i. Bil zier rain Paid Uit (Ie Pers. Allerlei. Ingezonden Stukken. Adsertentiën. VENDUTIE OPENBARE VERKOOPING groote partij Timmerhout. Een nieuw Heerenhuis c.a. Dinsdag 3 Maart 1925, publiek verkoopen li. Hef Pakhuis met afzonderlijke Bovenwoning Een groote partij Timmerhout, barak op Kali Beber ondergebracht En daar 'beleefde men het weerzien Want bet was hun kind, dat gered was en dat men op de baar meebracht. De vader wierp zich op den bodem, luide 'Allah aanroepend; weenend stortte zich de moe der naast de baarEr was niemand onder de toeschouwers, die dit tooneel met droge oogen aanzag. Ongetwijfeld was de jongen door den modderstroom opgepakt en meegesleurd. En in dien val moet hij in botsing geko men zijn met een hard voorwerp, daar zijn eene long een scheur vertoonde. Zijn toestand is thans redelijk wel, doods gevaar is geweken. De onvruchtbaarheid van het werk van den Pïatielandersbond. In „Nederland en Oranje" plaatste het Kamerlid Van den Heuvel dit interes sante artikel: .1= Dit artikel bedoelt niet een principieele bestrijding van het streven der diverse belang.engroeepn, die, sinds de evenredige vertegenwoordiging werd ingevoerd, in eléctoralen strijd met meer of minder suc ces meestreden. Ook niet, om in 't bij zonder dit aan te toonen van het werk der Plattelandspartijen. We volstaan te dezer zake met de al gemeen© opmerkingdat een zich ver- deelen der belijders van Gods Naam over verschillende groepen, een der ernstig ste gevaren is, welke ons ten aanzien van de geestelijke beginselen en hun invloed- op het Staatsbestuur bedreigen. Al de landen op het vasteland van, Europa zijn daar om te bewijzen het noodlottige van zulk een verdeeldheid. In SI die landen, waar de Christenen verzuimd hebben zich Staatkundig te or- g'aniseeren, is de droeve toestand aan wezig van een volstrekte invloedloosbeid der Christenen en der Christelijke begin selen op het landsbestuur. Die herinne ring aan dit waarschuwend beeld zij' ge noeg voor de geestelijke zijde van dit vraagstuk. We bepalen ons nu alleen tot de prae- tisclie zijde" en willen dan achtereenvol gens aantoonen: le. het overdrevene in de klachten over achterstelling van het Platteland; 2e. de onmogelijkheid om langs den Weg van afzonderlijke belangen-organi- saties verbeteringen aan te "brengen; 3e. de schade van dit streven voor de Plattelands-belangen 4e. den juisten Weg die ingeslagen; moet voor de behartiging onzer land bouwbelangen. Het overdrevene in de Plattelands klachten. Er is naar ons oordeel voor klachten Wel aanleiding. Rechtmatige grieven zijn aan te voeren tegen hetgeen gedaan en gelaten is ten opzichte van den Land bouw door opeenvolgende regeeringen. Het is het recht en de plicht van elke groep in het sociale leven om daartegen op te komen. Inzonderheid Wanneer ach terstelling van het land bij de stedelijke belangen, bedoeld of onbedoeld, een eg- volg is van het gevaarlijk streven van een politiek, die zich al meer oriënteert naar de stad en van het land. Z,ulk een po>- litiek is niet slechts een kwaad ten op zichte van de belangen die Worden ge schaad, maar meer nog een vergrijp .te- gen het nationale belang. In geheel' de wereld en niet het minst in Nederland is het Platteland jaren en eeuwen lang de bewaarster van tal van zéden en gewoonten, die van de hoogste waarde zijn voor hot behoud der volks kracht. Juist echter om de grootte van dit nationaal belang, is het zoo verkeerd de tegenstelling hier verkeerd toe te «pitsen. Daarom is het zoo noodlottig om hier door overdrijving schade te doen. De eenzijdige wijze, waarop door de voor mannen het Plattelandsbelang is voorop gesteld, de minachting welke men aan den dag legde voor élk ander belang, en niet het minst de veelal onbehoorlijke manier, waarop een en ander geschiedde, heeft veroorzaakt een onvoldoende aan dacht voor werkelijke grieven, voor in derdaad bestaande verkeerde toestanden. Een opsomming te geven van hetgeen is gedaan ten bate van den landbouw1 en een verhandeling te geven van wat had moeten geschieden, kan groot nut hebben, maar zou ons te ver voeren, althans om het ook eenigszins toe te lichten. Daar is veel goeds gedaan, daar had meer moeten gebeuren. 'Zonder na dere precieseering volge hier een aantal daden en maatregelen, die geen verschoo ning zijn voor ning zijn voor het nalaten van wat meer had moeten gebeuren, maar die Wel zijn een afdoende bestrij ding van de veel verkondigde meening, dat er onder de huidige politieke omstan digheden niets geschiedt ten bate van de boren. We gaan hierbij niet verder terug dan tot 1918, het jaar Waarin het Kabinet- Ruys optrad. Een verdediging van het Landbouw beleid van minister Posthum? ligt niet op onzen weg. Van hel goede vermelden we het navol gende: Groote uitbreiding van het Iand- bouw-onderwijs (oprichting 10 lagere landbouwscholen, vele middelbare en een groot aantal cursussen). Snelle int ek- king van een menigte crisismaatregelen, die het landbouwleven in 1918 knevel den. Afschaff'ng van het reg'stratie recht op de veilingen. Voorzichtige toepassing van de sociale Wetgeving ten plat'elande. (Geen regeling van den arbeidsduur, be tere ongevallenverzekering). Hier was alleszins reden voor, maar dat behoeft niet erkentelijkheid uit te sluiten. Als regel is veel moeite genomen voor den afzet onzer exportproducten. Op1 een paar uitzonderingen na is in onze handelsver dragen met landbouwexport genoegzaam rekening1 gehouden. Met het organisatielo ven en de organisatieWenschen werd veelal rekening gehouden. Bij! de Spoor wegen is als regel, evenals bij den Wa terstaat,' een geopend por geweest voor rechtmat'ge verlangens. Daar zijn natuurlijk, evenals bij elk an der belang, rechtmatige grieven. Vooral in dezen bezuinigingstijd gebeurt een en ander wat afkeuring verdient. Een op somming hiervan geven We thans niet; vermelden het alleen, om daardoor blijk te geven, van objectiviteit in het beoor- deelen. Eén grief die men heeft tegen het beleid van de tegenwoordige regeering inzake het landbouwbelang willen we even bezien, n.l. de bewtering: dat men heeft opgeheven het Departement vav Landbouw. Nu is dit pip zichzelf reeds onjuist. Er is nooit een zelfstandig departement van Landbouw geweest. Er is geweest vroeger, een Diepartement van Landbouw', Handel en Nijverheid. Drie takken van Dienst dus met elkaar vereenïgd en thans is Landbouw vereenigd met Bjnnen- landselie Zaken. Of dit nu voor den Landbouw scha delijk dan wel voordeelig is, hangt geheel en al af van den betrokken Minister. Is deze bekwaam en geneigd om de Overheidstaak ten opzichte van den landbouw te volvoeren, dan doet het er niets toe, of deze Landbouw alleen heeft of met iets anders gecombineerd. Waar het op aankomt is één man te hebben in de Regeering, die leiding geeft aan de taak der Regeering ten a.anz'ien der boe renbedrijven, en die ïiivfoecT Kan oefenen op zijn collega's, opdat ook zij met de eigenaardige agrarische behoeften reke ning houden.. Want al heeft men een af zonderlijk Departement van Landbouw, het meerendeel en do grootste landbouwl- belangen ressorteeren toch onder andere Ministers. Die bijzondere positie van den boer als belasting-object moet toch Worden ge regeld door den Minister van Financiën, de sociale verzekering' en de sociale Wet geving in 't algemeen vallen toch onder clen Minister van Arbeid, de zorg voor Water- en Spoorwegen, iets van zeer overwegend belang, bij1 den Minister van Waterstaat, het afsluiten van buitenland- sclie handelsverdragen, een levenskwes tie voor den export, bij den Minister van Buitenlandsche Zaken, terwijl tal van bestuursmaatregelen zouden blijven val len onder Binnenlandsche Zaken. Veel meer is het van belang; welke Mi nister men heeft, dan of hij' nog een an deren dienst beheert. Een krachtig man, die invloed oefent op zijn collega's van Financiën, Waterstaat, Arbeid1, Buiten landsche Zaken en Binnenlandsche Za ken, die invloed oefent op iiet geheel© regeeringsbeleid, moet het ideaal zijn van onze boeren en niet het verlangen! ■ïiaar een afzonderlijk Minister. Er blijven dus ook op dit oogjenblikl, en dit zal ook in de toekomst Wel zoo Wezen, rechtmatige verlangens onzer agrarische bevolking, wielke vertolkt mos ten worden. Voor ik aanwijs hoe dit het profijte- lijkst kan geschieden, wil ik aantoonen de onmogelijkheid, om hier iets te berei ken door een politieke belangengroep. Eindelijk is dit het intrappen van een reeds lang en Wijd-geopende deur. Reeds spoedig na 1918 zagen .3 van de 4 vertegenwoordigers van belangen groepen in dat er op de wijze van een belangen-eenling niets viel te bereiken. En de man der onder-officieren, en 'die der tooneelspelers, en die der midden standers, verlieten spoedig hun isolement en zochten aansluiting bij: de politieke groep, die hun het naast stond. Ze be grepen', dat ze voor hun belangen als groep niets konden doen .als afzonderlijk! man, maar alleen in samenwerking met een politieke fractie. Alleen de man van den Plattelandersbond scheen dit niet te snappen. Dit pleit zeker niet voor zjgm bevattelijkheid. Voorts is uit de 7-jarige parlementaire practijk nu wel gebleken, dat .de Bond niets kan bereiken. De Plattelandersbond deed al die jaren niets anders dan, vruchtelooze pogingen om ook maar iets te bereiken, terwijl hij in alle oogenblik- ken, wanneer het spande, doodgewone linksche politiek voerde, anders niet. Nu behoeft dit niet te verwonderen. Ik, de eerste plaats niet, omdat elk belan gen streven bij voorbaat met onvrucht baarheid moet zijn geslagen, omdat het als zoodanig optredend, noodzakelijk een veel grooter aantal steeds tegenóver zich vindt. In de tweede plaats niet, omdat een belangengroep onontkoombaar rust onder het fatum van vertegenwoordigd te worden door ongeschikte vertegen woordigd te worden door ongeschikte vertegenw oordi gers. Dit zal als regel steeds zoo zijn. In elke belangengroep is de uitver- -korene hij, die het luidst schreeuwt, die het eenzijdigst redeneert. Wie objectief de zaken beziet (eerste voorwaarde toch voor een Volksvertegenwoordiger) wordt in zulk een kring niet voor vol aange zien en ontvangt geeii of weinig gehoor. Is het pas gebeurde in den Plattelan dersbond daartoe niet een geschikt be wijs? Daar is conflict tusschen de beide Kamerleden van den Plattelandersbond. Ieder weet, dat de heer Braat minstens 20 maal ongeschikter is dan de heer De Boer. .En toch kiest de bond partij voor den heer Braat en stuurt men den heer De Boer de woestijn in. Waarom? Omdat de heer Braat de meerdere is in schel den op stad, op arbeiders en ambtenaren, en (Ie mindere in zakelijke beoordeeling. Daarom handelde deze groep alzoo. Dit is het noodlot, waaraan geen enkele be- langen-groep ontkomt, en die daarom elk streven van dezen aard onvruchtbaar doet zijn.1) Het streven van den Plattelandersbond is echter niet slechts onvruchtbaar, maar voor de boerenbelangen zeer gevaarlijk en schadelijk. Gevaarlijk, omdat het 'door den klas senstrijd, dien het ontketent, oorzaak kan worden van een klassenstrijd van andere sociale groepen, talrijker dan de boeren, die geheel onzfe boerenbevolking onder den voet zouden kunnen loopen. Gevaarlijk, omdat het het goede wat er thans is: in elke partij een of meer land- bouwspecialiteilen die op hun fractie- genooten invloed oefenen, zou doen ver dwijnen als alle boeren Braat's voorbeeld volgden. Immers., waartoe gouden de politieke partijen, als alle landbouwers zich schaar- tleji onder de Plattelandersvaan, nog land- bouwspecialiteiten er op na houden. Inplaats van het veel beteekenende wat men thans heeft (in alle fracties pleit bezorgers) zou men krijgen een totaal in- vloedlooze groep- Groote achteruitgang dus. Gevaarlijk, omdat het door de over drijving, waarmee elke belangengroep op treedt, groote schade doet aan onze land bouwbelangen. Schadelijk, omdat door de ongeschikte, Onbeschaafde en ruwe manier, waarop de heer Braat optreedt, een odium wordt ge legd op onze boerenbevolking, dat de groote meerderheid niet verdient. Daar is een betere weg om onze land bouwbelangen te behartigen, en die is, dat onze boeren zich goed organiseeren. Dat wil zeggen, in organisaties, geschoeid op de beginselen hunner levensovertui ging. Door die organisaties moeten zij invloed oefenen op bestuur en wetgeving. Voorts moeten zij in de politieke partij, waartoe ze behooren, hun verlangens ken baar maken en verdedigen. Niet natuur lijk door een onmatig ijveren voor be- langen-oandidaten in eigen partij. Dat zou eeil verplaatsen van het kwaad zijn. Maar het geheel in 't oog houdende, mag ge vraagd worden, dat voor de completee ring van dat geheel, met een zoo belang rijk onderdeel .als de landbouw wordt gerekend. Tot dusver is dit geschied. De anti-rev. partij heeft ,tot op dit oogenblik niets doen blijken van onver schilligheid voor of negeering van onze landbouwbelangen, maar getoond er open ,oog voor te hebben. In dit artikel bezagen we het vraag stuk alleen van uit het boerenbelang zelf. Reeds op 'dien grond moet het oordeel over den Plattelandersbond .vernietigend zijn. Voor onze geloovige Plattelands bevolking zijn er natuurlijk nog veel drin gender redenen, om af te wijzen de lok stem waarmede vooral de zoogenaamde Rechtsclie Plattelandersbond onze Chris ten-boeren tot ontrouw zoekt te verlok ken. We bedoelen slechts duidelijk te maken, dat men met ontrouw te worden aan de a.-r. partij piet alleen een ernstig vergrijp pleegt aan onze geestelijke goe deren, maar bij dit reeds zeer ernstig kwaad, „ook de belangen onzer boeren zelve schaadt. D Een treffend staaltje van liet onver mogen van den Plattelandersbond om wezen lijk iets te bereiken, dat door hun kiezers wordt verlangd, is wel de indiening van het w.o. der regeering tot opheffing van den Zomertijd. De heer Braat heeft regeering eD volksvertegenwoordiging daartoe niet kun nen brengen, vermoedelijk tengevolge van zijn onbekookt optreden. De motie van het A.-R. Kamerlid Van den Heuvel heeft .er ongetwijfeld den stoot toe gegeven. Een gevaarlijke methode- Kleine Jan komt thuis, zijn buis gescheurd en met een blauw oog. „Wat is dat nu, Jan?" vraagt moeder- „Heb ik je niet altijd gezegd, dat je tot honderd moet tellen, alvorens je aan het vechten slaat." „Wel, moeder, dat heb ik gedaan," ant woordt de jongen met z'n oogen vol tra nen, „maar ik doe het nooit meer. Kijk maar, wat de andere gedaan heeft, ter wijl ik aan het tellen was." (Msb.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redactie Het spijt mij zeer, dat verz'uimd is mij op behoorlijke wijze in kennis te stellen van den persoonlijken aanval, dien een anonymus in uw blad van vorigen Zater dag tegen mij meent te moéten onder nemen. Dit feit, geplaatst naast het niet onderteekenen van zijn aanval, geeft al reeds zéér duidelijk aan, dat we 'hier te 'doen hebben met laag - b ij - de -gr o n d staande politiek. Zulle geschrijf zou dan ook eigen lijk niet in aanmerking kunnen komen voor een polemiek, ware het niet, dat zwijgen van mijn kant, tot verkeerde ge volgtrekkingen zou kunnen leiden. Zie hier even de feiten, ontdaan van alle persoonlijkheden, die des schrijvers zwak heid wat al to duidelijk demonstreeren. Het is nevg slechts kort geleden, dat het hoofd der Openbare Lagere School alhier, mij in overweging gaf een paar lokalen van nieuwe banken te do-en voorzien,, omdat hij meende, dat do thans in ge bruik zijnde banken uit den tijd waren. 'Deze banken zijn zoo ongeveer een 40 a 50 jaar oud, dus nog ouder dan die der bijzondere school, waarover het gaat. Op mijn voorstel zijn toen de bewuste banken die er inderdaad zeer onooglijk uitzagen, afgeschaafd, geverfd en gevernist. Na deze verjongingskuur zagen 4e banken er zéér goed uit. Een verzoek nu van het school bestuur ©ener bijzondere school alhier wil ik op dezelfde bovenomschreven wijze behandeld zien. Men vraagt om vernieu wing der banken, die echter na .eenzelfde behandeling als zooeven aangegeven, nog zeer best kunnen dienst doen. Bijl wijze van proef heb ik twee banken uit de be doelde Christelijke school laten halen en thans zien deze er 'uit als nieuw, hebben de vereischte breedte en kunnen nog jaren medegaan. Kosten van deze verjongings kuur slechts f 8 per bank, terwijl een nieuwe bank op f24 komt. Zonder ook maar één oogenblik te den ken aan haat of tegenwerking ten op zichte van bet Christelijk Onderwijs, is door mij aldus gehandeld, alleen en uitsluitend in het belang der ge- meente-financiën. Int'usschen niets meer dan plicht van elk raadslid. Zooals ik handelde tegenover de Openbare School handelde ik precies ten opzichte van de Christelijke School. Ik meen dus hier in den waren .zin des woords ook te kunnen spreken van gelijkstelling tusschen Openbaar en Bijzonder Onderwijs. Ik heb .er geen enkel bezwaar tegen, dat men mijne bezuinigingsvoorstellen; die ik in verschillende opzichten hier in toepassing wil brengen aan critie-k onderwerpt. Dat men het dan echter do© op een faire wiize en niet onder scheve of leugenach tige voorstellingen. Van socialistische zijde word ik in den Raad herhaaldelijk oyer .mij'ne zuinigheid aangevallen. Maar ik meen ten onrechte- Ik bewonder nu eenmaal iedereen, die geen gulden uit geeft, als hij 'tmet een kwartje klaar kan spelen. Ik heb nog' niet lang geleden daarvan in het openbaar blijk gegeven. 'tWas, toen ik werd aangevallen door het socialistische raadslid dhr de Priester, die door mij tot de orde werd geroepen toen liij de ministers De Visser en Golijn in den Raad aanviel, over hunne bezuinigingsmaatregelen ten opzichte van het onderwijs. Ik genoot toen de eer als voorzitter van den Raad hier te fungeeren en prees deze regeering inzonderheid Z- Exc. Minister Golijn voor zijn hezuini- gings-maatregelen in het belang van ons land. Want het moge wellicht in veler ©oren paradoxaal klinken, maar alhoewel niet behoorende tot de Christelijke poli tieke partijen, heb ik eerbied voor den man, (die met krachtige hand ingrijpt in het belang van ons land. Ik grijp zelfs dqze gelegenheid gaarne aan hem open lijk h'ulde te brengen, .hier op deze plaats M. de R., Aan Zijne Excellentie en aan hem alleen, is het te danken, dat wij niet in zoo'n treurige financiëele positie zijn geraakt als men rondom ons in het buitenland ziet. Dat leven boven zijn. stand moet maar eens uit zijn. Is in de eerste plaats de plicht van alle beheerders van openbare kassen, daarvoor le waken. Anonymus ziet hier uit dat ik lang zóó vijandig niet sta tegen over alles wat Christelijk is, als hij wel denkt. Wat kan men een zaak van ver schillende kanten bezien! Vindt ge ook: niet, anonymus? 'tGaat er mede als met een bloem, die door een spin en een bij bezocht wordt. De eerste zoekt er slechts gif, om te dooden, de tweede, uit sluitend den honing. Dat zit 'm niet in de bloem maar in 't beestje oat er op zit, M- de R. Ik twijfel er geen oogenblik aan, of de voorstander van het Christelijk onder- wij's is een geloovig Christen, maar laat hij dan, vóór hij zijne pennevruchten samenstelt, zich voortaan afvragen of het inderdaad wel Christelijk is, zijne mede- menschen op geheel losse schroeven iets aan te wrijven, wat absoluut niet be staat, dan jioog'stens alleen in zijn ver beelding. Ik zal het hierbij voorloopig laten, doch ik vertrouw, M- de R., dat ik telkens gelegenheid zal krijgen te antwoorden, als men in Uwe kolommen er toe over gaat ever mij opzette.ijk en onnoodig ver keerde voorstellingen ten beste te geven. •Met dank voor de plaatsing, Uw dvv dr W- N. .TOBSE, wethouder. Souburg, 25 Februari 1925- (Na deze ori. ook voor X. bevredigende beantwoording kunnen wij 'tdebat slui ten, tenzij X, doch' dan met zijn vollen naam onderteekend, nog iets hebbe aan te merken. Red.) De Notaris E. C. VAN DISSEL te Soes, zal op des avonds om 8 uur, in „De Prins van Oranje" te Goes, onder Goesi met flinke fi-ontbreeiJte, gunstig gelegen aan de Lange Kerkstraat no. 20, uitkomende aan de Korte Vorststraat, groot 2 A. 41 c.A waarin thans de zaak van de Firma B. QUIST wordt uitge oefend, te veilen ia 2 perceelen en gecombineerd, als: 1. Het Ksen- en Winkelhuis! aan de Lange Kerkstraat co. 20, met uitgang aan de Korte Vorst straat, groot circa 1 A. 70 c.A. Op gebruik 1 April 1925. 2. Het Pakhuis en Erf, aan de Korte Vorststraat, groot circa 71 c.A. Het pakhuis is verhuurd voor f3,per week. Te bezichtigen eiken werkdag van 24 uur- gunstig gelegen aan de Oude Visch- markt no. 6, groot 1 A. 47 c.A. Ia huur bij den heer A. Kik. Te bezichtigen Donderdags van 24 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris. DE WILDE HEIJBOER zullen op Woensdag 4 Maart 132S, des voormiddags 10 uur, in de Prins van Oranje te Goes, ver k o open: Chiffonnière, mah. Penant-, Machine- en andere Tafels, Canapé met kus sens, Weener-, Rieten-, Keuken en andereStoelen, Schilderijen, Klokstellen, enkele en dubbele Waschtafels, 5 ijzeren ledikanten, 5 complete Bedden met Matrassen, 20 Dekens, Dekenkist, Gas en Petroleumlampen, diverse Kachels, Koolbakken, Karpetten, Vloerkleed, jes, Glas- en Aardewerk, enz. enz. Benevens een completen Herberg- inventaris. Voorts: groote partij Manufacturen, w. o. Buksking, Stoffen, Overhemden, Broeken, Jas sen, enz. en nieuwe wollen Dekens. Op deze verkooping worden ver kocht, de goederen afkomstig van nu wijlen Mej Wed DE RUIJTER. Zindelijke goederen kunnen wor den bijgebracht, waarvan opgave te doen bij den Vendumeester D JACOBS. Kijkdag Dinsdag te voren. van een Deurwaarder J. M. DE KOK te Goes, zal op Woensdag 4 Maart 1925, a. 's morgens 10 uur te lerseke, aan de haven; b. 'sDanaiddags 12>/2uur te Wemetdinge, aaa de herberg bjj dhr. M. Korstanje; Donderdag 5 Maart 1925, a. 's morgens 10 uur te Baarland, op het dorp; b. 's namiddags l2'/t uur te Oudelande, op het dorp; Vrijdag 6 Maart 1925, a. 's morgens 10 uur te Hoedekens- kerke, op het dorp; b.'s namiddags 12 'Jj uur te 's Gravenpolder, aan de herberg bij dhr. E Kessela iren Zaterdag 7 Maart 1925, a. 's morgens 10 uur te Driewegen, aan de Koekoekb. 's namiddags 12'/i uur te Ovezande, aan de herberg bij dhr. M. Raas, a contant verkoopen zeer geschikt voor het bouwen en repareeren van schuren, stallingen en bergplaatsen, bestaande uit: Amer. grenen-, vuren- en eiken- Planken, in versch. lengten en dikten, zware Baddings, Platen en Stijlen, Delen, Kepers, Latten en Schotten, partij Am^rik. grenen Deuren en Luiken, partij gewaterde buitenlandsche Sparren in versch. lengten en dikten, dienstig voor Icheepsbalken en stellinghout voor metselaars. Uit de hand te koop of te huur aan den Straatweg van Goes naar Kloetinge, met f linken Tuin, groot 8 Aren Te. bedragen ten kantore van Notaris VAN DISSEL te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3