i Zachte Huid Xsrfimeiiws. ^redlkSieurtets. Onderwijs. Oemeiïfld Mfeuws. Laatste BerMte, Isiepranffis». Land- en Tninfenw, iOooo Ierl(0öpiöpöJjÉe8l8Èsep(ii, Voor Behoud van een Gave en _3 van Handen en Gelaat van de ver&eniging voor Volksonderwijs, waaruit bleek, dat ze zeer goed voldoen. Het verzoek van een ingezetene tot kwijtschelding van het schoolgeld voor zijn kinderen, werd toegestaan. Op het request van de werkliedenvereen. Onder ling Belang" vragende om het beschik baar stellen van een lokaal der Open bare school tot vergaderlokaal, gezien de finaneiëele omstandigheden, stellen B- en W. voor afwijzend te beschikken. Na eonige discussie werd aldus met 8 st. tegen besloten. Hierna kwam in behan deling punt 2 der agenda, waarbij B. en W. voorstellen, gezien de woningen, die er al staan en die nog bijgebouwd zullen worden, den weg aan den 'Stationsweg door te trekken. Aangaande den toegang van uit den Noordweg, deelt de voorz. nog mede ,dat die zoo ruim mogelijk zal gemaakt worden. Met alg. stemmen werd het voorstel aangenomen. Eveneens werd met alg. stemmen aan genomen om Hare Majesteit te verzoeken geen vergunningen meer toe te staan. Er zal dus geleidelijke vermindering plaats hebben, maar de vergunningen voor de herberg op het dorp, en die aan den Stationsweg zullen blijven. Ook werd aan genomen om als stemlokaal II te be stemmen het gymnastieklokaal der Op- School. Punt 6 van de agenda bestaat uit 2 deelen: le Intrekking van het raadbesluit waarbij twee lokalen der Op. School voor de Hervormde school, beschikbaar wor den gesteld; 2e Het in bruikleen geven dier lokalen. Uit de toelichting dooi den voorzitter 'bleek, dat zooals het be sluit is, de 2 schoollokalen in eigendom worden gegeven. Hiervoor moet de erf pacht gesplitst worden. Dit kan niet zon der de toestemming van den eigenaar van den grond. Deze wil geen splitsing van het erfpachtscontract. Daarom meen den B- en W. met dit voorstel te moeten komen. Dhr Vogelaar verklaarde zich tegen het voorstel omdat de finaneiëele risico op de gemeente wordt gelegd. Vol gens den heer Wou terse komt het enkel door de drijverij van degenen die een Ilerv. school wenschten. De consistorie der Ilerv. kerk is zeer geschikt, en nu lijdt de Openbare School er door. Het le wordt met 5 tegen 2 (Vogelaar en van 't Leven) aangenomen. Het 2e werd met ook de heer Wouterse tegen aangen. Benige wijzigingen op de begroot. 1924 werden aangenomen. Hierna kwamen in behandeling de voor stellen van weth. Hirdes: le instellen van een vloekverbod en 2e om de her bergen op Zondag voor het publiek te sluiten. Dhr Ilirdes gaf eenige toelichting waarom hij met het voorstel kwam. Dhr Vogelaar was van meening, dat of B. en W. of spr. met een voorstel aangaande het vloekverbod hadden moeten komen, daar hij deze zaak ter sprake had ge bracht. De zaak zelve heeft zijn sympa thie, hij vraagt zich echter af of er geen politiek achter schuilt. De voorz. was eveneens van meening dat er politiek achter zit. Hij is echter ook principieel tegen het voorstel. Naar zijn meening moet het voorbeeld het Q_ren. Dhr Voge laar verdedigt hierna nogmaals het voor stel, waarna het voorstel artikelsgewijze wordt behandeld. Het ..werd aangenomen meft 4 tegen 2 stemmen. Tegen dhr Wou- tersen en v. 't Leven. Dhr Krijger blanco. Bij behandeling van het 2e voorstel wees dhr Hirdes er op dat evenals Gods Naam ook Gods dag geheiligd moet worden. Dhr Vogelaar kan voor deze gemeente wel met het voorstel meegaan. Door den voorz. en dhr Woutersen werd er op gewezen, dat er toch met anderen dan kinderen ook rekening gehouden moet worden. Het voorstel werd met 4 tegen 3 (dhr. Krijger, Woutersen en v. 't Leven) aangenomen. Bij de rondvraag wees dhr Woutersen op de vuile boel in de gedempte sloot bij het station. De voorz. deelde mede, dat B. en W. plannen dienaangaande gemaakt hebben. Daarna deed de voor zitter het dankgebed. Wolfaartsdijk. In de voorjaarsverga dering van de vereeniging Landbouw en Veeteelt werd de rekening van den pen ningmeester vastgesteld op een ontvangst van f929.60, uitgaaf f753.12, batig slot f 176.48. Besloten werd het overtollige kasgeld uit te zetten bij de boerenleen bank te 's-Heer Arendskerke. De rekening van den penningmeester van de CJomm. van aankoop van landbouwbmoodigd- heden wees aan dat in het afgelooepn jaar voor f76464 51 was aangekocht en ©en batig slot van f 81-89 in kas was. Besloten werd, dit batig slot te reser veeren tot vorming van een kas ter ver zekering van de lossers van kunstmest, enz. en de halve cent per baal eveneens te blijven heffen tot een behoorlijke kas voor genoemd doel is gerormd. Voor de bespreking aankoop veewagen was geen voldoende animo hierop verder in te gaan. Besloten werd in den loop van de maand April een keuring te houden van rundvee. Besloten werd een premie van f25 be schikbaar te stellen voor deze keuring. Door dhr J. Koert werd een bespreking gehouden van het ontwerp Ziektewet. Duor vcrschi.lende aanwe igen werden vragen gesteld die door spreker wei-den beantwoord. Verder werd besloten een gezamenlijke tocht per autobus te maken naar de demonstratie met de bekende Moild raineerp toeg Kortgene. Gisteren overleed de heer J. Snellen, burgemeester dezer gemeente. De heer Snellen werd 3 Jan. 1860 te Moor drecht geboren, en was van 3 Nov. 1890 tot 1 Mei 1914 gemeente-secretaris van Zierikzee. Op laatstgenoemden datum werd hem op vefzoek eervol ontslag ver leend. Van 19141918 woonde hjj amb teloos te Ginneken. Sedert 1918 was hij burgemeester van Kor'gene. Oostkapelle. Donderdagavond had al hier de eindles plaats van den landbouw- cursus, gegeven door de heeren W- van Hekken en.J. Weeda in tegenwoordigheid van den rijkslandbouwconsulent, den lieer Stevens, de commissie van toezicht en enkele belangstellenden. Aan de cursisten J. A.*Brand, W. Corré, P, de Kam Jaspz. A. Maljaars en H. Willemse van Oost kapelle, J. de Pagter, G- de Pagter, S- üe Visser en B. de Visser van Domburg, J. Maljaars, Jae. de Visser en C. Wisse van Aagtekerke en II. J. Allaart van ge- rooskerke werd het diploma uitgereikt. Als blijk van waardeering boden de cur sisten den onderwijzers een geschenk aan. Grijpskerke. Woensdagavond vergaderde de geitenfokvereeniging „Ons Belang" al hier. Uit het verslag van den secretaris bleek dat de vereeniging bloeiende is. De ontvangsten waren f 149.66, de uitgaven f 125-20, alzoo een bat. saldo van f 24.46- Ilet afti'. bestuurslid A- Clarisse werd herkozen en inplaats van J. Boogaard werd gekozen Joh. Geertse. Uit het ver slag van den afgevaardigde van de Prov. Vereen, bleek, dat 65 vereenigingen aan gesloten zijn met 3181 leden en 3 nieuwe vereenigingen werden opgericht. Op 54 plaatsen weiden keuringen gehouden. Ook werd nog besloten volgende vergadering te Middelburg' te houden en dan met de afgevaardigden per autobus naar het fok- station te rijden. Wat de contributie be treft, die bleef hetzelfde en het dekgeld is 10 cent per geit verlaagd en alzoo gebracht op 50 cent. Ook werd nog be- slcten om aanstaanden zomer weer oen keuring te houden. 't Zand. Woensdagavond trad alhier op Voor de afd. Middelburg en 't Zandt der Staatk. Ger. Partij dhr J. van Bochove van Aagtekerke. De vergadering werd op de gebruikelijke wijze geopend door dhr I. P. Boone, voorz. der afd. 't Zandt. Spr. begon met te wijzen op ieders roe ping ook met liet oog op de naderende verkiezingen. We moeten helpen bevor deren, dat we volksvertegenwoordigers krijgen, die de zuivere beginselen voor staan met woord en daad. Spr. noemde enkele wetten die in strijd met ons be ginsel zijn, doch bepaalde zich .n hoofd zaak tot de vaccinatie. Dat is een wel die indruischt tegen Gods Woord en in grijpt in het recht der ouders. Breed voerig ontwikkelde Spr. de volgende hoofdgedachten: Wat is vaccinatie, waar komt ze vandaan en hoe is onze hou ding daartegen. Onze bezwaren zijn staats rechtelijke, medische en religieuze. Nadat den spreker dank gezegd was door dhr Leinse van Middelburg eindigde dhr Van Bochove met dankzegging. De opkomst was bevredigend. (Belangeloos bericht.) j» gebruik ik altijd Ned- Herv. Kerk. Beroepen te Kampen P. J. Steenbeek te Bergambacht. Geref. Kerken. Beroepen te Schoonhoven H. v. d. Els- kamp te Koog-Zaandijk. Chr. Ger. Kerk. Beroepen te Vlaaxdingen J. P. Meijering te Nieuwpoort; te Franeker J. L. de Vries te Rijnsburg. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Den Haag door J. Fraanje te Barneveld. - Het Ned. Bijbelgenootschap heeft in overleg met de Zendingscorporaties en de Zendingsdeputaten tot Zendingsconsul in Ned. Oost-Indië benoemd ds N. A. C. Slotemaker de Bruine, predikant bij de Ned. Herv. ge meente te Bergentheim. Tot opperrabbijn van het- ressort Zee land van de Ned. Israël. Gemeente is ge noemd de heer T. J. van Gelder te Den Haag. DRIEWEGEN. Voor Notabel bij de Herv. gemeente alliier (vacatnre-dhr M. v. Houte) moet een herstemming plaats hebben tus- schen do heeren A. van Wijngen, die 14 en J. G. Nieuwenhuize, die 9 stemmen ver kreeg. Zondag 29 Maart. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. ds Steinz, nm. ds Homburg, av. ds do Vries, Wilhelminadorp, vm. ds Homburg, nm. ds Steinz. Bevorderd te Utrecht tot semi-arts de heer A. J. van Es, tot arts de beer S. J. Hage. Ongelukken. In Staatsmijn Em ma werd Donderdagmiddag de mijnwerker E. door vallend gesteente gedood. Die ongelukkige woonde te Troebeek en was rader van rg£ kinderen. Zekere J. te Mill, had Zondagavond het ongeluk ten gevolge der duisternis, in een sloot te vallen. De 66-jarige heer had blijkbaar zooveel onzuiver water binnen gekregen, dat hij eenige dagen daarna aan de ge volgen is overleden, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen. De 25-jarige ge huwde schippersknecht Verliey uit Slio- drecht is door onbekende oorzaak te water gevallen van de Rijnaak, waarop liij was, en die in lossing lag voor de Chemische fabriek te Capelle aan den IJsel, en ver dronken. Te Bellingwolde is gisteren de vrouw van BI. te water geraakt en verdronken. Een vlieger die niet op ging. Te Amsterdam vervoegde zich eer gisteravond een 33-jarige man aan het politiebureau en dischte daar een eigen aardig verhaal op. Hij bevond zich om twee uur des middags in de vestibule van het Centraal-Station, toen een vrouw, die een meisje van één jaar op den arm had, naar hem toekwam en hem vroeg of hij het kind even wilde vasthouden, omdat zij zich wilde verwijderen en het wicht niet kon medenemen. De man deed dit, maar de vrouw verscheen niet. Zoo bleef hij daar- vier uren achtereen wach ten. Ten slotte besloot hij de politie van deze zonderlinge gebeurtenis in kennis te stellen. De inspecteur vertrouwde het zaakje niet. Vooral het feit, dat een man vier uur achtereen met een vreemd kind op het slation had gewacht op een vrouw, die zich even verwijderd liad, wekte zijn achterdocht. Hij voelde den aangever eens flink aan den tand en toen biechtte deze op. De vrouw was een gehuwde Rotter- damsche. Hij had met haar kennis ge maakt en het tweetal was op stap ge weest. Om zich van het kind te ontdoen ze wilden het niet te vondeling leg gen verzonnen ze het romantische verhaal, dat hierboven geschreven is. Er werd in den omtrek naar de vrouw ge zocht en ook zij werd gevonden en naar het bureau geleid. T'egen het tweetal is proces-verbaal opgemaakt ter zake po ging om een kind beneden den leeftijd van zeven jaar te verlaten met het oog merk zich er van te ontdoen. (Tel.) Door schrik krankzinnig geworden. Eergistermorgen was een van de bewoonsters van een huis in de Paleisstraat te Amsterdam uitgeweest om boodschappen te doen. Toen zij toeval lig naar boven keek zag ze rook komen uit een van de ramen der vierde ver dieping, waar zij woonde. Dit greep haar buitengewoon aan. Zij liep een winkel binnen en vroeg of iemand haar naar boven wilde vergezellen. Een politiebe ambte, aan wiens aandacht een en an der niet was ontsnapt, ging mede naar boven. Op de vierde étage hing een dikke rook, die bleek te zijn ontstaan doordat een petroleumtoestel aan het walmen was. Alles was met roet aangeslagen en zwart geworden. De vrouw begon te gillen en met moeite konden de politiebeambte en de buurman haar in bedwang houden. De Geneeskundige Dienst werd gewaarschuwd doch weigerde hulp te verleenen, daar dit een particulier geval was. Nadat nog eenige malen was opgebeld, werd beloofd een medicus te sturen. Een uur later arriveerde deze. Hij oordeelde den toe stand van de vrouw van dien aard, dat spoedopname in het gasthuis noodig werd geacht. Hetgeen dan ook geschiedde. (Tel.) Een fiets uit zee opge- v i s c h t. Twee botters haalden tusschen den Marker vuurtoren en Enkhuizen een rijwiel in het vischwant, dat vermoedelijk al eenigen tijd op den bodem van de zee heeft gerust, aangezien aan de fiets een belnstingplaatje 1924 was beves tigd. Het rijwiel is in vrij goeden staat, de banden zijn zoo goed als nieuw. Van drie zieke stoeltjes. Men schrijft aan 't Hbld. Op den zolder van een rijkskantoor er gens in de provincie stonden, z:elig in een donker heekje, jaren lang reeds, drie magere, 2ieke bureaustoeltjes. Hopeloos zieke stoelteshet eene had twee van feijn vier poet es totaal verloren, het twee de leed aan zeer ernst'ge ruggegraatsver- kromming en het derde zou allang bezwe ken zijn aan algemeene lichaamszwakte wanneer 't niet van nature gezegend was geweest met een uiterst taai gastel. De leider van dat kantoor, op wiens inventaris deze stoeltjes nog steeds ver meld stonden als in 't volle bezit hunner lichamelijke krachten, nam op zekeren dag een stuk papier, meldde zijn onm'd- dellijken chef hoe droevig het met gemeld drietal gesteld was en verzocht machti ging om ze op te ruimen en van zijn inventaris af te voeren. De chef plaatste op het voorstel een kantteekening en zond het door naar zijn chef, aan wien het was om een eindbesliss'ng te nemen. Twee maanden later bereikte den ver zorger van het drietal de officiee'.e op dracht om ze ten verkoop over te dragen aan den naastbij wonenden ontvang r der registratie. Met een ijver, een veel be.ere zaak waardig, trachtte deze zich te kwij ten van de hem opgedragen taak, maar mager, uiterst mager bleef weken lang liet resultaat van zijn hardnekk ge pogingen. Weliswaar toog er zoo nu en dan een handelaar in tweedehandsart kelen, tuk op een voordeel g koopje, naar het bewusto hoekje op den zolder van het bewuste rijksgebouw, maar teleurgesteld këerden ze telkens terug en maanden lang bléven de stoeltjes wachten op een kooper, die hen kwam verlossen u t hun d mkare een zaamheid. Tot er eindelijk weer een han delaar kwam kijken, die tevens knutselaar was en daarom kans meende te zien, uit het zieke drietal één gezond exemplaar op te bouwen en nog wat brandhout over te houden, 1 Hij deed zijn bod, liep nijdig weg om dat een veel hooger bedrag werd ge vraagd, en kwam na een paar dagen nog eens terug om zijn eerste bod wat te ver- lioogen. Met het voor alle partijen heu genis wekkende eindresultaat dat de be wuste registratie-ontvanger aan zijn chef kon berichten, dat „de niet meer voor ge bruik geschikte voorwerpen, aanwezig op den zolder van het rijkskantorengebouw te X., voor de somma van dertig cents aan Mozes Zadoks waren overgedragen." Dertig cents! Zoo maar! Een meevaller voor 's rijks kas 1 Wie rekent, waar zóó'n resultaat bereikt werd, de vele uren tijd, die verschillende ambtenaren hadden to besteden aan 't beschrijven van vellen papier om den geheelen koop beklonken en bezegeld te krijgen? En zullen ze zich nog blijven roeren, do booze tongen, die steeds nog durven volhouden, dat het rijk niet altijd en niet overal kloek en vast beraden vóórgaat op den weg van verso bering en zuinig overleg? Lawaaimakers. Toen gister middag de koninklijke familie van de Bloemententoonstelling te Heemstede ver trok, werden op de Molenlaan drie per sonen door cle politie gearresteerd, om dat zij, na een aanmaning der politie om door te loopen, bleven schreeuwen. Een van de arrestanten had nog een von nis van 5 dagen gevangenisstraf te goed. -Geëlectriseerdc af rast e- r i n g. Een bewoonster van de Abel Tas manstraat te Utrecht bemerkte gisteren dat de afrastering 'tusschen haar huis en dat van haar buurman, die op no. 19 woont, onder electrischen stroom stond. Die afrastering bestond uit metalen pijpen en kippengaas. De zaak werd door de politie onderzocht en inderdaad bleek deze afrastering geëlectriseerd. De bewo ner van no. 19 had door een contact tusschen de electrisclie geleiding in zijn kamer en de metalen pijpen, de schutting tusschen zijn erf en dat zijner buurvrouw, onder stroom gezet en verklaarde dit te hebben gedaan om katten, waarvan hij veel last zou hebben, van zijn erf te hou den. Of er al slachtoffers gevallen wa ren, meldt do historie niet, doch thans is het gevaar voor de naburige poezen verdwenen. Een monteur van liet elec- triscli bedrijf heeft de mogelijkheid tot electrisatie doen verdwijnen. Een hl ij eindigend drama. Te IJmuiden werden de bewoners opgeschrikt door het feit, dat eenige kin deren gepoogd hadden hunnen vader te vergiftigen. Het was een ingrijpen der politie in de verhoudingen in een ver woest gezin, waarin vader en moeder ge scheiden leefden en de kinderen naar eigen lusten handelden. Het geval werd in Haarlem voor den rechter van instruc tie onderzocht, die geen termen aanwezig vond om verdere gevangenhouding te ge lasten, daar het kwantum vergif niet doo- delijk was. Doch de straffe hand heeft blijkbaar de menschen in het gemoed gegrepen en in de woning verscheen niet alleen de man, maar ook de vrouw weer. Nu dreigt de trouwe echtgenoot en va der een elk, die iets kwaads van zijn huiselijk leven gezegd heeft met de justi tie in aanraking te brengen. Grenscontrole. Aan de Gel- dersch-Duitsclie grens is de controle op personen, die zonder voldoende papie ren de grens willen oversteken, ten zeer ste verscherpt. De Duitschc douane-be ambten treden streng op. Zoo werd een ingezetene uit Dinxperlo gearresteerd we gens grensoverschrijding zonder paspoort en door het Gerecht te Bocholt tot vier weken gevangenisstraf veroordeeld. Het Bossche drama. Er komt steeds meer los omtrent het drama, dat zich in Den Bosch heeft afgespeeld en waarbij een moeder haar beide kinderen heeft opgehangen en zich zelf vermoede lijk verdronken heeft. De vader, die op 't oogenblik, zooals gemeld, in pi-even- tieve hechtenis zit wegens zedenmisdrijf, blijkt nu ook vrij groote tindiefstallen gepleegd te hebben, waarbij de lompen koopman van L. als heler fungeerde. I?eze laatste is ook aangehouden. Een dreigbrief-schrijfster. Een oude dame te Haarlem ontving op zekeren morgen een brief waarin stond dat als zij niet honderd gulden aan het personeel van het huis uitkeerde, de boel in brand zou worden gestoken. De oude dame liet de politie komen en deze bracht tct klaarheid dat de dienstbode den brief had geschreven. Na een verhoor viel zij door de mand. Een bang ontwaken. Gister nacht ontwaakte mevrouw R. te Rotter dam, doordat ze aan de deur harer slaap kamer hoorde morrelen. Ze zag het schijn sel eener electrische lantaarn- door de ka mer zweven en waarschuwde haar echt genoot. Deze stond op, ging eens kijken en zag uit de aangrenzende voorkamer, welke op de straat uitkomt, door het openstaande raam een man wegvluchten, die toen de heer R. naar buiten keek, nergens meer te zien was. De inbreker heeft vermoedelijk het raam van buiten opengeschoven. Hij heeft zich kunnen meester maken van een colbertcostuum, een wollen vest en twee portemonniaes met f 7,50. De broodprijs in Frankrijk. In den minister: aad deelde de minister van landbouw mede, dat de verbetering van de graanmarkt een eerste verlaging van den broodprijs thans mogelijk maakt. Een nieuwe oplichters truc. Door de politie te Zeist werd aan gehouden zekere S., die met een nieuwe truc geld trachtte los te krijgen van ar- gelooze eigenaars van honden. De man vervoegde zich bij dezen aan huis met eenige doode kippen, voorgevende, dat ze door den hond des huizes waren dood gebeten. Hij eischte een bepaald bedrag als schadevergoeding, om als liij dat had losgekregen, aan een ander adres zjjo verhaal opnieuw op te disschen. Het on derzoek wees uit, dat do man nooit le vende kippen heeft gehad. Geen snoepgoed. De hulp der Eelftsche recherche werd gisteren inge roepen voor het volgende geval. Er wa ren op een school een zestal jongens ernstig ongesteld geworden; zij klaagden over buikpijn en hadden diarrhee. Bij onderzoek bleek, dat de knapen van een anderen jongen een hoeveelheid purgeer- tabletten hadden cadeau gekregen en op gegeten, met het bekende gevolg. Nekkramp. Het 14/2-ja-rig kind uit Noordwijk aan Zee, is gisteren an het Ziekenhuis te Leiden aan nekkramp over leden. K n o e i e r ij. Het „Vad." deelt mede, dat een der met de keuring belaste amb tenaren hij de P. T. T. jaarlijks groote bedragen heeft aangenomen van de aan nemers der leveranties van paalhout en dat de justitie de zaak in handen heeft. Gebleken is, dat deze reeds vele jaren met het keuren van de voor den technischen dienst benoodigde telegraaf- en telefoon palen belaste ambtenaar geregeld groote bedragen van de houtleveranciers geno ten heeft. Be weelderige levenswijze van dezen ambtenaar, die voor den officier van justitie te Den Haag is geleid, ver dacht van het opmaken van valsche de claraties, leidde tot de ontdekking. De heer Ball, minister van spoor* en transportwezen in Nieuw-Zuid-Wales heeft Donderdag den eersten steen gelegd van de nieuwe brug die de beide oevers van Sydney's haven zal verbinden, en die na de voltooiing over ongeveer vijf jaar, de brug met de grootste hoogspan ning ter wereld zal zijn. Het geschil dat te Londen sedert eenige dagen in het drukkersbedrrjf aan den gang was en groot ongemak voor do pers veroorzaakte, vooral voor de week bladen, is vanmorgen, na een conferentie, die vijftien uren heeft geduurd, bijgelegd. De uitsluiting van 5900 leden van den bond van papierbevverkers zal onmiddel lijk worden opgeheven. De staking van 1001 leden van den; el den bond eveneens. Lord Rawlinson, opperbevelhebber van Britsch Indië, is overleden. HOEK VAN HOLLAND. V.D. Heden nacht is op de Noordzee het Engelsche stoomschip Aysgarth Forse, dat gisteren uit Rotterdam was vertrokken, tengevolge van de hevige slagzeeën gezonken. Die bemanning wist zich met uitzondering van den 'bootsman te redden. Do boots man verdronk. De overige leden der be manning werden opgepikt door het Ned. s.s. Maasdijk en hedenmorgen te Hoek van Holland geland. Opea&ars Verfeooprngea ea Ver- paclitmgea. Mrt. 30 Vlissingen, huizen, bouwland, Paap. 31 Serooskerke, hofsteetje, bouwland, inspan, huisraad, Blaupot ten Gate. 31 Goes, varkens, de Wilde Hejjbosr- Rilland, huis, Pilaar. Hootje pachtprijzen. Men schrijft uit den BommelerwaarJ aan de Msb.: Gaan we, wat de pachtprijzen betreft, weer naar de duurste oorlogsjaren terug? Men is geneigd die vraag bevestigend te beantwoorden, wanneer men op de prij zen let, welke men in deze streken bij de jongste hooi- en weiland-verpachtingen werden besteed. Een z.g. schaar voor één koe bracht voor de aan zooveel water risico 'blootstaande uiterwaarden gemid deld f112 op! Het hooiland vond tegen verbazend hooge prijzen ook nog afne mers. De pachtprijs was van dien aard, dat bij een normale opbrengst hij op een hooiprijs komt van f 19 a f 20 per dui zend pond op het land. Middelburg. Gistermiddag werd door B. en W. aanbesteed het sloopen van de bestaande Koepoortbrug en daar ter plaatse bouwen van een gemetselde rij- brug met bijkomende werken, w.o. het maken van een houten noodbrug. Inschrij- vers de heeren: Th. Smeulers, Dordrecht f 1600 voor de noodbrug, f 29.500 voor de, nieuwe brug, totaal f31.100; Mij. tot uit voering van burger- en waterbouwkundige werken te Willemstad, totaal f 26.632; J. J. Jansen, Middelburg, f 1200 en f 24.920, totaal f 26.040; 11. J. Keulemans, Middel burg, f 700 en f 23.950, totaal f 24.650, en C. van der Klippe, Oosterland, f 990 eïi f23.260, totaal f24.250. Voor de totale kosten der werken ter verbetering van den toegang bij de Koe poort is door'den Raad slechts een cre- diet toegestaan Van f 19.800. IERSEKE. Notaris Verbist verkocht gis teren het erfpachtsrecht van ee« oes terput en perceel dijk mot oestcrloods, groot 11.10 A. eigendom van de N. V. M*. ran Oestercultuur „Concordia" te Goes, krach tens rechterlijk bevel. Hoogste inschrijver S. J. Dij kwel f 1020. Kooper A. Boone f 1Q6C plus f295 onkosten en 8% pCt,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2