Fine lakschoentjes Kerknieuws, Onderwijs. Uit de Provincie. Gemengd Nieuws. Nederland zal worden toegelaten. Na dien datum zou de invoer van Nederlandsche melk geheel en al Worden stopgezet. De commissaris van het Prui sische ministerie van Landbouw deed de toezegging, in dezen zin voorstellen te doen op hel ministerie. Nog eens een keer gebeurd. Men noemde hel een unicum (nooit ge bomd) toen de Tweede Kamer met alge- meene stemmen het wetsontwerp betref fende eert. ambtswoning voor buiten!.- zaken verwierp. Doch dit is geen unicum. In 1839, zitting van 20 Dec., verwierp de Tweede Kamer het wetsontwerp tot „daarstelling van schuld ten laste der overzeesche bezittingen" met 39 tegen 12 stemmen, onder de voorstemmers was ook de minister van financiën Beelaerts van Blokland, die tevens lid der Kamer Was. Terstond daarop verwierp de Kamer met 50 tegen 1 stem (die van bedoelden minister, tevens Kamerlid, voorsteller van het ontwerp) het wetsontwerp tot vast stelling der begrooting van uitgaven voor 1840. 1Vervalsching van een spoorwegabo line ment. Nadat in deh loop der vorige week een trein van de richting den Haag komende, het Centraal Station te Amsterdam was bin- nengeloopen, en de passagiers zich door de controle begaven, werd er een per soon, afkomstig uit Heinkonszand, door den controleerenden ambtenaar bij bo vengenoemd station, aangehouden, om- rede hij, in het bezit zijnde van een 2e kl. abonnement bestemd voor de Zui- dergroep, welke kaart niet jeldig is voor bet traject Dén Haag-Amsterdam, deson- x"vlanks op om '(J!1 had gereisd. Bij nadere beschouwing van c\e a u o i l-w» CR t aa? t bleek deze vervalsclit te znn; pj, wareil ''.Ctums vaii geldigheidsduur veranderd Bedoelde persoon was het gelukt, gedu-, .rende ruim een maand langer op genoem de kaart te reizen, dan deze geldig was, doch nu liep hij in de val. Vanwege de Directie is tegen den vervalscher proces verbaal opgemaakt. Middelburg. In de gisterenavond onder voorzitterschap van dhr mr J- Ad.riaanse gehouden vergadering van de Ver. tot In standhouding van liet Middelburgsch Mu ziekkorps, werd door den secretaris, den heer P. Luteijn, het jaarverslag uitge bracht. Het aantal concerten was iets grooter, namelijk 34 tegen 30 in 1923. Slechts 3 concerten werden buiten de stad gegeven. Buitengewoon veel werd er gevergd van directeur en werkende leden op den dag van het Koninklijk bezoek. De secretaris kan niet nalaten namens het bestuur een woord van huldo te brengen aan directeur cn werkende leden, voor alles, wat zij op dien dag hebben gepraesteerd. Evenmin als het vorige jaar ging het ook nu met do bezetting der verschillende partijen van -een leien dakje, 't Liep zelfs zoo ver mis, dat het noodig bleek een betaalde kracht van elders te laten komen. Het eischte een flinke greep uit de kas, maar do noodzakelijkheid drong. Het aantal uit gevoerde muziekstukken bedroeg" 109; het aantal repetities 65, terwijl do sterkte van het korps gedurende het concert seizoen 36 leden bedroeg. De opleidings cursus telt 8 leerlingen, waarvan bin nenkort één bij het korps kan worden werkzaam gesteld. Over het geheel valt de ijver niet bijzonder te roemen, et zit te weinig studielust, te weinig nei ging tot aanpakken in. Het was met een zucht van verlich ting, dat de secr. van den penningm. vernam dat ook- 1924 een batig saldo heeft opgeleverd, al is het maar klein. De opbrengst der Abdij-concerten is dit jaar belangrijk minder geweest. Er zijn er onder het publiek nog te veel en dat zijn lang niet altijd de minder ge goeden, die blijkbaar niet begrijpen, dat het voortbestaan dier concerten afhangt van de offervaardigheid der bezoekers.- Zoodra die van dien aard wordt, dat de opbrengst der collecte niet meer de on kosten dekt., dan is het met die concerten uit, finaal uit. De secr. eindigt zijn verslag met een woord van lof aan directeur en werkende leden voor alles, wat zij in 1924 hebben gepresteerd. Hierna werd door den penningmeester den heer J. R. Domen ie de rekening overgelegd, welke aanwijst in ontvang f9736.38 en in uitgaaf £9577.26, alzoo een goed slot van f 159.12, tegen f 162 over 1923. Tot bestuurslid werd herko zen de heer J. C. Kinderman. In de gisterenavond gehouden ver gadering van de Vereeniging Uit het Volk Voor het Volk werd het 59ste jaarver slag uitgebracht door den secretaris, den heer A. Kloeke, welk verslag' loopt van 1 Mei 192-3 tot 1 Mei 1924. Uitvoerig wordt in het verslag stil gestaan bij de voorbereiding der feesten ter eere van bet 25-jarig regceringsjubileum van H. M- de Koningin en bij dit feest zelf. Ge wezen wordt ao da moeilijkheden met de buurtcommissies, inzake de afdracht van 25 procent, totaal is ten slot-e ongeveer f 2000 door de buurtcommissies afge dragen. Ook wordt herinnerd aan het verzoek van B- en W. om de organisatie van het kinderfeest op zich te nemen, waarvan de kosten door de gemeente zonden worden gedragen, die bovendien f 1000 voor het eigenlijke algemoene feest bedroeg. Het verslag werd goedgekeurd, even als de rekening van den penningmeester, don heer J. Delzenno, welke sluit met e«n voordeeling salo van f.531-39Va, te- f226 22 over het vorige boekjaar. De nlgcmeene zaken gaven een goed slot van f 459-77, de feestviering bij' het re- gceringsjub. een goed slot van i' 39.40'V, terwijl de Volkszangschool een nadeelig slot opleverde van f531.4472. De Oommissie voor de Derde Nijver- heidstentoonstelling, welke van 20 tot 28 Mei in het Schuttershof wordt ge houden, heeft eene uitbreiding' aan de tentoonstelling gegeven. Er zal n.I. een ruimte worden vrij gehouden voor inzen dingen van allerlei artikelen op het ge bied van huisvlijt Rilland-Bath. Onze vroegere dorpsge noot, dhr K. Koets, thans assistent dei- Directe Belastingen, Inv. en Acc. te Rot terdam, is met ingang van 1 Mei a.s. be noemd tot hoofdkommies ter fnspcctio der Directe Belastingen te 's Gravenhage. Vlissingen. Als alle jaren verscheen weer het geïllustreerde prospectus be treffende de vacantieroizen naar Fol kestone en het Zuiden van Engeland, een onmisbare reisgids voor allen, die voor nemens zijn een uitstapje naar Folke stone of een der andere Engelsche bad plaatsen aan de Zuidkust te maken- Voor hen zijn deze gidsjes gratis verkrijgbaar bij de verschillende Reisbureaux doorliet geheele land of hij de Stoomvaart-Maat schappij „Zeeland" te Vlissingen. Gisterenavond had in hét Militair Tehuis alhier de uitreiking plaats van mobilisatièkruis en herinneringspla ten aan manschappen van den Bijzondoren Vrijwilligen Landstorm. De zeer druk be zochte bijeenkomst werd geopend dooi den voorzitter, den heer C. A- van Woel- deren, burgemeester, dio met een hartelijk speechje allen welkom beolie. Na uitrei king door den voorzitter der mobilisatie- kruizen zette de heer P. G. Laernoes, de groote beteekenis van den Vrijw. Land storm uiteen,. Ru(m fiO.QQQ landstorm»»- mamn 2500 ia d» provincie Zeeland; staan £cr»»u om jiet vaderland bij bin- Vtr.iandsclie pnlusten of dreigende revo lutionaire woelingen van over de grenzen, te beschermen. Vervolgens werden uit gedeeld de herinneringsplaten, van 't 25- jarig regeeringsj ubileum van H. M. de Koningin en een foto van de eerewaclit van Landsto-rmers bij het Kon. bezoek aan Middelburg op 6 Augustus j.l. Op verzoek van den burgemeester werden daarna staande twee poupletten van het „Wilhelmus" gezongen, waarna de lieer Laernoes nog op zeer duidelijke wijze de leuze „Ontwapening" behandelde. Met een woord van dank en een opwekking om trouw te blijven aan Koningin en vader land werd de zeer enthousiaste vergade ring daarna door den voorzit! er ge sloten. lerseke. De Coöp. Boerenleenbank al hier hield onder voorzitterschap van dhr. E. de Jonge haar 19de algemeene jaar vergadering. Blijkens de rekening in 1924 is ontvangen aan spaargeld f82.399,76, in loopende rekeningen f 171.328,32, terwijl is uitbetaald aan spaargelden f82.399,76, in loopende rekeningen f 224.549,30 en aan voorschotten f 12.590. Op 31 December 1.1. was de bank schuldig aan spaarders f 260.316,26, aan rekening courant-houders f62.447,99, terwijl de bank op dien da tum een tegoed bad aan uitstaande voor schotten van f75.525. Wegens in reke- ning-ert. verstrekte gelden f237.174,50. De winst over 1924 bedroeg f 841,95, welk bedrag in de reservekas werd ge stort. De rente voor inlagen werd be paald voor niet-leden op 3.24 pet., voor leden op 4 pet. voor voorschotten op 4,8 pet., voor rekening-ert. deposito op 4 pet. Het eindcijfer der rekening bedroeg f341.076,96, dat der balans f323.606,20. In het afgeloopen jaar werd in de plaats van den overleden kassier dhr. D. Riot- veldt de Bondt gekozen dhr. C. de Jonge. Aan den overledene werden nog waardeerende woorden gewijd. Ons dorp is bezocht door den heer G. Jansens van Amsterdam, inspecteui le en 2e district Visscncrij Waddenzee. Een deputatie van de Visschersvereeni- ging „lerseke" en van de mosselkweekers- vereeniging, bestaande uit de hoeren Joh- Padmos, J. A. van Sprundel, C. Sinke, C. van Damme, J. Vette en II. Klos, hadden over het wel of niet weghalen van mos sels boven oen bepaalde maat een lang durig onderhoud, dat ook word bijgewoond door opziener Bal van Hardingen. Indien klein zaad zal worden gevonden, zal dit mogen worden gehaald. Anders zal van 1 Juni1 Augustus gelegenheid gegeven worden om mosselen beneden 3 cM. grootte weg te halen. Dit is in overeen stemming met de vereenigingen van Brui- nisse, Ziorikzee, Philippine en de Graauw genomen, die ook zulks wenschten. Van openstelling der Zuiderzee voor groote mosselen is geen sprake. Aag te kerke. In de Woensdagmiddag ge houden raadsvergadering, waarin de heer J. Corré wegens droeve familieomstan digheden afwezig was, werden tot leden van de commissie tot Wering van school verzuim in de vacatures ontstaan door het bedanken van dhr Birza en niet aan nemen van de benoeming van dhr P.. Faasse, benoemd de heere n,Di. W. Over weg en L. Francke. Wegens het bedanken van den heer G. E. Overweg werd als lid der commissie van toezicht op het L. O. benoemd de lieer J. J. Sturm. Na een toelichting van den voorz. werd op voor stel van dhr Maljers besloten adhaesiei te betuigen aan bet adres van Heemstede i.z. 'Annexatie. De pensioengrondslag van den gem.-veldwachter werd vastgesteld. Verschillende wijzigingen werden aange bracht in de gemeentebegrooting voor 1924. Het voorschot op de vergoeding bedoeld bij art. 101 der L.O.-wet over 19.25 uit te keesreu aan de Diaconie school werd bepaald op f 180. Een ver zoek van dhr A. Maljers e.a. om een Weg te verharden of een voetpad te maken, werd na een zeer uitvoerige dis cussie aangehouden om nog een nader onderzoek in te stollen. Van J. Francko e.a. was oen verzoek ingokomejn om een bijdrage voor verharding van het klei ne Zandwegje. B. en WA stelden voor om een bedrag van f 25 voor verharding to geven en verder f 10 bij te dragen in de kosten van onderhoud. Do heeren Kodde en Maljers vonden dit bedrag veel te weinig, eerstgenoemde wilde f 50 geven en jaarlijks f 25, waar dit idee geen instemming vond, stelde hij voor om f50 voor aanleg en f10 voor onderhoud te geven, hoewel hij dit laatste bedrag te Weinig vond. IJit voorstel werd met. algem. stemmen aangenomen, nadat eerst nog het voorstel van B. en W. met 4 tegen 2 stemmen verworpen wprd. Thans was aan de orde de 'ophooging! van den lSoosjesweg bij den Zuivcrschen weg, waar deze 's winters menigmaal onder water staat. Die kosten daarvan werden geraamd op f350. De heer Bosselaar drong ten sterkste aan om dit werk te doen uitvoeren. Het onder water lóo- pen van dit gedeelte weg, waarop oen druk verkeer is, kan zeer grooten last veroorzaken, vooral bij vorst. Na een uitvoerige discussie over do beste wijze om dit werk te verrichten, wordt met alg. stemmen besloten tot ophooging van dezen Weg. Nadat tot Joden van ']p(|: stembureau voor de Tweede Kamerver kiezingen zijn benoemd do heeren Bosse- laar en Maljers, waarvoor 5 stemmingen noodig waren, en ten slotte nog door het lot moest worden beslist, word de vergadering gesloten na nog oen bedrag van f5 beschikbaar jto hebben gesteld voor bijdrage aan de schietbaan, Serooskerke. bisteren Irield de coöp, boerenleenbank haar jaarvergadering, waarin de ltassier rekening en verant woording doet. Aanwezig waren 42 le den van de 207. De ontvangsten waren spaargelden f 120569.93, in loopende rek. f-172.126.44, rente voorschotten f4802.82, rente loopende rekening f2093.20, rente Cenlr. Bank 1' 2024.72. De uitgaven waren terug betaalde spaargelden f 108259.48, gegeven voorschotten f61315, rekening courant f 138268.37, rente spaargelden f 6164.40, in loopende rekening f 1229.34. Eindcijfer f331989.42. Balans: Actief: Uitstaande voorschotten f 115020.reke ning courant f75696.39. Passief: spaar gelden f 171396.10, rekening courant 1' 33817.24. Winst f865.36. Eindcijfer ba lans f206078.70. Voorstel van het bestuur om 'ttracte- ment van den kassier vast te stellen op f450 plus 5 pet. van de winst wordt door de vergadering goedgekeurd. Met meerderheid van stemmen werd de kas sier B. Melis herbenoemd voor den tijd van 4 jaren, die deze benoeming aan neemt. Het bestuurslid L. Maas wordt herkozen en L. Cornelisse gekozen in de plaats van K. Melis die wegens ziekte niet meer kan fungeeren. Wi. C. Allaart wordt herkozen als lid van den raad van toezicht. Tot plaatsvervangende be stuursleden worden gekozen A. Arnoutse en P. Melis Wz. Tot lid van de commissie tot nazien der rekening A. van Dis. De rente wordt vastgesteld voor inleg 4 pet. voor voorschotten en belegging 5 pet. .Rijven zachi,lenig en mooi Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Nes-Wierum door J. J. van Oosterzee te Hien. Geref- Kerken. Beroepen te Zuidwolde P. Boes, can tl te Marken; te Lollum H. R. Pel te Stadskanaal. Chr- Ger. Kerk. Beroepen te Baarn J. de Bruin te Maassluis. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Kampen door G. H. Kersten te lerseke. Men meldt aan de N. R. C. Indertijd heeft de heer A. van der Poest Clement, oud-burgemesster te Poor- tugaal, de oude kerkregisters van die ge meente, loopende over de jaren 1583 tot en met 1812, voor zoover het door ouder dom en vocht geleden schrift leesbaar was, overgeschreven en aan de gemeente ten geschenke aangeboden- Alles is nu in twee deelen gebonden; het le deel bevat de doopregisters en het 2e deel de trouw- en doodregisters- De heer A. van der Poest Clement, burgemeester te Nisse, heeft op heide deelen een alfabe tisch register vervaardigd. Met groote dankbaarheid hoeft de raad dit geschenk aangenomen, te meer nu de kerkregisters eenige jaren geleden naar hot rijksarchief moesten worden overgebracht en er dus in de gemeente zelf niets meer over al die jaren te vinden was. Geslaagd te Utrecht voor liet examen apothekersassistent de dames M. A. van Rotten, P. J. Leynse," beiden te Middel burg. Te 's-Gravenhage voor do .groote vaart, voor tweede stuurman de hoeren II. Meijers, D. G. Spuiman on G. J. D. A- Ravesteijn. En voor het machinistene'xa- inen voorloopig diploma A. W. Tilroe te Vlissingen. Ongelukken. Te Rille bij De venter is gisteren do 24-jarige van R. hij liet hoornen laden van een kar geval len. Een boom die hem narolde, trof hem op het hoofd, waardoor hij onmid dellijk werd gedood. Tc Helder heeft de auto van den heer Van Wijnen, aan nemer van de Zuiderzeewerken, den le luitenant der veldart. G. v. Velthuizen, idie óp de fiets, voor de auto uitreed, aangereden. Hjj werd van do fiets ge slingerd, een eindje meegesleurd, waarna do auto over hom hconrped. Zwaar ge wond en met een schedelbreuk werd hij Opgenomen, naar het hospitaal Vervoerd", en direct geopereerd. Zijn toestand is hoogst ernstig. Beneden Hardinxveld is 'uit de Waal opgehaald liet lijk van de vrouw' van schipper Van Meurs, die te water i§ geraakt in den nacht van 9 óp 10 Febr., toen het schip van Van Meurs, de Johanna, tengevolge van den storm is gezonken. In 'het eethuis van Joden aan de Houtmarkt in Den Haag is de 58-jarige P. A. v. B., zonder vaste woonplaats en zonder beroep; plotseling overleden. Als doodsoorzaak is vastge steld: overmatig spiritusgebruik. Aan boord van het stoomschip Mondferland, liggende in de Lekhaven, te Rotterdam, is een 23-jarige matroos, terwijl hij op het tusschendek bezig was met het vast maken van schilden, die aan dek gehe- schen moesten worden, gestruikeld en van een hoogte van acht meter in het dieptankruim gevallen. Hij brak zijn sche del en zijn beijle beenen op verschillende plaatsen .In bewusteloozen toestand is hij opgenomen en naar liet. ziekenhuis ver voerd. Een 7-jarige jongen te Purmer- end had liet ongeluk te worden aangere den door een passeerende auto. Ernstig aan liet hoofd gewond werd liet ventje naar liet gasthuis gebracht. Te Arnhem is bij het station de heer Schaap, oud- directeur van Gemeentewerken aldaar door een auto overreden. Hij werd naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht waar bleek dat beide beenen gebroken waren. De toestand van het slachtoffer is vrij gunstig. Het 3-jarig zoontje van K., te Boetinchem, dat Zaterdag onder de stoomtram beide beentjes ver loor, is gisteren aan de gevolgen over leden. Twee kranige gidsen. Dat zijn de Zwitsers Perren en Lochmatter, die den bergbeklimmer Visser op- zijn wetenschappe- lijken tocht naar den Karakoroem zullen ver gezellen, en door een redacteur van de N. R. C. tevergeefs werden aangeklampt om wat meer omtrent hen te weten te komen. De gastheer dier beide mannen, een rijko alpinist te Rotterdam, bij wien zij logeerden, heeft iets meer dan zij zeiven omtrent hen losgelaten. Omtrent wat hij den redacteur zei, geeft deze het volgende verslag: Franz Lochmatter, 46 jaar oud, zwaar ge bouwd, bruin getint, een stoere Zwitser. Maar met een naam, die een program is. Do Loch- matter's zijn onder de eerste gidsen van hun land. Moeilijke bestijgingen, reddingen, zeldzame staaltjes op het gebied van uithou dingsvermogen de Lochmatters zijn er om ver maard tot ver buiten de grenzen van him bergland. Zoo was het immers een Lochmatter, de thans reeds overleden Jozef, die in 1904 met den Brilschen klimmer Fitzgerald als eerste don Aconcagua (Andes) „overwon". Johann Perren iets kleiner van stuk, min der gebruind maar even groot „zwijger" als Lochmatter, maakt denzelfden indruk van rust, kracht en absolute betrouwbaarheid. Een man van wiens leiding een gevoel van zeker heid moet uitgaan. Hij is jonger dan Loch matter (die al 25 jaar gids is)maar heeft toch ook al een respectabelen staat van dienst. Beide gidsen zijn reeds sinds Maandag in ons land; heden vertrokken zij uit Rotterdam per Ouderkerk naar het Oosten om zich bij Visser aan te sluiten. Hun haven van bestemming is Karachi, fn Perzië. Beiden hebben al vroeger Visser begeleid op berg- toeren ook ver builen hun land. Men mag het een geluk en een rijke belofte achten, dat yisser zich op zijn zoo moeilijke en zeker niet ongevaarlijke onder neming van de hulp van deze beido man- heeft kunnen verzekeren. Perren en Loch matter zullen in hot Karakoroemgebied on getwijfeld voor alpinistisch-technische proble men worden gesteld, welke slechts door vol harding, ervaring, mood en tentoonspreiding van groote gaven van lichaam en geest, zul len kunnen worden opgelost. Do correspondent van de Morning Post te Calcutta heeft een onderhoud gehad met een der leden van het gezelschap dat Sir Harcourt Butler, den gouverneur van Bur ma, heeft vergezeld op een -gevaaciijfecii e» avontuurlijken tocht in het gebied #ec Naga en Singpho-stammen. Het doel van do expeditie was om de* omvang vast te stellen van drie misbruiken, waartegen do Indische regeering krachtiger zou willen optreden, n.I. slavenhandel, kop pensnellen en het brengen van brandoffers van monschen. De stamhoofden JMeken te begrijpen, dat aan slavernij een eind moee» gemaakt worden en zijwilden zelfs daartoe meewerken op voorwaarde, dat do vrijgestelde slaven niet onmiddellijk na hun vrijlating zouden weggaan voor de kwestie van vergoe ding met de Indische regeering geregeld zou zijn. Anders stond het met de mensohenoffers. De stamhoofden van de Naga's drukten yel hun afschuw over het misbruik uit maar beweerden tevens, dat zij njet genoeg macht bezaten, om er desnoods met gewold, een eind aan te maken. Zij kondon slechts be loven, dat zij niet langer zouden dulden, dat leden van den stam Kachin als slaven aan de Naga's zouden verkocht worden om gebrandofferd te worden. Nadat Sir Harcourt den stamhoofden had meegedeeld, dat de Engelsche regcering in elk geval een eind aan dit misbruik wilde gemaakt zien, antwoordden de twoo voor naamste sprekers van de Naga's, dat het brengen van mensohenoffers sinds onheug lijke tijden had plaats gevonden en dat het staken daarvan ongetwijfeld de wraak der geesten op den stam zou doen neerkomen in don vorm van mislukking van den oogst en ziekten en dood onder de leden van den stam. In zijn rapport over deze zaak aan de regcering te Londen schrijft de gouverneur na gewezen le hebben op zijn succes inzake de slavernij en het koppensnellen, dat ook veel minder voorkwapi dan vroeger, hot vraag stuk van liet. afschaffen van (le mensehert- offers is een voel samengestelder probleem, omdat jvti hier kwamen te slaan legen inge roeste en eeuwenoude vormen van bijgeloof, dio noch door geld, noch door vrees voor bestraffing kunnen uitgeroeid worden. Nu wij echter alles welen omtrent do gruwelen, die- er bü voorvallen, mag de regeering niet van het ingeslagen pad afwijken en moeten de Naga's óf inbinden óf als stam te» gronde' gaan. I) c S o e i' a ka r t a. Ben onderzoek in ruim I ingesteld, heeft uitgewezen, dat de beschadiging buitengewoon zwaar is. O.a. is de dubbel» bodem op sommige plaatsen niel minder dan 12 a 13 voet opgezet; bij zit - daar tegen liet spardek aan. De stutten, die het spardek steunen, zijn op verschillende plaatsen daar door heen gedreven en zelfs ook nog doo-i' het zich daarboven bevindende tusschendek. In den bodem zijn groote gaten, zooda-t van het dichtmaken van dit ruim geen sprake kan zijn. - Te Heerenveen zijn op last van de justitie reepen chocola van de firma Kwatta in beslag genomen op vermoeden van overtreding der Loterijwet door het uitschrijven van een kruiswoordenraadsel. (N.R.O.) Wilde dieren in A t j e li en ter Oostkust. Men schrijft aan de D-eli Crt- uit Koota Radja; Voor eenigen tijd heeft zich te Koeta Radja gevestigd een agent van den be- ïoemden Hagenbeek, die in de plaatselijke pers bekend maakt, dat hij graag oli fanten, tijgers, neushoorns, orang oetans en groote slangen wil koopen- De Atjeh- scho wildernissen herbergen nog heel wat van die 'dieren. Twee jagers hebben in 2 jaar tijds 13 tijgers geschoten. De een is sedert overgeplaatst, maar de ander heeft er na dien tijd al weer 3 neergelegd. De olifanten van den Goudberg' hebben bijna de officiocle opening van de telefoon in de war gestuurd door eenige dagen van tevoren een paar palen uit den grond te rukken. Enkele dagen geleden, zoo schrijft men vandaar, werd te Lbo N«;a een python van 5 M- lengte gevangen. En gistermor gen ontmoette ik een ongeveer even groot reptiel vlak bij genoemde plaats. Stel u gerust, het monster lag op een grobak, stevig vastgemaakt met een paar touwen en weinig agressief gestemd, daar hij juist een geit had verorberd, die het middengedeelte van zijn lichaam als een rolkussen had doen uitzetten. Echter scheen hij nog niet zoo verzadigt), of hij opende nog zeer begeerig den muil naar mijn hond. Beide slangen zullen hun ver dere leven wel in een dierentuin procten sluiten. Gok in M.edaa woont een hande laar in wilde dieren. Deze k ropt en ver zamelt dieren voor wetenschappelijke d-oe.einden, hoogcscholen, dierentuinen en aankoop voor particulieren. In do maand December verzond hij een groote collectie tijgers, heren en stekelvarkens naar Eu ro-pa en langzamcrheid vult de collectie zich alweer aan voor een nieuwe zending. De schatten van d e ,,Lutine" Het bedrag, henoodigd tot berging, van de „Lutine-sehatten" is thans geheel toe gezegd. De werkzaamheden op Terschel ling zullen de volgende maand hen7at worden. Levend verbrand. To Lens (Noord-Frankrijk) heeft zich een tragisch ongeluk voorgedaan. Do vrouw van een Poolschen mijnwerker aldaar, had haar kinderen te slapen gelegd, toen ze kort daarop een harden knal uit het slaap vertrek der kleinen hoorcle komen. Een petroleumlamp, die zich in die kamer bevond, was ontploft en de moeder ijlde het vertrek binnen om haar kinderen te redden, doch zij kon door de vlammen haar kleinen niet bereiken. De ongeluk kige moeder, wanhopig van angst, riep o-m hulp, waarop een mijnwerker, Dumetz geheeten, toeijlde en de slaapkamer der kinderen binnendrong. Hij slaagde er in,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2