Onderwijs. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Wetenschap en Kunst. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Ito Moopiop. MpMiqpi. enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. voerder van de Confessioneelen verstaat de Vunst van klagen trouwens. Noemt hij de Gereformeerden bij voorkeur „Afge scheidenen" of „Neo-Gereformeerden", hem komt wettig de naam van Neo-Dtolee- remde toe. Onze Neo-Doleerende broeder dan klaagt, doleert, dat de Gereformeerden over de benoeming van D!r Palache niet met hem medeklagen. Hij vernieuwt het verwijt: ik heb klaagliederen gezongen en gij hebt niet geweend'. Als het Ds Lingbeek tot troost kan strekken, wil ik gaarne dit verklaren: ik zou er mij in verheugen, wanneer mor gen aan den dag alle modernistische professoren in de verschillende „theo logische" Fakulteiten door orthodoxe, zeg, door „konfessioneele" hoogleeraren kon den worden vervangen. Wij als Gereformeerden zouden het daardoor minder rustig krijgen. Want door geen enkele richting worden wij zoo fel bestreden als door de konfessioneele. Als de konfessioneelen zulk een macht bekwamen aan de Universiteiten, zouden zij ons zeker nog sterker bestrijden. Maar dat zouden we er voor over hebben. Want letten we niet op verschillende Woordvoerende personen, maar op de be ginselen, dan staan de konfessioneelen dicht bij ons. Doch de kwestie of een modernist van „protestantschen", dan wel van „Joodschen" huize zal worden benoemd, laat ons geheel en al koud. Dat is een verschil van neus, haar en uit spraak. Meer niet. En beide soorten van modernisten blijken, getuige Prof. Groene- w'egen, het best met elkander te kunnen vinden. Bij de Anti-Semieten willen we niet worden ingedeeld. Maar al zou het ous goed doen indien konfessioneele hoogleeraren de zetels der modernistische innamen, daarmee spre ken We niet uit, dat de konfessioneele®] hierop recht hebben. De Christelijke Overheid heeft ten opzichte van de be noemingen ook een roeping. Maar Ds Lingbeek verwart te zeer de Christelijke Overheid met een Nederlandsch Her vormde overheid. Een „theologische" Fa- kulteit, die een bepaald Nederlandsch Hervormd karakter zou dragen, is voor ons veroordeeld. En als we dan liever Prof. 'Böhl dan Prof. Palache aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam za gen, Worden We niet gedreven door het motief, dat Prof. Böhl Nederlandsch Hervormd' is, maar omdat hij niet mo dernistisch is, al is zijn „orthodoxie" de onze niet. Heel ons oordeel Wordt hierdosr bé- heerscht, of men verder of dichter van ons Gereformeerd beginsel afstaat. Hoewel zeer zeker dè kwestie van de Theologische Fakulteiten aan de Open bare Universiteiten ons ter harte gaat en wij haar allerminst zoo slecht mogelijk Wenschen, gelijk booze tongen fluisteren!, hebben We op het terrein van het Hooger Onderwijs te veel opbouwend werk te verrichten, dan dat ons veel tijd tot klagen zóu overblijven. Maar Dis L. c.s. hebben geen opbouwend' werk aan de hand en daarom hebben zij plenty tijd om te klagen. Daar "heeft men meteen het onderscheid tusschen de Doleantie van '86 en de Neo-Doleantie van Ds Ling beek. De Doleantie van '86 bouwde. De Neo-Doleantie van De Lingbeek en de zijnen klaagt en kermt alleen. Goes. Mej. C. H. de Schrijver heeft hare benoeming tot onderwijzeres aan de Chr. school voor L. O. (hoofd dhr- Ne- derhand) aangenomen. Goes. Te Arnhem behaalden het dipl o jrpfi Machineschrijven (Folmer's tienvin- gersysteem) uitgereikt door de Federatie van Ned. Steno-Loeraren, Systeem I. Pit man, de dames 0- Witkam en D- Q. van Breen te Gees, dhr J. Lioen en .J. M. Kroon te Terneuzen en J. Dijkstra te Vlissingen. Het diploma snel-machine- schrijven (50 woorden per minuut) dh!r J. M- de Groen te Terneuzen. Voor diploma A- Stenografie Pitman, eveneens uitgereikt door bovengenoemde Federatie, slaagden de Dames O- Wit kam en D Q. van Breen te Goes en dhr J. Lioen te Terneuzen en J. Dijkstra te Vlissingen. Voor diploma B Stenografie pitman, de dames 0- Witkam en D- Q- van Breen. Voer diploma 0- Stenografie pitman, de dames J. El. Kramer en J. L- Kramer en dhr J. M- de Groen te Terneuzen en F. J. de Ruyter te Zaa.inslag. Voor diploma Leerares Stenografie Me.j C. Lagas te Zierikzee, allen leerlingen van do Kon. Erkende pitmanschool, Di rectrice Mej. N. Crucq, Oostsingel 20— 22, Telef. 222, te Goes. lerseke. D» voordracht voor de benoe ming van een hoofd aan school I (vac.- D Rietveld de Hondt) is als vo'.gt samen gesteld: 1. L. Herman te 's Hertogenbosch; 2 J. Ilage te Ridderkerk (öud-Ierseken); 3- A. Zonneveld te Amsterdam en 4. J. Buitenwerf te Appiogedam. Geslaagd te 's-Gravenhage voor 3e stuurman groote vaart dhrn H. Dorré, G- Holeman en R. Rijkens. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Redaktie, Mag ik naar aanleiding van de discussie orer de handelingen van 't Van Hattum Prümersfonds, waarin ook mijn naam direkt of zijdelings genoemd werd, eenige opmer kingen maken. Misschien wordt de zaak er duidelijk door. Allereerst 't volgende. Het dorpshuis is ge schonken door de Fam. van Hattum en aan vaard door 't Bestuur. Dat het niet ter eero van den schenker en tot nut van 't dorp gebruikt is, heeft zijn oorzaak in dorpspolitiek. Daarop ga ik niet nader in, al zegt 't na tuurlijk wat, dat deze schitterende schen king aldus is te schande gemaakt. Ten tweede eenige opmerkingen over de regeling met de Fam. Beth. Het besluit is genomen eerst op' een onwettige vergadering pl.m. 10 Dec. '23, waar de minderheid (de heer Van Liere en ik) niet aanwezig was. Het besluit is nogmaals genomen op een vergadering pl.m. begin Maart '24 met 3 stemmen voor en twee tegen (de heer Rin- ders en ik). Uit een afschrift van 't gesloten contract, dat de heer Beth zelf aanbood, citeer ik: In aanmerking nemende, dat door onderge- teekende ter eene zijde (de heer Beth) voor onbepaalden tijd, althans voor zoolang als hem goed dunkt te Ellew. woonachtig te zijn, is gehuurd een gedeelte van 't pand, kadastr. no. enz., dat thans genoemde stichting voorschreven huur wenscht te doen eindi gen en genegen is, alle door hem ge maakte onkosten van verhuizing en verbouwing ad f 1564.19, te vergoe den, zoo gemeld gedeelte door hem huurder ontruimd wordt. Daarna volgt de overeen komst die gesloten en uitgevoerd is. Er is dus geen sprake geweest van twee derden der onkosten op een officiëele ver gadering. Bovendien zouden die naar do ge geven berekening f 1400 zijn. Maar alle ge maakte onkosten van verhuizing en verbou wing, die gevraagd werden, zijn vergoed. De meerderheid heeft pal gestaan voor de be langen van den heer Beth. De minderheid achtte een schadevergoeding billijk, toen de heer Beth ruim 2 jaar in 't huis woonde, en heeft voorgesteld, om zoo do heer Beth binnen 3 maanden het huis verliet, do boven gemelde som uit te keeren, verminderd met de door 't Fonds voor de Fam. Bethge maakte onkosten ad pl.m. 700. Bovendien heeft Mevr. van Hattum deze schadevergoe ding aangeboden, maar die is door de meer derheid geweigerd. Nadat de zaak slepende was gebleven of gehouden, was de minderheid tegen elke ver goeding, omdat de heer Beth ten slotte 4Vs jaar in 't huis voor een prijsje (f6 per week) gewoond heeft. Door de getroffen re geling heeft hij 41/2 jaar gratis gewoond. Aan de zaak zefve is niets meer te doen. 't Besluit is in een wettige vergadering ge nomen. Het is te begrijpen, dat Ellewouts- dijk 't jammer vindt, omdat 't geld van armen en zieken zoo misbruikt is en niet gebruikt voor hen en voor de jeugd. U dankend voor de verleende plaatsruimte. Hoogachtend, Uw dw., W. S. VAN LEEUWEN, Oud-Voorz. van Hattumfonds. Velsen. 24 Febr. '26. Stikgas ais „homoeopatisch" genees middel. Op het oorlogsveld had do Anierikaan- sche geneeskundige dienst waargenomen, dat golven verslikkend gas de soldaten onvatbaar maakten tegen verkoudheid, bronchitis en griep, indien hot 'gebruikte gas uil chloor bestond. In zulke gevallen genas de aandoening door beperkte hoe veelheden van een middel, dat in groote hoeveelheden verstikkend en vergiftigend zou gewerkt hebben. Thans in vredestijd hebben de Ameri- kaansclie dokters van leger en marine onderzoekingen ingesteld om uit te ma ken, welke de grens van de tolerantie van het menschel ijk organisme voor chloor is. En nadat zij gevonden hadden, dat twee honderdste milligram chloor op een liter lucht goed verdragen werd, zijn zij op het denkbeeld gekomen, de patiën ten op te sluiten in gechloreerde kamers, waarin de atmosfeer, licht doortrokken is van bleekwater (eau de Javel), wat alleen een lichte prikkeling op het oog- slijmvlies, gelijk bij een gewone verkoud heid in het hoofd, veroorzaakt. Het resultaat heeft, volgons de Parijscbe Matin" de verwachtingen overtroffen. In drie of vier uur van behandeling waren verkoudheden, goedaardige gevallen van bronchitis, griep, kinkhoest aan de bete rende hand. Thans zijn op een totaal van 1000 patiënten, die in de ziekenhuizen behan deld zijn, 80 pCt onmiddellijk genezen of op wonderbaarlijke wijze veel verbeterd. En het middel is ook reeds met veel suc ces op paarden toegepast bij aandoenin gen van bun ademhalingsorganen. Ongelukken. Terwijl het vaartuig van den schipper S. de draaibrug bij Mun- sterscheveld passeerde, stak het 8-jarig doch tertje van S. haar hoofd juist buiten de roef van het schip. Dit lichaamsdeel raak te tusschen de brug bekneld en werd ge heel verbrijzeld, zoodat de dood spoedig intrad. Te Valthermond is de eohtgenoote van den arbeider K., toen zij plotseling een flauwte kreeg met het hoofd op de stee- nen geslagen. Ze stierf eenige oogenblikken later. Te GasselternijveenSchemond is de 29-jarige D. in het kanaal geraakt en ver dronken. Een 76-jarige weduwe te Wijhe, die de vorige week het ongeluk had, dat haar kleederen bij het vuur in brand ge raakten, ia aan de bekomen brandwonden overleden. 1 Het eerstel Te Pijnaeker werd gis teren het eerste kievitsei .gevonden. Welkome anonieme brieven Dat duurt nu reeds acht dagen. Te Vittel (Fr.) en in verscheiden dorpen van de om geving daarvan, arriveert eiken morgen een aantal anonieme brieven, aan de inwoners dezer dorpen geadresseerd. De meeste brie ven bevatten een brief van slechts twee woordenals schadeloosstelling, maar daar bij ingesloten een bankbiljet van 100, 50 of 10 frs. De geheimzinnige afzender heefl op deze wijze in een week reeds meer dan 10.000 frs. in deze dorpjes der Vogezen uitgedeeld. Heeft men met een berouwheb- benden dief te doenmet een krankzinnige of met iemand, die niet weet, hoe hij zijn geld moet opmaken? Men weet niet wat er van te denken. Bandieten gearresteerd. De politie te Berlijn arresteerde den 31-jarigen Amerikaan, Millan en den 20-jarigen Ame rikaan, Hansen, wegens deelneming aan den overval, welken zij in het afgeloopen jaat gemeenschappelijk met een aantal andere ban dieten op het motorschip „Veronica" aan de kust van Long Island pleegden. De bende bemachtigde bij den overval 20.000 kisten spiritualiën ter waarde van 680.000 dollar. De overval was ondernomen, ten einde do verzekeringssom in handen te krijgen, De leider der bende, de koopman Hartmann, kon tot nu toe niet in hechtenis worden genomen. Goed afgeloopen. Tusschen Apel doorn en Deventer is een autobus waarin een 16-tal personen gezeten waren, bij de po ging door een luxe-auto om te passeeren, aangereden. De autobus jeed den berm van den weg op en botste tegen een boom, waardoor het voorste gedeelte van de bus ineen werd gedrukt en de auto tot staan kwam. De luxe wagen vloog aan de tegen overgestelde zijde in een heg, welke gedeel telijk vernield werd. Alle inzittenden zoowel van de autobus als van de luxe-auto kwamen met den schrik vrij. De typhusgevallen te Nijme- gen. Omtrent de typhusgevallen in een,woon wagenkamp te Nijmegen vernemen we nader, dat er thans in totaal 5 gevallen zijn voor gekomen, waarvan één een doodelijk verloop had. Voorts is nog een verdacht geval' ge constateerd. Om aan geld te komen. De pen ningmeester van den Bestuurdersbond te Pur- merend had geld van zijn organisatie ver duisterd. Zijn medebestuursleden namen er genoegen mee, dat hij het ontbrekende be drag zou aanzuiveren. Het zou echter blijken, dat hij op vreemde wijze aan de daarvoor benoodigde gelden zou trachten te komen. Hij heeft n.l. aan de Koningin geschreven met verzoek om een gift van f 150, ten einde daarvoor in Amsterdam een melkzaak- je te kunnen koopen. Na langen tijd werk loos te zjjn geweest, zou hij dan met dat zaakje in zijn onderhoud trachten te voor zien. Van den secretaris der Koningin kwam bericht in, dat H. M. bereid was een bedrag van f 50 te geven als het burgerlijk arm bestuur f 100 gaf. Dit gelukte en zoo kwam het ten slotte, dat het armbestuur f 150 be taalde aan een persoon te Amsterdam, die de verkooper van het melkzaakje zou zijn. Doch later bleek, dat deze persoon niet anders dan een handlanger vara den bewusten pen ningmeester was, dio voor zijn diensten f 25 ontving. De politie heeft de zaak in han den en beide personen zuilera zich wel voor den rechter moeten verantwoorden. Vee vergiftigd. In de gemeente Weststellingwerf is een bejaarde, stilwonende veehouder in arrest gesteld, verdacht van vergiftiging van een beslag vee, toebehoo- rende aan den veehouder V. Ook de knecht van laatstgenoemde is gearresteerd. Nadat twee koeien van vergiftigd voedsel gegeten hadden, werd de daad ontdekt. Prinses Juliana leert fiet sen. Prinses Juliana leert thans fietsen. De zen zomer zal men dus waarschijnlijk onze Prinses op 't meest populaire vervoermid del tochtjes kunnen zien maken, Negen kalveren van vier koei- e n. Als een groote bijzonderheid kan wor den gemeld, dat vier koeien van den heer A. J. Bos, te Barneveld in korten tijd niet minder dan negen kalveren, ter wereld heb ben gebracht. Drie beesten hebben namelijk een tweeling geworpen, terwijl een dier den eigenaar met een drieling heeft verblijd. Een begrafenisvereeniging met gezellige avonden! Te Sittard bestaat reeds een vijftiental jaren een be grafenisvereeniging „Eendracht maakt macht", welke niet alleen voor het begraven van haar leden zorgt, maar ook ter bevordering van den gemeenschapszin eera paar keer in het jaar gezellige avondjes organiseert, meldt de „Tel." Zondag wa£ door de begrafenis vereeniging weer een dergelijk avondje op touw gezet, waarop Ds v. d. Berg een toe spraak hield over het onderwerp: „Verblijdt U met de blijden en weent met de wee nenden" Voort.s was er orgelspel en viool muziek, een tooneelstukje werd opgevoerd en de leden werden getracteerd op chocolade en koekjes. Kinderlijkje. Zaterdag is onder de gemeente Landsmeer in een kistje drijvende gevonden het lijkje van een pasgeboren kind (onvoldragen). P-oging tot inbraak. In den nacht van Zondag op Maandag is te Bussum een poging tot inbraak gedaan bij de firma KI. Door overklimming was men bij de achter deur gekomen, waar een ruit met groene zeep was ingesmeerd. De bewoners van het huis ontwaakten op het gerucht, waarna de inbreker de vlucht nam. Moordaanslag. Maandagmiddag heeft te R'dam de 24-jarige fabrieksarbeider D. getracht zjjn vrouw van het leven te berooven. Reeds eenige weken geleden had de vrouw de echtelijke woning verlaten en haar man 7erdacht er haar van, dat zij zich met andere mannen afgaf. Hij' vermoedde, dat zjj zich dien middag in een woning aan do Kleine Leeuwenlaan bevond. De man, begaf er zich heen en zijn vermoeden bleek juist te zijn geweest. Hij trof de vrouw thuis en op de trap ontstond een woordenwis seling. De man maakte zich ten slotte zóó driftig, dat hij een slagersmes trok en daar de vrouw ecu steek mede in de zijde toe bracht. Door een buurvrouw ondersteund is do vrouw naar het ziekenhuis gegaan, waar zij werd opgenomen. Haar toestand is niet ernstig. De man, die blijkbaar in een vlaag van jaloezie heeft gehandeld, heeft zichzelf bij do politie gemeld. (Tel.) Ontaarde kinderen. De moord op den heer Doorman, in Oost-Indië gepleegd, waarvan onlangs melding is gemaakt, blijkt gepleegd te zyn op instigatie van eigen kin deren, die aan ieder der drie moordenaars een rijksdaalder uitbetaalden. Opgepast. De hoofdcommissaris van politie te R'dam geeft belanghebbenden ern stig in overweging, alvorens in verbinding te treden met het Kantoor van Credieten en Hypotheken, ook wel genaamd Kantoor van Credieten, Hypotheken, Assuranties, As suranties, Wissels en Effecten, gevestigd aan de Claes de Vrieselaan no. 19b te Rotter dam, gehouden door Willem van Kassei, ge boren 9 Augustus 1887 te Middelharnis, in lichtingen in te winnen aan het hoofdbureau van politie, afdeeling centrale recherche, Haagscheveer 23. Een jn o e i 1 ij k werk. Te Steenwjjk is de vorige week door Gebrs. Meppelink, schoorsteenbouwers en reperateurs te Mep- pel een moeilijk werk verricht. Een 30 metef hooge fabrieksschoorsteen was door een vera zakking van het fundament belangrijk naar de fabriek gaan overhellen, zoodat er gegronde vrees bestond, dat het gevaarte zou omvallen en bij dien val de fabriek zou verpletteren. Genoemde heeren M. hebben in ongeveer een' week tjjds den schoorsteen weer in den rechten stand weten terug te brengen zonder dat het bedrijf ook maar een oogenblik be hoefde stil te staan. Om dit kolossale werk met zoo'n gunstig gevolg te kunnen uitvoe ren heeft men den schoorsteenmuur op on geveer manshoogte in zijn geheele dikte over ruim do helft van den omtrek, ter hoogte van twee steenen aan den tegenovergestelden kant van de helling uitgehakt. De hierdoor ontstane breede, hoogo en diepe gleuf werd met houten kielen aangevuld. Langzaam, zeer langzaam, zakte het gevaarte naar de gleuf om zjjn vorigen rechten stand weer in te nemen. Thans moeten nog enkele steenen in de gemaakte gleuf gemetseld worden en het ongelooflijke, een fabrieksschoorsteen van 30 meter hoogte, dio meer dan een halven meter uit het lood was gezakt, weer in zijn rech ten stand terug te brengen is met het meeste succes geheel geschied. (N. R. C.) MIDDELBURG. Door de politie is aan gehouden de steenhouwer G. J. H., we nende onder de gemeente Koudekerk)©, die er van verdacht wordt aan hem ten verkoop toevertrouwde grafmonumenten ten eigen bate te gelde te hebben ge maakt. Na het afleggen van een beken tenis is H. aan de justitie voorgeleid en. door deze naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. MIDDELBURG. Door een Werkman van de gemeentewerken alhier is op heeter- daad betrapt een man, die aan de ge meente toebehoorend hout had ont vreemd. De politie stelt een verder onder zoek in deze zaak 'in. Hedenmorgen werd door den hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat te Middelburg aanbesteed het on derhoud van het kanaal door Walche ren gedurende het tijdvak 1 Maart 1925 tot en met 28 Februari 1927. Raming f92.440. Inschrijvers waren de heeren: H. Kosten Cz., Wemeldinge, f99.430; H. Jansen Jz., St Laurens, f98.920; M. Va der, Vlissingen, f98.000; Th. Smeulers, Dordrecht, f97.700; W. Huson W.Lz., Vlissingen, f97.500; J. N. D. Bijl, Vlis singen, f97.100; P. Dekker, Veere, f96.760; N. V. Maatschappij tot uitvoeren van burger- en waterstaatswerken, Wil lemstad, f96.120; J. J. Jansen, Middel burg, f95.860; A. van der Straaten Jr., Hansweert, f95.370; en P. J. de Bour- graaf f94.960. Goes. De verbouwing van de Vakschool voor Meisjes alhier welke vorige week Maandagmiddag door B. en W. is aan besteed is thans gegund aan den laagsten 'inschrijver dhr J. Hendrikse te Schore voor de som van f21075- Breskens. Dinsdag had alhier de ver koop plaats van het oude Hervormde kerkgebouw aldaar, dat in ca. 1500 is gebouwd. Er was tamelijk yeel animo, ook van den overkant der Schelde. Koo- per werd tenslotte de heer W- Daansen, aannemer te Oostburg voor de som van f 825- De verdere inventaris van het ge bouw, zooals een 93-tal stcelen, die 100 jaar oud zijn, enz. bracht f9095 op. Het gebouw is verkocht met dien ver stande, dat, mochten bij de afbraak vond sten gedaan worden, deze het eigendom zijn van de Kerkvoogdij, terwijl het ge bouw 1 Juni as. móet geruimd zijn. Oostkapelle. Gisteren is publiek door notaris Blaupot ten Cate verkocht een woonhuis met erf en tuintje aan den Duinweg, groot 2 A. 40 c.A. Kooper dhr W. Boone Fz. te Aagtekerke, voor f1600. MIDDELBURG. Bevallen: C. M. Flipse Moens, z„; M. RoppejanFlorisse, z. Overleden: A. H. Vlaggen, 57 j. geh. met 7. H. Th. Neven, OOSTBURG. Tarwe f 12—f 17, Gerst Che valier f 15.50f 16, Wintergerst f 15.50— f 15.75, Rogge f 14.50, Haver fll— f12, Kroonerwten f 13—f 17, Bruine Boonen f 14 f 18. ROTTERDAM. Ter Rotterdaxnsche eiervei- ling, Warmoezierstraat 37—39, werden 230.000 eieren aangevoerd. Prijzen: Kipeieren f5.05f8.20, Eendeie ren f6.70—f7.35. GOES, 24 Februari 1925. Groote veiling Uien f9 per 100 K.G. v Kleine veiling: Goudreinet 1835, Tjerocn de Kiel 18, Zure Bellefleur 918, Fransche Bellefleur 611, Court Pendu 1018, Honds muil 711, Zure Bijenkorf 9, Reinctto d'Or 4—7, Zoet» Campagne 915, Zoete Belle fleur 813, Zoete Armgaard 6—9, Bender Zoet 57, Pomme d'Oranjo 611, Diverse appels 420, Kroetappels 15, Gieser Wil deman 59, Kleiperen 58, Britse!» Queen 11, Pondspereu 610, St.-Remey 57, Wio- terlouwtjes 58, Winter Bergamot 25, Win- tersuikeri) 34, Diverse peren 510, Kroet- peren 13 ct., alles per 100 K.G. DiversenSjalotten f 12f 19, Uien f 6 f 8, Stekuien f 4f 5, Kleine Uien f 3, Sprui ten f 12f 14, Gele Sjavoyekool f 4—f 8, Veld sla f 11, Wijnpeeën f 1.30, alles per 100 K.G. Roode kool f7.70, Groene Sjavoyekool 13, Boerekool f 2.20, Prei f 0.80f 1.30, alles per 100 stuks. Prei f 18 per 100 bos. Honing 46—52 ct per flacon. VLISSINGEN, 24 Febr. 1925. Kleiperen '57, Gieser Wildeman 56, Reine d'Or 11 12, Witlof 1520, Schorseneeren 1623. Uien 67, Spruiten 621, Koolrapen 2, Wynpeeën 23, Peeën '45,5 ct., affes per K.G. Roodo kool 39, Savoye kool 1,5 3,5 ct., beiden per stuk. Radijs 8, Selderie 11,5, Prei 25,5, Rabarber 10, Rapen. 3,5 4 ct., alles per bos. Veldsla 241, Spina zie 3241, Zuring 12 ct., alles per mand. Wisselkoersen. Amsterdam, 25 Febr. 1 u. Berlijn 59.4059.45 Brussel 12.54—12.56 Parijs 12.94—12.97 Londen 11.881,4—11-88% New-York 2.491/2—2.4934 TELEGRAPHISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den ochtend vos 25 Febr., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.6 te Abisko, laagste 729.3 te Blaoksod. Verwachting tot den avond van 26 Febr. Meest matige tot krachtige Zuidelijk» tot Zuidwestelijke wind, zwaarbewolkt tot be trokken, waarschijnlijk regenbuien. Iets zachter. Kantongerecht te Middelburg. Door het kantongerecht te Middelburg zij» veroordeeld wegens: overtr. der Veiligheids wet: H. J. N., Koudekerke, tot 2 maal f10 b. s. 2 maal 10 d. h.overtr. Motor- en Rijwielwet: J. Th. S., Middelburg, tot f3 b. s. 3 d. h.fietsen zonder licht: N. Bu Vlissingen, J. P. G., Serooskerke, J. P. M., Koudekerke, W. G., Veere, ieder tot f3 b. s. 3 d. hL; rijden met een vierwielig motor rijtuig zonder licht: A. de W., Tiel, tot f5 b. s. 5 d. h.vrijgesproken zijnA. ICj, Aagtekerke, aangeklaagd wegens overtr. van het motor- en rijwielreglement, terwijl in die zaak aan getuige J. B., diens vordering tot schadevergoeding is ontzegd; J. H., Koude kerke, aangeklaagd wegens overtr. der Veewet. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn ver oordeeld wegens: een uur na zonsondergang met een geweer zich in het veld bevinden: J. H., Kloetinge, f 15 b. s. 15 d. h., geweer en patroon verbeurd; in het veld wild ver voeren: J. v. d. L„ Biezelinge, f7 b. s. 7 d. h., met uitleveren haas of f2.50 b. s. 2 d. h.In verboden tijd wild vervoeren A. H., Kloetinge f 15 b. s. 15 d. h., met verbeurdverklaring in beslag genomen faisant; niet beletten, dat hond, die Jhjji bij zioh heeft, wild opspoort: K. D., Sas van Goes, f3 b. s. 3d. h.met wildstrik ziob in het veld bevinden: C. Z., Biezelinge, vrij gesproken over het plein van de groote markt rijden met een auto: P. C. v. d. S., Goes f5 b. s. 6 d. h.overtreding onge vallenwet: J. v. H., Waarde f10 b. s. 10 d. h.overtreding invaliditeitswetJ. v. H„ Waarde, 70 maal f0.50 b. s. 70 maal 1 d. h.overtreding Boterwet: J. C., Wemeldinge f3 b. s. 3d. h.; leerplichtig kind arbeid doen verrichten: C. d. K., Biezelinge, 2 maal f 1 b. s. 2 mpöJ 1 d. h.zonder vergunning langs of op een spoorweg Ioopen: C. v. d. B., C. G., Waarde f3 b. 9. 3 d. h.zonder machtiging over openbaren weg mollenhuiden vervoerenJ. J., O.- en W.-Souburg, f 3 b. s. 3 d. h.venten zonder vergunning van B. en W. te Wemeldinge, J. C. v. E., Breda f5 b. s. 5 d. h.met auto rijden zonder aan voor- en achterzijde nummer en letter aangebracht: J. A. A., Goes, £5 b. s. 5 d. h. 's avonds met auto rijden zonder achterlicht: C. D. K., lerseke, f5 b. s. 5 d. h.auto in werking laten staan zonder toezichtA. C. P., Waarde f 10 b. s. 10 d. h.in bocht van een weg met een auto de rechterzijde niet houden: G. H., lerseke, J. P. M., We meldinge f3 b. 8. 3 d. h.met rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. J., Heinkenszarad f 5 b. a. 5 d. h,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 3