VASELINE JxTOSBRO" CHESEBROUGH VERVOLGD ER GERED. Kerknieuws. FEUILLETON. 'SSSSoEjpj i« de eenige Vaseline ter wereld welke sedert 1869 zonder gebruik van zuren wordt vervaardigd. Weiger namaak en neem slechts •rigineele Tuben aan, verpakt door CHESEBROUGH M^c cocons NEW VORM U. 3./V bijzonder goed thuis is. Ook vertelde spr. uitvoerig van 'tgeen den emigranten in Canada to wachten staat, van de beste methode van het beoefenen van den land bouw, de bezwaren, die or moeten wor den overwonnen, enz. Spr. legde er bijzonder nadruk op, zich alleen te wenden tot de officieele ïegeeringsagenten. liet is in Canada aan pakken! Gedurende het seizoen (Mei November) is het hard werkenvan 'smorgens 5 uur met '2 üur tijd voor eten tot 's avonds half 9. De beste tijd voor emigreeren is het voorjaar-, vooral niet later dan April. Men neme niet ter stond de geheefe familie mee, maar ga eerst eenige jaren alleen. Er is nog goed en goedkoop land in overvloed en binnen enkele jaren kan men een eigen boer derij hebben. Na afloop wees de heer Ir. Boerendonk op de huidige minder goede economische toestanden in Canada en op de Neder- landsche Vereemging voor Landkolonisa- tie als een neutrale vereen iging, Welke onpartijdige inlichtingen geeft. Dhr Heintz achtte de huidige econo mische omstandigheden niet van over wegend belang. Men moet ze over eenige jaren gelijk beschouwen. Volgens hem zijn de hoeren van de Nederlandsoho Vereen, niet goed op de hoogte. Ze zijn slechts een paar weken in Canada ge weest. Dhr Boerendonk meent, dat men zich ook met behulp van wetenschappe lijke bronnen op de hoogte kan stellen. Gelijk bij vorige lezingen over Canada bleek cok hier weer, dat men zich geen overdreven illusies moet vormen, als waTa Canada een land, waar men met één, twee oogsten binnen is. Maar voor flinke, ondernemende jonge landbouwers en landbouwersknechts, die aanvankelijk tegen eenige teleurstelling kunnen, en be schikken over moed, durf en volharding, is in Canada een toekomst. Maar zeker mag betrouwbare, belangelooze voorlich ting niet ontbreken, daar de meesten, die verongelukt zijn, dit te wijten hebben aan onjuiste voorlichting. Vermelden we nog, dat enkele films werden vertoond, waardoor de vele aan wezigen zich een idee konden vormen van het boerenleven in Canada. Krabbendijke. Maandagav. vergadtrde de afdeeling van den Bond tegen Vaccine- dwang onder voorzitterschap van dhr J. do Koning. Wel waren alle bestuursleden aanwezig, maar van de overige leden slechts weinigen. Een paar bezoekers ga- van van hun belangstelling blijk. Nadat de vergadering met gebed was geopend, weid 1 Petrus 2:1317 gelezen. De voor zitter sprak naar aanleiding van het ge- lcoene een kort openingswoord. Vervol gens werd tot stemming voor het bestuur overgegaan. De aftredende bestuursleden C. van Boven, J. de Koning en A- Ver- hage werden herkozen. Dhr J. de Koning besprak nu het punt: „Hoe de zaken staan en wat ons te doen staat". In ver band daarmee werd een motie van ad- haesio aangenomen met het adres van den Bond aan II. M- de Koningin van 15 Januari 1925. Kapelle. Door den Minister van 0., K. en W. is aan den raad der gemeente alhier bericht, dat f 2-100 kan beschikbaar gesteld worden voor de te plaatsen wijzer- borden aan den toren, op die wijze uit te voeren zooals die aangegeven is door de commissie voor Monumentenzorg. De te beramen kosten hiervoor waren f3300- De raad plaatste bereids hiervoor f900 op de begrooting 1925- 48) 01 Deze stond over do waschkom gebogen en wiesch de wond aan haar wang uit. „Is 'terg?" vroeg Willem met een be zorgd gelaat, de hand op haar schouder leggende. „We'ncen, 't heeft niets te beteekenen", was het antwoord. „Een schrammetje, dat een bcelje bloedt. Als je wilt, vraag dan je vader, mij oen minuut of vijf te vervangen; ik kan dan een verbandje leggen." Willem spoedde zich naai' de woon kamer en dadelijk daarop verscheen vader Beijers, zoodat de zuster gelegen heid vond, in bet vertrek der familie Beijers een stukje anti-septisch gaas met een kleefpleistertje op de wond te be vestigen. Het incident gaf natuurlijk in den klei nen kring een heele consternatie De anders zoo zachtmoedige vader Bejj ers verklaarde, dat hij graaf Frederik niet langer in huis wi.de houden, dan hoogst noodzakelijk was- Moeder Beijers schudde het hoofd over, de wandaad en vond ook, dat een zoo gevaarlijk mensch in een inrichting thuis hoorde. Keetje wenschte den patiënt lerens- lange gevangenisstraf toe. Wi lem ver zekerde, dat het schot hagel, 'twelk Fre derik had getroffen, juist terecht geko- Nlsse. In de Dinsdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering was met ken nisgeving afwezig het lid A- Huijbregtse en werd het volgende behandeld. Een wijziging in de gemeentebegrooting werd aangebracht grcot fl77805V2. Het kohier voor hondenbelasting werd opgemaakt op f164 50- Een stembureau voor de a.s. verkiezing werd gevormd als volgt: H. Dane, plaatsvervangend voorzitter J. Ver- mue en J. Slabbekoorn leden co plaats vervangende leden Joos Mol en Johs van Liere. Aan de politie zat oen grati ficatie worden uitgekeerd over 1924- Kruiningen. Do Ring ZB. O. van Gerei'. Jongel. Vereen, hield Maandag jaarver gadering in de Geref. Kerk alhier. Djoor ongesteldheid van den voorzitter, presi deerde de secretaris C- Bol. Do le in leiding was over: „Het verscheiden ka rakter van den jeugdarbeid in verband met volksaard en milieu". (Referaat van Dl' Waterink), ingeleid door vr. C. Ruiten beek van Goes. Een drukke bespreking volgde op dit leerrijke onderwerp. Ook werd nog besproken het sectie-stelsel op de vereenigingen. Jaarverslagen van se cretaris en Penn. gaven blijk van goed ringloven en goeden financiëelen toestand. Als Alg. Adj. werd gekozen vriend Ruiten beek van Goes, als secundi afgevaardigde Zeeuwsche afdeeling vr. J. Kloosterman en als voorzitter en secretaris werden her kozen, J. Verijzer en C. Bol. Besloten werd om zoo mogelijk deze maand te lersefce te vergaderen, waarna vriend Rui tenbeek met dankgebed sloot. lerseke. Door de visschersvereen. „Ierseke" is een verzoek gericht aan den heer Inspecteur van het Loodswe zen te Vlissingen om de betonning van het vaarwater naar Ierseke, St. Pieters- polder en Krabbendijke (z.g.n. Schaar van Ierseke) te verleggen naar oen zich daar naast bevindende Geul, welke meerdere diepte biedt. Tevens is verzocht op de punt van de Kijkuit een wrakton te leg gen. In verband met bovengenoemd ver zoek heeft de Inspecteur persoonlijk al-- hier een onderzoek ingesteld en mede gedeeld dat aan dit verzoek zal worden voldaan. Ook zal de roode sector in het havenlicht van Wemeldingo zoo worden gewijzigd, dat de roode tonnen van de Prinsenplaat door rood licht wOrden ge dekt. Do raad der gemeente was, op dhr Mol na, die door ziekte was verhinderd, voltallig bijeen. Daar dit de eerste ver gadering van dit jaar was, wonscht de voorzitter de leden nog een gelukkig jaar toe en dat hun ook voor de regee ring van onze plaats de noodige kracht en lust worde geschonken. De bewo ners der Emmastraat vragen aan den raad rioleering en bestrating hunner straat, benevens doortrekking dier straat tot aan den dijk. 't Voornemen van B. en W. is om als de raad na voltooi ing der bouwwerken in die straat voor nieuwe bestrating en rioleering gelden1 beschikbaar w'enscht te stellen, zij zich daarmee kunnen voreenigen. Daar het adres op ongezegeld papier was inge diend kan het niet in behandeling, komen. Aangenomen met 9 voor 1 tegen (dhr Ossewaarde). Ingekomen was een verslag van de schoolcommissie met enkele opmerkin gen over de bestaande scholen. B. en W. stellen voor dit stuk te renvoyeeren naar B. en Wi., dan kunnen zij zien lioe te handelen met de wijzigingen die ge- wenscht worden. Dhr de Koeijer vraagt eenige inlichtingen, welke de voorz. geeft. Over de kwestie of de schoolcommissie ook aangaande pleinen enz. opmerkin gen heeft te maken bestaat in de raad geen eenstemmigheid, 't Voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen, aangenomen. De vereeniging tot bevordering van *t openbaar onderwijs vraagt om aangifte der leerlingen te doen geschieden bij de hoofden der scholen en publicatie daarvan te doen plaats hebben per ad vertentie. De voorzitter meent, dat dit een onderwerp is, dat geheel bij B. en Wi. hoort, waarover de raad niet heeft te beslissen. Voorstel van B. en W. om ook dit adres te renvoyeeren naar B. en W. werd men, was, waar het hoorde. Zuster van Haperen daarentegen nam het voor den man, die haar mishandeld had, op. „Ik heb hem geprikkeld door miju ste kelige opmerkingen", sprak ze. „Een groot deel van de schuld aan het gebeurde drukt dus op mij. Daarom heb ik tegen over den graaf iets goed te maken en ik kan dat het bast doen, door hem met nog meer zorg te verplegen dan tevoren. Daar uit kan hij dan ook het karakter van het Christendom leeren kennen, dat nooit kwaad met kwaad vergeldt en als het lijdt, niet dreigt- Bad Jezus niet voor degenen, die Hem kruisigden: „Vader, vergeef het hun, want zijweten niet, wat zij doen?" En zouden wij dit dan niet bidden voor iemand, die ons, zonder zich van zijn doen rekenschap te geven, een schrammetje toebrengt? Het gebeurt meer, dat de Heere uit het kwade het goede geboren doet worden. Wie weet, of het ditmaal ook niet het geval is en of onze Christelijke wraak niet het middel 1 wordt om den graaf tot beschaming en 1 inkeer te brengen! Met bewondering zag de oude Beijers naar zuster van Haperen op. Wat een zeldzaam jong meisje was die verpleegster toch! Hoe weinige meisjes zouden zóó staan tegenover een man als de graaf, die met ruwheid en boosaardigheid de toe wijding vergold, hem nacht en dag be wezen,? met 7 voor, 3 tegen aangenomen (tegen: Ossewaarde, Schede en de Jager). Het burgeif. of algem. armbestuur Wenscht aan het zuideinde van het gebouw Vrede rust een serre te bouwen, opdat ouden van dagen van 't zonnetje kunnen genie ten .Een daartoe strekkende verandering) in de begrooting wordt met alg. stemmen aangenomen. Zal de raad dit jaar de vergunningen verminderen? Het maximum is 12. 1 Mei 1.1. waren er slechts 10. Het Dag. Be stuur stelt voor de Kroon te verzoeken! om het max. te bepalen op 10. Aange nomen met algem. stemmen. Alsnu werd overgegaan tot benoeming van een hoofd der openbare school I. Op de voordracht staan de heerenL. Herman, J. IIage, J. Zonneveld en C. Biui- tenwierf. Uitgebracht 10 st.J. Ilage 6, Zonneveld 3 en Herman 1. Gekozen dus dhr J. Ilage, die verzocht zal worden 1 Mei of indien mogelijk eerder deze functie te aanvaarden. Benoemd worden in de commissie tot wering van school verzuim de heeren A. Wjllemsen en II. Bol, de laatste na 3 stemmingen en loting met dhr J. Kole. Benoemd worden tol bode do heeren J. Tramper en A. P. van Hertum. B. en W. stellen vcor dan overtolligen grond aan de Kerkhoekstraat te verkoo- pen aan D. v. d. Vrede voor den prijs van f 600- Aangenomen met algemeene stemmen. Bij B- en W. is een aanvraag ingekomen om aan den weg naar Krui- ningen te bouwen. Een rooilijn moet nu vastgesteld te worden. B. en W. stellen nu vcpr die vast, te stollen op 15 meter afstand van de as van den weg. Dhr Ossewaarde zou gaarne zien dat dit minder was. Eventuieelo koopers die min der kapitaalkrachtig zijn, zouden dit be zwarend kunnen vinden. Hij: stelt daar om voor dit te bepalen op 8 meter. Vo-orstel B. en W. aangenomen met 1 stem tegen. (Tegen dhr Ossewaarde). Do instructie voor een gemeente-op zichter wordt vastgesteld. Deze bevat o.a. de bepaling, dat van uitgevoerde werken der gemeente 2 pCt wordt gegeven als bekroning en dat do gemeente-opzichter in de gemeente woonachtig moet zijn. Van dit laatste kan evenwel tijdelijk ont heffing worden verleend. In den boezem van B. en W- bestaat omtrent de sala- riëering geen eenstemmigheid. De een wil f 500, do tweede f 600 geven, de derde wenscht f7 50 vastgesteld te zien. Doel moet zijn, verklaart wethouder Bom, een degelijke kracht te krijgen die niet alleen van zijn werk kennis en lust heeft, maar ook door zijn voldoende salariëering borg heeft van een mensehwaardig bestaan. Wethouder van Es acht het een bijbaantje en f 500 genoeg. Bij informaties door hem en bij hem gedaan is hem gebleken dat er nog al liefhebberij voor is en dat de dcor hem voorgestane som voldoende is. Dhr Ossewaarde is het met van Es, ScheeJe met den burgemeester eens. Het voorstel van van Es f 500 kan geen meer derheid krijgen, cok f600 niet en het laatste voorstel van f750 ook niet. Wat •nu. Voorstel C. Hartoog om het salaris te bepalen op f 550 in stemming gebracht, 5 voor 5 tegen, dus staking van stemmen. Een volgende vergadering zal nader be slist worden. Suppletoir kohier Honden belasting tot een bedrag van f 18 aange nomen. Hierna kwamen in behandeling diverse voorstellen van het lid J. Os sewaarde Verbetering Havendijk, voetpad kruin van den Oostelijk; Bij de betrokken auto riteiten aanvragen om den Postweg van Pcstbrug naar- Ierseke te verbetoren; Fa brieken etc. verbieden schadelijk voor de gezondheid; Vermindering gasprijzen; Va- cantieregeling gemeenteambtenaren; Vcr- hardingsmateriaal aanschaffen; Bestrating etc. Emmastraat, doortrekking idem; Ver bloeding Vierstraat; Vergrooting Haven; en uitbreiding Rioleering. Daar de meeste vallen onder de com petentie van B. en W- wordt een voorstel van Ph. Bom om al de voorstellen van dhr Ossewaarde voor kennisgeving aan te nemen, aangenomen met 9 voor en 1 tegen (dhr Ossewaarde). Dhr Bom zette in zijn toelichting uiteen, dat zijn voor stel niet tot doel had om dhr Ossewaarde onaangenaam te zijn, maar om onaange- Zelfs hij, de Christen van ervaring, had van de jongedochter een les gehad, al was dit niet haar bedoeling geweest. Zijn verontwaardiging over- het schande lijke gedrag van den zoon zijns heeren had hem meegenomen. Hij was gestrui keld; maar terstond weer vast op zijn voeten gezet door de woorden der zuster. Had het niet andersom behooren te zijn? Had hij zich niet de verstgevorderde moeten toonen op den vaak engen en oneffen weg van de praktijk der god zaligheid Intusschen was zuster van Haperen zich onbewust van de gedachten, door haar woorden in het hart van vader Beijers gewekt. Had zij die gedachten kunnën raden, dan zou ze haai- best 'hebben gedaan, den ouden man. gerust te stellen en zich een nederiger plaats <lcor hem te doen toekennen. Na een kopje koffie te hebben gedron ken, begaf zij zich weer naar het zieken vertrek. De graaf deed, alsof hij haar terugkeer niet opmerkte, maar de verpleegster zag toch, hoe zijn blik door de half gesloten oogleden haar volgde en hoe een ner veus trekken van zijn gelaat een zekere gemoedsbeweging aanduidde. Evenwel bewaarde de patiënt oen hard nekkig stilzwijgen en de zuster van haart kant zei ook niets. Een uur later kwam de doktor. De graaf was wakker en hoorde alles, wat er gezegd werd. name besprekingen le voorkomen. Bij rondvraag vraagt de Koeijer inlichtingen over den put aan de Oude Torenstraat. De burgemeester zegt, dat z.i. het beste zou zjjn om verder te besluiten dit ter rein publiek te verkoopen. Wissenkerke Dp A -R. Kiesvereeniging Nederland en Oranje, in vergadering bij een op 26 Febr. 1925, besloot instemming to betuigen met de moties tegen de sub sidie aan de Olympische Spelen. Daarna werd dcot een der loden art- 2 van Ons Program behandeld, waarop ee-ne geani meerde bespreking volgde. Ten slotte werd besloten een spreker uit te noodigen. Oostkapelle. Maandagavond vergaderde de afd. „Patrimonium". De secr. P. Wattel Jacz. gaf eenjmleiuing over „Spc- cuh'oicn". Die meeningen hierover, of dit mag, zijn verschillend. Wat is speculee- ren? De goede speculatie is een maat schappelijke functie, die niet kan gemist worden Daar is do commissionair, de winkelier en handelaar, die doen m goederenspeculatie, do een met,*71o ander zender risico Echter wanneer de goederen zoo lang worden vastgebonden, gewacht wordt tol de prijzen op 't hoogst zijn, en men meent zijn slag le slaan, staat soms ook de teleurstelling nabij. Prijsregelend kan deze goederenspeculatie werken. Ver volgens gaat inf. na de uitwassen," do z g.n. kettinghandei. Geoorloofd, maar waar de grenzen zijn is moeilijk te zeggen. Voor den Christen is toe te zien. Mén n,ag do maatschappij gaan schade hier door doen. Producent en consument zullen dan zeker de dupe zijn. Dan komt do geld speculatie aan bespreking. Deze kan ton slotte leiden tot inoreele inzinking, de energie voor iets anders gaat dan to loor. Met een woord ter waarschuwing dat de mensch eenmaal ter verantwoor ding van zijn daden wordt geroepen voor God, eindigt inl. Westkapelle. Maandagavond vergaclerdo do Greene Kruis Afdeeling, gepresideerd door Ds Reus. Het besluit in de najaars vergadering genoanen om een spreker te laten optreden heeft niet plaats gehad, wegens verhindering van den aangezoch ten spreker en het Bestuur vond geen vrij heid een 'anderen spreker te laten over komen, wegens de hooge kosten daaraan verbonden. Aan den penningmeester is als cadeau gegeven een stoel en aa,n den Secretaris een Boekenkastje, als blijk van waardeering vcor hun belangelooze werk zaamheden en medewerking als bestuurs leden tot bloei der vereeniging Ds Reus richtte nog enkele woorden tot beide functionarissen. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging op 1 Januari 1925 394 leden telde (nu reeds 402) eh dat f 35-02 aan versterkende middelen was uitge geven en de kosten voor ziekenauto slechts f 3 hadden bedragen en 261 huis bezoeken waren afgelegd. Daarna verslag van den Penningmeester. Het goed slot bedroeg f317.29. De verkoop Emmablocm had opgebracht f 47.991/2- Do T.B.C. reko ning werd voorgelezen en had tot batig slot f720.68. Onder- dit goed slot is een bedrag van f161, wat als te veel ont vangen is van Rijkssubsidie over 1924 en wat nu terug moet worden betaald. Bij monde van den heer W- Huibregtse Pz. wordt medegedeeld, dat de rekening in orde was bevonden. Die secretaris bracht in herinnering dat het nu juist 10 jaai is geleden, dat Ds Reus in de vereeniging als vice-voorzitter fungeerde en bracht hem namens bestuur en leden dank voor het vele goede, dat hijl voor de vereeniging is geweest en gedaan heeft en hoopte dat hij nog lang een gedeelte zijner krach ten mocht geven voor de afdeeling. Ds Reus dankte voor de gesproken woorden en hoopte te doen wat tot bloei der ver eeniging mocht zijn. Door zuster Traas zijn in 17 gezinnen waar 17 personen zijn (t.b.c.-lijders) geregeld bezoeken ge daan, waarvan er 6 overleden zijn in den loop van het jaar. Be begrooting T-B.C. gaf aan ontv. eh uitgaaf f 1070.68 waar o-.a. do uitgaven voorkwamen f375 voor huisbezoekster of zuster, en flOO vcor sanatoria voor het eerst. Benoemd tot afgevaardigde Provinciale Groene Kr. vergadering te houden te Zierikzee de heer Dr Ehgelbregt, vervanger dhT J. Steel. Den magazijnhouder wordt vrijheid „Wat is dat", zoo sprak dadelijk bij zijn binnentreden in de ziekenkamer de geneesheer; „wat is dat; een pleister op de wang? Een ongeluk gehad? Toch weer geen revolverschoten gevallen, hoop ik? Je voelt je in deze baart nauwelijks vei lig tegenwoordig. Nu? In den slag ge weest?" „Nee dokter", was het antwoord; „er is gelukkig op mij niet geschoten, 'klleb alleen maar een stukje glas in de wang gekregen." „Lieve tij.lGlas in de wang! Hoe is •dat mogelijk! Erg?" „Volstrekt niet, dokter, 't Wondje is zuiver en met een stukje buorgaas zal 't zaakje wel spoedig weer in orde zijn." „We zullen 'thopen; en anders kijk ik er nog eens naar. En hoe is 't met den patiënt?" „Voor zoover ik er over ooi-doelen kan boven verwachting goed, dokter! Hij heeft vannacht vrij rustig geslapen en is voort durend bij kennis." „Komaan; dat kan niet beteir." De medicus trad aan 'tbed en begon zijn onderzoek, waarbij hij nu en .dan enkele woorden met den graaf wisselde. „Nu maar niet te veel spreken", zei hij. „Er ratelt nog iets in de linkerlong en dat maant tot groote voorzichtigheid. Tevreden over de verpleging? Ook nog iets te vragen?" „Zij moet wegl De zuster moet weg!" De zieke strekte de trillen-le hand naar zuster van Haperen uit, terwijl hjj dit zei. gegeven, met hel afgeven van apedereo, in buitengewone gevallen tot uiterlijk 9 uui 's avonds. Hij verklaarde zich bereid ten allen tijde anders te helpou, doch' des nachts uitsluitend op adviets van dein geneesheer. j ws NnOBttlHUUSlHj IJSStlMUH. Hij uw Orogisi. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Dinteloord door H. H, van Ameide le Putten. Bedankt voor OJst door E. A. A. sJojjdelaar te IJhorst. Geref. Kerken. Beroepen te Westzaan P. v. d. Marei, cand. te Koudekerk aan den Rijn; te Do Lier P. N. Kruijswijk te Voorschoten. Bedankt voor Tzummarum door W. v. Gel der te Langeslag; voor Aalsmeer door Dr D. K. AVielenga te Baambrugge. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Arnhem en Steeawijk door I). Visser te Leeuwardenvoor Vtaardingen door C. S. v. d. Ven te Lisse Geref. Gemeenten. Beroepen te 's-Gravenhage J. f'raanje te Barneveld. WAARDE. Benoemd tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk alhier dhr A. Waterman Az., die de benoeming heeft aangenomen. Inhoud van liet Ouderlingenblad te» dienste van ambtsdragers in de geref. kerken; red. Professoren Aalders, Hoekstra, Bouw man en Kuyper: Elders den dienst waarnemen. Roomsch en Gereformeerd Kerkbegrip 11. Ziekenbezoek door ouderlingen III. Geeste lijke verzorging der militairen. Vragenbus. Kerkelijke Bibliotheek. Uitgever is .T. B. v. d. Brink Co., Zutphen. Beroepingsmystcriën.De R. J. van dor Meulen deelt in zijn btad Prak- tika het volgende mee; „Uit een onzer vacante gemeenten, ging eeD hoor-commissie uit. Zij vergenoegde zich, er niet mee do aangewezen predikanten to hoo- ren, maar ging na den dienst ook den pre dikant en diens vrouw ondervragen, t.o.v. hunne houding tegenover de Chr. school e.d. Met heel wat ervaring, met heel wat in hun hoofd keerden do mannen naar hunne gemeente terug, om daar in de vergadering blijken te geven hoe goed zij hun opdrachf hadden vervuld. Ziehier hunne slotsommen: No. 1 dor gehoorden viel dadelijk afdich ting goed, maar zijn houding tegenover de Chr school was dubie.us. Zijn vrouw was niet thuis. No. 2. Richting goed. De stomme e duide lijk verstaanbaar. Gezangen behoorlijk gene geerd. 't Examen in de pastorie (lang niet ge makkelijk naar de verklaring van den geëxami neerde) voor man en vrouw beiden meer 'dan. voldoende. No. 3. Richting goed, maar de stomme e treedt niet zoo duidelijk op, ook w,at gezan gen betreft meer naar den vrijen kant. 't Exa men in huis voor beidon zéér goéd. Er zou alles voor te zoggen zijn no. 2 te beroepen, als er niet één bezwaar was. Laat broeder Gladman het maar zeggen „Ja, broeders, wij hebben tot onzen spijt opgemerkt, dat dominó een gummi-boord droeg en daarom adviseeren wij no. 3 te beroepen: En aldus geschiedde". Hij, die dit verhaal mededeelt, voegt er nog bij: „als gij het opneemt, kan dit ook ter on derrichting dienen van no. 2, die maar niet begreep waarom hij niet beroepen werd. Zijn kansen zullen minstens 50 pCt. rijzen, wan neer hij terugkeert tot de witte stropdas". Mét oogen van niet-begrijpen k Sok de dokter hem aan. „Wat is dat nu?" vroeg hij. „Is de zuster dan niet go-ed voor u?" „Te goedI Véél te goed! Ik ben de hulp van zulk een verpleegster niet waard. Laat haar heengaan en zend een andere. Haai- tegenwoordigheid benauwt mij. Zij heeft niet gezegd, dat ik dat gedaan heb. Daarom zal ik bet zelf zeg gen; dat is mijn werk." Zco sprekende wees de graaf o-p do ge kwetste wang van de zuster. „Ach, de graaf heeft in een oogenblik van opwinding een glas naar mijn hoofd geworpen", lichtte de verpleegster toe. „Zulke dingen heb ik wel meer beleefd met zwaar zieken en men mag zooiets niet als moedwil aanrekenen.' „Ik wist heel goed wat ik deed", wierp de zieke tegen. ,,'tWas opzet. Ze weet dat wel en nu wil ze mij nog verschoonen ook. Dokter, laat haar vervangen. Zij is te nobel voor iemand als ik ben. Stuur een andere." „Stil nu; u mag immers niet praten. Toe, gaat u nu rustig liggen", suste de verpleegster, het kussen van den graaf recht schuivende. De gekwetste richtte zijn gro-oto oogen o-p het jonge meisje; die oogen waren vochtig. Hij zei echter niets meer en lieft zich door haar toestoppen als eon kind door zgn moeder. (Wordt vervolgd),

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2