de Puy, Herv. pred. te Cadzand, zijn 25-jarig aanbtsjubilé te vieren. Hij begon zijn her derlijke loophaan te Terkaple, en staat sinds 13 Sept. 1908 te Cadzand. Huwelijksinzegening van Cora Westland. Onder groote be langstelling, aldus het Vad. vooral van dames heeft ds A. J. A. Vermeer Zaterdagmiddag in de Kloosterkerk het huwelijk van mej. C. M. E. Kautzmann (Cora Westland) met notaris D. Wisdom Verstegen uit Dordrecht, ingezegend. De bruid was gekleed in wandelcostuum. In den bruidsstoet merkten we' op dr v. Gheel Gildemeester, die de moeder der bruid geleidde. Toen het bruidspaar was binnengekomen, zong mej. Vertrecht ten welkom het „Die güldne Sonne, volle Freund und Wonne" van Bach. Ds Ver meer sprak naar aanleiding van Matth. 28:20a: En zie, ik ben met ulieden alle de dagenDe zangeres zong daarop nog: „Es glanzet der Christen Inwendiges Leben" en „Der lieben Sonne Licht und Pracht" van Bach. Toen het jonge echt paar de belofte had afgelegd, zongen de vergaderden staande U zeegne God Hij steil' u tot een zegen! Gezegend zij uw hoofd, uw hart, uw wegen, Uw aardsch, uw ecuwig lot. (Coxa Westland is een dochter van wijlen ds J. W. Kautzmann te Dinxperlo en een kleindochter van wijlen prof. v. Oosterzee. Red. Zeeuw.) Met jaar der geboorte o n z e s Heeren. Is Jezus 25 December geboren? De Bijbel noch oude getuigen zeggen er iets van. De Heiland kan net zoo goed midden in den zomer geboren zijn. Niemand die dat weet of kan uitmaken. Maar het jaar weten we dan toch? Men re kent immers onzen tijd er naar? Maar ook hier is niet zoo groote zekerheid als wel lijkt. Eerst in 525 na Christus is men met Christus' geboorte als aanvang gaan rekenen. Daar komt nog bij, dat men practisch het jaar nul heeft overgeslagen. De afstand van bij voorbeeld het jaar 70 na Chr, tot het jaar 70 voor Christus is dus niet 140 jaar, maar .70 -f- 70 1 139 jaar. En nu het jaar der geboorteMattheus 21 zegt: in de dagen van Herodes den Groote. Die regeerde tot hot jaar 4 voor Christus, let welvoor het jaar dan, dat wij als het jaar van Christus' geboorte aannemen. Maar na Christus' geboorte konden nog vóór Herodes' dood de wijzen uit het Oosten, na het zien van de ster, uit hun verre land komen. Zoo lang was het er na, dat Herodes het noodig oordeelde, alle kinderen tot twee jaar te laten ombrengen. Dit doet vermoeden, dat Christus in 6 v. Chr. geboren is. Nu echter vermeldt Lukas de beschrijving on der Quirinus (Cyrenius) die regeerde van 611 na Christus. Hoe zit dat? Uit Egyptische gegevens blijkt, dat een beschrijving om de 14 jaar plaats had. Van 6 na Christus 14 jaren terug geeft volgens bovenstaande rekening 9 voor Chr. Toen was er dus ook een beschrijving. En uit allerlei bronnen heeft men nu gevonden, dat die Quirinus tweemaal legatus (stadhouder) van Augustus geweest is, de eerste maal pl.m. 9 voor Chr. Dit klopt dan heel goed op de conclusie dat Christus in het jaar 6 vóór onze telling geboren zou zijn. Er zit natuurlijk aan deze berekeningen nog veel meer vast, dat we hier niet alle maal kunnen vertellen. Wie er meer van wil weten, zou dan de daarvoor beschikbare lectuur in een leeszaal moeten raadplegen. Natuurlijk heeft een en ander in zake deze berekeningen met Schriftcritiek niets te ma ken. Het feit zelf, en de beteekenis van Christus' geboorte verandert er niet om of het in 6 voor onze jaartelling plaats had, dan wel wat later. (Rott.) Nos ambo. Dr Gunning, j;ed. van „Pniël", zit ook in zijn nieuwe woonplaats niet stil, doch maakt, evenals weleer te Se- rooskerke, lange wandelingen, en schrijft dan in zijn „Pniël" over van alles wat hij zoo- al waarneemt. Zoo is nu zijn oog gevallen op de opschriften der vele landhuizen in zijn nieuwe omgeving en zag onder anderen op een dier villa's het opschrift, dat hier boven staat. Naar aanleiding hiervan maakt hij de vol gende opmerking Nos ambo beteekent: wij beiden, wij met ons tweeën. Ik stel me zoo voor twee jonge lui, die malkaar eindelijk „gekregen" heb ben en die nu blij zijn zich een eigen huisje te hebben veroverd, 't Kan óók zjjn twee oude zwervers, die eindelijk rust hebben ge vonden .Ja hoeveel mogelijkheden ka» zoon eenvoudig opschrift niet uitdrukken! Maar in allen gevalle ligt er iets gemoedelijks iets vredigs in. Menechen, die, zooals eens van een paar oude lui hoorde, die bij monde van den echtgenoot verklaren: „als je zoo veertig jaar tegen malkaar aan kijkt, krijg je eindelijk zoo'n eeuwigen mier aan malkaar", zullen zoo'n spreuk niet voor hun woning kiezen! Nos ambo. Gelukkig de menschen, man of vrouw, broer en zuster, twee broers, twee zusters, twee vrienden, of wat zo dan ook wezen, die samen in liefde en in vrede onder één dak verkecren. En 'driewerf ge lukkig die beiden, als zij Jezus als huisgenoot kennen mogen en Hem als hun besten vriend eeren en liefhebben. Dr Masahisa Uemura. f Een van de grootste Christelijke leiders in Japan, de predikant Dr Masahisa Uemura, is in jijn woning te Tokio in Januari plotseling overleden. Dr Uemura, zegt de „Rotterd.", was in de Gereformeerde Kerk geen onbekende. In 1923 was hij afgevaardigde ter Synode van de Geref. Kerk in Noord-Amerika n.l. te Pella (lowa). Het Rutgers College hoeft hem destijds vereerd met den titel van Doctor in de Godgeleerdheid. Op den namiddag van 8 Januari j.l. had Dr Uemura eenige bezoekers te zijnen huize ont vangen, die in een bepaalde zaak advies- kwamen vragen. In zijn ernstig gesprek wees hij er met klem op, dat een Christen altijd bereid moet zijn om te sterven. Hjj nuttigde zijn advondeten als gewoonlijk en kort daar op, door een beroerte getroffen, blies hij den laatsten adem uit. Zijn laatste predika tie op Zondag 4 Januari was krachtig gji maakte op zijn groot gehoor van Japanneezen een diepen indruk. Zijn heengaan is voor de Christelijke Kerk van Japan een groot verlies. Hij was ais 't ware do ziel van het werk dor Kerk en haar geestelijke leidsman. Ook nam hij een belangrijke plaats in, in de godsdienstige wereld van Japan in het algemeen en zijn persoonlijke invloed werd gevoeld in de hoog ste kringen van het keizerrijk. Bij uw Drogist. Goes. Bevorderd van de lc naar de 2e klasse timmeren: J. Beenhakker, H. B, Dootjes, J. J. Eckhardt, A .Elenbaas," J. P. M. v. Ginderen, J. Goedhloed, C. Loon, J. Wi. Pols, C. H. Vreugdenhil, J. P. Weststrato, voorw-., afgewezen. 5; smeden: D. A. v. d. Berg, R. Boer, G. v. Damme, J. A. Doornebos, J. P. J. Hooit, G. II. Jeremiasse, Wi. Kalkman, Dl J. v. d. Kreeke, H. M. Krombeen, K. Pik, J. A. Polfliet, J. Strijd, J. A„ Visser, J. Wi Wattel, A. Zembsch (voor waardelijk), afgew. 6 schilderen: A. J. Kramer, W. Nijsse. Bevorderd van de 2e naar de 3e kl. timmeren: M. Boutens, F. J. Felius, J. Govers, J. Hollestelle, J. M. Kole, L. A. Martens, D. v. d. Poel, S. A. de Regt, J. W. v. Wuijckhuisc, P. Zandee- afgewezen 1; smeden: J. J. W. Bom, P. Bogerd, J. Borgs, F. II. Brusket, M. C. v. Damme, F. v. Driel, II. J. de Graaf, J. J. Huijsse, A. H. v. Koeveringe, W. Moelker, W. C. Meijnsbergen, P. Paardekoopeï voorw., M. Reijnhout, J. C. Staal, D. Verlieule, II. J. Zuijdweg voorw., afgew. 1. schilderen: H. Bliek, J. J. Carels (taak wiskunde), A. L. Minderhoud, P. A. Vervaat. Gediplomeerd werden de volgende leer lingen timmeren: F. J. Frenks, P. de Jonge, A. J. Keukelaar, A. Meeuwse, Chr. J. Over- beeke, A. M. Schaick, M. Scheele, C. Sin- ke, Chr. de Somer, P. Verheijke. 1 wegens ziekte niet medegedaan; smeden: J. F. Bickelmayer, H; C. v. Blitterswijk, M. A. Bom, B. v. Damme, J. D. Harinck, C. H. Hollestelle, L. Knieriem, B. Kole, M. C. v. d. Reepe, I. P- Rosier, L. Snoek, A. J. Steketee, D. Tange, J. Traas, J. Zuijdwpg. 1 wegens ziekte niet medegedaan; schilderen: J. de Graaff, A. de Hamer. Bergen op Zoom. Aan de ambachts school alhier zijn o.a. bevorderd: de leerling in het Timmeren J. Geluk te Tholen van het eerste naar het tweede leerjaar; de leerlingen in het smeden, bankwerken en de electrotechniek M. A. van Liere te Goes, J. F. de Later te Oud- Vossemeer, J. Elenbaas en A. Kievit te Tholen en J. A. Verboom te Poortvliet van het le naar het 2e leerjaar; de reerrfng j.'n het 'schilderen A. Slager te St. Annaland van het le naar het 2e leerjaar. Van de 2e naar de 3e kl. zijn bevor derd de leerling in het timmeren G. Minderhoud te Halsteren; de leerling in liet smeden en bankwerken P. Berrevoets te Tholen; de leerling in het schilderen G. Franc,oys te Kruiningen. Het getuigschrift na volbrachten, leer-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2