m 145 KEES Bnitenland. D Gemengd Nwaws. Allerlei. ÖÖSTERBAAN LE CÖINTRE - ROES GROOTE ZOOWEL ALS KLEINE ORDERS, WORDEN IN DEN KORTST MOGELIJKEN TIJD, KEURIG UITGEVOERD Heerst" Bnitt it de ProviüGie. GEHEEL NAAR DE EISCHEN DES TilDS INGERICHT. BOEK-, KUNST- EN HANDELSDRUKKERIJ PAPIERHANDEL telefoon n». 53 ADVERTENTIEBUREAU BILLIJKE PRIJSBEREKENING Dit nummer besta; Bekroningen oj en Vaktentl FOTOl Langedelft i zins-eoëducatie veel grooter en zal daar -door de coëducatie van het gezin haar ge Kortom, ons tweede bezoek handhaafde den indruk van het eerste men wil den goeden weg op en het maakte ons blij in het belang van hiet verwaar loosde kind, dat de commissie-Bosch de waarde en de waarheid omtrent het goede stelsel van de Glindhorst onweersprekelijk zal vaststellen. „Vaderland". Intrekking der buit en gewdne maatregelen. Gelijk men weet, waren de op 30 Juli 1924 in verband met het oorlogsgevaar genomen buitengewone maatregelen nog steeds niet ingetrokken. Thans bevat de Staatscourant een Kon. Besl. van 11 Maart j.l., waarbij, onder overweging, dat in verband met den staatkundigen toe stand des lands in het algemeen verdere intrekking van buitengewone maatregelen mogelijk is, ingetrokken is het Kon. Besl. van 30 Juli 1914, onder voorbehoud, dat die intrekking niet geldt ten aanzien van de werking van de wet van 3 Aug. 1-914, sedert gewijzigd, houdende verbod tot nit- en vervoer van sommige artikelen. Uitvoer van kapitaal» De jongste financiëeie wetgeving in Frankrijk verbiedt uitvoer van kapitaal naar het buitenland. De Fransehie bladen wijden nu aandacht aan de volgende zaak. Eenige weken geleden werd aan de Fransch-Belgische grens, bij Condé aan de Schelde, een medicus uit Valenciennes door de douane-beambten aangehouden. De rug van den dokter was te rond, zijn jas leek al te dik. Hif werd gefouilleerd en hij bleek dik-beleg'd te zijn met Fran- sche effecten. Ontkennen hielp niet veel en de aangehoudene bekende, dat hij zijn effectenbezit naar België bracht, waar hij daarmede traitenlandsche effecten zou koopen bij den Belgischen effecten-han delaar, wiens klant hij was. De ambte naren van den fiscus hebben een onder zoek ingesteld, waarbij alras bleek, dat de medicus niet de eenige klant was van den effecten-handelaar, die over tredingen tegen de Fransche wet pleegde. Tegen een aantal bankiers en andere geldhandelmenschen en tegen een aantal hurmer klanten is nu een vervolging in gesteld. Kort* berichte*. De koning en koningin van Engeland zijn gisteren naar Genua vertrokken, waar zij zich in zullen schepen op het konink lijke jacht Victoria and Albert voor den kruistocht in de Middellandsche Zee. De Zweedsche staat heeft voor be strijding van het mond- en klauwzeer, welke veeziekte in den herfst van het vorige jaar optrad, tot 9 Maart j.l. 9 millioen kronen uitgegeven. Per dag wor den thans nog ongeveer 40 nieuwe ziekte gevallen geconstateerd. Te Lengnau in Zwitserland is een vrouw met haai' zes kinderen onder val lend gesteente van een steengroeve ge raakt en gedood. Haai' man was op korten afstand getuige van de ramp. Een bekend hotel te Miami in Flo rida is door brand vernield; de gasten vluchtten in panischen schrik. Zij wier pen hun kleeren en sieraden de ramen uit. v'-v no<M V sen, l i Goes. R.-K- Ziekenhuis Gisteren weid het voorloo-pig R.-K- Ziekenhuis in de Lombardstraat in gebruik genomen. Daar kunnen van nu af alle operaties met uitzondering van de allerzwaarste plaats hebben. In de praktijk zal het wel hierop neerkomen, dat wel 95 van de 100 chirurgische handelingen kunnen worden verricht. Alle inwendige zieken kunnen geholpen worden, terwijl de pa tiënt vrij is in de keuze van den dokter. Gistermiddag vijf uur was het bestuur van de St. Joonna-stichting, met de pleeg zuster in de nieuwe operatiekamer bij eengekomen. De ZeerEerw. Heer Pastoor sprak daar allereerst een woord van dank en van felicitatie. Donk aan God, dat Hij dit werk zoo heeft gezegend, dat een jarenlang gekoesterde wensch in zijn eerste begin werkelijkheid is geworden. Dank aan 't Bestuur, dat het niet voor de groote moeilijkheden op zij is gegaan, maar deze heeft overwonnen. Dank aan de Eierw. zusters, in 't bijzonder aan de zuster-Overste voor haar stuwkracht in dezen. Goes heeft den arbeid der zusters hoogelijk gewaardeerd en zal dien zeker in de toekomst ook in het ziekenhuis op hoogen prijs stellen. Dank ook aan den heer dr Jenny Weyerman, voor zijn zoozeer gewaardeerde medewerking en adviezen. Spr. feliciteert daarna Bestuur en zusters met dezen dag, die van zoo veel beteek-enis is. Mbge wat thans is begonnen, eens bekroond worden mat een volmaakt ziekenhuis. Moge de arbeid, hier venicht, tot heil onzer medemenschen strekken, opdat de zieken hier mogen vinden, wat ze naar ziel ,en lichaam noodig hebben. De voorzitter der vereeaiging, dhr Gey- dankte voor deze hartelijke woorden en sloot zich gaarne bij de daarin ver vatte wenschen aan. Daarna maakten we een rondgang door het gebouw en konden ons overtuigen, dat het voormalige woonhuis van den heer Stieger inderdaad in een eenvoudig practisch ingericht tijdelijk ziekenhuis met vriendelijke kamers is herschapen. Do Moeder-Overste en de heer dr Jenny Weyerman gaven ons allerlei inlichtingen, zoodat wij in staat zijn liet volgende aan onze lezers mede te deelen. Er is vooral naar gestreefd, dat zoo goed als allen, die van Goes en om geving een operatie moeten ondergaan, hier kunnen geholpen worden, yan een goede behandeling is men absoluut zeker, terwijl ook Dr Koch de operatiekamer ten zeerste roemde. Alle benoodigde in strumenten zijn voorhanden. Niets is ont zien, om alles le klas aan te schaffen. De operatieve instrumenten zijn geleverd door M- Loth uit Utrecht. Natuurlijk kan alles in de operatie kamer steriel gemaakt worden. De ope ratietafel voldoet aan de laatste eischen Do vloer in deze kamer is van hout-ce ment. Do wascligOlegenWeid is hier zóó, dat de dokter, zonder met de handen aan de kraan te komen, warm of koud water kan bekomen en vuil water kan doen wegvloeien. Dat is mogelijk, door dat in de kamer er naast een flinke Geyser is aangebracht. De operatiekamer is, -evenals meerdere vertrekken, elec- trisch verlicht. De electrische stroom wordt geleverd (met goedkeuring van Ged. Staten en B. en W.j door den hoer van Liore. Do -electrische- installaties zijn aan gebracht door den heer Hartingsveld. In de operatie-kamer zijn ook aange bracht -een sterilisator voor gUmmi-hand- schcon-en en verschillende trommels voor diverse operaties. In do kamer daarnaast zijn behalve bovenbedoelde Geysers ook Sterilisatoren aangebracht en heeft de zwacht-elkast een plaats gjekregan. Naast deze kamer is een inrichting voor urine- onderzoek. Ook is de badkamer niet ver geten. Vervolgens namen we ook een kijkje in de vier verschillende ziekenkamers. Helder en huiselijk ziet alles er daar uit. Wat zijn ze vriendelijk ingericht. In drie van de vier ziekenkamers is plaats voor 3 a 4 patiënten, terwijl er ook nog een vertrek is voor één patiënt afzonderlijk- Bij elk bed is een electrische schel aan gebracht. Boven is een kamer voorkraam- vrouwverpleging. Men deelde ons mede, dat de verpleeg- prijs slechts f2.50 per dag bedraagt, ter wijl bet in een kleine inrichting als deze mogelijk is, dat de familie niet aan een bepaald'uur gebonden is, om de patiënten te bezoeken. Personen van alle ïichtingen kunnen hier worden verpleegd,- terwijl .geestelijken van alle gezindten steeds de patiënten, tot hun kerk be- hoorend, kunnen bezoeken. Ten slotte zij nog vermeld, dat de gas- aanleg is geschied door den heer de Valk. Geysers en sanitaire artikelen zijn ook door hem geplaatst en betrokken van v. d. Berg te Amsterdam. Schilder- en behangwerk is verricht door dhr don Hollander, Lange Vorst- straat. De geheele inrichting yan het gebouw tot ziekenhuis is geschied onder leiding en opzicht van den heer L. Wi. Dekker, alhier. De heer .T. W. 'vienings heeft we gens het aannemen van een candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer ontslag genomen als lid van het Advi- seerend College der R.-K. Staatspartij en is als zoodanig opgevolgd door zijn plaatsvervanger den heer J. Meijer, hoofd der R.-K. school te Hansweert. Ter gelegenheid van zijn 5-jarig bo staan gaf gisterenavond het Zangkoor dei Nat. 'Chr. Geheelonthouders Vereeniging een uitvoering in de Ned. Herv. Kerk. De voorzitter (ds Homburg) sprak een openingswoord, feliciteerde het koor en zijn directeur (dhr. H. Wolzak) met, zijn vijfjarig bestaan en sprak den wensch uit, dat het koor moge groeien en bloeien om door het lied ook anderen te rvin- nen voor de geheelonthouding. Tn aan sluiting hierop zong het koor Nederland- Nuchter land, dat, evenals het tweede nummer (Onze Vader) zeer goed werd weergegeven. Minder goed was „De liefde van Christus dringt ons" en „Heer blijf bij ons", waarin de toon van de alten zoo nu en dan zoek was. Lieflijk klonk het „Zalig zijn de dooden" en „De Heer is mijn Herder". In „Hoe lieflijk zijn op de bergen" waren de bassen en tenoren zoo nu en dan wat onvast; overigens werd dit nummer goed voorgedragen. Het glanspunt van den avond was wel „De Starrenhemel". Daarin heeft het koor ge toond wat te kunnen presteeren. In Jif nummer waren èn koor èn directeur één- Teeder en fijn klonken de sopraan- en alt-solo's, zuiver en klankvol de tenor en bas-solo's. Wij feliciteeren het koor en zijn directeur met deze jubileum- uitvoering en spreken den wensch uit dat zij tot in lengte van dagen mogen werkzaam zijn tot hei! van den naaste en tot eer van Gfod. Kruiriingen. Dinsdag j.l. is alhier de eindjes gehouden van den tweejarigen tuinbouwwintercursus in tegenwoordig heid van dhr. v. d. Plassche, Rijkstuin- bouwconsulent in Zeeland. Een diploma werd uitgereikt aan: Chr. Kole, F. Meul- broek, Ph. Meijaard, C- J. Kole, E. West- veer, J. Wiskerke, Ph. Cok, B. M. Meij aard, M. Cok, E. M. Houtman, D. Duin dam, J. Blok, J- Zweemer en P. M. Pol derman. Door den Rijkstuinbouwcon su lent werd op het groote nut van boven- genoemden cursus gewezen en deelde mede dat er volgenden winter een ver volgcursus gehouden zal worden, welke enkel uit practische lessen zal bestaan. Afpersing. Te Berlijn is dezer dagen een 18-jarig jongmensch ingere kend, die een nieuwe truc toepaste om met afpersing aan den kost te komen. Toen hij eenigen tijd geleden in de bla den de overlijdensadvertentie van een rijk fabrikant las, schreef hij de weduwe, dat zijn moeder hem onder tranen had bekend, dat hij de natuurlijke zoon was van den overledene, die haar kort voor zijn geboorte had laten zitten. Hij eischte 10.000 mark om het hem en zijn moeder gedane onrecht goed te maken. De we duwe raadpleegde een vriendin, die van 't verhaal niets geloofde en haar aan ried de politje in het geval te kennen. De weduwe volgde dien raad op en zoo wa ren twee rechercheurs getuigen van het onderhoud, dat de afperser in de wacht kamer van een Berlijnsch stafion liad voorgesteld. Toen het eenigen tijd ge duurd had en de jonge man enkele aan- teekeningen had gemaakt, namen de po litiemannen hem gevangen. Hij bekende vrij spoedig en daarbij bleek, dat hij ook nog onder valsche vlag voer. Hij noemde zichTasso en beweerde, dat het de naam was van een ander jongmensch, die wèl recht op de geëischte vergoeding zou hebben, maar hem zijn recht had af gestaan. Ook dit is onjuist gebleken. De ontploffing te H i 11 e - gersberg. Geconstateerd is, dat de verwoeste panden hecht en sterk ge bouwd zijn. Uit de brokstukken, die men in het puin gevonden heeft, is dat dui delijk gebleken. De ijzeren balken, waar- van men vertelde, dat zij niet gebezigd waren, vond men wel degelijk. Het be treft hier absoluut geen revolutiebouw. Het ongeval moet dan ook uitsluitend aan de gasontploffing worden geweten. De gemeente-ingenieur van IJillegersberg deel de aan de Tel. mede, dat de bodem ter plaatse zeer slap is, zoodat verzakkingen zich herhaaldelijk voordoen.' Daarom worden de buizen van gas- en water leiding in de perceelen aan den Kleiweg en omgeving extra gesteund op ijzeren binten. Dat is ook geschied bij den bouw van het ingestorte hoekpand. Toch is het mogelijk, dat ondanks die ijzeren binten, door verzakking van den bodem een gas buis is afgeknapt. Over den toestand der gewonden kan nog gemeld, dat van de familie Swanen- burg zich in het ziekenhuis bevinden de 31-jarige waterstoker Jacob Swanenburg, juffrouw W. J. Swanenburg-Delissen en hun 8-jarig zoontje Gerrit Swanenburg. De toestand dezer patiënten is redelijk wel. Over de familie Schaap, die het hoekhuis bewoonde, werd medegedeeld, dat de 45-jarige juffrouw Louise Schaap- Barendregt zich in zorgwekkenden toe stand bevindt. Zij bekwam inwendige kneuzingen en een ernstige hoofdwonde. Haar vier kinderen uit het eerste hu welijk zijn eveneens ter verpleging in hef ziekenhuis Bergweg opgenomen. Het zijn de 20-jarige Adriaan van Dijk, de 9-jarige Agatha van Dijk, de 14-jarige Annie van Dijk en de 18-jarigs Louisa van Dijk. Deze bekwamen allen lichte verwondin gen, zoodat alle hoop toeslaat, dat zij zullen "herstellen. Middeleeuwse he methodes- Sedert langen tijd bestaan er naar Jnen zegt, aldus hot Fr. Dgbl., zekere verhoudingen tusschen den veehouder K. de B. te Ureterp en de vrouw van B. S. Door deze minder gewenschte ver houding werd de toestand, voor de echt- genoote van K. de B. ondragelijk, zij werd mishandeld, ja zelfs bedreigd Zaterdagmiddag moet ze de vlucht heb ben genomen naar een familielid. Vereen de krachten hebben aan dezen wantoe stand een einde willen maken, door op ruwe wijze Zaterdagavond bij beide vee houders te werk te gaan. Glazen, ruiten en zelfs huisraad is vernield. Naar gezegd jwordt, is de persoon waar 't om ging, niet gevonden. Zigeuners. Nabij Glanerbrug kampeerde een troep Zigeuners, die de grens over wilden. De politie belette hun dit. Ze trokken toen evenwijdig aan de grens naar EpeAhans om te trachten, elders ons land binnen te komen. Een vreemde geschiede- n i s. Bij den bierbottelaar J. de Br., te Lisserbroek heeft op last van den voor zitter van den Raad van Arbeid fe Haar lem, een deurwaarder der belastingen, een verkooping bij executie gehouden ter verkrijging van betaling van f 7.20 voor rentezegels in zake een persoon, die in bedoeld tijdvak niet bij hem in dienst geweest is. Een kachel bracht dadelijk de som op welke noodig was tot dekking van de zegels en de daarop vallende kosten. De heer De Br. deelde het „L. Lagbl." mede, dat hij al verschillende malen den Raad van Arbeid had mede gedeeld, en zelfs deze week nog per aan- geteekenden brief, dat de persoon in kwestie in bedoeld tijdvak niet bij hem in dienst is geweest. Deze persoon is bereid dit onder eede te bevestigen. Dit geval staat niet alleen, zei hij. Eenigen tijd geleden heeft dezelfde deur waarder, die deze verkooping heeft geleid, zich een bedrag voor z.g. schuldig zijnde rentezegels laten betalen, door de vrouw van A. v. d. V. te Lisserbroek, tijdens 's mans afwezigheid, hoewel v. d. V. de bewijzen heeft, dat hij dit bedrag reeds betaald had. Een herhaalde reclame tot terugbetaling is tot. nog toe niet beant woord. (Rott.) Loeiendegevangenen. De ge vangenen in do Boetyrki-gevangenis had den geprotesteerd tegen de intrekking van eenige voorrechten, n.l. dat zij dagelijks eenigen tijd in de buitenlucht mochten vertoeven, dat zij boeken en familieleden mochten ontvangen, terwijl zij verder eischten, dat hunne zaken binnen drie dagen in behandeling zouden worden ge nomen. Toen dit protest niet hielp, zijn zij onder leiding van eenige anarchisten onder hen tot daden overgegaan en heb ben zij, 3500 in getal, drie uren, onaf gebroken, een vervaarlijk loeigehuil doen hooren, dat in de arbeiders in de nabij gelegen fabrieken noodzaakte hun werk te verlaten en een dichte massa van nieuwsgierigen om de gevangenis heen verzamelde. Ten slotte liet men een ba taljon soldaten aanrukken, die echter wei gerden te schieten, daar zij van meening waren alleen in geval van ontvluchting daartoe gerechtigd te zijn. Het bestuur der gevangenis was verplicht met de aan voerders in onderhandeling te treden en de eischen der gevangenen in te wil ligen. Panopticum verbrand. Het beroemde Panopticum van Madame Tus- saud te* Londen is gisternacht door een brand vrijwel geheel verwoest. Alleen do wassen beelden van bekende misdadigers en moordenaars, benevens de bekende gruwelkamer, zijn gespaard gebleven. Gistermorgen was de brandweer nog bezig met de puinhoopen nat te houden. Tragisch ongeluk. In Leng nau (Zwitserland) werden voor de oogen van den man een moeder met zes kin deren door neerstortende steenmassa's gedood. - Leningrad, stad der zonde. Volgens de Moskonsche „Prawda" is Le ningrad hard op weg, de meest zondige stad der wereld te Worden. De zonde dringt niet alleen door in de kringen der bourgeois (zooals do sov- jet-menschen gaarne zouden gelooven) doch tast eveneens de officieole leden der communistische partij aan. De Moskousche autoriteiten hebben een speciaal onderzoek gelast naar de mora liteit van de partijleden te Leningrad. Volgens een officieele sovjetverklaring verwaar] oozen de leden van de commu nistische broederschap de voornaamste geboden van hun belijdenis. „Sommige bezitten ruime apartementen met zes tot zeven kamers, betgeen in strijd is met de waardigheid van een goeden prole tariër. Anderen speculeeren." De opperste raad te Moskou bespreekt thans de middelen ter bestraffing van de communisten te Moskou. Vijfhonderd huizen in de asch gelegd. Vijfhonderd huizen zijn door een brand verwoest, die in de stad Furadouro in Noord-Portugal woedde. De m ijnr amp in W|es t-Vir- g i n i Ondanks de ontkenning door de directie, dat de ontploffing in de mijn te Vermont is veroorzaakt door een dy- namietaanslag, zijn drie verdachte perso nen gearresteerd. Zij werden opgemerkt toen zij de mijn verlieten even vóórdat de ontploffing plaats had. Een wol ven jager. In den strengen winter van het jaar 1884 ver loor de jonge advocaat Davis te Bruce, Minnesota, zijn 7-jarig dochtertje. Het meisje ging op weg naar school door het besneeuwde bosch- Daar werd het door wolven verscheurd. De dood van zijn dochtertje bracht een geheelen ommekeer in Davis' leven. Hij gaf zijn advocaten- practijk op en wijdde zich geheel aan de wolvenjacht. Overal, waar wolven werden gemeld in dpn staat Minnesota toog Davis heen, en joeg en doodde. De regeering stelde een premie op eiken wol- venkop. Davis lachte grimmig. Hij ver smaadde de premie. Hij zag het bloed- bedropen gezichtje van zijn kind. Hij joeg. Hij doodde. In 40 jaren doodde hij 120Ö Wolven. Er was na 40 jaar geen wolf meer in den staat Minnesota. Ernstige mishandeling. Te Haarlemmermeer is het nogal rumoerig toegegaan. De heer M. te Aalsmeer, werd onverhoeds aangevallen, waarschijnlijk door een tweetal onder den invloed van sterken drank verkeerende personen, die vanuit een hinderlaag op hem schoten en hem zoodanig sloegen, dat hij in bewus- teloozen toestand geraakte. Iemand, die getuige was van den aanval, zekere v. E„ en er zijn afkeuring over uitsprak, werd op hetzelfde oogenblik ook een raken opstopper door de onverlaten toegediend, waardoor ook deze waarschijnlijk zoo in de war is geraakt, dat hij niet meer aan P. M. gedacht heeft. Deze was naar den kant van de ringvaart geloopen en is eenigen tijd later door den heer H. op gemerkt, terwijl hij bewusteloos, gedeel telijk te water, gedeeltelijk op den kant lag. Zoo heeft hij het 'slachtoffer naar een café gebracht, waar hij spoedig bij kwam. Hij had een flinke wonde boven den neus, waarschijnlijk met een hard voorwerp toegebracht. -Het portret van den patri arch. In den tijd, dat het proces van de Sovjetregeering te Moskou tegen den patriarch Tichon aller aandacht trok, zat men op een Berlijnsch fotobureau in zak en asch over het feit, dat van dien veel besproken geestelijke nergens een portret viel op te duikelen. „Hoe ziet zoo'n patriarch er eigenlijk uit?" vroeg op een keer, toen iedereen weer aan het jammeren was, een van de jongste bedienden. „Kerel, klets niet", snauwde de chef. „Hoe zou zoo'n patriarch er uit zien? Lange zwarte jas natuurlijk, en een grijze baard. Vervelend genoeg, dat we zijn snuit nergens op den kop kunnen tikken." De jongste bediende peinsde en peins de over die lange jas en dien grijzen baard, en kwam ten slotte op het denk beeld den Grieksch-Katliolieken priester van de Russische kolonie in de Duitscbe hoofdstad op de gevoelige plaat te ver eeuwigen. De geestelijke, niet gewend, dat buiten den kring zijner geestverwan ten veel notitie van hem werd genomen, was dadelijk bereid te poseeren. „Ik zou de kiek 'eigenlijk wel graag voor de Russische kapel vullen nemen", zei de fotograaf. De delinquent was ook dèarvoor' te vinden. Do 'foto slaagde uitstekend. Het bu reau, dankbaar voor de vondst, gaf den vindingrijken bediende een groote grati ficatie en haastte zich het portret overal aan te bieden. Eenige dagen later wordt het fotobureau opgebeld door een groot geïllustreerd blad. „Vertelt u mij eens", luidt de vraag, „hoe komt u aan het portret van dien patriarch Tichon, dat u ons gislerenhebt gezonden?" „Eigen opname, 't Werd ons gestuurd door onzen correspondent in Moskou." „Is die meneer hier?" „Ja, hij is onverwacht overgekomen en zal dadelijk even bij u aanloopen." Do jongste bediende, inderhaast gepro moveerd tot foto-redacteur, maakt zijn opwachting en wordt door dein hoofd redacteur in hoogsteigen persoon ontvan gen. „IJ hebt den patriarch Ticbon opge nomen?" „Tot uw dienst. Zooals jnljn chef n reeds zeide, ik ben pas een paar uur ge leden uit Moskou teruggekeerl." „Merkwaardig, hoogst merk waar jig". „Pardon, meneer, mag ik u even doen opmerken, dat ons bureau overal zijn correspondenten heeft? Het. is juist onze groote kracht, dat wij altijd tor plaatse zijn, als er iets bijzonders te beleven valt". „Jawel, dat is allemaal mooi en goed. Maar één ding begrijp ik toch niet. Wij hebben uw foto laten vergrooten. Uw patriarch staat voor een moskee en in den voorgevel van die moskee staat, in keu rige Duitsche letters, een citaat uit Goe the's „Götz" gebeiteld Drukkers G08TBRBAAN -E LI Bureaux: Lange Vor Tel.: Redactie no. 11 Postrekenin Bijkantoor Firma F. P. DHUIJ. Zij, die zich met 1 abormeeren, ontvange datum verschijnende De wervelstoni Latere berichten gen wervelstorm ven ellende is aangericht deeld over vijf staten geen berichten ingc kleine dorpen en staande hoeven. De weg van den geveer 200 Eng. mi steden zagen op sl het onheil aan zich kenhuizen in hot v gen propvol gekwets verplicht de operalies verdoovende middele sen, daar de voorrad Reuter nog uit Spri Illinois, meldt, hoop' aantal dooden tenge velstorm de duizenc gaan. ,Het aantal g 2500 geschat, dat 10.000. De wervelst doortocht overal sle Korte Omtrent den In staat Florida, wor aantal prachtige zijn. De materieele geraamd op 20.000.0 gasten verloren hun ren. Over de zone <3 is de krijgswet afg worden door soldate tal plunderaars, voo: gers, is in hechten Naar de blad schouw van de Irjker het incident te Hall meesten in het gedr; In den schedel van een kogel gevonden, lilierevolver is afg doodeljjke wonde is nit de vergadering In een mijn hij laden van slikkolcn een steiger twee arl len geraakt en gedc De wolvenplaai deelten van Ruslan aangenomen, dat di heeft militairen ter len voor de bestriji volgens de statistiel 130.000 stuks vee aa gevallen. De stad Ta-li-fc de provincie Joennai aardbeving verwoest De wijk, waar de bleef gespaard. Do nationale heeft besloten de t.e verbieden. Op het schiet! weerbaarheid bij Ra| stig ongeluk plaats bezig waren met he! nitie-resten had hi| plaats, waarschijnlijk of een kleine mijn. stig en vijf licht Herhaling soef Hot Hbld. schrijft dingen: De herhalingsoeft van in September gestelden, welke ir Maart bij het 22e, fan tor ie tc Ede ij hebben de bijzonden 4o militaire autorit: makendo gebeurten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 6