BiiMilaai Rechtszaken Uit de Premie. Kerknieuws, Onderwjis. Leestafel. Het laatste slachtoffer van de alom im Engeland heersehende griep is Lloyd George. Deze is plotseling ongesteld ge worden, terwijl hij aan het station te Birmingham wachtte, om naar Londen te gaan. Hij ging naar zijn hotel terug en toen hij daar den thermometer aan legde, bleek hij flink koorts te hebben. Te Szittkehmen bij Tilsit in Oost- Pruisen is een waanzinnige tijdens een godsdienstoefening den predikant vaneen, baptistengemeente met een ijzeren staaf te lijf gegaan. Hij bracht den predikant twee Zoo hevige slagen op het hoofd toe dat de getroffene een schedelbreuk kreeg. Zijn toestand is hopeloos. Men kon den krank zinnige slechts met groote moeite over mannen. Voor het eerst in dezen winter heeft het eergistemacht te Berlijn gesneeuwd- Gisterochtend duurde de sneeuwval, die met lichte vorst gepaard gaat, nog voort- Ook te Parijs is sneeuw gevallen. De politie te Marseille heeft Zater dagnacht een razzia op groote schaal ge houden in bars en nachtgelegenheden. Er zijn 5236 menschen, van wie 2330 vreem delingen, ondervraagd. Niet minder dan 622 zijn er aangehouden. Tusschen Werdohl en Altena in Westfalen zijn vier spoorwegarbeiders door een trein gegrepen en gedood. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast, doch vermoedelijk hebben de vier slachtoffers den trein niet hooren aan komen, omdat uit de tegengestelde rich ting ook een trein kwam, waarvoor zij op het andere spoor waren gegaan. De invloedrijkste vakvereenigings- leider van Noorwegen, Oli Lian, is Zater dag overleden. Lian was twintig jaar pre sident van de algemeene federatie van Noor sell e vakvereenigingen. De Noorsche regeering heeft bij het parlement een wetsontwerp ingediend be treffende een uitbreiding van de in het afgeloopen jaar ingevoerde belasting op verteringen in restaurants. Tot nu toe waren slechts die verteringen in restau rants, welker bedrag Kr. 3 (dus f 1.14) te boven gaat, aan deze belasting onder worpen. Volgens het nieuwe ontwerp zal de belasting, ook tot de kleine verterin gen in de restaurants en in hotels worden uitgebreid. Rijkspresident Ebert is lijdende aan blindedarmontsteking en zal ^geopereerd worden. Overeenkomstig de grondwet gaat de vertegenwoordiging van den rijks- president over op den rijkskanselier dr Luther. Op het station Oberhausen is een goederentrein ontspoord. De machinist en de conducteur werden onmiddellijk ge dood. Andere personen blijven ongedeerd. De „Olympiade". Ook „De Waarheidsvriend", hoofdred. ds M. van Grieken te Rotterdam, verzet zich tegen de subsidieaanvrage voor de „Olympiade". Zij schrijft o.m. Wij verklaren niet te begrijpen hoe de Regeering er toe gekomen is om ten behoeve van de Olympische Spelen een bedrag van één miliioen gulden beschik baar te stellen. Die Spelen druischen in alle opzichten tegen onzen volksaard in. Ze zijti een navolging van een heidensch feest, waar bij „de mensch wordt ten troon gevoerd en bewierookt door een vermateriali- seerd menschdom". Daarbij komt, dat, onder wie als vreemdeling in 1928 ons land zullen ko men bezoeken, er niet weinigen zijn, die wij liever buiten onze grenzen zagen blijven, dan ze een tijd lang binnen de hoofdstad des lands een onderkomen aan te bieden. De Olympische Spelen zullen voorts een nieuwe gelegenheid ge ven om Gods gebod te verbreken en Zijn dag te misbruiken. Nog eens, het is ons niet duidelijk hoe de regeering voor een dergelijke zaak zoo diep in de schatkist wil tasten. Eenerzijds bezuinigt zij op alles, zelfs op de meest nuttige zaken. Wij juichen dit toe om de groote landsbelangen, welke daarbij zijn betrokken. Maar anderzijds handelt zij met het steunen der Olym pische Spelen op een wijze, alsof het geld maar voor het .grijpen ligt. Wie zulk een financiëele politiek be grijpt, moet he tmaar zeggen. Het mooiste van de zaak is nog, dat, terwijl de kosten der Spelen geraamd zijn op twee miliioen, de belangstelling van de voorstanders reeds zoo groot is, dat uit aprticuliere beurs de kapitale som van f8068.97i/2 werd bijeenge bracht. Het Rijk, de provincie en de gemeente Amsterdam zullen maar moeten zorgen dat het geld er komt. Wij hopen, dat de Volksvertegenwoor diging Minister de Visser aan zijn ver stand zal weten te brengen dat ons volk van de Olympische Spelen niet is ge diend en nog minder bereid is daarvoor een miliioen te voteeren. En houdt de Minister desondanks aan zijn voorstel toch nog vast, dan verwerpe de Kamer het met groote meerderheid van stemmen. Het is gelukkig, dat ons volk wakker is en der regeering zijn protesten niet onthoudt. Ook „De Bazuin" verklaart zich er tegen; en vraagt „of het gewenscht is een miljoen uit te geven voor het zeld zaam gezicht van den massalen oploop raai «en troep dwazen." Allerlei. Naar „Het Volk" mededeelt lijdt de heer Duys aan kinkhoest, die hem dwingt eenige weken absolute rust te houden. Prov. Zeeuwsche schoon heids- en arc he o logische com missie. In de Zaterdag gehouden ver gadering van de Provinciale ZeeuWscho Schoonheids en archaeologische commis sie Werd het jaarverslag over 1924 vast gesteld. Advies Werd uitgebracht aan Ged. Staten ten aanzien van een aantal verzoeken om ontheffingen dér reclame verordening. Besloten Werd aan de ra den der gemeenten Brouwershaven, Veere, Aardenburg, Sluis en Hulst te verzoeken over te gaan tot vaststelling eener zoogenaamde monumenten-veror dening. Faillissementen. Failliet ver klaard: A. Sprangers, pensionhouder, wo nende te Goes, Stationsplein 6. Middelburg. Gistermiddag is de 19- jarige loodgietersknecht P. van het on geveer 9 M. hooge dak van het perceel hoek Rouaansche Kade en Bellinkstraat gevallen en bloedend opgenomen. Op me disch advies is de ongelukkige, die jen hersenschudding had bekomen, naar- het gasthuis vervoerd. Naar wij vernemen is door Ged. Staten goedgekeurd het besluit van den gemeenteraad tot het aangaan eener tij delijke geldleening voor de nieuwe brug bij de Koepoort, zoodat deze zal worden tot stand gebracht. Goes. Wij brachten lieden een bezoek aan de tentoonstelling, uitgaand© van den plantenziektenkundigen dienst, gphooiden in het Veilingsgebouw. Dhr Adema gaf den bezoekers allerlei inlichtingen. Waar op groote tentoonstellingen op afdealin- gen als „plantenziekten" te weinig gelet wordt, achtte men hlet noodig, zulk een expositie afzonderlijk te doen plaats hebben. Op een lange tafel werd do schadelijke werking van tal van insecten en planten ziekten aanschouwelijk voorgesteld. Daar was eerst de afdeeling appels, waai- we o.a. zagen: kanker, bloedluis, appelbloe semkever, schurft (in 1924 veel in deze streken voorkomend), ringelrups, spinsel- mot, Monilia (zoowel op appel als pleer. Ook de insecten en ziekten, welke de peren schade aandoen werden gedemon streerd. We noemen o.a. peregalmug, pok ziekte, schurft, slakvormige bastaardrups, wintervlinder (vcoral ook de kersen be- nadeeJend (hier werken lijmbanden goed) roest, rood© spin (ook en vooral bij appel en kruisbes), krul op perzik, loodglans op perzik, pruim en appel, rupsen op kruisbessen, kruisbessenmeeldauw, enz. Tal van aangetaste vruchten, bladeren en takken lieten duidelijk de werking de zer ziekten zien. Gelukkig dat de weten schap in de meeste gevallen een of meer bestrijdingsmiddelen weet te geven. We zullen van deze bestrijdingsmiddelen geen opsomming geven, daar de Plantenziek tenkundigen Dienst tevens uitgeeft tal van drukwerkjes, waarin ze zijn ge noemd. Ook deze vlugschriftjes en mede- deelingen waren op de expositietafel aan wezig. Wij vertrouwen, dat vele fruitkweekers ook particulieren, die uit liefhebberij in hun tuin fruit kweeken van de ge boden gelegenheid tot voorlichting gé bruik zuilen hebben gemaakt. Dhr Mazure uit Middelburg schrijft ons: Het spijt me zeer, dat de violist, die Woensdagavond op den avond van „Vreemdelingenverkeer" het „Ave Maria" begeleidde, door een onwaarheid zijn spel wil verdedigen. De muziek van Gounod moest niet worden gewijzigd naar de oefe ningen. Hij zag do oefeningen niet achter de schermen, dus kon zich naar deze ook niet regelen, wat ook niet aan hem werd gevraagd. Het is juist door U gezien het plegen van tijdig voorafgaand over leg ontbrak. Even voor het halen van het doek, werd de violist aan den pianist voorgesteld, ziedaar de fout. Hoedekenskerke. In de raadsvergade ring van Maandagmorgen waren met ken nisgeving afwezig de heeren Chamuleau en De Regt. Medegedeeld wordt, dat op verzoek aan Ged. Staten tot verlaging van de tarieven van den autobusdienst HoedekenskerkeGoes v.v. bericht is ontvangen dat voorloopig aan dit ver zoek niet kan worden voldaan. Inzake een verzoek van de vereen. Eigen Erf te Goes, om een voorschot voor het stichten van een plaatsje door J. Kaas te Kwadendamme, wordt na discussie op voorstel van B. en W. besloten te ant woorden, dat dezerzijds geen bezwaar bestaat maar er toch den Minister op te wijzen, dat het bij art. 4 der Land- arbeiderswet bedoelde bedrag van f 4000 met f 65.64 overschreden wordt, omdat de kosten van aankoop van de 30 A. grond f 1025.64 bedragen en de bouw kosten volgens aanneming f3040, zoo dat bet totaal bedrag is f 4065.64, waarin aanvrager 1/10 gedeelte betaalt. Verder wordt de boete bedoeld bij art. 13, be paald op f 1000 en de voorwaarde er aan te verbinden, dat de aflossing steeds zal moeten geschieden tegelijk met een der termijnen der rentebetaling. Een tweede verzoek dier vereen., waarbij f6401.30 gevraagd wordt om 18921 H.A. te koopen ten einde dit als „los land" uit te geven, komende dus de H.A. op f 2250, wordt besloten voorloop'g aan te houden om nadere inlichtingen in te winnen. Het zomerdagloon van den ge- meentekantonnier wordt op hetzelfde be drag van f 2.25 gehandhaafd onder voor behoud, dat Wanneer door den spooraan- leg de loonen hooger zullen Worden, dit nader onder de oogen te zien. Wemeldirige. In de Maandag gehouden raadsvergadering waren alle leden tegen woordig. Do Voorzitter opent de vergade ring met een toespraak, die door dhr P. Lindengerbh Azn. wordt beantwoord. Onder de ingekomen stukken bevinden zich de goedgekeurde gemeentebegroo- ting 1925, goedgekeurde wijziging "begroo- ting 1924, kennisgevingen aanneming van benoemingen, het adres van de Nationale commissie tegen het alcoholisme, dat van het Gemeentebestuur van Heemstede be treffende bestrijding annexatieplannen en dat van den Centralen Bond van Neder- landsch Post-, Telegraaf- en Telefoon-per soneel betreffende reorganisatie van het Postbedrijf, Wélke stukken voor kennis geving worden aangenomen. Naar aanlei ding van laatstgenoemd stuk 'deelde de voorzitter mede, dat zoodra van de op heffing van sommige postkantoren mel ding werd gemaakt, B. en W. zich tot de postautoriteiten hebben gewend: met ver zoek om inlichtingen en stappen hebben gedaan tot het behoud van het post kantoor en van den buidigen postdienst alhier. Dhr J. A. Dominicus betuigt voor zich zeiven en ongetwijfeld voor vele burgers B. en Wi. zijn dank voor hun spoedig ingrijpen, Waarmede dhr P. A. Lindenbergh Ezn. instemt. Het jaarver slag van de Commissie tot wering van Schoolverzuim en 'dat van het Verple- gingscomité Worden voor kennisgeving aangenomen. Besloten Wordt deze com missies voor de toezending dank te be tuigen. Een verzoek van bet Bestuur der Bijzondere School om vergoeding inge volge art. 101 der L.O.-w'et 1920, over 1924 wordt aangehouden. Op een vraag van dhr A. Dominicus zegt de voorz., dat deze vergoeding om administratieve reden nog niet kan Worden vastgesteld. Spr zegt, dat volgens een voorloopig onderzoek de afrekening zeer ten gunste van de gemeente zal vallen, daar van de verleende voorschotten ongeveer f400 zal moeten worden gerestitueerd. Aan den Kring 'Oost-Zuid-Bevefand van He Z. L. M. wordt op voorstel van B. en W. voor een te houden kringtentoonstel ling een bijdrage toegezegd van f 25. Vastgesteld wordt een suppletoir kohier hondenbelasting 1924, met 2 aanslagen en 2 honden op een totaal-bedrag van f6. Tot afgevaardigde en plv. afgevaar digde naar de algemeene vergadering van aandeelhouders der Waterleiding Mij. Z.- Beveland worden benoemd dhrn. 'F. Wa- beke Azn. en A. Dominicus. Dhr P. A. Lindenbergh Wordt tot zijn tevredenheid ingelicht omtrent een destijds gerezen geschil tusschen de Waterleiding Mij. en een ingezetene dezer gemeente omtrent Waterlevering. Voorgesteld Wordt een aandeel van f 100 te nemen in de N.V. Ammoniakfabriek ten behoeve van bet gasbedrijf. Dhr P. Lindenbergh licht dit voorstel toe en zegt dat het in de bedoe ling ligt bierdoor de mogelijkhe'd te ope nen het ammoniakwater als bijproduct van de Gasfabriek gemakkelijker van de hand te doen. Aldus wordt besloten. Voorts wordt besloten behoudens goed keuring van Ged. Staten tot onderhand- sche verhuring van de perceelen de Krammevate en de Sclioolvate voor resp. f 20 en f5 voor het jaar 1924. Dien Rijksveldwachter van Koeveringe wordt een gratificatie van f25 toegekend voor verleende politiediensten over 1924. Een ontwerp-besluit voor de vermoede lijke eindwijzigi'ng van de begrooting 1924 wordt na toelichting van den voorzitter vastgesteld. Hierbij wordt besloten de helft der kosten van verpleging van een armlast:gen krankzinnige voor rekening van de gemeente te nemen. De gemeente- begrooting 1925 wordt eveneens gewijzigd o.m. in 'verband met een voorstel van B. en W. om den post onderhoud straten met 1250 gulden te verhoogen. Na breedvoerige besprekingen wordt besloten hiervoor f 1750 meer toe te staan dan op de oorspronkelijke beg-ootmg Was ge raamd. Bij de rondvraag zegt dhr Ka- relse opgemerkt te hebben dat over de begraafplaats in strijd met het daarvoor geldende pachtcontract met een voertuig is gereden. Spr. geeft zijn afkeuring hier over te kennen en verzoekt B. en W. hierop toe te zien. De voorz. zegt dat aan het verzoek zal worden voldaan. lerseke. Naar we vernemen worden de onderhandelingen over den verkoop van zaai oesters met goed gevolg voortgezet. De vraag is groot, men denkt zelfs groo- ter dan het aanbod, dat door verschil lende omstand'gheden niet meer dan 40 pet. van verleden jaar bedraagt En uit Denemarken, èn uit Frankrijk, èn Enge land is dit seizoen veel vraag. De oes ters uit Zeeland die verleden jaar in Frankrijk uitgezaaid zijn, gaven in meer dan één geval een hooge winstmarge, zoodat dit jaar ook veel animo bestaat. Deskundigen schatten het te veel aan Zeeuwsch zaaigoed op niet meer 3an 5; a 6 miliioen, waarvan 20 pet. 30 k g. en 80 pet. 40 k.g. Serooskerke. Gisteren hield de land- bouwverceniging haar jaarvergadering. De opkomst was niet groot (11 van de 88 leden). Drie nieuwe leden waren bij gekomen. Uit het ver.il ig van den secr. ble k, dat de toestand der vereen, be vredigend is. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten bedragen fl500J.C8, de u tg. fl4.92t.33, goed slot f78.75. Besloten wordt met 't oog op 't kassaldo als 't kan maar V) pet. te heffen van den omzet, thans is het 1/2 pet. Dhr C. Melis en A. in 't Anker worden benoemd om de rekening van 't volgende jaar na te zien. Dhr Joh. Won- dergem wordt herkozen als bestuurslid. Door den secr. werd mededeeling ge daan over den gehouden ploegWedstrijd. Bij de rondvraag komt in bespreking 't aanschaffen van een kunstmeststrooier. Dhrn de Buk en Meijer worden opgedra gen onderzoek naar de machine te doen en op de eerstvolgende vergadering rap port uit te brengen. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Aagtekerke A. Sonneveld, cand. te Pijnacker, J. F. Qssewaarde te Grijpskerke en C. Sundermeijer te Rit- them. Geref. Kerken. Beroepen te Axel J. S. Post te Oudega; te Hazerswoude W. A. Wiersinga te Worm er; te Heemstede J. Hoek te Soest; te Scheemda W'. Tom, cand. te Hilversum. Bedankt voor Onstwedde door W. H. v. d.. Vegt te Drachtster-Compagnie. Kloietinge. De weleerw. heer ds G. E. Meloen heeft 't voornemen te kennen ge geven om jn het najaar van dit jaar emeritaat aan te vragen. Goes. Zondagavond hield ds J. de Vries in de Groote Kerk een herdenkingsrede naar aanleiding van zijn 25-jarig ambts jubileum. Tot tekst had Z.Eerw. gekozen: Hand. 4 vers 12. Aan het slot werd hem door de gemeente staande toegezongen Ps. 134 vers 3. De kerk was geheel gevuld. O d d-F e 11 o w. Over deze revolu tionaire vereeniging wil „De Bazuin" eeni ge artikelen ter voorlichting schrijven. Zulks o.a. in verband met het feit dat do Synode der Geref. Kerken in 1923 aan een der kerken, die om advies gevraagd had, heeft opgedragen, leden die lid zijn van dezen Bond ernstig te vermanen en bij volharding in hun kwaad de kerke lijke tucht op hen toe te passen. Nu was bij 't nemen van deze beslis sing prof. H. II. Kuyper niet aanwezig; en heeft den volgenden dag tegen 't ge nomen besluit zijn bezwaren kenbaar ge maakt, o.a. op grond hiervan dat daar mede wordt afgeweken van den tegel dat het feit van een zoodanig lidmaat schap op zichzelf een Christen nog niet censurabel -maakt. Dat de eene kerk 't eens schijnt met den professor en de andere met de Sy node, blijkt o.a. hieruit dat een deswege „afgesneden" lid elders weer in de ge meenschap der kerken werd opgenomen. Kerkinwijding te Bresken s. Alhier werd Zondag onder zeer groote belangstelling het nieuwe kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente in gebruik genomen. Velen moesten wegens plaatsgebrek te leurgesteld huiswaarts keeren. Aanwezig waren verschillende vertegenwoordigers van Synode en prov. kerkbestuur, classes en ringen en van tal van kerkeraden en kerkvoogdijen, de Vrije Ev. Gemeente, zoo mede tal van predikanten. Opgemerkt werden de heer P. Landsman uit Vlis- singen, die de Synode en het prov. kerk bestuur van Zeeland vertegenwoordigde, de vroegere predikanten ds J. A. Raams uit Rijswijk (Gld.), ds J. Meeuwenberg te Driel, ds W. H. H. Dijkman uit Rozen burg, de burgemeester, de heer Van Dus- seldorp, lid van Ged. Staten, de heer Wallien, lid van Prov. Staten, en cle heer Krijger, lid van de Tweede Kamer. De pastor loci, ds H. M. E. Bremer, sprak bij deze gelegenheid over Psalm 67:2. Na de prediking werd de met wel gekozen woorden gesteldp inwijdings formule uitgesproken. Toespraken werden gehouden door verschillende personen, terwijl de dienst werd afgewisseld door koorzang en zang der gemeente. (Ned.) Goes. Naar wij vernemen, is tot onder wijzeres aan de Chr. School voor L. O., Westwal alhier, benoemd mej. C. de Schrijver, thans onderwijzeres aan de Chr. School te Grijpskerke, woonachtig te Middelburg. Geslaagd te 's-Gravenhagc voor het stuurliedenexamen 3e stuurman groote vaart de heeren E. J. Cool, B. Knopper, T. van Orden, F. Boolman, N. Addicks en G. J- Hofstee. Slukken voor den Gemeenteraad van Goes Geldleening Kerkrestauratie. Bij Raadsbesluit van 11 October j.l. werd besloten, aan de Commissie voor de Restauratie der Groote kerk een sub sidie ineens toe te kennen tot zoodanig bedrag, dat een daarvoor aan te gane geldleening zou kunnen worden afge lost in twaalf annuïteiten van f750. Aan verschillende banken en instellingen hebben B. en W. daarop aanbiedingen verzocht, van welke die van de Rijkspost spaarbank voor de gemeente het voor- deeligst is. B. en W. stellen mitsdien voor, met gemelde instelling een lee ning aan te gaan groot f6163.90, af te lossen in 12 annuïteiten van f 750 te be ginnen met 1925. Vermindering maximum-aantal vergunningen. In 1920 bedroeg het Wettelijk maximum aantal vergunningen voor verkoop van sterken drank, zijnde 1 p r 250 inwoners, 31op voorstel van den Raad werd het door de Kroon verminderd met vijf, zoo dat het thans bedraagt 25. Door plaats gehad hebbende mutaties is dit cijfer in den loop dier vijf jaar bereikt; er zijn momenteel in Goes dus 26 vergunningen. Tengevolge van de stijging, Welke het getal inwoners sedert 1920 heeft onder gaan, zou het Wettelijk maximum thans niet, gelijk in dat jaar 31 bedragen, doch 34. Deze omstandigheid in aanmerking nemende, Wil het B. en Wl voorkomen, dat het ditmaal aanbeveling zal verdie nen geen voorstel aan de Kroon te doen. (O. i. een zeer povere argumentatie. Zon deze Ihisschien verband houden met de loopende geruchten, dat B. en W. aan het „Schuttershof" een vergunning wil len verbinden, waarop natuurlijk voorloo pig geen kans is, als 't maximum weer verlaagd wordt. Red.) R. K. Meisjesschool. B. en W. stellen voor gunstig te be schikken op het verzoek van het Bestuur der R.K. Meisjesschool alhier om krach tens het bepaalde bij artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor die school be schikbaar te willen stellen een totaal be drag van f299.18, benoodigd voor de aanschaffing van natuurkundige instru menten. Koninklijk bezoek. B. en Wi. stellen voor te voldoen aan het verzoek van het comité, hetwelk 3e feestelijkbeiden bij gelegenheid van het Koninklijk bezoek op 7 Augustus j.l. heeft geregeld, om een bijdrage uit de ge meentekas ter dekking van het tekort barer rekening, zijnde f476.88. Marktkc oplieden. In zake het verzoek van 't bestuur van den marktkcopliedenbond E- m. M- voor Middelburg en Omstreken om het inarkt- geld voor kooplieden van buiten de ge meente gelijk te maken aan dat voor ingezetenen, stellen *B. en W- voor, af wijzend te beschikken en 't zooi to laten; 20 cent por M2, doch voor ingezetenen 10 cent. Menigerlei Genade, wekslijksche predicatiën. Kampen, J. H. Kok. Deze uitgaaf is al zoo populair gewor den, dat zij bijna geen aanbeveling meer behoeft. Zij zit al midden in den veer tienden jaargang. Deze uitkomst is voor een groot deel te danken aan den goeden naam van redactie en uitgever, maar ook aan de goede verzorging der predicatiën door de medewerkende (gereformeerde) predikanten, en de .accurate technische uitvoering door den heer Kok. Kantongerecht te Goes. Gisteren vermeldden wij reeds het be gin van de behandeling der rechtzaak tegen den heer A- C. v. d. R., assistent- apotheker. Voor deze zaak was veel be langstelling op de publieke tribune. Onder de toehoorders was ook dhr L- la Porto, apotheker te Goes. Na den inspecteur werd als getuige gehoord mevrouw Snijders. Kantonrechter vraagt, of ze in den regel bij haar man woont. Get. antwoordt be vestigend. Op vragen naar het toezicht, antwoordt getuige, dat het door haar uitgeoefende toezicht voldoende is. Ze komt op ongeregelde tijtien controleeren en ziet den boel volgens haar beste weten na. De wet schrijft niet voor, hoe dikwijls het toezicht moet geschieden. Getuige zegt, dat het onmogelijk is, dat in een drukke apotheek do apotheker alle geneesmiddelen controleert voor de af levering. 1 Op een vraag van den verdediger, ant woordt getuige, dat haars inziens bet toe zicht voldoende wordt uitgeoefend. Do kantonrechter vindt, als dat toezicht vol gens de wet voldoende is, dat dan de wet een dwaze wet is. Getuige antwoordt nog op een vraag van mr Goed bloed, dat iedere assistent alle recepten, ook de moeilijke, moet kun nen klaarmaken. Getuige verklaart ook, dat zij telefonisch is aangesloten, dus voor dhr v. d. R. ten allen tijde bereik baar is in noodigo gevallen. Zij durft ver klaren dat èn dhr v. d. R. èn mej. Vijver berg voldoende bekwame assistenten zijln, aan wie zij de zaak gerust durft toever trouwen. Getuige mej. Vijverberg verklaart, dat ze nu en dan als assistente in de apotheek dienst doet en dat mevr. Snijders daar op ongeregelde tijden komt controleeren. Op een vraag van den verdediger ant woordt getuige, dat zij voorheen werk zaam was bij den heer van Kalmtbout, dat zij daar ook geneesmiddelen op recept meestal zonder toezicht, klaarmaakte. Getuige Meyer verklaart, dat mevr. Snij ders bij hem gedomicilieerd is en daar ongeveer één keer per maand komt eten, als ze in Goes is. Kantonrechter vraagt, of ze dan een koffertje bij haar heeft. Get. antwoordt bevestigend. Kantonrechter: weet u ook, of daar instrumenten in waren? Getuige: ik heb er nooi t in ge keken. Getuige a decharge, dhr L- H. v. Berk, verklaart, dat hij sedert het over lijden van den heer v. d. Hoek, die apo theek' geregeld dagelijks conUoleert. Dte kantonrechter acht dit een heel andere zaak. Dhr v. B. is waarnemend apotheker volgens art. 18 der wet. De verdediger concludeert to h, dat ge tuige niet geheele dagen in die apotheek is. Verdediger vraagt, of een assistent alle recepten meet kunnen klaarmaken. Get. antwoordt bevestigend. Get. weet niet, of in a le apotheken laboratorium onderzoek geschiedt De kantonrechter zegt, dat getuige vroe ger toch o ik wel eens ging wandelen toen hij zelf een aootheek had of uitging, zoodat een assistent recepten klaarmaakte.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1925 | | pagina 2