m v'las. 26400 K.G. blauw f 1.40-4 2.1 4600 K.G. wit Zeeuwsch f 1f 1.40, 157( K.G. Holl. geel fl.40-fl.80, 2300 KJ Dauw root f 1f 1.40. ^U/aa/ribe pocnc-n, uAmxï^oe loetnen. nxx^xi ^udjrti*ui&it}a£Ue.il, f°c il&enicji- éptee&t ({et va>i vx>c^i {*rffeCii&fiuc^ &UDDIHGFABBrEH A.J.POLAn-ÖRONINGEN rx A J.P'3 BITTERKOEttJElS PUDDIWe meende dat gezien de besprekingen beter kan gewacht worden tot de volgende ver waar na «enige besproking dhr Grootheer zich bij neer legde. Hierna sluiting. St. Laurens. In verband met do bespro kingen op de laatst gehouden ledenver gadering heeft het Be-stuur der Anti-Rev. Kiesvereeniging zich gewend tot den heer Mi' A. A. do Veer als leider der A- R- partij in de Provincie Zeeland met het verzoek de belangen van don landbouw bij de behandeling van bet Regeerings- voorstel inzake de afschaffing van den Zomertijd, in de Eerste Kamer der Staten Generaal ernstig te willen bepleiten. Waar de provincie Zeeland voor het overgroote deel een landbouwstreek is en derhalve het grootste belang heeft bij! afschaffing- van den Zomertijd verzoekt het Bestuur den heer de Veer zijn stem te willen geven aan bovengenoemd Regeeringsvoor- stel, besluit, dit ter kennis te brengen ran de pers en noodigt de Kiesvereeni- gingen in Zeeland uit aan dit adres ad- haesie te willen betuigen. Oostkapelle. Zondagavond trad voor een vrij talrijk gehoor in de Geref. Kerk op de Weileenv. Heer Drs J. H. Telkam-p ran Middelburg, met een rede voor de Vrije Universiteit- Na het lezen van Joh. 1'5:17 en gebed, bepaalde spr. de aan dacht in het bijzondei' bij de stichting dei' V. U. zelf, die bij beschouwt in dezen tijd als oen schip in de branding. Deze ver gadering was daarom ook bidstond. In krachtige taal werd gewezen op bet waar devolle bezit der V- U. voor öhr. Neder land. Haar nu verder te helpen dragen en te sterken is onze taak en plicht. Da V- U. ontkomt ook niet de moeilijkheid, die daar leeft in ons Ghr. volk. Juist ziij is zooals de geestesgesteldheid, de mentaliteit is bij het Christendom in ons land. Soms openbaart dat zich smartelijk. Toch daarom onze hand niet van haar aftrekken. De V. U. moet geholpen wor den door de branding heen naar 'de volle zee. Ten slotte ging spr. in dankgebed roor. Westkapelle. Vrijdagavond werd een ouderavond gehouden in de Openb. Lag. School alhier, met de twee hoogste klas sen (6e en 7e leerjaar), welke tamelijk bezocht was door ouders en verzorgers van schoolgaand© kinderen. Ook waren aanwezig Burgemeester en Wethouders. Door de kinderen werden liederen ge zongen tweestemmig en enkel© voordrach ten en samenspraken gedaan. Nadat de kinderen op versnaperingen waren ge- tracteerd en naar huis waren gegaan, hield het Hoofd der school do heer P. de ,Vos nog een korte lezing over het rooken en zeide speciaal dezen avond daarvoor te baat te nemen, om de hulp in te roepen der ouders om het rooken der school gaande kinderen, zooveel mogelijk te be letten. Hij liet de revue passeeren de tabaksplant en bet rooken daarvan van haar oorsprong tot op heden en gaf o.m. nog proefnemingen en onderzoek weer ran geneeskundigen om aan te toonen, hoe kwaad en verderfelijk het rooken is voor een kind voor den groei en de ont wikkeling. Hij hoopte da.t deze korte lezing •r toe mocht bijdragen om dit kwaad zooveel mogelijk te helpen jveren, wat ten goede van het kind komt- Holst. Zondagsdienst bij do Pt s t o o m b o o t d i e n s t e n. Do gemeente raad heeft in ©en Vrijdag gehouden spoed- eischende vergadering, waarin de heeren van Dalsum en Blommaert afwezig waren, anet 8 tegen één stem, die van den heer Baert, de volgende motie van dear heer Pioppe aangenomen: Do raad der gemeente Hulst, dring) er bij het College van Ged. Staten van Zeeland ten zeerste op aan, geen gevolg te geven aan het verlangen, geuit in de vergadering van 15 December 1924, van de provinciale Staten van Zeeland, waarbij werd aangedrongen op de beperking of algeheel e ophef.iiig van den Zondagsdienst de Provinciale Stoombootdiensten, ook op de We-sterschelde. De Raad der ge meente Hulst, spreekt verder als zijn over tuiging uit, dat door dergelijke maat regelen de afzondering van Z.-Vlaanderen van het overige deel van ons land en het isolement van Z.-Vlaanderen strenger zou worden dan liet al van nature is, en de bevolking de verbinding met het overige deal van het Vaderland daardoor allengs meer gaat zo ken over het naburige Bo-igë en de nauwere samenleving van het ge west met Nederland wordt tegengewerkt, tóthans belemmerd. predikt, meldt „De Nederlander", dat doze bepaald is op 144 Mei, en „De Rotterdam mer" ,dat zij geschieden zal op 1 Mei, na bevestiging op 10 Mei. Als afgev. naar- de algem. conferentie der Chr. Kerk van 1929 Aug. a.s. Ie Stock holm zullen de Nod. Herv. Kerk vertegen woordigen Dr G. J. Woyland te Vee?©, en do Prof. Dr J. 11. Siotemaker de Bruine, Utrecht; Dr H. M. v. Nes, Leiden; Dr J. A. Cramer te Utrecht en W. J. Aaldors te Groningen. ARNEMUIDEN. In do Zaterdag gehouden vergadering der notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier, werd besloten do aanslagbiljetten van den Kerkelijken Omslag met 20 pCt. te ver- hoogen, en werd tot tuinman voor het onder houden van den tuin der pastorie benoemd dhr Cornclis Poppe. Dhr D. J. Vossers, theol. ciuid., Kromme Nieuwe Gracht 38, Utrecht, stelt zich beroep baar in de Ned. Herv. Kerk. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het stuurliedenexamen derde stuurman de heeren J. II. Faber, T. W. Visser, T. P. Katoen, C. J. Buisman, M. de Graaf en E. H. J. Lijsen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oudewater (toyz.) G. Alers te Sieuw-Lekkerlandte Aalsmeer (toez.) W. J. de Wilde te Koudum; te Doetin- (toez.) G. Groeneboer te Blankenham, Geref. Kerken. Tweetal te Meppel J. Gillebaard te Noord- S#harwonde en J. v. d. Meulen te 's-Hertogen- hoeeh. Beroepen te Ternaard H. W. II. van Andel feftttd te D.e Bilt. Ev. Luth. Kerk. geroepen te Tiel-Culemborg W. J. Manger, te .Amsterdam. Ontrent de intrede van Ds v. d. Vliet te, die 3 Mei te Ylissingen afsctetó - Ongelukken. Donderdagmiddag is door een autobus te Driehuis oen 5-jarig meisje overreden. Het meisje had een lichte hersenschudding bekomen. Den chauffeur treft in dezen geen schuld, daar het meisje met eenigo vriendinnetjes aan 't spelen was en plot-, seling don weg overstak. Een U/s-jarig meisje te Overdinkol viel in tegenwoordigheid dor moeder voorover in een emmer water. Hoewel het kind spoedig uit de emmer werd gehaald, bleken de levensgeesten reeds ge weken. Te Ottersum (Limb.) is bericht ont vangen, dat de vroegere ingezetene Th. Lie- brandt, die sinds oenige jaren in Neü.-Indiü vertoeft, bij een jachtpartij met eenige vrien den, zondanig door een ..schot werd getrof fen, dat hij aan de gevolgen is overleden. De brandwacht K. te Amsterdam, die bij klimoefeningen met oen uithangenden brandladder jan de 3e etage van de brand weerkazerne viel, is in het gasthuis over leden. De 19-jarige vrouw te Utrecht wier kleeding Vrijdag j.l. door aanraking met een petroleumkachel had vlam gevat, is in de Rijksklinieken aldaar aan de brandwonden overleden. Een juffrouw te Den Haag, die Zondag op haar kamer stond te was- schen, kwam met haar rok in aanraking met hot vuur van de kachel. Haar rok vatte vlam en zij snelde om hulp roepend do straat op. Buren slaagden er na veel moeite in het vuur met behulp van wollen dekens te blusschen. De ongelukkige was toen echter al zoodanig met brandwonden overdekt, dat zij nog des avonds overleed. - Geheime distilleerderij. Door de belastingambtenaren is in nabijheid van do plaats waar voor korten tijd oen geheime distilleerderij werd ontdekt, te Maastricht een andere gevonden welke vermoedelük in veel grooter omvang is dan do vorige. De sporen wezen, er op, dat alles in der haast was opgeruimd zoodat niets in beslag -kon worden genomen. De politie tast nog .geheel in het duister, wie de eigenaar of exploitant er van is. - De aardbeving in China. Om trent de aardbeving, welke de provincie Yun nan geteisterd heeft, wordt nog gemeld, dat de stad Talifoe met 30.000 inwoners geheel is verwoest door een brand, die na de aard beving uitbrak. Het aantal dooden is nog onbekend. In ieder geval zijn do 1000 vreem delingen in Talifoe in veiligheid. Inbreker betrapt. De bewoon ster van 'n perceel te A'dam ontdekte bij haar thuiskomst 'n man in haar woning, die ver schillende goederen had klaargelegd, om mede te nemen. Toen hij wilde vluchten, werd hij daarin door haa rbelemmerd met het gevolg, dat hij diverse voorwerpen teruggafhierna liet zij hem gaan. De overrompelde inbreker had echter toch nog kans gezien de volgende voorwerpen bij zich to houden: een gouden horloge, een portefeuille, inh, een bankbiljet van f 25, twee gouden ringen met diamant en f9. Vli eg en voor 15 cent per mijl. De langste handelsvliegdienst ter wereld zal worden geopend tusschen Boston en St.-Paul. Passagiersvervoer zal plaats hebben voor 15 (Amerikaansche) cent per mijl. Do geheele route is 1400 mijl lang en zal worden afge legd in veertien uur. „Haltes" zullen worden geplaatst te New-York, Buffalo, Detroit en Chicago. - Om een belastingplaatje. Te 'sGravenhage is aangehouden de 22- jarige schilder T„ die op een fiets zon der belastingplaatje reed. Toen een agent hem wilde bekeuren, reed T. door naar zijn woning. De agent volgde hem. De man weigerde echter zijn naam op te geven, waarop de agent hem wilde arres teeren. Onder verzet werd T. door den agent, die inmiddels assistentie gekregen had, naar het bureau gebracht. Onder weg weerde de man zich geducht, zoodat de beide agenten licht gewond werden. Een van hen kreeg een 'trap tegen zijn buik, de ander een klap in het gezicht. "Autobus omgeslagen. Za-, terdagmlddag reed een autobus van de kunstzijdefabriek te Ede tegen den Imo gen berm van den weg tusschen Ede- Bonnekom, waardoor zij omsloeg. De in zittende meisjes werden door de glas scherven verwond. De chauffeur beweert door een "hem passeerende bus van de zelfde fabriek te zijn aangereden, hoewel de mogelijkheid, dat het ongeluk door het springen van een band is geschied, niet is uitgesloten. Twee der meisjes zijn eenigszins ernstig rervrond. De politie stelt een onderzoek ia. Ook een idee. Het Lagerhuis lid Harry Brittain zal een voorstel indie nen om naar Amerikaansch voorbeeld aan de Lagcrhuisleden toe te staan hun redevoeringen in plaats van ze uit te spreken schriftelijk in te dienen, met dien verstande dat deze redevoeringen dan door de pers kunnen worden gepubliceerd, alsof zij inderdaad waren uitgosproken. De heer Brittain is nl. van meening, dat vele leden alleen spreken om in do plaatselijke bladen van hun kiesdistrict te worden gedrukt. In de toelichting tot zijn voorstel zegt hij, dat 60 pet. der sprekers in het Lagerhuis redevoeringen houden, waarop zij in het geheel geen antwoord verwachten en waarop dan ook nooit antwoord worclt gegeven, hetgeen de werkzaamheden van het Huis zeer pleegt op te houden. Een zonderlinge geschie denis vertellen de bladen van de 34- jarige vrouw van 'een handelsreiziger, die dezer dagen in een van de Londen- sche ziekenhuizen overleden is, waar zij met ernstige kneuzingen aan het hoofd gebracht was, nadat men haar aldus in den kolenkelder van haar woning had aangetroffen. Nadat zij eenige dagen be wusteloos was geweest, kwam zij hij ken nis en vertelde het volgende verhaal. Den middag, dat men haar had gevonden, was er een marskramer aan do deur geweest, van wien zij1 geweigerd had iets te koopen. Toen zij eenigen tijd daarna in don kelder kolen geschept had, sprong dezelfde man plotseling' van ach ter de trap te voorschijn, waarop oen worsteling volgde. Verder herinnerde zij zich niets meer. De vrouw is overleden, doch telkens als zij bij kennis was, deed zij hetzelfde verhaal. De politie probeert nu den marskramer in handen te krij gen. Uit het huis van do ongelukkige vrouw was niets gestolen. Wat op M ado era gebeurde. Naar- aanleiding van een bericht omtrent den moord op drie politiedienaren heeft het Alg. Ind. Dgbl. zich in verbinding ge steld met den resident van Madoera, die het volgende kon mededeelen: Een mantri-poli tie, een agent der eerste klasse en een agent der tweede klasse be vonden zich, in verband met het land rente-onderzoek, in do desa -Banjoeboemi, district Lega, afdeeling Bangkalan. De mantri-politie wilde van een der bewoners van dat gehucht een net in beslag nemen, waartegen do eigenaar zich verzette. Er ontstond een gevocht, waaraan door den politiedienaar een abrupt einde werd ge maakt doordat hij zijn revolver trok en den man neerschoot. Dit wekte in zoo hoogc mate de verontwaardiging der om standers op, dat in een ommezien de be volking van het gehucht op de drie po litiemannen instormde- De politiemannen, die wel wisten, wat hun lot zou zijn, sloegen op de vlucht. Een ervan klom naar den zolder van een desawoning en werd daar achterhaald door de met lan sen gewapende bevolking. Men doorstak hem van alle kanten. Ook de andere twee politiemannen zijn gedood. De waarnemend ass.-resident van Bang- kang is derwaarts gesneld en vondeen verlaten desa. De bevolking is gevlucht, uit vrees voor opvatting. Onder de vluch telingen moeten zich gewonden bevinden. De revolver van de manti-politie toonde aan, dat de geheele kamer was leegge schoten. Voorts bleken de politiemannen van hun klewang nog te hebben gebruik gemaakt. Voldoende keterangan heeft, men nog niet. Wel zijn eenige verdachten in de naburige districten aangehouden, doch de mede daders van den aanslag zijn niet allen opgevat. Het betreft hier geen uiting van een langdurige onrust, doch een zuiver geloca- liseerd geval, jlat voortvloeide uit het fatale revolverschot van de mantri-politie. Het totaal der vluchtelingen wordt op een paar honderd geschat- Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Maart, half 3 Parijs 1313.03 Brussel 12.69-^-12.71 Londen 11.973/411.98 New York 2.50y82.503,4 Berlijn 59.62—59.66 Rotterdam, 23 Maart 1925. Tarwe met klein aanbod onveranderd verkocht van f 10f 12.50, kwal. van voor den regen f 16f 18.50. Rogge onveran derd 13f 14. Gerst (chevallier) onver anderd .f 14.50f 15.25. Haver f 10 f 12.25. 'Erwten kleine groene en kroon- erwten lager f 12f 13.50. Schokkererw ten in prima kwaliteit gezocht. Overigens maar flauw gestemd, verkocht van f 14 f20. Bruine boonen lager, kwaliteit van f 12f 18. Extra puike partijtjes daarbo ven betaald, alles per 100 K.G. ROTTERDAM. By een winkelier werd gisteren een valsche gulden uitgegeven. Een inspecteur van politie en een recher cheur deden hierop een inval in 'een woning waarin 'een echtpaar woonde, dat verdacht werd van het maken van valsche guldens. In een kast werd in een lade met dubbelen bodem veel valsche guldens en materiaal voor het maken van valsch geld gevonden. OLDENZAAL. Zekere L. en zijn. stief dochter M. te Losser zijn Zondag in arrest gesteld verdacht van kindennoord. Da politie rond in een beerput twetf 1 lijkjes van pasgeboren kinderen. M. heeft bekend de moeder van deze kinderen te zijn. Zij werd op vrije voeten gesteld) doch L. die verdacht wordt van den moord, en ontkennen blijft, werd in ar rest gehouden. JOHANNESBURG. Gisteren is hier een brug ingestort, terwijl er een trein over de brug kwam. De locomotief, een tender en eon waggon stortten in de diepte; 10 Afrikaners verdronken. De trein werd tot stilstand gebracht, „zoodat alle Euro- peesclie reizigers behouden bleven Z. L. M. Hedenmiddag vergaderde in het Land- bouwhuis te Goes liet Hoofdbestuur van de Z. L. M'. onder voorzitterschap van den heer Mr R. Dieleman. Van de genoodigden waren o.a. aan wezig de heeren Jlir Vredenburch (©ere lid), Mr Zaaijier, Stevens, v. d. Plassche en Zwagerman. De voorzitter opent do vergadering, uit den wensch, dat 1925 voor de Z- L. M. een gezegend jaar moge zijn, dat do Zoeuwsche Landbouw moge groeien en bloeien en dat we voor rampen mogen worden bewaard. Daarna doet de vóorz. de volgende mededeelingen In verband met de uitvoering der Ro gistratiewet bij ©en paar pachters in Schouwen, waarbij deze pachters wegens lage pacht door de administratie vervolgd worden, heeft do Z- L. M'. een telegram aan den Minister van Financiën gezonden, waarin cm tusschenkomst bij do admini stratie en intrekking van de procedure voor de rechtbank te Middelburg- verzocht wordt. Aan Ged. Stalen van Zeeland werd verzocht do veerdiensten Zijpe-Anna Jaco- bapoldcr en Zijpe-Numansdorp onder pro vinciaal beheer te doen ressorteeren, ten einde het tarief met de eiscben der billijk heid in overeenstemming to kunnen bren gen. Een Comm. uit Ged. Staten trachtte reeds verlaging to bewerken, maar tever geefs. Andcro maatregelen worden nu overwogen. De maatschappij hoeft aan het K.N.L.O- •geadviseerd dat het wenschelijlk, is, in verband met het nut van tien mol, voort to gaan op den ingeslagen weg tot be stendiging van den mollenstand. Aangaande de openstelling van den onbewaakten overweg bij wachtpost 19 to Rilland heeft de Z.L.Mi- Zaterdag j.l. geconfereerd met de pachters in den nieuwen polder, een vertegenwoordiger van de Ned. Spoorwegen en de Mij do Bathpolders. De Spoorwegen eiscben, dat de Bathpolders alle verantwoordelijkheid voor alle schade dragen. Die 12 pachters van den Kreekrakpolder willen nu dit risico overnemen. Bewilligen de commis sarissen van de Bathpolders hierin, dan zal de overweg binnen een enkele week open zijn. Dhr Kakobeeke constateert, dat hieruit gebleken is, dat do Staat zijtn zaken niet behoorlijk kan beboeren. Hij had toch voor dien overweg in 't belang der pach ters moeten zorgen. Tegen de wijziging der landarbeiders- wet heeft de Z. L. M. verschillende be zwaren laten hooren. Het is vooral aid. 11 van het ontwerp, dat in ons oog het groot ste gevaar voor de belangen der landar beiders oplevert, aangezien dit artikel bepaalt, dat het bedrag waarover de land arbeider moet kunnen beschikken, twee maal zoo groot zal zijn als voorheen f 800 inplaats van f400). Aan den Commissaris der Koningin in Zeeland werd bericht, dat het inconse quent is ,de fazant alleen voor Burgh en Haamstede als schadelijk gedierte aan te merken. De fazant behoort voor geheel Zeeland als schadelijk te worden be schouwd. Prof. Visser is bereid gevonden een demonstratie en bespreking der moldrai- nage te geven in de Bathpolders, die zoo welwillend zijn geweest hun terreinen en schuren daartoe beschikbaar te stel len. Het blijkt dat de ambtenaren de opvat ting zijn toegedaan, dat de korte dissel, zooals hij nu is, moet worden omgebouwd en voorzien van een brug. Aangezien dil de bedoeling der verordening njet ge weest kan zijn, en de brug gevaren en be zwaren medebrengt, heeft de Z. L. M. een adres tot het College van Gedepu teerden gericht. Besloten wordt een telegram te zen den tot de Eerste Kamer, met verzoek het wetsontwerp tot afschaffing van den zomertijd aan te nemen. Ook wordt besproken het verbod van het rapen van eendeieren. De voorz. leest de vragen van het Kamerlid Hiemstra voor, evenals het antwoord van den mi nister. De voorz. is m.et het Departement hierover in correspondentie. Dhr. Melis begrijpt niet, hoe de regeering den droe ven moed heeft, een dergelijken maatregel uit te vgardigen, die zoozeer in 't nadeel der boeren is. Althans op Walcheren heeft men heel veel last van de wilde eenden. Spr- zou den man, die tot zulk een maat regel durfde adviseeren, uit bezuinigings oogpunt willen ontslaan. Daarna volgde behandeling der reke ning over 1924. Het eindcijfer bedraagt f21824.54. Het vermoedelijk goed slot is f862.73. Rechtskundig Bureau Z. L. M. Hedenmiddag werd opgericht het Schei kundig Bureau voor den Landbouw, van het initiatief uitging van de Z. L. M. Er gaven zich op 22 leden. Tot bestuurs leden werden gekozen de heeren D. J. Dees te Neuzen, W. Koning te Rilland, A. I. Leenhouts te Retranchement en S. J. Gast te Duivendijke. Het bureau, dat wel voeling houdt met de Z. L. M. (het IIoofdbest*«r der Z. L. M. benoemt voorzitter en secretaris van het Bureau),zal als zelfstandig li chaam, koninklijke goedkeuring op de statuten aanvragen. ROTTERDAM, 23 Maart 1925. Veemarkt. Aanvoer: 495 vette run deren, 239 vette kalveren, 123 schapen en lammeren, 1255 varkens. Prijzen per halve kilo: koeien 37,5, 47,5 50, 57,560. ossen 48, 52,5, 57,5. vette kalveren 65, 80, 90, schapen 33, 40, lam meren f30f40 p. st., varkens 37, 38, 38,5, stieren, 42, 46, 50. Koeien en ossen aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen van vorige week bleven vrijwel gehandhaafd. Stieren aanvoer goed, handel matig, prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer groot, handel sle pend, prijzen over 't algemeen lager dan vorige week, enkele puik beste 2,5 ct, boven noteering. Schapen en lammeren weinig aangevoerd, .handel traag, prijzen ongeveer zelfde hoogte. Varkens aanvoer goed, handel tamelijk vlug, prijzen iets vaster, enkele puik beste ,5 ct. boven noteering. Dje meeste vraag was naar lichte varkens. Voor het buitenland werd gekocht. Zaden-, Bruin mosterd f 6872, ge' mosterd f 30f 33, blauw maanzaad f J f35, Karwijzaad f30f32, lijnzai blauw f20—f22, lijnzaad wit f22f2 kanariezaad f22f23, koolzaad fc £35 Aardappelen. Brielsche Eigenhe mers f5.50f6.10, Zeeuwsche Eigenhö mers f5f5.50, Blauwe Eigenheimei f4.50f4.75, Zeeuwsche Bonte f5.50- f6, Zeeuwsche Blauwe f5.50f6, Potei f 2.75—f 3.75, Red Star f 4.40—f 5, Bravo fö.40fö.80, Wintermalta's 10 tot 13 i per Kilogram. Zeeuwsche en Overmaasche eieren f if 6.50 per 100. ,fr8F MIDDELBURG. Gehuwd: A. Philips, 29 j. eu A. A. de Lange 22 j.; A. Keer- semaker 25 j. en N. Joziasse 22- j. BevallenB. W|>> Kraaijevoldv. Wijn gaarden, z. Overleden: J. Oost Lievense 81 j. on- geh. d. GOES. Huw.-afk.Marinus Jacob Trimpe, j.m. 26 j. te Kloetinge en Pietemella Koster, jd. 29 j. te Wolphaartsdijk, on langs te Goes. Overleden: Jaoomina Heijkam, 75 j.; Johanna Lauwerens, 78 j., echtgenoot© van Pieter Nijssen. Levenloos aangegeven een kind van Franciscus Brandsma en Maria Hendrika van Horssen. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend van 23 Maart. Medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770.2 te Scilly, 747,5 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 24 Maart: Zwakke later matige, wellicht toene mende zuidwestelijke tot westelijke wind, half tot zwaarbewolkt of betrokken, aan vankelijk weinig of geen neerslag, iets zachter. Met dank aan den Heere geven Ds. en Mevrouw RULLMANN Peu.e, kennis van de voorspoedige geboorte van hun Zoon ERNST HENDRIK. Weltevreden, Molukkenstraat 13. 21 Maart 1925. Heden overleed in den ouderdom van 75 jaar, onze Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffrouw JAC0MINA HEIJKAM, E. C. JONGEPIER - Heijkam, J. JONGEPIER. INA JONGEPIER. ANNA JONGEPIER. WILLEM JONGEPIER. Verzoeke voor en na de begrafenis van rouwbeklag versehoond te blijven. Heden overleed zacht en kalm na eene ongesteldheid van slechts enkele dagen, onze geliefde Tante en Huisgenoote Mejuffrouw JAC0MINA HEIJKAM, in den ouderdom van ruim 75 jaren. Haar gemis wordt door ons diep gevoeld, doch wij staren haar na niet zonder hope. P. J. DE JONGE. A. M. VERTREGT. Goes, 22 Maart 1925. Eenige kennisgeving.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2