Je kon nooii weten Staten-Generaal. Hit de Provincie. Gemeenteraad van Middelburg. 1 algemeen wordt beoefend, leidt tot een sportman ie, die de Jonge menschen dus danig in beslag neemt, dat het gevaar dreigt, dat zij voor den ernstïgen ver- eenigingsarbeid op godsdienstig en soci aal gebied geen tijd meer over hebben, wat tot schade van onze geestelijke volks kracht moet leiden. Zij zijn van oordeel, dat de in 1928 hier te lande te houden Olympische spelen, dezen misstand zullen doen toenemen en 'in de hand werken. Het ligt naai- het oordeel van onder- goteekenden allerminst op den weg van de Overheid, door subsidiëering der Olym pische Spelen, deze sportmanie indirect te sancüonneeren en aan haar bevordering of bestendiging mede te werken. De vischstand in de Noordzee- Gisteren weid te Amsterdam de eerste der intern, conferenties gehouden, waar door afgevaardigden van de belangheb bende landen maatregelen zullen worden overwogen tegen het „joodvisschen" der schol in de Noordzee door trailers en door 'tz.g.n. nestvisschen. Zooals men zich herinnert is reeds in oorlogstijd de tijdelijke „sluiting" vair een deel der Noordzee voor den vischstand zeer be vorderlijk geweest Voorgesteld wordt nu een verbod om te visschen met stoom- en motortreileis van meer dan 50 effectieve P. K. in zekere gebieden van ue Noordzee. Deze „zones" liggen tusschen het vaste land en een dieptelijn van 32 Meter (12 vaam) van Hoek van Holland tot een breedte van 56 graden Noord. Deze, de z.g.n. „binnenste zone" zou het geheele •jaar worden gesloten. Bovendien wil men gedurende de maanden April, Mei en Juni nog een „buiten-zone" sluiien, die ligt van de Hoogte Helgoland tot 56 graden. Ten derde beveelt de schol-commissie aan: de overplanting van,schol op groote schaal naar Doggersbank, waarbij bet eerste jaar plm. 100.000 K.G. jonge schol bij Doggersbank in zee zouden worden gebracht. Bovendien beveelt de commissie nog onderzoekingen aan betreffende de mogelijkheid om dusdanige netten voor te schrijven, dat do kleine visch gespaard wondt. Al deze maatregelen zullen aanbevolen worden. S. D. A. F. enZomertijd. Het roode kamp telt veel voorstanders van den zomertijd. Deze allen houden thans hun hoop gevestigd opde Eerste Kamer. Een ietwat zonderlinge positie voor een partij, die sinds jaren strijdt voor afschaf fing vau dit „reactionnaire bolwerk", schrijft de Msb. Het Tweede Kamerlid Sannes is dan ook zoo consequent om Van onzen Se naat geen cadeau te willen aannemen, De Eerste Kamer mag jn den socialis- tischen gedachtengang nooit ofte nimmer een besluit van de „Volkskamer" on gedaan trachten te maken. Edoch, de redactie van „Het Volk" teekent verzet aan tegen deze rechtzin nigheid in de leer, maar in het nauw gedreven tusschen Eerste Kamer en Zo mertijd weet ze 't slechts tot de volgende sofisterij te brengen: Immers komt zijn eiscli hierop neer, dat de Eerste Kamer zich opzettelijk onpopulair moet maken. Wanneer de Tweede Kamer iets onpopulairs doet, als de afschaffing van den zomertijd, dan moet de Eerste Kamer haar in on populariteit evenaren, ten einde haar eigen afschaffing te bevorderen. Het wU ons echter voorkomen, dat er een veel beter middel is om de Eerste Kamer niet onpopulairder te maken dan de Tweede. Dat middel is, dat de Tweede Kamer zelve geen onpopulaire dingen doet, als de afschaffing yan den zomertijd. Dan bespaart zij aan ónze Eerate Kamerleden tevens den wonder lijken eisch om tegelijk tegen hunne Overtuiging en tegen de wenschen des volks in te handelen. Met dit echte gelegenheidspraatje wordt de principieele heer Sannes afgescheept. De redactie vergeet bovendien, dat als de Tweede Kamer onpopulaire dingen doet, zulks voor een goed deel ook op rekening komt der roode fractie. Allerlei. De wet, houdenden wijzigingen vair Cnkele artikelen der Jachtwet 1923, is gisteren afgekondigd en treedt heden in werking. De minister van Arbeid, H. en N. heeft voor het tijdvak van 1 April 1925 tot en met 31 Maart 1926 overwerkvergunningen verleend aan boter- en kaasfabrieken, fa brieken van gecondenseerde melk en melkproducten en verschillende melkin richtingen. Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de drankwet. Hel Centrum verneemt, dat de heer A- J. Loerakker heeft te kennen ge geven, dat hij geschrapt wenscht te wor den van het Politiek Advies. Eerste Kamer. Gisteren was Koloniën aan de beurt. Maar onze Senaat kwam er in één zitting niet, mee klaar, dank zij de breedsprakig heid van het soc.-dem. lid den heer Cramer, die in een rede van drie uur zjjn Indische kennis luchtte. De eerste spreken, dhr. De Muralt (V.B.) schaarde zich aan de zijde van hen, die in het voorloopig verslag hulde brachten aan dezen minister. Spr. besprak de circulaire aan de amb- lenaren, waarin verklaard werd, dat de- wm buiten hun werk niet vrij zijn ïn hun doen en laten. Onderwijzers hebben zich diensvolgens in hun politiek leven te beperken. En dat dit noodig is, is wol gebleken. Een leeraar te Soerabaja heeft met een roode vlag geloopen voor een stoet van gedroste matrozen. Dit deed hij buiten zijn diensturen, maar kan zoo iemand in de school do leerlingen opvoeden tot eer bied voor het gezag? Een onderwijzer hield 'er in zijn vrijen tijd matrozen- kransjes, waar communistische propa ganda werd gemaakt, op na. Spreekt het niet van zelf dat zoo'n onderwijzer weg gestuurd had moeten worden? De heer Wibaut (S. D.): Anne onder wijzer. De heer De Muralt voegt hieraan toe, dat in Kediri een onderwijzer les gaf in het staken. De heer Mendels (S. D.): Men kan wel zien, dat de onderwijzers niet meer de slippendragers zijn van de liberalen. Toen mocht 3at wel. De heer De Muralt: Zulke onderwijzers kunnen in de openbare school niet ge handhaafd worden. Spr. schetst de ge volgen van de communistische propa ganda in Indië. Spr. sprak na een com munistische vergadering een Javaan, min der onontwikkeld dan het. meerendeel, en die was opgetogen want evenals de spre ker was hij tegen kapitaal en arbeid- Die woorden had hij zoo dikwijls gehoord, dat liij er dit van overhield. Heeft ook niet de heer Albarda in de Tweede Kamer gewezen o.p het gevaar der communisti sche propaganda in Indië? Do heer Van Embden (v. d.) oordeelde dat de minister van koloniën benoemin gen van ambtenaren moet weigeren wan neer 3ie zijn opgeleid aan de eventu- eele Indische leerstoelen te Utrecht, waar van de oprichting z. i. een aanklacht is tegen het Indische ambtenarenkorps. Toen kwam de lange rede van den lieèr Cramer. De heer Cramer weet heel goed, dat de Eerste Kamer het recht van amendement niet heeft, maar neemt dan een ander middel te baat om ongeveer gelijk doel te bereiken, n.l. de motie. Niet minder dan twee moties diende hij tijdens zijn redevoering in; de eene om afschaffing van het uitvoerrecht op Üe inlandsche rubber te verkrijgen; de andere om in plaats van de proportio- neele een progressieve Vennootschaps belasting in te voeren. De lieeren de Waal Malefijt en Haaze- voet kwamen al spoedig verklaren, dat zij van zoo'n verkapt amendementrecht niet waren gediend en vooral niet voor deze beide gevallen, waarover de Tweede Ka mer reeds een duidelijke uitspraak had gedaan. De anti revolutionaire oud-minister van Koloniën, de lieer de Waal Malefijt, had een goed woord van lof over voor do Indische Regeering, daar zij thans de be- grooting had weten sluitend te maken. Toch moest 'hij even de aandacht vestigen <op toekomstige financieele moeilijkheden, als daar zijn de aflossingen van de in Amerika en Engeland geplaatste leenin gen en het spoedig wegvallen van de opbrengsten der tinmijnen. Tegenover den heer Cramer, die be weerd had, dat de inlander van het neutrale onderwijs niet gediend is, om dat het te veel christelijk zou zijn, kwam de heer de Waal Malefijt, mede op ge tuigenissen van anderen, verklaren, dat de inlander juist wel gediend is van onderwijs op godsdienstigen grondslag. Spr. vroeg dan ook aan de regeering om het onderwijs zooveel mogelijk over te laten aan het particulier initiatief en er geen staatszaak van te maken. Van den heer Haazevoet (R.K.). kreeg de regeering een complimentje, voor het geen zij doet voor de verheffing van de godsdienstige en zedelijke belangen der Indische militairen. Voorts bepleitte hij de intrekking van art.- 123 van het. Re- geeringsraglement. Voor den communist, dien men in Indië zoo ongaarne ziet, bestaan geen uitzonderingsmaatregelen, maar voor den missionaris well In do Woensdagmiddag gehouden ver gadering van den gemeenteraad waren afwezig de heeren Bosman, v. d. Beke Callenfels en Streefkerk, allen met ken nisgeving. Van de reeds vroeger gepubliceerde in gekomen stukken gaf het eerste aan leiding tot eenige discussie, nl. het ver zoek van de tennisclubs om vermindering van den huurprijs der velden op het ge meentelijk sportterrein. Ten slotte wordt besloten de betrokken commissie te vra gen naar het waarom barer te nemen be slissing en dit den raad te rapporteeren. Het tweede verzoek, dat tot discussie aanleiding gaf, was dat van de Federatie van leeraren en leeraressen bij het N. O. in zake de vermindering der salarissen van het personeel der Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. De voorzitter stelde voor dit adres in handen te stellen van B. en W. om advies. Mevrouw de Graaf zou willen aandrin gen op directe behandeling, daar anders de cursus is afgeloopen en de betrokke nen wellicht over dezen cursus geen ver hooging meer krijgen. De voorzitter zegt dat de bestuursleden hem daarvan niets hebben gezegd. De heer Hondius dringt er bij B. en W. op aan, in ieder geval overleg te plegen met de betrokkenen; in het adres staat z. i. niet duidelijk wat men wil. De voorzitter zegt, dat men bedoelt een algemeene beweging om het Kon. besluit veranderd te krijgen. Er is wel een gemeente, die het verschil in salaris sen betaalt, maar de betrokkenen zijn het met spr. eens, dat de kans groot wat ze er op smeren,als je op reis bent. Ik doe het maar lie- -ver zelf met een beetje Erdal, is, dat het rijk dit niet goedkeurt of anders tegen de gemeente zegt: betaal dan maar alles. Besloten wordt prae-advies af te wachten. Bij het verzoek van den Middelburg- schen- en den Neutralen bestuurdershond inzake een ophaal- en stortingsdienst, was nqg ingekomen een voorstel van de Vrijz.- Dem. Raadsfractie, luidende: „De Raad, overwegende, dat het voor de gemeente en voor tal van ingezetenen nuttig en noodig kan zijn te komen tot oprichting van een ophaal- en stortingsdienst, noo- digt B. en W. uit een plan te ber,amen en aan den raad voor te leggen, volgens hetwelk zij de uitvoering daarvan mo gelijk achten." Do yoorzitter stelt voor het voorstel met het adres in handen van B. en W. te stellen om prae-advies. Mevr. Weijl licht het vrijz.-dem. voorstel toe. Van de vereen, voor L. 0. op Gercf. Grondslag was een verzoek ingekomen of zij de beschikking zou kunnen krijgen over leegstaande lokalen van openbare scholen. Dit werd in handen gesteld van B. en W. om advies. (Het geldt hier een te stichten school door leden van de Ge reformeerde Gemeente.) Aan den heer Jansen, directeur van gemeentewerken, werd toestemming ver leend, evenals vroeger aan dhr Brouwer, ook architect over de Godshuizen te zijn. Betreffende het abattoir deelde de voor zitter mede, dat overeenkomstig het in de vorige vergadering als wenschelijk uit- gesprokene, B. en W'. overleg hebben ge pleegd met Vlissingen. B. en \V dier gemeente verzekerden, dat zij met de Zeeland en met Souburg yvel tot overeen stemming zullen komen, als het abattoir te Vlissingen komt. B. en W. van Mid delburg verklaarden zich toen bereid ver dere plannen in ernstige overweging te nemen. Bij het voorstel om f 1200 suppletoir© subsidie toe te kennen aan de vereeniging „Kindervoeding" vroeg de heer Den Hol lander hoe toch de regeling in elkaar zit omtrent het toelaten van kinderen tot de voeding. 'De voorzitter zegt, dat altijd f700 aanvangssubsidie wordt gege ven. De zaak wordt zoo nauwkeurig mo gelijk behandeld. Do ouders geven hun kinderen bij de hoofden van scholen op, deze zenden een lijst in, welke lijsten dan door den armenraad scherp wor den gecontroleerd. Als maximum inko men wordt gerekend bij man en vrouw en één kind f 15, voor ieder kind meer f2.50. Door deze berekeningen loopt het aantal kinderen, dat deelneemt, ieder jaar uiteen. De heer den Hollander zegt, dat toch in hoofdzaak kinderen van de openbare scholen deelnemen. De voorzitter: dat kunnen wij niet helpen. De heer Den Hol lander heeft ook geen verwijt bedoeld. Hij meent, dat op den langen duur dit toch geen gemeentezaak is. De voorzitter meent, dat de principieele kwestie beter bij de gewone subsidie- verleening kan besproken worden. Geeft men nu de gevraagde extra-subsidie niet, dan zou dit het failliet der vereeniging beteekenen. Dat de kinderen van de bifz. scholen niet deelnemen heeft tot oorzaak dat de ouders beter gesitueerd zijn of an ders zijn zij er niet op gesteld. Dhr den Hollander zegt, dat dit laatste juist ge zien is. Dhr Mes zegt, dat men riiet steeds met suppleto're begrootingen moet komen. Dhr Vertregt zegt dat men dan nu toch weer op de principieele vraag Ts geko men. Nadat d m heer Mes was toegezegd, dat in het vervolg een grooter bedrag zal worden uitgetrokken, wordt het voorstel aangenomen met' 11 tegen 3 stemmen, die der heeren Hondius, den Hollander en Vertregt. Bij het voorstel om een nieuw crediet te verleenen van f5000 voor de werk verschaffing, bepleitte de heer v. d. Weel als een zeer nuttig werk het aanleggen van een kinderspeelplaats, nu ook de Seis- en Volderijlaagte plantsoen zijn ge worden en de kleinen niet veel speel plaats hebben. Het voorstel zelf werd z.h.s. aangeno men, evenals dat lot aankoop van het huis aan de Bleek. Alleen vroeg mevr. de Graaf waarom het huis niet direct wordt afgebroken. De voorz. zegt, dat er nog geen plan is in verband met verbe tering van den Verkeersweg en dat men ook eerst moet afwachten tot men de vrjjé beschikking over hel Molenwater heeft. Het huisje wordt bij do week verhuurd en heeft men er dus steeds de beschikking over. Het voorstel om de afd. Middelburg van don Nederl. Chr. Ambtenarenbond niet toe to laten tot het georganiseerd overleg, vond bestrijding bij den lieer Hondius, die o.a. er op wees dat men in den tijd van de evenredige vertegenwoordiging leeft en ook de min derheden een woordje kunnen medespre- ken. I>e voorzitter zegt, dat er bij de even redige vertegenwoordiging toch ook eén minimum is. De lieeren Mes en Paul be pleitten ook toelating, waarna B. en W,. dit 'idee overnamen en z. h. s. tot toe lating wordt besloten. Het voorstel tot uitgifte van grond in erfpacht aan het Kattegat wordt z.h.s. aangenomen, doch bij dat tot wijziging der uitgifte in erfpacht van liet huis hoek 'Stationstraat, zegt de voorz., dat ook anderen daar hebben moeten bijbetalen. De lieer Vertregt vindt dit zeer inhalig! van de gemeente, men had dan heter geen terugwerkende kracht kunnen toe passen. D>e heer Paul zegt, dat als het vroeger ook is gebeurd, men onbillijk heeft gehandeld. Een nieuwe canon moet ingaan hij nieuwe uitgifte in erfpacht. De heer de Veer zegt, dat als de erfpacht nu afliep men veel meer zou kunnen vragen want 25 cent is veel te weinig voor grond, die wel f 10 waard is. Ten slotte werd het voorstel met 9 tegen 5 stemmen ongewijzigd vastgesteld. Tegen de dames Weijl en Corné en de heeren Paul, Portheine en Vertregt. Het laatste, vroeger gemelde voorstel dat tot het geven van f 15000 crediet voor een kleinkameroven aan de gasfa briek, lokte geen discussie uit en werd dan.ook aangenomen z.h.s. Alleen deelde de heer De Veer op een vraag van den heer Paul mede, dat oen tijdelijk inge nieur bij de gasfabriek is aangesteld om den opzichter 'In te lichten. Hij zal 3 of 4 maanden blijven op een wedde van f 150 per maand. De andere niet genoemde voorstellen werden aangenomen. Rondvraag. Die lieer v. d. Weel wijst op den on- houdbaren toestand op den hoek van de Zandstraat, waar een huis bijna geheel is afgebroken, het is er levensgevaarlijk voor iemand die er niet veel komt. Die heer Onderdijk kan niet zeggen hoe ver de onderhandelingen dienaangaande zijn. De heer Hondius vraagt waarom het schilderen van de Graanbeurs niet is aan besteed desnoods met de bepaling, dat men er werklooze schilders aan moest zetten. De heer Portheine meent, dat B'. en Wl de beteekenis van de graanbeurs wel wat laag hebben geschat. Zij is toch van beteekenis. Wat betreft den vloer, deze kan wellicht, nog gerepareerd wor den. De heer Boasson wijst ook op de groote beteekenis van de beurs, die zelfs door personen uit Holland wordt be zocht. De heer Onderdijk zegt, dat de menschen, die de beurs schilderden het gewone standaardloon krijgen en er 40 maal f 16.50 aan werkloozensteun mede gespaard is. Zeker de patroons valleh er nu buiten, maar bij openbare aanbeste dingen kregen menschen van buiten de stad het, en dat is ook nipt aan te beve len. Er wordt getracht in dezen met 'de patroonsvereeniging lot overeenstemming te komen. Wat de vloer betreft, men kan wel eens nagaan of die te reparee- ren is. De heer Hondius wijst op het woest rijden vau een auto om den hoek St. PioterstraatKortedelft en dat zonder sig naal te geven. De voorz. dringt er op aan dat ieder die zoo iets ziet, met opgave van het nummer vau de auto, er kennis van geeft. Op een vraag van den heer Vertregt, kan wethouder Onderdijk mcdedeelcn, dat een verbreeding van een deel van den Vlissingschen weg is uitgevoerd door Mid delburg als werkverschaffing maar voor rekening van Koudekerke. Dhr Mes wordt toegezegd, dat de voorz. zoo mogelijk in overleg met den burgemeester van Koudekerke nog eens zal zien wat er te gen het dobbelen aan den Kanaaldijk enz. te doen is. Dhr. Comelisse vraagt of het gemeen tebestuur niets moet doen tegen het ver minderen van het aantal postbestellingen van 4 op 3. Die voorzitter zegt, dat men nog niet zeker weet of Middelburg daar ook onder valt. De heer Boasson verneemt nog Öp een vraag, dat op den Singel gas, waterlei ding en electrische kabels worden ge-, legd, terwijl de heer Portheine adviseert aan de hoofden van takken van dienst te schrijven zich bij handelingen tegenover derden stipt te houden aan wet en ver ordening, gezien het arrest van den hoo- gen raad, waarbij een gemeente aanspra kelijk werd gesteld voor een gevolg van daaraan niet de hand houden. Door de Hongaaxsche Regeering is de medaille van verdienste van het Ilon- gaarsche Roode Kruis toegekend in Zee land aan Baronesse Collot d'Escury te Hontenisse, G- M. Laernoes te Vlissin gen, A. L. van Melle te Goes, Ds J. F- Tb. van der Linde te Wissenkerke en aan Ds W. A. Dekker te Krabbendijke. (Hengaarsche Staatscourant 1-3-1925)-) De De Ruytermedaillé. Bij kon. besluit is aan den heer A. v. d. Klooster, schipper van de reddingboot prins der Nederlanden, toegekend het eeratc-eken in brons, 't welk 24 Maart 1907 (ter gelegenheid van de geboorte véór 3 eeuwen van M- A de Ruyter te Vlissin gen) is ingesteld bij kónüiklijk besluit voor Schippers, stuurlieden en verdere lede» der bemanning van koopvaardijschepen e* visschcrschepen, en andere personen, 'die' zich door verdienstelijke daden vot>r de Nedeilandsche scheepvaart hebben onder scheiden. En is de bronzen ©erepenning voor menschlievend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift wegens het door ben met levensgevaar hulp verleenen bjj het werk tot redding van de opvarenden van de sleepboot Schelde in don Waterweg ïn den nacht van 8 op 9 Maart j.l. toe gekend o.a. aan 11. de Groot ea B. de Korte, matrozen op de reddingboot Prins der Nederlanden- en aan de loodskweekc lingen P. do Neef en C- van Muilom oh den matroos bij het loodswezen G- J- de Eruin, en aan J. Hartman, stuurman van de sleepboot Schelde, wegens zjjjn met levensgevaar gedane poging om tijdens liet vergaan van de Schelde door een lijn verbinding te krijgen met liet Zuid er - havenhoofd van den Waterweg. Bij Kon. besluit is tijdelijk benoemd let. leeraar aan de R.H.B.S, te Helder A. Potje-wijd to Vlissingen met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als leeraar aan de R. H. B. S. te Vlissingen. Eenoemd tot kantonrechter to Brielle mr J. A. do Jong, thans kantonrechter te Tholen. Goes. Verplaatst mot ingang van 1 April a.s. de kantoorbediende 2o klasse J. Dominic us van Rruiniss© Daar hier, Helnkenszand. Een leerling van do R. K. School had gisteren het ongeluk al spelende te vallen en daarbij een arm te breken Dr Griep verleende heelkundige hulp. Krabbendijke. Woensdagavond kwamen de drie A--R. Kiesvereenigingea van Krab bendijke, Rilland-Bath en Oosldijfc weer samen om te luisteren naar een rode van dhr Schwartz over „Sociale P,olitiek". Er is, zegt spr., een strafwetgeving, een burgerlijke wetgeving en zoo is er ook behoefte aan een sociale wetgeving. De partij van dhr Kersten is daartegen en evenzoo Mej. van Dorp. (Jok zijn de sociaal-democraten dikwijls anti-sociaal. Maar niet alzoo de antirevolutionair. Dr Kuyper bepleitte reeds in 1876 het heb ben van een wetboek voor aoa arbeid. Van Houten gaf in 1879 de wot tegen den kinderarbe id en in 1889 kwam er een nieuwe arbeidswet. Minister Talma wist er zijn verzekeringswetten door te krijgen. En in 1918' wilde men wel aan de sociale wetten en kwam er do 8-urige werkdag ear voor ons land de 45-urige werkweek. Door allerlei omstandigheden wordt nu 48 uur per week, gewerkt en worden ook overwerkvergunningen gegeven. In dit verband wijst spr. ook op de Zondagsar- beid, zooals die in de kunstzijdefabriek te Ede voorkwam en gelast werd te Vlis singen hij liet afbouwen van een kruiser. De landbouwongevallenwet kwami en ver zekering tegen werkloosheid,' maar met de ziektewet ging het niet' vlot en er is vrees, dat deze er niet komt. Wenschelijk is, dat de deputatenvergadering zich uit spreekt voor het ontwerp Taima met de noodzakelijke wijzigingen. Aan de bespre- king werd door een drietal personen deel genomen, waardoor de wijziging in de landarheiderswet en do bakkerswet ook nog een goede beurt krijgen. De waarborg; somi van f400 op f800 te brengen is te hoog. En voor de nachtrust van do bak kers dient gewaakt. Spr. werd donk ge- bracht voor zijn arbeid en de leden dei' verschillende kiesvereen. voor hun trouwe opkomst, waarna Ds Andree ae vergader ring met dankgebed sloot. Biggekerke. Woensnagmïdd. vergaderde de gemeenteraad. Alle leden aanwezig. Ten behoeve van L. de Rijke wordt be schikt over vaststelling pensioenraad in- koopsom a a f481. Het adres van de Ned. Vereen, tot bestrijding van liet Al coholisme werd voorgelezen. Do voorz. d-eela© mede, dat het drankgebruik in onze gemeente zeer gering is, hetgeen hij met cijfers aantoont. Na eenige be spreking wordt aanvaard het voorstel van het Dag. Bestuur om aan het verzoek- tot veimindering van het aantaJ ver gunningen niet te volJoen Het maximaal aantal is vroeger reeds gebracht op 2 Aan de Ned Middernachlzending wordt f 10 sub. toegekend. Ook was van -den Ned. Bond P,. T. T. een aanvrage om adhaesie te betuigen ingekomen inzake de bestrijding van het bekende rapport Nolting. Wordt niet aan voldaan. Het schrijven van Heemstede om adhaesie betuiging (betreffende annexeering) wordt eveneens voor kennisgeving aangenomen. Nu worden yporge-e-zen de jaarverslagen van de commissies tot wering van school verzuim en toezicht L>. O. Aan de Bijv-. School wordt ingevolge, art- 101. L-O- wet f871 uitgekeerd. Van de-vereenigng ingevolge de Landarheiderswet wordt 'n voorschot verzocht van f950 voor een in deze gemeente aangekocht stuk land, voor een landarbeider dezer gemeente. Met hel; oog op 't naderend seizoen spijt het den heer P- Janse, dat deze zaak niet eerder behandeld is. Naar aanlei ding van enkele vragen licht de voorz. een en ander omtrent bedoelde wet toe. Met eenige voorwaarden stelt het D. Best voor, dit verzoek in te w.Ligen. Lang wordt nog over deze zaak gediscussieerd. Z- h. sl. wordt tenslotte dit verzoek aan genomen. Het percentage inkomstenbe lasting wordt gebracht van 2-25 pOt op 2 pCt, plus 45 opcenten. Verder is een som van f 104-40 aan oninbare posten voor schoolgelden. Door den gemeente-veldwachter waren eenige verbeteringen aangevraagd omtrent do door hem te bewonen gjmeentowoning. p. Janse herinnert aan zijn vroegere be zwaren omdat deze- verbeteringen te voor zien waren. Verder verwondert hü aft®

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2