Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw. Leestafel Gemengd Nieuws. Telegrammen. SarKberisliten. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. iBtterwij: Ned. Herv. Kerk, Woensdag 4 Maart (Biddag.) Bööétekenskerke, vm. ds Hermanides van Hulst, rirw. dg v. Lihdonk. 1 3. Het, onderwijs in de land- en tuinbouwkunde. Op hem door den heer Ebels gestelde vragen, antwoordde de minister van Binnenl. Zaken en Landbouw, o.a:.Het is, naar het oordeel van den onder getekende, inderdaad niet uitgesloten te ach ten, dat het vervallen der toelagen voor akte Land- en Tuinbouw mede in ver band met de plaats gehad hebbende verlaging van de honoraria der land- en tuinbouwon- derwijzers de neiging tot de langdurige en niet gemakkelijke studie voor genoemde akten zal doen verminderen, hetgeen uit den aard der zaak niet bevorderlijk zou zijn voar een behoorlijke instandhouding en ont wikkeling van het lager land- en tuiribouw- ondérwijs. Hij mag zeker wel in herinnering brengen, dat tot een en ander niet dan noodgedrongen is overgegaan, wegens de drin gende noodzakelijkheid tot beperking van alle staatsuitgaven. Wanneer in tie toekomst in den' toestand van 's lands financiën blijvende verbetering zal zijn ingetreden, zal dezer zijds nauwgezet worden overwogen of daarin wellicht aanleiding zou kunnen worden ge vonden, om ook in de positie der land- en tuinbouwonderwijzers wederom eenige verbe tering te brengen. He ondergeteekende is bereid omtrent deze aangelegenheid met zijn ambtgenoot van On derwijs in overleg te treden. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het stuurliedenexamen de heeren J. K. Pameijer, H. J. v. d. Weijde, P. J. van Nuys, H. de •Tong, F. J. J. Rutgers, Th. Schaap, A. Bik en A. Harteveld. GOES. Dhr J. Deü, onderwijzer aan de Herv. school alhier, is tegen 9 Maart a.s. eervol ontslag -verleend, wegens zijn indienst treding op genoemden datum als hoofd der Horr. school te Krabbendjjke. In zijn plaats is als tijdelijk onderwijzer benoemd dhr J. Barbier, alhier. (Buiten verantwoordelijkheid tier Redactie) Cbr. Gemengd Koor. M- de R. In de tweede alinea van het verslag over de uitvoering1 van bovengenoemd koiCer, zegt de recensent, dat het koor versterkt was met enkele leden van andere zang vereeni gi ngen(Het was slechts één persoon.) 'Als dit als aanmerking bedoeld is, mag ik er wel even aan herinneren, dat dit zeer vaak geschiedt. Zelfs bij concoursen Vim mannenzartgvereènigingen komt dit vofar, ofschoon het daar verboden is. A. D. F. v. d. WART. Goes, 2 Maart. Te Oostburg in het veilingsgebouw „Avicultura" werd Vrijdagmorgen onder voorzitterschap van den heer H. A. Han- ksn te Wilhelminadorp de jaarvergadering der Vereeniging tot Bevordering van de Pluimveehouderij in Zeeland gehouden. Behalve de meeste bestuursleden waren aanwezig de afgevaardigden der afdee- lingen Walcheren, Oostburg, Zuid-Beve land, Schouwen-Duiveland en Tholen. In zijn openingsrede heet de voorzitter in het bijzonder de afgevaardigden van Tholen en Schouwen-Duiveland welkom', zijnde dit de vertegenwoordigers van pas opgerichte nieuwe afdeelingen, waardoor nu geheel Zeeland in de V. P. Z. vertegen woordigd is. Hij herdenkt ook den sedert de laatste vergadering overleden heer He- ring, die jarenlang de af deeling Walcheren als bestuurslid vertegenwoordigde. De secretaris, de heer J. M. Slegt, brengt daama het jaarverslag en het rap port over het fpkkerijwezen over 1924 uit. Uit dit jaarverslag blijkt de gunstige toestand der vereeniging en de vooruit gang in ledental. De rekening over 1924 nagezien door de daartoe benoemde com missie, wordt goedgekeurd in ontvang op. f 1400,081/2, in uitgaaf op f512,72i/2, dus met een batig slot van f887,36. De pen ningmeester wordt gedechargeerd. De begrooting wordt na heel wat dis cussie over al dan niet aangesloten blijven bij de Nederlandsche Federatie van Be- drijfsplnimveehouders, eiermijn te Vlissin gen, enz. onveranderd goedgekeurd. In zake de door de afdeeling Walcheren voorgestelde eiermijn te Vlissingen wordt besloten dat die afdeeling verder er zich niet meer mee bemoeien zal, maar het hoofdbestuur der V. P. Z. de zaak zal overnemen en ter bestudeering stellen in handen van een commissie van 6 leden, t. w. de voorzitter der V. P. Z. of de ad- sistent-pluimveeteeltconsulent, en de vei lingmeesters der ederveilingen te Goes, Hulst en Oostburg en de veilingmeester van Vlissingen. De volgende jaarvergadering zal te Vlis singen worden gehouden. Bij de rondvraag komen nog verschil lende zaken ter sprake. De aanwezige adsistent pluimveeteelt consulent deelt mede, de export naar Duitschland van oud pluimvee in Aug. ea Sept. naar alle waarschijnlijkheid weeï zal geschieden. De jaarverslagen der afdeelingen zulle» in het Zeeuwsch Landbouwweekblad wor den opgenomen. Voorzitter en secretaris zullen voortaan ook om de 3 jaar aftreden, de aftre denden zijn herkiesbaar, in 1926 zal de voorzitter, in 1927 de secretaris aftreden. De heer Tervenne neemt op zich te trachten een cursus te geven voor pluim veeonderwijzer; daaraan kunnen evenwel alleen deelnemen onderwijzers met land- of tuinbouwakte. Daarna sluiting. Ford Revue. Veertiendaags Tijd schrift voor Ford Dealers .en bezitters van Ford-auto's enz. Het levensgroot por tret van Ford staat op het titelblad, een opstel is aan hem gewijd, en dan volgen verschillende artikelen, door duidelijke photo's toegelicht, p.a. de miljarden van Ford. De nieuwe Fordfabrieken te Ko penhagen, met photo's. Verschillende pho to's met beschrijvingen uit Rotterdam, Von Ilelmontstraat, en uit Den Haag. Be langrijk zijn ook de mededeelingen en photo's over de aanraking der Roodhuid- Indianen met Ford te Detroit. Alleraar digst die photo van de heeren Mac- Kah-Cush en Meijer te Detroit, de eerste is de chef der Roodhuiden, de ander is een houtvester met een Hollandschen naam. Ook in verband met den verkoop van de tienmiljoenste Ford-auto zijn er heel aardige zeer scherpe opnamen. Uitgever Ned. Uitgeversmaatschappij, Mauritskade 39, Den Haag. Ongelukken. Te Bolnes is door een auto een achtjarig jongetje overreden. De kleine was onmiddellijk dood. Dezer dagen bekwam de arbeider B. te Budel op de zinkfabriek hevige brandwonden door ko kend zink. Onder groote pijnen is hij be zweken, een vrouw met 6 kinderen achter latend Te Zwolle is de machinist v. Dl, die op de trede van een rangeerencfe loco motief stond in aanraking gekomen met een wissel. Met ernstige inwendige verwondingen werd de man naar hot ziekenhuis vervoerd. Doordat het 5-jarig kind van A. te St- Oedenrode te dicht bij de kachel kwam, raak ten zijn kleeren in brand. Het kind bekwam ernstige brandwonden en is korten tijd later overleden. Vrijdagavond had te St.-Oe- denrode een droevig ongeluk plaats. Het 10- jarig dochtertje van den heer v. H., aldaar, moest het hoofdje gewasschen worden met gasoline, toen plotseling de gasoline in brand vloog. Het arme kind werd geheel in vlam men gehuld. De moeder wilde het vuur dooven en geraakte zelf in brand. Daarop snelde julfrouw 0. te hulp, die ook in brand raak te. Ten slotte verleende O. zelf hulp, maar ook zijn kleeren vatten vuur. Alle slacht offers werden naar het R.-K. gasthuis over gebracht, waar het kind is overleden. Treinontsporing. Zaterdagmor gen ontspoorde te Beverwijk een goederen trein op weg naar Uitgeest. Het spoor Vel- senBeverwijk werd daardoor versperd, zoo dat het verkeer op dit traject over een ander spoor moest worden geleid. De schade is uitsluitend van materiëelen aard. Het doorsteken van een dijk. Te Winschoten zijn Vrijdagavond binnenge bracht F. K., J. de G. en Dl Sj, alle drie uit Nieuw Pekela, die na verhoor door de justitie wegens het doorgraven van een water- keering aldaar in voorloopige hechtenis zijn gesteld. Een berouwvol zondaar? Do heer Th., te Rotterdam verloor twee jaar geleden een portefeuille, waarin zich o.m. een cheque op de Amsterd. Bank ten bedrage van f 1500 bevond. Hij gaf kennis van het verlies op zijn kantoor, waarschuwde de bank alsmede de politie. Hij. hoorde echter niets meer van het geval tot Vrijdagavond, toen de bewuste portefeuille in een papier gewik keld, met alles wat er bij 't verlies inzat, dus ook de cheque, in de brievenbus van zijn deur werd teruggevonden. Den vinder heeft het blijkbaar aan moed ontbroken om te trachten de f 1500 te innen, of hij heeft na twee jaar berouw gekregen De moord op den wisselwach ter. Door de politie is thans nog aangehou den een zekere T., te Middelburg. Deze heeft indertijd te Sliedrecht zijn domicilie gehad en was bevriend met K. In het geheel zijn nu 3 personen aangehouden, die thans zich in voorloopige hechtenis te Dordrecht bevin den. De echtgenoot van de kostvrouw Kr. bevindt zich reeds al eenige dagen in de gevangenis, uit hoofde van een ander straf baar feit, zoodat thans alle 4 personen, die kort na den moord werden verdacht en reeds eenige malen, zonder succes zijn verhoord, in verzekerde bewaring zijn. Van een verborgen schat. De „Mepp. Crt." meldt, dat in do afgeloopen week op last van den Officier van Justitie te Assen verschillende opgravingen zijn uit gevoerd op het Israëlietische kerkhof te Rui nen. In verband hiermee ontving het blad van zeer betrouwbare zijde mededeelingen, waar aan we het volgende ontleenen: Ongeveer 30 jaar geleden pleegde ergens in ons land een zekere Fransen een moord op een rijken koopman. F. eigende zich bij die gelegenheid door diefstal een bedrag van f 30.000 en een gouden oorijzer toe. De man vluchtte. De pogingen van de politie, om hem in handen te krijgen, liepen aanvan kelijk op niets uit. F. passeerde op zijn vlucht Ruinen, waar hij toen, naar hij later persoonlijk Terteld heeft, op liet Israëlieti sche kerkhof, bovengenoemden schat begra ven zou hebben. Spoedig daarop werd F. door de politie gevat. Hij werd tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, welke straf hij te Leeuwarden heeft ondergaan. Gedurende de eerste vijf jaar moest hij zijn tjjd in eenzame opsluiting doorbrengen. Na dien verkeerde F. te midden van andere ge vangenen. Met een hunner schijnt hij toen heel bevriend te zijn geraakt, hjj heeft dien ge vangene althans zjjn geheim verteld, omtrent het in den grond verborgen geld te Ruinen. F. is later in gevangenschap overleden, ter wijl de persoon, wien hü zijn geheim had toe vertrouwd, spoedig daarop uit die inrichting is ontslagen. Eenige jaren geleden moet deze ontslagen gevangene Ruinen bezocht hebben. Natuurlijk zal het 's mans bedoeling geweest zijn om eerns te onderzoeken, of zjjn in gevangenschap overleden vriend hem inder tijd waarheid had verteld. Hij waande zich op weg naar Ruinen reeds in het bezit van die kapitale som en daarom dronk hij onder weg al vast een extra borrel. Het gevolg daarvan was echter, dat hij geheel „onder den invloed" te Ruinen aankwam. De bevol king aldaar keek raar tegen den vreemden snuiter op en in een ommezien was de „schat graver" met kar en at weer buiten Ruinen gebracht. Blijkens een bezoek, dat een andere per soon nu korten tijd geleden aan Ruinen heeft gebracht, schijnt ook do verdreven „schatgraver" de kwestie van het verborgen geld later al niet meer geheim gehouden te hebben. Gebleken is thans n.h, dat, eeni ge weken geleden een- familielid van be doelden persoon, voornemens is geweest, op gravingen op het Isr. kerkhof te doen. Hij schijnt echter bevreesd geworden te zijn, dat de politie hem zou ontdekken. Ook hij is toen onverrichter zake terug gekeerd. De politie te Groningen schijnt daarop kennis van da zaak gekregen te hebben. Die zal zich daarop in verbinding gesteld hebben met den Officier van Justitie te Assen en op diens last hebben bovenvermelde opgra vingen plaats gehad. Met welk resultaat is ons niet bekend. Vrijdagmorgen bleek, dat dien nacht door tot dusverre onbekend gebleven personen een bezoek aan het Isr. kerkhof is gebracht. Dat er meer dan één persoon te geweest, valt af te leiden uit het feit, dat de eenigste zerk heeft men een gat gegraven, waarbij is. Eén persoon kon dat werk onmogelijk uitvoeren. De zerk is n.l. een steen van zeer groote zwaarte. In den grond onder do zzerk heeft men een gat begraven, waarbij men gebruik gemaakt moet hebben van een ijzeren staaf. Brandstichter aangehouden. Omtrent den brand, die Vrijdagavond in de Nationale Poppénfabriek te Den Haag is ont staan, vernemen wij het volgende: Toen de politie gealarmeerd werd voor een binnenbrand in de Parkstraat, wist men al direct, dat het in de Nationale Poppen- fabriek was. Dit is niet te verwonderen, als men weet, dat de politie reeds eenigen tijd geleden bericht kreeg, dat er vóór 1 Maart ,jn het bedoelde perceel brand ge sticht zou worden. Als de toekomstige dader werd aangewezen de zoon van den eigenaar, de 24-jarige reiziger, H. K., wonende bij zijn ouders te Voorburg. De politie meende, dat het haar plicht was deze brandstich ting te voorkomen en liet den jongen K. meedeelen, dat zij wist, dat hij plan had brand te stichten in de zaak van zijn vader en dat hij dat plan, in zjjn eigen belang moest laten varen. Toen de politie te Voorburg hem deze waarschuwing namens de Haagsche politie meedeelde, deed K. zeer verontwaardigd en beweerde, dat van de geheele geschiedenis geen woord waar was. Toch vond de hoofd commissaris het raadzaam het bedoelde per ceel niet uit het oog te verliezen. Geduren de vier dagen is het huis dan ook onafge broken door rechercheurs bewaakt. Vrijdag avond bemerkte een der rechercheurs, dat rook uit het perceel opsteeg en rook hij een scherpe brandlucht. Daar hij1 van de voorgeschiedenis afwist, begreep h# direct, dat de toeleg yan K., ondanks de genomen voorzorgen, toch gelukt moest zijn. Direct alarmeerde hij de brandweer en waarschuw de de politie De brand was ontstaan in den kelder, waar veel houtwol lag. Door het optreden der brandweer kon de brand tot den kelder beperkt blijven. Ware zij eenige minuten later gekomen, het pand zou niet meer te redden geweest zijn. De jonge K. had n.l. zijn voor zorgen goed genomen, hetgeen te gemakkelijker was, daar hij geheel alleen in het perceel was. Vanaf den kelder waren alle gangen, trappen, kamers bezaaid met houtwol, carton- nen doozen, poppenpraiken, stukken hout, papieren enz. Daarbij nog een bus petroleum, stukken celluloid en alle mogelijke andere fel brandbare stoffen. Alle ramen waren opengezet, zoodat in het perceel een gewel dige trek stond. Toen de politie zich van den stand van zaken op de hoogte gesteld had, gaf de hoofdcommissaris direct last den jongen K. te laten arresteeren. Aanvankelijk ontkende hij alle schuld. Hij was op reis geweest, zoo als hij zeide, en kwam zoo juist van den trein terug. Inderdaad had hij' een koffertje bij zich en was buiten de stad geweest. Echter had hij kans gezien toen hij van den trein kwam voordat hij naar Voorburg ging, den brand aan te steken. Toen men hem vroeg, waar hij' de brutaliteit vandaan gehaald had om zijn opzet, ondanks de waarschuwing toch te volvoeren, zeide hij, dat hij op zijn alibi vertrouwde. Gisterennacht heeft hij een volledige bekentenis afgelegd. Hij zat in geld zorgen en wilde het doen voorkomen, also! zijn geld bij den brand verloren was geraakt. K. js door de politie in verzekerde bewa ring gesteld. (Moeder) Liefdes list. Het Utr. Dgbl. doet het volgende verhaal: Voor d§n Utreohtschen kinderrechter moest hedenmorgen een 16-jarig meisje verschijnen Zy zou zich in de buurt harer woning bij een ruzie hebben schuldig gemaakt aan mishan deling en dat bezorgde haar een vervolging, die vanwege den 16-jarigen leeftijd ran he) meisje, voor den kinderrechter aanhangig werd gemaakt Zij was opgeroepen tegen hedenochtend. En daar verscheen zij in den bloei van haai zestien jaren. „Is u (wij noemen natuurlijk willekeurige namen) Marietje Sophia Annekedie en die „Jawel, Edelachtbare". „En u is ongehuwd en zonder beroep?" „Vmag excuus, ifc ben getrouwd". De rechter keek vreemd op, en alle aanwe zigen keken vreemd op. Men dacht in het eerste oogenblik nog aan 'n vergissing, aan een misverstand of zoo iets. Maar er was heelemaal geen vergissing en nóg minder een misverstand deze zestien-jarige was inderdaad een gehuwde vrouw. Wettig en netjes getrouwd. Alles in orde. De kinder rechter verklaarde zich onbevoegd deze zaak verder te behandelen. Want door haar hu welijk was de 16-jarige meerderjarig gewor den en dus viel zij1 niet meer in de termen voor het kinder-gerecht. Wat was nu de achtergrond van deze myste rieuze geschiedenis Deze: de moeder van het 16-jarige meiské had hooren verluiden, dat haar dochter voor die mishandeling wel eens naar de tucht school kon worden gezonden. En dat wilde mama coüte que coute verijdelen. Voor haar Marietje geen tuchtschool! Nu niet en nooit niet. Moeder schommelde in minder dan geen tijd een aardige jongen op, geschikte echt genoot voor haar Maria en binnen tien dagen stapte Marietje met Floris aan haar arm het stadhuis binnen. En zij kwam er getrouwd uit. Moeder glimlachte stil. En liet den dag van heden rustig en onbevreesd aanlichten. Marietje was wel 16 jaar gebleven, maar door de verbintenis in de trouwzaal, boven de wet getild, die het kind anders met de tucht school had bedreigd. En zoo geschiedde van morgen voor den kinderrechter de apothéose: de 16-jarige getrouwd. Heusch en echt. Marietje zal de Tuchtschool niet zien. Zij' is „een meerderjarige vrouw", door haar man. Wiji denken dat moeder van avond tracteert. Marietje van 16 jaar zullen wij voor het historietje der mishan deling nu binnenkort wel ontmoeten voor den politierechter of meervoudige rechtbank. De straal des doods. Matthews, de uitvinder van den befaamden „straal1 des doods", die eenige maanden geleden zooveel van zich deed spreken, toen de Britsche Admiraliteit had geweigerd zijn uitvinding te koopen, is 'thans uit Amerika in Engeland teruggekeerd om zijn zaken te regelen en daarna voorgoed naar de Vereenigde Staten te vertrekken. Hij verklaart, clat de Ameri- kaansche regeering zijn uitvinding had aan gekocht binnen een week na zijn aankomst in de Vereenigde Staten. Hij- weigerde mede te deelen, welk bedrag hij er voor heeft ont vangen. Geheimzinnige misdaad te Londen. Te Londen heeft een geheim zinnige misdaad plaats gehad. Een zekere Eskisler, een Armeen, werd in zijn kantoor opgesloten gevonden, badende in zijn bloed. Een bebloede pook lag naast den getrof fene. Toen de typiste, die bij hem in dienst was, na den lunchtijd op het kantoor terug keerde, vond zij de deur gesloten en den sleutel voor deningang liggen. Binnen het kantoor hoorde zij gekreun en zij ging daarom den portier halen. Toen men het kantoor lokaal betrad, zag men Eskisler achterover op den grond liggen, terwijl alles er op wees dat er een wanhopige worsteling had 'plaats gegrepen. Eskisler's bureaustoel was omver gewor pen, zijn bril was verbrijzeld en zijn hoofd vertoonde vele wonden door herhaalde slagen veroorzaakt. „Hebben ze hem Hebben ze hem' waren de eenige woorden, die hij' nog kon uitbren gen, alvorens hij in bewusteloozen toestand naar het gasthuis werd vervoerd. Zijn toe stand bleef van dien aard, dat hem geen verhoor kon worden afgenomen. De politie heeft na een voorloopig -onderzoek kunnen achterhalen, dat Eskisler herhaaldelijk is las tig gevallen om geld door een man, wiens naam zij reeds te weten heeft kunnen komen. Ook is komen vast te slaan, dat degene? die (den moordaanslag gepleegd heeft, goed met de gewoonten van het slachtoffer op de hoogte moet geweest zijn. De telephoon- leiding op het bureau bleek doorgesneden. Een wandelstok met zilveren beslag, waarin een vreemde naam gegraveerd was, werd nabij1 het tooneel der misdaad gevonden. Detectives zetten het onderzoek in Üeze geheimzinnige zaak met ijver voort Echtscheidingen. Het Bureau voor de- Statistiek te Washington -heeft uit gerekend, dat er in de Ver. Staten een ver bazingwekkende toeneming valt te constateeren van het aantal echtscheidingen. In 1870 waren er in de Unie nog slechts 80 echtscheidingen op plke 100.000 echtelieden. In 1922 waren er op de 100.000 gehuwden reeds 330 echt scheidingen. In twee op de drie gevallen is het de vrouw, die de echtscheiding aan vraagt. Meer dan één derde van de oorzaken is „wreedheid" en weer een derde is „ver lating". De „dronkenschap" als reden is sedert de invoering van het drankverbod teragge- loopen van 3.4 pet. op 1 pet. van alle gevallen. Een ongemakkelijke school juffrouw. Juffrouw Vinot, onderwijzeres aan een dorpschool voor meisjes in Dogné- ville (Frankrijk) heeft in het schoollokaal een aantal kippen ondergebracht, en eiken ochtend gebiedt zij haar leerlingen het vuil, dat haar gevederde vriendjes in hun hok heb ben veroorzaakt, op te redderen. De ouders der kinderen waren van oordeel, dat hun kroost niet met dat doel de school be zoekt en ze zijn gaan klagen. Met het gevolg dat het gemeentebestuur de onderwijzeres wil ontslaan. De inspecteur van het onderwijs echter stelde een enqête in en handhaafde haar. De kinderen gingen staken, ran de 35 kwamen er slechts rijf op school. Hel 5s ;een strijd op leven cn dood geworden tsuschen het gemeentebestuur en de onder wijzeres, gesteund door den inspecteur. Voor loopig heeft juffr. Vinot het glansrijk gewon nen, daar het geheele gemeentebestuuraf getreden is! ,;j tl, BERLIJN. V. D. De verkiezing van een rijkspresident zal op 26 April plaats vin den. Als eandidaten worden genoemd Max, Luther en Loebe. AMSTERDAM. V.D>. De Partijraad der S. Pt A. P. stelde voor het Kamerlid* maatschap in de Zuidelijke "kieskringen de volgende groslijst samenVliegen, Drop, "Woudenberg, Grays (Breda), On- derdijk (Middelburg), v. d. Ploeg (Heer len). RENKUM. V. D. Ter beschikking van de justitie is gesteld S. v. d. B., directeur van de gemeente-gasfabriek, wegens kas tekort van f 13.000. Hij heeft volledig bekend. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Maart, 2.45 u. Berlijn 59.50—59.55 Brussel 12.54—12.56 Parijs 12.77—12.85 Londen 11.93V211.9334 Dollar 2.50Vs2.50% Rotterdam, 2 Maart. Graanmarkt. Tarwe met minder aanbod in de puikste kwaliteit 'vrijwel onveranderd verkoebt, overigens maar flauw gestemd. Verkocht naar kwaliteit van f10f15, extra puike daarboven be taald. Rogge vaster. Gerst flauw gestemd f 14-75f 15 50, Haver onveranderd f 10f 12.25, Zaai daarboven, Kleine groene en kroonerw- ten onveranderd verkocht, Schbkkers la ger f 15f21, Ri'. Boonen onveranderd naar kwaliteit f 15—f21 alles per 100 Kilogram'. -! ROTTERDAM, 2 Maart 1925. Veemarkt. Aanvoer422 vette run deren, 179 vette kalveren, 80 schapen en lammeren, 1746 varkens. Prijzen per 1/2 'k.g.koeien 37,5, 50, 57,560; ossen 48, 53, 58; stieren 41, 45, 50; vette kalveren 70, 85, 9597,5; schapen 33, 40; lammeren f30f40 p, st,varkens 36, 37, 37,5. Koeien en ossen aanvoer ruim' handel matig, prijken prijwel als vorige week. Enkele puik-beste 2,5 ct. boven noteering. Stieren aanvoer flink, handel traag, prij zen onveranderd. Vette kalveren aanvoer tamelijk, handel lui, prijzen iets hooger. Enkele puik-beste 2,5—5 ct. boven notee ring. Schapen en lammeren aanvoer kort, handel redelijk, prijzen vrijwel onveran derd. Varkens aanvoer groot, handel kalm, prijzen over 't algemeen iets lager. Naar vleesch-varkens de meeste vraag. Het buitenland kocht. Zaden. Bruin mosterd f 65f 70, geel mosterd f30f33, blauw1 maanzaad f32 f36, karwijzaad f21f23, lijnzaad bl. f20f22, idem wit ,f 23f27, koolzaad f30—f33. Vlas. 26500 k.g. blauw' fl.50f2; 9300 k.g. wit Zeeuwsch f 1f 1.40, 15500 k.g. Holl. geel f 1.40f 2.10, 16000 k.g. Gron. f 1.40—f2.10. Aardappelen. Brielsche eigenhei mers f4.75f5.70, Zeeuwsche eigenh. f 4.75f 5.10, blauwe eigenh. f 4.40 f4.60, Zeeuwsche bonte £4.75f5.40, id. blauwe id1., poters f2.75f4, Red Star f4f4.60, Bravo's f5.20fö.60 per 100 k.g.; wintermalta's 811 c. p. k.g. Ei eken 67 gld. p. 100 st. MIDDELBURG. Geboren: M. M. de Jonge Baas, geb. van Zweden, z. OverledenC. P. Buiterse, 81 j., ongeh. d. P. Maas, 70 j., goh. met M. C. Rozemond GOES. Huw.-afkondigingWilhelmus Mari- nus Timmer, jn>. 25 j. te Valburg en Geèr- tmida Welleman, jd. 24 j. te 's-Heer Arends- kerke. GeborenAdriana, d. v. Pieter Frederifc Schijf en Margaretha Schrijver. Van 19—26 Febr. SOUBURG. Getrouwd: Jan Beek, jm. 25 j. en Jannetje Bosselaar, jd. 27 j. Geboren: Hendrik, z. v. Hendrik Bostelaar en Johanna de Visser; Gijsbertus Lucas Wil helmus Theodoras, z. v. Gijsbertus Lucas Wil helm Theodoras Voetel en Christina van Doorne. Overleden: Maatje van der Weele, 74 ,j, wed. v. Jan Aarnoutse; Johanna de Visser, 5 mnd., d. v. Jacobus de Visser en Jo hanna Kaljouw. ,Vliss. Crt. WISSENKERKE. Geboren:' 14, Lena, d. v. Johannes van Goudswaard en Willemina de Smit; 16, Comelis Jacob Machiel, z. v. Cor nells Willem van Damme en Johanna Ever- harda Cornelia van Hee; Adriana, d. v. Comelis de Bruine en Cornelia Maria Visser; 21, Lambrecht Louis, z. v. Joost van Halst en Adriana Cornelia de Vos. Overleden: 17, Daniël Gillisse, 60 j., ecbtg, v. Maria Pieternella Koole; 17, Jacobus Taze- laar, 74 j., echtg. v. Lena Versluis. KATS. Ondertrouwd: 13, Maarten de Jonge 22 j. jm. en Jaeoba Boon©, 22 j. jd. te Colijnsplaat. Geboren: 10, Marinus, z. v. Marinus Kor- teknie en Pieternella Marcusse12, Pieter Marinus, z. r. Dirk Marinus Slimmen e»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3