Mo 146 Maandag 24 Maart 11115 S9e Jaargang Uit tie Piwiacie. Sit nummer bestaat uit twee bladen Drukkers Exjloiimlen 0O®TEiRBAAN LE COINTRE GOES Bureaux: Lange Vorstsiraat 68—70, Goes Tel.: Redactie no. 11; Administratie no. 58 Postrekening No. 36000. Bijkantoor te Middelburg: Firma F. P. DHUIJ, L. Burg Tel. no. 259 Zij, die zich met 1 Aprii op „De Zeeuw" ahowneoren, ontvangen de nog vóór dien datum verschijnende nummers gratis. De oneenigheid in de commu nistische partij. Naar de Tel. verneemt, is de heer D. Wijnkoop dezer dagen naar Moskou ver trokken om, daar opnieuw met de sow jet autoriteiten besprekingen te voeren om trent de verschillende kwesties, welke hier nog steeds de communisten verdeeld houden. De heer 'Kielstra geeft lpo dat men -t van do 9 keer zou moeten bijdragen, maar hij wijst or tevens op, dat meerdere der- tentoon stellingen een nadeelig saldo opleveren, zoo als verleden jaar die te Sluis nog fllOO. De heer Stotkoper drukt er zijn spijt over uit, dat men zoo zit te berekenen of hel wel oen handelsbelang geldt. Ieder streven naar vooruitgang kan dn Kamer steunen. De Kamer is toch ook voor de algemeene bevordering van handel en verkeer. Do heer Massee vindt ieder jaar een ten toonstelling wel wat gewaagd voor. de L. M. Hot amendèment-Massee om do f 100 bij drage te schrappen, werd verworpen met 12 togen 3 stemmen, die der hoeren Massee, M. Maornoes en Jeronimus. Hierna 'werd het gehcelc voorstel van -het bureau aangenomen. (Tegen dhr Jeronimus). De Weeldebelasting. Bij het voorstel inzake liet zenden van een adres aan do Tweede Kamer met ver zoek het ontwerp tot wijziging van de Zegel wet niet aan te nemen, was liet de heer van den Berg, die zeide, dat men z.i. te weinig er 'op gelet heeft, wat met dit ontwerp samen hangt. Principieel blijkt liet bureau niet tegen een weeldebelasting te zijn en het voordeel schuilt in de verlaging dor directe belastin gen. Spr. citeert oen deel uit de rede van Prof. Diepenhorst in de Eerste Kamer, waar mede hij ten volle instemt. Het b.ureau heeft niet veel bezwaren naar yoren kunnen bren gen, als een koekje van 40 cqf.it 4 hemt duurder wordt en een blikje ansjovis van f3 wordt f 3.30, dan zal men voor do vermindering dor directe belasting heel wat koeken en heel wat blikjes kunnen koopen. ^Ylleon de Ver dedigingsbelasting II zal immers mot de helft verminderen. De heer Jeronimus vindt het voorgestoldo een zeer onbillijke belasting', wat is weelde Het is een zeer betrekkelijk begrip. Bij- do indiening van deze wet is niet vastgelegd, dat de directe belastingen zullen worden ver laagd, het is alleen toegezegd. Do secretaris merkt op, dat dit wel het geval is. De heer Olthoff had eerst gedacht, dat hot ontwerp algemeen sympathie zou ondervinden. Het is echter jammer, dat men steeds in bijzon derheden moet afdalen. Spr. wijst op de grooto wenscheljjkheid dat de successiebelasting wordt verminderd. Zeker de wet kan niet goed zijn, maar spr. had toch niet. gedacht het onaannemelijk te zullen 'hooren. Do voorzitter zegt, dat voor deze wet niet alleen „geldt, dat zij niet volmaakt is, maar zij is zeer onvolmaakt; Ook hij logeeren en verteer zijn tal van onbillijkheden, zooals bijv. de onkosten van zakenreizigers met 10 pCt. zullen worden verhoogd. De wet zal den winkeliers een grooten last bezorgen. Nadat den heer Olthoff is toegezegd, dat de motieven uitvoerig aan de Tweede Kamer zullen worden gemeld, wordt het voorstel aangenomen met 14 tegen 1 stem, die van den heer v. d. Berg. Rondvraag. Do heer Jeronimus vraagt of niet moot wor den geprotesteerd tegen de voorgenomen in krimping van den Zondagsdienst bij de Prov. Stoombooldiensten. Voor Walcheren vindt spr. o.a. een bezwaar, dat do eerste boot uit Breskens eerst te 10.50 vertrekt. De heer Olthoff juicht (le beperking van den dienst zeer toe. Hij' vraagt, waar hier nu het belang van den handel is, waarop de heer Jeroni mus antwoordt, dat de Kamer ook het ver keer moet bevorderen. De voorzitter is het niet met den heer Olthoff eens, maar meent toch ook dat de kwestie niet op den weg der Kamer ligt. Er wordt niet verder op in gegaan. .Op een desbetreffende vraagt zeide de voor zitter toe, dat hij de kwestie van het geven van cadeaux in winkels nog eens ter sprake zal brengen bij het bureau. Gewezen werd hierbij op Denemarken, waar alloon hetzelfdo artikel als cadeau mag worden gegeven. De heer v. d. Berg deelde als een nieuw voorbeeld van hyperfiscaliteit van ambtena ren mede n.}., dat bij een geheel ter goeder trouw opgegeven boedelbeschrijving, toon de ambtenaren 10 pCi meer .schatten, niet al leen die 1.0 pCt. maar bovendien -nog een flinke boete moest worden betaald. De voorzitter zegt, dat vroeger ook reeds is vastgesteld, dat de Kamer in deze niet met actie kan beginnen, omdat zij toch geen afdoend goede inlichtingen zou kunnen krijgen. Daarna sluiten. Een ver zoek om schadever goeding. Zooals men zich herinneren zal, reed Donderdag 22 Januari een auto mobiel, die met de boot van helf elf van Breskens naar Vlissingen werd ver voerd, van boord af in de Vlissingsche haven en verdween In de diepte. De eigenaar van die auto, de heer J. de Dreu uit Goes, heeft zich thans met een zeer uitvoerig adres tot de Provin ciale Staten gewend, waarin hij er o.a. op wijst, dat het vervoer als gewoonlijk op beurtvaartadres geschiedde en dat de auto ter bestemder plaatse werd gezet door personeel van de boot, die den wagen echter slechts aan een zijde met sjortouwen bevestigde, terwijl geen blok ken tegen de wielen werden geplaatst. Adressant is vast overtuigd de rem to hebben vastgezet toen hijl den wagen verliet en is tijdens de reis in de Eerste klasse gebleven, totdat men hem kwam zeggen ,dat zijn auto was losgeraakt en door de laadpoort over boord geslagen, terwijl hem bleek, dat de sjortouwen gebroken waren, en de directeur van den Stoombooldienst "heeft bevestigd en er kend, dat dit de oorzaak is van het verloren gaan van de auto. Adressant heeft zich tot den directeur en ook tot de boot-commissie gewend mot verzoek om schadevergoeding, evenwel zonder 'het gewenschte resultaat, terwijl ook de Beurtvaart-verzekering-Mij. weigerde aan adressant schadevergoeding te geven, op grond dat er geen aansprakelijkheid voor den Prov. Stoomboold'enst aanwezig zou de zijn. Ten slotte hebben ook Ged. Sta len geweigerd adressant tegemoet te ko men, doch dat hij meent zich bij deze houding van den stoombootdienst en van het Ged. College immers van de pro vincie zelve bezwaarlijk te kunnen nederloggen. Adressant meent, dat waar hem in deze hoegenaamd niets is te wij ten, hij het onbetwistbaar r.echt heeft op vergoeding dér door hem geleden schade, omdat hier schuld is bij den stoombootdienst, voor welke de Prov. Zeeland aansprakelijk is. Nu heeft de dienst wei gepubliceerd, geenerlei verant woordelijkheid op zich te nomen, maar daar gelaten of deze clausule niet enkel on uitsluitend slaat op schade door ver traging bij het vervoer, meent adressant, dat aan dergelijke eenzijdig vastgestelde ■en alles omvattende uitsluiting van aan sprakelijkheid, noch juridisch, noch veel minder moraliter eenigo verbindbaarheid en waarde mag worden toegekend. Adressant meent, dat men toch mag verwachten, dat een monopolistisch be drijf, als dit, alles zal doen om menschen cn goederen op de beste en veiligste wijze te vervoeren, en dat in dit geval dooi de jarenlange ervaring noodzakelijk geble ken voorzorgsmaatregelen hadden moeten worden genomen; door welke het over boord raken van de auto zou zij:n belet. Men had, wetende dat de boot bij het bin nenkomen der havens helt, de auto met 4 sjortouwen moeten vastmaken en .te vens door blokken tegen de wielen moeten voorkomen, dat de wagen zich verplaatste; te meer was dit noodig bij do onderhavige boot „Zeeland", welke de eenige schijnt te zijn, waarop boven de laadpoort geen ijzeren staaf wordt gelegd, welke de railing vervangt, tenge volge waarvan de zijwand der boot op de plaats der laadpoort veel minder weer stand biedt aan een van binnen komen den druk, dan op een der andere booten van den dienst. Dit alles kan toch iemand, die zijn- auto toevallig op zulk een boot brengt, niet weten, terwijl de schuld dei- provincie wel allerduidelijkst hieruit, blijkt, dat sedert don morgen van het ongeval uitgebreide maatregelen wor den genomen nopens het vastzetten van auto's op de booten der provincie. Adressant zegt verder o.a. te hopen niet te zullen worden gedwongen tegen de provincie te gaan procedeeren, doch dat deze vrijwillig de schade van het algeheel verlies van zijn in Maart 1924 ge kochte auto zal vergoeden, en hem wil terug betalen de waarde van die auto op 22 Januari 1.1. Adressant vindt nog gelegenheid er op te wijzen, "dat hij niet alleen schade leed door het verlies van zijn automobiel, welke hij uitsluitend ten dienste van zijn bedrijf had, doch ook we gens het gemis daarvan, daar hij niet in staat is zich- een anderen wagen aan te schaffen, en bovendien nog wegens het te loor gaan van zijn zich in de auto bevindend triptiek voor België, tengevolge waarvan de voor den automobiel gestelde waarborgsom wellicht zal zijn verbeurd. Middelburg. Bij een in een café alhier Zaterdag ontstane ruzie werd zekere B. met een scherp voorwerp in den rug verwond, gelukkig niet ernstig. De politie stelt een onderzoek naar den dader in. Verplaatst met ingang van 1 April a.s. de Commies dor p. en t. A. B. Kelder van het post- en telegraafkantoor naar "het Inspectiebureel en de commies der p. en t. G. A. Klunhaar van het Inspectiebueel naar diet post- en tele graafkantoor* alhier. Goes. Zaterdagmiddag maakte de 16- jai-ige J. J. B. uit Goes aan boord van zijns vaders schip Hoop op Welvaren, liggende te Rotterdam den motor in beweging, waarbij een luchtketel ontplofte. De jon gen bevond zich alleen in de machine kamer en kreeg brandwonden in liet gjo- laat. Hij is ter verpleging in het zieken huis opgenomen. Verschillende deelenvan den motor zijn vernield, een gedeelte van VERSCHIJNT ELKEN WERKDAÖ. A b o n n e m e n f s p r ij s Per 3 maanden, franco per post, f«L— Losse nummersfOLW Prijs der Advcrfentiën 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 90 Bij' abonnement belangrijke kortin#. het dek scheurde open en een vat olie, dat aan het dek lag, sloeg stuk. Vlissingen. Toen gistermiddag de elec- trische tram, die te kwart voor 12 va* Middelburg was gekomen, alhier bij de remise was, reed zij „door, vermoedelijk omdat pen wilgen moest worden aange haakt. Een ongeveer 20-jarige juffrouw uit Middelburg, die dit niet bleek te be grijpen, staple uit. de nog in beweging zijnde tram en deed dit tevens nog in de verkeerde richting. Hierdoor kwam zij, die van den motorwagen afkwam, te vallen, met liet ongelukkig gevolg, dat de tweede wagen haar over den rechter arm ging. Door toegeschoten personen werd de ongelukkige naar hot St. Joseph-zie- kenhuis gedragen, terwijl door andere omstanders voor onmiddellijke medische hulp werd gezorgd. Al bestaat nog geen zekerheid, dat tot amputatie van den arm moet worden overgegaan, is het toch de groote vraag of dit lichaamsdeel zal kunnen worden behouden. Wolfaartsdijk. Vrijdagmiddag verga derde de Raad voltallig. Verschillende ingekomen stukken, w.o. van den heer Dremth, dat hij zijn benoeming als hoofd der openbare lagere school te Oud-Sab- binge aanneemt, werden voorgelezen. Aan dhr O- van Nieuwenhiiizo werd op zijn verzoek ontslag verleend als lid der schat ting-commissie voor de rijksinkomstonbe- lasting. In zijln plaats werd benoemd dhr D- G. Kloet met 4 van de 7 stemmen. 3 stemmen werden uitgebracht op dhr S- A- N. van Oeveren. Het bedrag dor uit- keering aan de bijzondere school volgons art. 101 over 1025 werd vastgesteld" op f 427-80. Op verzoek werd aan deze school een voorschot over 1925 verleend van f700. Op de verzoeken van J. Kallemein A. Schuit en G. Koeman Hz. om de ge- mecntc-bouwpremie voor hun nieuw ge bouwde woning, werd gunstig beschikt. Dit punt lokte echter nog eenige liespre- kingen uit in het bijzonder de aanvrage van J. Kallemein, waarbij! dhr Noteboom zeide, dat er volgens het vroeger ge nomen raadsbesluit inzak© het verleenen. van bouwpremies zich telkens moeilijk heden voordoen. Hij was dan ook voor nemens om straks hij de rondvraag voor te stellen het vroeger genomen besluit te vernietigen en een nieuw besluit vast te stellen met ruimere opvattingen, zoo- noodig met terugwerkende kracht. De voorzitter zeide dat ook B. en W. telkens voor de moeilijkheden zitten om met voor stellen te komen tot verleenen of af wijzen der pivmie omreden de enge be palingen die in genoemd raadsbesluit zijn vastgelegd. Met alg. stemmen werd dan ook besloten, aan B. en W- op te dragen een nieuw ontwerp to maken. Op liet verzoek van dhr G- van de Kreelce, oud- hoofd der openbare school te Oud-Sab- binge om uitbetaling voor het hoofdschap vervolgonderwijs, werd na -eenige be spreking gunstig beschikt, te meer nu in een andere gemeente de uitspraak van den Hoogen Raad heeft beslist, dat die hoofden hier aanspraak op mogen maken en de minister van onderwijs reeds heeft bepaald, dat deze uilkeeringen aan d.e gemeente zullen worden vergoed. AIzoo werd besloten aan de hoofvlen een som van f250 uit te keeren, zijnde aan den heer G. v. d. Kreeke f 160 en dhr P. v. d. Linde, hoofd van den cursus te Oostkerke f 90. Het kohier hondenbelasting over 1925 werd vastgesteld op 70 honden le en 29 henden 2e klasse tot een bedrag van f 379- D© gemeente-beigrooting over 1924 werd geiwijizigd en de post van on voorzien met £764.41 verhoogd, daar de ruime post van onvoorzien voor genoemd dienstjaar geheel was ingeteerd, plus ge noemde verhooging. Door R. en W- den raad aangeboden -een ontwerp-teekening van event, aankoop va,n nieuw bouw terrein Moolweg-Papeweg. Eien eu ander bleek dhr Van Strien niet duidelijk te zijn. Ten slotte werd met alg. stemmen besloten B. en W. opdracht te geven zich in verbinding te stellen met den eigenaar van genoemd terrein. B'. en W. stelden verder voor aan Ged. Staten te verzoeken, het nu nog' voor woningbonw aangekochte terrein, hetwelk nog niet in gebruik is genomen uit te mogen geven voor f 1.30 per vierk. M!-, daar er blijkt geen koopkracht te zijn voor den grond die volgens een vroeger genomen raads besluit verkrijgbaar was voor fl.70 per vierk. M- Dhr Lindenbergh zeide, dat hij in de vorige vergadering een gelijk voor stel gedaan heeft, doch dit werd toen met meerderheid van stemmen verwor pen. Thans werd het met alg. st. aange nomen. Ei' is thans nog voor plm. tien woningen bouwterrein disponibel. Bij de rondvraag vestigt dhr Goetheer nogmaals de aandacht op het verleenen van bouw premies en zou thans de zaak in deze vergadering verder willen bespreken, zoo- noodig in geheime zitting. De voorzitter Ontwapening in Denemarken. Het Folketing heeft in derde lezing de begrooting voor landsverdediging, en daar mee ook het regecringsvoorsleï om daarop in het 'Ioopende jaar 7i/2 millioen kronen te bezuinigen, aangenomen. De liberalen en conservatieven stem den tegen en daar deze partijen in de Eerste Kamer (het Landsting) de meerder heid hebben, wordt de beslissing daar met spanning tegemoet gezien. Het arbeidsconflict in Zweden. Sedert Zaterdag is het vooruitzicht op een schikking in het arbeidsconflict ver beterd. In het electriciteitsbedrijf hebben de hoofdbesturen van do palroons en de vakvereeniging een bemiddelingsvoorstel aangenomen en men verwacht dat de bonden zelf dit voorbeeld zullen volgen. Voorts zijn de patroons en de arbeiders in het stuwadoorsbedrijf tot een vergelijk gekomen, dat voor alle Zweedsche havens geldig zal zijn. Korte feerlöhten. Liebeck, de 21-jarige kantoorbedien de, die in een b-oscli bij Berlijn een 14- jarigen schooljongen had doodgeschoten, is door de Berlijnsche rechtbank tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Stefani weerspreekt het bericht, dat Mussolini een nieuwe operatie zou moeten ondergaan. Zijn herstel gaat op bevredi gende wrjze voort. Uit New-York wordt gemeld, dat de Saratoga, het „moederschip" voor vlieg tuigen, 't welk het grootste schip van die soort ter wereld is en dat 72 vlieg tuigen kan meedragen, die van het dek van de Saratoga kunnen opvliegen, op 7 April de werf verlaat De krijgsraad te Namen heeft nog maals twee Duitsche officieren, bij ver stek, vrijgesproken. Het zijn S-chluz, ka pitein bij het 18o regiment Saksische in fanterie, en Kolfers, reserve-luitenant bij hetzelfde regiment, die ervan beschuldigd waren in 1914, te Waulsort een aantal huizen te hebben vernield en bevel te hebben gegeven tot het doodschieten van talrijke inwoners. Uit New-York wordt gemeld, dat de omtrek van Evansville in het Zuiden van Indiana, na door den wervelstorm te zijn geteisterd, thans door een ernstige over strooming van de Wabash, een zijrivier van de Ohio, wordt bedreigd. Te St. Louis (Am.) dreigt ondanks den toevoer van groote hoeveelheden le vensmiddelen gebrek aan voedsel daar de verkeersmiddelen zich in een wanhopigen toestand bevinden. De banken zijn voor- loopig gesloten. Als opvolger van lord Curzon wordt markies de Salisbury genoemd. De voedselvoorziening in de Zuid- Russische districten Kherson onNikolajeff is erftiek. Er zijn talrijke gevallen van scheurbuik en buikopzetting door voedsel gebrek geconstateerd, vooral in het gou vernement Odessa, waar 75.000 "kinderen lijdende zijn. Met alle stemmen voor, behalve die der communisten, heeft de versierings commissie van den Duitschen rijksdag be sloten een buste van president Ebert in het rjjksdaggebouw aan te brengen. Men heeft het oog reeds op een bepaald beeld houwer laten vallen, maar een definitief besluit is nog niet genomen. De onderhandelingen over loonsver- hoogingen der arbeiders aan de posterijen en de telegrafie in Duitschland zijn ge ëindigd. De arbeiders krijgen eenzelfde verhooging als de spoorwegarbeiders, nl. drie pfenning per uur. De Bulgaarsche politie is er in ge slaagd in de stad Eusse een communisti sche samenzweerdersorganisatie te ont dekken. De burgemeester van Russe, twee advocaten en twintig andere persoonlijk heden der stad behoorden onder de sa menzweerders. De werkgevers-organisatie in Dene marken heeft besloten de uitsluiting uit te breiden tot verschillende andere in dustrieën, en wel te beginnen met 28 Maart. Het totaal aantal arbeiders, dat dan bij de uitsluiting betrokken wordt, zal tusse-hen de 100.000 en 110.000 bedragen. Allerlei. De Staatscommissie tot vereenvoudi ging en ineenvoeging van 'Geneeskundige Rijksdiensten heeft haar arbeid voltooid, zoodat liaar rapport binnenkort te ver wachten is. De toestand van dr Schokking is lang zaam vooruitgaande. Een slecht humeur, slapeloosheid en schele hoofdpijn worden vaak veroor zaakt door leverstoornissen. Foster's Maagpillen zullen het kwaad spoedig over winnen. Zij wekken de lever op, en wor den aanbevolen tot hot genezen van gal zucht, verstopping cn maagkwalen. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.65in apotheken en drogistzaken. (9) Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. Rekening 1924. De lieer Enzlin wijst op het goede slot van bijna f 4000 en meent, dat hieruit blijkt, dat men toch tot vermindering der jaarlijk- sche bijdragen zou kunnen overgaan. Bij de wijziging van de wét zou dit toch zeer zeker gewenscht zijn. De voorzitter zegt, dat reeds vroeger te kennen is gegeven, dat deze Kamer meent, dat de bijdragen h. i. 20 pCt. minder kunnen worden. Men moet afwachten wat nu zal worden voorgesteld. De rekening wordt z.h.s. goedgekeurd. Verkoop van buitenlandsch vlecsch. De lieer M. Laernocs meent, dat do maat regel van aankondiging in do winkels, zooals die te Vlissingen bestaat, voldoende is. jjlen moot niet modi' belommeringen maken dool' ook aankondiging op de verpakking voor te schrijven. De voorzitter wijst er op, 'dat iedere gemeente vrij blijft. De heer Olthoff waarschuwt er voor niet te veel voor te schrijven. De heer Massee zegt, dat er reeds zooveel voorschriften zijn en wil dozen han del vrijlaten tot er werkelijk klachten over fraude 'komen. Dhr M. Laernocs wil ook wachten op klachten, bijv. van de vereen!* ging van Huisvrouwen. Dhr Enzlin juicht het voorstel van liet bureau toe. Het buitenland- sche vleesch is goedkooper en het is goed, dat te zien is, als men dat verkoopt of gekocht 'heeft.. Margarine moet toch goed zichtbaar verpakt zijn, het is hier het belang van den reëelen handel. De heer Masseo meent, dat velen juist liever niet willen weten, dat zij buitenlandsch vlecsch koopen. Het amendement om de verpakking to schrappen wordt aangenomen met. 13 tegen 2 stemmen, die der hoeren -Enzlin en Boudc- wijnso, waarna het voorstel, dat nu alleen nog maar behelst aankondiging in de winkels, werd aangenomen z. h. s. Steun Landbouwtentoonstelling. De heer Jeronimus zal zijn algemeene be zwaren tegen subsidie niet meer herhalen, maar heeft bijzondere bezwaren tegen dezen steun van f 100 aan do tentoonstelling te Kruiningen. Spr. vraagt of hier in den zin van de wet sprake is van het belang van handel en Nijverheid, Spr. heeft een leverancier van landbouw werktuigen gesproken, die zeide er wel f 50 voor over te hebben, als de tentoonstelling niet door ging, een ander sprak van f 75. Spr. kan de Z. L. M. waardeeren in de wijze, waarop zü haar taak vervult, maar men kan niet tegelijk de belangen van land bouw en die van don handel bevorderen. Als men nu geeft, zal men dit 4 maal in do 9 jaar moeten doen, omdat meer kringen der Z. L. M. in het district der Kamer vallen. De heer v. d. Berg meent juist, dat de handel groot belang heeft bij den landbouw. Dat zulk een tentoonstelling voor den handel van beteekenis kan zijn, toont spr. nader aan door te wijzen op het aantreffen vair een voederbak voor biggen pp de -tentoonstelling te Goes, die daardoor zijn intrede op Schou wen deed, doordat een timmerman hem in voerde. De heer Jeronimus zegt, dat rle handel zeer zieker belang heeft bij "eten Iajidbouw, maar het is hier de vraag of een landbouw tentoonstelling een handelsbelang is. De heer Massee acht de tentoonstellingen wel degelijk van belang voor den handel, al zijn er wellicht collega's van hem, die spre ken zooals de heer Jeronimus zeide, omdat de tentoonstellingen dikwijls terugkomen ©u dat meermalen in moeilijk te bereiken plaat sen. Spr. vraagt of het niet voldoende is alleen medailles ter beschikking te ^tellen. Het voorstel-Jeronimus wordt verworpen met 11 tegen 4 stemmen, die der heeren Massee, M. Laernoes, Olthoff en Jeronimus.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 1