OU fe Premie. Laatste ferisirteii. feMszalm Teleyrammes. van de zijde van Amerika is cr buiten gewoon veel moeite gedaan om deze spelen aldaar gehouden te zien. •Vooral nu wij door officiëele toezeggingen, zooal niet rechtens, dan toch moreel gebonden zijn, zou ons land een droevig figuur maken, indien liet zich thans terugtrok. Wordt dit ontwerp verworpen, dan zal de kans om hier te lande een Olympiade to doen houden, niet licht terugkeeren. De leden hier aan het woord zagen in sport een groot volksbelang en vooral een groot belang voor de volksgezond heid. De spert houdt van veel kwaad af, van drank en andere uitspattingen. Deze leden achtten het voorts van groot be lang, dat door deze spelen zoovele vreem delingen ons land zullen bezoeken, waar door het vreemdelingen-verkeer blijvend kan worden bevorderd en nieuwe han delsbetrekkingen zullen worden aange knoopt, die weder welvaart brengen. Nog grootier voordeel is te wachten van het bezoek, aan ons land van eenige hon derden buitenlandsche journalisten, die Nederland in den vreemde bekend zullen maken. Tegenover de bezwaren van hen, die zich tegen het voorstel verzetten op grond van hun opvatting omtrent Zondagsheili ging, merken deze loden op, dat aan aan dit bezwaar wellicht door nader overleg goeddeels kan worden tegemoet gekomen. Wat de kosten betreft, stelden deze leden op den voorgrond, dat de ter grif fie neergelegde begrooting nog slechts een voorloopig karakter draagt en dat, waai de Olympiade nog in een ver verschiet ligt, aan particulieren nog voldoende ge legenheid heeft ontbroken door toezeg ging van bijdragen van hun belangstelling blijk te geven. De voorbereiding zal een bron van werkverschaffing zijn in verband met de noodzakelijke uitbreiding van het Stadion. Ook zal, naar enkele leden opmerkten, de schatkist daarvan belangrijke baten genieten, indien n.l. het aanhangige ont- werp-weeldebelasting wet mocht worden. Tegenover bovenstaande beschouwingen omtrent de financiëele baten, merkten de eerst aan het woord zijnde leden op, dat men aan een subsidie moeilijk een slechter aanbeveling kan medegeven dan hier wordt gedaan. Ben verteringsbelas ting wordt ingevoerd om de versobering van het leven te bevorderen; het subsidie, op bovenstaande wijze aanbevolen, krijgt juist tot strekking de vertering in de hand te werken. Andere leden waren van oordeel, dat de Staten-Generaal bij dit ontwerp voor een zeeer moeilijke beslissing worden ge steld. Niet te ontkennen schijnt, dat to'C- zeggingen zijn gedaan, waarop het eeuigs- zins moeilijk is achteraf terug te komen. Die toezeggingen zijn onvoorzichtig ge weest en hadden den schijn van groot doenerij. Het ware beter geweest Amerika overeenkomstig zijd verlangen de a. s. Olympiade te gunnen. Ben volgende ge legenheid cm de Olympiade in ons land te ontvangen, ware dan wellicht minder ongelegen gekomen. Nu het echter anders is gegaan, moet zoo mogelijk naar een bevredigende oplossing worden gezocht. Verschillende leden achten het van het Rijk gevraagde offer te hoog en zouden zich wel inet een matig Rijkssubsidie ter aanvulling van' de in hoofdzaak door- particulieren bijeen te brengen fondsen kunnen vereenigen. Met betrekking tot de begrooting werd nog opgemerkt dat de inkomsten aan al degenen, die de uitga ven tezamen betalen, naar evenredigheid behooren ten goede te komen. Bij dat stelsel zou, indien de entrée's f 500.000 bedragen, de Staat f250.000 minder heb ben te betalen. Hetzelfde zou moeten gelden voor de andere inkomsten. In dit verband werd bevreemding uitgesproken over de lage raming der pachten. Verschillende vragen werden gesteld, o.a.Is, indien dit ontwerp afgestemd wordt, het houden van de Olympiade in ons land voorgoed van de baan? Is op de Onderwijsbegrooting 1925 bezuinigd moeten worden om daarop nog dezen post van {250.000 te kunnen brengen? Gevraagd werd, of, nu blijkt dat er op de Onderwijsbegrooting geld voor een doel als dit beschikbaar is, de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen de belofte zal nakomen, dat het eerste geld, hetwelk hij vrij zou krijgen, zou strekken ten bate van het onderwijs aan schipperskinderen. Bij kon. besluit is aan mr 0. Lu- casse op zijn verzoek met ingang van 1 Mei eervol ontslag verleend uit zijn be trekking van kantonrechter te Goes on der dankbetuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten- Herbenoemd tot burgemeester van Nieuwerkerk J. Bouman en van Sint Jan steen C- Ysebaert. te Sint Pancras H. W. II. van Andel, pand. te De Bilt.. Chr. Ger. Kerk. Bedankt voor Gouda door J. P. Metering te Nieuwpoorf, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tholen F. de Gidts te Goe dereede; te Jutphaas J. Vermeulen te Noord wijk aan Zee; te Zuidscharwoude J„ Rooker, gep. Ind. pred. te Den Haag. (Da Rooker was van 18981900 predikant te Renesae, en voorts achtereenvolgens te Pa- lembang, Koeta Radja, Batavia enz.). Bedankt voor SLeenwijk door G. Tichelaar te Leiderdorp. v Geref. Kerken. Beroepen te Elburg J. Hoekstra te Dalf- sen; te Wons J. Dijkstra, cand. te Warns; te 's-Graveland I. K. Wessels te Veere; to Zweeloo A. Dercksen, cand. te Gouda; De „drooggelegde" B ij b e 1. In de „Heraut" deelt prof. H. H. Kuyper onder meer mede Men zal voor de Amerikanen, in ver hand met de drooglegging, een nieuwen Bijbel uitgeven, die een afschaffers-bijbel zal worden. Verschillende hoogleeraren aan de bekende Yale universiteit zijn, naar men uit Amerika meldt, al bezig met deze verbeterde Bijbeluitgave. Na tuurlijk zal men al die plaatsen, waar over de nadeelige gevolgen van den wijn gesproken wordt, zooals bijv. de dron kenschap van Noach, laten staan. Mis schien drukt men ze zelfs met een vette letter. Maar al die teksten, waar het wijn gebruik onder Israël als een geoorloofde of goede gewoonte vermeld wordt, zullen worden „verbeterd". Een proeve, hoe dit geschieden zal, wordt ons reeds mede gedeeld. Als de .geschiedschrijver in 1 Kron. 16:3 verhaalt, dat David bij het opbrengen der ark naar Jeruzalem aan oen iegelijk onder Israël een bolle broods, een schoon stuk vleesch en een flesch wijn uitdeelde, dan is die flesch wijn de steen des aanstoots voor de geheel onthouders. In den „drooggelegden Bij bel" verdwijnt die flesch wijn dan ook en maakt plaats voor een rozijnenkoek. Schr. is benieuwd ,of deze verbete ring consequent zal worden toegepast, bijv. ook bij het wonderteeken door Christus te Kana gedaan, en we ook daar te lezen zullen krijgen, dat Chris tus het water in de vaten veranderde in rozjjnenkoeken. Kerk en Politiek. Bij het La gerhuis in Engeland is een wetsontwerp ingediend (amendement op de Municipal Corporations Act. van 1882) teneinde het weer mogelijk te maken, dat geestelijken zoowel van de staatskerk als van andere kerken, verkiesbaar zijn tot leden van gemeenteraden. In de graafschapsraden is zulks al sinds lang veroorloofd. Bij het. examen voor het verkrijgen van certificaten als radio-telegrafist, eerste klasse te 's-Gravenhage zijn o.a. geslaagd de beeren P. M- K'lijmers en J. J. G. v. d. Broeke en voormet certificaat tweede kl. o.a. de hoeren H. Brasser, C. J. Brou wer, A. v. d. Graaff, J. A. de Jager en J. de Vries. Geslaagd voor het stuurlieden- examen derde stuurman groote vaart de heer en A. tl. B- Jong, W. Schoorkogel, W- v. Gruisen en A. Witbeveen. Goes. Overgangs- en eindexa men Avondschool. Van de le naai de 2e ldasse: J. van Baaien, II. de Rlaaij, M. de Blankenburgh, A. Boer, A. van Eenenaam, A- van de Elsacker, F. Hooge- steger, M- Hoogesteger, G. de Hond, E. J. de Laat, J. 0. Nieuwdoirp, A- van de Porei, F- J. Thiery, J. Tilroe, J. van de Velde, W- Zwartepoorte. Afgewezen 6. Van de 2e naar de 3e klasse: J. Ha- rinck, M. Iloogesteger, J. Rijin, L. Simonse, en F- Walrave. Van de 3e naar de 4e klasse: H. van Blcoijs, J. Cijsouw, J. de Jonge, D. I). van Maris, J. van Zweeden. Van de 4e naai- de 5e klasse: M- de Hamer, D|. Korstanje, P. Kopmels, L. van Liere, L. A. v. d. Re-pe, A. Simonse, G- A. Steketee, M;. J. Zandea en O. Zuid- weg. Eindexamen: L. van Bers, D. Rliek, M- de Direu, A. Eversdijk, H. Ferdinan- dusse, L. Mollet, L. Oele, J. H. C. Reijerse, G- J. Zembsch en L. Wil leb oer. Een inboorlingen-univer siteit. Dooi' de bemoeiingen van den Eritschcn gouverneur Guggisberg zal bin nenkort te Achimota bij Accra aan da Goudkust in Afrika een universiteit voor inboorlingen ontstaan. Een zeer groot geldbedrag is bijeen, 't Bijzondere der uni versiteit is, dat ze groeit uit het zendings- weik. Die zendeling Fraser, tot dusver leider van een zendingsoollege op Oeylon, wojdt dan ook „leider" der universiteit. Onder de hoogloeraren is in de eerste plaats te noemen dr Aggrey, ©en goud kust-neger, die in Noord-Amerika gestu deerd heeft en op do New Yorksche Co- Iumbia-Univers teit den doctorsgraad ver wierf. Hfij: wordt geroemd als een man van krachtig willen en veelomvattend weten. Ook de vroegere zendeling van het Bremer-zendingsgen., prof. Diedrich W'cstermann, wordt als een der lioog- leeraren genoemd; hij is een man van wien gezegd wordt, dat hij 100 Afrikaan- scho talen verstaat. Verder telt het corps docenten verscheidene Europteërs en zwarten. De universiteit zal behalve do zendings-propaganda ook de mogelijkheid voor de inlanders brengen om in tech nische beroepen, het koopmansvak en andere vrije beroepen te worden be kwaamd; ook ambtenaren zullen er wor den gekweekt- Do Bngelscho regeering wenscht daarbij uitdrukkelijk, dat de uni versiteit er zich niet op toelegge „toe vallig zwart geboren Europeeërs te kwee ken, maar er op mikke om haar leerlingen aan hun land en volk trouw te doen blijven." (Hiertoe behooren onder anderen de Nederlandsche bezittingen St George del Mina en andere, door de Nederlandsche rtgeering te kwader ure in 1865 aan de Engelschen verkocht tot grooten spijt van de aan de Kompanie bijzonder gehechte bevolking. Van achteren bezien is 't maar gelukkig, dat het zoo goloopen is. Onder de Neder landsche regeering zou de Goudkust niet zoo rijk zijn geworden, als zij nu onder de Engelsche regeering schijnt gemaakt te zijn. Red. Z.) Ongelukken. Bij het verrichten van werkzaamheden op een kcukendak te Amersfoort raakte een jonge lood gieter de elcctrische lichtleiding en was dadelijk dood. Een 5 jarig meisje te Beek en Donk geraakte in een vuilnisput en is daarin verdronken. Te Rotterdam is een 73-jarige weduwe, doordat hare klecren vlam vatten, toen zij op een stoof haar voeten warmde, man onderlichaam en boenen ernstig verbrand. Per auto is zij naar het Ziekenhuis overgebracht, waar bij aankomst bare kwetsuren van ernstigen aard bleken te zijn. Te En- s< hedó is in het ziekenhuis ,de 37-jarige Rdie Zaterdag- aldaar door een autobus werd overreden, aan de gevolgen van do bekomen verwondingen ov r.eden. Hij laat een vrouw en 4 kinderen achter. Eergistermiddag is de 54-jarige L. te Kothei door den trein op een onhewaakten overweg aangereden. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd. - Tc Rotterdam zijn een drietal meisjes toen ze de straat wilden oversteken, door een auto over reden. Twee hunner bekwamen vrij ern stige verwendingen aan armen en beenen. Het andere meisje kwam er met eenige schaafwonden af. Het drietal is in het ziekenhuis ter verpleging opgenomen. Oplichting. Te Hengelo is een handelsreiziger uit Enschedé aangehouden wegens oplichting van belangrijke bedra gen van do firma, waarvoor hij reisde. Mij is naar Almelo- overgebracht. Verduisterd. Te Amsterdam is een omstreeks 30-jarige employé van een groote bankinstelling aangehouden wegens gedurende vier jaren gepleegde diefstal len ten nadeele van die bankinstelling, tot een gezamenlijk bedrag van ongeveer 1' 165 000- Het bleek, dat hij het geld gedeeltelijk in losbandigheid verkwist heeft en het gedeeltelijk heeft verbruikt voor speculaties in effecten, waarbij het „geluk" niet aan zijn kant is geweest. In de boeken stopte hij steeds het eene gat met het andere, en de verduiste ringen zouden vermoedelijk nog wel lan ger zijn voortgezet, als do wilde manier waarop hij gewoon was met geld te smijten, niet argwaan tegen hem gewekt had. Eerst in December van het vorige jaar, toen hij het hoe langer hoe bonter ging maken, vond de directie der bank aanleiding, het bedrag aan waarden, dat zich in portefeuille moest bevinden, na te gaan en te vergelijken met het werkelijk aanwezige bedrag; en toen kwam het tekort van f 165 000 aan den dag. Dit leidde eerst tot zijn schorsing. Bij het verder ingestelde onderzoek kwam aan het licht, dat do jongeman ook meermalen belangrijke bedragen had geïnd zonder daartoe gerechtigd te zijn en zo ten eigen bate had aangewend. Toen hij ter ver antwoording werd geroepen, was er geen ontkennen mogelijk, en spoedig is daarna zijn aanhouding gevolgd. Hot is niet waar schijnlijk, dat er van de vermiste gelden nog iets te redden zal zijn. N.R.C. Smokkelarij van dia man ten. Te Antwerpen is de hofmeester van het s.s. „Leviathan" in arrest gesteld, die voor een waarde van 50.000 dollars aan diamanten, toebehoorende aan een bekende Antwerpsche diamantfirma, naar Amerika had willen smokkelen. Aanvan kelijk beweerde hij, dat de diamanten door een vrouwelijke passagier verloren waren, doch ten slotte bekende hij vol ledig. Het moord proces te Chi cago. Het onderzoek van de beschuldi gingen, die zijn ingebracht 'tegen Shep herd, die, zooals bekend, terecht staat wegens moord op zijn stiefzoon en ver moedelijk ook op zijn tweede vrouw en zijn huisarts, waarbij hij zich van ty- phus-bacillen bediende, wordt in Amerika met groote belangstelling gevolgd. D© politie meent thans een vierdo slachtoffer ontdekt te hebben, dat gedood is door Shepherd's onzichtbaar wapen en wel de veertien jaar geleden onder verdachte omstandigheden te Salina (Kan sas) gestorven zwager van den beschul digde. Het begint er langzamerhand op te jij ken, dat nagenoeg iedereen, die in nauwe relatie met Shepherd heeft gestaan, een ontijdigen dood stierf, daar thans gebleken is, dat de broeder van don rechter Olson kort na een bezoek aan Sherpherd is overleden. Geheel Chi cago is verontwaardigd over het feit, dat doodende ziektekiemen op zoo gemak kelijke wijze te verkrijgen zijn en tot de autoriteiten zijn verzoeken gericht om een scherpe controle over den verkoop van deze ziektekiemen in te stellen. Massa-roof. Te Dublin stal Vrij dagmiddag een man een motorfiets, welke tegen den muur van het gebouw van het departement voor Handel en Nijverheid stond, en reed er mee weg. Hij maakte een tocht van 62 mijl door gedeelten van drie verschillende graafschappen, en wist op dezen tour niet minder dan 16 postkantoren te bezoeken ente be- roovon. Te Donadea, ongeveer 12 mijlen van Naas bedreigde hij de brievengaard- ster met een revolver, en „inde" 57 pond sterling in contanten, postzegels en post- bewijzen. Daarop reed hij naar Prospe rous, dat vijf mijlen verderop ligt, en stal daar op dezelfde manier een ongeveer even groot bedrag op het plaatselijke postkantoor. Te Kilmeague deed hij vrij wel hetzelfde, en ook te Blessington slaagde hij naar wensch, enz. enz. Intus- schen had "tnen te Donadea do politie gewaarschuwd, die hem weldra op de hie len meende te zitten. Vrijwel elke weg waarlangs hij naar Dublin zou kunnen terugkeeren, werd bewaakt. Hij wist ech ter op nog onverklaarbare wijze door dit controlenet te komen, en de politie kon niets anders vangen, dan do gestolen motorfiets, welke zij den volgenden dag eenzaam en verlaten in een der voorste den op een pleintje vond. (Tol.) Droevig! Te Parijs heeft een 13-jarige knaap, die vroeg naar bed was gestuurd, omdat er visite was, zich uit woede hierover doodgeschoten met de revolver van zijn vader. Winkeldieven? Verleden week vermiste een dame, die even in de pas kamer van een zaak in de Kalverstraat te Amsterdam was geweest, een platina bro che ter waarde van f 1800. Zij kon echter niet met zekerheid opgeven of zij het kostbare voorwerp reeds eerder had ver loren. De politie stelde een onderzoek in, dat nog niet is afgeloopen. Inmiddels is aangifte gedaan van een tweede ver missing van een broche, weder in een paskamer van dezelfde zaak. Het platina kleinood had ditmaal een waarde van f800. Ook hier ontbreekt nog de ze kerheid of do dame het bijou beeft ver loren. Die geheimzinnige verdwijning van twee zulke kostbare voorwerpen in nog geen week tijds en onder vrijwel gelijke omstandigheden, wekt evenwel het ver moeden, dat winkeldieven in actie zijn ge weest. Een aanstekelijk voorbeeld. Een circus geeft te Kampen dezer dagen voorstellingen. Vooral de sterke man een Hercules, geeft wondoren van kracht te zien. Op een der avonden woonden ook vier schip persknechts de voorstelling bij. De krachttoeren van den Hercules hadden op de vier jongelui, die wel wat te diep in 't glaasje hadden ge keken, zulk een indruk gemaakt, dat zij nu afloop der voorstelling besloten eens op hunno wijze den sterken man na te doen. Men koos als plaats der handeling het plantsoen. Do aldaar staande banken zouden als proefkonij nen dienen. Na veel krachtsinspanning gelukte het dit viertal eenige van die banken van haar plaats te rukken en te vernielen. Do politie was dit spel echter spoedig te weten gekomen en in tegenstelling met den Her cules van het circus, die flink voor jijno toeren betaald wordt, waren zij genoodzaakt met hun portemonnaie voor den dag te komen. Zij moesten de schade welke nog al belangrijk was, vergoeden en zullen zich bovendien ook nog voor den rechter hebben te verantwoorden. Inbraak. Gisternacht hebben dieven zich toegang weten te verschaffen lot do woning van den landbouwer v. d. S. bit Kampen. De buit bestond uit een zoo goed als nieuw heerenrijwiel, een waardevol com pleet paardentuig, een zweep en drie rijwiel- plaatjes 1925 .Van de daders geen spoor. Een vondst van f6000. Een te Amsterdam woonachtige dame, die den be- trouwbaarheidsrit naar het Zuiden van Lim burg en de Peel velden gevolgd was en to Venlo in den nacht van Zaterdag op Zondag in een hotel had overnacht, kwam Maandag in haar woning te Amsterdam tot de ontdek king, dal zij haar parelen sieraden, p.m. een halssnoer en een gouden ring met 2 grooto parelen, ter waarde van ruim f6000 verloren had. Zij telegrafeerde naar Venlo en toen werden bij een onderzoek de waardevolle sieraden achter het nachttafeltje terug ge vonden. Gewonnen. Dezer dagen is geëindigd het proces van mevrouw Waterhouse, de weduwe van don heer Frank Waterhouse, tegen lady Wilson-Barker, de vrouw van een hooggeplaatst ambtenaar. Deze zou den heer Waterhouse namelijk bij zijn leven herhaalde malen geld hebben afgeperst. De jury stelde mevrouw Waterhouse in het gelijk, en rechter Shearman wees haar een schadevergoeding van ruim 12000 pond toe, en. de kosten. Ook de echtgenoot Wilson werd overeenkom stig de Engelsche wet veroordeeld tot be taling. Moordenaars. Voor het hof van zworenen te Munchen is een proces begonnen tegen een luitenant (Nuenzer) van de rijksweer, en een student (Bally). Zij worden beklaagd den kellner Hartmig te hebben vermoord. Het lijk van Hartung is den 24sten Maart 1921 uit het riviertje Zusam tusschen Augsburg en Ulm opgehaald. Hartung, die een spion voor vreemde mogendheden zou zijn geweest, was door de beklaagden buiten Munchen ge lokt en vervolgens op den weg naar Ulm neergeschoten. Het proces wordt met geslo ten deuren gevoerd. Een zeer groot aantal getuigen is gedagvaard. Desertie. Dezer dagen moesten voor het eerst de jongelieden in Opper-Silezië, die den dienstplichtigen leeftijd bereikt hadden, onder de wapenen komen in het Poolsche leger. Te Kattowitz heeft dat aanleiding ge geven tot anti-Poolsche betoogingen en zijn verscheidene jongens naar Duitschland gede serteerd. Nabij Benthen sprongen 50 recruten uit den trein, die van Kattowitz kwam, liepen de grenswacht onder den voet en vluchtten op Duitsch gebied. Ontspoord. De sneltrein Krakau- Warschau is Maandagavond nabij het station Rogow ontspoord. Vier wagons werden ver nield. Drie man van het treinpersoneel zijn gedood, tien reizigers zwaar gewond. gelenburgstraaj; was veroordeel* tot le venslange gevangenisstraf. De Advocaat- generaal had bevestiging van dit vonnis geëischt, maar het Hof heeft bek 1. vr ij gesproken. LEIDEN. V.ü. Te N oord wijk aan Zee is een geval van nekkramp bij een lt^- jarig kind geconstateerd. AMSTERDAM. V.D. Hedenmorgen is op het Entos-ploin een 9-jarig meisje door een autobus aangereden en gedood. HOEK VAN HOLLAND. V.D. Bij het aan boord gaan aan het stoomschip „Soe- rakarta" is de kok P. Hofman uit Maas sluis te water geraakt en verdronken. Hij laat een vrouw en 3 jonge kinderen achter. KOPENHAGEN. V.D. Het üeensche ar beidersconflict heeft wederom een uit breiding gekregen. Besloten is door de arbeiders om met ingang van 7 April do staking te proclameeren in de coöpe ratieve en particuliere slachthuizen. Het Bestuur van de vakorganisatie van onge schoolde arbeiders zal verder do slaking proclameeren in de transportbedrijven, dus ook voor liet lossen en laden van goe deren. Ook zal een sympatliiestaking wor den geproclameerd in verschillende bran ches, die niet onmiddellijk bij het conflict betrokken zijn. DEN HAAG. V. D. In den ouderdom van 84 jaar is overleden de oud-minister van marine, dljr. J. C. Jansen. Hij was minister van Marine in het ministerie van .Tïenlioven van 21 Aug. 1891 tot 9 Mei 1894. In Juli 1897 aanvaardde hij weder de portefeuille van marine in het kabinet-Pierson, doch werd door het aan nemen van een amendement op zijn be grooting in Dec. van datzelfde jaar ge dwongen zijn ontslag te nemen. In 1903 werd hij lid van den Haagschen Gemeen teraad, in 1905 lid van de Tweede Ka mer en in 1908 wethouder van Den Haag. In 1918 stelde hij zich als Kamerlid niet herkiesbaar. DiEN HAAG. V.I>. Naar wij vernemen zijn de besprekingen tusschen het Neder landsche en Belgische Departement van Buitenlandsche Zaken zoover gevorderd, dat een definitieve regeling van het vraag stuk van het tractaat van 1839 spoedig kan worden tegemoet gezien. DEN BOSCH. V.D. In verband met den dubbelen kindermoord is gisteravond op last van de justitie gearresteerd de vader van de vermoorde kinderen, zulks in ver-\ band met gepleegde onzedelijkheid met zijn 17-jarige dochter. Faillissement. Failliet ver klaard: B. H. de Hond, schilder, te 's Hee- renlioek. Electrificatie van de Mid dengroep. Door de Electriciteitscom- missie voor de Middengroep van Zee land (Walcheren, Noord- en Zuid-Beve land) is gisteren haai- eindrapport aan Ged. Staten ingezonden. Middelburg. Door den hoofdingeniour- directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland werd heden aanbesteed het uitvoeren-van bagger werk in en vóór de buitenhavens van het Kanaal door Zuid-Beveland te Hansweert en te We- meldinge gedurende 1925. Inschrijvers waren; N. V. Nijmeegsche Bagger- en 'Aannemings-Maatschappij te Nijmegen 18 c. per kub. M. opgebaggerde specie bij een 55-urige werkweek^ N- V. Baggermaatscliappij „Holland" te Den Haag 14 c. bij 48 en 12 c. bij 55 uur; N. V. Mij. tot aanneming van waterbouw kundige werken v.h. A. Hofman te Haar lem resp. 14 en 11.5 c.; Th. Volker, Rotterdam 12.9 en 11.8 c.; E- van Noor- denne, Sliedrecht 10.2 c. bijv55 uur; .1. Kraaijenveld, Sliedrecht 10.8 en 9.7 c, Kapeile. Heden werd door notaris J. C. Kram alhier, ten verzoeke van den heer St. van Oosten, publiek verkocht: een huis met schuur en erf aan den Postweg te Kapeile. Kooper werd de heer J. Smal- legange te Borsselen voor f 4300. DEN HAAG. V.D. Het Gerechtshof heeft heden bij vervroeging uitspraak gedaan in de zaak tegen den 25-jarigen stoker- machinist y. d. H., die door de recht bank wegens roofmoord (gepleegd Febr. 1924) op zijn gehuwde zuster in de En- Door J. de V., 35 j., slager leViissin- gen, is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van den kantonrechter te Middelburg van 11 Februari 1925, na ge daan verzet bekrachtigd op 11 Maart 1925, waarbij hij weid veroordeeld tot een principale hechfenisslraf van drie da gen wegens overtreding van de Arbeids wet, bij derde herhaling gepleegd. In vrijheid gesteld A. D., 45 jaar, havenmeester te Biervliet, gedetineerd, verdacht van oplichting te Biervliet, ge pleegd in het najaar van 1924. Depachtkwe stieop Schou- w e n. In de bekende zaak van den Staat der Nederlanden tegen J. J. C. c.s., betref fende de vraag, of de daarin bedoelde pacht inhoudt een schenking in don zin der Successiewet, is de conclusie van den Officier van Justitie te Middelburg nader bepaald op Woensdag 8 April a.s. Buiten vervolging en in vrijheid ge steld C. 0. Johz., 26 jaar, werkman te Ovezande, gedetineerd te Middelburg, ter zake van diefstal.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2