I Regenjassen Koopt een Burgers E. B. 8.. el l Advertentiën. Telegrammen. Rechtszaken. Mil Fiamieële Berichten. Sarttteriehten. Barjgtiüke Stand. VERKKDBS Openbare Vergadering Verkooplagen en Ver- paeMnpi. Aanbestedingen. ADVERTENTIE. Maandag 30 Maart e. k., UITVOERING op WOENSDAG 25 MAART houdt Uw thee heerlijk "warm en maakt Uw II Wielrijden moet ontspanning, en geen inspanning zijn. GEBRs. STURM VEERE. Antirev. Kiesvereenlging „Nederland en Oranje" op Vrijdag 20 Maart, Mr. H. BIJLEVELD, li. Een perceel Bouwland, s Een groene of een parel- 2 S grijze Hoed 2 li IlUUUUIblIlUll, U.U.U..UU., gebouw zal binnenkort- worden ver nieuwd. Dhr P. Zegers van Kapelle rapporteert namens do desbetreffende commissie dat de rekening 1924 nagezien en in orde bevonden is. De balans etc. Wordt vast gesteld op de cijfers, zooals die reeds zijn gepubliceerd. Als lid der commissia tot nazien der rekening 1925 Wordt be noemd dhr J. Q. C. Lenshoek (dhr W. Dekker te Wemeldinge blijft ook dit jaar lid). Als plv. lid wordt aangewezen Dhr F. Dominicus te Wemeldinge. Het Bestuur stelt voor, voor het a.s. sei zoen te heffen 2 pet. voor groote en 4 pet. voor kleine veiling. Op eon vraag of dit laatste niet verlaagd kan Worden, zegt de voorz., dat het Bestuur steeds -ver laagt, zoodra het kan. Dp veiling is er niet, om winst te maken, maar ook niet om verlies te lijden. De percentages voor groote en kleine veiling gelijk te stellen, is niet rationeel, daar de kleine veiling veel meer aan administratie kost dan de groote. Het bestuursvoorstel Wordt daarna aangenomen. De contributie over 1925 Wordt bepaald gelijk aan die van 1924. Besloten wordt, dat de leden, die in 't najaar bij 'tpre- sonteeren der kwitantie als lid. bedanken teneinde f 1 contributie uit te sparen, en in 't voorjaar Weer lid willen worden, voortaan f 1 entree moeten betalen. De bestuursleden, de hseren II. A. Ilan» ken, P- Lindenbergh, A. v. d. Have en Wi J. v. d. Bosch, worden als zoodanig herkozen, resp. met 45, 39, 46 en 41 stemmen. (Er waren 48 st. uitgebracht.) Uitgeloot worden 6 obligaties van f 100, n.l. de nrs 34, 56, 230, 109, 220 en 292 en 4 van f250, nl. de nrs 95, 34, 67 en 87. i_ Rondvraag. Dhr. Nieuwenhuize uit Driewegen klaagt dat hem op een partijtje fruit na het slui ten van den koop nog een bedrag van' 6 cent per K.G. is gekort, Dc voorz, zegt, dat fruit, dat op de veiling is gebracht, eigendom blijft van don verkooper, totdat het afgeleverd is. Dhr- Nieuwenhuise dacht: als de kooper op de knop gedrukt gedrukt heeft, dat. hij dan eigenaar was. De voorz. zegt, dat het voorkomt, dat onder in de kist minderwaardige kwali teit zit. Daartegen moet gewaakt. Dhr. Nieuwenhuise dacht, dat de koopers des- noodig de kist leeg mochten gooien om de kwaliteit te onderzoeken. En waarom wordt dan naderhand nog gekort? De voorz. zegt, dat het onmogelijk is, dat alle kjsten kunnen worden geledigd. Dan kon er nog niet* ééns per week worden geveild- Dhr. P- Zegers geeft een voorbeeld, dat een partij was gekocht op monster van drie kisten, maar dat naderhand de partij niet aan het monster voldeed. In zulk een geval kan de kooper genoegen nemen toet een minderen prijs, door dan con troleur vast 'tè stellen, of de partij wordt overgeveild. De voorz. zegt, dat het Bestuur de zaak zal onderzoeken. Er moet vertrou wen zijn tusschen koopers en verkoopers. 1 Dhr Jansen uit Goes vraagt, als het spoor er bij de veiling is, of dan de overlading zal geschieden zon der verdere onkosten voor de koo pers. De voorzitter zegt, dat het Bestuur déze zaak nog moet regelen. Ze zal op de voordeeligste wijze voor koopers en verkoopers geregeld Worden, Die regeling zal gepubliceerd worden. Dhr P. Zegers vraagt hoever 't bestuur staat met de organisatie van. producten- veilingen. Nu de spoorlijn spoedig klaar is, kunnen de producten zooveel ge makkelijker -en spoediger vervoerd Wor den. Die voorz. zegt, dat het bezwaar in de fust gelegen is. Tot heden zijn er toch weinig klachten gekomen en het fruit lijdt minder, als 't rechtstreeks van den teler naar den wagon gaat, dan wanneer het eerst naar de veiling moet. Dhr Zegers zegt, dat daartegenover staat, dat de aansluiting aan de boot vast staat als de producten worden aange voerd en direct na de veiling kunnen worden geëxpediëerd. Het bezwaar van de fust acht spr. niet van overwegend belang. Het ideaal moet zijn: men ziet zijn waar, men koopt zijn waar en men verzendt direct zijn Waar. Die voorz. zegt, dat liet bestuur de zaak zal overwegen. Op een vraag van dhr de Witte uit Goes zegt de voorz. nog, dat het bestuur zal zorgen, dat er in het veilingsgebouw geen drie bazen, maar slechts één zal zijn. Daarna sluiting. Ongelukken. Te Rotterdam is een 4i-jarige man van de trap in zijn woning gevallen. Hij' bekwam een ernstige schedelbreuk en moest in het Ziekenhuis worden opgenomen. Te Haarlem heeft een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motorrijder. Die bestuurder van de motorfiets heeft een hersenschud ding gekregen, de persoon, die op de duo-zitting gezeten Was, een wonde aan bet linker been. - Een vorstel ijke bede la ar. Het „Rerl. Tagebl." verneemt uit Boeda pest, dat bij een razzia door de politie een volkomen verwaarloosde bedelaar werd gearresteerd, die bij nader onder zoek der papieren, prins Alexander van HohenloheThüringen bleek te zijn. De vuile lectuur. We meldden reeds, dat aan de Belgische grens onder Nispen aangehouden werden drie jongens van ongeveer 16 jaar, afkomstig uit Leiden, die de ouderlijke woning aldaar waren ontloop-en en nu de wijde wereld in wilden. Het plan tot de ontvluchting Was lang tevoren heimelijk voorbereid, Waarbij zij 'gezorgd hadden voor heel wat ldeedingstukken, welke tevoren {thuis waren bijeengezocht en opgeborgen in afwachting van den dag dat het plan zou worden uitgevoerd, zonder dat zulks bij de ouders argwaan had kunnen ver wekken. Bij onderzoek bleek, dat zij be halve het noodige geld, ook voorzien Wa ren van een scherp dolkmes, een boks beugel en een spiraalveeren gummistok, terwijl bovendien de jongelui voorzien waren van een collectiedetective romans, waarvan het lozen vermoedelijk niet vreemd Was aan de bedenkelijke reisplannen. De jeugdige avonturiers wer den onder politiegeleide naar de respec tievelijke ouderlijke woningen terugge bracht, met een proces-verbaal Wegens het dragen van verboden Wapenen. Pokken aan boord. Zondag middag is in den NieuWcn Wiatcrweg bin- gebracht het Engelsche stoomschip „Lea- field" met de gele vlag in top. Dit schip dat uit Garuillo (Spanje) kwam, werd onmiddellijk door dc rivierpolitie tege moet gevaren, die constateerde, dat zich aan boord van de „Leafield" een pok- kengeval had voorgedaan. Gisterochtend -wérd de patiënt van boord gehaald en naar een ziekenhuis overgebracht. De overige leden der bemanning1, bestaande uit 25 koppen, Werden ondergebracht in het quarantainegebouw en daar ingeënt. Ook de bootwerkers, die belast worden met het lossen van het schip Werden ingeënt, waarna de ontsmetting van schip en lading kon plaats hebben. 1 Ongelukkige moeder. De jonge wed. B-. Veerman te Huizen (N.- II.), verloor binnen een wéék niet alleen haar man en schoonvader, die op zee verdronken door 't omslaan van de H. Z. 52, maar ook 'haar moeder en grootmoeder overleden. Het omkomen van 'haar man had haar dermate aange grepen, dat ze naar de „Majella" te Bussum moest Worden vervoerd, waar ze ontijdig van een meièje is bevallen. Die toestand der jonge moeder is zooda nig, dat het ergste gevreesd Wordt. Een gevecht met de politie. Toen Zondag te Dusseldorp de politie in een herberg oen verdachte wilde aanhou den trok deze een revolver en loste ver scheidene schoten op de agenten, van Wie een gedood en drie zWaar gewond wer den. De dader rende toen üe trap op naar de eerste verdieping, Waar hij zich verschanste. De politie, versterkt met brandweermannen heeft hem daar een paar uur belegerd en is' toen haar vuur ten Slotte niet meer werd beantwoord, de kamer binnengedrongen, Waar de man dood op den grond lag. Of hij door een kogel van de politie is gedood of zelf een eind aan zijn leven heeft gemaakt is nog niet vastgesteld. De kruiswoord-puzzles. De Daily Telegraph wijdt een hoofdartikel aan de kruiswoordraadsels. Het blad con stateert, dat do bevlieging begint te lu wen. Maar de „craze" is hevig geweest en zal haar sporen achterlaten. Niet het minst in de Ver. Staten Waar, naar de D. T. schrijft „volgens het zeggen de kruiswoordraadsels aan de plaatsruimte in de gekkenhuizen de grootste eischen hebben gesteld". Verdwenen gelden. Uit Wor- merveer schrijft men onsHet schijnt thans vast te staan, wat reeds bij ge ruchte verteld werd, dat vau de steun- penningen, door de burgerij geofferd om de ongeorganiseerde stakers te steunen, een groot bedrag men spreekt van f 1700 als onverantwoord verdwenen is. De politie heeft een aantal steunlijsten onder haar berusting gekregen. Slaapziekte. In Deventer dóet zich een geval vair slaapziekte voor bij een zekere me;j. T., die al vanaf Vrijdag 6 Maart slapende is. Zij is opgenomen in het ziekenhuis, waar ze kunstmatig gevoed wordt. Draadlooze „muziek. Gedu rende bijna twee uur hebben ZaterdagL nacht duizenden personen in New-York en andere steden in Amerika geluisterd naar het draadloos concert van het Sa- voy-orkest in Londen. De proef slaagde uitstekend. Veel begeerd. Het aantal solli citanten naar de betrekking van directeur van den Stadsschouwburg te Haarlem bedraagt 146. Mrt. 18 Goes, afbraak, De Kok. 18 Waarde, dubbel woonhuis, enz., Kram 18 Heinkenszand, bouw- en weiland, Van Cleef. 18 Kruiningen, dwarsliggers. Schram. 18 W.-Souburg, huizen, De Neeling. 18 Wissenkerke, hoornvee, inspan, enz., Heijboer. 18 Vlissingen, meubelen, enz., Paap. 18 So-uburg, huishoudelijke artikelen, speelgoed, v. d. Harst. 21 Krabbendrjke, dwarsliggers, Schram. 21 N. en St. Joosland, huis, werkplaats, Hioolen. 24 Goes, zeugen en loop varkens, de Wilde Heijboer. 25 N. en St Joosland, huis en tuin, Ittmann. 25 Goes, nette inboedel, De Kok. 25 Kapelle, huis en schuur, Kram. 25 Domburg, huis, enz., Struve. 26 Middelburg, huizen, pakhuis, Struve. 26 Kwadendamme, inboedel en loop var ken a, de Kok* 26 Wemeldinge, vejp. bouw- en weiland, Kram. 26 Middelburg, huis, enz., Blaupot ten Cate. 27 Ierseke, erfpachtsrecht oesterput en dijk, loods, enz., Verbist. 27 Schore, Koemelkerij, de Wilde Heij boer. 27 Nieuwdorp, boereninspan, Pilaar. 27 Middelburg, fabriek, Loeff. 27 Brigdamme, huis, Blaupot ten Cate. 31 Serooskerke, hofsteetje, bouwland, inspan, huisraad, Blaupot ten Cate- Rilland, huis, Pilaar. April. 1 Goes, vendutie, de Wilde Heijboer- 3 's-Heer Arendskerke, boereninspan, Pilaar. 7 Vrouwepolder, beestiaal, Struve. 8 Kwadendamme, hofstede, Verbist. 15 Waarde, beestiaal, Neervoort. 22 Biggekerke, inspan, Loeff. 29 St Laurens, landbouwersinspan, v. d. Harst. 's-H. Arendskerke, huizen, bouwland, Pilaar en Meulenberg. Mei. 1 Middelburg, inspan, Ittmann. 6 Koudekerke, inspan, Loeff. Maart 19 Middelburg, vervoer straatklinkers, Polder Walcheren. 21 Ierseke, bouw serre in Vredelust. Burg- Armbestuur. LONDEN. V. D. Uit Constantmopel wordt gemeld, dat, de Turken krachtig op treden tegen de opstandelingen in Koer- distan. Een groot gebied is van opstan delingen gezuiverd. DEN HAAG. V. D. De Baagsché Recht bank deed heden uitspraak in de bekendo procedure tusschen de bankiers Slaven burg en Scheurleer. Toegewezen werd de vordering van Slavenburg op Scheur leer, groot f350.000, rentende 6 pet. LEIDEN. V.D. Mcjuffr. de K. te Alphen is aan slaapziekte overleden. De roofmoord in do Engelen- burgstraat. Voor het gerechtshof te Den Haag werd gisteren voortgezet de behande- deling van de bekendo zaak tegen J. v. d. G., beklaagd van den bekenden roofmoord op zijn zuster, wonende in de Engelenburg straat, waarvoor beklaagde door de recht bank aldaar tot levenslange gevangenisstraf was veroordeeld. De procureur-generaal kwam in een uitvoerig requisitoir tot de conclu sie, dat niemand anders dan beklaagde den moord kan hebben gepleegd en vorderde eveneens veroordeeling tot levenslange gevan genisstraf. ELLEWOUTSDIJK. Uitslag van do Maan dag gehouden aanbesteding van het leggen van een gedeelte nieuwe steenglooiïng aan de zeedijk voor het waterschap. Aantal in schrijvers 17. Hoogste inschrijver L. Geense Mz., alhier, voor f 10.900. Laagste Chr. v. Rftzendaal te Enkhuizen, voor f 8980. Wisselkoersen. Amsterdam, 17 Maart, 2.15 uur. Berlijn 59.52i/2—59.57y2 Brussel 12.67—12.70 Parijs 12.93—12.96 Londen 11.961/211.97 Dollar 2.50i/8—2.50i/4 Goes, 16 Maart 1925. Gf aanmar kt: Nieuwe Tarwe f 11f 15, Wintergerst per 100 K.G. f 14.50, Goudgerst f 13.50, Haver f 11f 12, Kookerwten f 13 f 14, Kroonerwten f 1316, Bruine Boonen f 13—f 19. Aanvoer tamelijk, handel kalm, tarwe flauw. Aanvoer boter 480 pond, fabrieksboter 94 pond, verkocht a f 1.30, afwijkende boter 20 pond, verkocht a 80 ct. Boter per K.G. f2, middenprijs per 1/2! K.G. f 1, winkelprijs f 1.10. Eieren per 100 stuks f 5.40, middenprijs per 25 stuks f 1.35, winkelprijs 7 ct. Ganseieren 15 cent. GOES. V. P. N. Aanvoer 30100. Prijs f 5.70 per 100 stuks. GOES. Geboren: Janneke Elsina, d- v. Geert van der Laan en Jenneke Johanna Molewijk, te Amsterdam; Gijsbertha Louisa Anna,.d- v. Marinus Corneiis Joossens en Maria Paulina Strijdonk. TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in dein ochtend van 17 Maart, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogsto barometerstand 776.2 te Scilly, laagste 740.7 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 18 Maart: Zwakke tot matige, later wellicht toenemen de noordelijke tot westelijke wind, nevelig tot zwaarbewolkt, weinig of geen neerslag, aanvankelijk kouder, later ieta zachter. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder ADRIANA SPRUIT, in den ouderdom van ruim 56 jaar. Uit aller naam, C. NIEUWENHUIJSE. Nisse, 16 Maart 1925. Heden overleed in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, NIC0LAAS 0E JONGE, in den ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, DIRK DE JONGE. Goes, 17 Maart 1925. Heden behaagde het den Heere plotseling van ons weg te nemen, onzen geliefden Vader, Groot- en Overgroot vader JACOB DE JAGER Gz., in leven wethouder der Gem. Oudelande, in den gezegenden ouderdom van 80 jaar 7 maanden en 18 dagen. Uit aller naam, A. ZANDEEDe Jager. SA. ZANDEE, en Klein- en Achterklein kinderen. 'Oudelande, 16 Maart 1925. De Openbare Vergadering der Commissie tot vaststelling van het Jaarverslag zal gehouden worden op des avonds te 7 uur, ten stadhuize. De Gezondheidscommie zetel Goes: D. MULDER, Voorziiter. Mr. J. H. M STIEGER, Secretaris. van het Chr. Gem.a Capella Koor „Sursum Corda" te Middelburg Dir.: de Heer T. A. WINTER, 's avonds te 8 uur, in de Concert en Gehoorzaal. Kaarten verkrijgbaar a 75 ct., (sted. bel. inbegr j bij de heeren PANOY, FEIJ en WAGENAAR en 's avonds aan Be zaal. Poelsche Weiland voor dit jaar te huur. Te koop: een groote of Drieli hgsmenwagen, ijzeren As sen en Rangen. P. DE JONGE, Sinoutskerke. j Boekti. FAfiiiïY Middelburg he<-ft in voorraad KUYPER, Vrouwen uit de H. Schrift f I 90, gebonden f2.75. KUYPER, Calvinisme, 6 Stone lezin gen, f2.25, gebonden f3.25. DIJK, Lijden en Loven, f2.25, ge bonden f2 40. LOS, Persoonlijkheid en Karakter, f2 25, gebonden f3.—. J Bij ono koopt U toch de 2 beste tegen lage priizen. 2 •MS Dit zijn oude bekenden. der te GRIJPSKERKE, ten 7'/a ure, in de Geref. Kerk. Spreker de WelEd. Geb. Heer Den Haag. Alle belangstellenden, vooral vrou wen, worden dringend uitgenoodigd dezen bekwamen spreker te komen hooren. HET BESTUUR. De Notaris H. R. STRUVE te Middelburg, i3 voornemens op Donderdag 26 Maart 1925, des avouds 8 '/a uur, in het veilings gebouw „Mercurius" aan de Koe poortstraat aldaar, publiek te verkoopen i In de gemeente Middelburg 1. Een Huis voorzien van elec- trisch licht en van gas- en water leiding, met Schuurtje, Erf en Tuin, aan den Veerschen Singel S 47c, groot 1 Are 61 Centiaren ontruimd te aanvaarden 1 Juni '25. 2. Een Huis en Erf, aan de Lange Geere K 314, groot 1 Are 18 Centiaren. 3. Een Pakhuis en Erf, aan de Lange Geere K 313, groot 1 Are 16 Centiaren. 2 en 3 ontruimd te aanvaarden bij de betaling. 46. Drie Huizen en Erven, aan het Slop bij de Korte Geere K nos. 366 a, b en c, respectieve- lijk groet 40, 38 en 37 Centiaren en huurprijs f2.25, f2.25 en f2,50 per week. Afzonderlijk en in diverse com binatiën. Bezichtiging daags vóór en op den verkoopdag van 10—12 en van 24 uur op vertoon van toegangs bewijs verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op Dinsdag 31 Maart 1925, in het openbaar verkoopen a A. des namiddags te half twee uur. in het Café van den heer A. West dorp te Serooskerke I. Het Hofsteedje, met annexe Schuur, Varkenshok, Kip penhok en Boomgaard, beplant met bessen en kruisbessenstruiken en aardbeiplanten, te Gapinge, wijk B no. 58, bewoond door den heer P. Wattel, groot 47 Aren 74 cA. (1 G 65 R) aldaar, naast perc. I, gedeeltelijk beplant met bessenstruiken, groot 26 Aren 16 cA (200 R Combinatie perc. I en II. Alles dadelijk te aanvaarden. Bezichtiging Maandag 23, Dins dag 24 en Maandag 30 Maart 1925 van 1012 en van 24 uur, en Dinsdag 31 Maart 1925 van 1012 uuren B. des namiddags te drie uur, aan gemeld hofsteedje Een 1 Va j arise Vaars, 4 Geiten, vet Varken, 9 Kippen, Kruiwagen, Kortmolen, Mangelmolen, Vleesch- blok, Landbouwersgereedschappen, den Mest in den mestput; eenig HUISRAAD, als; Kabinet, Tafel, Stoelen, Glas en Aardewerk en al hetgeen meer is te bezichtigen op den dag van verkoop van 10—12 uur. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. is het nieuwste voor het 2 2 a. s. seizoen Bij ons zijn ze natuurlijk 9 magnifiek en niet duuf. •••eeseeefieesessoseeeese

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3